Keresés

Részletes keresés

kundof2 Creative Commons License 2019.03.12 0 0 6474

Szia !

 

Én is ebbe a cipőbe járok, mint, ahogyan te...Én kb fél éve küzdök végbélrepedéssel, de sehova se javulok, még csak rosszabodtam ! Kúp + Restogestic krémmel kenegettem, de úgyan úgy pecsételő vérzés jelenik meg, ha keményebb, ha többszöri wc-zési alkalom útán.

Most ott tartok, h megkaptam a Botox inyekciót, megint kúp+ doxiproct kenőccsel kenegetem és majd látjuk, h mi lesz a javulás. Remélem el fog múlni most már, mert nagyon le tudja verni az ember komfort érzetét.

Előzmény: Vitto Mayy'all (6471)
Atomhuzat1 Creative Commons License 2019.03.11 0 0 6473

Most végre találtam értelmesebb cikket.

 

Külső lesz ez, ami kirepedt és azért vérzik. Nagy része már felszívódott. 

 

https://aranyer.blog/rogos_aranyer/

 

https://medicoverkorhaz.hu/egeszseg-a-z/belso_aranyer

 

Mi a külső aranyér?

A külső aranyér a végbélnyílás szélén, kívül található, ami a bőr alatt kialakult visszér-fonat kitágulása. Vérrög kialakulására többnyire a külső aranyérben lehet számítani, ami hirtelen fellépő, szűnni nem akaró, nyomó jellegű fájdalommal jár. A vérrög felszívódásával az aranyér általában eltűnik, de az is előfordulhat, hogy kireped. Maradványa bőrnyúlvány formájában jelentkezik, mely egy bizonyos idő elteltével ismét berögösödhet. Esztétikai, illetve higiéniai problémákat azonban berögösödés nélkül is okozhat.

 

Ez nem nyugtatott meg, hogy újra berögösödhet. 

 

Nekem 1 éve volt ugyanez. 

 

Erre elvileg a Hemorid kenőcsöt ajánlják. 

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6470)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.03.11 0 0 6472

Nekem ez van kb 2 évtizede.

Hurrá!

Előzmény: Vitto Mayy'all (6471)
Vitto Mayy'all Creative Commons License 2019.03.10 0 0 6471

Üdv Mindenkinek !

 

Végbélrepedéssel küzdöttem, illetve most már nagyobb fájdalom nélkül küzdök.

Nekem először égő csípő, maró érzés volt székelés közben, majd kb 1 hónapig

székelés közbeni brutális fájdalom és vérzés, majd után 5-6 órán tartó fájdalom

és görcs.

 

Nekem az alábbi három dolog segített:

1./ RESTOGESIC krém, (nitroglicerin tartalmú) amely a záróizom feszességét oldja, így

elősegítve a seb gyógyulását. Doki írja fel.

2./ HUNYADI VÍZ, amely a székletet lággyá teszi (reggel székelés előtt 1-2 órával iszok 3-4 kortyot).

3./ HÁMOSÍTÓ krém, Bepathen, illetve hasonló.

 

Még most is ha kicsit keményebb széklet sikerül, akkor érzem, hogy karcol a végbél,

így a krémezést és a Gyógyvíz fogyasztását nem tudom abbahagyni, pedig már szeretném.

 

Teljes gyógyulást kívánok minden sorstársnak.

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.03.09 0 0 6470

Szerintem menj a városodba/vagy közeli proctológus  magán rendelésére.

Ott megmondják mit csinálj/tehetsz.

Biztos hogy IV stádium, ráadásul nem mindegy hol van.

 

Előzmény: Atomhuzat1 (6468)
Atomhuzat1 Creative Commons License 2019.03.09 0 0 6469

Na kicsit olvasgattam itt a topikban a lézerről. Hát megdöbbentő, hogy ennyire rossz lenne, ennyi pénzért, főleg, hogy a tapasztalatok nagy része pont onnan származik, amit linkeltem weboldalt. 

 

Bár ez a koblációs / plazma vágásos dolog egy kicsit azért más.

 

De akkor meg mi segít vajon, ha mindenről lebeszélnek? 

