Keresés

Részletes keresés

Big-B Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22837
A Gripen futóműve és szerkezete sem alkalmas hajófedélzeti üzemeltetésre. Ha mégis leteszi valaki a hajóra, az nagy valószínűséggel nem szál fel többet.
Előzmény: Törölt nick (22830)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22836
(én mindig hozzá teszem: ha elfogadjuk :))) mert én is úgy gondolom, hogy nem tehetjük meg, hogy csak misszióságot hozunk létre...)
Előzmény: Törölt nick (22835)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22835

Úgy látom, többen kezdenek beletörődni a honvédelmi képességünk elvesztésébe. (Mi mást is lehetne tenni, ugye). Ezt azért nem tartom célszerűnek, mert még ez a minimális "erő" is elvész, amit ez a nyilvános fórum jelent.

Akármi legyen is, a katonáinknak elsősorban az országot kell tudniuk megvédeni és másodsorban a missziókat teljesíteni. Ha támadás érné az országot, akkor bizony kizárólag a missziós eszközökre támaszkodhatnánk, amit - remélhetőleg - azonnal hazarendelnénk (nem úgy, mint az első és második vh-ban). Ezért ha lehetséges - vegyes fegyverzetet kellene nekik biztosítani, ami honvédelemre és missziós tevékenységre is alkalmas. (Mert arra esély sincsen, hogy a kettőt egymás mellett fejlesszük...).

Kell a tank. Legalább 60-80 db Leo2 kategóriájú. Mivel viszont ez nagyon drága, talán a T-90-ben kellene gondolodni, mivel az közel annyit tud, viszont lényegesen olcsóbb, és a T-72 még meglévő személyzete gondolom könnyebben átképezhető lenne...

 

Nem kerülhetjük ki a kérdést. Előbb utóbb kelleni fog.

Előzmény: Némedi László __ (22832)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22834
azért én örülnék, ha hirtelen erős ellenségeskedés kezdődik, akkor harckocsi+heli támogatással tudnánk kimenni a bázisról az ellenséges területen levő embereinkért...
Előzmény: M.Zoli (22833)
M.Zoli Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22833

Udv.

 

Nem biztos, hogy feltetlenul kellenek harckocsik. Azert az mar tenyleg eros lenne. Viszont a BTR80-okat le kell cserelni, az biztos. Olyan kerekes PSZH csalad kellenne, amelynek a modifikacioi tobb mukodesi teruletet lefednek. Pl. LAV csalad. Tegyem hozza, misszioba nem feltetlenul kellenek harckocsik.

 

Udv.

Előzmény: Némedi László __ (22832)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22832

valóban, ha már elfogadjuk, hogy a misszióságba öljük a honvédséget, akkor ez szerint kellene felszerelni.

Tehát kellene missziónként felépíteni a következőket (nem teljes lista, csak ez jutott eszembe):

-harckocsik a bázis (általad is említett) végső megvédésére

-AUVok a bázis környezetének állandó megfigyelésére

-mentőhelik, mert nem lehetünk kiszolgáltatva ilyen esetekben

-kerekes páncélosok közlekedésre

-civil (de páncélozott) járművek diszkrét mozgásra

-én erőltetném a környék, illetve konvojútvonal/cél műholdas megfigyelését (itt szolgáltatást kellene venni, nem világvége összegek)

-megfelelő rádiókapcsolat - lokális számtech kapcsolat -GPS stb

(ugyanis idegen helyen vagyunk, a legjobb a GPS alapú közlekedés, nincs idő eltévedni)

-(persze helyhez igazított egyéni védelem)

-de pl állandó videó megfigyelés, műszaki bázis

 

stb, stb...

 

ezek a mostani misszióink alapján talán túlzásnak tűnik, de azt is látni kell, hogy a Nato nem fogja kultiválni, hogy mi csak a csendes szektorokban üldögéljünk. Egyre veszélyesebb missziókat fognak ránk kényszeríteni. Lesz ez amiatt is, mert a Nato a kisebb jelentőségű helyeket le fogja adni, mert a Nato így is kezd kifeszülni a rá váró feladatok mentén. Elég egy nagyobb konfliktus és már nekünk is meg kell jelennünk valami veszélyes helyen (pl egy Irán esetén, Irakban biztos kell több Natos, és akkor pl mi kapjuk Afganisztán veszélyesebb részét). Szóval nincs idő arra várni, hogy majd ha baj van, akkor el kezdjük beszerezni, azt ami kell.

