Keresés

Részletes keresés

Aghios Nikolaos Creative Commons License 2003.02.28 0 0 155
tudod, rájöttem, hogy az álmok kiválóan felhasználhatóak mint túlélési tréning. gyakorolj az álombeli ellenfeleiden. ne sajnáld őket, ők nem valódiak.
Előzmény: ciaobello (153)
Aghios Nikolaos Creative Commons License 2003.02.28 0 0 154
ha elég bátor leszel, testet fog ölteni, és akkor kitörheted a nyakát. :-)
Előzmény: ciaobello (153)
ciaobello Creative Commons License 2003.02.28 0 0 153
:-) hát ki is törném, ha tudnám hogy ki az és hol van!!:-))
Előzmény: Aghios Nikolaos (152)
Aghios Nikolaos Creative Commons License 2003.02.28 0 0 152
hát törd ki te is a nyakát. :-)
Előzmény: ciaobello (151)
ciaobello Creative Commons License 2003.02.28 0 0 151
és ezt mondogatnom kell magamnak mielőtt álomba merülök? mármint azt, hogy győzni fogok? vagy hogy jön ez?
sokszor azt álmodom, hogy valaki figyel. Baromi rideg és sötét az álom. Azt nem tudom hogy ki figyel és honnan, csak azt érzem, hogy folyton követ és figyel.. és azt érzem: nem menekülhetek, mert én nem tudom mikor, hol, de meg fog gyilkolni. Iszonyatos érzés.
Előzmény: Törölt nick (142)
akroz Creative Commons License 2003.02.28 0 0 150
Ha van tudatos álom (márpedig van, ezt tudjuk), akkor Neked is lehet LEGALÁBB olyan jó, mint Hoc-Hocnak :))))

Egyébként pedig inkább úgy jobb, ha az ember belealszik az ÉRZÉSEKBE:)) Nem?

Előzmény: Törölt nick (148)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.28 0 0 149
Győztél? Igen? Az jó vagy rossz? Hmm? ;)
Előzmény: Aghios Nikolaos (146)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.28 0 0 148
No, csak semmi személyeskedés! :)

Hogyne tudna, mindenki tud rosszat jelentő álmot álmodni! Persze hogy! Hajaj!
Pl a 130-as hozzászólásban Hoc-hoc álma nagyon rosszat jelentett: nem én álmodtam azt... ;D

Viccet félretéve. Nem tartom kizártnak, hogy bármilyen álom jelenthet rosszat is jót is, de szerintem e jelentés csak és kizárólag az álmodó tudatában jön létre, és talán észre sem veszi.
Másszóval és egyszerűbben: ha AKAROM (és hiszem!), akkor jót jelent az álmom, ha akarom, akkor nem...
Nem?
:)

Előzmény: akroz (144)
akroz Creative Commons License 2003.02.28 0 0 147
Bigi szerint biztosan:)))))))
Előzmény: Aghios Nikolaos (146)
Aghios Nikolaos Creative Commons License 2003.02.28 0 0 146
egy bazi nagy harcikutya támadt rám, én meg kitörtem a nyakát. ez jó álom?
ciaobello Creative Commons License 2003.02.28 0 0 145
hát tudod nem hiszek a véletlenekben, az sem véletlen, hogy rátaláltam erre a fórumra. úgyhogy ma hazamegyek és előveszem kis könyvemet:-)) holnaptól ráállok a gyakorlásra:-))
Neked is jó hétvégét és köszi.-))
Előzmény: T.Janos (143)
akroz Creative Commons License 2003.02.28 0 0 144
Kedves "Nagynégy"! (vagy nemes egyszerűséggel csak "óriásunk"?:))

Imádom az optimizmusod, a humoroddal együtt:)
Tud egyáltalán valaki olyat álmodni, ami szerinted rosszat jelent?

Előzmény: Törölt nick (139)
T.Janos Creative Commons License 2003.02.28 0 0 143
:(

Szegény leány. :(

Az én rémálmaim kimerülnek abban, hogy el akarnak vinni az UFO-k, de ez is évente olyan 2x. :) Ja meg 2x volt világvége is: egy atombombás, és egy meteor hullásos.

Drukkolok neked, hogy sikerüljön az álmodás, és elmúljanak azok a nyomasztó érzések!