Ha a vágás henteses, ha a kúpok/kenőcsök csak ideiglenes megoldások? Mi segít akkor? 

Atomhuzat1 Creative Commons License 2019.03.09 0 0 6468

Persze most utánaolvasva nem is lehet a 4. stádiumut lézerezni. Csak hagyományos műtéttel. 

Atomhuzat1 Creative Commons License 2019.03.09 0 0 6467

Néztem YT-n videókat, a többi elég vadnak tűnik nekem ahogy rángatják a végbelét az embernek. :)

 

Én eddig egy embert hallottam, aki 10 évvel ezelőtt lézerrel kiszedette mindhármat. Azóta is tünetmentes, se a hideg kőre való ülés, se a székletvisszatartás, sem a csipős ételek nem hozzák ki neki.

 

Illetve annál a legkevesebb a gyógyulási idő, szemben azzal, hogy gyakorlatilag origamizzák az ember hátsó fertályát. 

 

http://www.arsmedica.hu/koblacios-mutetek-hideg-plazma-technologia-arak.html

 

Erről olvastam még.

Igaz, hogy drága.. De hosszútávon a Detralex meg a Posterisan Forte sem olcsó.. 

 

Persze minden Pesten van, feljárni kontrollra meg hasonlót, kb két műtét ára. 

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.03.08 0 0 6466

Honnét tudod hogy lézerezni kell?

Nem arra felé élek.

Viszont a lézerre nem jót írtak itt. 

Előzmény: Atomhuzat1 (6465)
Atomhuzat1 Creative Commons License 2019.03.06 0 0 6465

Lézeres eltávolításról van valakinek tapasztalata Szekszárdról? 

Atomhuzat1 Creative Commons License 2019.03.06 0 0 6464

Hali!

 

Pécs és környékén jó proktológust tudtok ajánlani? Magán is lehet. 

kundof2 Creative Commons License 2019.03.02 0 0 6463

Legközelebb a botox inyekció jön, azt mondta a doki. Attól meg kicsit félek, h nem-e csinál semmi bajt.

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.03.02 0 0 6462

Nekem a Rectogesic kenőcsőt nem ajánlották.

3-nál voltam.

Haemorrhodalle kúp, meg cortizonos kúp alkalmanként. 

Laza székletet kell produkálni kajákkal, néha paraffinnal rásegítve.

Ha lehet törlés helyett bidé/zuhanyozás.

Nekem olyan helyen van hogy nem ajánlották a gumigyűrűt/műtétet sem./vérhígítót szedek/

Nekem ez a repedés vagy 20 éve van. Volt hogy 5 évig semmi.

4 évente járok vastagbél/gyomor tükrözésre./ajánlott/

No, és persze ha nem figyelek az étkezésre pici vér elő fordul. /ki tud minden helyzetben, kéz közelben tartani mindent betartani./

No és napi 2x 1 Detralexet szedek.

Néha elmegy az én kedvem is. 

Előzmény: kundof2 (6461)
kundof2 Creative Commons License 2019.03.01 0 0 6461

Sziasztok!

 

belső aranyeremmel fordultam proktólogushoz, amit szegeden tettem meg. Megvizsgált, kis aranyér, meg pici repedést talált, ami törlés közbe mutatkozott. Kaptam erre speckó kúpot, meg Rectogestic kenőcsőt...Néha néha még maradt egy kis vércsík a papíron, amivel úgy voltam h majd el fog múlni, idővel. Abbahagytam a 3.5 hónapot kúp, kenöcs kúrát a mai napon sikerült megint egy kis szúrást és egy kis vércsíkot tapasztalnom, amitől teljesen elment a kedvem. 

Valaki tudna nekem vmi ajánlani, h mi tévő legyek? szeretnék ettől megszabadulni, h ne rontsa tovább az életemet, mert a közérzetemet lerontja így.

 

Köszönöm előre is !

kundof2 Creative Commons License 2019.02.28 0 0 6460

Üdv. !

 

Belső aranyerem van, amire kaptam kupot, meg kenöcsöt... miért van az, h ilyen pici görcsök, néha elkapnak egy pillanatra a végbelem körül. Volt aki így járt már?

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.02.28 0 0 6459

Nekem belső aranyér van.

