Keresés

Részletes keresés

unartis Creative Commons License 2012.03.04 0 0 103

Szia!

 

Már kedvet is kaptam :-)

 

A magokat hol vásároltad, mikori vetések?

Előzmény: szidona (102)
szidona Creative Commons License 2012.03.03 0 0 102

Sziasztok,

 

Egy kis kedvcsinalo magveteshez.

 

1 eves Agave utahensis ssp. kaibabensis magoncok.

 

3 hetes Agave parry magoncok.

 

 

 

unartis Creative Commons License 2012.03.03 0 0 101

Most Eleken vagyok, igen kellemes meglepetés volt a telelési tesztem, az agávék nagyon szépen teleltek.

 

Az Agave parryi-k takarás nélkül, illetve csapadék védelemmel -22 c°-ot kapot, sérülés nélkül teleltek, sóderbe ültetve.

 

Agave neomexicana takarással sérülés nélkül telelt.

 

Ma vettem le a takarást azokról amelyek csapadékvédelemmel teleltek.

 

1. Agave parryi:

 

   

 

Agave neomexicana

 

unartis Creative Commons License 2012.02.20 0 0 100

A tavasz közeledtével várom az áttelelési eredményeket. Az Agave parryi-k egy része fedve, másik része fedettlenül telelt, hó nélkül is kaptak -20 c°-hoz közeli hidegeket.

 

unartis Creative Commons License 2011.12.30 0 0 99

Boldog új évet kívánok minden fórumozó Agave kedvelőnek!

 

 

B almádi Creative Commons License 2011.12.24 0 0 98

Minden kedves fórumos társaimnak Békés Boldog Ünnepeket kívánok!

http://www.egzotikuskerteszet.hu/hirlevel-feliratkozas.html?task=view&id=8

unartis Creative Commons License 2011.11.27 0 0 97

Sziasztok!

 

Már régen jártam errefelé, mostanában nem nagyon volt időm fórumozni, ezek a képek is 2011 október 22-én készültek (akkor voltam otthon Eleken).

A télálló Agave parryi egy része fedve, a másik része takarás nélkül fog telelni az idei télen.

 

 

Szaszi i Creative Commons License 2011.08.23 0 0 96

Szia! Nagyban még csak fényképen láttam , vagy nem tudtam , hogy neomexicanat látok. Mert Monacoban , és Bordigherában voltam botanikus kertben, és ott volt elég sok agave példány.

Előzmény: szaguaro (94)
Szaszi i Creative Commons License 2011.08.23 0 0 95

Szia! A kaktuszgyűjtők oldalon azt a választ kaptam rá, hogy A. titanota lehet.  Ja és még egy , hogy tegnap vettem észre , hogy már kezd hozni egy sarjat :-) .

Előzmény: unartis (92)
szaguaro Creative Commons License 2011.08.21 0 0 94

Kb. így. Nagyban is hosszú, keskeny levele van.

Előzmény: Szaszi i (81)
szaguaro Creative Commons License 2011.08.21 0 0 93

Sztem biztos nem parviflora

Előzmény: Szaszi i (80)
unartis Creative Commons License 2011.08.21 0 0 92

Lehet, hogy egy A. parryi változat lehet?!

Előzmény: Szaszi i (86)
unartis Creative Commons License 2011.08.21 0 0 91

A télálló Jukka magoncaim:

 

Tavaly Bodó Barnától kapott magokból, idei vetéssel:

 

Yucca elata-k:

 

 

Yucca rostrata(ez az egyetlen ami kikelt):

 


Yucca thompsoniana-k:

 

unartis Creative Commons License 2011.08.21 0 0 90

Sziasztok!

 

Az Agave kaibabensisekről és az A. lechugilla-ról tudok feltenni most képet, ezeket itt hagytam Csongrádon.

Az Agave neomexicana viszont az eleki kertben van, erről később rakok fel képet.

 

Agave utahensis var. kaibabensis-ek:

 

 

Agave lechugilla-k(Cylindropuntia davissi-k társaságában):

 

 

 

 

Szaszi i Creative Commons License 2011.08.19 0 0 89

Szia! Azért kérdeztem én is , mert kicsit elbizonytalanodtam vele, hátha összekeverték a magokat.  Aztán sikerült Mohács Gáborral levelezni, és Ő azt írta, hogy nála is így nézki a magról vetett  neomexicana. Azért kösz , hogy írtál.

Előzmény: unartis (87)
unartis Creative Commons License 2011.08.19 0 0 88

Barna Jánostól tavaly vettem Agave neomexicana-t az húsos agávé leveleket növesztett nem ilyen "fűszerű" keskeny levelet, az is egy erősebb sarj volt néhány levéllel rendelkezett, a nyarat már a kertben töltötte télire egy üvegtakarással fogom teleltetni

Előzmény: Szaszi i (81)
unartis Creative Commons License 2011.08.19 0 0 87

Szia!

 

Ezek Agávék lennének? Inkább jukkának nézném.

Nálam a magról keltett Yucca elataim és a thomsonianaim néznek így ki.

Előzmény: Szaszi i (81)
Szaszi i Creative Commons License 2011.08.09 0 0 86

Van még egy aminek nem tudom a nevét. Talán valaki majd csak segít a beazonosításukban.