Megyek haza, jó hétvégét! :)

Előzmény: ciaobello (141)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.28 0 0 142
Kezdetnek, ha megengeded, egy javaslat: elalvás előtt gondolj arra, hogy abszolút nem gond, ha rémálmod lesz, sőt legyen csak az! Mindegyik egy kaland, egy kihívás. Viszont mostantól MINDIG TE GYŐZÖL! És ez így lesz!
Nekem a rendszeres rémálmaim így változtak át pozitív álmokká, hogy eldöntöttem ezt (mondjuk én nem mondtam, ki elalvás előtt, hanem egy belső folyamat volt), és onan kezdve tényleg, mindet megúsztam, mindegyikben győztem és egyik után sem ébredtem kellemetlen tudatállapotban, sőt a leggyakrabban még jobb érzések voltak, mint egy átlag-álom után. Aztán szép fokozatosan elmaradoztak. Azért persze manapság is vannak időnként rémálom-"próbálkozások" (a tudatalattim, vagy valaki más (??? 8-o ) részéről ugyebár), de jó ha havonta egy...
Előzmény: ciaobello (141)
ciaobello Creative Commons License 2003.02.28 0 0 141
na igen, nálam is itt fulladt be a dolog. Túl sokáig kéne gyakorolni és az embernek így is van elég dolga:-) ha még azt is mondogatnom kéne: hogy most éppen álmodom..stb..
csak ezzel a hozzáállássál meg soha nem leszek tudatos álmodó:-))
Nekem rémálmaim vannak, szinte minden nap. Sokszor felriadok éjszaka. És az a legrosszabb, hogy nyomasztó érzéssel kelek, sokszor egész nap érzem ezt a nyomasztó érzést. Nekem mindenképpen el kéne kezdeni a gyakorlatot. Csak ne lennék olyan feledékeny!:-))
Előzmény: T.Janos (138)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.28 0 0 140
Akár fiú vagy, akár lány és a Hópihe szintén, minden esetben kafa álom lehetett.... ;D
Előzmény: Törölt nick (130)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.28 0 0 139
Szerintem ez egy pozitív álom volt, mert hepienddel végződött. Hiszen van annál jobb, hogy egy kisérteties helyen, vészjósló körülmények közt, az ember megtalálja, akit legjobban szeret és sikeresen kimenti onnan? :)
Előzmény: akroz (135)
T.Janos Creative Commons License 2003.02.28 0 0 138
:)

Hát próbáltam, jó régen, de mivel kitartás kell hozzá (mint írja is a könyv, hogy sokat kell gyakorolni) így el is sikkadt a dolog.

De volt kb. 3 alkalom, mikor bejött! Érdekes volt, és meg is maradt egy darabig a kontroll, valamint tényleg emlékszem a mai napig is részletekre, míg más álmaimra nem, vagy kevéssé. Hogy hasznosítani tudtam-e? Ahoz szerintem haladóbbnak kell lenni, hogy az ember a feladatra tudjon koncentrálni. :) Most inkább nem részletezném, mit csináltam az helyett, hogy megkérdezem az álom-alakokat, mit is akar velük mondani az agyam. :)

Álom gondjaim nincsenek, ritkán emlékszem rájuk. De most, hogy látam ezt a topicot, lehet, megint ujra megpróbálom.

Neked milyen gondjaid adódtak, ha adódtak?

Előzmény: ciaobello (137)
ciaobello Creative Commons License 2003.02.28 0 0 137
igen:-) ezekszerint ismered:-)) tudtad már hasznosítani? vagy neked nincsennek álomgondjaid?
Előzmény: T.Janos (136)
T.Janos Creative Commons License 2003.02.28 0 0 136
Szia!

Ez az az Alkotó Álom, ami ilyen kék szinü könyv, és le vannak benne írva "tudatos álom" technikák?

