Keresés

Részletes keresés

<Tycoon> Creative Commons License 2012.12.29 0 0 1310

milyen igaz :))

Előzmény: ph5.5 (1308)
ph5.5 Creative Commons License 2012.12.29 0 0 1309

No máris tévedésbe kerültem....

 

1993-tól már nem Minszk a hűtők felirata... legalábbis a saját honlapuk ezt írja. 

 

AHogy olvasom haladnak a korral, 2 kompresszor, full no frost, 3 év garancia. És persze mindenhol azzal pédálóznak hogy az Eu gyártók is ezt a gázt, technologiát... használják. Viszont a honlapon kívül nem nagyon találok viszonteladót. Meg egyébként sem vennék "orosz" terméket :-)

Előzmény: ph5.5 (1308)
ph5.5 Creative Commons License 2012.12.29 0 0 1308

1996-ban változtattak nevet, előtte 37 évig volt Minszk. Amikor váltottak, állítólag nyereségesen üzemeltek... legalábbis ezt írta anno a HVG. (ami azért nem pletykalap kategória). Azt hogy mennyire megbízható nem tudom, főként a mostani időkben. A lényeg, Minszk néven 15 évesnél csak idősebb hűtőket lehet megvásárolni. Atlant néven pedig az ennél fiatalabb példányokat. A google szerint nincs magyar márkaképviselete az Atlant hűtőknek. De lehet hogy ez jó hír, mert a Szovjetunio felbomlásával a híres 3x túlméretezett anyaghasználat már nem igazán lett jellemző :-(

 

A kérdés második felére pedig a válasz igen, a Lehel már Zanussi. 

 

Hűtőkben egyébként nem vagyok guru- csak annyira hogy mi is vásárlás előtt állunk ezért alaposan utánaolvastam szinte mindennek. 

 

Azt látom hogy szinte mindegy mit veszel. Hiába jó az LG Linear Compresszor cucca, hiába halkabb, hiába spórol... ha 230.000 Ft-tól juthatok hozzá a technológiához. Ami a családban fontos: jól nézzen ki, legyen inox, ne legyen 2m, és ne legyen 60cm-nél szélesebb. Ezt 130.000 körüli áron megkaphatom A+ vagy esetleg ++ os kivitelben. Nekem nem kell hogy megrendelje a neten a kifogyott tojást, nem kell hogy receptet olvasson, és nem kell a hideg vize sem. Fogyasszon keveset, bírjon ki pár évet (5-10 év ha gond nélkül megvan akkor is max ott tartok mint most), és férjen bele a család hűteni valója. 

 

Laptop kapcsán beszélgettem anno egy ismerőssel. Ő azt mondta hogy abból visznek be a szervízbe a legtöbbet, amiből többet adnak el. Ezért van hogy kevesen szidják a 300e plusszos hűtőt és ezért a 100e alattiakat.

 

Előzmény: <Tycoon> (1307)
<Tycoon> Creative Commons License 2012.12.29 0 0 1307

Hát az ismerőseim közül sajnos az újak adják meg magukat, mindegy hogy Zanussi, Whirpool vagy samsung :(   

 

Magyarországon nem is lehet már ilyen minszk-et kapni? 

Ez az újfajta vajon mennyire gagyi?  Ugyanaz az atombiztos ruszki technológiával készül? :)

 

 

A régi Lehel ugye most Zanussi néven fut?

Előzmény: ph5.5 (1306)
ph5.5 Creative Commons License 2012.12.29 0 0 1306

http://morozilnik.ru/eng/info/?code=9308

 

A linkelt hűtő kb 118ezer Ft. 

 

Mennyivel fogyaszt többet egy Minszk? Az mérettől is függ. A 12 éves Whirlpool hűtőnk 1.25 kWh áramot fogyaszt gyári adatlap szerint. Ez felülfagyasztós és nem túl nagy méretű... kb 160cm magas. (literben most nem tudnám meghatározni). A lényeg hogy ez "hivatalosan" 21000 Ft áramot eszik évente. A Minszk esetében ez mondjuk 1.5x ennyi. Az mondjuk 30ezer. Egy méretesebb A+ vagy A++ besorolású hűtő elvben mondjuk 297 kWh árammal éri be. Ez 13000 Ft. Évi 17000 spórolás. 8 év alatt megvan az új hűtő a különbözetből. És persze nem számoltam azt, hogy a régiben milyen gyakran romlik meg a hús, a zöldség amit ki kell dobni. Az is hozhat évi 3-4ezret simán. Szóval akár 5 év alatt is megtérülhet. 

