Keresés

Részletes keresés

Nithor Creative Commons License 2002.09.19 0 0 439
Sziasztok!
Remélem a megőszült idő ellenére azért nézegetik néhányan még ezt a fórumot...
Október 2-án indulunk egy hétre az E***tours-szal Krétára. A szállásunk Stalisban lesz, az Anatoli apartmanházban. Néhány napra autót bérelve nézgelődnénk keleten és délen.
Információkat szeretnék, járt-e valaki ebben az apartmanban, milyen Stalis, mit nem szabad kihagyni az autós túrából és esetleg tippet is adhatna valaki egy jó és olcsó autókölcsönzőről.
És ha már így dolgoznak a görög rend őrei - ugye nem kell nemzetközi jogosítvány?
Köszi: Nithor
kábelbúvár Creative Commons License 2002.09.16 0 0 438
Csak azért kérdezem, mert tavaly nem kaptam. :((
Előzmény: Vad (435)
Vad Creative Commons License 2002.09.16 0 0 437
Ez nagy szemétség, minden görög öv nélkül utazik.
szvsz a rendőrrel lehetett volna elintézni valahogy. Szerintem beszéljetek a kölcsönzőssel, hogy mit javasol. Az elég ciki lenne, ha a reptérről fordítanának vissza benneteket.

Itt egy konzulátus:
Cím:

Crete (Kréta) Heraklion
26 Kornarou Sq. & 1 Lasithiou Str.
1st Floor 71201
előhívó (30)(81)
telefon 341-711


Tiszteletbeli konzul:

Konstantinos E. Konstantinides
fax 341-710

remélem, elolvasod, azért sms ment

Előzmény: bia (436)
bia Creative Commons License 2002.09.15 0 0 436
Kedves segito otthonulok!
please help!! Itt vagyunk Kretan, es Ierapetra kornyeken elkaptak minket kocsival a rendorok, es meg is buntettek, mert nem volt bekotve a bitonsagi ov. 78 Euro, ami sajna nekunk mostansag, hogy mar a vege fele jarunk a nyaralasnak, nem kis penz. Vad, tobbiek, akik esetleg kerultek ilyesmi helyzetbe, vagy van errol infotok: kaptunk egy papirt, amin rajta van, hogy 10 napon belul fizessuk be a buntit valami officeban. Mi 3 nap mulva hazarepulunk, muszaj ezt befizetni? felirtak a nevet, utlevelszamot, apa nevet. ennyi. Mit csinalhatnak velunk? Kinyomoznak? Mivel elmegyunk mielott lejar a befizetesi hatarido, korozest sem tudnak kiadni ellenunk, szoval elhagyhatjuk nyugodtan az orszagot, csak utana mi lesz? Kell valamitol felni? vagy tenyleg be kell fizetni?
Kerlek szepen benneteket, hogy aki errol tud valamit, minel elobb irjon, mert kb. masfel napunk van ezt eldonteni, hogy befizessuk-e vagy sem. nagyon koszi mindenkinek.
Gyorssegelyvonalunk allandoan el, aki tud Internetrol ingyen sms-t kuldeni, nagyon orulnenk neki, a mobilszamunk: +36 20 9 523 214
Nagyon koszi megegyszer annak, aki tud segiteni!
a ketsegbeesett Bia
Előzmény: Vad (435)
Vad Creative Commons License 2002.09.14 0 0 435
ofkorsz, mert különben a kölcsönzőst büntetik meg :)
Előzmény: kábelbúvár (434)
kábelbúvár Creative Commons License 2002.09.13 0 0 434
És adnak a motorhoz (2-t)?
Előzmény: Vad (433)
Vad Creative Commons License 2002.09.13 0 0 433
kb 3 éve szaroznak vele.
Előzmény: marcipannyuszi (430)
Vad Creative Commons License 2002.09.13 0 0 432
Mondom, hogy a főúton van ez.
Beljebb nem érdekli őket, nem is igen jár rendőr.
Előzmény: Norbaja (431)
Norbaja Creative Commons License 2002.09.12 0 0 431
Nem osztom a bukosisakos sztorit. Idén rászálltak, mint légy a sz*rra. Az autósokat meg sem állították, míg a mocisokat kettesével, hármasával, a bünti pedig 100 Euró. Még a parti települések között is nyomják keményen. Érdemes 100 Eurót kockáztatni a családi büdzséből? Az idegenvezető csajszit is megvákták, pedig perfekt görög, valsze nem jelentett volna problémát "kidumálni magát".
Norbaja
Előzmény: Vad (428)
marcipannyuszi Creative Commons License 2002.09.12 0 0 430
Mióta kell bukósisak?

Ez valami új?