Előzmény: Törölt nick (22831)
babosla Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22829

Üdv!

 

Bocs, hogy belekontárkodom, nem vagyok jó matekból, és a haditengerészethez se értek igazán de 500-ból 330 az legalább 170 méter hiány? Én úgy tudom, ha valaki 330 méter helyett hajón 335 méteren képes megállni az már fürdik. És egyébként mivel fogod meg?

A Harriert pedig idekeverni s/vtol képességeivel, hát?

 

Előzmény: Törölt nick (22825)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2007.10.02 0 0 22828

Szevasz drága szomszéd!

 

Ne felejtsd el, hogy nem olyan rég, mikor Mig-29 visszavásárlás ügyben járt a honvédelmi miniszter Oroszországban, még csak fogadva sem lett. Annyira azért nem jók azok a kapcsolatok.

 

Én

Előzmény: Kuruc71 (22819)
ukkrm0 Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22827
Na azt megnézném én, ha a mi szárnyasaink védenék/részben, egy USA anyahajót/ vagy legalábbis a fedélzetéről hajtanának vége bevetést ...
Előzmény: Törölt nick (22825)
Biga Cubensis Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22826
hát ez LOL
Előzmény: Alhadnagy (22822)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22824

Laci!

   Én a parlamenti adatokból dolgozom, csak elvégzem a százalékszámításokat, vagy mondjuk a nyilvános bérköltségeket a HM-nél elosztom 499-el meg 12-vel, így megkapom az egy főre, egy hónapra jutó bérköltségeket.

 gyula

Előzmény: Némedi László __ (22818)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22823
"Gratulálok az újságíró honvédelmi forrásának!
Bár igaza van, hiszen a Gripen tényleg nem képes amerikai tankerhajón landolni.
Már ha van egyáltalán olyan repülőgép, amely képes tankerhajón landolni.
"


Hogyne !

Mindegyik repülőgép képes "tankergépen" landolni. Legalább egyszer !

:-)))

ui : Természetesen igazad van. Ordít hogy a komunikációt olyanok alakítják akiknek a szakmai hozzáértésük egy "Aranysas" olvasó tinédzser szintjét SEM éri el.
Előzmény: Alhadnagy (22822)
Alhadnagy Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22822
Üdv mindenkinek!

Elég régen jártam már erre (tudom-tudom nem tűnt fel senkinek), de amit ma olvastam mindenképpen szeretném megosztani Veletek.

A téma a Gripen beszerzés:

Noha a miniszter NATO-elvárásokra hivatkozott, egyetlen olyan szabály sincs érvényben, amely követelményként jelölte volna meg a nemzetközi bevethetőséget biztosító légi tankolás lehetőségét. Ráadásul Magyarország híján van mindennemű tankergépnek, a Gripenek pedig honvédelmi forrásaink szerint nem képesek például amerikai tankerhajón landolni.

Gratulálok az újságíró honvédelmi forrásának!
Bár igaza van, hiszen a Gripen tényleg nem képes amerikai tankerhajón landolni.
Már ha van egyáltalán olyan repülőgép, amely képes tankerhajón landolni.

M.Zoli Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22821

Udv.

 

Mail ment, sajnos, egy kicsit csapongo, es kutyafuttaban keszult, ebedszunetben, mar most ki tudnam egesziteni, ezert javaslom olvasd el, kerdezz ra pontosan azokra, amik nem vilagosak neked, illetve ami meg erdekel, es valaszolok lehetoseg szerint, illetve meg kiegeszitenem egy ket gondolattal. Asszem Dr. Kotasz erdeklodott meg a mail utan. Elkuldened neki is? Vagy egeszetsuk meg ki, es majd ugy elkuldodik?

 

Udv.

