Keresés

Részletes keresés

dhpage Creative Commons License 2015.01.12 0 0 221738

a Bubira csak minimálisan hat a szél, tekintve a súlyát. :)

Előzmény: SzeZo (221735)
ásítósmacska Creative Commons License 2015.01.12 0 0 221737

Ez nekem is nagyon tetszett, igazi nőcis darab. :)

 

 

Előzmény: kerxy (221733)
ásítósmacska Creative Commons License 2015.01.12 0 0 221736

Kész kalandtúra! :)

 

 

Előzmény: SzeZo (221735)
SzeZo Creative Commons License 2015.01.12 0 0 221735

Helyzet van. Kóbor fenyőkísértetek tucatjai járják a várost és nem használják a kijelölt gyalogátkelőhelyeket. Az egyik egy parkoló autó mögül gurult elém - szerencsére még féktávon kívül. A játékba néhány kuka is beszállt, de azok legalább nem gurulnak.

Az UVH-n mindenféle tekerés nélkül jöttem 25-tel. Nem nagyon mertem hajtani a bringát, mert néhány oldallökést is kaptam és féltem, hogy a korláton találom magam. Félelmetes zenét játszott a szél a híd gerendáin - leginkább basszus szólamban.

Holgery Creative Commons License 2015.01.11 0 0 221734

Nekem is Gepida montim van. Szerintem kifejezetten jól halad (sőt mások is azt mondják), én teljesen elégedett vagyok vele!

Előzmény: henngergely (221730)
kerxy Creative Commons License 2015.01.11 0 0 221733

Köszönöm mindenki segítségét!

 

Délután én is belefutottam ebbe a KELLY'S CLEA 30 SUNRISE-ba neki nagyon tetszik a színe, még nézelődöm, de egyelőre ez a befutó.

Előzmény: akos27 (221731)
Mal924 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 221732

Olyat se vegyél neki, mi neked nagyon tetszik.

 

Vettem egy XT-vel szerelt Marin-t a barátnőmnek, erre most kereshetek neki másik bringát, mivel a Marinba beleszerettem... :D

Előzmény: kerxy (221728)
akos27 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 221731
Előzmény: kerxy (221728)
henngergely Creative Commons License 2015.01.11 0 0 221730

Kimondtad a legfontosabb szempontot. :) Tényleg, manapság főleg a dizájn alapján elég kiválasztani a bringát, adott pénzért jó közelítéssel minden márkánál ugyanazt a szintet kapni.

 

Gepidánál konkrétan tudom, hogy színválasztékban nagy változások lesznek, plusz kapható a Mundo női vázzal, matt ciklámen (szerintem eper) színben. De a neonsárga sem rossz.

 

Ha nem vagy(tok) a használt ellen, akkor érdemes körülnézni a piacon.

Például a Frajti által linkelt kis méretű pont jó lenne barátnődnek.

24 sebességes, tehát a hátsó agy kazettás, nem menetes. A hajtókar csapágy monoblokk rendszerű. Mindkettő erősebb mint az újonnan 80-ért megkapható bringákon. A teleszkóp sem dísznek van. Plusz a 160 centihez 43-44 centis vázméret passzol trekkingből.

A tervezett felhasználás nem indokol montit, bár lehet az is jó neki, ha megtetszik a színe. Igaz trekkinggel könnyebb haladni, de van az a sebesség, aminél még nem jön ki az előny. Amit leírtál, nem tűnik kerékpárgyilkos használónak. 

 

Előzmény: kerxy (221728)
Frajti Creative Commons License 2015.01.11 0 0 221729

A Kross monti, azt eleve nem ajánlanám, a Kelly's-zel nincs baj, csak ugyanezt a felszereltséget Gepidából 20ezerrel olcsóbban kapod meg, és gondolom a pénztárcádnak te se vagy ellensége :)

Előzmény: kerxy (221728)
kerxy Creative Commons License 2015.01.11 0 0 221728

Köszi a választ!
Igen egy kicsit talán elírták ezt az árat, ennyiért nem gondolkoznék rajta...