Így semmi nem pirosodik ki.

A nódus, ami a kijárattól kb 5-7 cm-re van az egy körkörös érfonat.

Van hogy 5 évig aludt.

Nekem ott szokott 2 helyen kinyílni/vérzik alkalmanként.

Erre kúpom van.

Előzmény: Bogger76 (6458)
Bogger76 Creative Commons License 2019.02.26 0 0 6458

Még annyi, hogy az orvos kifejezettem lebeszélt a krémek/kúpok használatáról. Nagyon kikezdik a bőrt a végbélnyílás környékén, az első vizsgálatnál rögtön megállapította, hogy "túlhasználat" miatt a bőröm kipirosodott. A tisztálkodást is szappan/tusfürdő nélkül, tiszta vízzel javasolta. Évekig használtam én is ezeket a szereket, melyekkel átmeneti javulást ugyan tapasztaltam, de mindig visszatértem az eredeti problémához...

Bogger76 Creative Commons License 2019.02.26 0 0 6457

Úgy tudom, a gyűrű az elhalt aranyérrel együtt leválik, és távozik a széklettel a beavatkozást követő 5-7 napon belül. A bél falán egy heg képződik, amely begyógyul és ezáltal a bélfal szépen újraépül, meggyógyul. Tehát megszűnik az aranyeresség. 

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.02.25 0 0 6456

Hány éve gyűrűztek?

Itt valakinek lejött a gyűrű és egy seb lett helyette.

Általában először kúppal/kenőccsel próbálkoznak.

Előzmény: Bogger76 (6455)
Bogger76 Creative Commons License 2019.02.25 0 0 6455

Sziasztok!

 

Ha aranyér gondod van, ezt olvasd el kérlek, sokat segíthet!!!

Az én problémáim már nagyon régen, kb. 10 éve kezdődhettek (42 éves vagyok). Eleinte csak némi viszketés, esetleg kisebb fájdalom, melyek néhány nap alatt az egyszerű bolti forgalomban kapható krémekkel gyorsan megjavultak. Kb. 5-6 éve kialakult már egy 3-as aranyér, mely minden székelés után kitüremkedett, "vissza kellett helyezni". A helyzet igazán akkor durvult el, amikor először láttam egy jelentősebb vérzést, mondhatom, nagyon megijedtem. Ez a vérzés 1-2 havonta fordult elő, akkor már sejtettem, hogy ezt orvos nélkül nem úszom meg, ennek ellenére húztam-halasztottam, egyszerűen féltem elmenni egy vizsgálatra. Ez az állapot kb. bő két évig tartott, és olyannyira eldurvult a helyzet, hogy 2018 októberében már minden egyes székelés után tapasztaltam a bő vérzést, nem csak a papír lett kicsit véres, hanem az egész WC tiszta vér volt. Na eddig vártam, mire rászántam magam az orvosi vizsgálatra. 

Ez első utam egy jó nevű magánklinikára vezetett, ahol megvizsgált egy orvos, és azt mondta, hogy van egy darab 3-as és két darab 2-es aranyerem, és mivel a hármas nagyon nagy, ezt gyűrűzni nem lehet, műteni kell, javasolta is a HAL-RAR típusú műtétet. Ebbe én még bele is mentem volna, de műtéti időpontot csak két hónappal későbbre tudtak adni, amit nem akartam megvárni, mivel előttünk volt a karácsony. Ezért elmentem egy másik magánkórházba, ahol megvizsgált Dr. Wilner-Harig Péter, és ő azt mondta, hogy nem kell műteni ezt a helyzetet, ő gyűrűzéssel megoldja a saját (Proctoline) klinikáján. 

El is mentem az első ilyen beavatkozásra, iszonyatosan féltem, a váróteremből majdnem elszaladtam....Mint utólag kiderült, a félelmem teljesen alaptalan volt. A legnagyobb aranyérrel kezdte az orvos, maga a vizsgálat és gyűrűzés kb. 1 perc, vagy annyi sincs, és egyáltalán nem fájdalmas. Hiába a nagy aranyér, simán ment minden.

