Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Zak Mc Kracken Creative Commons License 2001.01.18 0 0 1604
A ház előtt parkoló 900 turbón Sabb900club és "sweden" matrica, és czz-934-es rendszám. :)
Üdvözletem Lenkey mesternek, lehet hogy hamarosan másik Saab is parkol majd itt. :))
Zak Mc Kracken Creative Commons License 2001.01.17 0 0 1603
Hi!

Ha az itthoni naggyűlés beleegyezik a saab-mániámba (öcsém mellémállt, ő is imádja. :)), akkor ez a Gergely Marci féle darab feltétlenül érdekelne!

azért írjatok, jó dolog-e első autónak egy saab. Bevallanám, hogy eddig csak Kispolát, Skoda120-at, Fiat Brava 1.6-ot vezettem (de egyiket se sokat. :)), meg egy Citroen ZX 1.9TD-n tanultam, szóval tapasztalat nincs sok, de olyan veszettül szép a Saab! :)

Na leállok, pls. írjatok sokat, bátorítsatok, meg ilyesmi. :)

Zak/Petya, kezdő megszállott. :)

Előzmény: egoaxa (1596)
h i r d e t é s
BlackStar Creative Commons License 2001.01.17 0 0 1602
Csókolom!
McWan. Mármint megvagyok a vizslámmal, kivánchee vomuk sikerále.
Nnna.
Holnap őrsgyűlünk. Abban a gyíkságban?
(állítom, ez kerül legtöbbe a SAABozásban.)
Hozom a hűtőmaszkomat, mert nekem ez van. :)

Ja! meg hát hozom a dizájnelemeimet! (az alternatívokat, a komolytalanokat meg a többit is. :) )

Kisvar!

(1) Itt nemrég nagy téligumi infóözön dúlt. Úgy kb. 300 hozzászólással ezelőtt.
Egyébként érdemes végigolvasni a topikkot az elejétől a végéig, mert sok érdekes dolog búvik meg itt. Pl. kb fél éve sok 9000es tudnivalót küldtek.

(2) Gáz: Kb. 400 hozzászólással ezelőtt meg gázoltunk. Több kollega is hajta a SAABját ilyen módon, ezekről is sok infó található itt.

(3) SAABokat mennyire lopják: semennyire.
Egyrészt: nem kell senkinek, mert aki tolvajlásra vetemedik, az elég alantas ahhoz, hogy SAABra se nézzen, másodszoris:
ha ezt sem bírták feltörni, akkor semmelyik 900-ast sem.

Zak!

Drága fenntartás: fenntartásaim vannak :) bár én gyalogolok.
Ha vigyázol rá, nem rozsdásodik, ha nem hajtod, nem fogyaszt sokat.

Nna. Tessék megvenni.
:)

(további információkat úgyis mindjárt küldenek a tulajok)

Zak Mc Kracken Creative Commons License 2001.01.17 0 0 1601
Sziasztok!

Ács Petya vagyok, 19 éves.
Az a helyzet, hogy már majdnem 2 éve megvan a jogsim, de autóm még nincs, és most úgy alakult, hogy 300-400e körül tudna egyet a család venni. (merthogy öcsém is hamarosan levizslázik) És nagyon tetszett mindig is a Saab 900.
Itt óbudán a ház előtt áll egy sötétbordó, turbós, gyönyörű, és 1 utcával arrébb láttam egy 1981-es évjáratút (rá volt írva, mert eladó 310000-ért)
Szóval nagyon szimpi az autó, de kicsit félek (+ a család is), hogy a fenntartása sokba kerülne majd. Kicsit nagy a motorja, és az ugye sokat fogyaszt, rozsda, ilyenek.
Szóval kérlek segítsetek, hogy kb. milyen fogyasztásra (ja, látom 9-12, háááát... :) és szerelési, fenntartási költségekre számíthatok, ha Saab-ot veszek.
Köszi!
Petya

kisvar Creative Commons License 2001.01.17 0 0 1600
Kedves Mindenki!

