Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 2009.12.09 0 0 41
Nagyon szép.........
Előzmény: menroting (38)
ghepard Creative Commons License 2009.12.09 0 0 40
Igen Pista Bácsi,
még Monte Christo sírját se őrzik ingyen....... Már készülnek mindenhol, mindenféle rezgésmütyürkék - a vége lehet még az lesz, hogy a saját hangodat is megvetetik veled drága pénzen.......
Előzmény: repcsepista (36)
ghepard Creative Commons License 2009.12.09 0 0 39
Igen, nagyon jó, ahogy írod. Már a kicsike, mikor a világra jőn - ordít mint az ablakos. És, ha valami bibije van - azonnal hangot ad. Még a felnőtt is elordítja magát, ha nagy baj éri. Nem véletlen biztos. Vagy 15 éve volt az utolsó bokaficamom. Egy túrakirándulás utolsó előtti estéjén történt, 35 km-es túra után. Az aszfaltúton már a vaksötétben szerencsétlenül egy nagyobb kőre léptem (az ember már nem is gondol arra, hogy ott ilyesmi lehet). Bedagadt rögtön és kegyetlenül fájt. Még kb 7 km volt a lakhelyünkig, az utolsó busz már rég elment. A kocsma nyitva volt, megittunk egypár stampedlit - hát én is, gondoltam nem fog annyira fájni. Nekem nagyon a fejembe ment, mert nem iszom máskülönben. 4-en voltunk (a többiek vagy 15-en már busszal rég elmentek). Azt a 7 km-t kb 2.5 óra alatt tettük meg, de nem miattam, mert meglepetésemre szépen gyalogolhattam, biztos az alkoholtól is. De egész úton énekeltünk a vadonban az aszfaltúton népdalokat, méghozzá jó hangosan - úgy szépen teli torokkal. Ez volt vasárnap este. Másnap még várt rám 15 km-es túra, azt is lementem - nem mentem busszal, hanem gyalog velük, de akkor már nem ittam semmit és mégis mentem. Csütörtökön pedig fociztam, persze nem volt az igazi, de ott voltam és játszottam. Ez sokáig nagyon magas volt nekem, hogy ezt miért tudtam megcsinálni. Akkor a hangról még nem tudtam sokat, pláne azt, hogy valahogy a rezgés viszi el a lerakódásokat. Most azt gondolom, hogy az az akkori 2 órás telitorokkal való éneklés miatt volt ez lehetséges......
Előzmény: menroting (37)
menroting Creative Commons License 2009.12.08 0 0 38

"Ha megemlitem, hogy a magarok imma -könyve, meg hod, olyan anagból vesszünk fel, formákat, amivel mjegoldjuk a problémáinkat, ami segits magadaon, de ez ingyen lenne, s ingyen, még Monte Christó sirját se őrzik? "

 

Magyarok imakönyve ? Ez valamilyen dalos könyv ?

Olyan anyagból formáljuk amivel megoldjuk? Dallamok hullámain szárnyaljunk ?

 

Csillagokkal álmodtam
szárnyakkal,fénnyel
Elűzve a gondot a
fénylő messzeségbe
Hol őseink éltek ?
Élnek s remélnek !
S erre a bú egyből
gyorsan szerteszéledt..
:-)

 

„Csakis akkor beszélj, amikor kell, s felét mondd csak annak, amit gondolsz; csakis azt írd le, amit aláírhatsz, és csakis azt cselekedd, amit elmondhatsz.” :-)

 

menroting Creative Commons License 2009.12.08 0 0 37

Eddig észre sem vettem ezt a beírást.S most hogy elolvastam hirtelen eszembejutott hogy ez volt az egyik dal amit sokszor dudolásztam gyerekkoromban evvel együtt

 

http://www.youtube.com/watch?v=D8Ult8x-doE&feature=related

 

gyerekkoromban mikor beteg lettem s valahogy mindig segített.Persze halandzsázva s úgy hogy fogalmam sem volt hogy mi a ciműk meg hogy mlyen műből valók.Valószínűleg  a rádióban hallottam előszőr mikor éppen beteg voltam(ez elég sűrűn volt ovis koromban) és megtetszett és már jobban is éreztem tőle magam és ezért a dallam bennemmaradt.