Nadrág letol, oldalfekvésben fel az asztalra, TV képernyő az ember arca előtt, végignézheti mi történik.. AZ első alkalommal becsuktam a szemem és ki sem mertem nyitni...:)

A gyűrűzésről annyit, hogy érezni, ahogy a gyűrűt feltolja az aranyérre, kb. ahhoz tudom hasonlítani, mint amikor az ember az ujjára húzza a gyűrűt - kb annyira is fáj, azaz sehogy sem. Utána valami meleg dolog következi, amitől "elhal" az aranyér. Na ez kicsit kellemetlen, de mire elkezded érezni a meleget, már szinte vége is. Hangsúlyozom, a felfekvés és a "kész vagyunk" között eltelt idő gyűrűzéssel együtt kb. 1 perc, nem vicc!

 

Rögtön kaptam utána fájdalom csillapítót, amit be is vettem. Hazafelé és az azt követő 2 órában erős székelési inger tört rám, ami mondhatom, az egész procedúra legkellemetlenebb része. Teljesen normális, kb. 2-3 óra alatt teljesen elmúlik. Este még lefekvés előtt be kell venni egy fájdalom csillapítót, amitől az ember teljesen és egész éjszaka tünet - és fájdalom mentes lesz. Több fájdalom csillapítót nem kellett bevennem! 

 

Ezek után ami nagyon érdekes volt, hogy másnap reggel már semmi vérzést nem tapasztaltam székelés után, az aranyér sem türemkedett ki. Fájdalom nem volt, és nem is jött vissza. Tünetmentes lettem a következő napokban -hetekben, de vissza kellett még mennem, ugyanis volt még 2 másik (utólag kiderül 3 másik) aranyerem is. 

 

A második aranyér gyűrűzésre már sokkal nyugodtabban mentem, ott is minden simán ment, de ez az aranyér "vérzősebb" volt, még két héttel a gyűrűzés után is vérzett, még ha nem is nagyon. Ekkor visszamentem és ott helyben kaptam kúpot (15-ösnek hívják, mert 15 db van benne), amitől 5 nap kezelés után teljesen elmúlt a vérzés. A doki szerint ez teljesen normális, mivel minden aranyérnek más a vérellátása.

 

A harmadik és negyedik alkalom is simán ment, utóvérzés ezeknél nem volt. Minden kezelés után normál életet éltem, súlyzós edzésre 1-2 nap szünet után már mentem is!

 

A kezelések kéthetente történtek, és ez az egész abszolút nem egy veszélyes dolog. A legőszintébben mondom, hogy inkább a proktológia, mint a fogászat...:)

A doki jó fej volt, valahol olvastam, hogy "nyers" a modora. Hát nem egy "jópofizós" típus, de kérdem én, ki akar egy proktológián jópofizni??? Minél gyorsabban legyünk túl rajta és menjünk haza, nem? Na ebben profi az orvos, nagyon hatékony, nem beszél mellé, de tájékoztat és ha van kérdés lényegretörően válaszol. 

 

Amit még megemlítenék, az az, hogy el ne menjetek műtétre az első orvoshoz, aki azt javasolja! Egy kicsit bizarr lesz, de amikor vizsgált, kérte hogy nézzem a monitort. Először azt kérte, hogy csináljak úgy, mintha visszatartanám a székletet. Utána csináljak úgy, mintha nyomnám a székletet. Amit néznem kellett, hogy a záróizmom jól működik. Ezen volt a lényeg! Nem kell műtét, ha a záróizom jól működik, kezelhető vagy gyűrűzéssel! Amit még mondott, hogy a lézeres műtét nagyon nem javasolt!

Valamint tudni kell, hogy az aranyér kiújulhat, nem csak gyűrűzés után, hanem műtét után is, nincs különbség!

Mivel én súlyzós edzésre szeretek menni, amatőr szinten de rendszeresen, az orvos szerint menjek nyugodtan, ha ez az életem sportja, legfeljebb 5-10 évente rendbe rak...:) Hajlamom is van, de a 25 év súlyzós edzés is ludas a kialakulásában....

Még annyit, hogy az egész kezelés került 120.000 Ft-ba, és némi gyógyszer, az nem volt számottevő.

