Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

rb Creative Commons License 2000.12.01 0 0 1368
Neeem! Neemm bííírom ki! Már három napja csak olvasok, de még csak a 12. oldalon tartok!!! Nem bírom ki! Bele kell szóljak!!! :)
Na jó, abbahagytam.... szóval:

SAAB 9000i, 1988-as 2.0-ás nonturbo :( utólag belerakott faburkolattal (egész műszerfal+váltó körül+középkonzol lent+kézifék körül+box fedője+hátsó hamutartó) és klima, ABS nélkül még, 205/65 R15 nyári és 195/65 Goodyear nyári gumikkal.. mi van még.. aranymetál, ja és eladás alatt, mert kéne egy full extrás... motoros fehér bőrüléssel meg 2.3as motorral... meg egy lottó ötös... De qrva drága a full extrás saab, lehet hogy hűtlenek leszünk egy Mitsu Diamantéval, de akko is SAAB rulez!

baas Creative Commons License 2000.12.01 0 0 1367
Fenomenális volt a 9-5!!!
Alig akartam kiszállni.
Ennél már nem kéne több.
De akkor is szerzek 1 ilyet magamnak.....
h i r d e t é s
baas Creative Commons License 2000.12.01 0 0 1366
Én is ott ülök a képen mitfahrerként...
Naaaagyon jóóó volt.Bár kicsit furcsa volt az automata után...
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.01 0 0 1365
nos a dolog úgy működik, hogy a cég hamarosan beindít egy wap szerver (pontos időpont még ismeretlen), felpakolunk oda megfelelő progit (a bonyolultsága egyenlő a faékkel), adatok odaad (ami fenn legyen), aztán megduma, hogy hogyan támogassuk egymást (mondom, pénz kizárva). egyelőre annyit most elég volt, hogy bólintottál a dologra, még a cégen belül intézni kell a dolgokat, de akkor szólok nekik.

köfi
Thom

Előzmény: egoaxa (1360)
egoaxa Creative Commons License 2000.12.01 0 0 1364

A képen látható tesztpilótához kellett fordulnom, hogy tökéletes képet kapjak a 9.5 elônyérôl, hátrányáról.

Egyúttal kitaláltuk a következô tali helyszínét, idejét. (Baas, Lenkeyb, egoaxa)

Fenyôgyöngye Étterem, Szépvölgyi út 155.
2000. december 30. - szombat
Évzázó SAAB találkozó

Zölduborka Creative Commons License 2000.12.01 0 0 1363
A Club honlapján a legutolsó apróhírdetésben szereplő 5 ajtós turbót látta már valaki?
Vagy tudtok róla valamit (meg van-e még, tulaj stb.)?

Fényképen OK!

(De nehéz egy jó darabot találni!! :(( )

Ubi

EdeBácsi

Mint azt lentebb is írtam sajnos még nincs, de vadászom!

lenkeyb Creative Commons License 2000.12.01 0 0 1362
Ne marakodjunk, szerintem legyen elég ennyi! Az emberek nézőpontját
egy hozzászólással úgysem lehet megváltoztatni. Mondhatni "nem erőszak a disznótor"
Szerintem csak jobb, ha olyanok nem lesznek klubtagok, akik csak a hasznot akarják lefölözni maguknak.

Üdv,
Balázs

baas Creative Commons License 2000.12.01 0 0 1361
Emberek:

Kicsit morcos vagyok azokra,akik megengedhetik maguknak a SAABot de azt már nem engedhetik meg,hogy *zaros évi 5000HUF ot leszurkoljanak a leendő egyesület későbbi boldogulására.(szerintem ezek azok akik eddig 1 talin sem voltak...)
Itt van 1 csomó ember aki lemond 1 pár dologról annak érdekében,hogy SAAB legyen a feneke alatt és pontosan ők azok akiknek eszükbe sem jutott az,hogy miért ne fizessenek tagdíjat.

Ez viccc.