Friss Saab tulajdonosként néhány kérdéssel fordulok Hozzátok. A kérdések amatőrnek tűnhetnek, s ez nem véletlen, roppant keveset értek az autókhoz. Mindazonáltal remélem, hogy akad néhány segítőkész író-olvasó, aki az autós terminus-technikusból nem túl mélyen merítve útba tud igazítani.

Az autó főbb paraméterei: 9000, 2.0, 1993, kézi váltós. Nyári gumik vannak rajta, de télit szeretnék rá venni. Vajon mit érdemes inkább, egy szett téli gumi önmagában és évente kétszer cserélni a gumit a felniken vagy felnit is vegyek hozzá. Használtan hol érdemes felni keresni? Kifejezetten Saabhoz keressem vagy a felni egy univerzális alkatrész? Mi lehet reális ár?

Gondolkodom a gáz berakásán is. Valakinek van-e az autójában gáz és milyenek a tapasztalatai? Melyik gázos szervízt ajánlanátok? Egy kereskedőnél van néhány elfekvő, eredeti Saab gáz-felszerelés, ezt berakja-e nekem valamelyik gázos szerviz, s érdemes-e ezt inkább, vagy talán mégis a szerviz által forgalmazott felszerelést válasszam?

S végül az is érdekelne, hogy a Ti tapasztalataitok szerint mennyire lopják a Saabokat? Ezt azért is fontos tudnom, hogy kössek-e cascot az autóra.

A válaszokat előre is köszönöm..

Bandi

egoaxa Creative Commons License 2001.01.17 0 0 1599
a Szikiröl:

elôzmény:
A tegnapi napon délután 5 körül a belvárosban elszakadt a gázbowdenem. Gyorsan szükségjavítás, kutyapóráz az elszakadt bowden helyére. Sajnos csak a tükörig ért el, igy az ablakon kinyúlva kellett adagolni a gázt.
Egy kicsit hideg volt, igy kesztyüt kellett húznom.

Fél hat, a SZIKI mühelye van a legközelebb ahol akad bontott alkatrész. Telefon, még nyitva és van bowden, mehetek.
(a Csaba-R : csak rendeles, egy hét :o))) )

Irány az Újpalotai út 10. Útközben randevú Baas-al.
A bowden király , csak a gázpedálhoz nem illik, mert más kialakítású a bowdenhez csatlakozó vége. Olyan bowden meg nincs.

Szikszai telefonál Popvics úrnak. Érden sincs ilyen bowden. Elökerül egy bontott pedál ami sajnos olyan mint az enyém. Egy ötlet: megoldás a gázpedál átalakítása. Sziki úr hat órakor nekiáll hegeszteni, kalapálni. Pár perc alatt kész, addig melegedünk a mühelyben.

Sziki úr -mint mondja- még marad kb. husz percet, ha gondolom beszerelhetem a mühelybe, ne az utcán csináljam, sajnos az ö emberei már rég elmentek. Az átalakítás remekül sikerült, minden stimmel, tiz perc alatt kicseréltem.

Addig Sziki úr COt mér Baas díjnyertes autóján. Természetesen az új autókat megszégyenítô értékeket mutat a müszer. A motor tökéletes. Rövid konzultáció milyen javítások kellenének, idôpontegyeztezés.
Közben valaki érkezik egy elkészült autóért, és egy pár bontott alsó lengökarra van szüksége amit a fönök valahonnan a fagyból elôbányász.

NA akkor jöttünk el. Nem tudom mikor, talán fél hét is volt.
Az egész kaland 4 ezerbe került: 3 a bowden, 1 az átlakított pedál.

Nekem eddig nem volt tapasztalatom a mühelyével, de a tegnapi délután nagyon meggyôzô volt.

