Keresés

Részletes keresés

Volt tüzér Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5637

Ugyancsak hegy, ugyancsak rengeteg beton és ugyancsak Volhov tüzelőállás. (Lehet, hogy egyről beszélünk?)

Tehát a történet. Ez valamikor 1981. tavasszal történt, amikor még a "hegyen" nem sok híre volt a tavasznak. Abban az időben Farkas Berci a mi fiunk akkora nagy szám volt, hogy körbe hurcolták az országban mindenfelé. Egyszer csak eljutott az akkor még meglévő építő dandárhoz is. Azok meg elhatározták, hogy egy olyan munkaterületre viszik el látogatni, ahol már van valami élet, vagyis már ott van egy katonai szervezet. Így esett a választás a Pilisre, ahol az építők még javában építették a laktanyát és a lakótelepet, de a "hegyen" már javában nyomtuk a készültségi szolgálatot. A szokásos kora reggeli napirendhez képest csak annyi volt a változás, hogy az építő dandár egyik ráérő alezredese felküzdötte magát a hófehér Volgájával hozzánk, és a készenléti épület folyosóján sorba pakolt 8 pár vadonat új hófehér gumicsizmát ugyanannyi hófehér kapcával. A parancsnokunk - aki egyébként egy érdeklődő lélek volt - megkérdezte: "Aztán mi a fenének hoztad ezeket a lábbeliket Koma?" Válasz: "Hát ma jön a Farkas alezredes elvtárs, és ezek azért kellenek, hogy ne legyen sáros a lába." Parancsnokunk részéről egy jóízű kacagás, majd miután megnyugodott, " Te Koma. Itt ma reggel minusz 20 fok fagy volt. Miből gondolod, hogy az eleven sziklán sár tudna lenni?"

Na lezajlott a látogatás, amit Berci szívott meg legjobban, ugyanis a Pesten szokásos tavaszi egyenruhában jött, fent meg ugye nem arra való idő volt.

Másnap valami miatt Pestre kellett mennem. Hazafelé Pomázon felszálltam a buszra, közvetlenül a jobb első ülésre. Már majdnem elkezdtem szundikálni, amikor a sofőr és a mellette álló ismerős elkezdett beszélgetni:

- Képzeld el, tegnap itt volt Farkas Berci.

- Tudom.

- Tudod miért volt itt?

- Nem.

- Hát képzeld el, Fent volt a hegyen munkahelyet nézni a Magyari Bélának. Tudod, odafent egy interkontinentális rakéta külövő állomást építenek, és Berci azért jött, hogy a barátjának jó előre kinézze a munkahelyet.

Akkor például azt is megtudtam, hogy a harcrend közepén a PV kabin bizony egy hatalmas betonkeverő.

Én mindenesetre elég illedelmes voltam, és visszafojtottam a ki - kitörő röhögést, de amikor felértem a "hegyre", elmeséltem a parancsnokomnak a sztorit azzal a kísérettel, hogy "Fúrják, Főnök."

Előzmény: ashura (5635)
Volt tüzér Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5636
A Bal oldali az SZ-200 VE Vega nagyhatótávolságú légvédelmi rakétakomplexum indító állványa és rakétája. A rakéta durván 12 méter, és az induló súlya 7,5 tonna. A gázpalack tartó és ez között némi különbség azért akad.
Előzmény: AlexandraHUN (5627)
ashura Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5635
Fiatal koromban én is hallottam ilyen legendákat nálunk a hegyen épített objektumról: annyi betont nyomtak bele, hogy egy lakótelepet fel lehet építeni belőle, meg egyéb hűha-mi-lehet-az dolgokat. Aztán ahhoz az alakulathoz kerültem, ahová ez az ojjektum is tartozott: sima Volhovos állás volt, mindenféle egyéb misztikum nélkül. A haverjaim onnan dobiztak haza a dizsibe, mert csak le kellett jönniük az erdész utakon.:-)
Előzmény: hadsz (5633)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5634
Üdv mindenkinek!