Az Axa így is költött már nem keveset.Eddig is amit tudott azt megoldott pénz nélkül.De ez nem megy a végtelenségig.Itt nem arról van szó,hogy most valakinek 1 új SAAB 9-5 re kell gyűjteni.
Ha valakinek nem tetszik akkor ne legyen klubtag.
Ez neki lenne megtiszteltetés,hogy egy Mo.n lévő ritka márkának 1 híres típusának a klubjában tagságot vállal.Ez befektetés amiért nem pénzt kaptok,hanem egy színvonalas klubot rendezvényekkel és sok okossággal,majd még előre nem látható hasznos dolgokkal.
Ez egy kis közösség volt az elejétől fogva.
Most hogy már 67 klubtag van,biztos vagyok benne,hogy ebből sokan elkötelezett SAABosok.
De van a maradék aki a fáratságot sem veszi,hogy hozzászóljon a topichoz pedig biztos,hogy olvassa.Ezek után nem csodálkoznék rajtuk,ha pont ők nem akarnak fizetni tagdíjat.
Tudjuk,hogy ez megossza a társaságot de remélem ez is változni fog hamarosan.

Nem azért írtam eme sorokat,hogy bárkit is megbánstak,de csak ösztönözni akarom őket,hogy ezt az egészet ne csak mi gondoljuk komolyan.
Senkinek nem szándékunk elvenni a kedvét a klubtól.Fontos a klub legalizálása a jövőt illetően, mert csak így tudunk eleget tenni annak a felmerülő lehetőségnek ha valaki támogatni akar anyagilag minket,ugyanis kell bankszámla a klub nevére meg könyvelő stb...Ez konkrétan nonprofit szervezet lenne.

Bocs ha hosszú voltam...
:) SAAB Sárkány...

egoaxa Creative Commons License 2000.12.01 0 0 1360
thom
Legyen WAP! Az SHS mindenkeppen legyen WAPos is.
Mi kell hozzá?
Előzmény: Törölt nick (1356)
copfy Creative Commons License 2000.12.01 0 0 1359
KEHLI-1
sajna a TotalCar.Hu-n, lakcím, ciklusidö :--) nincs kirakva :--) de szerintem az a tel.szám megtalálható máshol is :--)
én is találkoztam Vele, én viszont ideges lettem ettöl a kombinációtól, ugyanis a kislány lehet, hogy sok mindent tud, de vezetni - nos azt nem.
Polar Szerviz
Kicsit ki vagyok bukva. Tudjátok, hogy nem szoktam szidni őket, sőt. De most egy kicsit sok volt.
1. kb. a 4 szervizlátogatásom alkalmával sikerült kideríteniük, hogy mitől kopog a bal első futóművem (tudom, Opel, poenokat tartsátok meg :--)). A szilent. Csontig - ill. fémig - kopva vagyon. No most - egy kis odafigyeléssel ezt már legelöször is észrevehették volna. Ám lehet - gondolom én - hogy a toronycsapágy gumiágya. Most kérdeztem rá, hogy múltkor, amikor toronycsapágyat cseréltek, akkor cserélték-e a gumiágyat. Azt mondják, hogy nem, azt csak akkor cserélik, ha szakadt. Ezt akkor érteném meg, ha a Józsi bácsihoz járnék, aki bontott alkatrészekből olcsón szervizelné a saab-omat. De nem oda járok.
2. 15e kmn. szervizen volt a kocsi 1 hete. Folyadékok feltöltve. Ma reggel mosom az ablakot, -2 foknál hát nem ráfagy?! Gratula, nyárit töltöttek bele!
3. Elöre lebeszélt idöpontban nem fejezték be az aznapra megbeszélt teendöiket (a 15e km-est megcsinálták, de az üléstömésemet nem cserélték ki), és utólag mentegetöznek, hogy saab klub volt, kevés volt az emberük. Ezt nem tudták elöre?!

Más. beragadt a b.szintjelzöm A féltanknál kevesebbet nem bír mutatni, de max.-ra még fel tud ugrani. Nincs 5letetek? Polar azt mondja, hogy valószínű a jeladó, az meg egybe van a benzinpumpával, az meg pénzileg elég húzós....

itt a tél Nem akarom senki márkahüségét bántani, még szerencse, hogy nem SAAB-ról van szó! A TOYO téligumi nagyon bevált a gépen! Imádni fogjátok! (és nekem ebből semmi hasznom sincs) Ha a tavalyi téligumi teszteket megnézitek, majd mindent megnyert, nekem ez a 3. tél, amikor a kerekeimet belebujtatom - csak jót tudok mondani róla.

