Keresés

Részletes keresés

L.G.M Creative Commons License 2007.12.08 0 0 2348
Hy! Mármint a balfouri? Egy madárpók Monocentropus balfouri,nagyon keveset tudunk róla (hobbisták),socotra szigetén él ,a mérgéröl össz-vissz annyit találtam hogy a benszülöttek nagyon paráznak tőle. Tegnap jött hozám egy ezért érdeklödök.
Előzmény: ME* (2347)
ME* Creative Commons License 2007.12.07 0 0 2347
Hallod, ra kellet gugliznom ez miez! LoL:)))
Előzmény: L.G.M (2345)
ME* Creative Commons License 2007.12.07 0 0 2346
A pokok meregosszetetele csak erintolegesen erdekel (inkabb csak erdekelt), inkabb hullokkel foglalkozom.

Allataim mar nincsenek, terrarista, gyujto szenvedelyem atalakult termeszet- es fajvedelem kozpontu gondolkodassa. stb.

Latrok kozul ezek voltak:
tredecimguttatus
mactans
hasselti
geometricus (Magyarorszagon levo allatok nagy resze az enyemek leszarmazottai)
Előzmény: L.G.M (2344)
L.G.M Creative Commons License 2007.12.07 0 0 2345
Ja,egy kérdés lemaradt,mitt tudsz a balfouri mérgének erősségéröl ill a méreg összetételéről?
L.G.M Creative Commons License 2007.12.07 0 0 2344
Hy! Ilyenben én nem fogok veled vitatkozni,ebben vszeg jobban ott vagy mint én,de ha egy növény és egy állat ugyanazt az anyagot használja védekezésre akkor nem értem mi a fura abban hogy két különböző genusba tartozó pók ugyan azt teszi? Amúgy hány fehérje alkotja a Latrodectusok és hány a Steatodák mérgét,milyen arányban vannak ezek jelen a méregben,szerintem ezek a döntő kérdések nem az hogy 1 komponens megegyezik. Másrészt én még olyat nem hahallottam hogy egy pókfajt is a mérge alapján soroltak volna be egy-egy genusba. Azt azért remélem hogy ismét nem oktató szándékkal írók,hanem csak eszme csere szinten:-). Egyébként milyen latroid voltak/vannak?
Előzmény: ME* (2343)
ME* Creative Commons License 2007.12.07 0 0 2343
azert a kapszaicin kicsit mas jellegu vegyulet mint a Latro-toxin, nem is veszik hasznat a taxonomiaban...:)
Előzmény: L.G.M (2342)
L.G.M Creative Commons License 2007.12.07 0 0 2342
Őszinte leszek veled,eddig nem néztem utána a Steatodák méreg összetételének (egyszerűen értelmetlennek tartottam),de ezen javítani fogok,viszont azt tudod hogy a chili paprikába és egyes madárpók fajok mérgében ugyanaz a hatóanyag található? Tehát tul messze menő következtetést ne vonj le abból hogy ugyan az a ható anyag megtalálható mind két genusnál,persze rokonok egymással ezt nem is vitatom.
Előzmény: ME* (2341)
ME* Creative Commons License 2007.12.07 0 0 2341
A 31 latrofaj kozul joparat tartottam es lattam elohelyen, es a S. paykulliana siman van akkora mint egy L. tredecimguttatus. Meg azert az ozvegyek sem olyan batar nagyok mint a mactans, ebbol a legnagyobb lemert egyed 44mm volt, de a mactansok nagyresze se eri el a 38mm-t.

A keprol azonositast meg azert valalltam be fajra, mert ez a leggyakoribb Steatoda kis hazankban. Pl egyszer az agyam alatt talaltam 29 kirajzott triangulosa kokont, volt is rovarirtozas.

"Theridiidae mind kettö igaz,de köze nincs egymáshoz a kettőnek! "
Akko' miert van Latro-toxinja egy Steatodanak?:)
Előzmény: L.G.M (2340)
L.G.M Creative Commons License 2007.12.07 0 0 2340
Hy! Mi volt az oktató jellegű abba hogy egy dolog összetet?! Felületes? Nem én vok aki képről fajra azonosít egy Steatoda-t!!! Ha oktató jellegel szeretnék írni vszeg azt írtam volna le hogy a legnagyobb Steatoda a grossa! Ráadásul azt se igazán értem minek ijesztgeted a jó népet ezzel a Latrodectus hassonlitgatásal? A Theridiidae mind kettö igaz,de köze nincs egymáshoz a kettőnek! Ráadásul olyanokat is írsz hogy méretbe hasonlóa a Latrodectusokal,melyikkel a 4,5cm lábterpeszű mactansal? A legkisebb latro kb 2,5cm azzal talán. Mindegy,ha ez oktatónak tűnt,szándékos volt,de itt is egy mosoly ;-) hogy te se sértődj meg?
Előzmény: ME* (2339)
ME* Creative Commons License 2007.12.07 0 0 2339
"Ez a pók marás dolog elég összetett"