AlexandraHUN megpróbálok néhány képre magyarázatot adni. Azt írtad, hogy Észtországi honlapon találtad. Szerintem egy légvédelmi (orosz rövidítése: PVO) rakéta egység (lérak. osztálycsoport, ezred, dandár) vezetési pontja lehetett.

Felülről lefelé:

1. kép: A fedezék levegőszűrő berendezésének szürő betétei;

2. kép: Akkumulátoros helyiségnek tippelném;

3. kép: Szerintem a fedezék egyik vészkijárata;

4. kép: Az SZ-200 lérak. komplexumhoz tartozó rakéta, indító állványon (Volt tüzér erről többet tud);
5. kép: Szerintem egy tömeg szonda a vegyi felderítő készülékhez

6. kép: Egy elég nagy teljesítményű aggregátor az önálló áramellátáshoz.

Ha tévedtem a többiek úgyis kijavítanak.

Gólya IX
Előzmény: AlexandraHUN (5621)
hadsz Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5633

kedves Alexandra,

 

Röviden összefoglalva:a Hajag a Bars tropo kommunikációs rendszer 504sz. állomása volt,valaha 3 toronnyal,ezekből ma már csak kettő áll.Mo-on 4 ilyen objektum volt,a VSZ országok között bizosította  a kapcsolatot.Egy kétszintes bunker van a föld alatt,de itt nem voltak soha rakéták.Atomtöltetű robbanófejeket a tótvázsonyi objektumban tároltak...Sok infót találhatsz itt a topikban mindkét ojjektumról.Ha kérdés van,csak bátran!  :-)  

Mivel magam is a közelébén lakom,én is hallottam ezekről az urban legendekről...

üdv:hadsz

Előzmény: AlexandraHUN (5632)
AlexandraHUN Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5632
Kedves hadsz,
azt hiszem az elejére ugrok a témának és elolvasom, a Hajag érdekel elsősorban. A közelében laktam, soha még arra sem pillanthattunk. Ez volt a tiltott rengeteg. Ezért is érdekel annyira. Szóbeszéd volt, hogy ott rakéták vannak. Méghozzá atomtöltettel. Fura. Sokan így tudják.
Köszi mindent.
Üdv.
Előzmény: hadsz (5631)
hadsz Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5631
Nagyon szívesen! :-)
Előzmény: AlexandraHUN (5629)
hadsz Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5630
A víz a dieselmotorok,aggregátorok hűtéséhez kellett elsősorban,az egyéb személyes felhasználásról már nem is beszélve.
Előzmény: AlexandraHUN (5627)
AlexandraHUN Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5629
Kedves hadsz,
köszönöm.
Sajnos annyira nem értek hozzá. (ezek szerint :)
Mihez kellett az a nagy vízmennyiség? Mire használták?
Előzmény: hadsz (5628)
hadsz Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5628
A jobboldali képen a sűritett levegővel töltött palackok tárolókonzolja látható
Előzmény: AlexandraHUN (5627)
AlexandraHUN Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5627
Szia!

Csak feltételezem.
Sweethome fotója, és a PVO bal oldalt.
Minek a Hajagon a tartószerkezet, ha nincs mit beletenni?
Mihez kellett az az eszméletlen mennyiségű víz?

Előzmény: hadsz (5626)
hadsz Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5626

Hello!

 

A Hajagon nem voltak rakéták,ez már sokszor ki lett itt tárgyalva.Egy bázisról beszélünk? 

Előzmény: AlexandraHUN (5619)
Vasi Kutya Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5625

Ne is mond ill. írd... :)

Emlékszem, amikor kissrác koromban a mi szitink felé értek a 21-es(ek), akkor egyik ablakból a másikba rohantam át, hogy láthassam őket. Fasza élmény volt... Hiányoznak azok a zajok a légtérből...

