Keresés

Részletes keresés

atad Creative Commons License 2005.04.14 0 0 980
Sziasztok! Kösz a tanácsot Enn, olvastam az 5. pomtból álló E-gyakorlatot, kérdésem, hogy hol lehet a leírt pulzáló mágnestakarócskát beszerezni illetve, hogy a mágnesterápia az egyenlő az E-gyakorlattal? Egyébként három Mcenzie torna után a jobb lábamat kis fájdalommal segítség nélkül kb 90 fokra, a bal lábamat fájdalmasan kb 40 fokra tudom felemelni. A torna előtt sokal rosszabb volt, a jobb lábamat is alig tudtam emelni. Előre is köszi, sziasztok.
Előzmény: enn (978)
enn Creative Commons License 2005.04.14 0 0 979
Sok mindent tudnék neked irni rola, de németül van csak meg.
Téged mütöttek, mert a gyors forditásom alapján mütét utáni fájdalmakrol van szo, ami tartos lehet a mütét miatt.
Ha gondolod irj és elküldöm németül az anyagot.
üdv
enn
Előzmény: Iban (977)
enn Creative Commons License 2005.04.14 0 0 978
Hi
szerintem, van éspedig E-gyakorlat és mágnesterápia sokat javithat.
Türelem is kell hozz. Az E -gykorlatokkal , ha rendszeresen csinálja az ember uj sérvek kialakulását is megakadályozhatja.
üdv
enn
Előzmény: atad (976)
Iban Creative Commons License 2005.04.13 0 0 977
Üdv Meg tudná mondani valaki, hogy mi az a Postlaminectomiás syndroma?
atad Creative Commons License 2005.04.13 0 0 976
Sziasztok! Új belépő vagyok, sajnos nálam is kimutattak sérvet az ágyéki gerincszakaszon kb másfél hónapja ct-vel. Sokat olvastam kivülállóként a történeteket hátha elleshettem volna valami kedvező javulást hozó konzervatív kezeklési technikát, de eddig nem akadtam ilyenre az írások között (lehet, hogy nem voltam alapos). Az én fő problémám, hogy a fájdalom kisugárzik a bal lábamba egészen a bokámig. A fájdalom lefutása alapján a sérv az LV gyököt nyomja. A fájdalom miatt a törzsem elgörbült, a járásom sántikálós, a fájó lábam nem tudom terhelni. Az utóbbi két hétben a lábam fájása megváltozott, a korábbi tompa fájás csak terheléskor maradt meg, egyébként pihentetve nem fáj, viszont az idegszál lefutása mentén egy rossz mozdulat hatására élesen belenyilal, mely több percig nem nyugszik meg (ez leginkább éjszaka keseríti meg az életemet). A derekam alig fáj, leginkább egy-egy rossz mozdulat után nyilal bele egy kicsit. A hidegvizes borogatás eddig nem hozott jelentős javulást. Jelenleg MCenzie tornára járok, eddig kétszer voltam, az eddigi tapasztalatom kedvező, bár korai lenne még erről véleményt nyílvánítanom. Az lenne a kérdésem- mivel természetesen el szeretném kerülni a műtétet -, hogy tud-e valaki még más egyéb, javulással kecsegtető eljárást a lábfájdalom és a lesugárzó idegfájdalom megszüntetésére. Előre is köszi, sziasztok. Az állapotomról később még jelzek.
enn Creative Commons License 2005.04.12 0 0 975
Hi sirRichard
Én hosszu évek ota tünetmentes vagyok. Az érzéseim szerint az egészségi állapotom is kiválo. Sajnos a sulyom hagy kivánnivalot maga után, de a sok ülés miatt nehezen tudom kordában tartani. A 172 cm mellett a 81-84 kg nagyon sok. Az mondják korral is jár ez lehet (56 éves vagyok) .
Én rendszeresen használom a mágnesterápiát. Miután sokat vagyok autoban, illetve ülök a számitogép elött ezért kifejlesztettünk egy olyan berendezést, amit az autoban, illetve a székemre teszek. Részletesen mailben küldök neked anyagot rola, mert tul hosszu lenne. ( Ha érdekel)
Annyit még, hogy teljesen gyogyszermentes vagyok ( a családom is), és a vitaminokat és ásványi anyagokat a napi étkezésem biztositja. Egyetlen táplálékkiegészitöm van, az a kombucha, amit magam erjeszetek.
Ma minden fizikai munkát is el tudok végezni, az emeléstöl az atlagos cipelésig mindent.
Az állapotomat ugy szeretném leirni, ahogy egy kedves vak barátom mondta. "Tudod semmit nem érzek a takarodon, da azota azt sem érzem, hogy van hátam, derekam, nyakam." Ö is sokat ül a számitogép elött és nagyon fájt mindig a háta.
Amennyiben érdekel az anyag ugy irj egy rövid mailt és küldök informáciot.
Üdv
enn
Előzmény: sirRichard (974)
sirRichard Creative Commons License 2005.04.12 0 0 974

Szia enn!

