Keresés

Részletes keresés

Papus74 Creative Commons License 2017.06.09 0 0 312

Sziasztok!

Mi is vizesedünk...jellemzően az északi oldalon. Az épület nagyobb arányban kő, helyenként tégla is van benne.

Mit tehetnénk ez ellen?

Gondoltam arra, hogy kiásom az alapot szakaszosan, hagyom száradni kicsit, majd dörken lemezt tennék elé, alulra dréncső, kavicsozás, majd visszatemetés.

Ez esetleg elég lenne, vagy esetleg még használjuk a már általatok is írt sikamurt is a biztonság kedvéért?

 

Valakinek van konkrét tapasztalata, hogy kőfal esetén is működi rendesen?

 

Köszi a választ!

regdan Creative Commons License 2017.06.02 0 0 311

Egy kis beszámoló.

4 m 50-es fal 8 tubus sika anyag 😔

Igazából kb 8 10 centinként fúrtam, mivel kő fal, és kellet a fugát követni, nameg jó magyar szokáshoz híven biztos ami biztos, főleg ha a saját 😀

Pár hónap múlva írok mi is lett a hatása, hátha valakit érdekel.

Öreg Halász-) Creative Commons License 2017.05.31 -1 0 310

Köszönöm.

Előzmény: regdan (309)
regdan Creative Commons License 2017.05.31 0 0 309

Szia.

Ma vettem meg az injektálót.

Megkérdeztem azt mondták vályogfalhoz nem jó. Vittek már saját felelőségre. 

Szerintem inkább szakaszonként vésd ki és szigetelést be ha megoldható. Vagy próbáld ki pár méteren.

Előzmény: Öreg Halász-) (304)
regdan Creative Commons License 2017.05.30 0 0 308

Oké, köszönöm!

Előzmény: Cyberslider (307)
Cyberslider Creative Commons License 2017.05.29 0 0 307

Igen, belül is kellett, persze amennyire lehet lent. Ott legalább vékony volt a fal :)

Nem sokkal utána fel lett vakolva úgy ahogy volt, de mint említettem "szárító" vakolatot vettem, azt érdemes használni. Elősegíti a fal száradását (elvileg). Annak hagytunk kis időt, ment rá a glett és festés. Többféle van,

http://www.lb-knauf.hu/Termekek/Felujitovakolatok?pcat=19

https://www.obi.hu/vakolatok/aquabau-szarito-vakolat-25-kg/p/2836989

Előzmény: regdan (306)
regdan Creative Commons License 2017.05.29 0 0 306

Hát nálam is 50-es falak vannak. Kő tégla vegyesen. Csináltad esetleg házon belüli falaknál is? Ott gondolom amenyire csak lehet lent kell fúrni. Ja és mikor vakoltál, amikor már kiszáradt?

Előzmény: Cyberslider (305)
Cyberslider Creative Commons License 2017.05.29 0 0 305

Ha sűrűbben nyomod kicsit, baj nem lesz belőle. Nekem több anyag kellett, mert brutál vastag volt a fal, volt hogy nyomtuk bele, és eltűnt valahová :) Meglepően gyorsan fogy, főleg, ha tudod mennyibe kerül :D

Sima szárító vakolatot raktam rá (nem sika, tökmindegy). 10-20cm nedvesedés nem sok, nekem magasabb volt sajnos (régi betemetett pince rész felett + balcsi, magas talajvíz).

Előzmény: regdan (303)
Öreg Halász-) Creative Commons License 2017.05.29 -1 0 304

Sziasztok?

Sikamur injectocream 100 jó lehet 60centiméteres kőalapon álló vályogfalhoz?

 

regdan Creative Commons License 2017.05.29 0 0 303

Szia.

Szuper köszi a tanácsokat. A szerszámok megvannak hozzá plusz meg tudom szerezni "akciósan". 10 métert akarok első körben én is csinálni és ha bevállik akkor mehet tovább...

