Keresés

Részletes keresés

Pinyo Creative Commons License 2021.06.23 0 0 213818

Ez valami widget ami csipogtat neked? Látom, órát frissítettél.

Előzmény: Csempa (213817)
Csempa Creative Commons License 2021.06.23 0 0 213817

Én igyekeztem Spencit meggyúzni arrl éveken át az óracsipogás fontosságáról, meg arról, hogy rendszeresen frissíteni jó, nem rendszeresen frissíteni meg nem jó :)

 

Más mód nem nagyon van számomra.

1-2-3 v 4 órát ellötyög az ember ad-hoz frissítéssel (imádom a nyári frissítrőpontokon a csoki fondüt, amikor a melegben megolvad a kirakott csoki és a kirakott gyűmölccsel lehet "feltörölni" a tálcáról), de hosszabb távon ez nem működik. A ad-hoc folyadékpótlás meg plána nem 25-30 fok fölött.

Előzmény: Pinyo (213816)
Pinyo Creative Commons License 2021.06.23 0 0 213816

Rögtön gondoltam rád, hogy az óracsipogással milyen jól megoldod az emlékeztetőt.

Előzmény: Csempa (213812)
Ati_66 Creative Commons License 2021.06.23 0 0 213815

Rövidebb 2-2,5 órás futásnál, ahol szénhidrátot sem pótolok edzés közben, mostanában én csak 1,5l szoktam cipelni és 12-13 percenként jelez az óra, hogy inni kell. Általában sikerül úgy szipókázni a zsákból, hogy legfeljebb az utolsó ivási idópontra nem marad semmi vagy akkor fogy ki. Így -1,5kg körüli a hiány a végére.

Ha hosszabb a futás és max szénhidrát pótlást is tervezek, akkor az 1l/óra pótlás, amit megcélzok, de ritkán sikerül. Esetleg bringán, ahol triatlonon a 40km távra a 2 kulacs max töménységű iso 1,4l és simán elfogy a 70-80 perc alatt.

 

Előzmény: Csempa (213812)
Fredo Creative Commons License 2021.06.23 0 0 213814

Én nem tudok ennyit pisilni :) Én futás előtt inni szoktam 1-2 pohár vizet nem pisilni :)

 Mondjuk most extrém meleg van így a frissítés is picit más dimenzióban van szerintem.

Anno hortobágyi félmaraton alatt 35 fokban megittam vagy 3 liter vizet két óra alatt és a pisilés szóba se került... :)

Előzmény: Spenót (213811)
Csempa Creative Commons License 2021.06.23 0 0 213813

A 2. mérés nem kérdés, mert az már nem játszik szerepet a keringésben.

Előzmény: Spenót (213811)
Csempa Creative Commons License 2021.06.23 0 0 213812

Ultrás (kvázi) szabály, hogy verseny közben max. 3-4 óránként pisilni kell. Ha nem megy és a verseny ennél órákkal hosszabb, akkor valamit nagyon elrontottál és extrém esetben a veséd is rámehet.

 

A szomj érzés terhelés alatt nem mérvadó. Már csak ezért sem, mert a kihagyott ivási alkalmat (szükségletet) nem tudod később pótolni. Örülhetsz egy kellemesebb nyári napon, ha folyamatos és szisztematkus ivással épp annyi folyadékot be tudsz vinni, amennyit el is vesztesz. Ha egy alkalmat kihagysz ilyenkor, akkor annak hiányát a célig fogod magadban hordozni. (Evéssel detto.)

 

Nálam az óra jelez rendszeres időközönként, és akkor meg kell inni az előre eltrevezett mennyiséget, pl 3 korty, ami nálam 1 dl-t jelent, mondjuk 7.5 percenként egy kifejezetten meleg napon. Ennél többet vagy gyakrabban lehet inni, de óra jelzéskor mindig inni kell, akár ittam két jelzés között, akár nem.

 

Az hosszútáv (mondjuk kb 6 óra menetidőtől kezdődően) már tiszta matek és logisztika sokunknak. Vannak akik extrém körülmnények között is hatékonyak, de én nem tartozom közéjük, nekem terveznem kell, és követnem a tervet. Ráadásul még szeretem is csinálni :)

Előzmény: Spenót (213808)
Spenót Creative Commons License 2021.06.23 0 0 213811

Nem. Pont azt akarjuk eldönteni, hogy rendben volt-e a frissítés. Én futás előtt pisilek, majd mérek.

Futás közben iszom, utána pisilek és mérek.

Itt kellene 2% alatt legyen a különbség, ha jól értettem az olvasottakból. A második mérés előtti pisilés megkérdőjelezhető, mert az nem izzadás.