Előzmény: Mirdad (24)
repcsepista Creative Commons License 2009.12.08 0 0 36

Szija bija, mi a baja, ghepadrunk, lánokfiluk, testvéreim az Úrban...

 Csoda hogy élünk, a fénybe, mert mondjuk, fényben élet, s élet csak fényben, mert midenhez energia ke, vagy pnz?

 Ha megemlitem, hogy a magarok imma -könyve, meg hod, olyan anagból vesszünk fel, formákat, amivel mjegoldjuk a problémáinkat, ami segits magadaon, de ez ingyen lenne, s ingyen, még Monte Christó sirját se őrzik?

 Nosa, eredeti anyagban, hangáradatok, vaggis a có caros értelmében, hangatomok vagyunk,  de mi ki tudjuk vágni a cikrát? - ajajajajjjjjj

Előzmény: ghepard (23)
ghepard Creative Commons License 2009.12.08 0 0 35
Belehallgattam, de azt se tudom magyar-e vagy angol, de valami operaféle lehet. Ha csak hallgatod a zenét - érzed hogy akkor nem rezeg úgy a torok, mint amikor Te is adod a hangot. Én azt adom ki ami éppen ki jön - szinte gondolkodás nélkül. Van úgy is, hogy 30 percet egy ismert dal dúdolgatok körbe körbe más hangokkal. Egyszer gyorsabban, máskor lassabban - közben persze ebben a frekvenciavilágban az ember agya azért gondolkodik valamiken és szinte magától átkapcsol más dalra, szövegre, frekvenciára - és szinte el is felejti hogy él - a teljes nyugalom rezeg át egész testén. Jobb lesz a légzés, tisztulnak az erek, a lerakódások leszakadnak lassan lassan és távoznak. Így menetelve sokkal többet kibír az ember táplálék, víz nélkül..........
Előzmény: Mirdad (24)
ghepard Creative Commons License 2009.12.08 0 0 34
Megtaláltam a cikket. Itt van, de csak csehül. A cikk alján van két link. Az egyik a doktor honlapjára vezet (dr. Nývlt - amerikában tanult, egész biztos tud angolul) a másik link pedig valami angol oldalra mutat, mely saját hangokkal foglalkozik (biowaves). A cikk egy interjú vele. S magyarázza, hogy az a saját hangvétel a pácienstől a bonyolult dolog, azon múlik, hogy sikeres lesz-e aztán a műszer, ha magadhoz teszed a bibire......

http://www.impuls.cz/naturopatie-a-leceni-zvukem/article.html?id=217042
Előzmény: menroting (30)
ghepard Creative Commons License 2009.12.08 0 0 33
"a térdet (valami porc akármi) milyen hang rezegtetésével gyógyítsam"

Engem 9 éves koromtól kisér a baltérdprobléma. Akkor egy kazalról leugorva a duplaszaltó nem jött ki és már akkor hátrafelé feszült minden a térdemnél (3 hétig már akkor is gipszben fociztam). Ezt tetézte a nemrég leírt zuhanásom 1974-ben. A bal térdem valami 23-25-ször volt "kiugorva". Az első két alkalomkor még orvoshoz mentem, kegyetlen volt mikor röntgen alapján visszarakták. Azután már magam rakom vissza, mégpredig úgy hogy 5 perc után focizom tovább. De persze be szokott dagadni, de nem hagytam ki egy focit se. Most már nem dagad be és a hanggal tudom csitítani. Ha valakinek ez megtörténik, akkor 2 hónapig nem focizik - én megyek minden héten. Nagyon érdekes, hogy a hangtól alig alig dagad be. Ha netán valami leválik ott bennt, akkor is ki lehet valahogy bírni és idővel elkopik, ha az ember állandóan koptassa. Ha nem koptassa, akkor ott marad és vagy operáció, vagy sántítás lesz a vége.