Sajnos neki ezek a Gepidák nem tetszenek külsőre és ugye a nőknél ez sokat számít... :)
A magasságot illetően, a helyzet az, hogy elég alacsony: 160 cm

Nem vagyok ellene a használtnak, csak ahhoz valóban konkrét tanács kell.


Az egyik fórumtárs ezt ajánlotta egyébként, nekem tetszik is: 
http://www.bigbike.hu/index.php?page=kerekpar-info&id=578

Előzmény: Frajti (221726)
sinci01 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 221727

Hosszabb távon sem fogod megbánni. Sajnos nekem nincsenek élményeim lejtmenetről, mert alföldön lakom és hát elég sík itt a terep errefelé. Pedig jó lenne egyszer kipróbálni magam emelkedőn, lejtőn.

Előzmény: Hosszú Haj (221725)
Frajti Creative Commons License 2015.01.10 0 0 221726

1200 forintért én is veszek Kross bringát :)

 

De ha mégse volna ilyen kedvező az ára, akkor lássuk, mit is éri meg. :)

A teleszkóp nem tudom mennyire igény, ha nem, akkor ezt javaslom:

http://www.berguson.hu/3456,gepida-alboin-100-noi-2014.html

 

Ha mégis inkább kéne, akkor meg ezt:

http://www.bbbike.hu/tura-kerekparok/gepida-alboin-200-noi-pro-28-as-tura-kerekpar-detail.html

tudom,e z picit több, de akkor megéri az árkülönbség.

 

Vagy használtpiac is jó lehet, a Kerékpárvásárlási topikban többen szívesen segítünk, ha hozol linkeket. Vagy akár adunk is, de ahhoz kéne tudni barátnőd magasságát :) A vázméret fontos, hohgy jó legyen :)

pl ez egy kisebb méret:

http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=207455

 

vagy egy picit nagyobb :

http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=207334

 

Előzmény: kerxy (221724)
Hosszú Haj Creative Commons License 2015.01.10 0 0 221725

Na, ma délelőtt bevásároltam, délután meg elmentem tekerni egyet a Vértesbe. Úgy éreztem, hogy a mez nem is kell, csak az aláöltözőt, meg a kabátot vettem fel, meg persze a kantáros hosszú nadrágot. :) Tényleg "működnek" ezek a ruhák, nem volt annyira izzadt érzésem, talán csak az alkaromon kicsit, mert ott a legszorosabb a kabát is, és ott szellőzik a legkevésbé. Annyira azért kompromisszumot kellett kötnöm a réteges, fel-le öltözködéssel, hogy felfelé ugyan nem, de lefelé azért jól jött a kesztyű és a sapka. A hosszú lejtmenet (15-20 perc?) végére azért már kicsit éreztem a hűvöset, főleg a lábszáraimon, lehet kell majd oda még egy réteg. De felfelé teljesen jó volt.

 

Kalandos volt azért kicsit, volt jó pár hely, ahol szinte teljesen jeges és hókásás volt az út, lefelé az egyik helyen taknyoltam is egy light-osat. :D De nem volt vészes.

 

Mindenesetre köszi mindenkinek, aki tanácsot adott, meg "rábeszélt" a téli speckó ruházatra.

Előzmény: sinci01 (221719)
kerxy Creative Commons License 2015.01.10 0 0 221724

Sziasztok!

 

Nem tudom jó helyen vagyok-e...
Barátnőmnek szeretnénk bringát venni, a keret kb 80 ezer Ft.

Havonta pár alkalommal használnánk kisebb túrákra (főként aszfalton), mint például Balaton körbetekerés, BP - Szob ilyesmik.

 

Használt is szóba jöhet, csak nem értek hozzá... :)
Amit eddig néztem, nem tudom alkalmasak e nekünk:

http://www.kross.pl/hu/2014/mtb-femi-line/lea-f2

http://www.mmbike.hu/noi-kerekparok/kellys-clea-10-2014

Ha tudnátok ajánlani, hogy ne vegyünk gagyit (bár tudom nem nagy a keret) az remek lenne :)
Köszi előre is!

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.10 0 0 221723

Jogos kérdés...

De egy másik kérdésem is lenne, van egy pár LX fékkarom, nagyon jól működnek, de már nem mai darabok, kissé kotyognak a forgópontoknál, van valakinek ötlete, hol lehetne ezt a problémát orvosolni?

