Keresés

Részletes keresés

Némedi László __ Creative Commons License 2007.09.24 0 0 22668

egyébként pont a könyvedet olvasom (az afgán háborút), és még az az ötletem merült fel, hogy:

 

mivel a legnagyobb probléma, hogy idegen személyek is beszivárognak (a határon is, illetve a körzeteken belül is), valamint igazán gyanúsak az idegenek egy adott területen, ezért

 

egy darabig korlátozni kellene az adatvédelmi szabadságát az afgánoknak (eddig nem is igazán volt nekik ilyen), és bevezetni a kemény azonosítást. Pl ujjlenyomat ellenőrzés, vagy más fiziológiai azonosítás (csak papíralapú nem alkalmas azonosításra). Így rögtön kiszűrhetőek razziák esetén a gyanús idegenek. Az persze hozzá kell tenni, hogy igazán harcolni a terroristák ellen csak úgy lehet, ha mi megyünk az ő területükre, tehát razziákat tartunk, mert egyébként csak reagálni lehet, és a kezdeményezés előnye mindig náluk lesz.

 

Természetesen a magyar PRT területén ez talán túlzás, de teljes Afganisztánra nézve meg kellene tenni.

Előzmény: Zicherman Istvan (22667)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.09.24 0 0 22667
Nem baj, majd kiküldjük a ,,gárdistákat" a harckocsik és tüzérség ellen. Legalább lesz esélyük a hősi halálra.

Éppen olvasom a Téli-háború történetét (finn-orosz közös projekt a két kötet, rengeteg visszaemlékezéssel és dokumentummal; nagyon jó munkát csináltak közösen!).
Amikor támadás érte Finnországot és a finn hadsereg, mint olyan, gyakorlatilag nem létezett, a finn nemzetgyűlés, az elnökkel az élen, lemondtak fizetésükről, a felszabadult pénzből fegyvereket vettek, ugyan úgy élelmiszerjegyre vásároltak, mint bármely lakos. Irhabundáikat és a pulóvereiket, a személys gépkocsikat a hadseregnek küldték, stb. Amint támadás érte az országot, a kommunista párt (az illegális) biztosította a kormányt, hogy kijön az illegalitásból, támogatja az ország honvédelmét és önkénteseket küldött a frontra. Válaszul a kormány törölte a naptárból az 1918-as polgárháborúban elszenvedett ,,vörös" vereség napját a nemzeti ünnepek listájáról, kinevezte ,,a nemzeti megbékélés napjának" és visszavonta a párt működését tiltó rendelkezését. Megtiltották a politikusok családtagjainak evakuálását, hogy senki se gondolja azt, hogy kivételeznek velük és lássák, hogy a kormánytagok a helyükön vannak...

Szóval, tanúlságos...
Előzmény: Törölt nick (22665)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.09.24 0 0 22666
még azt sem sikerül elérni, mert nem megnyerni sikerült őket, hanem "lefizetni". Amíg a pénz tart, és/vagy nincs ellenérdek, addig nem zavarnak minket, de ha ezek nincsenek, akkor annyi... :(
Előzmény: Big-B (22664)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.24 0 0 22665

Kicsit off, de a következmények nem feltétlenül:

 

http://index.hu/politika/kulfold/slt0924/

 

Bicskanyitogató ez a slota.

Mi meg itt állunk védtelenül...

 

Big-B Creative Commons License 2007.09.24 0 0 22664
A PRT egyedüli logikus célja a civilek és a hadurak megnyerése, nehogy a szövetségesek ellen forduljanak. Ennyi.
Előzmény: Némedi László __ (22662)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.09.24 0 0 22663

http://www.indexmundi.com/g/g.aspx?c=af&v=66

 

afgán GDP növekedés. Mindez egy nagyon alacsony bázisú országban, ami tele van gazdasági lehetőséggel, hát nagyon gyenge...

Előzmény: Némedi László __ (22662)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.09.24 0 0 22662

egy gondolat a PRT, mint koncepcióról:

 

(van egy hosszabb változatom, de egyenlőre azt még érlelem, mert eléggé általánosít a demokráciáról - a világmegváltó elmélet :)))

 

tehát röviden: az ország egy főre jutó GDP-je kevesebb, mint tizede a Magyarországinak (pedig ásvány és mák van). Ez azt jelenti, hogy a PRT-k által megmozgatott munka és egyéb adományok elég jelentős részt tesznek ki az ottani megélhetésben. Ezek teljesen kiszolgáltatják az ottani lakosságot, mert tudják, hogy adományokból élnek. Nem alakul ki az az öntudatuk, hogy a munkámért kapom a pénzem, tehát beleszólásom kell hogy egyen az újra elosztásban (adófizető állampolgár szemlélet). Ezáltal a felelősségtudat sem alakul ki bennük. Ezek miatt a hadurak hatalmukat erősíthetik, hiszen rajtuk is múlik, hogy a segélyek jönnek-e (hiszen a mieink is hozzájuk járnak tárgyalni, tehát a látszat is ezt mutatja), illetve hogyan lesznek elosztva. (ez szerintem Afrikában is tapasztalható volt).

