Keresés

Részletes keresés

LRJudit Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62050

Isten éltessen Mindenkit!

Jóéjt!

szedit99 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62049
Drága Jolimama! Sokat gondoltam rád, veletek együtt örülök!
Előzmény: Jolimama (61999)
szirmok Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62048

Borcsimama!

 

Igazából össze vagyok most zavarodva, mikor is van a szülinapod, de akkor is Isten éltessen sokáig!

szirmok Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62047

Kedves Pilcher!

Nagyon köszönöm a linkeket! Ezt a napraforgós terítő mintát már nagyon régen kerestem én is.

Ráadásul olyan jó nézni új linkeket. Nekem ez most jó kikapcsolódás. Ha van még megköszönöm.

 

Jolimami! Nagyon örülök, hogy unokád jobban van!

 

Látom nem csak én vagyok felháborodva az Amelie miatt. Nekem már a Fürge ujjak se jöttek be, de ez mindennek a teteje, igaz leírtam tegnap.

 

 

 

Előzmény: pilcher (62040)
szedit99 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62046
Kedves Csipke, Kedves Marika! Mél ment, minden rendben, holnap hosszabban írok.
csirip46 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62045
PILCHER.
Gyönyörűséges csipkeminták vannak bennük. Remek!

JOLIKÁM. Átnéztem a barna Fürge Ujjakat 74-80-ig. Bár van év, ami hiányos. Romai csillagokat nem találtam (((
Előzmény: pilcher (62040)
csirip46 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62044
GAGA. Sajnos a Network képeit csak az nézheti meg, aki tag. Th. hiába teszed fel az albumokat, nem láthatjuk. Belépni meg nem lépek, örülök, hogy ki tudtam valahogy lépni.... és , ahogy mostanában tapasztaltam, lekicsinyitik. Kár....
Előzmény: GAGA50 (62041)
marizsu2 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62043
Gaga5o!

Köszönöm, már nézegetem is!
Előzmény: GAGA50 (62041)
H.Stefi Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62042

Nem mertem megkérdezni, nehogy butaságnak tünjön. Ilyesmi sapkát keresek, csak most ezt fülre behuzva hordják a lányok, és úgy szeretném megkötni. De én sem tudok sok tüvel, meg körkötőtüvel kötni. Ha elküldenéd a mintáját, megpróbálnám.

Előzmény: livia néni (62035)
GAGA50 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62041
Marizsu !

Ilyenre gondoltál ?




Vagy nézegesd ezt.

http://koteshorgolas.network.hu/kepek/sapkakkalapok
Előzmény: marizsu2 (62023)
pilcher Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62040
Még két néznivaló, ha valakinek van kedve, egyik a Mod egy újabb száma (legalábbis én még nem láttam:)), a másik egy album, és hogy-hogynem az első újságban az általam oly régen kergetett napraforgó-kinézetű terítő mintájával. Legalább ennyi örömöm jutott mára... ki a kicsit nem becsüli ugyebár...:)) Jó éjt Mindenkinek!
Lia63 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62039

Kedves evanet!

 

Nagyon szivesen mutatgatom én is nektek az általatok feltett albumokban talált dolgokat - én köszönöm nektek a web-cimeket - úgy örülök, hogy én is tudok nektek újat mutatni, találtam egy kis fenyőt is, amit még nem láttam a fórumon, de nem sikerült lekicsinyitenem a képet, de nem adom fel, mert szeretném megmutatni nektek. Olyan pici zöld fa, hogy fehér teklagyöngyök helyettesitik a gömböket és pici, mint a "remény szalagja" úgy van meghajtva a piros kis szalag, amilyen egyszerü,  olyan szép. Nem nyugszom, amig nem sikerül lekicsinyitenem!!!! További szép estét!

Előzmény: evanet (62029)
marizsu2 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62038
Livia , ha szeretnéd a mintáját szivesen elküldöm.
Előzmény: livia néni (62036)
marizsu2 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62037
Huha , ez nagyon izgi lehet. Elkérhetem a mintáját?
Előzmény: livia néni (62035)
livia néni Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62036

marizsu2, nagyon jó ez a terítő, nem győzöm nézegetni.

Lívia

Előzmény: marizsu2 (62021)
livia néni Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62035

Kedves H.Stefi!

A sapkát nem kellett 5 tűvel kötni (még életemben nem kötöttem 5 tűvel), hanem keresztbe kell kötni. Az alakja az által alakul ki, hogy egy ideig az egyik oldalon folyamatosan fogyasztani kell, majd visszatérni a teljes szélesség kötésére. A minta egy régi Fürge Újjakból való, már több sapkát kötöttem vele, eddig sikerrel.

Lívia

Előzmény: H.Stefi (62027)
marizsu2 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62034
angyali desszerteknek
csirip46 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62033
Marizsu. Nagyon szép a teritőd, Az egérkék meg csuda-ötletesek.
Előzmény: marizsu2 (62021)
csirip46 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62032
GAGA. Köszi. Megtaláltam a leirást is. Nagyon aranyos kis minta.
Előzmény: GAGA50 (62026)
marizsu2 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62031
nézzétek milyen angyalkák!
evanet Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62030

Borcsimama, M Ildi nagyon boldog születésnapot kivánok mindkettőtöknek. Kivánom Nektek a legjobbat az életben 

evanet Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62029

Lia nagyon jók ezek a kiscsizmák. Szépet mutatnának a fán köszi, hogy megtaláltad.

 

Üdvözlöm én is az új tagokat érezzétek jól Magatokat köztünk

 

Előzmény: Lia63 (62017)
evanet Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62028

Szép estét kivánok mindenkinek

 

Pirike nagyon jó lett a harangod

 

Jucus szépek a gömbjeid. Ügyes vagy.

 

Livia néni nagyon jó lett a sapid.

 

Marizsu szép a teritőd, a kutyusok pedig nagyon ötletesek. 

H.Stefi Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62027
kedves Livia! Nagyon szép a sapid. Ne sajnáld, hogy nem kellett felvenned, lesz még tél, és még jó lesz jövőre is. Ezt ugye 5 tüvel kötötted?
Előzmény: livia néni (62010)
GAGA50 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62026
A bébi boleró megtalálható itt az 1- es oldalon a minta a 4-es oldalon a kép.

http://xfree.hu/album_show.tvn?SID=da03df910cb0e34689a67fcca17359a0da03df910cb0e34689a67fcca17359a0&aid=132215&sort=&from=0
Előzmény: csirip46 (62009)
H.Stefi Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62025
Drága Jucuskám! Lehetsz is büszke! Nagyon szépek a gömböcskék!
Előzmény: TJucus (62002)
LRJudit Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62024

KSKG!