Előzmény: Vad (428)
Vad Creative Commons License 2002.09.12 0 0 429
amikor utoljára kérdeztem, a taxi kb 14.000 Ft-nyi volt 70-80-km-re, sofőrrel való egyeztetéssel.
Városon belül nyilván máshogy számolnak, de a reptéren emlékeim szerint ki vannak írva az árak.
Előzmény: kbela (426)
Vad Creative Commons License 2002.09.12 0 0 428
a robogót ki lehet dumálni, a lényeg, hogy a főúton legyen rajtad bukósisak, a városban/kisebb utakon senkit nem érdekel
otthon hagytad, mert nem tudtad, hogy itt ennyien motoroznak stb.
sose fognak utánanézni, 10 éve jogsi nélkül motorozok ott, és nem is robogóval (persze az elején igen)
Előzmény: kbela (427)
kbela Creative Commons License 2002.09.12 0 0 427
Ja mégegy: kismotorhoz kell jogsi ? csak mert épp lejárt és sok idöm most nincs meghosszabitani a melo miatt :(
Előzmény: kbela (426)
kbela Creative Commons License 2002.09.12 0 0 426
Sziasztok,

Párommal oktoberbe megyünk Krétára nyaralni 1 hétre, szállásunk Kokkini Hani-ban lesz. Tud valaki valami infot mondani erröl a kis városról ? (jó/rossz éttermek, közeli érdekes helyek stb)

A másik, hogy valszeg taxi-znánk is, de jó lenne tudnunk hogy mire számithatunk árba. Az irodába azt mondták, hogy 1euro/km, ez reális ?

Elöre is köszi,
üdv

Sofie Creative Commons License 2002.09.09 0 0 425
Sziasztok! Ha valaki hosszabb időre megy Krétára / Görögországba és szeretne görög sim kártyát a telefonjába, akkor én szívesen adok egyet (kint fel kell tölteni), azzal a feltétellel, ha hazajött akkor visszaadja, hátha megyek arrafeé mostanában.
Azért előnyösebb, mert ha valaki otthonról hív, akkor az neked nem kerül pénzbe és az sms is kb annyi, mint itthon.
Szóval ha valaki igényt tart rá, akkor jelezze a sofie@freemail.hu címen. Egyébként a kártya Cosmote, amikor én kint voltam, akkor ez volt a legolcsóbb és a legjobb árakat biztosító szolgáltató.
ercsibe Creative Commons License 2002.09.09 0 0 424
Igen, de vigyázzatok, mert kanyargós, keskeny, magasan van, no korlát, stb. Jó utat!
Előzmény: marcipannyuszi (423)
marcipannyuszi Creative Commons License 2002.09.05 0 0 423
Falassarnából a Kavous, Platanos, Sfinari, Kambos, Keramoti, (Kefali) Stomio úton mentetek?
Előzmény: ercsibe (406)
Sofie Creative Commons License 2002.09.04 0 0 422
www.explorecrete.com
www.kreta.lap.hu

Én ezeket használtam.

Norbaja Creative Commons License 2002.09.02 0 0 421
Segítséget kérnék:

Linkek Krétáról (minden fajta érdekel)

Búvárbázisok, hol, esetleg internet címek

Köszi

Norbaja

Vad Creative Commons License 2002.08.30 0 0 420
Aszongyák a helyiek, meg a törzsturisták, hogy október végéig lehet fürödni, szal meleg van, és meleg a tenger is. Gondolom, a hegyekben olyankor már lehűl a levegő, meg estére is, meg eshet egy kis eső is, de egyszer olvastam, hogy ott egy évben valami tizenakárhány napot esik (bár tavaly volt hó is, nagy).

Megjegyzem egy ismerősöm most volt a Halkidikin, és 2 nap nem esett egy hét alatt, bár Kréta onnan még kb 500 km délre.

Előzmény: ihars (418)
ihars Creative Commons License 2002.08.30 0 0 419
közben találtam októberről infót, de megköszönöm ha vki tud érdemlegeset modani, akár tapasztaltak alapján is.

isti

ihars Creative Commons License 2002.08.30 0 0 418
haliho!

a párommal úgy néz ki októberben mennénk a szigetre. elképzelhető e ez még, vagy rosszabb időre is lehet számítani? pontos dátum még nem alakult ki, de úgy néz ki egy hétről lenne szó, amiről - végigolvasva a fórumot - , már most tudjuk hogy kevés lesz, de legfeljebb tavasszal visszatérünk. bár úgy emléxem talán Vad is írt már októberről, de általában nem ez a legfrekventáltabb időpont. szóval mondjuk okt. közepén is jó idő van még, vagy esetleg a vége felé? Vad? vagy más "törzstag" ? :))

köszi mindenkinek

isti

semő Creative Commons License 2002.08.29 0 0 417
A charterek indulási időpontjai tájékoztató jellegűek. Krétáról vissza 20 perccel korábban indultunk.
Előzmény: bia (414)
éjféli lány Creative Commons License 2002.08.29 0 0 416
Chrissin van étterem, kis bódés kajálda, WC, de mindenből csak egy.