Előzmény: Fredo (213809)
Ati_66 Creative Commons License 2021.06.23 0 0 213810

Valóban félre értette.

Szó szerinti teszt pisi miatt nem szoktam megállni.

Előzmény: Spenót (213808)
Fredo Creative Commons License 2021.06.23 0 0 213809

Futás közben én sem vagyok feltétlenül szomjas, de azért iszok :)

Ez a méregetés jó ötlet kipróbálom én is. Akkor ivás után indulás előtt súlymérés és futás után megint, korrigálva a menet közben fogyasztott vízzel? Vagy ne is igyak és úgy nézzem meg, hogy mizu?

Előzmény: Spenót (213806)
Spenót Creative Commons License 2021.06.23 0 0 213808

Félreértesz. Hosszú futásokon nekem sokszor előfordul, hogy eszembe jut pisilni egyet mondjuk 2 óra után, de csak tesztelésből.

Na, ilyenkor sokszor egy sötétsárga zselé jön ki, ami biztosan nem normális. A legutóbbi maratonon sem kellett annyira pisilni, de tesztpisiltem és rendben is volt.

Előzmény: Ati_66 (213807)
Ati_66 Creative Commons License 2021.06.23 0 0 213807

A pisi teszt nyilván egyéni is, de nekem

azért 2 óránál hosszabb futás vagy bringa kell hozzá, ha megfelelően üres hólyaggal indulok  🙂, de a 3-4 óra a jellemző első szünet, akkor is ha óránként iszom 0,7-1 litert.

Rövidebb időn belül  ritkán kell megállnom, de előfordul.

Előzmény: Spenót (213806)
Spenót Creative Commons License 2021.06.23 0 0 213806

Sajnos a szomjasságnak ehhez nincs köze. Én pl. azért iszom túl keveset, mert nem vagyok szomjas.

Simán kiszáradok úgy, hogy egy maraton második felében nem iszom eleget. Erre vetek be olyan trükköket, mint a sós banán vagy ropi, mert arra megjön az ihatnékom.

Célbaérés után akkor vagyok szomjas vagy éhes, ha jól frissítettem. Egyébként egyik sem.

 

Ahogy most utánaolvastam, legtöbb helyen azt írják, hogy 2% súlyveszteségig rendben vagyunk, de annál több már nem egészséges. Én most majd méregetem magam edzések előtt és után, hogy ezt kitapasztaljam.

 

Ja, a pisiteszt is működik hosszú futásokon. Ha nem megy a pisi, akkor túl kevés volt a víz.

Előzmény: Fredo (213804)
ceva_sony Creative Commons License 2021.06.23 0 0 213805

köszönöm a kidörzsölés elleni tippeket!

Fredo Creative Commons License 2021.06.23 0 0 213804

Köszi a tapasztalatokat, akkor másoknak is jól használható az S1 a  "kora" ellenére. :) Az én szintemen teljesen jó, az órát perc/km-re állítom és teljesen jól követi a ritmusváltozást (persze pár másodperces reakcióval) Amíg bírja magát addig én nem fogom lecserélni. :)

A vízvesztéssel kapcsolatban is érdekes dolgokat írtatok. Én nem merek vizet veszteni :) Vasárnap 26-28 fok mellett 11km alatt megittam 7,5 deci vizet úgy, hogy elindulás előtt is ittam.

Természetesen mindenki más (mindenkinek ismernie kell a saját határait, szükségleteit) de én félek hogy elszomjazom így nem is nagyon merek kockáztatni. Onnan sejtem,hogy valszeg túlbiztosítom magam, hogy beérés után nem vagyok szomjas,  még perecekig izzadok és csak 5-10 perc múlva szoktam inni.

Ati_66 Creative Commons License 2021.06.23 0 0 213803

Másik megoldásom, ha nem ragasztok, akkor nem középre igazítom az érzékelő modult, mert nekem a szegycsont mélyen van így középen a jeladó a levegőben van, ezért is dörzsöl ki, mert alátámasztás nélkül nagyobb a lengése és ahol már éri a bőrt ott dörzsöl.

Ha félre húzom, hogy a modul alatti rész már felfeküdjön a bőrömön, akkor kisebb a kidörzsölés veszélye és a mérést nem zavarja.  

Előzmény: Ati_66 (213802)
Ati_66 Creative Commons License 2021.06.23 0 0 213802

Régebben írtam, de azóta is használom kidörzsölés ellen a szerelék rögzítő 3M orvosi ragasztót.