 

Engem érdekelne ez a pulzáló mágnesterápia. Ez valamilyen otthon használható készülék?

Tudnál valamit írni a típúsáról, használatáról illetve, hogy milyen mértékű javulás várható tőle?

Egyébként ha ezeket nem használod akkor visszaesik az állapotod?

Ami még nagyon érdekelne, hogy a gerincsérv műtéted mennyire sikerült. Tehát a problémák amire a tornát és a mágnesterápiát alkalmazod, kizárólag  a gerincsérvből fakadnak vagy más problémák is vannak?

Bocs ez elég sok kérdésre sikerült.

 

Üdv: sir Richard

Előzmény: enn (973)
enn Creative Commons License 2005.04.10 0 0 973
sajnos ezt a könyvet 2000-ben a magyar könyvklub adta ki.
A pontos cime: PETE EGOSCUE FÁJDALOM NÉLKÜL........ MOZGÁSGYAKORLATOK A KRÓNIKUS FÁJDALOM ENYHÍTÉSÉRE.

Én ezeket mágnesterápiával használom, és azt kell mondanom, hogy tünetmentes vagyok, néhány éve.
Németországban vannak helyek ahol ezeket csinálják, és több klinika is van már Europában.
Egyszerüek és fantasztikus a hatásuk.
Én az izületi gyulladásos programokat is ezekkel kombinálva használom. Még egy PCP-snek is lehet fájdalommentes napokat biztositani.
Kellemes hétvégét mindenkinek
enn
Előzmény: klassic7777 (972)
klassic7777 Creative Commons License 2005.04.10 0 0 972

sajnos nem találtam a könyvet a magyar könyvklub honlapján és általában a neten sem. ha tudsz, légy szíves adj róla további infót, mint kiadás éve, szerző, mittudomén.

kösz

klassic7777

Előzmény: enn (970)
bmango Creative Commons License 2005.04.04 0 0 971

Szervusztok!

 

Mango a nevem, elmúltam 50 éves, évek óta térd problémáim vannak, többször mütöttek, és most protézis mütétre várok.

 

Ha van köztetek, vagy ismertek olyan embert, aki már átesett ilyen mütéten, kérem jelentkezzen,  szeretnék vele beszélgetni kicsit.

 

Vagy esetleg tudtok más topicról ebben a témában.

 

 

Kösz,  Mango

enn Creative Commons License 2005.04.03 0 0 970
Hali és
sürü sürü elnézést mindenkitöl, de nem voltam gépközelben jo néhány napja.
Megprobálom röviden elmondani:
E gyakorlat Pete Egoscue álatal kidolgozott modszer egyik alap gyakorlata.
(Részletesen olvashato „FÁJDALOM NÉLKÜL……..MOZGÁSGYAKORLATOK A KRONIKUS FÁJDALOM ENYHITÉSÉRE” MAGYAR KÖNYVKLUB kiadványa)
A gyakorlat leirása:
RÖGZITET HÁT:
„ Feküdjön a hátára és mindkét lábát behajlitva, derékszögben tegye egy székre vagy kockára.
Kezét helyezze a gyomrára vagy oldalt a földre a váll sikja alatt, tenyérrel fölfelé. A hát simuljon a padlohoz. Lélegezzen a rekeszizmábol…..”
Sajnos képet nem dudok most a pozrol mellékelni, de mi fontos:
1. A fenék és a comb legyen derékszögben
2. 2. A comb és az also lábszár derékszögben.
3. A térd ugy feküdjön fel a dobozra, vagy székre, hogy izomerövel semmit ne keljen tartani. Ehhez olyan magas doboz kell pontosan amenni a fenék és a térd közötti távolság. A lábszár ne logjon, hanem legyen kb vizszintes.
4. A derék alá egy össecsavart törölközöt kell betenni, ami a geric ivét biztositja.
5. A nyak alá annyi alátámasztás kell, hogy a pozban valo fekvéssel a fájdalom jelentösen mérséklödik. Az alátámasztást fokozatosan csökkenteni kell. A végén a fej minden alátámasztás nélkül fekszik és nincs fájdalom. Az alátámasztás csökkentésének ideje egyénenként változik. Ez orák illetve akár napok is lehetnek. Nem szabad eröszakosan, csak ugy ahogy a geninc változik.
Ebben a pozban mi egy pulzálo mágnes takarocskát alkalmazunk, ennek a mérete 40x60 cm és a gerinc alá tesszük. A frekvenciák speciálisan a gerinc harmonizálását végzik.
A program 41 perces, de éjszaka aludni is lehet rajta, mert folyamatosan megy kikapcsolásig.
A lényege, hogy déli a polaritás, ha a láb a dobozon van, és mindig északi, amikor alszunk rajta.
Én biztos vagyok benne, hogy most jönnak csak igazán a kérdések, de sajnos keveset vagyok a netten, ezért elnézést, ha nem válaszolok elég gyorsan.
enn