 

A LEGLÉNYEGESEBB: SOKKAL KISEBB macera és tortúra ez az egész, mint számítanál rá! NEM ÉRI MEG HALOGATNI, mert még ha baj van, az is nagyon egyszerűen kezelhető. Én nagyon féltem ettől az egésztől, így utólag már szinte kinevetem magam....

Mindenkit tiszta szívvel bátorítanék, hogy menjen el és essen túl rajta. Nem egy nagy dolog...Egy fogtömés hosszabb és fájdalmasabb....

 

Ha valakinek segíthetek infóval, szívesen válaszolok.

 

 

dakobacsi86 Creative Commons License 2019.02.21 0 0 6454

Szia Nazwa!
Hogy sikerült a kontroll vizsgálatod? Mondtak valami hasznos információt?

Előzmény: nazwa (6452)
Peter2013 Creative Commons License 2019.02.07 0 0 6453

Bánfalvi doktor úr valóban orvoshoz méltóan adja elő a történetet,én még 2017-ben voltam nála,segítőkész,email kérdésekre is válaszol,ehhez azért kellhet energia,

tartsa meg a jó szokását.

nazwa Creative Commons License 2019.02.06 0 0 6452

Én is az általad említett úrnál voltam. A műtét után még annyit sem mondott, hogy legalább kúpot használjak.

Az ember ugye azért megy a dokihoz, hogy kezelje az aranyeret, és utána segítsen a gyógyulásban.

Előzmény: Forum000 (6449)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.02.06 0 0 6451

Helló!

 

Tanulságos a történeted.

Általában nem szoktak hamar műteni, inkább kenőcsök /kúp, ami esetleg be is jön.

A műtét kockázat és az ember egy spirálba kerül, amiből nehéz kijönni.

Jobbulást.

Előzmény: Forum000 (6449)
Swtrooper Creative Commons License 2019.02.05 0 0 6450

Ha már itt tartunk a Dr. Hollós Gábort is érdemes nagy ívben elkerülni, egy szadista alak, és nem ért hozzá, amikor kérdeztem azt mondta fogalma sincs róla. Nem rossz hírét akarom kelteni, csak a saját  tapasztalatom írtam le.

Forum000 Creative Commons License 2019.02.05 0 0 6449

Sziasztok, 

én is végbélrepedéssel küzdöttem, már jobb, így a negyedik hónapra. De volt olyan időszak, amikor csak oldalt fekve tudtam létezni, otthon naphosszat, szóval végigolvastam a fórumot az  elejétől. Sok hasznos infóhoz jutottam, ezért gondoltam megosztom a sztorimat. Különösen, hogy Dr. Back Frigyesről, akinél először voltam, szinte nem is esett szó ezen a fórumon. Viszont őt rögtön kidobja a google, ha proktológust keresel Budapesten - de én mégegyszer nem mennék hozzá, szóval hátha valakinek jól jön a tapasztalatom. 

Probáltam róla review  írni a "foglaljorvost pont hu"-n is, ahol találtam, de ott van alul, hogy csak akkor teszik közzé, ha az orvos is engedélyezi.... így már érthető, miért csak pozitv review van minden orvosról.  

 

Szóval, a doki viccelődős, simulékony modora zavart az elejétől fogva, nekem ez nem való olyan helyzetben, amikor az embernek fájdalmai vannak, és amúgy is meg van ijedve a vizsgálat kellemetlen mibenléte miatt. Néhány megjegyzése amúgy a zaklatás fogalmát súrolja - "ne aggódjon, finom lesz". Mindezt a végbéltükrőzésről - De ezen még túl lehet lépni. Viszont azon nem, hogy utólag visszatekintve, az én állapotomon nemhogy javított, de még rontott a kezelése, és a megfelelő tájékoztatás hiánya miatt felesleges fájdalmaknak és költségeknek tett ki. És csak azért nem többnek, mert végül elmentem egy másik orvoshoz.