 

Emiatt hosszabb távon a PRT igazán a demokrácia (és önellátás) ellen hat, megerősíti a feudális viszonyokat, aminek fentartására általában polgárháborúk mindig alkalmasak (mert így a hadúr léte nem kérdés).

Szerintem így a PRT hosszabb távon nem alkalmas:

-demokráciát vinni a térségbe

-békét teremteni

-gazdasági prosperitást vinni a térségbe

-és a hadurak miatt a mák termelés visszaszorítására

 

(ja és az önző saját gazdasági érdekeink sem tartanak ott minket, mert nincs mi tartson ott)

 

Akkor a kérdés, mit lehet ott remélni?

A helyzet mostmár szerintem nem javult, hanem kezd visszaesni. Innentől az a kérdés, amit hajdanán a szovjeteknek is fel kellett tenni maguknak, megéri-e  Afganisztánba maradni.

Stylist Creative Commons License 2007.09.23 0 0 22661
Így van, valószínűleg igaza van Éheslónak, a szovjet légvédelem nem vonult fel aznap, és igazából mi úgyis csak a kisegítő haderőt adtuk volna, ugyanúgy mint korábban a Donnál a németeknek. Ami pedig a III. világháború megkezdésének időpontját illeti, azt nem az olaszokkal kellett volna megbeszélnie a magyaroknak. Ennek a két "csicska" haderőnek, a többi Kelet- és Nyugat-Európai társaival együtt nem volt beleszólása a "nagyok" dolgaiba! A "Big Bang" időpontjáról csak Washingtonban vagy Moszkvában dönthettek akkoriban...
Üdv:
Előzmény: Éhesló (22660)
Éhesló Creative Commons License 2007.09.23 0 0 22660
Az utóbbi. Volt elég. Nem csak nekünk....
Előzmény: Törölt nick (22659)
swordmanus Creative Commons License 2007.09.23 0 0 22658
Köszi
Előzmény: uselessjunk (22657)
uselessjunk Creative Commons License 2007.09.23 0 0 22657
A kép a World Press 2007-es fotópályázatán ért el 3. helyezést

UJ
Előzmény: swordmanus (22656)
swordmanus Creative Commons License 2007.09.23 0 0 22656
Tyűű, ezt mélben is kérhetem, ugyanezzel a kommenttel? Menne a gyűjtibe! Lesz ám nemsoká olyan rovatom, hogy minden napra egy kép...
Előzmény: Kuruc71 (22651)
ilozv Creative Commons License 2007.09.23 0 0 22655

Megtörtént.

Konkrétan velem, a cikket én írtam.

Ha érdekel, itt elolvashatod a teljes sztorit:

http://www.turamotoros.hu/index.php/topic,147.0.html

 

 

Előzmény: Némedi László __ (22548)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.09.22 0 0 22654
:)) izé, az vesse rád az első követ... :)
Előzmény: Kuruc71 (22653)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.09.22 0 0 22653
Mea culpa. Mea culpa. Maxi mea culpa.
Előzmény: Némedi László __ (22652)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.09.22 0 0 22652

ejnye, ejnye, ne offolj!

 

>:-(

 

(max a fegyverről vitatkozhatunk :))

Előzmény: Kuruc71 (22651)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.09.22 0 0 22651
Hát nem is a sóderdomb miatt raktam fel ! :-))

Az INDEX fotógalériájában leltem rá mint Palesztínokra akik egy Izraelnek kémkedéssel meggyanúsítottat lőnek le.

Előzmény: swordmanus (22650)
swordmanus Creative Commons License 2007.09.22 0 0 22650
Ez beza AMD-65!

Honnan van a kép? Lehetnek palesztinok, afgán rendőrök... (ez a legvalószínűbb, bár utóbbiakat nehezen tudom elképzelni így lőni...)
Előzmény: Kuruc71 (22649)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.09.22 0 0 22649
No comment !

dr_kotasz0831 Creative Commons License 2007.09.22 0 0 22648

Szia Roland!

 

Kár, hogy nem a honvédség mellett érvel, hanem csak politizál.

 

Én

Előzmény: Farkas Roland (22642)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.20 0 0 22647

Tank emelgetősdi a BME-n:

 

http://index.hu/tech/tudomany/bmetank0919/

 

Tök jó.

Némedi László __ Creative Commons License 2007.09.20 0 0 22645
fókuszálhatott volna jobban a valódi témára, így csapongó és igazán semmi hatásos nem lett benne...
Előzmény: Farkas Roland (22642)
Hamburger2 Creative Commons License 2007.09.20 0 0 22644

Szervusz Roland!