Előzmény: Kuruc71 (22819)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22820

http://www.kozlonykiado.hu/kozlonyok/Kozlonyok/13/PDF/2007/17.pdf

 

a 15. oldaltól érdekes táblázat, milyen rendfokozattal milyen beosztása lehet egy katonának...

Kuruc71 Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22819
Egyelőre komoly szándékot arra, hogy harckocsit vegyünk, nem látok. Ráadásúl a nemzetközi fegyverpiac annyira megélénkült, hogy a használt harckocsik, hadihajók, repülők is kezdenek elfogyni. Így nem igen számíthatunk "baráti ajánlatra".

Ahogy a honvédelmi miniszter is kijelentette a Bólyain az évnyitón, az 5000 fős missziós honvédség a cél. Ehez kerekes járművek a legalkalmasabbak.

Amilyen kapcsolataink kezdenek lenni újra Orosz o-val, én még azt sem zárnám ki hogy a BTR valamelyik ujabb változata lesz esetleg a "befutó".

Viszont ha ez a trend valósul meg akkornem hiszem hogy prioritást élvezne a kifutó félben lévő irányított páncáéltörő rakéták, légvédelmi rakéták beszerzése, magyarán a tényleges honvésdelemre teljesen alkalmatlanná válunk a szükséges eszközök, fegyverek hiánya miatt.
Előzmény: Törölt nick (22817)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22818
ha publikus, adj már lszi egy linket. Az országgyűlésnél még csak nagyvonalú adatok vannak...
Előzmény: kovacsgyula44 (22816)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22817

Biztos, hogy kerekes, kisebb páncélzatú járgány lesz, és a rendes hk. kizárva?

Mert akkor érdemes lenne itt papíron lefuttatni a PANDUR/Patriot vs. T-72M4CZ, vagy T-72M2 vagy ne adj Isten TR-580 ha már a honvédelemnél tartunk...

 

Bár biztos megint paranoiás vagyok.

Előzmény: Kuruc71 (22814)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22816

HM költségvetés 4

    A vízfej kártékonyságára jellemző, hogy állítólag az ÖHP alárendeltjei 20000 körül vannak, a hidroglobusz(kopirájt báj Szűcs Misi) csak 5000, mégis ez az 5000 éli fel a sereg bérköltségének 48,8%-át.

 gyula

Hamburger2 Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22815
Ha nem is Idegen Légió, de ahogy ezt már évekkel ezelőtt is mondottuk volt: a Honvédség már csak nevében az, tartalmában egyre inkább egy korlátozott Magyar Expedíciós Haderő.
Előzmény: Némedi László __ (22813)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.10.01 0 0 22814
Szia !

A kíváncsiság hajt, de majd türelmet gyakorolok.

Amúgy én a PANDURT sem zárnám ki , mert erős USA lobby van mögötte. A pillanatnyi érdekek, és kapcsolatok döntik majd el a nyerő tendert.
Előzmény: M.Zoli (22811)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.09.30 0 0 22813

(idegenlégiónak más a jelentése, én misszióságot használom emiatt)

 

a váltások mindig itt lesznek Mo-n, plusz a minisztérium környékén is maradnak, sz'al Szolnok megmarad :)

Előzmény: Törölt nick (22812)
M.Zoli Creative Commons License 2007.09.30 0 0 22811

Udv.

 

Valamiert nem tudok a privat postamrol levelet kuldeni. :((( Surgos neked a valaszom?

 

Egyebbkent en is valamilyen Patria jellegu beszerzest valoszinusitek, vagy valami hasonlo kategoriat. Asszem a Pandurt kizarhatjuk? :)))

 

Udv.

Előzmény: Kuruc71 (22809)
Farkas Roland Creative Commons License 2007.09.30 0 0 22810

Akkor viszont remelem belevettek a miniszteriumok kozott szetosztott penzt is amit a PRT tanulmanyokra koltottek el, meg magukat a projekteket is. Sot ennyi erovel a Baptista szeretetszolgalat misszioit is belepaszirozhatnak a katonai kiadasok soraba. Ha ugyesek meglesz a 2 szazalek :))))

 

 

Egyebkent majd utannanezek, beleveszik-e itt Kanadaban a katonai kiadasok koze a CIDA (Canadian International Development Agency) altal elkoltott milliardokat Afganisztanban...