Ha gyűrűd és láncod (hivatalosan ívnek hívják), természetes, hogy két szálad van. Ilyenkor általában a vezetőszál mellé kell befűzni az első ívbe. Kicsit macerás, de megéri. Amikor csak gyűrűt csinálok, akkor a végén az eldolgozásnál összekötöm az eleje és vége szálat és a csomóra teszek textilragasztót, hogy ne bomoljon szét.

Előzmény: KSKG (62018)
marizsu2 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62023
Livia néni
Nagyon klassz lett a sapid, örülhetsz neki.

Én a kislányomnak szeretnék valami vidám sapit horgolni. Egyszerűt és mutatósat, de nekem a szaporitás és fogyasztás még nem megy fejből. Ha valakinek lenne mintája nagyon megköszönöm!
Előzmény: livia néni (62010)
TJucus Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62022
Pmárti! Ha jól emlékszem Zsófimamája albumában van egy olyan kis "ujjas" amit keresel.
Előzmény: pmárti (61983)
marizsu2 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62021
Szép estét mindenkinek!

Nyuszturenka! Örülök hogy gondoltál rám, én sem vesztem el. Gondoltam felhivlak telefonon, de ami késik nem múlik! Jól vagy? Vigyázz magadra, pihenjél sokat! Amit horgicáltal mutasd meg, olyat szépet csináltál a múltkor is.

Szülinaposoknak nagyon sok boldogságot kivánok!

Jolimama! Nagyon örülök Balázska jobbulásának, kivánom hogy minél hamarabb meggyógyuljon teljesen!

Tjucus! Nagyon szépek a gömbjeid, a türelmed is kitartó lehet!

én is horgicáltam, de még keményités előtt vannak, majd mutizom !
Előzetesen egy terítő, de még ez is keményités előtt!
A kisegereket kislányommal csináltuk, igaz nem horgoltak, de aranyosak lettek.

TJucus Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62020

Na látjátok, csak szólni kell. Örülök, hogy megvagytok.

Nyuszturenka, vigyázz magadra, pihengess és horgicálj.

Horgica, ha erre mifelénk van Józsefednek kiállítása, szóljál, szívesem megnézném.

Csöpinek sok puszi!

Jolimama, nagyon jó hír, hogy Balázska már nincs az intenzíven. Innen biztosan sokkal gyorsabb lesz a gyógyulás, szerető család és jóbarátok mellett.

Köszönöm az elismerő szavakat. Tényleg nem ördöngősség ez a lufizás. Kicsit több szufla kell hozzá, de megy a dolog.

Úgyhogy HAJRÁ LÁNYOK!

nyuszturenka Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62019

Sziasztok!

 

TJucus, én is meg vagyok, sőt a héten pihenek is itthon de ez nem igaz. Minden nap megyek valamilyen vizsgálatra, voltam már szemészeten, bőrgyógyásznál, stb...

Ja a lakást, is renoválom:-))) Takaritok ezerrel. Sokat nem vagyok a gépelőtt, de mivel elég sokat fáj a szemem, ezért gyorsan elolvasok mindenkit. Gratulálok, minden szép angyalkához harangokhoz gömb diszekhez, nagyon ügyesek vagytok.

Boldog szüli és névnaposnak is sok sok boldogságot kivánok.

Jolimama én is örülök annak, hogy Balázska már alakul, és jobban van. A Neurologusok okosak, és jó kezekben van. Én is megyek hétfőn a neurologiára.

Horgolgatok én is, amikor időm engedi. ma kész lettem egy angyalkával, szárad, és ha fel lesz töltve a fényképezőgép, meg is mutatom majd.

 

Puszi mindenkinek..

 

UI: Én marizsuról hallotam régen. Mi van vele?

Előzmény: TJucus (62003)
KSKG Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62018

szia Jutka !

Most nézem az oldaladat, nagyon szép dolgok vannak rajta. Én még csak egészen egyszerű mintákat csinálok a frivolitásból, inkább csak gyakorlok. de első kérdésem az lenne, mit lehet csinálni a szálvéggel. nekem most csak lóg, akár gyűrűt csinálok, akár hosszabb láncot, ha meg gyűrű ás lánc váltogatja egymást két szálam is van.

Előzmény: LRJudit (62006)
Lia63 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62017
Kislányok! Nézzétek mit találtam, sajnos leirás nélkül. Ha már láttátok, akkor bocsi!
Lia63 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62016

Kedves Borcsimama - M Ildi!

 

Kivánok nektek nagyon-nagyon boldog születésnapot, a jó Isten éltessen sokáig benneteket egészségben, boldogságban!!!!!

terpentin44 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62015
Jó estét!Szivből örülök a jó hirnek!Csak igy tovább!!!!!!
Előzmény: Jolimama (62004)
Lia63 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62014

Drága Jolimama!

 

Balázska gyógyulgatásának szívből örülök, már ez - hogy kikerült az intenzívről - már nagyon-nagy javulást jelent. Kívánom, hogy mihamarabb teljesen gyógyuljon fel!!!!!

Előzmény: Jolimama (62004)
horgIca Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62013

Szép jó estét mindenkinek!

 

Élek, igaz nem virulok, de megvagyunk. A munkahelyemen más munkaidőben más munkát kell végezni, és most alig van időm valamire.

A héten itthon voltam pár napot Józsefemnek segítettem, egy fotó kiállítást össze állítani és végig zongorázni. (a végére már csak hunyorogtam)

Voltunk Csöpinél Füreden, jól van mindenkit puszil, együtt szorítottunk Balázskáért, és folyamatosan mondom neki a jó hírt, hogy már jobban van.

Most nagyon olvasó üzemmódban vagyok, van úgy, hogy egy oldalt 3-4 szerre tudok csak elolvasni, de Ti tartjátok bennem a lelket.

Horgicálni is csak a buszon tudok, már ha világos van. Szóval ez a mostani időszak nem igazán az én világom, de kitartás!!!!!!!!!!!

 

Az ünnepelteknek nagyon sok boldogságot, és jó egészséget kívánok.

 

A szépségeket, amiket készítetek csak tegyétek fel, legalább valami színt hoztok az életembe, nagyon jó látni őket.

 

Nemrég értem haza, amíg egyedül vagyok gyorsan takarítok egyet, mert utána már jön a vacsi készítés.

Előzmény: TJucus (62003)
olimama65 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62012

Szép estét Mindenkinek!

 

Jolimama! Nagyon örülök a jó hírnek, reméljük, hogy a sok gyógyító sugár, amit küldtünk és a néma imádkozás meghozza minél előbb a gyümölcsét, és Balázska teljesen egészséges lesz.

TJucus! Nem semmi vagy azokkal a gömbökkel. Én csak műanyagra horgoltam még. Csirip-Pirikém! Nagyon klasszak a harangjaid. Remélem hamarosan én is meg tudom őket mutatni. Már 10 db. kész van, holnapra tervezem a keményítés és ha megszáradtak, akkor megmutatom.