Annyi a gondom hogy nekem vegyes a falam úgyhogy lehet sűrűbben kell majd fúrnom (egyenletlen fuga miatt) de ezt a sikások majd megmondják. Ja meg ki is számolják mennyi cucc kell.

 

Ja amnyira nem brutál a helyzet, a fal alja 10-20 centiig vizes. Úgyhogy reménykedek benne...

Előzmény: Cyberslider (302)
Cyberslider Creative Commons License 2017.05.29 0 0 302

Szia!

Nagyon jó a Sika Injectocream, csináltam balatoni házamnál falrészt először próbából, majd többet is, mindegyik hibátlan eddig, 3 év távlatából, leállt a nedvesedés, megszűnt a dohos szag, a fal szép (újra lett persze vakolva/festve az alsó része.)

 

Ha van egy rendes fúród és hozzávaló méretes fúrószár, még te magad is meg tudod csinálni, semmi extra. A lényeg, ha nem doboznyit vesztek, kérjétek hozzá a bevezető műanyag csövet és tölcsért, ez minden dobozban van, de ha csak pár darabot veszel, lehet ez kimarad / vagy a nyitott dobozból már valaki elvette.)

Szépen úgy kell csinálni, ahogy a videón is van, megfelelő távolságban a habarcsnál lent a két tégla között befúrva és "beinjektálva" hamar megvan. Sokkal egyszerűbb, mint a lemezbeütés, de persze ott is működik, ahol az nem jöhet számításba. Szkeptikus voltam, azért is csináltam 2-3 méter próbát ott, ahol a legjobban nedvesedett a fal. Bejött.

 

Előzmény: regdan (301)
regdan Creative Commons License 2017.05.29 0 0 301

Sziasztok.

Sikamur injectocream 100-ról mi a véleményetek/tapasztalatok?

Köszi Dani

runner 125 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 300

Sziasztok,

Feltenném itt is a kérdésem, talán jobban idevág, mint az Építkezős topikba.


Segítsetek kérlek. Egy komolyabb, átfogó felújításba kezdtem bele. A családi ház a '70-es években épült, szerkezetileg jó állapotúnak mondható. Noh most a belső falakon feltűnt, hogy a tértől függetlenül bizonyos mértékben vizesek alul. Ez random változó, van ahol csak 10-15 cm magasan, de van olyan sarok, ahol 40 cm magas a "folt". Az érdekes, hogy a határoló főfalakon nem látni ilyet, bár azokon van 5cm hunarocell kívül, belül pedig radiátorok (idén bővítve lesz 12cm-re ez is), illetve ott a beton alap sokkal magasabbra nyúlik, mint a belső falaknál.. utóbbinál csak téglasorokat láttam a kátrányszigetelés alatti területen is.
Egy belső falat elbontottunk, direkt figyeltem a kátrányszigetelését, abszolút hibátlannak tűnt.

A ház felében már felszedtük a régi aljaztbetont, ami kb. 3-4 cm vastag lehetett, rajta cementjárólap végig pluszba. Elég könnyen feljött, sok cement tuti nem volt benne, viszont az alatta lévő tömör föld nagyon sötét volt mindenhol, mondhatni vizes.. nyilván ekkor az aljzat vízszigetelésével nem foglalkoztak. Ahogy néztem, a régi aljzatbeton szintje, bőven a belső falak kátránypapír szintje fölé nyúlt. Elképzelhető, h a betonon keresztül szívta meg magát kb. az az 1 téglasor (és adta át a fölötte lévősoroknak) minden belső falnál, ahol hozzáért az aljzatbeton? 
Vagy mit gondoltok, mi okozhatja ezt? 

Mivel jelenleg csak a szerelőbeton került le (megy majd rá GV45-ös kátrány, 5cm hungarocell, fólia és végül a legfelső betonszint), így van egy kis időm eldönteni, hogy mi legyen a vízszigeteléssel, kell-e utólagos vízszigetelést alkalmazni ennél a pár méter falnál..
A legjobban annak örülnék, ha valóban kiderülne, hogy az aljzaból szívták meg magukat a falak, mert akkor a vizes rész vakolatát leverném és légáteresztő + egyben vízzáró vakolattal (Izonil, vagy van jobb?) visszapucoltatnám, illetve eleve úgy terveztem a szerelőbetonra a kátrányt lerakni, hogy minimum 1-2 cm-rel a meglévő, falakban lévő kátrányszigetelés fölé hajtanám az oldalait körbe mindenhol az adott térben..