Üdv
Copfy

lenkeyb Creative Commons License 2000.12.01 0 0 1358
CCCJJaaj BlackStar!
Ne fikázzad már a gépem, mert harapok! Akkor is csak a kipufogó kopog,
esetleg ha nagyon kicsavarom a kormányt, akkor a külső korm.összekötő,
DE MÉG ÍGY IS JOBB MINT EGY ZSIGULI!!!!! :-)))))))))
Nem hallottad a turbót? Na most aztán már tényleg a lelkembe tiportál! :-))))))
-kész van már az új logónk??? Kíváncsi vagyok!!

Axa: Jaj jaj! Tudtam én, hogy ez lesz! Na sebaj amúgy is csak a megszégyenítő 26-os
sorszámot viselem! :-))

BlackStar Creative Commons License 2000.11.30 0 0 1357
Talán lennél szíves föltekinteni a csettre... :)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.30 0 0 1356
nya.

ha elindul az SHS, akkor milyen jó lenne, ha mondjuk WAPon el lehetne érni némi információt... (ki melyik kerültben érhető L, hun vannak szervízek, klubtagokról némi infó (mondjuk rencám, hogy ne matricázzuk agyon egymást :) )...
És mindezt azért írom, mert a cégem nagyon szívesen belemenne egy ilyen wap-oldal üzemeltetésébe. Mindezekért persze semmi pénz, csak csupán némi reklám pölö a honlapon egy link(nem, nem kell felmatricázni az autót :)) )

Axa, ha te is úgy gondolod, hogy van haszna a dolognak, akkor majd még dumálunk.

byez
thom

BlackStar Creative Commons License 2000.11.30 0 0 1355
.....és elvesszük az autóját.....
:)
Előzmény: egoaxa (1353)
BlackStar Creative Commons License 2000.11.30 0 0 1354
LenkeyB!
áddegy: már volt szerencsém Axa kistraktorjához. Szerintem megy, ha nyomják, és nincs olyan érzésem a fedélzeten, mintha szét akarna dőlni :)
Ásszóval a kipufogó is zajongott. Nekem csak a futómű tűnt fel, de sebaj.
Így utólag ne etess, hogy csak azért kapcsoltad le a mjuzikot, hogy halljuk a turbót, hanem mert úgyse hallottuk volna a többi zajtól... :))))
Előzmény: lenkeyb (1350)
egoaxa Creative Commons License 2000.11.30 0 0 1353
a Lenkeyb - 15öt fizet vagy kizárjuk!!!! :o)
Előzmény: lenkeyb (1350)
EdeBácsi Creative Commons License 2000.11.30 0 0 1352
Ubi kolléga!

Van már SAABód? Korábban olvastam, hogy venni akarsz.

Mindeki!

Ma végre én is beléptem a CLUB-ba !!! nemtom mire vártam?
(csak szóltam)
bocs
ede

ui.:
az 5000 oké, főleg ha axának is jut egy Viggenre belőle :)))
mér szolgálati szgk az kell, nem? vagy járjon szuzukival?

Előzmény: Zölduborka (1349)
lp Creative Commons License 2000.11.30 0 0 1351
ath!
Többször láttam már az illető kombinációt, (KEHLI 1) nem semmi...
Klasszikusan ez az a helyzet, amikor nem az a kérdés, hogy melyiket, hanem, hogy milyen sorrendben...