Megcsináltam többek között az ugynevezett topik-harangot is. Hát akkora lett, hogy na, tiszta big! A herendi 5-ös fonalból 1,25-ös tűvel horgoltam. Talán vékonyabból is megpróbálom, mert a mintája nagyon jó.

Lívia! Gratula a sapidhoz. Nagyon ügyes vagy. Azt kívánom, hogy még sokáig ne kelljen hordanod, mert akkor ilyen szép idő lesz, mint ma.

csirip46 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62011
KSKG. Megnéztelek az nlc-n. Nagyon szépeket készítettél! Az nlc képtárral az a probléma, hogy csak akkor tudod megnézni, ha az oldalon regisztálod magad.
Van a TVN képtár és a Picasa, amit mindenki láthat, nem kell tagnak lenni. A biztonságos a TVN, a Picasán gondolnak egyet és törlik a képtáradat.

LIVIA. Jól sikeredett a sapkád.
Előzmény: KSKG (61998)
livia néni Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62010

Kedves Jolimama, nagyon örülök a jó hírnek. Gondolom az egész család fellélegzett.

TJucus, nagyon tetszenek a gömbjeid, még gondolkodom rajta, hogy hagyjam-e magam elcsábítani.

Jelenleg harangokkal küszködök, de nem akarnak olyanok lenni, amilyenek én szeretném.

Azért van kész munkám is. Készültem a mindenszentekre. A temetők mindig olyan huzatosak, de ebben az évben kibabrált velem az idő.

Lívia

csirip46 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62009
GAGA. Hol található ez a tündéri boleró mintája ?
Előzmény: GAGA50 (61996)
csirip46 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62008
TJucus. Szuper! Holnap nézek lufit.
Előzmény: TJucus (62003)
csirip46 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62007
JOLIKÁM. Ez csodás hír. Nagyon örülök !
Előzmény: Jolimama (62004)
LRJudit Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62006

KSKG!

Az, hogy főszaki, enyhe túlzás!

Mi a kérdés?

A képtáramban találsz mintákat is, az egyszerűtől a bonyolultabbakig.

Előzmény: csirip46 (61995)
Jolimama Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62005
katusmameluk, bocsánat, a munkáim albumban nincs fennt az angyalkaminta. Ebben az albumban van.

http://xfree.hu/album_show.tvn?aid=37769
Előzmény: katusmameluk (61979)
Jolimama Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62004
Most szólt a fiam, hogy Balázs kikerült az intenzív osztályról, és a neurológián kezelik tovább. Most már tényleg csak idő és türelem. Köszönjük a sok-sok Rágondolást.

Jucus, nagyon jók lettek a gömbök.
TJucus Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62003

Majdnem elfelejtettem, a képek a kész gömbökről. Már megint nem igazán  sikerültek  a fotó, de azért ez a kettő jó lesz talán.

 

Lányok, mi van Nyuszturenkával és Horgicával, olyan régen nem láttam, hallottam őket.

 

TJucus Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62002

Szép Napot Kislányok!

Borcsika, hebrencs kis fejemmel megint melléfogtam, de gondolom ez most nem baj. szemben a falon a naptáram még októbert mutat és ahogy ránéztem, meg voltam róla győződve, hogy az a jó lap és ezért kívántam Neked előre boldog születésnapot. Gondolom ez előre is érvényes. Ebből nem lehet elég.

Jolimama, továbbra is sokat gondolunk Balázskára, mielőbbi teljes gyógyulást kívánunk neki.

Fpárduc, ahogy mondani szokás egy kalappal .... kívánok neked a vizsgához. Csak bátran!!!!!

Hstefi! Azok a pirosak valóban lufik. Nekem nagyjából sikerült gömbbé fújnom őket. Azt hiszem a lufi formájától is függ. De olyan büszke vagyok magamra. Nem nagy szám, de minden új dolognak nagyon tudok örülni. És akkor naponta kérdezgetem a családomat ugye szép? És ezt egy új holmival is képes vagyok eljátszani.

Csirip, Pirike! Nagyon szépek a harangjaid.

Pilcher! Igazad van, ez aztán tényleg csodálatos oldal. Mostmár csak fonal meg idő kell hozzá.

Ami az újságokat illeti, én már régen úgy veszek kézimunka újságokat, hogy előbb átlapozom. (Már, ha nincsen bebugyizva.) Megjártam én is egy párszor, hogy semmi értelmes, vagy használható nincs bennük. Valamelyik tavalyi FU-ban ugyanaz a terítő kétszer volt benne, más-más címmel.

 

pilcher Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62001
Jaj, a jelenlegi kedvencemet lehagytam. Unokahúgom belenézett, és csak sorolta, hogy ez is jó lenne, meg ez is, meg ez is. Márpedig a mai tinik nem akármit vesznek fel. Ilyen ruhák láttán viszont talán szívesebben tanul majd meg kézimunkázni.
Előzmény: pilcher (62000)
pilcher Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62000
Az Amelie-témához: nálam mondjuk itt kezdődnek a divatos, kézimunkával készült ruhadarabok. Ilyeneket már a FU-ban is elvétve lehetett találni, csak ha átvették őket máshonnan. Saját kútfőből a szokásosra tellett... érdemes lett volna szétnézniük a neten, kreatív nőkben nincs hiány, csakhát akik oly büszkék, hogy hülyének nézik azokat, akik jelzik a hibás mintákat... Azt kapja ez az újság, amit megérdemel.
Jolimama Creative Commons License 2008.11.06 0 0 61999
Pirikém, jók lettek a harangok. A fenyőn különösen jól mutatnak.
Előzmény: csirip46 (61995)
KSKG Creative Commons License 2008.11.06 0 0 61998

nagyon szépen köszönöm a köszöntéseket. Képeket majd megpróbálok felrakni, de nincs (még ) olyan oldalam, ahova fel tudnám rakni. Illetve az nlc-n van képtáram. Ott KSK néven szereplek és van fel téve több munkám, inkább hímzések.

Majd még teszek fel mert az utóbbi időben nagyon elhagyagoltam.

Jolimama Creative Commons License 2008.11.06 0 0 61997
szirmok-Viki, köszönöm a képet, tényleg nagyon aranyos, már találkoztam vele, a blogomban fel is használtam régebben.

pumukli-Eszter, ez is nagyon szép, de én a római csillag nevezetű kicsi csillagot keresem, nagyon tetszett, és nincs már meg az elkészített.

evanet-Évi, köszönöm a jókívánságot, és válaszoltam is.

Judit, nagyon logikusan értelmezték a fejtegetésedet azu újság használhatóságáról. /Na, ebbe jól belebonyolódtam/

Andrea, köszönöm.

katusmameluk, van a munkáim albumban lépésenként leírva egy angyal elkészítése. Próbálkozz vele. Egyszerű minta. Képekkel illusztrálva.