 

Előzmény: Swennson (221722)
Swennson Creative Commons License 2015.01.10 0 0 221722

"Több szervízben is jártam vele, ott se tudtak mit mondani rá."

 

...és a bowden + ház csere megoldotta?

Akkor milyen szervizbe vitted?

(költői kérdés)

Előzmény: Törölt nick (221691)
Mal924 Creative Commons License 2015.01.09 0 0 221721

Én a softshell(MuddyFox, Sportsdirect) kabát alá csak egy hosszú ujjú aláöltözőt veszek(Crivit), viszont a hosszú bringásgatya alá is megy egy aláöltöző. Téli kesztyű, nyaksál(száj elé, bár már vettem egy maszkot is), és sapi a bukó alá, mert a homlokon brutál a hideg menetszél.

A cipőm meg téli SPD, gyakorlatilag melegebb, mint a bakancsom, mégis szellőzik... :P

Előzmény: sinci01 (221719)
sinci01 Creative Commons License 2015.01.09 0 0 221720

Ja, és ami még lemaradt: szélálló kamásli.

Az nagyon kellemetlen, amikor a nyári cipődben ökölbe zárod a lábujjaidat, mert lefagynak! :)

Előzmény: Hosszú Haj (221717)
sinci01 Creative Commons License 2015.01.09 0 0 221719

Mi kéne akkor? Egy hosszú ujjú aláöltöző, hosszú ujjú cipzáras mez, kabát, nadrág? Meg talán kesztyű, sapka.

 

Ez pont jó, amit felsoroltál. Van akinek elég egy aláöltöző a kabát alá, de ha fázósabb vagy vehetsz alá egy hosszú poláros mezt. Én 10 foknál 2 db aláöltözetet és egy Northwave szélálló kabátot vettem fel és nem fáztam egyáltalán. A nadrág viszont mindenképpen kantáros legyen, hogy védje a veséket. Abból sem árt a szélálló (nekem csak síma Northwave van de abban sem fáztam) és persze a szálálló kesztyű és egy sapka. Nekem ilyenkor kell a szemüveg is, mert könnyezik a szemem a hideg menetszélben, arra jó egy átlátszó szemüveg is, ami nem sötétített. Megéri beruházni a "csoda" ruhákra szerintem, mert teljesen más komfortérzetet adnak tekerés közben, és nem mindegy hogy élvezed a tekerést, (külső zavaró tényezők kizárva) vagy csak kínlódsz a bringa nyergében. :)     

Előzmény: Hosszú Haj (221717)
marcony Creative Commons License 2015.01.09 0 0 221718

A Contival kapcsolatban, már semmin sem csodálkozom.

Meg is fogadtam többet nem veszek.

A Grand Prix 4000s-emnek válik le a futórétege.

 

Egyedül a tapadására nem volt panaszom.

 

Autóra sem vennék soha. A hazug ADAC. által túl van értékelve.

Előzmény: rinceWIND (221709)
Hosszú Haj Creative Commons License 2015.01.09 0 0 221717

Jólvan, asszem meggyőztetek, ki kéne próbálnom, mert az április-május, és így a +20 fok is még messze van, és már nagyon mehetnékem van. Mondjuk az érdekes, hogy a legtöbben a nyárra vonatkozó tapasztalatokat írtatok, azt emeltétek ki, hogy milyen jó, hogy nem izzadsz bele, hamar megszárad stb, de nekem nyáron nincs gondom az izzadással, ha nem fázok, és van hova párologni (azaz nincs rajtam egy kabát mint pl. télen), akkor engem nem zavar. Engem kifejezetten a tél, a hideg zavar, egyrészt fázós típus vagyok, viszont az izommunkától akkor is megizzadok, ami meg egy kabát alatt rohadt rossz érzés. Ha meg nincs kabát, akkor fázok. Szóval ez ilyen lehetetlen küldetésnek tűnik számomra, de talán egy próbát megér, most szombatra is egész jó időt, 13 fokot mondanak, jó lenne menni egyet.