Más..
Örülök, hogy van olyan klubtag, aki visszautasítja a szervizek klubtagoknak felajánlott kedvézményét! Karakán dolog! Vagy esetleg - de erre gondolni sem merek - úgy gondolja, hogy fizessen más, azért, hogy neki jó legyen? Még ha aránytalanul kevésbe is kerül ahhoz képest amit visszakap érte? Márpedig én úgy gondolom, hogy ez a klub jó nekem (nekünk). Ezért léptem be. Ha úgy gondolnám, hogy nem jó, biztos nem léptem volna be, és akkor biztos, hogy nem is fizetnék érte. De utoljára 11,5 éves koromban hittem azt, hogy a jó dolgok csak úgy történnek az emberrel. Azóta rájöttem; azért, hogy jó legyen, meg kell dolgozni, vagy fizetni kell érte. (erre fel lehetne hozni más témájú példákat is:)))) Tekinthető akár befektetésnek is, és csak a klubtagságon múlik mennyi lesz a hozama! 5000 Ft szerintem nevetségesen kevés ahhoz képest, amit mindannyian az autónkra költünk. Nem évente, hanem havonta sőt hetente! Aki renszeresen használja az autóját, az hetente több, mint a dupláját tankolja bele! Meggyőződésem, hogy ez az összeg akkor is megtérül, ha az ember egyszer sem veszi igénybe a felajánlott kedvezményeket. Sok ötletet, információt, önzetlen segítséget kaphat, és szerintem ezt mindenkinek meg kellene becsülnie.
AXA azt írja, hogy senki nem lesz kizárva azért, mert nem fizet. Ezzel teljesen egyetértek, itt nincs szükség szigorú szabályokra, kérlelhetetlen vezetőségre, stb. Ez egy önkétesen szerveződő, laza baráti társaság, de mégis: hogy néz az ki, hogy a többség (remélem a többség) fizet, mások meg hát...

Előzmény: ath (1347)
lenkeyb Creative Commons License 2000.11.30 0 0 1350
Na hahóóóó!

Azt hiszem semmi értelme most itt elkezdeni a huza-vonát. Mindenki döntse el,
hogy klubtagként áldoz-e ennyit erre a célra vagy sem. Az biztos, hogy az illetéket,
meg még a későbbi költségeket nem lehet csak a semmiből előteremteni, és hát
rólunk, és kedvencünkről van szó nemde? Én nem vagyok anyagilag valami nagyon
eleresztve, de erre biztos fogok áldozni. Már ha csak arra gondolok, hogy lesz ez az
SHS -(nem tudom melyik állat találta ki :-)) )- 416 Forint 667 Fillér havonta, ????? :-))
-a benzinhez viszonyítva nem is érdemel említést-.
Erről ennyit.

Én már nagyon várom a következő talit !! Szeretném ha most már többen ott
lennénk mindenféle gyengusz kifogás nélkül! HALLJA EZT MINDENKI ??!!
Ami pedig a tavaszi talin lesz, hát szerintem már minimum a TV2-nek is
ott a helye!

BlackStar:
Az nem a futómű volt, hanem a kipufogó felfüggesztés. Na majd egyszer
kipróbáljuk együtt az Axa gépét, azt lehet hajtani :-)) ÁÁÁhaha Bruhaha
CSAK VICC VOLT AXA! KÉRLEK NE EMELD EZÉRT DUPLÁJÁRA AZ ÖTEZREMET!! :-))

Üdv,
Balázs

Zölduborka Creative Commons License 2000.11.30 0 0 1349
Ez butaság!

Én teljesen egyetértek a tagdíj bevezetésével, hiszen egy szolgáltatásról van szó, ami bizonyos esetekben akár pénzt is spórólhat nekem, nem beszélve egy jó csapatról akikkel néha öszzeröffenhet az ember (ez utóbbit akár tagdíj nélkül is megteheti, de az előbbit nem) és ez mindenhol a világon pénzbe kerül.
Az összeg nagysága (ami szerintem hasznos szolgáltatások esetében reális) pedig elég rugalmas tud lenni , úgyhogy, ha bebizonyosodik, hogy a kezdeti legalizálás/indulás pénzigényesebb időszakának vége és elég kevesebb is, mert esetleg a vártnál nagyobb támogatást kapunk, akkor akár csökkenthetjük is.
Természetesen a tagdíjat kifizetőknek is kell valami biztosíték, hogy kapnak valamit a pénzükért és nem az egoaxa fog megjelenni egy új Viggennel :)))))))).