Mártikám, köszönöm. No nem gyorsan, de szép lassan, folyamatosan alakul.

ráhajtás-Ágnes, köszönöm. Miket horgolsz mostanában? Mutasd is meg.

fpárduc, gondolok Rád, a vizsga után jöhet a horgolás.

Annamari, sajnálom, hogy ennyire megszenvedted ezt a napot. Holnap már biztosan jó lesz. Aludd ki az érzéstelenítő hatását.

KSKG, üdvözöllek a topikon. Páran készítik már a frivolitást, mintákat majd minden képtárunkban találhatsz. Sőt, olyan munkákat is láthatsz, amit a mi társaink készítettek.
Szívesen megnézném a kézimunkáidat is, ha lehetőséged van megmutatni.

Stefikém puszillak.

Ugye nem felejtitek el a szavaztokat küldeni? Hétfő estig várom.

További alkotós, szép délutánk kívánok: Jolimama

GAGA50 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 61996
Márti !

Nem ezt keresed ?


Előzmény: pmárti (61983)
csirip46 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 61995
Szép Napocskát Mindenkinek.
TJUCUS. Valószínű, hogy ki fogom probálni a lufis változatot. Most már csak lufi kell :-)
KATUSMAMELUK. Talán LRJudit tud neked segíteni és neked is KSKG. Judit a frivolitás egyik főszakija.

Én is belenéztem a legujabb Fürge Ujjak utodjába. Most nálunk is meg lehet kapni, meg is van mind az összes példány, amit kaptak. Borzalmasan rossznak tartom. Hogy kitöltsék az oldalakat, a minták egész oldalasok és tényleg rondák. A mintaoldal oriási, használhatatlan lepedő, még azokat a mintákat is rárakták, amik elfértek volna a szines oldalakon, csakhogy valamivel beteljen. Nekem az a véleményem, hogy nem kellene erőltetni. Sokkal jobb lenne, ha leforditanák a már sikeresebb kézimunka újságokat. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom....

JOLIKÁM. Én is felrakom amit most, tegnap csináltam. Délelött száradozott. Természetesen - a változatosság kedvéért - harangocskák :-)











MILDI, Neked utólag és BORCSIKÁM, Neked előre, nov.08-helyett most kiívánok
Boldog szülinapot.
H.Stefi Creative Commons License 2008.11.06 0 0 61994

Üdv Mindenkinek!

 

Borcsimama, MIldi! Boldog születésnapot kivánok Nektek sok szeretettel.

 

Annamária! Nagyon sajnállak a fogad miatt. Én is jártam igy, nekem szerencsém volt, akkor még Pesten laktunk, és a fogorvosom a Szentkirály utcában volt, igy csak egy emeletet kellett mennem a szájsebészetig. Oda is lekisért, és fogta a kezem. Nagyon aranyos dokink van, most is hozzájárunk. Vigyázz a sebre, kamillázd.

 

Nusikám gyönyörü a kisunokád, és nagyon jó ez a kép. Úgy látom az apuci elég fáradt. De gondolom panasza nincs. Remélem már nem vagy beteg.

 

TJucus! Ezek a pirosak lufik? Én is vettem egy pár lufit, hogyha esetleg próbálkoznék gömbbel, de nekem mind tojás alaku. Na nem ezen mult, hogy nem horgoltam, még Andi táskájának a fülével bajlódom. Majd ha kész lesz megmutatom.

 

A Fürge ujjak potlón én is gondolkodom, igértek horgolt karácsonyfadiszt. Nem érdemes megvenni, azt mondjátok? Arra gondoltam még idén megveszem ezt a két számot, azután nem. Nagyon sok példányom van, csak rakosgatom....  rakosgatom....  és már nincs helye lassan a könyveknek, mert a polcok tele kézimunkaujsággal. Hát ez van. Most már ölelek mindenkit szeretettel.

pilcher Creative Commons License 2008.11.06 0 0 61993

Szia, üdv ezen a fórumon!

Nézz rá erre az oldalra, itt akad néhány.

Tanácsokat nem én fogok adni, akadnak erre alkalmasabbak, előbb-utóbb benéz valaki, és tud Neked segíteni.

Ja, és szívesen vesszük ám, ha megmutatod az alkotásaidat, hadd inspiráljanak és ösztönözzenek!:))

Előzmény: KSKG (61992)
KSKG Creative Commons License 2008.11.06 0 0 61992

Sziasztok ! Nme régen ajánlotta egyik keresztszemező lány ezt az oldalt, így csak pár napja olvasgatlak Titeket.

Én most kezdtem el a frivolitást megtanulni (alapok már szerintem mennek), és mintákat keresek illetve olyat, aki ismeri ezt a kézimunkát és tud jó tanácsokat adni.

 

Különben sokféle kézimunkát csinálok, xszem, hardanger, goblein, kötés néha horgolok, folt varrást is csináltam már.

 

Mégnéztem néhányotok lapját és munkáját, elismerésem mindenkinek.

csipke47 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 61991
Minden kedves ünnepeltet tiszta szivemből sok szeretettel köszöntök Marika
M Ildi Creative Commons License 2008.11.06 0 0 61990

Sziasztok mindenkinek köszönöm

Borcsimama neked is BOLDOG SZÜLINAPOT

 

Annamária36 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 61989

Szebb Napot kívánok Nektek ! 

(semmi esetre se olyat mint az enyém)

 

No nem akarok ilyesztgetni senkit csak :

Ma fogorvoshoz voltam hivatalos. 8h-ra mentem,húzni kellett volna egy kétgyökerű letört fogamat. A doktornő háromnegyed órán át cincálta aztán feladta a küzdelmet. Irány Győr szájsebészet ahol szerencsémre (sokak bosszúságára) mindenki előtt fogadtak. Nagyon kedvesek voltak és egy középkorú doktor úrnak sikrült a maradékot kihúzni SIMÁN(11h-ra). Dolgozni ma nem megyek mert van már bennem annyi fájdalomcsillapító,hogy egy lónak is elég lenne.

Ma még nem ettem semmit,kedvem sincs hozzá. Én mondom ez a világ legjobb fogyókúrája (de ilyen áron?)  :o)

 

"Bánatomban" megvettem én is az Amelie-t (Fürge ujjak).

Szerintem az lehet a bajunk az újsággal,hogy a mostani kézimunka divat sokunknak nem tetszik. Ha vissza gondoltok a névváltoztatás előtti utolsó kiadványokra,azokban se volt már sok használható darab.

Rövidebben: Rosszul vagyok a mostani kötött divattól.

 

BORCSIMAMA,MILDI BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK !

 

NUSA,NAGYON SZÉP A BABA!

fpárduc Creative Commons License 2008.11.06 0 0 61988
Sziasztok!

Borcsimama! Mildi!
Boldog születésnapot kívánok nektek!



