Aki késô délután szeretne autót szerelni az szerintem bátran fordulhat hozzá.
Mint mondta: Neki nincs ideje a klubozáshoz. A műhelyben van reggeltöl estig, hétvégén meg örül ha nem lát autót.

egoaxa Creative Commons License 2001.01.16 0 0 1598
Akkor kizárunk és kész!
Előzmény: lenkeyb (1597)
lenkeyb Creative Commons License 2001.01.16 0 0 1597
Baas:

Nem hiszem, hogy el tudok menni, mert mint kiderült ráadásul aznap vizsgázom :-(

Előzmény: baas (1593)
egoaxa Creative Commons License 2001.01.16 0 0 1596
FIGYELEM!

Van egy eladó SAAB 900.
A 10. klubtagé.
Nagyon olcsón!
Most lakatolva, teljes új futómű, zöldkártya, friss műszaki stb.
Az auto értéke min 300 ezer, de mivel egy másikat szeretne venni, és gyorsan kell intézkedni, még úgy is megéri ha bukik rajta. 200 ezerért odaadja.

BlackStar Creative Commons License 2001.01.15 0 0 1595
Na jó, mongyuk abba a SAABba én is virultam volna, eszklásze meg száksz. :)
BlackStar Creative Commons License 2001.01.15 0 0 1594
Asziszem múlt pénteken volt az, amikor valami naaaggyon érdekeset láttam, amikor konzultációról jövet a Bertalajos utcánál beszálltam a 200 lovas, sárga kocsimba (ld. még 47esz villamos)
Az ablak előtt egy nagyon szép, ződ 900as villant el.
De nem is ez az érdekes.
Hanem a sofőr! :)
A múltkor láttam 600merdzsóban fél tonna smukk alatt görnyedő maffiózót, de ehhez a SAAB-sofőrhöz képest maga volt a kisebbségi komlpexus.
:)
baas Creative Commons License 2001.01.15 0 0 1593
lenkeyb:

Mi az az este???
Ja.
Az Iguanaba Bar & Grill-be megyünk!
Az MTV mellett van a Zoltán u. ban.
Szabadság tér -ből nyilik az utca.
És van parkoló hely előtte,azzal nem lesz gond.
Mi olyan 19:00 től tervezzük az odamenetelt az Axaval.Gondoltuk előbb nem nagyon megy senkinek.

Ki gyün még??

lenkeyb Creative Commons License 2001.01.15 0 0 1592
Hahóóó!

Én csütörtök este suliba vagyok, de üdvözlök mindenkit!
-úgyis eleget vagyok a Vistaba napközben- :-))

BlackStar Creative Commons License 2001.01.14 0 0 1591
Csütörtök este....
De rohadt messze is van
Addig eldől, hogy kivágnak-e vagy sem... :(

eugen73 Creative Commons License 2001.01.14 0 0 1590
Persze hogy latta mas is! Egy ilyen autora nem lehet nem felfigyelni! (ezt most nem az oker- sarga szinre ertettem, bar szo mi szo, eleg vad volt a kocsihoz:-))
En a rendezo helyeben azert valami szebb veget talaltam volna ki a kocsinak (de legalabb kozze tettem volna a helyet ahova leadtak bontasra:-)

Előzmény: egoaxa (1587)
egoaxa Creative Commons License 2001.01.12 0 0 1589
baas - mos hivlak senki sem vesz..

Iguana Bar & Grill ?
Nekem mindegy.
A Vista sem volt rossz.
Csk legyen hely

Előzmény: baas (1588)
baas Creative Commons License 2001.01.12 0 0 1588
hi.
Ja éppen 1 haverral dumáltam telefonon,amikor
felhivta a figyelmem a tv2 műsorára....
Nem kell mondanom tovább.
A végére nagyon varrógéphangja lett a 900nak. :(
Arrébpöcköltek vele a kereszteződésben valami tragacsot vagy 80-al.
És fojtatták a hajszát.

Tali PERSZE!!!
Ákos ez tök Égő!!!! ;)
Iguana Bar & Grill ????

egoaxa Creative Commons License 2001.01.12 0 0 1587
Emberek!