Ennek ellenére én még nem fogok tagdíjat fizetni, mert nincs is SAAB-om (ettől még ugyan fizethetnék, de addig is másra költöm), viszont nagyon szeretném, hogy ez az elkövetkezö fél évben változzon és amint hozzájutok egyhez, az lesz az első, hogy fizetek, mint a kisangyal.

Üdv

Ubi

Előzmény: egoaxa (1348)
egoaxa Creative Commons License 2000.11.30 0 0 1348
Ma kaptam egy levelet egy klubtagtol aki nem tartja jo otletnek a tagdíj bevezeteset. Azt javasolja hogy szponzorokat kene szerezni akik allnak a fentartasi koltsegeket. Mint irta:
"...Osszegezve, nagyon megrontana a legkort (le is szukiteni a letszamot) egy allando tagdij bevezetese." Nektek errol mi a velemenyetek?

En igy gondolom:
Sajnos a tagdij bevezetese jelen pillanatban elengedhetetlen. Persze jo lenne szponzorokat talalni, de ez nem olyan egyszeru. Eloszor jogi szemelynek kell lennunk, hogy ez mukodjon. Ahoz meg penz kell. Zsebbol senki sem fizet ki szazezret, egy szponzor sem. Az ot ropi evente nem sok. 20 liter benzin. Meg felig sem lehet tankolni az autót. Raadasukl ket reszletben. Eddig eleg sokat koltottem a klubra, es hogy egyre tobben vagyunk ez men mehet igy. Aki komolyan gondolja ki tud fizetni 2500Ft-ot felevenkent.
Targyaltam tobb markabarat klubbal is, mielott igy dontottunk.
A masik erdekes dolog az emberek sokkal felelotlenebbek ha valami ingyen van. Nem is erzik magukenak, - nem kell bemutatnom a konmunizmust.
Legyunk kevesebben , de azok komoly klubtagok. Lessel bele a SAAB topikba, szerintem ez a tagdíjas dolog nem rontja meg a viszonyokat, de azert feldobom a temat.
Ha mukodni fog az egyesulet, es lesznek szponzorok, akkor esetleg meg lehet szuntetni.
Nem valoszínu hogy barkit is kizarnank ezert, de ki fog derulni ki gondolja komolyan.
Termeszetesen ha valakinek olyan anyagi gondjai vannak akkor meg lehet beszelni, de nem szabad elfelejteni, hogy autosklub vagyunk. A klubtagsag olyan mint a biztositas, es ezert szolgaltatast kap a klubtag es ha jol megy nem is keveset.

ath Creative Commons License 2000.11.30 0 0 1347
Ebédszünetben nagy vizuális élményben volt részem! Világos metálkék Viggen egy gyönyörű szökével! Igazi skandináv csemege! Rendszám KEHLI 1.
egoaxa Creative Commons License 2000.11.30 0 0 1346
Döme!

Milyen logórol beszélsz? Hol van? Had' lássuk!

BlackStar!

A te logoterved is érdekelne.

A SAAB 900 logó marad, a Polár nem emelt ellene kifogást.

Előzmény: Rijswand (1341)
BGC Creative Commons License 2000.11.30 0 0 1345
Hát, szégyellem is magam az opel futóművel, meg a ritka látogatással, de sajna más topicokban oktatnom kell:) és hírdetni az igét:)), de ettől függetlenül -mentségemre szóljon- naponta többször is elolvasom a topicot!
Jó? Balázs!
off
sajna nem az irodátokkal megyünk síelni, olyan rugalmatlanok az olaszos kolléganőid
on

Ma lesz új lengéscsillapító és féltengelyszimmering bibibiiiiii!

BGC

Kérdés!
Szerintetek a Brembo cuccok jók? Speciel a féktárcsáikra gondoltam, mert a lángnál kb. 10K forinttal olcsóbbak minta a Polár.