És szeretnék most egy kis időre elbúcsúzni tőletek!
Ma utazom haza szüleimhez, és szombaton lesz a vizsgám.
Utána ott maradok még pár napot.
Úgyhogy kb majd egy hét múlva jövök!
Addigis jók legyetek, mindenki gyógyuljon meg! És alkossatok kedvetekre!
:D

Fpárduc
emoke33 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 61987
Mindenkinek, aki ünnepel kivánok sok boldogságot!
ráhajtás Creative Commons License 2008.11.06 0 0 61986
Az ünnepelteknek szeretettel!!
ráhajtás Creative Commons License 2008.11.06 0 0 61985

Sziasztok kislányok!

BORCSIMAMA ÉS MILDI!Kívánok Nektek nagyon boldog születésnapot erőben egészségben!!!!!!!

JOLIMAMA!Végtelenül boldog vagyok ,hogy Balázska jobban van!!!!Nagyon jó hír!!!!!!!!

 

Tegnap ,egkaptam a "Fürge ujjak"magazint!!!Ahogy átnéztem olyan mérges lettem,hogy azonnal telefont ragadtam és felhívtam őket!!!!Közöltem ,hogy azonnal felmondom az előfizetést!!!!!!Kérdezték miért?NA én elmondtam!!!!!!!!

Válasz:Sajnos nagyon sokan telefonálnek és mondják vissza ,panaszkodnak!!!!

Akkor????????Ugye ,hogy egy semmi lett!!!!!Biztos nem mindenki ért velem egyet,de az én véleményem az,hogy ezt az újságot nagyon elszúrták!!!!!SAJNOS!!!!!!!!!!!!!

pmárti Creative Commons License 2008.11.06 0 0 61984
Bocsika a kép lemaradt!!
Előzmény: pmárti (61983)
pmárti Creative Commons License 2008.11.06 0 0 61983

Szép napot mindenkinek!

 

Borcsimama és  Mildi  Boldog születésnapot erőben egészben  mindkettőtöknek !

 

Jolimama! olyan jó olvasnia hozzászólásodat, már mi is érezzük belőle hogy a nehezén már túl vagytok ennek a csúnya betegségnek.Biztos hamar haza is adják a kórházból Balázskátokat erős kis fiú gyorsan felgyógyul.Puszi Márti!!!

 

Csiripke! Köszi a recepteket! Most fogok a rózsatortához, ha előbb átnézem biztos abból sütöttem volna valami finomságot Puszi Márti

 

Nusa !! Milyen nagy már a legkisebbetek is édes az apucival, gondolom "Jól elkényeztettétek már?" Meggyógyultál teljesen?Puszi!!!

Most a szomszéd lánykának keresgélek olyan felsőt  az a kis kusza hosszúujjú boleró szerűség ami csak a fél hátat takarja, azt hiszitek megtalálom hogy hova tettem a kedvencek közé? hát nem, szóval egy nagy-nagy rendrakás kellene már a könyvtáramban is. Na keresek tovább Mindenkinek pusz Márti

margitmama Creative Commons License 2008.11.06 0 0 61982
Mildinek!! BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁN, margitmama
margitmama Creative Commons License 2008.11.06 0 0 61981
A KÉP LEMARADT!
margitmama Creative Commons License 2008.11.06 0 0 61980
Borcsimama! NAGYON BODOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK!! margitmama
katusmameluk Creative Commons License 2008.11.06 0 0 61979

Sziasztok!

Sajnosmiota bejelentkeztem azota többször nem tudtam, de figyelem a munkáitokat!

Már a Mikulást sikerült csinálnom!

De angyalt nem!

Nem lakik valaki  Érd és Százhalombatta közelébe? hogy esetleg megmutasson egy pár trükköt?

Előre is köszi!

Bubuka54 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 61978
Sziasztok! Jó reggelt és szép napot mindenkinek.
Borcsimama! Mildi!
Nagyon Boldog Születésnapot kivánok és teljesüljön minden vágyatok
Előzmény: livia néni (61977)
livia néni Creative Commons License 2008.11.06 0 0 61977

Borcsimama, Mildi!

Születésnapotok alkalmából kívánok minden szépet és jót. 

Lívia

borcsimama Creative Commons License 2008.11.06 0 0 61976
Mildi boldog születésnapot kívánok, és mihamarabbi felgyógyulást. Sikeres műtétet.

Jucuskám köszönöm a megemlékezést.

Pircsikém szeretnél átlátszó műanyag gömböt? Nálunk lehet kapni, szívesen küldök!

Köszönöm a bkv linket!
TJucus Creative Commons License 2008.11.05 0 0 61975

Borcsimama, Mildi! Nagyon sok boldogságot kívánok Nektek születésnapotok alkalmából.

Kicsiny konyhám szerény alkotását küldöm Nektek nagy-nagy szeretettel!!!!

A pincérfiú ráadás!

 

andrea68 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 61974
Bocsánat, kicsit nagyok lettek a betűk!
andrea68 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 61973

Sziasztok!

Csak egy kis rövid hozzászólás:

Jolimama: nagyon örülök , hogy Balázska jobban van. Reméljük, napról-napra javul a helyzet.

Egy kis humor:

 

Levélváltás férj és feleség között!

 

Kedves férjem!

 

Azért írom Neked ezt a levelet, hogy elmondjam, végleg elhagylak.

Hét éven keresztül jó feleséged voltam, és semmit nem kaptam érte. Az utóbbi két hét pedig maga volt a pokol. A főnököd felhívott, hogy felmondtál, és ez volt az utosó csepp a pohárban. Múlt héten, amikor hazajöttél, észre sem vetted, hogy megcsináltattam a frizurámat és a körmeimet, a kedvenc ételedet főztem, és este egy vadonat új hálóing volt rajtam. Hazajöttél, két perc alatt megvacsoráztál, aztán miután megnézted a meccset, egyenesen felmentél aludni. Nem mondtad, hogy szeretsz-e még, nem érintettél meg, semmit nem tettél. Vagy hazudsz nekem, vagy nem szeretsz már, bármi is a helyzet, én elmegyek.

Ui.: Ha megpróbálnál megkeresni, inkább ne tedd. A BÁTYÁD és én Nyugat-Virginiába költöztünk, együtt. További remek életet!

 

Az ex-feleséged.