Vendégségben voltam tegnap. Volt valami barom német film aszem a tv2n. Amire felfigyeltem az volt hogy egy 2 ajtos narancssárga (!) SAAB 900 turbóval üldözték a rosszemberek BMWjét. Nem kimélték. A csúcs az volt amikor átrepültek vele egy villamoson. A végére eléggé amortizálódott. Egy kicsit sajnáltam.
Látta valaki?

MÁS:

Csütörtök esti örsgyüléshez mit szólnátok?
Vista kávézó - ahogy szoktuk.
Vagy jöhet más ötlet is.
Hívott a Rijswand. Eredetileg vele beszéltem talit, de jöjjetek minél többen.

egoaxa Creative Commons License 2001.01.12 0 0 1586
Lenkeyb
Kuplung??? Az mi???? :o)
lenkeyb Creative Commons License 2001.01.12 0 0 1585

Halihó!

Nem emel ki rendesen a kuplungom, annyit tudok, hogy nem lehet állítani rajta,
van valakinek ötlete? -Lehet, hogy egy légtelenítés segítene.-

Üdv,
Balázs

BlackStar Creative Commons License 2001.01.12 0 0 1584
Copfy!

Köszi!

Idemásolom a cikkből a nekem orrot bántó részt:

"... A változás okáról ugyan nem hangzott el tájékoztatás, mindenesetre sejtjük az okát: a Saabot kevésbé szeretik a tolvajok."

Szerintem is, mi is azért fanatizálunk itt, mert félünk a tolvajoktól, egyébként pedig kizárólag Audit, Mercit, meg Bömöst vennénk.

Egyébként igaz, hogy az autóPIAC eléggé korrekten tájékoztat, de az autóMAGAZIN, bár sok munkatársuk közös, (gondolom) a 4xes áron vásárlók gondolatvilágához igazítottan erősen németautó-párti. Így pl. az autóPIACban, ahol egyébként a hibák, tévesztések, elírások is sokkal ritkábbak, eddig már két összehasonlító SAAB-teszt jelent meg (SAAB9-5 2.0 vs Volvo S80 T5, SAAB9-5 vs Volvo S70 T5 vs BMW520i) és nem volt benne malacság (bár a SAAB egyikben sem győz, azért nem érzek ki elfogultságot a cikkekből. Meghát a SAAB-Volvó tesztben elég nehéz a németeknek drukkolni :) ).

Előzmény: copfy (1580)
RAF2 Creative Commons License 2001.01.12 0 0 1583
Sziasztok!






...ki gondolta volna hogy ezek a fak ennyit nönek egy ev alatt? :))))

udv

Zölduborka Creative Commons License 2001.01.10 0 0 1582
Sziasztok!

Egy kis tuningcsemege, sajnos csak a tengerentúlon!
Vannak akik SAAB-okat tuningolnak itthon? (tudom, nem igazán kell, de hátha az eredeti kevés valakinek)

http://www.saabperformanceparts.com

(bocs, de nem tudok linkelni)

Ubi

MuzX Creative Commons License 2001.01.10 0 0 1581
Nem tudom pontosan, Gyôri Gáborék csinálták, napokig tartott nekik is rájönni, mert piszok alattomos hiba volt, csak néha jelentkezett.
Talán valami kontakthiba-testzárlat a generátornál? Nem emlékszem pontosan :(

Bocs, de nem néztem elôbb a topicot.