A fotók az alábbi linkek alatt megtekinthetőek:

http://kephost.com/images/2017/05/15/DSCF73424c58f.jpg
http://kephost.com/images/2017/05/15/DSCF73440d153.jpg
http://kephost.com/images/2017/05/15/DSCF7345dcc16.jpg
http://kephost.com/images/2017/05/15/DSCF7346f3ac8.jpg
http://kephost.com/images/2017/05/15/DSCF7348461b5.jpg
http://kephost.com/images/2017/05/15/DSCF7349d92d4.jpg

http://kephost.com/images/2017/05/15/DSCF7350.jpg
http://kephost.com/images/2017/05/15/DSCF7351.jpg
http://kephost.com/images/2017/05/15/DSCF7352.jpg
http://kephost.com/images/2017/05/15/DSCF7354.jpg
http://kephost.com/images/2017/05/15/DSCF7355.jpg
http://kephost.com/images/2017/05/15/DSCF7356.jpg
http://kephost.com/images/2017/05/15/DSCF7358.jpg


Köszönöm!

BZSBigyo Creative Commons License 2017.05.13 0 0 299

Szépnapot,

 

12 cm a távolság 2 furat között.

csak a folyékony silk anyaghoz kell ferdén fúrni, a krém anyghoz nem.

 

visszafordultam a korrózióálló acél felé.

az nem hazudik, már csak egy jó hely kell ahol beszerezhetem.

 

Előzmény: Téli nap (298)
Téli nap Creative Commons License 2017.05.13 0 0 298

Már ott eltévedtél, hogy a lukakat vízszintesen szándékozol fúrni ! 

 

Eenyhén ferdén kell fúrni, megfelelő távolságban. Nos ez a távolság számomra ismeretlen, de ha utána nézel csak megtalálod a helyes megoldást !!

Előzmény: BZSBigyo (297)
BZSBigyo Creative Commons License 2017.05.13 0 0 297

Sziasztok,

 

Mivel nem találok megfelelő szakembert megfelelő közelségben, így a házilag megoldott injektálásban gondolkodom.

Ahol tégla és tégle között falalzóanyag van, pl vizszintes irányban 2 fúrt lyuk között, ott hogy fog az injektáló anyag hatást kifejteni?

ez az egy pont nem tiszta nekem, van nem vagyok képben....

terjed mint a purhab ???

vagy a kapillárisokat eltömíti ??
oldal irányban elterjedne 6-6 cm-t a tömör falazóanyagban - malter-ben ??

minél többet gondolkodom rajta annál büdösebb ez a dolog.

 

pls segítsetek .....

 

előre is köszönöm.

Poti85 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 296

Szia!

 

Én is a két termék közül szeretnék választani, melyik mellett döntöttél?

Előzmény: AndrisSV (295)
AndrisSV Creative Commons License 2017.03.09 0 0 295

Sziasztok! 

Egy terméskő házat szeretnék injektálásos rendszerrel leszigetelni. 

Néztem a Dryzone-t de elvileg már elavult, helyette ajánlotta ugyanaz a cég az Aquablock-ot. Itt az anyagköltség kb 220.000 lenne.

De találtam egy bizonyos Sikamur 100 injektáló krémet. Itt az anyagköltség 160.000 Ft. Ez a S.KA nekem nevesebbnek tűnik, hallottam már róla + olcsóbb is. 

Olvastam a lemezelésről is, de ez a fal szabálytalan terméskő nem jöhet szóba sajnos.

 

Van itt valakinek valamilyen tapasztalata ezekkel? Válaszokat előre is köszönöm. 

csakesz2 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 294

Üdv!