Előzmény: Némedi László __ (22808)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.09.30 0 0 22809
Én is így tudom ! Ez a most futó új "rend".
Előzmény: Némedi László __ (22808)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.09.30 0 0 22808

ma már más a Nato hozzáállás. Már nem örülnének, ha 2% lenne, de azt nem a misszióságra költenénk. Ma többet ér nekik akár kevesebb is, de azt mind a misszióságra költeni...

 

szal lehet készülni, hogy szinte mindenkinek el kell menni  (misszióba) :)

Előzmény: Farkas Roland (22807)
Farkas Roland Creative Commons License 2007.09.30 0 0 22807

Szerintem nemcsak ezt az egeszsegugyi kozpontot kellene beszervezni a HM alarendeltsegebe, hanem az egesz belugyminiszteriumot (belvedelmi allamtitkarsag neven) az osszes rendori alakulattal, valamint a kulugyet is (EU-NATO katonapolitikai allamtitkarsag neven) az osszes nagykovetsegunkkel egyetemben.

 

 

Es akkor majd le tudjuk jelenteni a NATO-nak, hogy elertuk a korabbi celkituzest, a GDP 2%-at forditjuk honvedelemre.

 

:)))

Előzmény: kovacsgyula44 (22806)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.09.30 0 0 22806

HM költségvetés3

    A HM és a vezérkar évekkel ezelőtt "sikeresen" végrehajtott integrációja ellenére még mindig külön címen szerepel a Magyar Honvédség, ezen belül külön alcím számon a Honvéd Vezérkar közvetlen szervezetei.Ugyanakkor a KBH, KFH, ZMNE, KÜ, ÁEK lóg a levegőben, a HM is a VK is tagadja, hogy ezek az ő közvetlenjeik, háttérintézményeik  lennének.

 gyula

kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.09.30 0 0 22805

HM költségvetés2

   Elkúrtam az előbb, a bevétel túltervezésével kapcsolatos részt visszavonom, mert a 17 milliárdból 12,3 milliárd OEP bevétel az Állami Egészségügyi Központnál. Már csak a maradék 4,7 milliárdot kellene begyűjteni valamilyen módon. A csapatok, pontosabban az ÖHP alárendeltjei, továbbra is a HM költségvetésének 25%-ából tengődnek, a többi 75% nagyrészét felélik a megmaradt központi szervek. Az egyetem költségvetése 5 milliárd, számold ki, mennyi az egy hallgatóra jutó költségvetés, ha évente 100-nál kevesebb diplomást bocsát ki.A MHTT-re 2,5 millió jut, a BHSE+fociakadémia!? 115 milliót visz el. A HM egy hónapra egy főre jutó bérköltsége 750183Ft.

 gyula

 

kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.09.30 0 0 22804

Emberek!

    Vetettem egy pillantást a HM költségvetés tervezetére. Amit néhány héttel ezelőtt jósoltam, nagyrészt bejött. A titkosszolgálatok és az egyetem "bennragadása" miatt a bérjellegű kiadásokat nem sikerült a NATO bizottságnak néhány hónapja jelentett 114 milliárdra csökkenteni, 132 a tervezett. Ugyanakkor a 320 milliárdos költségvetésen belül, ami 30 milliárddal több a NATO-nak 2008-ra jelentettnél, csökkent a részaránya a 2007-es 46,7%-ról 41,3%-ra.Dologi kiadások maradtak az idei 38,3%-on, növekedett a tartalék 6,9%-ra, beruházásra, felújításra 13,5% maradt, ebben benne van a lakástámogatás1,8 milliárdja, 0,45 milliárd bevétellel tervezve. Írtam előzetesen a bevételek túltervezése című trükkről is, 17,5 milliárd, örülhetünk, ha ebből 5 megvalósul.

   Ősszegezve: a HM költségvetése nem reformot, felzárkóztatást támogató költségvetés, hanem az állapotok konzerválásának költségvetése, az arányok nagyon enyhe pozitív irányú változásaitól még nem látszik a fény az alagút végén.

 gyula 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!