kisgombácska Creative Commons License 2005.03.19 0 0 969
Úgy látszik enn csak felcsigázta az érdeklődésünket. Remélem nem történt vele semmi, és nem azért feledkezett meg rólunk!
Ugye enn jól vagy?
Julie29 Creative Commons License 2005.03.19 0 0 968

Sziasztok,szia Sir Richard

 

Szeretted volna tudni,h ennyi idő elteltével mi újság a sérvemmel.

A katéteres eljárás ugye október végén volt, azóta jelentősen javult az állapotom.

Azt ugyan nem mondhatom,h meggyógyultam, mert egyrészt ha sokat ülök, erőltetem magam és mondjuk este 9re érek haza, azért szokott fájni,de ég és föld a különbség mint a katéteres eljárás előtt.

Mondjuk, igyekszem is,hogy ne jöjjön vissza az a fajta fájdalom és oldaltartás, ezért

havonta 1* eljárok a gyógytornászhoz, aki mindig mutat ujabb gyakorlatokat, amiket otthon naponta (!) végzek, és hetente 1* elmegyek usziba is, bár gyakrabban kéne úszni, de én igy tudom megoldani.

Szóval, nekem segitett, de tisztában vagyok vele,h valószinüleg életem végéig tornáznom, úsznom kell, ha nem akarom,hogy bármikor újra visszaköszönjön a sérv..

 

Remélem még sokaknak fog segiteni ez a fajta eljárás, és egyre kevesebben választjátok a mütétet!

Ha érdekel valakit gyógytornász, vagy doki, akik ezzel az eljárással és az utána lévő

rehabilitációval foglalkoznak, irjatok.

 

Mindenkinek jobbulást kivánok!

 

 

kisgombácska Creative Commons License 2005.03.18 0 0 967
Enn, lécci írj már valamit. Türelmetlenek vagyunk!
bakibaby Creative Commons License 2005.03.17 0 0 966

Viszont mar fel vagyunk csigazva :)

 

bb

Előzmény: Sfakutya (965)
Sfakutya Creative Commons License 2005.03.17 0 0 965
Úgy látszik, hogy nem kapunk választ.
kisgombácska Creative Commons License 2005.03.16 0 0 964
Szia enn!
Engem is érdekelne ez az E torna, még sehol nem hallottam róla!
Elég ritkán szoktam ide írni, inkább csak olvasom! Nekem is sérvem van, és keresek minden megoldást, ami javíthat az állapotomon műtét nélkül.
Előre is köszi!
Előzmény: enn (961)
bakibaby Creative Commons License 2005.03.15 0 0 963

Ahogy Sfakutya is irta nana', hogy erdekel ! :)

Illetve nekem van meg egy olyan kerdesem, hogy

mivel is mutottek ? (Mar ha publikus...)

 

bb

Előzmény: enn (961)
Sfakutya Creative Commons License 2005.03.15 0 0 962
Szerintem mindenkit érdekel! Légyszíves osszd meg velünk. Mi a csuda az E-gyakorlat? És hogy csökkented a fájdalmat?
Előzmény: enn (961)
enn Creative Commons License 2005.03.15 0 0 961
Hi bakibaby

én több, mint 20 éve átestem egy gerincmütéten (4-5 csigolya).
A mai állapotomat egy speciális E-gyakorlatnak és a pulzálo mágnesterápiának köszönhetem. Ma is tünetmentes vagyok, de ha egy kicsit fáj máris csinálom a gyakorlatokat. 15 éve nem szedek gyogyszereket és kialakult a fájdalomcsillapitás rendje.
Ha érdekel a modszerem szivesen elmondom.
Előzmény: bakibaby (957)
SNAKe Creative Commons License 2005.03.11 0 0 960
Na, egy év után ismét itt! :((

Tavaly februárban állt be előszőr úgy igazán a derekam, de kb 5 hét alatt rendbejöttem. Persze gerincsérv, egy centis.
Aztán idén január közepén megint jött, bár kisebb vehemenciával, mint a múlt évben, de 3 hétig azért most is otthon tartott.
Azóta dolgoztam 5 hetet (fizikai állomány), és óvatosan mozogtam, de ma reggel sikerült megint rosszul mozdulni, és jelzés értékűen megint fáj a gerincem.
Igazából az aggaszt, hogy sűrűsödnek az esetek, és a főnököm sem nézi jó szemmel, hogy váratlan időpontokban elmegyek több hét táppénzre.

