Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 22462

Igazat kell adjak. Nem valószínű, ha meg megtörténne, nem tudnának mit csinálni szegény lengyel testvéreink, akármennyire veszik is a LEO2-ket. Két ekkora hatalom ellen kevesek.

 

Bár én hajlamos vagyok a II. vh eseményeit a napi aktualitásokba is belevonni, aminek nyilván nincsen létjogosultsága, de ennek sok esélyét nem látom. Egy szlovák-magyar meccsnek viszont néhány éven belül annál inkább, de annak sem hagyományos "elfoglaljuk a fővárosotokat" céllal, hanem kisebb határmenti összetűzéseket, aztán meg nagy világpolitikai visszahgot neki, és mindenki magyarázná, hogy neki volt igaza. Kb. mint a "kis háborúban". Csak ott még mi voltunk jóval erősebbek.

Előzmény: Biga Cubensis (22458)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.09.12 0 0 22461
Minek?
Kell nekik a fölösleges és állandó fejfájás?
Így is jól megvannak egymással (az oroszok meg németek). Azért az a pár milla kivándorolt oroszországi német, meg a még oroszországban élők nagyon komoly jelentőséggel bírnak.
Előzmény: AMBalage (22456)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.09.12 0 0 22460
Hát, mit ne mondjak...
A sok bizottsági tag közül mindössze hárman voltak katonák (ketten hivatásosan) - Keleti, Laboda és Rába; egy pedig részt vett az 1956-os fegyveres felkelésben és forradalomban (írjuk hozzá a katonai praxishoz) - Mécs.
A többi mind jogász, hivatalnok vagy hasonló szírszar. Egyetlen fideszes katonaviseltet sem találtam:(((

Szép kis bagázs (mondjuk ez még jobb arány annál, mint amit én elképzeltem).
Előzmény: Némedi László __ (22449)
Biga Cubensis Creative Commons License 2007.09.12 0 0 22458
Ha egy erős Németország és Oroszország fel akarja osztani Lengyelországot, amit erősen kétlek, akkor tökmindegy, mekkora hadserege van a lengyeleknek...
Előzmény: AMBalage (22456)
Stylist Creative Commons License 2007.09.12 0 0 22457
"A Sidewindereket használtan felújítva vesszük európai NATO-tagoktól, abból Amerika egy centet sem kap."

Ez biztos? Egy korábbi interjúban azt mondta Iváncsik Imre, ( a dagadt p...a elődje ) hogy először valóban Sidewinder "L" merült fel, de egyes szakértők véleménye alapján inkább kevesebb, de modernebb Sidewinder "X" verzión gondolkodnak. Márpedig ez utóbbit nem lehet használtan megvenni, csak újonnan az usákoktól...

"Itthon Maverick-et még csak a moziban láttam..."

Egyelőre én is! :-)) Viszont már az első perctől benne van a Gripen gépeink tervezett fegyverzetében, tehát a beszerzendők között. Ez lesz náluk "a" földi csapásmérő képesség!

"Most már teljesen a német-orosz relációt helyezik előtérbe - mivel úgymond Merkel és Putyin sokat tud használni nekünk, ha jópofizunk, míg az USA legfeljebb sokat tud ártani nekünk, ha nem jópofizunk."

Ne hidd! Csak annyi történik, hogy Fletó óvatosan körülszaglászott, hogy mekkora a mozgástere Kelet felé, és Európa felé. Amúgy sem lenne értelme pont az említett két politikussal túlzottan "haverkodni", mert Putyin jövőre végleg lelép, és senki sem tudja, hogy ki és mi jön utána. Ami pedig Merkelt illeti, ő az utóbbi 30 év legkisebb mozgásterű kancellárja. Nem a személyes képességei miatt, mert egy erős akaratú, és okos nő, de sajnos nagykoalícióban kormányoz, így csak azt a politikát hajthatja végre, amit a két nagy párt ( CDU + SPD ) egyaránt elfogad, mert ha bármelyik nemet mond, megbukott a német kormány...

"Bush tehát le van ejtve Putyinért és erős a gyanúm, hogy mire új USA elnök lesz, addigra ide amerikai katonák már csak hátrabilincselt kézzel jöhetnek..."

Szamárság! Szinte biztos, hogy Mrs. Clinton lesz az elnök 2009.-től, és ettől sokan tartanak, de nem biztos, hogy joggal. Nyilván más lesz, mint az az ütődött Bush, de az amerikai érdekeket ő is keményen fogja képviselni. Amúgyis, elnökök jönnek és mennek, de egyvalami mindig marad: az amerikai szupremáció...
Üdv:
Előzmény: Törölt nick (22454)
AMBalage Creative Commons License 2007.09.12 0 0 22456

Szerintetek a lengyelek az utóbbi években miért olyan idegesek? (És miért nem hanyagolják el a hadseregüket?)