 

~~~~~~~~~~

 

Kedves ex-feleségem!

 

Semmi nem tette jobbá a napomat, mint az, hogy megkaptam a leveledet. Valóban hét éve házasodtunk össze, jóllehet Te nagyon távol állsz a jó feleség fogalmától.

Sokat nézek sportot, hogy ezzel próbáljam meg elfojtani az állandó zsörtölődésedet. Nagy baj, de ez van. Észrevettem, hogy levágattad múlt héten a hajad, de az első dolog, ami az eszembe jutott, az volt, hogy "Úgy nézel ki, mint egy férfi!". Az anyám úgy nevelt, hogy inkább ne mondjak semmit, ha nem tudok valami szépet mondani.

Amikor megfőzted a kedvenc ételemet, valószínűleg összekevertél a BÁTYÁMMAL, mivel én már hét éve nem eszem disznóhúst.

Elmentem lefeküdni, mikor megláttam rajtad az új hálóingedet, hiszen még rajta volt az ára. Imádkoztam, hogy csak véletlen egybeesés legyen, hogy a bátyám reggel 50 dollárt kért tőlem kölcsön, a hálóinged pedig 49,99-be került.

Mindezek után még mindig szerettelek, és úgy éreztem, meg tudjuk oldani. Tehát amikor észrevettem, hogy nyertem a lottón 10 millió dollárt, felmondtam a munkahelyemen, és vettem magunknak két jegyet Jamaikába. De mikor hazaértem, Te már nem voltál ott.

Tudom, mindennek oka van. Remélem, olyan életet élsz, amilyet mindig is akartál. Az ügyvédem azt mondta, hogy az alapján a levél alapján, amit írtál nekem, egy fillért sem fogsz tőlem kapni. Tehát csak óvatosan.

Ui.: Nem emlékszem, hogy mondtam volna valaha, de Carl, a bátyám Carlaként született. Remélem nem baj!

 

Pokolian gazdag és szabad férjed.

 

LRJudit Creative Commons License 2008.11.05 0 0 61972

Na ezt még le kell írnom. Megjött a pót fürge ujjak, és lapozgatás közben kifejtettem kis családom néhány tagjának, hogy akkor fog kiderülni, hogy jobb-e ez az újság, ha lehet belőle dolgozni. Mert ugye sokszor nem egyezett a leírás, a rajz és a fotó. Egyeske rávilágított, rosszul közelítem meg a problémát. Úgy kell felfogni, hogy háromszor annyi mintát kaptam a pénzemért.

Jóéjt!

Nusa!

A fotó "mellékszereplőjének" meg merted mutatni, hogy feltetted ide? Amúgy mindent kifejez, egy kipihent, egyensúllyal rendelkező kislány, és egy .... Apuka. A pontok száma nem bír jelentősséggel.

Ismét jóéjt!

evanet Creative Commons License 2008.11.05 0 0 61971

Jolimama

Küldtem @-t

Előzmény: Jolimama (61963)
evanet Creative Commons License 2008.11.05 0 0 61970

Szép estét kivánok mindnekinek

Jolimama nagyon örülök, hogy Balázska jobban van. Puszilom.

 

Nusa gyönyörű ez a picibaba

 

Skolagi, ha kész lesz, küldöm levélben, vagy átmegyek a ti topikotokra, és jelzek Neked

Előzmény: skolikagi (61962)
LRJudit Creative Commons License 2008.11.05 0 0 61969
Csakis külön helyre. Nem te kevered a színeket, hanem a nyomtató.
Előzmény: emoke33 (61967)
pumukli9 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 61968
Sziasztok!

 

Kedves Jolimama!

Nagyon örülök neki, hogy a Balázska jobban van.

Esetleg erre gondoltál?

Puszi Eszter

 

emoke33 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 61967
Kellemes estét kivánok mindenkinek!

A segitségeteket kérem: a nyomdámba a szines tintatartót szeretném feltölteni szinekkel. Van három szin és nem tudom egy helyre kell-e mind a hármat tenni vagy három helyre?
Ha valaki tudja, várom válaszát.
szirmok Creative Commons License 2008.11.05 0 0 61966

Kedves Jolimami!

 

Nemrég jöttem haza és most pihenésképpen beleolvastam a fórumba. Nagyon örülök, hogy az unokád jobban van!

Ma megvettem az új Amelit kiváncsiságból, de dühöngök miatta.

Ez az újság egyre rosszabb.  Nagyon sajnálom, h kidobtam ennyi pénzt, inkább egy másikat vettem volna, igaz az picit drágább volt, de használható még a végén meg fogom venni.  /igaz nem magyar/

Szerintem nem szinvonalas. Nem értem Mo.-on miért nem lehet egy igazán jó kézimunkás újságot összehozni. Legalább nézegetnék meg némelyik kinti lapot és ötletet meríthetnének.

Szerintem nincs a kezdőktől a nehezebbik kategória sem. Na ebből nem fogok többet venni.

 

Nusa, ez lány gyönyörű! Apukáját is levette már a lábáról, úgy látom.

 

M-Ildi, Isten éltessen! Nem tudom csináltak-e régenbben már viszérműtétet neked!

Engem szinte a 24. órában műtöttek 2005-ben, de nagyon örülök azóta is. Fantasztikusan sikerült és azóta is jól vagyok. Az első időnben az a sok fáslizás, azt utáltam, de megérte!

Jolimami! Ezt a képet a neten találtam, de Balázsnak küldöm!
Előzmény: Jolimama (61963)
TJucus Creative Commons License 2008.11.05 0 0 61965

Szép estét MIndenkinek!

Csirip! Ne keress átlátszó gömböt. Így lufival sokkal egyszerűbb és sokkal érdekesebb, szerintem. Holnap felteszem a kész gömbökről készült képet. Gyönyörűen kijöttek belőle a lufik, és igazán légies lett. Na ez is szerintem. Meg a hozzám közel álló "rajongóim" szerint.

Borcsimama, igazad van, most borzalmas a Köki, de az utóbbi időkben már egyébként sem volt egy leányálom. Reméljük előbb utóbb rendeződnek a jogi viták és akkor talán rend lesz, meg szebb is lesz.

Mostan megyek vacsorát besegíteni, drága párom már elkezdte, de a krumplipüré az én specialitásom.

Tengeri halfilé lesz krumplipürével, jégsalátával. Elég diétás nem?

Nektek is jó étvágyat!

Előzmény: csirip46 (61961)
zsófimamája Creative Commons License 2008.11.05 0 0 61964
Szép estét mindenkinek!

Jolimama! Örülök a jó híreknek:))

Elkészült Zsófinak a kötött sapi, meg Fanninak egy sál, (még nagyon meleg, az előbb tisztáztam el a kilógó szálakat), csak a fényképezni majd világosban tudom. Holnap igyekszem rá sort keríteni.

Nusa! ÉDI_BÉBI- nagyon jó belállítás! Igaz, a legjobbak a természetes képek.

Előzmény: Jolimama (61963)
Jolimama Creative Commons License 2008.11.05 0 0 61963
Halihó! Merre jártok?
Ha ennyire horgoltok, készültök karácsonyra, mutassátok már meg, hadd gyönyörködjek.