Előzmény: <Tycoon> (1305)
<Tycoon> Creative Commons License 2012.12.29 0 0 1305

Valamit tudtam igazítani az ajtón.

Mennyivel fogaszt kevesebbet egy újabb hűtő havonta (forintban) mint egy régi minszk?

Megtérül valaha is?    Beleszámolva hogy a modernek kb 3 évente döglenek be és 10 évente cserélni kell, a ruszki meg 30 év óta gond nélkül muzsikál.

Nem tudom hogy csinálták, de profik :)     Lehet kapni minszkeket valahol újjonan?

Előzmény: hbbst (1304)
hbbst Creative Commons License 2012.12.28 0 0 1304

Gondolom a Minszknek a fogyasztása sem gyenge, erre szerintem ne költs. :)

Nézz körbe árgépen mondjuk http://www.argep.hu/kat2-56.html

Legyen rá több év garancia, és válassz olyan hútőt ami tetszik és amire futja.

Előzmény: <Tycoon> (1303)
<Tycoon> Creative Commons License 2012.12.28 0 0 1303

Szisztok!

 

Ma a 30 éves Minszk hűtőmnek leesett az ajtaja. 

Valahogy visszaraktam de nem az igazi, nem tudok hozzáférni a lenti csavarokhoz.

Lehet-e kapni vajon ehhez a tipushoz ajtót? 

 

ill. ha új hűtőt vennék van-e valami jó márka most akcióba (régi hűtő beszámítással?)

Ti milyet vennétek  max 80 ezerért 2 fős a család. 

hbbst Creative Commons License 2012.12.21 0 0 1302

Sziasztok!

 

Kinéztem egy ilyet:

http://elektrobravur.hu/spd/FN6181CW/GORENJE_FN6181CW_NoFrost_fagyasztoszekreny

Szerintetek? Összegbe még elfér pont.

EEE60 Creative Commons License 2012.12.10 0 0 1301

Sima hűtő felejtős. Használt hűtő szintén. No frost-osban is van több féle. De ha olyat akarsz ami kellően nagy (pl. 270+115 literes) gyorsan hűt (pl. hazaviszed bekapcsolod és 1 órán belül le is kapcsol mert elérte a beállított hőmérsékletet) és energiatakarékosan (180 kw/év) teszi a dolgát, szörcsögés, cucorgás, valamint erősebb kompresszorzajok nélkül, akkor olvasd el a 1295 hzsz-t! (Zanussi, Eletrolux-Aeg, Samsung, Indesit, Ariston, Whirlpool a fasorban sincsenek.)

 

Előzmény: taormina001 (1298)
EEE60 Creative Commons License 2012.12.10 0 0 1300

http://www.hutos.hu/cikk5

 

Amúgy meg 1295 hzsz.-t olvasd el. 

Előzmény: kapalaci (1297)
taormina001 Creative Commons License 2012.12.02 0 0 1299

Hi, megnézné ezt valaki?

Kösz

Tao

Előzmény: taormina001 (1298)
taormina001 Creative Commons License 2012.12.02 0 0 1298

Sziasztok, tanácsot szeretnék kapni, mert hütöben teljesen járatlan vagyok; özönvíz elötti 30 éves hütöt és orosz fagyasztót használunk, elképzelni is rossz, hogy ezek mennyit fogyaszthatnak.

nem márkára, hanem paraméterekre kérném hozzáértö tanácsotokat; jó minöségü, jó nagy használt kombi gépet keresnék.

Elöször is abban van telejes homály a fejemben, mi a különbség az önleolvasztó és a "No frost" között. utóbbit valami vadonatúj technológiának tüntetik föl. Ehhez képest ismerek egy hütöszekrényt, amit a tulajdonosa a lakással együtt húsz évvel ezelött használtan vett át; azt sose kell leolvasztani, csak néha kimosni. (Na jó; a fagyasztó részt néha...).

A mi hütönkön viszont már hetek alatt vastag jég képzödik; néhány hetente le kell olvasztani. Na, ezt jó lenne elkerülni.