Az úúúúúúúú hang hat a legmélyebben és mintha a h,z betűkkel kombinálva még lejjebb is megy az erős rezgés. Lassú gyaloglás közben néha el tudom érni, hogy szinte libabőrös lesz a lábam a hangtól és rogyadozik, olyan jó a lazító hatása. A fájdalom szinte a nullára csöken. Fontos a hosszú hangkiadás, szaggatottan - hogy az összes levegő távozzon belőlünk, persze nem túlerőltetve.....

"aztán meg, milyen rezgés segít leszokni a cigiről (megjegyzem, szeretek cigizni, csak tudom, hogy nem túl jó..."

Mindeféle, akármilyen ami belőled jön - de úgy hogy előtte tiszta levegőt szívsz be :)
Ha megcsinálod ezt, akkor újból cigizhetsz, ha akkor is akarni fogod: Vegyél be levegőt és hang kiséretében fújd ki lassan az összeset (lehet dalt is dúdolni vagy akármit). Kezd magas hanggal és ha érzed, hogy már kezd szorítani vedd mélyebbre. Érezni fogod, hogy a szorítás szűnik - majd menj egyre mélyebb hangig. Aztán mikor már nem jön hang - fújd ki, ami még bennt van hang nélkül. Aztán vegyél újra levegőt és elölről az egész - de fokozatosan emeld a időt. Ha sokat fogod csinálni, akkor eljuthatsz odáig is, hogy 70 másodpercenként is elég lesz bevenni a levegőt. Ha ezt eléred, lehethogy soha többet nem foga cigihez nyúlni. Az nem a tüdőbe való gázegyüttes.........


"vagy hallgassak a szívemre, és ha szeretem, akkor csináljam nyugodtan tovább?)"

Ha nagyon akarsz cigizni, nagyon nehéz leszokni. A nagy kérdés az - miért cigizel? Az emberek valamiért cigiznek - ezt az okot kell orvosolni, akkor könnyebb leszokni.....

Van egy borzasztó statisztika: nem minden dohányos kap tüdőrákot - de aki megkapja, abból 95% cigizik........
Előzmény: Törölt nick (31)
ghepard Creative Commons License 2009.12.08 0 0 32
Igen, az működhetett, ahogy írod. A hívők is mennek a templomokba és ott mindenféle imákat énekelnek. Régebben sokkal többet talán, mint ma. Ez segít, meg az is, hogy megy oda a saját lábán - amit ma már gyakran az autó helyettesít. Így már mindjárt kisebb a hatás. A közös is működik, de mivel én nem hallok - marad nekem, hogy azt csinálok amit akarok (nem kell alkalmazkodni) és akkor amikor akarok (megint nem kell alkalmazkodni).

Már vagy 3 éve olvastam arról cseh oldalon. Ha jól emlékszem amerikai (USA) számítógépes programmal dolgoztak. A honlapjuk angolul is olvasható azt hiszem. De lehet Magyarországon is már vannak valamik ebben a témában, például
www.sonoterapia.hu

Azt a cseh cikket megpróbálom megkeresni, majd meglátom sikerül-e.
Előzmény: menroting (30)
menroting Creative Commons License 2009.12.08 0 0 30
Köszi ,kipróbálom. :-)
Az is eszembejutott hogy ez tán már az ősidőkben is ismert volt és ezt továbbfejlesztve gyógydalok is készülhettek amiket együtt is énekeltek hogy nagyobb hatásfoka legyen.
Aki meg nem volt olyan állapotban még hogy énekeljen azt egy olyan ruházatba öltöztették ami kiváló rezgésátadó tulajdonsággal rendelkezett, vagy egy olyan ágyfélébe fektették ami kiváló rezgésátadó s erősítő kialakitású volt.És utána körbeállták és egymás kezét fogva énekeltek a többiek.
Tehát eszedbe jutott e már hogy régi dalokkal is kisérletezzél ,természetesen erdeti nyelven énekelve ?
Most hirtelen a síratási szokások és a síratóénekek is eszembejutottak amik a talán arra is jók voltak hogy a gyászolók lelkivilágát erősítsék s hogy a tetszhalottat netán felébresszék.