 

Tanultak a múltból: ha egy erős Németország és egy erős Oroszország van a szomszédban (ráadásul legalább együttműködve, de esetleg barátian is), akkor Lengyelországot előbb-utóbb felosztják... 

Yoshi Creative Commons License 2007.09.12 0 0 22455

>Bush tehát le van ejtve Putyinért és erős a gyanúm, hogy mire új USA elnök lesz, addigra ide amerikai katonák már csak hátrabilincselt kézzel jöhetnek, két usankás gitáros kíséretében. Nem lesz az jó világ.

 

 

régi mániám:

 

Rapallo 2.0

 

hogy mi fog kisülni belőle, azt nem tudom persze

Előzmény: Törölt nick (22454)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 22453
Érdekes, én azt hittem, hogy a Simicskó is tagja. Úgy hitelesebb lenne a Honi Gárda koncepció.
Előzmény: Némedi László __ (22449)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 22452

arpapa!

 

Ne hidd, hogy a narancstól hátast dobok, csak a kisebbik rossznak tartom. Ha most ez a polidili lenne, akkor fel tudnék neked sorolni egy olyan - szerintem ideális kormányt - amelyiknek a tagjai:

1. hazafiak, a szó nemes, nem sötét értelmében

2. tisztességesek

3. szakmailag kompetensek

4. csak 4, max. 6 évre jönnének, nem akarnának utánna újra nyerni, ezért felvállalhatnának valódi reformokat is, átgondoltan, tervezve, szépen, ahogy a csillag megy az égen

 

és ebben a kormányban nagyon kevesen lennének a mostani parlamentből...

 

bocsánat, részemről ezzel vége az offnak

Előzmény: arpapa (22442)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 22451

Nekem akkor is ő a kedvencem: http://www.honvedelem.hu/adatlap/dr_szeredi_peter

 

egy igazi kőkemény hippi honvéd :)

Előzmény: Némedi László __ (22449)
arpapa Creative Commons License 2007.09.12 0 0 22450

:-)))))))))

 

árpapa

Előzmény: Stylist (22444)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.09.12 0 0 22449

elnézést offtopik (félig szakmai ezért elnézést :))

 

megnéztétek már a honvédelmi bizottság tagjainak önéletrajzát, benne nagyfokú szakmai rálátásukat?

 

http://www.mkogy.hu/internet/plsql/ogy_biz.biz_adat_uj?p_ckl=38&p_biz=A276&p_ules=&p_munkatars=&p_tag=&P_stilus=nyito.css&p_tagj=I#biz_tag

 

(lent, ha a nevekre kattintotok, akkor az önéletrajz is bejön, persze meg lehet nézni az összes hozzászólásukat is...  ...higyjétek el tanulságos akár csak az önéletrajzokat megnézni :)))

swordmanus Creative Commons License 2007.09.12 0 0 22448
Tényleg kevesebbet kellene politizálni... Ez nem annak a helye.
Előzmény: Némedi László __ (22446)
tuzer Creative Commons License 2007.09.12 0 0 22447

Ebben a topikban utoljára politizálok.

 

Idézek egy másik topikból:

Az egyik oldal öreg kommunistákból és köztörvényesekből, a másik köztörvényesekből és öreg kommunistákból áll.

Némedi László __ Creative Commons License 2007.09.12 0 0 22446
(tudunk helyett tudtok)
Előzmény: Némedi László __ (22445)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.09.12 0 0 22445

úgy látom sikerült a témát és a stílus a katonai szaktopik szintjén tartani, csak így tovább

 

kérem a moderátorokat, hogy tegyék át a polidili szekcióban, mert úgy látszik politika nélkül nem tudunk a honvédelemről beszélni.

 

 

Stylist Creative Commons License 2007.09.12 0 0 22444
"...a gazemberség politikai oldaltól független."

Csak valahogy érdekes módon, mintha több lenne a mocsok a jelenleg kormányon lévő politikai oldalon, mint a polgári, konzervatív táborban. És ezt egyre többen így látják erről a fórumról is, pl. a hozzászólásaik alapján, csak néhány név, Éhesló, Harpet79, Tacsk0, Konvergencia, Harcipincsi,* és jómagam is komoly kritikákkal illette a mostani rezsimet. Mellesleg, a közvéleménykutatások szerint így van ezzel a szavazópolgárok óriási többsége is...