 

Például azt hittem, normális, hogy a végbéltükrözés után egy hétig fájt a derekam - azóta voltam más orvosnál is, ott jóformán nem is éreztem, nemhogy utána fájt volna. Back doktor egy rövid magyarázat után rögtön megműtött. Volt ugyan bennem egy rossz érzés, hogy nem túl gyors-e így, de akkor két hét fájdalom után már csak szerettem volna meggyógyulni (oh, milyen naiv voltam még akkoriban ), ő pedig azt mondta, hogy kizárólag a műtétjével tudok meggyógyulni. Viszont ezután nem hogy jobb, de csak rosszabb lett az állapotom, jobban fájt mint az eredeti probléma. Ekkor még visszamentem hozzá kontrollra, és amikor rákérdeztem, azt mondta, hogy azért van elszíneződve a seb, mert gyógyul. De nem írt fel semmit és arra sem adott magyarázatot, miért fáj jobban, mint előtte. Azt is mondta, hogy az aranyereimet is meg kell majd műteni....

 

Mivel később sem javultam, végül elmentem egy másik orvoshoz is. Az új orvos rögtön mondta, hogy be van gyulladva a seb – az elszíneződés, ami Back doctor szerint a gyógyulás jele - azonnal írt fel krémet és kúpot is. Az új orvos azt is mondta, hogy nekem annyira kicsik az aranyereim, hogy nem kell vele foglalkozni - azok, amiket Back doktor meg akart műteni. Azzal is az új orvosnál szembesültem, hogy a kinövés, ami miatt Back doktor szerint feltétlenül le kellett műteni - továbbra is ott volt, és azt mondta rá az új orvos, hogy azt nem is kell műteni, mert magától el szokott múlni. A korábbi műtéttel kapcsolatban pedig az új orvos azt írta a papíromra,  hogy sebkimetszés történt. Ilyenhez viszont én biztos nem adtam Back doktornak beleegyezést.

 

Összességében tehát nálam Back doctor nagyon félrevitte a dolgokat és megkíznott egy tök felesleges műtéttel, amiről a mai napig nem tudom, mi volt pontosan, de valószínűleg nem az, amibe beleegyeztem. És ami hetekre visszavetette a gyógyulásom. A felesleges költségekről nem is beszélve. Úgyhogy mielőtt bárki hagyná magát megműttetni nála, menjen el legalább másodvéleménynre máshova. Az én esetemben ez sok további költségtől és fájdalomtól kímélt meg.

 

Az új doki egyébként Bánfalvi. Tökjófej. Úgy vizsgál, hogy szinte nem is érzed, nincsenek jófejkedő sikamlós poénjai, orvoshoz méltóan viselkedik. Nekem volt egy visszaesésem menet közben - a hideg, ki gondolná, hogy erre is figyelni kell -  tökgyorsan válaszolt az emailre. És végül, de nem utolsó sorban, egyértelműen javulok. Fájdalom, vér nuku már jó ideje, és a seb is gyógyulgat. 

 

Jobbulást mindnekinek!

 

 

zsoltno1 Creative Commons License 2019.01.31 0 0 6448

Sziasztok!

 

Találkozott már valaki a képen látható krémmel?!

Nem tudjátok hol lehet kapni? - Ismerősömnek lenne rá szüksége azt mondj nagyon bevált neki.

zsoltno1 Creative Commons License 2019.01.31 0 0 6447

Sziasztok!

 

Találkozott már valaki a képen látható krémmel?!

Nem tudjátok hol lehet kapni? - Ismerősömnek lenne rá szüksége azt mondj nagyon bevált neki.

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.01.30 0 0 6446

Ami azt illeti nehéz mindig figyelni a kajára és betartani.

Én dec. 10-én voltam utoljára és próbálok/tam egy rendet beiktatni.

Eddig eredményes volt.

Cél hogy ne legyen még egy pötty se./vér/

Nem szeretném, ha lemenne a vasam, igaz ügyelek a Fe tartalmú kajákra.

Jó hogy bejelentkeztél azért egy másikhoz, közben meg a 6 hét is letelik.

Jobbulást.

Előzmény: nazwa (6443)
horakulum Creative Commons License 2019.01.28 0 0 6445

Sziasztok!

 

Biztos nincs rá sok esélyem, de azért próbálkozom. Keresem a hozzászólók közül juditka66-ot. Hátha még benéz...

Szeretném vele felvenni a kapcsolatot. 

 

Köszi.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!