"Prágában van egy kórház, ha oda elmész törött lábbal, lehet 3 nap után a sajátodon járhatsz - gipsz nélkül. A saját hangjaid alapján kapsz egy készüléket, amit a törött lábhoz kell valahogy erősíteni."
Mi a neve a kórháznak és ők milyen névvel illetik ezt a technikát ?
Előzmény: ghepard (29)
ghepard Creative Commons License 2009.12.08 0 0 29
"Csak egy bizonyos hangerőségen túl hat ez a módszer ? Halkan ,vagy csak magunkban mondva tehát szájmozgás nélkül még nem próbáltad ?"

Az is hat, ha csak magadban enékled a szöveget, vagy bármit - akkor csak a 4. dolog fog hatni az előbbi hsz alapján. Tehát ez is nagyon szépen lenyugtat és a rezgés akkor is fog benned muzsikálni, ha nem adsz ki hangot. De ha kiadsz hangot, akkor tapintással érezheted is, hogy tényleg rezeg és dolgozik helyetted - és hozzáadtad még a 3.-at is - ami ha jól számolunk,még nagyobb hatásfok.

"Próbáltad már úgy hogy magnóra vetted majd a készüléket fogva tehát a hangrezgést nem csak fül által észlelve visszahallgattad ?"

Én nem próbálgattam ezt, de egy két térd alatti sérülést így kezeltem, mert oda nem tudtam elérni a számmal. Tavaly kaptam egy kegyetlen rúgást a focin a bal térdem alá úgy 8 cm-re, kb 15 perccel a meccs vége előtt. Teli a csontba. Pingponglabda nagyságú csomó lett a csonton, de végig játszottam. Alig tudtam a melóba érni, úgy sántítottam a srácok mellett csendben persze, mondom, hogy megyek haza. Elővettem egy gumicsövet a dolgozószobámban, végét úgy alakítottam, hogy kimehessen belőle a levegő, mikor a csomóhoz nyomom. A másik végét a számba tettem és gyerünk próbálgatni. Mondom magamban, ha ez a hang valamit tud, akkor most megmuathassa. Hát meg is mutatta. Nyugodtam mehettem haza 10-15 perc hangoskodás után a csomó sokkal kisebb lett és a a következő focit eszem agában se volt kihagyni, persze azért minden nap megcsináltam amit kellett.........

"Ez azért jutott az eszembe mert már hallottam olyant hogy valaki a zsebrádióját használta ilyen módon fájdalomcsillapításra ."

Nagyon jó, a csörgőóra is megteszi, vagy akármi - jobb a hatásfok, ha tudja az embert, hogy melyik hangtól mi rezeg jobban. Prágában van egy kórház, ha oda elmész törött lábbal, lehet 3 nap után a sajátodon járhatsz - gipsz nélkül. A saját hangjaid alapján kapsz egy készüléket, amit a törött lábhoz kell valahogy erősíteni. Az fog helyetted énekelni, hangokat, rezgéseket kiadni fáradhatatlanul. Én gondolom is, hogy miért hat - el tudom hinni már valahogy. Lehet van benne valami.

A szegény vakond is elmegy a kertedből, ha egy készüléket teszel a földbe, ami folyamatosan (vagy kisebb megszakításokkal) olyan hangokat ad ki, ami neki nem tetszik és inkább elmegy szegény......

Előzmény: menroting (26)
ghepard Creative Commons License 2009.12.08 0 0 28
Persze, nagyon jó lesz, ha iit is meglesz. Elsősorban itt a helye......

Ma már kb tudom, hogy az
ííííííííííííí a legjobban rezegteti a fejet, szem, fül, fogak, íny......
ééééé torok körül..........
ááááá szív, mellkas, tüdő...........
óóóóó has táj.........
őőőő belek.......
úúúúú derék, prosztata...........
űűűűű vesék körül...................