 

Van egy ismerősöm, aki utólagos vízszigeteléssel foglalkozik. Falvágásos, injektálásos, lemezes szigeteléssel foglalkozik.

Van weboldala, a legegyszerűbb telefonon kérdezni tőle a +36 30 2491 291 számon, a weboldalán lehet olvasni az általuk használt módszerekről: http://utolagosvizszigeteles.com/

 

Remélem, fog tudni tanácsot adni!

Előzmény: BZSBigyo (293)
BZSBigyo Creative Commons License 2016.12.30 0 0 293

Sziasztok,

 

Fűtéskorszerűsítés előtt állunk, de meg vagyok akadva a témában.

Ugyanis van 2 vizes falam, vagyis sarkom, A fűtőegységtől a legbávolabb eső szobák sarkai.

 

Nem vagyok benne teljesen biztos, hogy a vízszigetelés a probléma.

lehet páralecsapódás is? , vagy nem ? 

Vagy csak nyáron elpárolog és happy.

Van egy belső falunk is , annak mindkét oldala lélegeztető vakolattal van ellátva 120 cm magasan, már az is vizes, és a nyáron sem száradt ki.

Ami bizonyos hogy vályogtégla épület, tégla alappal, kb 70 éves.

A bitument már gyakorlatilag megették a hangyák.

Kívül már levertem a lábazatot, igen vizes fura volt a malter anyag, belül lélegeztető vakolat van, egyik szoba mész, másik diszperzit . ( mindegyik sarka mint említettem vizes ) 

Minden helyiségben végigértünk már a felujitással, lélegeztető vakolat mindenhol, uj aljzatbeton, burkolat stb.

 

Ez lenne az az ominózus alulról jövő víz proléma?

Saválló lemezes besajtolás sokat lenítene a dolgon?

A belső falnál injektálás ? 

 

köszönöm a válaszokat.

 

 

arpad-lajos Creative Commons License 2016.12.08 0 0 292

Szerintem akkor még nem voltak csodszerek. Egyszerű cementet használt valószínűleg. Ma már lehet, hogy lehetne vizet nem áteresztő cementet használni a csempe alá.

Előzmény: harakiri87 (291)
harakiri87 Creative Commons License 2016.12.08 0 0 291

köszönöm a hozzászólást , és tudjuk mit tett a falra a "jóember" ? mi segíthetett? csak nem berakta kőműves Kelemennét :)

Előzmény: arpad-lajos (290)
arpad-lajos Creative Commons License 2016.12.02 0 1 290

Az én munkahelyem is ilyen volt, ráadásul még hegyoldalban, ahonnét az esővíz is bejött néha. Egyszer aztán jött egy okos és azt mondta, hogy majd megoldja. Kívülről valóban elvezette a vizet egy árokkal, Belülről pedig jó magasan 2,5m felcsempéztette körbe a falat. Nem azt mondom, hogy ez egy tökéletes megoldás volt, de 20 évig nem jöttek le a csempék és elviselhető volt az egész.

Előzmény: harakiri87 (289)
harakiri87 Creative Commons License 2016.12.02 0 0 289

Üdv.Segítséget szeretnék kérni.30 éves nő vagyok vettem egy szuterin lakást a belvárosban egy 3 emeletes társasházban .Alkalmi vételnek tűnt, pénzem sem nagyon volt jobbat venni ennyi pénz tudtam összekuporgatni hitel nélkül az ismerőseim a családom és a magam segítségével.Jött  a rémálom a szuterin lakásom vizes ,salétromos nem is kicsit.....ne menjünk bele  mért nem ismertem fel a hibát...nem nagyon értek hozzá...minden vizes...talaj és oldalfalak is , az oldalfalak áznak oldalról kb másfél méter magasságig.szerettem volna végleges megoldást erre ,lakható körülményeket.A falvágásos műanyag lemez tetszett a legjobban de sajnos a ház lakói nem egyeznek bele ,hogy vagdossam a falat vagy kiássuk a külső homlokzatot.Mellékesen megjegyzem nem nagyon értek az egészhez csak mindenki véleményét meghallgatom,millióim sincsenek erre de valami megoldást kellene találnom.Ezért kérnék segítséget ,hogy mi jelentene anyagilag és hosszú távon megoldást erre?bitumenes fal szigetelést ajánlottak injektálással.Noh de abból is melyik cég a jó aki nem ver át illetve melyik technológia tudna hosszútávon segíteni belső szigetelésre.Kérem ha valaki tud segíteni ossza meg velem.Nagyon köszönöm előre is mert nagyon elkeseredett vagyok !!!