 

Előzmény: laci-ka (5624)
laci-ka Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5624

Szépek a képek.

Nekem ennél több van csak nem bírom ide feltőlteni.Az egész volt légierőt lefilmeztem.Azokon a képeken igazi inyencségek is vannak.

Vasi Kutya Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5623

 

 

 

 

Az utolsó 3 kép még akkor készült, amikor működtek a "rendszerben" ezek a vasmadarak.

Előzmény: laci-ka (5597)
AlexandraHUN Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5622
AlexandraHUN Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5621
remélem most sikerül.
AlexandraHUN Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5620
Bocs, képtelen vagyok egyszerre feltölteni.
AlexandraHUN Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5619
Sziasztok!
Találtam néhány érdekes képet, elsősorban Észtországi honlapokon. A PVO rakéták félelmetesen hasonlítanak arra a helyre, amit sweethome említ és dokumentál csodálatos fotókkal a Hajagon lévő bázisról. Döntsétek el, szerintem egy, és ugyanaz a bázis. A funkciója, kiépítése.
ashura Creative Commons License 2008.04.01 0 0 5618

Nem az arany van ott, hanem a tyúk, amelyik tojja.:-)

 

Létezik még egyáltalán ilyen pénzfedezeti aranykészlet bárhol is, amikor minden virtuális bankszámlákon megy? Úgy hallottam, hogy ez már megszűnt.

Előzmény: Volt tüzér (5615)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2008.04.01 0 0 5617
Szarvasgede azert odebb van Jobbagyitol, Jobbagyi Szarvasgede 4km, kerdes hogy van e szellozoje vhol kihozva akkor meg lehet talalni talan
Előzmény: Coop (5603)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2008.03.31 0 0 5616
Az a kis aranyunk, ami volt MNB tulajdonaban, befert anno a Sziklaba, Veszpremben, mielott,harcallaspont lett belole,olvastam a Szikla tortenetben
Előzmény: Volt tüzér (5615)
Volt tüzér Creative Commons License 2008.03.31 0 0 5615
No hiszen! Azt a töméntelen aranyat, ami nekünk van, azt a MNB pincéjében is elég probléma elrakni. Nem azért, hogy nem fér el, hanem nem tudnak mit csinálni a rengeteg fentmaradó hellyel.
Előzmény: gratzer (5613)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2008.03.31 0 0 5614
ilyen sok aranyunk lenne?
Előzmény: gratzer (5613)
gratzer Creative Commons License 2008.03.31 0 0 5613

 

 

   A legfontosabb titkos funkciója máig Magyarország teljes aranykészletének a tárolása. 

Előzmény: Volt Katona(Lee) (5611)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2008.03.31 0 0 5612
repülos szalemberek mondtak, hogy a papai repter egy vicc volt mindig, kicsi kifutopalya, kis repter, ingovanyos reszen raaadasul.A magyar repterek közul csak ott voltak a gepeknek hangar, elhuzhato ajtoval, az osszes tobbin kinnt alltak a gepek a az eg alatt.Sokat kell ra kolteni hogy Nato komaptibilis legyen, kifutot meghosszabitani, stb, kozben Taszar ott all uresen....
Előzmény: LeX (5600)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2008.03.31 0 0 5611
nem tudjuk mi lehetott a hegyben a mai napig.egyesek szerint fegyvergyar es loszergyar, +loszerraktar, masok szerint kormanybunker, ilyen verziok vannak.
Előzmény: Coop (5603)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2008.03.31 0 0 5610
mit jelent hogy ZKP??
Előzmény: vandork (5605)
pétizennyolc Creative Commons License 2008.03.30 0 0 5609

Kivonás: Szu-22, Mig-23, MiG-21MF 1997, MiG-21Bisz 2000.

 

P-18

vandork Creative Commons License 2008.03.30 -1 0 5608

pontosan:) voltam is ott lent:)

Előzmény: hadsz (5607)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!