Ezek ugye magánhangzók és mindegyiket lehet hosszabb ideig hangoztatni. A mássalhangzók közül csak néhányat (z, n, m, l ...). A p betűt például nem lehet..... De mássalhangzókkal kombinálva a magánhangzókat is lehet kisérletezgetni,meg a frekvenciákkal, hangerősséggel, a dallam vagy kombináció gyorsaságával, irányával stb. Például a húúúúhuhuhhu hu hu hu húúúú stb stb meg más mássalhangzók beiktatásával, kombinálásával egész a földig lehet hatni erőteljesebben és lehet még a lábon található visszereket is vissza lehet fordítani. Nekem is voltak főleg a bal lábamon, és ahogy lefigyeltem - az összes velem focizónak is a bal lába a sokkal csúnyább. Hiába ülőfoglalkozás, öregkor, sok erőlködés és mivel talán egy gramm súlyfeleslegem sincs, hát idővel kijöttek az erek és kanyarogtak. Nekik még mindig ugyanolyan, lehet rosszabb is, némelyiké elég csúnya - az enyém már visszafordult és bizony néha keresnem kell őket, hogy hol vannak......

Már jó ideje csak nótázgatok magamnak, mert nem kell valamire koncentrálnom. Ahogy megyek (néha 6 órát is egyfolytában túrázom és nótázgatok magamnak) szinte a gondolataim szabják meg, hogy milyen hangok jönnek ki belőlem. De ha netán érzem (és azt hamarébb megérzem, mint az orvos látná), hogy torokfájásom lesz, akkor minden energiámat rászentelem (nekem szinte elég a 4. és a 3. az alábbi sorokból) és úgy átmegyek rajta, hogy egész meghökkentő.......

De (majdnem) minden a tudatunkban dől el, Ha az ember nem akar valamit csinálni, akkor nem is fogja. Ha akarsz valamit az már fél siker, mert már csak véghez kell vinni - ha nem kezded el csinálni egész biztos, nem fog sikerülni. Tehát valami ilyesmi:

4. A tudat, agy, akarat, terek, energia stb ........... 50%
3. levegő, hangok, rezgések...............................30%
2. a víz fontosabb, mint a kaja............................10%
1. kaja, szilárd anyagok..................................... 5%
ami kimaradt ..................................................5%
Előzmény: Mirdad (25)
ghepard Creative Commons License 2009.12.08 0 0 27
Igen, én is úgy tapasztalatam, hogy ez a hangfajta hat a legmegnyugtatóbban azon a tájon, abban a magasságban. Ha fáj az ember torka, egész meghökkentő, hogy meg tudja nyugtatni. A link zenéjébe (legalábbis azt gondolom, hogy zene van ott), majd valamelyik kolléga PC-jén belehallgatok egy kicsit....
Előzmény: Mirdad (24)
menroting Creative Commons License 2009.12.08 0 0 26
Csak egy bizonyos hangerőségen túl hat ez a módszer ? Halkan ,vagy csak magunkban mondva tehát szájmozgás nélkül még nem próbáltad ?
Próbáltad már úgy hogy magnóra vetted majd a készüléket fogva tehát a hangrezgést nem csak fül által észlelve visszahallgattad ?

Ez azért jutott az eszembe mert már hallottam olyant hogy valaki a zsebrádióját használta ilyen módon fájdalomcsillapításra .
Előzmény: ghepard (23)
Mirdad Creative Commons License 2009.12.07 0 0 25

 

  Kedves topiknyitó, ghepard leírnád még egyszer melyik hang és változatai melyik testtájékra hatnak? Egyszer már írtad a "Mi az életenergiában" tavaly. Kössz, üdv!

Mirdad Creative Commons License 2009.12.07 0 0 24

 

  Ezt "é-zem" most (é-vel "éneklem"), elég mély, úgyhogy ahogy sikerül, de használ

a toroknak, mandulának :)

 

  Mennyei....