 

A HM nyilatkozata az én tapasztalatom alapján tényszerű. Egybevág azzal, amit magam is tapasztaltam Afg-ban. Tiltás nincs, de előzetes figyelemfelhívás van. Engem senki sem ba....gatott azért, mert ide írtam közben is. Az emailek ellenőrzésének sem találtuk nyomát (bár ezt lehet nyom nélkül is csinálni!). Az meg teljesen hülyeség, hogy pont az S1 ellenőrizte volna! Az ilyen beköpésektől válik előttem hiteltelnné egy ilyen cikk. A chatelésnek, msn-ezésnek meg egyszerű technikai akadályai voltak, amelyeket nem lehetett szándékosnak tekinteni. Talán elég ha azt mondom, hogy ugyanezen ok miatt még a zárt fórumra (parbeszed) se nagyon sikerült "felmásznom", pedig többször is kértek rá, hogy írjam le ott is a véleményemet! Korábban a KFOR-ban sem éltem meg korlátozásokat, pedig ott megvoltak a technikai lehetőségeink is a chatre és msn-re.

 

Üdv: Hamburger

 

Előzmény: Farkas Roland (22588)
swordmanus Creative Commons License 2007.09.20 0 0 22643
Tiszteletem Kurucz!

Megkaptam, még ma délelőtt feldolgozásra kerül, reményeim szerint. A Cikkek közt, a Magazinban lehet majd keresni.
A többit mailben. Köszi: Zoli
Előzmény: Kuruc71 (22633)
Farkas Roland Creative Commons License 2007.09.20 0 0 22642
Némedi László __ Creative Commons License 2007.09.19 0 0 22641
((opps, nem teljes, ne töltsétek le)
Előzmény: Némedi László __ (22640)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.09.19 0 0 22640

http://www.downloadreactor.com/download/movies/tv/The-Day-After-25270/

 

véletlenül fent van a rapidon (tudom neked nem tetszik :))), de ha másokat érdekel, DVD vétel előtt belenéznének...

Előzmény: Zicherman Istvan (22636)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.09.19 0 0 22639

István!

 A ZMKA-n a 70-es évek végén tanították a globális VSZ koncepciót, tehát nem csak az európai hadszinteret, hanem például az Indiai óceánra történő kijutás koncepcióját is.

   Az egyik legnagyobb katonai élményem volt, hogy ügyeletes parancsnokként a 80-as évek elején a Tütér Kiépző Központnál benyitok a hadtápfőnök irodájába, és két irnok egy cirillbetűs térképről másol valamit. Kiderült, hogy Bóna Árpádot, a hadtápfőnököt, Kapus vezérőrnagy, Székesfehérvári htpf. basztatta valamilyen VSZ gyakorlattal, amelyen mi magyarok is résztvettünk. Bóna Árpi rövidre zárta a problémát azzal, hogy a hétvégére kikölcsönözte valamelyik székesfehérvári  orosz szesztestvérétől az orosz gyakorlatvezetőség térképeit. Csak tátottam a számat. A Déli Hadseregcsoport teljes béke diszlokációja a térképen. Sógoromék szupertitkosan akkor építették a Budapestet védő légvédelmi körgyűrűt. Minden a helyén volt, Zámolytól Szigetszentmiklósig, Zsófia-majortól Nagytevelig. Ezen a térképen lehetett látni, hogyan indulnak meg az oroszok a Duna vonalán, hogyan kellene a magyaroknak áttörni a Graz- Klagenfurt-Milano északolasz hadmüveleti irányban.

    Később résztvettem egy gyakorlaton, ahol az oroszok minden diplomáciai érzéket félretéve nyílt szinen nagyon lebaszták Mórocz altábornagyot a szerintük kivitelezhetetlen magyar védelmi koncepció miatt. 88 környékén lehetett, azt próbáltuk megakadályozni, hogy az olaszok és nyugatnémetek kijussanak a Duna vonalára. A VSZ-nek tehát volt támadó, és a 80-as évek végén egy reálisabb védelmi koncepciója is. A védelmi azért nem volt reális, mert a NATO- nak soha nem volt támadó stratégiája.

 gyula

Előzmény: Némedi László __ (22620)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.09.19 0 0 22638
Már itthon vagyunk ! Berlintől Délra az un Lehnin-i gyakorló, és lőtéren töltöttünk el egy hetet. Ott ahol Nyugat- Berklin egy részét is felépítették Honeckerék anno metrómegállóval, felüljárókkal, utakkal, épületekkel. Arra felé ma is eszméletlen mennyiségű, és fajtájú épületek vannak felépítve az utcai, és egyébb harc gyakorlásához. Mellékelek egy két fotót, ahol nem lakások, hanem gyakorló épületek vannak.

http://www.youtube.com/watch?v=MlWhXWd8mMQ

Előzmény: Zicherman Istvan (22634)
séró Creative Commons License 2007.09.19 0 0 22637

Jobb oldalt a "more from this user"-t választva ott vannak a részek szép sorban.

Nem egy nagy minőség de a semminél jobb.

Előzmény: Zicherman Istvan (22636)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!