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=148897836&t=9006174

 

Pánt alá vettem EKG gélt a Rextra gyógyászati szaküzletben (kb 300 Ft a 2,5 dl flakonnal)  és a 3M ragasztó is lehet náluk. Ezt a ragasztót is szoktam vele nedvesíteni így a pánt mérését nem szokta zavarni, ha nagyon rácsúszik az érzékelő szakasz. 

Előzmény: ceva_sony (213799)
Pinyo Creative Commons License 2021.06.23 0 0 213801

Szia rrroka, imént neveztem a Badacsony trailre. Július 10. Megsülünk? :)

Előzmény: rrroka (213798)
Ermak Creative Commons License 2021.06.23 0 0 213800

Engem akkor szokott kidörzsölni a (jól bevált, régi) pánt, ha előtte hónapokig nem futok. Ilyenkor pár alkalommal ragtapaszt teszek a jeladó alá, ez megoldja.

 

A Sudocrem zsíros, valamennyire szigetel, nyulván ezért mért hülyeséget.

 

Ha a ragtapaszos megoldás nem működik (mert pl. nem csak a jeladó alatt dörzsöli ki, hanem végig), akkor futás közben többször feljebb-lejjebb tenném a pántot.

Előzmény: ceva_sony (213799)
ceva_sony Creative Commons License 2021.06.23 0 0 213799

újabb kérdés

életemben először kidörzsölt a mellkaspánt (mondjuk a mostanit nem olyan régóta használom, az előzővel sose volt ilyen gondom)

az esti futás előtt bekentem Sudocrem krémmel a kidörzsölt részt

a pánt összevissza mért, ugrált a pulzus - stimmel, hogy nem ajánlott krémet tenni alá?

mi erre Nektek a megoldásotok (az alkarra tehető kütyü mellett)?

órás csuklós mérés nekem nem játszik

 

köszi!

rrroka Creative Commons License 2021.06.23 0 0 213798

O/O!

Itt is nagyon köszönöm a jeges vizet és a muflonokat! :D

 

jó kis kör volt, az első 15 km a pont keresésekkel elég szívatós a nagyra nőtt dzsindzsában, aztán a zöld jelen meg rengeteg volt keresztbe dőlt fa. de utána egészen jól lehetett futni, igaz a TV tornyot kihagytuk, mert ránk sötétedett és csak egy lámpát vittünk.

nem volt hideg. két liter víz kevés lenne. kaphattam egy kis hősokkot, mert nagyon éhes még mindig nem vagyok, ellenben iszom egyfolytában.

a peaks of börzsönyt majd ősszel hűvösben, nyáron tuti nem.

Előzmény: O/O (213724)
Szajrés Creative Commons License 2021.06.23 0 0 213797

Én inkább nap nélküli magasabb hőmérséklet párti vagyok, mint tűző nap, hűvösebb.

Előzmény: Bohanon (213792)
Bohanon Creative Commons License 2021.06.23 0 0 213796

Igen,  Nekem is ez volt a bajom, forerunner 245 megoldotta. Most éreztem csak úgy,
 Hogy érdemesebb egy futoorat használni, így már csak egy bajom van a body bottery-t a két óra igy rosszul kezeli, rosszul kombinálja össze. Lehet hogy beruhazok egy 945be. Ki kellene próbálni magát az órát

Előzmény: Ati_66 (213794)
HCS77 Creative Commons License 2021.06.23 0 0 213795

holnap megyek usziba, kipróbálom kicsit soknak tűnik ez 50 perc alatt 63 hossz a 30 méteres medencében, hmm megmérem.

mindegy már, jelentkeztem egy helyi versenyre tehát - licence nem kell - jó kevesen leszünk, egy hónap múlva lesz, tehát van 3 hetem, szeretem az ilyet.

 

jövőre azért egy "rendes" középtáv lesz, felkészülve, ... ez most tényleg inkább buli lesz, mint írtam idén kezdtem a bicajt és az uszit is, az uszit konkrétan múlt héten. 

Előzmény: O/O (213762)
Ati_66 Creative Commons License 2021.06.22 0 0 213794

Nekem csak azért hiányzik néha a Fenixből a terepfutás secifikus VO2max becslés, mert ha hetente legalább egy alkalommal nem futok RUN tevékenységgel, akkor a második héten közli, hogy nincs elég adata az edzésállapot meghatározáshoz. Ha pedig ezt elkerülendő szintes futásra RUN tevékenységet indítok akkor romlik a VO2max és kedvesen közli hogy eredménytelenek az edzéseim. Szóval ha rendszeresen szinteset futok két rossz közül választhatok.

Vagy nincs edzés állapotom vagy eredménytelen lesz :-(.