 

  http://www.youtube.com/watch?v=tQ6Qf-xGyZ4

 

 

ghepard Creative Commons License 2009.12.07 0 0 23
"Szija bijja, én ugy birom magát...magukat, ghepart, lánok -filuk, az isten áldjon...
Kérleg szépen, dodozik a mószered, az isten áldjon meg!"

Én is bírlak Pista bácsi, de sajnos sokszor nagyon nehéz kibogoznom, mit is akarsz mondani. Hát dolgozik a módszer valahogy, jó volna megmagyarázni - talán többen besegítetek valamivel - talán működhet másnál is.

Az, hogy elment akkor a fogfájásom, az kutyaf*sz*, hogy mi ment el alig pár hét múlva utána. Ehhez vissza kell menni egész 1974-be. Vagy 20 féle sportot űztem. Épp pinpongoztam és a labdát az ütő élével találtam el és kirepült az ablakon. Este 10 óra volt, kinnt koromsötét. Rááltam az ablakra és láttam a labdát 2 méterre tőlem, úgy 80cm alacsonyan. Mondom kilépek és felveszem, de nem tudtam, hogy a fal mellett folyosó megy a mélybe és lezuhantam kb 4 métert. Nyújtott lábakra landoltam. 3 fogam megrepedt, a derkam azt hittem összement, mint a coltstok, a térdeim katasztrófa, mindkét sarokcsontomon hajszálrepedés. Fiatal voltam, 10 nap után már röplabdáztam. 23 év után észrevettem a focin, hogy kezd fájni a jobb sarkam. Azt hittem megrúgtak, majd elmúlik. De nem múlt el, hanem rosszabbodott. Na aztán 2-3 hónap után kezdett fájni a másik sarkam. Aztán jöttek a derékfájások. Majd a térdek következtek. A jobb térd az szinte semmi, de a bal az rossz lett, mert akkor 1974-ben - hátrafelé feszült a jobb térd viszont a falnak ütődött. Egyre erősebbek lettek. A legrosszabb a két sarok volt. Az szinte 2002 végén (5 év után) már elviselhetelen volt és már azon gondolkodtam, hogy ezt be kell fejezni. Nem fogom sokáig bírni. A két foci között összekaptam magam úgy ahogy és ott megint kinyírtam. Alig telt el három hónap a hangoskodásom kezdete óta, mikor tudatosult bennem, hogy nem is fájnak sarkaim, a derkam is nagyon tűrhető lett, a térdem is. Ja és úgy általában az egész test - szinte minden egyes porcika.

Na ezt nem tudtam 2 éven keresztül megemészteni. Mikor aztán 2004 Karácsonya körül a külső hang majdnem kinyírt engem - megértettem egy kicsit, mi a franc történik bennem a saját hangomtól..........
Előzmény: repcsepista (18)
ghepard Creative Commons License 2009.12.07 0 0 22
Hát miért váltsak, hisz ehhez se akarok járni. Tudod, öregkorra aszongyák, hogy potyognak szét a csontjaink, fogaink - én meg azt a hülyeséget veszem észre, hogy szilárdulnak, keményednek - érzem, másképp zengnek kopogtatásra. A lyukacsos csont meg a puhább fog másképp zenél, mint a keményebb. Ha mi a franctól keményednek........
Előzmény: joy (16)
ghepard Creative Commons License 2009.12.07 0 0 21
Mint említettem, én születésem óta gyakorlatilag nem hallok - az utolsó mérés már 92.9%-os halláskárosodást mutatott idén júniusban. Ez volt az utolsó behívás, mert már rájöttek, hogy nem segít semmi, mert az évek során a tendencia nagyon szépen mutatja, szinte lineárisan a csökkenést. Tehát olyan igazolványt kaptam, ami az életem végéig érni fog és a rokkantsági miatt se fognak már behívni, mert az az orvoscsoport is rájött (az egy másik) ugyanarra. De én nem adom fel, eddig nem mertem nekimenni.............
Előzmény: mcc (15)
ghepard Creative Commons License 2009.12.07 0 0 20
Ahogyan a hang-öngyógyítás is azért hat, mert a rezgés átrezegteti, miáltal megváltoztatja a rezgés-állapotunkat, frekvenciánkat. Felemeli a rezgésünket: azért

lesz gyógyulás a következménye, mert az alacsonyabb, beteg rezgés, energiák
átalakulnak, megszűnnek.