*Elnézést, ha kihagytam valamelyik "kormánykritikus" topictársat... :-))
Üdv:
Előzmény: arpapa (22442)
swordmanus Creative Commons License 2007.09.12 0 0 22443
Arpapa!
Utolso mondatodert hatalmas tisztelet! Sajnos igen hasonloan latom a valosagot en is.
A negyeves x-eles es a szerencsejatekok parhuzamat nem fejtegetnem, ez itt nem a polidili.
Mindenesetre a Honvedseg szempontjabol is nagy lutri, hogy mikor mi jon, es a valtozasokhoz nem mindig szukseges akar csak minisztercsere sem, nemhogy kormany. A valtozasok pedig lasan egyre ritkabban jelentenek pozitiv iranyu valtozast.
Huu, eleg pesszimista voltam? Na akkor mondok hozza valami jo hirt is, hogy ne csak sirjunk: vannak meg nehanyan, akik e felett sem szemet nem hunynak, sem beletorodni nem hajlandoak. Ebbe a csoportba tartozik az itt forumozok zome is...
Előzmény: arpapa (22442)
arpapa Creative Commons License 2007.09.12 0 0 22442

látod ebben van köztünk lényegi különbség, hozzászólásodból egyértelmű, hogy csak egyetlen eredményt látnál elfogadhatónak, " a spicli " és csapata bűnösségét, mégha többes számban is fogalmazol, hiszem már a megszólítással is minősitesz, mint ezt tette a hölgy.

azért a másik oldal részéről hasonló minősitéseket személyekkel kapcsolatban ha előhoznál, tudnék neki örülni.

szerintem nem megoldás az, hogy mindig itéletet mondunk, és csak egyfelé.

tessék már elfogadni:a gazemberség  politikai oldaltól független.

árpapa

Előzmény: Törölt nick (22441)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 22441

Igen-igen, azért kérdem én is a forrást, mert erősen kacsa jellegűnek tűnik a hír...

Arról nem is beszélve, hogy NATO kompatibilissé és ezzel kétszer olyan drágává a spicli alatt tették a griffeket, tehát ők is benne vannak a griff ügyben...

arpapa Creative Commons License 2007.09.12 0 0 22440

az alábbi példával nem általánosítani , csak demonstrálni szeretnék egy mentalitást, amely talán mégis megérne egy általánosítást, és nemcsak a fegyveres testületeken belül.

ilyenek vagyunk ilyen az ország!!

tavalyelőtt a Nyirád és Dörögdi laktanya közötti hosszú egyenesben megelőztem egy rendőrségi helyszinelő nivát, puttonyos személyautóm van.

a laktanya közelében elém került egy pótos teherautó, lelassultam, utolért a niva, szirénázott, villantott, megelőzött, és kényszerített a megállásra.

egy rendőrkinézetű kigyúrt felnyírt civil szállt ki belőle, korilag olyan gyerekem forma lehetne, és köszönés képpen így szólt: - bányássza elő a menetlevelét!

mire én: - jó napot kivánok, sajnos nem tudom előbányászni mert nem voltam bányász, meg amúgy sincsen menetlevelem, mert személyautóm van, amint az a körben lévő ablakokból is látszik-

- Menjenek tovább!!

Ennyi történt.

azóta nem hiszek a rendőrökben, tudom, hogy ez általánosítás, ők is hasonló módon egy nagyon felhígult állománnyal dolgoznak, mint a honvédség, hiszen a szakembereket szétzavarták, és az új szakemberré válás folyamata az bizony időt vesz igénybe.

egyébként néha ha rendőrt látok és nem lenne egyenruhában, bizony rendőrért kiáltanák,  már a kinézete alapján is.

más:

Sümegen várakoztam hosszabb ideig az egyik bolt előtt és unalmamban számoltam a biztonsági öv nélkül elhajtó autósokat, tíz perc körüli idő alatt, 42-ből háromnak volt bekötve az öve, és legtöbbjük természetesen telefonált is.

de mit akarunk, mikor a magyar filmet nézve, a meseautó címűt, az újat, idegesített, hogy bukósisak nélkül és természetesen bekapcsolt öv nélkül mentek végig.

szóval mentálisan még nagyon messze vagyunk bizonyos dolgoktól, rendszeresen biciklizem, általában súrolnak az autósok, a homokozóban kutyaszar.

nem folytatom, de innét kéne elindulni.

aki bekapcsolt biztonsági öv nélkül autózik, nem szedi össze a kutyaszart, ezerrel megy, és mindent szabad neki,

 annak ne járjon semmilyen témában a pofája, még ezen a katonai fórumon se.  

ilyen apró dolgokban látom a problémát.