Ha egyre többször jön a baj, az azt jelenti, hogy egyre nagyobb a gáz is??
Műttetni nagyon nem szeretném!
bakibaby Creative Commons License 2005.02.27 0 0 959

Hat, nagyon szepen koszonom az infokat.

Kozben eljutottam a Corvin korhazba, dr. Simonffy Zsuzsahoz.

Nagyon szimpatikus volt, hosszasan vizsgalt, atnezte az osszes

leletemet es o azt mondta, hogy szerinte ez nem serv, hanem

meszesedes-kopas. (Szerinte nincs szo visszahuzodo servrol.)

Irt nekem 10 kezelest es a kezelesek utan gyogytornat.

Kesobb beszamolok.

 

Meg1X koszi !

bb

 

ps.: O is Mesulid-ot irt fel illetve Mydetont. (+ reumakenocs)

Előzmény: sirRichard (958)
sirRichard Creative Commons License 2005.02.27 0 0 958

Szia bakibaby!

 

www.bhc.hu Ez egy magán intézmény. Itt keress egy orvost pl. Jakab Gábor.

Ha gyógytornászhoz mennél akkor ugyanitt Seregélyi Judit ő olyan gyógytornász aki műtéteket is meg szokta nézni.

Vagy pedig komplex prevenciós megoldás www.row.hu, de ide a Jakab is lehet, hogy el fog küldeni.

Ha kiderül, hogy sérved van és operálni is kell, akkor nem tudom kit javasoljak.(Én úgy néz ki, hogy márciusban külföldre megyek egy második operációra)

 

Bár ez nálad remélhetőleg szóba sem jön, de ha itthon operáltatod magad, ne add alább egy minimal invasiv megoldásnál.

 

Egyébként még van egy-két orvos akit favorizálnak pl.: Veres Róbert.

Sőt olyan is van aki végez minimal invasiv beavatkozást is, de enek az orvosnak a nevét számát már 1 hete keresem, (Leslie70-nek azóta is küldöm, bocs Leslie ha nem lesz meg újra elkérem).

 

Viszont orvos ügyben fontos megemlítenem, hogy személyesen egyiket sem ismerem, de ezek mind rutinos operáló orvosok, a diagnózissal nem lesz gond.

Ha operálni kellene abban az esetben azért még futnék egy-két kört, hogy hova is menjek.

 

Üdv..: sirRichard

Előzmény: bakibaby (957)
bakibaby Creative Commons License 2005.02.21 0 0 957

Leslie, Samba,

 

Koszi az infokat ! :) Ezek szerint jo odafigyelni...

Most voltam rheum. kezelesen, ultrahang+elektro.

Az orvosom akinel voltam mar nem dolgozik ott....

Tudtok valakit ajanlani ? Vagy, hogy egyaltalan

merre erdemes menni ?

 

elore is koszi...

bb

Előzmény: leslie.70 (956)
leslie.70 Creative Commons License 2005.02.20 0 0 956

 

 

 

 

 

    Nyugi Szamba

 

    Ez gyakran van így,hogy a felvételek alapján más tünetek lennének "elvárhatóak"

     mint ami a valóságban van.

    Ez mindkét irányba előfordul:néha a felvétel alig mutat valamit, a tünetek

    ugyanakkor : nagy fájfalmak,ill. hatalmas kiszakadt porckori sérv is

    jelentkezhet enyhébb tünetekkel , ami persze bármikor meggondolhatja magát

    és befájdul piszkosul vagy nem és elvan évekig.

    Ezt egy gyógytornásztól hallottam és nálam is így volt,van .

Előzmény: Samba98765 (955)
Samba98765 Creative Commons License 2005.02.20 0 0 955
Szia Bakibaby!