A másik a méret. Sajnos így literre nehéz meghatározni, mire van szükség. De azt hiszem jó nagy kell: 4 tagú család, kerttel, ahol ebböl-abból néha több terem, mint épp kell, és ahol a nagyi kb. naponta meleg ételt föz, tehát gyakran van maradék. A fagyasztónak legalább három polca legyen. Hány literes gépet keresek tehát?

Aztán itt vannak az egyéb paraméterek; ez az energiahatékonyság az A+++-kal; ebböl min. milyet érdemes?

Aztán még vannak ezek a betük a-tól F-ig, ezek mire valók és mire figyeljek?

Mit érdemes még figyelembe venni?

Végül; max hány éves gépet szabad megvenni szerintetek?

 

Kösz a tanácsokat

tao

kapalaci Creative Commons License 2012.11.28 0 0 1297

SZerintetek melyiket vegyem a no frost rendszerü hűtőt vagy a hagyomanyos hűtésüt?

előnyök hátrányok?

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!

nor78 Creative Commons License 2012.11.26 0 0 1296

Sziasztok!

Fagyasztószekrényt szeretnék vásárolni, tulajdonságok: nagy legyen 250L felelt, energiatakarékos (A,A+...) megbízható, árban is elfogadható, stb. tudnátok erre valami tippet adni melyiket érdemes megvenni?

Előre is köszönöm a segítséget!

EEE60 Creative Commons License 2012.11.18 0 0 1295

Aki hűtővásárlás előtt áll megmondom a tutit: LG Total No Frost Linear Compressor-os A +++ vagy max A++-ost vegyen! A kétajtós amerikai bohóckodásokkal nem érdemes foglalkozni. 

 

grinn Creative Commons License 2012.11.10 0 0 1294

Sziasztok. Van egy Whirlpool ARZ 5200/H/AL 2 kompresszoros kombi hűtőm. A fagyasztó része a masinának feladta. Szerelő mondá: panelcsere. Kőműves ismerősöm mondá: ácsi! Egy kisebb űtés a panelra és beindul a kompresszor. kikapja a panelt és megbirizgálja az indítórelét, vissza és a masina szuperál. 6 hónap telt el problémamentesen, ekkor újra jelezte a piroslámpa hogy a fagyasztó nem megy. Azóta ütögetni kell és megy, naponta többször is de van úgy hogy csak egyszer kell neki a nyakleves. Ami új jelenség hogy az ütés után kattan, kattog a hűtő egyet-kettőt.
Van valakinek tapasztalata ilyen hűtővel, tudnátok valamit tanácsolni? Indítórelé csere? Esetleg a relé tápja nem ad le elég feszültséget? Megéri-e a panel javíttatása, mert a teljes csere elég drága, asszem 20 vagy inkább 30ezret mondtak rá a hűtőgépszerelők.

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.03 0 0 1293

Az enyém még csak pár hetes. Mi volt a baja? Így, hogy minimumra állítottam, már csak kicsit jegesedik.....Akkor nekem is érdemes kihívni a szerelőt? Most jó lett a Tietek?

Azt mondják az Elektroluxnak meg típus hibája, hogy egy hónap múlva a motorral történik valami, azért kell hívni a szerelőt.

Előzmény: ujvarosinekata (1292)
ujvarosinekata Creative Commons License 2012.11.02 0 0 1292

Hát igen,a szerelő aki ma ki is jött,nekem is azt mondta,hogy ennyit bírnak a mai gépek.

8hónapot??????????????azért ez több mint pofátlanság,tekintve,hogy 100 fölött volt az ára...

Előzmény: Törölt nick (1291)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.31 0 0 1291

Sajnos ezek az új műszaki cikkek nem túl tartósak. Az új Whirlpool fagyasztó szekrényem hangosabb és többször bekapcsol, mint a régi Lehel. Nekem is azt javasolták az üzletben, hogy nézessem meg szerelővel. A másik javaslatuk az volt, hogy állítsam minimumra, és az évek múlásával egyre feljebb. A felső fióknál már tiszta jég volt. Így, hogy lejjebb vettem, a jegesedés megszűnt, de az élelmiszerek fagyosak még. Arra gondoltam, kéne vennem egy hőmérőt és bekalibrálni a mélyhűtőt. Csak mostanában nagy hajtásban voltam, így erre nem értem rá. Bár én úgy gondolom, elvárás lehetne, hogy rendesen működjön, ne nekem kelljen kitalálni, hogy jobb. A használati leírások sem túl jók

Előzmény: ujvarosinekata (1290)
ujvarosinekata Creative Commons License 2012.10.31 0 0 1290

Sziasztok!