 

Nézegetem itt a decatholonos, btwin-es cuccokat, ezek jók (ha nem feltétlen a legolcsóbbat veszem meg)? Mi kéne akkor? Egy hosszú ujjú aláöltöző, hosszú ujjú cipzáras mez, kabát, nadrág? Meg talán kesztyű, sapka.

Mal924 Creative Commons License 2015.01.09 0 0 221716

Én novembertől mostanáig ugyanazt a Softshell dzsekit használom, akkor nyaknál lehúzva pólóval, most teljesen begombolkozva, hosszú ujjú aláöltözővel. . :) Nem vagyok izzadós, ha melegem van, megnyitom a csuklómnál picit, és átjár a levegő. De meglepő módon aláöltözővel nem izzadok alá, hátizsákkal sem.

Előzmény: Friczy (221715)
Friczy Creative Commons License 2015.01.09 0 0 221715

Igen, ezek a 'csoda' cuccok érnek valamit. Ahogy mások is leírták: elvezetik az izzadtságot a ruha külső felületére, ahonnan a menetszél miatt sokkal könnyebben párolog. Ebben is izzadsz természetesen, de az izzadtság nem marad rajtad, ez a trükkje.

 

Természetesen ennek vannak korlátjai is, egy esőálló holmiba jó eséllyel bele fogsz izzadni még hűvösebb időben is.

 

A réteges öltözködés pedig nem jelent kétpercenkénti öltözést/vetkőzést, de ha mondjuk reggel elindulsz, akkor délben kicsit meleged lesz a reggel még jó öltözékben. A lejtő/emelkedő váltást általában jól meg lehet oldani egy végig cippzáras mezzel, (hűvösebb időben egy vékony szélmellénnyel) egy pillanat alatt fel/le lehet húzni a cippzárat. Az eszközök tárháza elég nagy, tapasztalatok alapján szépen kialakul az, hogy neked mi a legjobb. Mindenesetre ha rendszeresen bringázol, érdemes kipróbálni.

Előzmény: Hosszú Haj (221708)
Nemo Creative Commons License 2015.01.08 0 0 221714

"Ezek a csoda cuccok tényleg érnek vmit? [...] Ezekben a belülről légáteresztő, kivűlről szélálló cuccokban tényleg nem izzad az ember? Valahogy nem tudom elképzelni, max csak olyan embereknek, akik alig izzadnak vmit." - No, akkor életemben először dicshimnuszt fogok zengeni egy ruhadarabról. Ez pedig a betét nélküli futónadrág (cicanadrág, férfiasabban: párducnadrág) és a hasonló anyagú futó-vagy kerékpárosmez. Én a rettentően izzadó egyedek táborába tartozom, és hozzá nagyon vastag is vagyok (nyáron kb. száz kiló), így igen sokat számít, hogy megmarad-e a hideg veríték a ruhámon. A pamutpólón sokáig megmarad, úgyhogy fülledt időben rendszeresen ki is kellett őket facsarnom, ha sok volt aznap a hegymenet. Ugyanezért kényelmetlen volt boltba betérnem is, annyira gőzölgött rajtam a póló és a rövidnadrág, hogy lehetetlen volt büdösnek nem éreznem magam. A pamutpóló nehezen mosható ki túrán, lassan szárad és a facsarástól erősen nyúlik. Így idővel a legtöbb pólóm felmosórongyként végezte, ideiglenes jelleggel olykor már a túrán is.

 

Ezzel szemben a vékony, gumírozott, de a törzshöz nem tapadó műanyagszövet nagyon jól kiereszti az izzadságot, és érezhetően átfúj rajta a menetszél. Vagyis meg lehet alatta száradni. Kis túlzással napernyőnek is tekinthető, ami alatt az ember pucér felsőtesttel izzadhat. A túlzás a ruha színének szól, ami nálam mosástani és elbúvászati okból mindig fekete. Félkultúrhelyekre is be lehet benne menni, ha már száraz, mert ilyenkor kevésbé bűzölög. Mosni egyszerű, sőt egy nyomóskútnál pillanatok alatt elöblíthető. A tűző napon, teste hordva tíz perc alatt megszárad.