Visi Creative Commons License 2000.11.30 0 0 1344
OFF: Jonni, jonn, de miota megvan a lavor az erkelyen azota nem igazan... Miert kerdi?
Előzmény: eugen73 (1342)
BlackStar Creative Commons License 2000.11.29 0 0 1343
Ejnye-bejnye Rijswand, el akarjátok venni szegény BlackStar (én) kenyerét?
:)

LenkeyB!
Alsónaci maradt klín tiszta (klíntisztvúd, az más :) ) de azért szépen fütyörészett.
Csak közben, tudod, azok a zajok a futóműből...
Amikor kikanyarodtál az Andrássyra, kb olyan fílingem volt, mintha poltergejszt kollega ülne elöl. Pedig ott a BAAS volt. Bár persze, lehet, hogy csak álcázta magát :)

Bájdövéj, ez a SAABhelpszervíz, nekem lesz a legjobb. Hetente kétszer kifogy a kisautóból (nemegyenlő SAAB) a kakaó, és akkor gyalogolni kell kis kannával mint Piroska. Ilyenkor csörrentés pl. LenkeyB kollega telefonjára (Láttam a Victában, hogy van :) ) és máris robog benzinnel ...
:)

eugen73 Creative Commons License 2000.11.29 0 0 1342
Visi!

bocs a kicsit OFF topicert, de szoktad nezni az mtv3 hireit?

Előzmény: Visi (1338)
Rijswand Creative Commons License 2000.11.29 0 0 1341
hoi!

Én is támogatom h. vegyünk trailert, azon be
tudom hozni az autóm:)))
Node félre a tréfát.az SHS ben én is részt vennék, bár igy Saabtalanul inkább csak mint vontató és berhelő:((
A logóra van javaslatom, sőt matricám is meg egyebek, egy svéd teherautógyartó cég { :-) }
assistance szolgáltataásának logójával..

lenkeyb Creative Commons License 2000.11.29 0 0 1340
Hahóóóóóóóóóóóóóóóóóó!

Tudtommal a tagdíj befizetése január 31-ig esedékes. A többiről, hogy hova utalni stb.
CTC Axa, de szerintem (most nem akarok az Axa nevében ígérgetni) minden
klubtag fog kapni egy értesítőt postai úton is, tekintettel azokra akiknek
nincs számítógép hozzáférési lehetősége, vagy csak RITKÁN LÁTOGATJÁK
A TOPIKOT -(ugye BGC :-)))) attól még, hogy Opel az első futómű, te is idetartozol, úgyhogy tessék aktívabbnak lenni! ) Na jól van nem akartam senkit bántani, tudjátok csak
"szóvicc" volt- de azért tessék többet írni ide!!!!!

BlackStar: azért bekakiltatok az Andrássyn a pirosig?! :-)). FÜTTYFÜRÜTTY (ez a turbó hangja)
Na jó tudom, hogy nem de ha lesz egyszer egy turbó 16V-m (16Voltos bruhaha) akkor aztán vége a sétakocsikázásnak! :-))))

Na üdv,
Balázs

BGC Creative Commons License 2000.11.29 0 0 1339
Saabadság!

Na figyu! Ez az SHS elég karaj dolog lenne és én is benne lennék. (Húzok-vonok mindenkit)
Szerintem vehetne majd a klub egy utánfutó trailert és akkor az istennekbeneminduló autókat is lehetne hurcolászni! Vagy, ha már tényleg ennyire kedvesek a Polárosok akkor meg lehetne kérdezni, hogy mi a helyzet a Saab assistance szolgáltatással, lehet-e ilyet kötni a mi autóinkra is, esetleg klubtagoknak kedvezménnyel?
A találkozóra tessék havat rendelni a Jézuskától, mert akkor beállíttatom a kézifékem ja és akkor viszem a pénzt is! Vagy csak csekken lehet?

Lehetne olyat is, hogy kézenfogva a Polárral v. nem, csinálni nyáron egy MEGAGIGA talcsit valahol a Balcsi környékén vagy ilyesmi!

Mert akkor lenne, viz, napsütés, fagyi, nénik, bácsik:), meg SAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAB!

Ezt a Csiszárbácsit is meg lehetne keresni- úgyis egy "régi" 900-as cabrio az álma-, hogy ha lehet és olyan körökben mozog, verhetne egy kis port, hogy SAABTALI LESZ ITT ÉS ITT MINDENKIT SZERETETTEL VÁRUNK stb..stb..vagy ez már reklámnak minősül?

Lehet, hogy túlságosan beindult a fantáziám? :)

Üdv:

BGC

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!