Előzmény: baas (1566)
copfy Creative Commons License 2001.01.10 0 0 1580
BlackStar vs. aM
utólagos engedelmeddel forward-oltam szösszenetedet Csikós Zsoltinak. Egyébként (bár nem olvasom az aM-t) nem hiszem, hogy ha tényleg ilyesmit írtak le, akkor az az itthoni szerkesztőség tollából származna. Az Autópiac munkatársai eléggé respektálják kedvenc márkánkat.
Előzmény: BlackStar (1577)
BlackStar Creative Commons License 2001.01.10 0 0 1579
Szarjál. Máshol.
BlackStar Creative Commons License 2001.01.10 0 0 1577
Van egy olyan átható mellékérzésem, hogy itt még nem hőbörögtem ki magamat az éppen aktuális autóMAGAZIN egyik baráti böffenésén.
Nnnna.
Ugye tudjuk, hogy idén, a miniszterek átülnek Audiból SAAB-ba.
Ez eddig a tény.
Az aM ezt úgy aposztrofálja (egy kicsit sarkosítottam a véleményt, hogy még a vaknak is szemet szúrjon.) kb. : azok a rohatt miniszterek, vót pofájuk kivakarni a seggüket a csodálatos csúcsszupervávv! Audiból, és beletunyulni egy holmi alpári, primitív, pusztai, kőkorszaki, elmaradott, elavult, ígénytelen, barbár, ósdi, SAAB-ba, fujfuj!
Egy kicsit fel***ssza az agyam, amikor így nyiltakoznak, a jó pubiként németországnak nyaló újságok. (Mondjuk csodálkoznék is, ha a német Dietmar Metzger főnökölte újság esetleg másgént vélekedne.)
EdeBácsi Creative Commons License 2001.01.09 0 0 1576
Blekksztár kolléga Úr,

most már értem, én ezt a neccképbe való visszatéréses tricket nem csináltam és
csak az aréna nevű hiperaktív elmegyogyiban próbáltam tájékozódni reménytelen.

Na a roncsról:

jelenleg Győrben egy szerelő tágas udvarán ázik fázik szegényke,
annak akit érdekel majd megadok egy mobilt, ahol a korábban
leírt baleset főszereplőjét lehet elérni. Onnantól az ő ügye a dolog.
Vigyázat ő is SAABos!!!!
Ha nem írtam volna:
az autó alapjában véve totalcar-os
de szerintem sok használható dolog lehet még benne
pl. a jellegzetes hűtőrács tropa - sajnos. :(( de neked az már van ugye :))
alvázszám viszont már nincs benne :(((

bye

ede

Előzmény: BlackStar (1573)
BlackStar Creative Commons License 2001.01.08 0 0 1575
Bájdövéj: idézzek az Arénából?

Deeee.

Kék háttér, vilkék betűk (ez a difólt)
qwerqwer belépett.
fon dö Senkiháuz belépett.
von Degecz kilépett.
sdfgg belépett.
Mucsa_józsi: Nagymellű nimfomániás lányok írjatok!
qwerqwer kilépett.
qwerqwer belépett.
qwerqwer kilépett.
Haborodott_Alfonz szerint.
Tanyassy_Geza: Aki szintén Alsóbivalyröcsögekutánypusztáról van irlyon!

BlackStar Creative Commons License 2001.01.08 0 0 1574
Óóó, elmondom én szívesen...
Nászóval.
Az úgy van, hogya megjelenik az eblakban nyoma egyáltalán értelmes információnak, akkor kiad egy kis ablakot, hogy Trefort csett loginn, ekkor beírod a NÉV:-nez hogy Ede bácsi the original :) és akkor tisztességesen kipakolja a főablakodat, ezenkívül megjelenít egy alkalmazást, ami az Aréna nevet viseli. Ezt érdemes nyitva hagyni, hogyha keresnek, ebben ottlegyél.
Aztán. Vissszatérsz az Neccképp/Ekszplórer ablakodhoz, és lent, megjelenik egy vagon szoba.
Megkeresed, hogy SAAB_900-
Mert van, épp ott csücsülök.
De ha nincs, akkor beírod, vagy beírsz valami hasonlót (SAAB90.000, vesszenek a béemvések:), és hasonlók :) )
Ha esetleg a szoba jobb felső sorában a neved nem vastagon, előtte kukaccal jelenne meg, akkor menekülj, és nyiss egy másik néven szobát. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!