A nap süt, meleg van, a hírek bíztatóak.
Már csak a kézimunkák képei hiányoznak.

Tényleg, lehet, hogy nekem is tudnátok segíteni. Keresek egy horgolásmintát, ami kis csillagokból volt, ebből horgoltam régen egy futót. Még a barna Fürge Ujjakban volt. Meg is találtam a múltkor, és olyan biztos helyre tettem, hogy azóta sem találom.
Csak a nevét tudom: Római csillag.
Ha találkozna vele valaki, örülnék neki.

A szavazatokat is várom a hónap munkáira. Ha nincs szavazási sorszámod, de szívesen szavaznál, írjál @-ot. Ha elfelejtetted, nézd meg a hónapmunkái képtárban.
Ha lehet, szavazáskor írjátok azt is, hogy ne kelljen keresnem.

További jó horgolást, mintanézegetést, de azért írjatok is.
Jolimama
skolikagi Creative Commons License 2008.11.05 0 0 61962

Köszönöm szépen, persze hogy érdekel!

Nagyon megköszönném, ha egy emailt írnál, ha felteszed, mert ezt a topikot ritkén látogatom, de nem szeretnék lemaradni a leírásról:-)

Előzmény: evanet (61913)
csirip46 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 61961
Szép Estét Mindenkinek.
Csodaszép idő volt mai is. Kicsit összegyűlt a tennivaló.
TJUCUS. Tetszenek a gömböcskéid. Én még keresem az átlátsző gömböket. Amikor volt, akkor épp nem kellett... Nem gondolkoztam...
BORCSIKÁM. A Kökin valami nagy bevásárló centrumot akartak csinálni, peres dolgok vannak és most ügyészi határozattal leállitottak mindent. Rendszeresen olvasom a Kispest.hu-t. A Gugliba üsd be Köki átépitése. Többet tudsz meg róla. A közlekedésre vonatkozóan:
Közlekedési változások

NUSA. Nagyon megható ez a kép! Apuci Inci-Fincivel.

JOLIKÁM. Most már BIZTOS, hogy minen jóra fordul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pörsike Creative Commons License 2008.11.05 0 0 61960
Jó estét mindenkinek!

M Ildi Nagyon szépen köszönöm a segitséget.Üdv: pörsike
Előzmény: M Ildi (61959)
M Ildi Creative Commons License 2008.11.05 0 0 61959
Előzmény: pörsike (61937)
GAGA50 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 61958
A poncsót nem én kötöttem. A neten találtam.
Valahol olvastam, hogy " a poncsó hosszát úgy határozzuk meg, hogy a gyerek nyak tövétől, ahol a pulcsik nyaka is szokott kezdődni, a kinyújtott karját mérjük meg a kézfej közepéig."
Mintapróbát kell készíteni, hogy 10 x 10 cm- -ben hány sor és hány szem van, és ehhez mérten kell elkészíteni . Fonalvastagságtól és tű mérettől függ .
Előzmény: M Ildi (61951)
M Ildi Creative Commons License 2008.11.05 0 0 61957

Jolimama örvendek , hogy Balázska jobban van.

Ildi

M Ildi Creative Commons License 2008.11.05 0 0 61956

Szép napot mindenkinek

Jolimama köszönöm , hogy köszöntesz. Nagyon ritkán vagyok gép elött mivel megmütütték a lábamat viszérrel. Hétfön ujra mütnek. Ildi

Előzmény: Jolimama (61952)
perzsi Creative Commons License 2008.11.05 0 0 61955

Szép napot Mindenkinek!

 

Eltudnám viselni ezt az időt egész télen.

 

Pörsike! Üdvözöllek a topikon.

Tjucus! Gyügyürűek a gömbjeid, a kép sem semmi, nagyon tetszik.

Nusa! Tündéri ez a baba. erőt egészséget kívánok az egész családnak.

Jolimama! Küldök @-T

Marikje! @-t küldtem

borcsimama Creative Commons License 2008.11.05 0 0 61954
Sziasztok!

Nusikám gyönyörű ez a lányzó! Ahogy fekszik az apuja mellett!

Volt Kispesten lakott jányok! Régen jártam Kispesten. Tegnap voltam ott az SZTK-ba kellett mennem!
Először is falusi kislány Pesten, a most átszámozott BKV járatok, alig találtam meg, hogy hogyan jutok el a vég célig. Fél Budapestet bejártam, mire kiértem. Volt az a jó kis BKV busz, ami Rákoskeresztúrról elvitt a KÖKI-ig. Most körbejárja a fél világot a 198-as, míg végre kiérkeztem. A közvetlen járat, 15 perc alatt kinn volt.
Na mindegy, nem ezt akartam mondani, volt Kispesti lányok, a Köki borzalmasan néz ki, no meg az Újhegyi híd is. Minden le van robbanva. Igaz a metró állomást újítják, de nagyon lehangoló volt.
szirmok Creative Commons License 2008.11.04 0 0 61953

Sziasztok!

 

Reanung, köszi a linkeket. Nagyon jó oldalt találtál, nézegettem tovább is.

Mostanában igazából csak ez esik jól ha találok valami szépet.

Előzmény: reaung (61949)
Jolimama Creative Commons License 2008.11.04 0 0 61952
M Ildi, örülök, hogy jelentkeztél.
Szeretettel köszöntelek a születésnapod alkalmával. Tudom, hogy holnapután lesz, de most itt vagy, ezért küldöm most.
Sok boldogságot kívánok. Jolimama

Előzmény: M Ildi (61951)
M Ildi Creative Commons License 2008.11.04 0 0 61951

Szép estét mindenkinek

Gaga szép a poncsod. Körbe kötöted? Hány szemre kezdted?

Előzmény: GAGA50 (61947)
TJucus Creative Commons License 2008.11.04 0 0 61950

Szép Estét Mindenkinek! Látjátok, csak előkerül azért mindenki.

 

Nusa! Nagyon örülök, hogy itt vagy, remélem jól vagy. Tündérszép ez a kislány! Azért apuka sem semmi ám! Nagyon édes ez a kép. Gratulálok hozzájuk, sok örömöt az egész családnak.

 

reaung Creative Commons License 2008.11.04 0 0 61949

Szép estet mindenkinek!

Sok csemegéznivaló Japánból:

http://picasaweb.google.com/judyzou516,

és itt a kedvencem:

http://picasaweb.google.com/judyzou516/xLSSUG#

 

Lia63 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 61948

Drága Nusa!

 

Végre, hogy jelentkeztél, nem tudtam elképzelni mi van veled, remélem jól vagy!!!!!!

A pici gyönyörűség pofikáját helyettem is puszilgasd meg, jaj, de megdajkálnám, édes kis csöppség!!!!! Ha van időd, légyszi irj, már izgultam érted, sehol nem jelentkeztél - máskor ne csinálj ilyet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: nusa-szegedről (61945)
GAGA50 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 61947
Egyszerű és nagyszerű poncsó gyermekeknek.



Előzmény: pörsike (61939)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.11.04 0 0 61946