Hát ezt kapd ki. Most látta egy jó nevű ortopéd sebész a leleteim (már sajna Bécsben dolgozik) és el volt ájulva, hogy milye sz.r az MRI felvétel. A kérdéses részről csak 1 felvétel ami alapján bármi lehet. Mondom erre a felvételre kellett várnom 2 hónapot és ez alapján műtöttek meg majdnem.... Hát ennyit a magyar egészségügyről. Nekem ott kezdett gyanús lenni, mikor az amerikai úton egy fiatalabb doki azt mondta, hogy a felvétel alapján ő leesett béna lábfejet és hasonló szörnyűségeket várt volna. Ehhez képest a tüneteim semmik. Elgondolkodtam, hogy nem cserélték-e el, de ezek szerint csak hiányosak a felvételek. ÖRÜLET!!!
Előzmény: bakibaby (954)
bakibaby Creative Commons License 2005.02.17 0 0 954

Koszi.

Nekem ilyen eros fajdalmaim nem voltak, hal' istennek.

2-3 honapig volt kegyetlen, minden mozdulat fajt :

leules, felallas... kocsibol nem tudtam kiszallni mert nem

birtam felemelni a labamat... ilyenek.  most mar kicsit jobb,

de hullamzo a teljesitmenyem :) egyik nap jobb,a masik nap

rosszabb... valami ilyesmit irtak a Ct -re :

 

 L IV. discuson kisfoku szeles alapu protrusio a duraszakon enyhe benyomat.

 L V. discuson  enyhen szeles alapu protrusio latszik durazsakon enyhe benyomat.

A csontos canalis spinalist az L.V. szintbe latrelal felol kisizuleti arthrosisok szukitik.

 

hogy ez mit jelent ? hat nem sok fogalmam van rola...

 

Az elotte levo rontgen-re ezt irtak : (ezt meg kevesbe ertem)

a dorsolumb. atmenetben kisfoku ventralis spondylosis. A praesacralis resz

szukebb. Az S.I. hatso iven kb 10 mm spina bifida benne izolalt proc. spinosus.

(Ezt mikor megmutattam a kezeloorvosnak o azt mondta, hogy a rontgen kep

alapjan nem ert vele egyet... (?) Egyebkent a CT -vel sem ertett egyet (?????)

mert azt mondta, hogy szerinte nekem servem van amit a CT nem tamasztott

ala, vagy egy visszahuzodott servrol van szo...)

 

hat roviden kb ennyi...

 

bb

Előzmény: Samba98765 (953)
Samba98765 Creative Commons License 2005.02.16 0 0 953
Szia Bakibaby!

Én Tramadolt kaptam, meg még a Contramalt javasolták.

Nekem olyan erős fájdalmaim voltak, hogy a Tramadol semmit nem hatott. Elvileg
napi 4 szem a max, de szükség esetén a bevétel után 2 órával lehet ismételni. Én kipróbáltam. Hát nem semmi. Nyitott szemmel elaludtam tőle, de mikor testhelyzetet kellett váltani azonnal felébresztett a fájdalom. Hát ennyit erről. Ez egy morfin származék, írták, hogy nagy a rászokás veszéje és mivel vele is úgy fájt, mint nélküle így nem szedtem. Lehet, hogy innom kellett volna rá :))) A vizes borogatás többet használt. Amikor már ki tudtam kellni az ágyból (kb. 5-6 nap) négykézláb számítógépet ragtam össze a földön, rákövetkező héten meg már gyógytornára jártam. Az segített igazán. Te nem irtad milyen bajt szedtél össze, nekem L4 kiszakadt sérv. Később olvastam, hogy ezekben az akut esetekben a minél előbb megkezdett torna segíti a legtöbbet. (nem fontos szőnyegen gépet összerakni, csak ha akarsz :))) )

Üdv

Ui: Gyomorvérzés ellen van nagyon jó szer: Quamatel, legalábbis én ezt szedtem a dilibogyók mellé. A Mesulidon kívül van más gyulladás csökkentő is, ha az nem hatna.
Egyébként pihenni kell sokat.
Előzmény: bakibaby (952)
bakibaby Creative Commons License 2005.02.16 0 0 952

Sziasztok,

 

Ha mar megvan a baj, megprobalja az emberfia (lanya) csokkenteni

a fajdalmat.  Az egyik ismertebb fajdalomcsillapito a Fortedol.

Engem riogatnak (orvos), hogy ezt nem igazan szabad szedni, mert

csunya mellekhatasa lehet a gyomorverzes. Ez szerintetek mennyire

megalapozott ? Egyebkent milyen fajdalomcsillapitot javasoltok ?

 

koszi,

bb

 

ps.: amit kaptam : Mesulid 100 mg granulatom illetve egy rheumakenocsot,

       szerintem ez valami 'standard' osszetetelu kenocs lehet.

 

kormilla Creative Commons License 2005.02.13 0 0 951
Köszönöm fintorgó, megnézem! :-)
Előzmény: fintorgó (949)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!