Szépkilátónál német házaspár kutyát sétáltatott, ember a kezére húzta a nejlonzacskót, és felszedte a kutyaszart.

unokámmal jöttünk haza strandról a nyáron, eldobtam a negró papirt, unoka rám szólt:- papa nem szabad szemetelni!

valami azért változik majd egyszer, talán!

nagyon értünk az ország dolgaihoz, de szarunk az apró dolgokra, magyarok vagyunk. 

árpapa  

Stylist Creative Commons License 2007.09.12 0 0 22439
"Egyébként állítólag a kormány a Gripen körüli ismételt botrányozással azt akarja elérni, hogy a lízingelt gépeket vissza/átadjuk (állítólag Szlovéniának) és a MiG-29 kivonása után csak szubszonikus légierőnk legyen. A soktízmilliárdos bevételt kórház- és oktatásreformra, meg esélyegyenlőségre költenék (régibeszélül: el fogják lopni)."

A mentalitásukat tekintve, én simán el tudom képzelni róluk ezt is, de gyakorlatilag ez szerencsére teljesen kizárt. Az éppen aktuális Legnagyobb Seggnek ( akit most éppen nyalunk ) ugyanis súlyos anyagi érdeke fűződik hozzá, hogy ezek a gépek maradjanak, ha már az Orbán kormány elkövette azt a "böszmeséget", hogy nem Falconokat vett. Gondolj csak pl. a fegyverzetre: kinek a zsebét tömné meg az AMRAAM, a Maverick, a Sidewinder, és a többi cucc profitja? Nyilván nem a vízigótokét. Szóval szerintem kacsa, annál is inkább, mert a vizsgálatot a _svéd_ kormány kezdeményezte, és ugyanígy, sőt szigorúbban nyomulnak a vizsgálattal a cseheknél is! Vagy már az ottani kormány is el akarja lopni a Gripen pénzt? :-)) Szerintem sokkal inkább arról van szó, hogy a svéd kormány szerint a SAAB nem fizet elég adót, ezért most egy kicsit megmogyorózzák őket, hogy tudják, merre hány méter...
Üdv:
Előzmény: Törölt nick (22437)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 22438

Hali!

 

Forrás?

 

És miből állna a szubszónikus légierő? A 10 db Albatroszból?

Előzmény: Törölt nick (22437)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 22436

Elkezdtem írni egy választ, de inkább kitöröltem, mert nem akarok politikai síkra átmenni.

Annyit azért megjegyzek, hogy a stílus szidalmazása általában akkor kerül elő, amikor az érvekre nem tudunk cáfolatot vagy ellenérvet felhozni...

Egyszerűen határozott a csaj és nem engedi magát eltéríteni, ami alapvetően jó tulajdonság.

De ezzel a hozzászólással részemről be is fejeztem a kérdést, mielőtt megint elmegyünk nem kívánt irányba.

Előzmény: arpapa (22433)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 22435
Köszi az infokat.
Némedi László __ Creative Commons License 2007.09.12 0 0 22434

kicsit régi, de jó hallani:

http://www.ercsi.hu/hirado/200302/honved.htm

arpapa Creative Commons License 2007.09.12 0 0 22433

aki esetleg lemaradt volna róla:tv2 beszélgetés

csak a "vitakultúra" kedvéért tettem ide, ami néha itt a fórumon is tetten érthető.

 

 

gyulla bátyám!

az idézett lapot " fidesz üzemi lapnak" is szokták nevezni, nem én találtam ki.

/ ne bántsatok ezért, találjatok ki valamit a népszabiról, nem nehéz /  

 

izgatottan várom, hogy valamelyik agyament milyen összefüggést fog találni a 17-i hazatérők, és az egyéves évforduló között. 

árpapa

Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.09.12 0 0 22432
Sokat hallottam az úrról. Nem beszél a levegőbe - szakember.
Ha lehetőséged van nála foglalkozni - mindenképpen csak is ajánlani tudom.
Egyike a nnak a nem sok közelharc szakértőnek Magyarországon, aki nem valami konkrét rendszerhez ragazkodik, hanem kutat, elemez. Az ezoterikus maszlag és sportteljesítmény hidegen hagyja - őt a gyakorlati alkalmazhatóság érdekli.

Sok szerencsét...
Előzmény: Törölt nick (22429)
Gyöki II Creative Commons License 2007.09.11 0 0 22431

Igen, ismerem. Ha kell kontakt írj. Nem írogat ide.

Továbbképzéseket és kiképzéseket még ming tart katonáknak.

 

Előzmény: Törölt nick (22429)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.09.11 0 0 22430
keress budapesti Mataszosokat, szerintem sokan tudják az elérhetőségét. (nem hallottam rosszat róla, szal ártani nem árt :)))
Előzmény: Törölt nick (22429)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!