Igen, a saját hang rezgések által hat, mégpedig nagyon finom rezgések által. Én egyszerűen így okoskodom magamnak. Nagyjából, durván 4 anyagtípus munkálkodik bennünk és körülöttünk - rezeg. Szilárd, folyékony, gáznemű - meg anyagi részecskés. Mindegyik másképp rezeg. Ha kiadok egy hangot, akkor az egész testem berezeg. A bennem lévő anyagok is berezegnek - mindegyik. Vannak bennünk szilárdak, folyékonyak, gázok - és a 4.-ből is biztos van. Tök mindegy milyen hangot ad ki az ember, berezeg tőle - és mivel minden másképp rezeg - a határokon nagyobb lesz a súrlódás, ami máris felmelegít. Ezt vettem észre rögtön a fogfájás utáni hetekben. Én voltam a fagyosszent, nagyon alacson a hőmérsékletem.

Aztán mit meg tudtam csinálni - attól majd a falnak futottam aztán otthon. Kimentem 2003 januárjában sötétedés előtt a túrámra. Mondom, ha ez működik, akkor nem fogok megfagyni. Találtam egy kidőlt fát. Az összes tököm feletti szuszt levettem magamról és leültem a fára. A kezeimet összetttem magam előtt és a leghalkabb, de a legmagasabbb hangot próbáltam kiadni hosszan elnyújtva. Sokszor meg kellett fognom a torkom, hogy meggyőződjek megy-e ki a hang, mert nem éreztem semmit. Így ültem mozdulatlanul, nyugodtan, semmi izomfeszület kb 40 percet, kb 50-szer vettem levegőt. Felöltöztem, hazamentem, megnézem a kinti hőmérőt, mínus 12 fokot mutatott - majd hanyatt b*sz*dtam.........

Ami pedig a köv. hónapokban jött - azt két évig nem tudtam megemészteni és még ma is nagyon nehéz elhinnem.....
Előzmény: Mirdad (14)
ghepard Creative Commons License 2009.12.07 0 0 19
Hát végre rászántam magam, E.E. tette fel az i-re a pontot az életenergiában. Valahogy sok dolog összejött velem az elmúlt években, már elég erős bennem az érzés, hogy ez nem lehet véletlen. Van egy kis különbség - ha kívülről jön belénk a hang vagy belőlünk megy ki, mégpedig úgy, hogy bennünk generálódik........ Ennek nézegetek utána már 7 éve, persze csak úgy szórakozásképpen.....
Előzmény: Mirdad (13)
repcsepista Creative Commons License 2009.12.06 0 0 18

Szija bijja, én ugy birom magát...magukat, ghepart, lánok -filuk, az isten áldjon...

 Kérleg szépen, dodozik a mószered, az isten áldjon meg! Feltétlen, ha már ketten, de itt kell Lóg Ica, mitől lóg, ha egy akaraton, amit kérdek tőlletek, azzal, -mondjuk most kjetten azt mondjuk, hod...nugi bugi, gizs bugris, mert tudjuk hogy dodozik, vajon, mije erők jácchahahahaaaaa...hat hat hat... fenekünk pattoghat, közre, még?

 astala vista...

Előzmény: ghepard (8)
joy Creative Commons License 2009.12.05 0 0 17

Bocs. Hamarabb elcsúszott, mint végigolvastam!

:o)

 

Nem ismerem az ottani rendszert, de a magyar sem lehet sokkal jobb.

Már ami a fogakat illeti.

Mármint a lakosság fogait.

Állítólag azért nagyon kedveltek a magyar fogorvosok nyugaton, mert a döbbenetesen trehány fogápolás miatt hatalmas gyakorlatra tudnak szert tenni itthun.

Ami igaz lehet, mert szomszédom még a 80-as évekbe ment ki mighívásra az akkori NSzK-ba, ma kilnikavezető egyetemi tanár ott.