Hol írtam, hogy nem az? Nyugodtan írd le, hogy mit tudsz a témáról, mert érdekel. De az okító jellegű felületesség villogtatására nem vagyok kíváncsi!:)))

(Van szmájli, nehogy megsértődj!)
Előzmény: L.G.M (2333)
ME* Creative Commons License 2007.12.06 0 0 2338
Törpe pók, tehát pl rokona az özvegyeknek (Latrodectus sp). A genusz legnagyobb faja a Steatoda paykulliana, mely méretében is közelít egy özvegyhez és méreganyagában is, pl: rendelkezik Latro-toxinnal!

A S. triangulosa-tól nem kell félni, nem tud átmarni az emberi bőrőn.
Előzmény: extekergo (2337)
extekergo Creative Commons License 2007.12.06 0 0 2337
Köszönöm a gyors választ.
Kell ettől "félni"? Miért faggyúpók a neve? Lakásban van az élettere? Bocs a sok kérdésért, de az előbbi hozzászólások miatt kíváncsivá váltam. :)
Előzmény: ME* (2335)
NeomatiK Creative Commons License 2007.12.06 0 0 2336

Hát nem vidítottatok fel a pókcsípést illetően.

Mindenesetre nekem nem viszket, végtagbénulás se volt (még jó hehh), de a csípésnél 3-4 cm térségben kis zsibbadást éreztem fél-egy napig, a felkaromon csípett meg. Remélem ezzel le is zárult a csípés hatása.

Előzmény: csirip46 (2328)
ME* Creative Commons License 2007.12.05 0 0 2335
Steatoda triangulosa, faggyupok.
Előzmény: extekergo (2334)
extekergo Creative Commons License 2007.12.05 0 0 2334
pár perce nekem is vendégem volt. Ki ő?
L.G.M Creative Commons License 2007.12.05 0 0 2333
Helló! Ez a pók marás dolog elég összetett,rengeteg mindentől füg egy marás hatása pl állat kora,neme,mikor evett,vedlet utoljára a marás előtt stb,füg az ember érzékenységétöl a mérgeket alkotó fehérjékre szintén füg az ember korától egészségi állapotától és a súlyától is. Nincs kettö egyforma marás. A lentebbi képeket én sajnos nem látom rendesen mobilon,de ha vki átküldi emailban szívesen segítek a meghatározásban ha tudok,azt azért így látatlanba is valószínűnek tartom hogy nem mérges dajkapók az illető,mivel ez a faj életmódja miatt szinte kizárt: a hím pók a párzás után 99% 1-2héttel elpusztul (nem feltétlen a nöstény marja le,hanem így van kallibrálva a biológiai órája) a nöstény teljesen elszővi magát a kokonal és a szövedéket már ő se hagya el többet,miután a pici pókok szét szétszéledtek ősszel ő is elpusztul. Ergo novemberben már nem igazán találkozhatunk adult egyedel.
Előzmény: ME* (2332)
ME* Creative Commons License 2007.12.05 0 0 2332
Lokalis nekrozist is okoz tobbek kozott, bar annyira nem veszelyes mint a Loxosceles fajok. Szerencsere eddig csak Nephila marasom volt, es az is "szaraz-maras" volt, de azert meglepodtem:)