Van viszont napernyő, 14 EUR/db, 8000 féle színű tenger, 29 fokos víz, színes halak a víz alatt, apró kis kagylók a homokban, az életükért küzdő kis fák, amelyeknek érdekes alakjuk van.

Egy élmény, annak ellenére, hogy nem egy Siófok :-)

Előzmény: bia (414)
zsanna Creative Commons License 2002.08.28 0 0 415
Mi 3 éve voltunk (sajna olyan régen :-((( ), akkor csak ott volt egyetlen egy taverna, ahol kikötött a hajó, máshol semmi. A szuper strandok meg a sziget másik felén voltak. Mondjuk, ott nincsenek nagy távolságok, tehát ha éppen leküzdhetetlen vágyad van, hogy tavernázz egyet, akkor egy kis gyaloglás után megteheted, de szvsz direkt nem engedik telecseszni a szigetet mindenféle "földi jó"-val.
Előzmény: bia (414)
bia Creative Commons License 2002.08.28 0 0 414
Nagyon köszi Jorgostravel,
egy hét úlva indulunk kereken!!! Alig várom.
Reptéren nem nagyon tudunk bérelni, mert az első hétre nem akarunk teljes egészében bérelni + amit te is írsz Jorgos..., hogy jobb kicsit körülnézni árak szp-jából.
+ hát kifizettük a transzfert, azzal megyünk a szállásra Chaniaból, úgyhogy Rhetymnonban szeretnénk kocsit bérelni, és leadni a Chania reptéren.
Ez megy? vagy csak azonos városban máshol bérelni, és reptéren leadni kis felár fejében a járható út? Ez nem volt egyértelmű nekem. Mert Rheymnonban, ahol lesz a szállás, és ahol bérelni akarunk, nem onnan megy a repcsink.
Még egy kérdés: azt mondták, hogy 2 órával az indulás előtt ott kell lenni a reptéren. Már sokan voltatok charterrel, mi ennek az oka? ezt komolyan kell venni?
Chrissi: ez azt jelenti, hogy Chrissin se Wc se kajabódé, se büfé, se semmi? Hát így érthető.
köszi mindenkinek a segítő válaszokat.
Bia - aki először megy Krétára és már nagyon régóta vágyik erre :)
Előzmény: jorgostravel (394)
kiccsavo. Creative Commons License 2002.08.28 0 0 413
Koszi a valaszt Norbaja.

Azert meg visszakopizok ide egy dolgot az elozo kerdeseim kozul, hatha valaki meg reagal.
Szoval:

Meg egy par fontos infora lenne szuksegem...
mennyire lehet teljese onellatajban kijonni:
szallas/nap/fo
kaja/nap/fo

Foleg a szallas erdekel. 2 szemelynek kellene, es azert jo, ha fozni lehet benne.

koszi,
kiccsavo

Előzmény: Norbaja (404)
Norbaja Creative Commons License 2002.08.27 0 0 412
Chaniaban csak látszólag van dugó, ütemesebben lehet haladni, mint itthon. Egyébként az ember ne akarjon száguldozni szabadságon túristák között...
Előzmény: csumika (411)
csumika Creative Commons License 2002.08.27 0 0 411
Hát nem tudom. Akkor majd elöször körülnézünk motorral és ha nagyon szívás, akkor 4 napig motor azután 4 napig autó. Csak nem akkorom a gatyámat is bérlésre költeni. Max 850-900 Euro akarok költeni a két hét alatt és ahogy itt olvastam naponta kell vagy 40-50 Euro a kajára szórakozásra stb. , ugyhogy azon felül nem tudom belefér e még külön moci meg kocsi. Viszont a zsufolt helyeken a motort sokkal jobban lehet használni, legalábbis amikor legutóbb Görögországba voltunk ott így volt. Egyébként az is hegyes-völgyes hely volt, de a motor simán bírta pedig ketten voltunk rajta.
SzegAnd Creative Commons License 2002.08.27 0 0 410
Sziasztok !

Én semmiképpen sem javaslom, hogy 80cm3-mas motorral próbáljátok meg Plataniasból Elafonissit. A rengeteg szerpentin miatt csakis nagyobb motorral vagy kocsival!

Perry's apartman: Mi is ott voltunk, DE EGYÁLTALÁN NEM VOLT HANGOS! Szerintem ha a medencénél (ami tök jó!) nem bulizik valaki csend van egész éjjel! Valamit viszont ajánlok: Ventillátort!!! Ugyanis a szobáknak az egyik oldalán van az ajtó és egy kicsi ablak, ennek megfelelően nem tudsz szellőztetni! Megreked bent a meleg levegő és nem tudsz aludni.

Előzmény: csumika (407)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!