Igazából nincs jelentősége csak rosszul néz ki mindkettő a statisztikában, mint most a vasárnapi futásom után.

 

Az idei év legjobb hosszú futása sikerült aszfalton, de az első felére jutott 250m szint + hátamon a zsákom ami + 2,5 kg többlet az elején, én meg elfelejtettem, hogy terepfutást indítsak.

így rögtön eredménytelennek minősített a VO2max saccolás csökkenő értéke miatt. 

Előzmény: Bohanon (213792)
Ati_66 Creative Commons License 2021.06.22 0 0 213793

Azt én is tapasztaltam, hogy a Polar footpod kalibrációja az RS800CX esetében nem nagyon tolerálja a lépésszám és szint változásokat. Ha valaki síkon azonos lépésszámmal futja a regenerálót és a sprintet is annál talán kielégítő 2%-on belüli a pontossága, de ha valaki úgy fut mint én, hogy a könnyű futás 160 a tempósabbak 165-170, a max tempó pedig 175-180 körüli lépésszámú, annál már a tempó változása is növeli a hibát.

Akár csak a szint emelkedés. Hiába azonos a lépésszám az emelkedőn rövidülő lépéshossz miatt más kalibrációs érték kellene.

Én általában a szintes itthoni futásaim teljes távja alapján kalibrálom a Polart és úgy a teljes távokra nekem megfelelő a pontossága.

 

Az újabb, órába épített GPS egységes Polar órákkal már nincs tapasztalatom, de az azokhoz csatlakoztatható Polar footpod szerintem azonos technika, mint az RS800CX-hez való S3, S3+ csak a jelátvitel lett BT szabványú,  így valószínű azonos módon reagál a futó stílus változásra. Bár nekem csak az ezüst színű S3 van és a fekete S3+ footpodban valamit változtattak, de talán csak az energia gazdálkodásában.

 

A Fenix + Suunto mini footpod páros viszont sokkal precízebb, mint a régi Polar. Ha megvan a megfelelő kalibrációs érték, akkor az útvonalaimon az 1km pontok ugyan ott vannak, mintha GPS méréssel futnék és nem befolyásolja sem a tempó sem a szint sem a séták.  A Fenix GPS távolságmérése minimális szórással méri az azonos útvonalon történő futásaimat. Az RS800CX GPS távmérésében sokkal nagyobb szórás volt az azonos útvonalon.

 

Előzmény: goyko14 (213789)
Bohanon Creative Commons License 2021.06.22 0 0 213792

Jó ez a vo max terepen végre nem csökken, hanem bealt egy normalisara. Tudom hogy saccil, de mégsem folyamatosan csökkenő értéke van mint eddig.  Az ilyen kánikula futasoknal sose tudom, hogy reggel vagy este érdemes, reggel hűvösebb de nap van = szopacs/ este meg meleg...

Ermak Creative Commons License 2021.06.22 0 0 213791

Magas házak között még az autó GPS-e is megzavarodik, pedig ott az antenna méretével és a súllyal nem kell spórolni.

Egyszerűen nem tudnak mit kezdeni a visszaverődő jelekkel.

Előzmény: goyko14 (213789)
Ermak Creative Commons License 2021.06.22 0 0 213790
Előzmény: Ermak (213787)
goyko14 Creative Commons License 2021.06.22 0 0 213789

Ez mind így is van, anno én is szerettem az S1-et (RS800 CX-el) az általad és Ati által is említettek miatt. A probléma akkor van amikor több cipőd van, amikor elcsúszik a footpod a cipőfűzőn meg még egyet behoznék, ami miatt én váltottam: egy bizonyos sebességgel kalibráltam (pályán), ha attól jellemzően eltérő sebességgel futottam (résztáv, vagy hegy pl) erősen fals adatokat adott. Ez több cipővel végigpróbáltam, trendszerű volt a hiba - de mondom ez csak nálam. Haverom mai napig GPS-es óra mellett sokszor footpoddal fut.

 

Nekem nem volt akkor összehasonlítási alapom a GPS órákkal. Most nem érzek bántó különbséget a GPS pontatlanság miatt, nagyon ritkán mér rosszul. Pillanatnyi sebesség valóban jobb footpod alapon, de mivel wattot nem használok, az max résztávnál kell (amikor a kimért táv meg a sebesség miatt pont nem is nézem az órám) vagy tempófutásnál próbálok hosszabb időszakon simítani (a mostani GPS azért 100-200m környékén már eltalálja stabilan a tempót). Durván felhős időben vagy magas házak között előfordulhatnak gondok.  

Előzmény: Fredo (213786)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!