A Loxosceles, Hegedu pokfajok csapragoin el egy bakterium, ami ritkan szovetevessel tolti idelyet, ez a kep nem durva...Lattam olyanrol is kepet, mikor egy illeto hatarol 4-5 tenyernyi teruleten eltunt a bor, egy ejszaka alatt. Jah es a nekrozis nem feltetlenul jelentkezik a maraskor, akar hetekkel utana. Egyebkent Gorogorszagban talalkozhatunk legkozelebb ilyen pokokkal (Loxosceles rufescens) en eddig 6 egyedbe botlottam bele.
Előzmény: csirip46 (2328)
alsotekeres Creative Commons License 2007.12.04 0 0 2331
A Taxon topikba feltettem néhány lepkét, melyek határozásához kérnék segítséget. Sajnos elég macerás volt feltölteni a képeket, így most csak a linket írom be: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9123424 Ha valakinek van kedve segíteni, akkor azt előre is köszönöm.
kis füli Creative Commons License 2007.12.04 0 0 2330
:DDDD
Egyébként még szerencse, hogy a hörcsögömet nem támadta meg.. megmutatom hol volt..
a papír (a terrárium külsejére volt ragasztva) és az üveg között volt ez a pók..
itt meg menekül a terráriumból (amibe ugye azért raktam, hogy fotózhassam)
itt meg látszik, milyen fura 'szája' van:)
Előzmény: s3girl (2329)
s3girl Creative Commons License 2007.12.04 0 0 2329
Vakarással ált. mindne csípés fertőződik, ezért nől meg a terület. De nemgynege ez a pók..és ezek csak úgy előfordulnak néha lakásokban is?? Innentől asszem 2x is megnézem az ágyam és a takarót mielőtt belefekszek.
Előzmény: csirip46 (2328)
csirip46 Creative Commons License 2007.12.04 0 0 2328
Tanusithatom, hogy nagyon-nagyon mérges. Nekem nem szerencsét hozott a pók, hanem hónapokig tartó kezelést. Az egész Péterfi összeszaladt, mert ritka az ilyen csípés. Előszőr olyan volt mint egy szúnyog-csípés és rettenetesen viszketett, amit szorgalmasan vakartam is. Egy hét múlva szép nagy és ocsmány lett, amikor ugy döntöttem, hogy ideje orvoshoz fordulnom... Hát akkor már nagyon fájt is. Kikezeltek, de nem volt kellemes. Még mindig megvan egy kicsi lyuk a térdemnél, ahol megharapott.
Előzmény: s3girl (2326)
s3girl Creative Commons License 2007.12.04 0 0 2327
Ezt meg régebben találtam róla..ha csak dudor lett, akkor nembizti, hogy Ő csípett meg Téged:
http://www.zoldmagazin.com/belso/dajkapok.html

De majd jönnek az okosok és segítenek:)
Előzmény: s3girl (2326)
s3girl Creative Commons License 2007.12.04 0 0 2326
Ha tényleg dajkapók mindkettőtök állata, akkor még szerencsésen megúsztad a dudorral..:)
Ezt találtam róla: "Magyarország legmérgesebb pókja - Mérges Dajkapók - marása idõleges, több órás végtagbénulást okoz"
Előzmény: NeomatiK (2324)
kis füli Creative Commons License 2007.12.04 0 0 2325
Az én pókom első ránézésre dajkapóknak tűnt.. googleba rákeresve mégjobban annak tűnt:D de lehet hogy hülyeséget mondok... majd jönnek az okosak
Előzmény: NeomatiK (2324)
NeomatiK Creative Commons License 2007.12.04 0 0 2324

Szia. Szerintem ugyanaz a pókfajta lehet, nekem legalábbis egyformának tűnik. Szinte biztosra veszem, hogy ez csípett meg.

Előzmény: kis füli (2322)
szega Creative Commons License 2007.12.04 0 0 2323

Tegnap este végre kikelt! Pontosabban kirobbant, úgyhogy ismét lekéstem róla, de legalább a szárítkozás végét elcsíptem... :))

Előzmény: Mad árka (2307)
kis füli Creative Commons License 2007.12.03 0 0 2322
Szia!
Biztos, hogy ő volt? :O
Olyasmi volt, mint lejjbb, az enyém?
Látok valami hasonlóságot..
Előzmény: NeomatiK (2321)
NeomatiK Creative Commons License 2007.12.03 0 0 2321

Itt a kép a bitangról:

 

 

 

 

Előzmény: NeomatiK (2320)
NeomatiK Creative Commons License 2007.12.03 0 0 2320

Na nem ment el a hozzászólás! :-/

 

Mégegyszer:

 

Szóval engem is érdekel, hogy milyen pók van alant, megcsípett az éjjel, még jó hogy volt a pókemberes film. Akkora dudor lett, mint ha egy jókora szúnyogcsípés lenne, de annál jobban csípett. Reggelre a dudor elmúlt, de a csípést most is érzem kicsit.

Tehát milyen pók ez és mit kell tudni a csípéséről? Ugye nem veszélyes? Sose ölök pókot, nem volt szép tőle hogy megcsípett.

kis füli Creative Commons License 2007.12.01 0 0 2319
Sziasztok!
Találtam egy pókot a szobámban..
Gyorsan beletettem a rágcsálók homokfürdős terráriumába, s fotóztam:)
Miféle lehet ő?
Kicsit ideges volt és megállás nélkül futkározott a terráriumban, mikor kiszökött nem támadott mikor kézzel tettem vissza:) csak menekült...




Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!