8 hónapja vettünk egy Samsung RL34HGPS1/Xeo hűtőt.Nagyon szép,esztétikus.Azt hittem,bízni is lehet a márkában.Sajnos nagyot tévedtem.Tegnap megadta magát a hűtő része.Nem hűt.A fagyó meg meg sem áll,már tiszta jég minden,pedig no frostos.Ma kihúztam pár órára,mert már félek,hogy a motor is tropára megy benne.Várjuk a szerelőt..........

Tavaly Samsung plazma Tv-t vettünk,első héten szerlőt kellett hívni,panelt cseréltek benne...Kezdem azt hinni,hogy nincs megbízható márka a piacon.

Ja,a Bosch mosogatógépem 3 év után,épp a gari lejárta után adta be az unalmast.Lehet jobban járnék a Candy -vel,mert nem fájna a szívem ha ki kell dobni bármit.:)

Danny22 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 1289

SORRY, EZT BENÉZTEM: ELECTRONIC:))  tROPICAL NO FROST SYSTEM WHIRLPOOL.

de nincs kapcsolóm a mályhűtőm ajtajánál sehol, könnyen nyílik, mostanában már kevesebbet csipog-talán hogy a lakásban is kicsit hűvösebb van?

Előzmény: GLaczy (1284)
GLaczy Creative Commons License 2012.10.28 0 0 1288

Ez jól jöhet még pár embernek:

 

http://www.energiafogyasztas.hu/fogyasztasipeldak

 

van benne egy pár valós fogyasztás... :)

GLaczy Creative Commons License 2012.10.28 0 0 1287

Hi! Nem jó annak az ajtószigetelése, nézzétek meg. Aki azt látja, hogy nem zár a tömítőprofil rendben, az gyorsan hívjon szerelőt, vagy meg se vegye.

 

Amúgy egy Elux alulfagysztós max 40 decibel.

 

 

Előzmény: LandCruiser (1267)
GLaczy Creative Commons License 2012.10.28 0 0 1286

Szerintem mért meg egy fogyasztásmérővel:

 

http://www.energiafogyasztas.hu/fogyasztasmeres

 

 

Aztán ezt nézd meg, hogy nem több-e kb 1 kW-nál naponta. Ha igen és sokkal akkor a modern hűtőknél nem vidám dolog.

Előzmény: Törölt nick (1277)
GLaczy Creative Commons License 2012.10.28 0 0 1285

Stop Frost, NoFrost, Frost free és társai: a készülék önleolvasztós, tehát időnként bekapcsol egy fűtőszál és leolvasztja az elpárt a mélytérben. A kifolyó vizet felfogják és hátul kivezetik a kompresszorra, amit a működési hő elpárologtat a kompresszortálcából.  Azért, hogy ez a víz ne kavarjon be, az elpárt berakják egy műanyag lap alá...ezért nem látod és emiatt kell venti, hogy fújja.

 

Röviden ennyit erről.

 

 

Előzmény: bmegye (1281)
GLaczy Creative Commons License 2012.10.28 0 0 1284

Szia! A mélyhűtődben lenni kellene egy kapcsolónak, ha a mélyhűtő nyitása a bajos, nah, valszeg ez nem érzékel (egyszerű esetben).

 

Node a legnagyobb probléma, hog az ELECTROLUX és a WHIRLPOOL sosem készített közös terméket... :)  Szóval ha ilyened van, akkor ott van valami problem. :D

Előzmény: Danny22 (1273)
bmegye Creative Commons License 2012.10.22 0 0 1283

Még nem néztem pontosan,de nem sürün megy.

Előzmény: Törölt nick (1282)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.22 0 0 1282

Megkérdezhetem milyen sűrűn kapcsol be?Kb. hány perc?

Előzmény: bmegye (1281)
bmegye Creative Commons License 2012.10.22 0 0 1281

Köszi!

 

Már megvan egy pár napja a fagyasztó.

Whirpool lett választva Euronics-ből.

 

A stop frost funkció mindig menjen?

Mire is való ez pontosan?

 

 

Előzmény: nitroller (1280)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!