 

Nagyon kultúrhelyre való betéréskor természetesen illik rávenni a (kényelmi és esztétikai okból a combon feltűrt) párducnadrágra egy igazi rövidnadrágot, majd távozás után egy elhagyatottabb helyen feltűnés nélkül levetni. Ehhez hozzá kell tennem, hogy az én futónadrágjaim mind térd fölött végződnek.

 

Egyedül a kerékpárosnadrág ülőbélése az, aminek a bűztartóságáról sok rosszat hallottam, éppen ezért nem is használok ilyet, hanem csak futónadrágokat. Hosszú túrán egy-két naponta cserélgetem őket, és alkalmas helyen (pl. csordakútnál, talajra folyatva) szappannal is elég őket elgyüszütölni, mosógépet nem igényelnek. Én az ötven napos nyári túrára öt nadrágot és ugyanennyi mezt vittem, és ez bőven elég volt. Mosásra kéthetente kerítettem sort a kempingekben, de ott is csak a mosdókagylóban.

 

"A másik kedvencem, mikor azt mondják, hogy rétegesen kell öltözni. Háppersze', majd biztos 2 percenként öltözök fel, meg veszek le a ruhát attól függően, hogy épp felfelé vagy lefelé tekerek" - Mint már a többiek is elmondták, mindenkinek a maga alkatához kell beállítania az öltözködési szokásait. Nekem a legnagyobb hidegben sem kell három rétegnél több, és ezek közt a szabályozás a cipzár fölhúzásával vagy leeresztésével történik. A ruhadarab levételét nem az emelkedők, hanem a magasabbra hágó Nap fogja előidézni. Hidegben pedig a szellőzésről elég egy kabát vagy dzseki nyitogatása útján gondoskodni, levenni nem kell. De a legfontosabb a egyenletes tempó, hirtelen megizzadások nélkül. Nekem éppen ma kellett harmincöt kilométert nyeregből kiálltva megtennem a hidegben (mert letört a nyereg tartócsavarja), és így sokkal jobban megizzadtam, mint egyébként.

Előzmény: Hosszú Haj (221708)
NeomatiK Creative Commons License 2015.01.08 0 0 221713

http://valasz.hu/kronika/van-egy-felesleges-biciklije-krisztian-uj-eletet-kezdene-vele-108278

 

Van egy felesleges biciklije? Krisztián új életet kezdene vele

SzeZo Creative Commons License 2015.01.08 0 0 221712

Ha egy ilyen short lebegő szára fog darazsat, a tüköraszfalton is pattogóssá válik a tekerés.:)

Előzmény: henngergely (221710)
Mal924 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 221711

Annyit mondok, hogy Balatonkerülésnél mindenki hátizsákkal nyomta, dög melegben, mikor megálltunk egy fagyira, vagy csobbanásra, én az izzadt pólómra vettem vissza a hátizsákot, és tekertünk tovább, míg a többiek csontszáraz ruhában folytatták...akkor döntöttem a ruházatvásárlás mellett.

Előzmény: Hosszú Haj (221708)
henngergely Creative Commons License 2015.01.08 0 0 221710

" csak egy szimpla utcai rövidgatya meg póló, igaz, 20 fok alatt nem is szeretek tekerni, mert csak kiizzadok, aztán meg fázok és melegem van egyszerre."

Technikai öltözetben is fogsz izzadni, csak a spéci anyag rögtön elvezeti az izzadságot a testedről. Nem fogsz ott kihűlni, ahol párolog az izzadság. Én is izzadós vagyok, és 20 percnél hosszabb bringázáshoz el nem tudnám képzelni, hogy "civilben" üljek fel a kerékpárra.

Amúgy egy közepesen jó póló áráért vannak jó bringás felsők. Nadrágnál nem az izzadság elvezetés, hanem a kényelmes párnázat fontos. Lehet már kapni sort formájúakat is, amik kívülről úgy néznek ki, mint egy bő rövidnadrág. Semmi testre simuló izé.

Előzmény: Hosszú Haj (221708)
rinceWIND Creative Commons License 2015.01.08 0 0 221709

A Continental Ultra Sport tapadása pocsék. Pont a téli biciklin az van fent, és nem az igazi. Picit nedves úton pedig rettenetes.

Előzmény: marcony (221707)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!