Igaz, már Szegeden is szájsebész-adjunktus volt.

Előzmény: ghepard (11)
joy Creative Commons License 2009.12.05 0 0 16

Válts fogorvost, met átvág.

Én ritkán járok, amikor épp eszembe jut, vagy bajt érzek. Ez úgy 2-5 évente fordul elő.

Ha van a lyukért fizetek, egyébként csak belbámul a képembe, és közli: nem javult semmit.

Előzmény: ghepard (11)
mcc Creative Commons License 2009.12.04 0 0 15
Szoktam binaurális hangokat hallgatni, alátenni zenének vagy magában.

Van egy Master Charles nevű fazon, aki sok mindenféle indiai eredetű OM-ot és hasonlót ad elő, sztem jól.

Van egy Russil Paul nevű fazon, aki indiai, és nagyon komoly hangjógákad ad elő, sajnos némi slágerzenével vegyítve, de a három CD-jéről egyet össze lehet szedni.

Van egy Jonathan Goldman nevű fazon, aki csakra-zenét ad elő, az alá a megfelelő ferkijű binaurálist téve mintha fokozódna ahatás.

Van egy Richard Tyler nevű fazon, aki nagyon meditatív zenét alkot(ott), abban is van binaurális komponens tuti.

Bocs, ez OFF, most látom, a binaurális hang gépi, nem emberi. De a fent említettek énekelnek-omoznak, a Tyler csak eletronikus. Node úgyis előkerültek már a tibeti harangok.

Szoktam továbbá OM-ozni, akár gyógyítási céllal. Érdekes, ha megfelelő állapotban vagyok, nem én határozom meg a hangmagasságot...
Előzmény: ghepard (2)
Mirdad Creative Commons License 2009.12.04 0 0 14

 

  És ide tartozik a mantrák (mantramok) hatása is.

 

  A kimondott matra(m) egy meghatározott frekvenciával bíró rezgés-képlet, ami

így egy bizonyos állapotba hozza azt, aki kimondja.

 

  Ahogyan a hang-öngyógyítás is azért hat, mert a rezgés átrezegteti, miáltal megváltoztatja a rezgés-állapotunkat, frekvenciánkat. Felemeli a rezgésünket: azért

lesz gyógyulás a következménye, mert az alacsonyabb, beteg rezgés, energiák

átalakulnak, megszűnnek.

Mirdad Creative Commons License 2009.12.04 0 0 13

 

  Örülök, hogy elszántad magad a témaindításra Kedves ghepard!

 

  Szerényen még kérdőjelet is tettél a TÉNY mögé :)

 

  Ha nem csak az általunk kibocsátott hang hatását nézzük, hanem általában a hangnak, mint rezgésnek a hatását, akkor

 

  ide tartoznak a tibeti hangtálak, hangterápia, stb.

 

  http://www.hangmasszazs.hu/

 

  http://www.tibetihangterapia.hu/

 

  http://www.hangtalak.hu/

 

  És a többi oldal a témában.

ghepard Creative Commons License 2009.12.04 0 0 12
Egy szóval se mondtam, hogy ujdonság, lehet már 5000 éve gyógyítottak hanggal. Nem hallottam arról a dokiról, ha van rá magyar linked, megnézném mit ír........
Előzmény: castropia (10)
ghepard Creative Commons License 2009.12.04 0 0 11
Hát a fogorvosok. Ha nem mész minden évben kontrollra, még akkor is el kell külön azt végeztetni, mikor már bajjal is mész - fizetni kell a teljes összeget, a biztosító semmit se fizet az első kezelésért. Jövőre már az fog érni, hogy ha nem mész, akkor a következő évben az összes kezelést teljes magasságban kell megfizetni - a biztosító semmit se fog - hiába fizeted. Na ez aztán a vaslogika - az ember igyekszik, hogy ne legyen beteg és ha netán, akkor még jól rásóznak. Szlovákiában élek, lehet Magyarországon más a helyzet........
Előzmény: joy (9)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!