Előzmény: ciaobello (134)
akroz Creative Commons License 2003.02.28 0 0 135
Próbáltam valami vadidegen helyen megsütni két grillcsirkét, de az istennek sem sikerült, több óra után is ugyanolyan hideg és nyers maradt a tűzforró sütőben, mintha be se raktam volna.
Majd elkeseredésemben kocsiba ültem és haza akartam menni, de egy kihalt faluban találtam magam, ahol minden kapuban volt egy életnagyságú "madonna jézuskával" szobor. A faluból kiérve megláttam a saját gyerekecskémet egyedül botorkálni az út szélén. Lassítottam, kinyitottam a kocsiajtót és berántottam "Mackót".
Nagyon gyorsan elhajtottam, borzalmasan rossz érzéssel ébredtem.
ciaobello Creative Commons License 2003.02.28 0 0 134

sziasztok!

de honnan tudja az ember, hogy az amit álmodott, esetleg figyelmeztetés-e? és ha annak veszem és nem is az? van egy könyvem, az alkotó álom. Nagyon érdekes, sok esetet leír. És azt mondja, az ember az álmait igazán csak saját maga tudja megfejteni, hisz ő ismeri a környezetét, hatásokat.. de olyan bonyolult és olyan sok a szimbólum. vagy ezek általánosíthatók?

Előzmény: rinpoce (124)
rinpoce Creative Commons License 2003.02.27 0 0 133
:-) Mit nem adnék, ha találnék DIREKT összefüggéseket a gondolkodásodban! Dehát: a hoc, az hoc..
Előzmény: Törölt nick (132)
rinpoce Creative Commons License 2003.02.27 0 0 131
Pihe a valfili lelke te! Ugyhogy vigyázz, mert elöbujnak a sarkokbol a szörnyek, ha tiszteletlen vagy!!

Előzmény: Törölt nick (130)
Warshow_ Creative Commons License 2003.02.27 0 0 129
De...
Ha már így egyezségre jutottunk...
...nem álmodunk meg egy tandemugrást 200 méter magasról? :-)
Előzmény: reen (128)
reen Creative Commons License 2003.02.26 0 0 128
Hát nem erről beszéltem én is?! :)
Előzmény: Warshow_ (127)
Warshow_ Creative Commons License 2003.02.25 0 0 127
Hi Rinpoce

Extrém sportokról azért álmodom, mert nincs elég sűrűn alkalmam a gyakorlásukra.. :(

Üdv: WarShow

Előzmény: rinpoce (126)
rinpoce Creative Commons License 2003.02.25 0 0 126
Szép álmokat Warso!

extrém sportokkal azért álmodtál, mert extrém sportokkal nem csak álmodni szeretnél. Ebben az esetben az álom az, ami!

rimpo

Előzmény: Warshow_ (125)
Warshow_ Creative Commons License 2003.02.25 0 0 125
Hi Rinpoce!

Az első 7 sorral végülis egyet tudok érteni.
Az utolsó 3 tényleg érdekes kérdés, sokat lehetne róla vitázni...
... csak sajna ez a neten töltött óráim igen csekély mennyisége miatt lehetetlen.. :/

Szép álmokat: WarShow

Ui: Én egy olyan álmomra emléxem, hogy vízesés tetején álltam, de az inkább az extrén sportokkal volt kapcsolatban:)

Előzmény: rinpoce (124)
rinpoce Creative Commons License 2003.02.25 0 0 124
Szerintem ez nem ilyen egyszerü...

Szerintem többféle álom van. Egy része a napi történésekböl visszamaradt cafatok. Ez tényleg lehet emlékezés egy horrorfilmre, csatákra, véres jelenetekre, vagy csak utcai veszekedés, egy kellemes emlék...
Egy másik része fizikai érzetre reagálás. HA nagyon kell pisilni, egy viztorony, vagy egy vizesés tetején sétálsz...
Aztán tényleg van, ami már vágyainkat felyezi ki a "maga" nyelvén, na, ez már meglehetösen érdekes bir lenni, pont a "maga" nyelve miatt. Ezen már érdemes gondolkozni...
Vannak direkt üzenetek is: barátok, régi szerelmek, gyerekek, szülök, vagy akármilyen ismerös üzenetei, vagy különféle események joslata. Sajnos, én nem találkozom ilyenekkel, de sokan mesélnek rola...
Legvégül vannak a teljesen vad, érthetetlen, és nehezen magyarázhato álmok. Na ezek szerintem az igazán érdekesek. És érdemes rajtuk gondolkodni, mert ezeken keresztül kifejezetten nekünk üzen szerintem a tudatalatti. Ezeket az álmokat, bár ritkán ér bennünket, soxor évek mulva is el tudjuk mesélni.. Itt már lehet szo elfolytásokrol, tudattalan vágyakrol, esetleg a jövöröl...

Előzmény: Warshow_ (122)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!