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.08 0 0 287

Ez itt mondjuk a Rákos-patak partja, négy méteren talajvíz van a kutamban, szóval itt magas a talajvíz. De könyörgöm, az elmúlt 60 ÉVBEN ugyanez volt!!! ÉS a ház többi része nem ázik!

Előzmény: ezazatesz (283)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.08 0 0 286

JA igen, amikor ki volt ásva az alap és egy 80*200*150 gödör -tehát LEVEGŐ!- volt a fal mellett, akkor is nedves volt esőben úgy, hogy az alap szemre száraz volt. Igazából azért ástam ki, mert az építész azt gyanította, hogy az alap süllyed/reped. Az alapnak kutya baja, áll, mint a cövek, repedésnek, mozgásnak semmi jele. De felette a mészkő lábazat ázik valahonnan és a fal, mi rá van rakva, reped szét...

Előzmény: ezazatesz (283)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.08 0 0 285

HA megnézed a negyedik képet, a fal tövénél porszáraz a föld is, meg a járda is...

Előzmény: ezazatesz (283)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.08 0 0 284

A járda 30 éve ugyanaz, ugyanúgy. Fa nincs a környéken. A padló a lábazat felett kezdődik, ott van fűtéscső rézből, de a rendszerből nem megy el a víz, gyakorlatilag semennyit nem töltök rá szezon előtt, legfeljebb fél litert. Feltűnően eső után ázik, egyébként dél-keleti fekvés, a nap kiszárítja száraz időben.

A gond az, hogy ez nem díszburkolat, hanem az alap része és van már egy-két hely, ahol 20-25 centis zsebek vannak a kőben, gyakorlatilag be tudok nyúlni a falazat alá. Folyamatosan pereg ki belőle a kő, morzsolódik ki a fuga. BEnt a szoba fala szépen végig is repedt 45 fokban, az építész szerint egyértelmű, hogy ez a sarok süllyed/mozog. A másik oldalnak semmi baja. A ház 10 méter széles, zártsorúan van beépítve a szomszédok közé, középen van a bejárat. A bejárattól balra minden vizes, jobbra minden száraz. A szomszéd eső csatornája mondjuk a faltól 1 méterre vezeti le a vizet, de az ő fala nem vizes. HONNAN JÖN A VÍZ??? Kicsit kezdek már belegolyózni ebbe a dologba...

Előzmény: ezazatesz (283)
ezazatesz Creative Commons License 2016.11.07 0 0 283

Laikus gondolataim:

 

Járda kifelé lejtése elegendő?

Valami fa lombozata nincs az adott helynél? Az eléggé le tudja vezetni a csapadékvizet, a talajról meg koncentráltan fröcsög fel.

A belső padlószint hol van? Mondjuk egy csőtörés, ami valahogy a padlószigetelésen szivárog ki?

Előzmény: Törölt nick (282)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.07 0 0 282

Sziasztok!

 

Szintén terméskő lábazatos ház, így néz ki. Sajnos már kezd szétfagyni és mivel itt a lábazat nem csak dísz, hanem azu alap része, kezd repedni bent a fal. Attól tartok, a fejünkre dől az egész. Az ezer forintos kérdés. HONNAN JÖN A VÍZ. Kiástam az alapot, mint látszik és a lábazathoz képest száraznak látszik, még a föld is körülötte. De a kő csurom víz és fagy szét....

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!