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.09 0 0 85

Sziasztok!

Ma kezdtem el egy betonkeret feltöltését. Tudod Szaszi, amit tavaly vittünk ki a segítségeddel a kertembe.

Tisztított homokot és egy bizonyos macskaalmot keverek össze az agávéknak, amiket bele tervezek.

Eddig nincs sok agávém, csak 3 parryi és 2 utahensis v. kaibabensis, de nem maradhatnak kicsi cserepekben, hiszen a gyökerek sem tudnak terjeszkedni, ezáltal a növény sem tud úgy fejlődni. Ezért még azokban áttelelnek és csak jövő tavasszal fogom már kiültetni őket.

Szaszi i Creative Commons License 2011.08.09 0 0 84

Erre viszont azt mondták, hogy Agave attenuata.

Szaszi i Creative Commons License 2011.08.09 0 0 83

Ez meg Agave desmetiana variegata?  Most vettem ezeket, de pontos neveket nem tudtak mondani, próbálom beazonosítani .

Szaszi i Creative Commons License 2011.08.09 0 0 82

Ez talán agave filifera schidigera?

Szaszi i Creative Commons License 2011.08.09 0 0 81

Magról keltettem . Így kell kinézni a neomexicanak?

Szaszi i Creative Commons License 2011.08.09 0 0 80

Valaki hozzáértő, így képről be lehet e azonosítani, hogy ez parviflora vagy bella?

bodo.barna Creative Commons License 2011.04.25 0 0 79

http://kertgaleria.hu/

 

Engedjétek meg , hogy bemutassam új honlapomat, amivel most lettem készen. Még folyamatosan bővíteni szeretném, vannak ötleteim, de most jutottam el arra a pontra, hogy ki merjem hirdetni a nyilvánosság előtt. Még vannak aprócska hibák, de ahhoz képest, hogy mennyit kijavítottám már ezek már csak valóban apróságok....

Az oldal lényege az, hogy mindenki saját galériát hozhat létre magának, ahol a saját kedve szerint rendezgetheti a kertjéről, növényeiről, készített fényképeket.


Szóval, az inspirált az oldal elkészítésében, hogy bár vannak oldalak, meg fórumok, ahova képeket lehet feltölteni, de ezeknél általában "elvesznek" a feltöltött képek a sok hozzászólás, valamint a többi kép között.


A másik dolog meg ami miatt elhatároztam még tavaly, hogy egyszer majd csinálok egy ilyen oldalt, az az volt, hogy a számítógépen szanaszét voltak a kertes fényképeim. Mindig csináltam pár képet, elmentettem valahova, aztán idővel elfelejtődött. Így egy kis káosz alakult ki. Dvd-k a szekrényekben, a gépen a könyvtár struktúra szanaszét.... Viszont, ha készítek pár fényképet, megfelelő helyre feltöltöm és logikusan elrendezem, akkor bármikor bárkinek meg tudom mutatni a kertet/növényeket.


De van egy harmadik dolog is : egy ilyen képgaléria által majd folyamatosan nyomon lehet követni az egyes növények fejlődését.

Remélem megtetszik minél több embernek a weblap és használni is fogják/fogjátok.
Köszönöm a figyelmet!

üdv: Barna

B almádi Creative Commons License 2011.04.17 0 0 78

Sorry ....tudsz

B almádi Creative Commons License 2011.04.17 0 0 77

Üdv

Dudsz információval szolgálni, hogy milyen minimumot kapott az Agave parryi v.huachucensis -ed? Volt valaha fagysérülése?

Előzmény: szaguaro (23)
unartis Creative Commons License 2011.03.08 0 0 76

Most távolítottam el az Agave parryi-k takarását, mostmár a szabad levegőn várják a tavaszt!

 

unartis Creative Commons License 2011.01.06 0 0 75

Szia Pihisz!

 

Szívesen cserélek Agávét,  remélhetőleg őszre elkezdenek sarjadni akkor tudok cserenövényt küldeni. A csoportban A. parryi-k láthatók

 

Most élesben csinálom a teleltetésüket, kiültetve maradtak, csak csapadékvédelemről gondoskodtam, tavaszra elválik, hogy tényleg bírják-e az idei megpróbáltatást.

 

November 3-án takartam le az Agave parryi-kat:

 

 

 

december 31.-én hóban és -7 c°-os fagyban voltak

 

 

Előzmény: pihisz (74)
pihisz Creative Commons License 2010.12.21 0 0 74

Kedves Unartis!

Még új vagyok a fórumon de nagyon tetszenek a télálló agavéid. Esetleg tavasszal nem cserélnél velem? :D

Amiből van felesleges sarjad.

Igazából ilyen télálló szukkulenseim nem nagyon vannak csak Yucca thompsoniana és A. utahensis ssp. utahensis amit fel tudok kínálni, viszont elég szép számban vannak télálló kaktuszaim gyűtőszám vagy élőhely megjelöléssel.

Ha esetleg érdekel ez az e-mail címem: pihisz@gmail.com

 

Web: www.kaktuszaim.fw.hu

 

Üdv: Feri

Előzmény: unartis (73)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!