Mivel, belőled is elveszek egy "darabot", (hiszen Te dolgoztál meg érte)

KÖSZÖNÖM

Előzmény: margitmama (61530)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.11.04 0 0 61945

KISLÁNYOK !!!

Hát ez így nem megy

Visszanéztem a megszólításokat, és egyszerűen nem tudok szóhoz jutni ...

Nagyon-nagyon meg vagyok hatva !

Katartikus élmény így, egymás után a rengeteg megszólítás, a sok áradó szeretet !

MINDENKINEK ! aki szeretettel gondolt ránk, magam, és a kis "kezdő" kézműves nevében, olyan tiszta szívből köszönöm, mint ahogyan Ti küldtétek a jó kívánságokat!

És, hogy semmi kétség ne legyen, ki az "úr a házban", küldök egy nagyon "intim" fotót!

Erre a lányra, kedves nőtársaim, bizton számíthatunk !

nusa-szegedről Creative Commons License 2008.11.04 0 0 61944

Nézegessem?????????????

Mint a fösvény! 

ide nekem ...

Sunyin, irigyen: púpozott háttal, jobbra, balra villogtatva szemeimet...

aranyos vagy

KÖSZÖNÖM

Előzmény: GAGA50 (61545)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.11.04 0 0 61943

Jucusom,

GYÖNYÖRŰ!

(lesujtó és fölemelő...)

borcsimama Creative Commons License 2008.11.04 0 0 61942
Jolimama! Nagyon örülök, hogy jobban van Balázska! Biztosan nem kis erőfejtésbe került neki ez a kűzdelem. De a gyermekek szervezete nagyon gyorsan reagál, biztosan gond nélkül hamar fel fog épülni. Nagyon szorítok Nektek.

Én is használom a mozillát, csak vele az a problémám, hogy nem tudom a kód módban a tegeket használni. Fogalmam sincsen, hogy miket kell megnyomkodni, hogy más színű legyen a betű, meg a vastagítás. Már lemásoltam a tagek használatát, de nem tudom, hogy miket kell elindítani, hogy működjön. Azért volt, hogy nem tudtam csatolni a mellékletet, mert itt szórakoztam vele.

Szép délutánt, szép estét nektek.
Előzmény: Jolimama (61933)
TJucus Creative Commons License 2008.11.04 0 0 61941
Ezt pedig nov. 1-jén fényképeztem Sárhidán. Ugye szép?
TJucus Creative Commons License 2008.11.04 0 0 61940

Szép Napot Mindenkinek! Talán csak azért vagyunk kevesebben, és ritkábban, mert nagyon belelendültünk a karácsonyi készülődésbe. Legalábbis remélem. Én a magam részéről csak hely- és időhiány miatt nem vagyok itt (kevesebbet jutok géphez), de hiányoztok is rendesen. Dolgozgatok szorgalmasan, alakulnak a gömbjeim.

Bubuka, nagyon szépek a dolgaid.

Megmutatom, hogy állok most. Ezután következik a cukrozás és ha sikerül, a lufi kioperálása a gömbből. Talán holnapra kész lesz.

 

pörsike Creative Commons License 2008.11.04 0 0 61939
Jolimama!

Nagyon szépen köszönöm a segitséget, további szép napot, és mégegyszer köszönöm
Előzmény: Jolimama (61938)
Jolimama Creative Commons License 2008.11.04 0 0 61938
pörsike, üdvözöllek a topikon.
A képen lévő poncsót, a linkre kattintva le tudod tölteni, a leírással együtt. Ha elakadsz, kérdezz, mindig lesz valaki, aki tud válaszolni. Jolimama
http://s3.images.www.tvn.hu/2006/10/26/21/23/www.tvn.hu_05d1652aa1b0cd49bce1a82cc0f4cda3.jpg
Előzmény: pörsike (61937)
pörsike Creative Commons License 2008.11.04 0 0 61937
Szevasztok!

UJ vagyok ezen a fórumon, nem is nagyon szoktam fórumokra irni, de most, hogy megtaláltam ezt az oldalt gondoltam segitséget kérek tőletek, ha valaki tudna segiteni
3 éves unokámnak szeretnék poncsót kötni. Ha lenne valakinek leirása és elküldené nekem nagyon szivesen venném.
Jolimama Creative Commons License 2008.11.04 0 0 61936
Perzsikém!
Köszönöm. Ne haragudj, hogy nem ragáltam a kérésedre, a csillag leírására.
Gyere el valamikor, megmutatom. Ezek a csillagok szalaghorgolással kombináltak. Az egyiknek leírtam a készítését a munkáim albumba, ez a másik kettő annak a variációja.
Előzmény: perzsi (61935)
perzsi Creative Commons License 2008.11.04 0 0 61935

Drága Jolimama!

Örömmel, olvasom, hogy Balázska jobban van. Biztos vagyok benne, hogy teljesen felépül.

 

A hét végén itt voltak az unokák, így a géphez egyáltalán nem jutottam. A kis Virágot is megköszöntöttük szülinapja alkalmából. Tegnap bent voltam Szekszárdon, hogy vegyek harangokat. "Természetesen" nem lehet kapni, talán a jövő hónapban. A jövő héten tervezem, hogy felmegyek a lányomékhoz Bp-re ott biztos hogy fogok kapni.

 

További szép napot Mindenkinek!

Előzmény: Jolimama (61933)
edocska75 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 61934
Szép napot Mindenkinek!

Zuzana7346
Sajnos nincs minta mert csak úgy horgolgattam körbe-körbe és ez lett belőle.
Életem első 3 harangját és első 2 angyalkáját minta vagyis leírás alapján készítettem de az nagyon macera nekem :(
Nem is tudok igazán rajz(minta)szerint dolgozni,ezért inkább csak azt csinálom ami eszembe jut.A kép nem kicsi,elég jól látszik a minta és remélem le lehet utánozni.
Előzmény: Zuzana7346 (61923)
Jolimama Creative Commons License 2008.11.04 0 0 61933
Szép napot, remélem a nap is kisüt hamarosan.

Ahogy Margitmama is írta, Balázs ébren van, és egyre többször velünk is. Biztos megismert, de nem szólalt meg. Megfogta a kezemet. Most a türelem időszaka jön, napról-napra többet van velünk.
Köszönjük a simiket, az öleléseket, a sugarakat. Jolimama


Én Mozillát használok, és nagyon ritkán fordul elő, hogy gondom lenne a képek és hsz-ek feltételével. Olvasom más topikokon is, hogy elszállnak a beírtak.

Várom a szavazatokat, 10-ig, a hónap munkáira. Ha van még, akinek nincs szavazási sorszáma, írjon e-mail-t. Ha elfelejtetted a számodat, a hónap munkái képtárban megtalálod.
olimama65 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 61932

Borcsikám! Amit ma reggel küldtél az megjött, már elmentve, majd megnézegetem őket. Köszönöm szépen.

Előzmény: borcsimama (61929)
olimama65 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 61931

Szép reggelt!

 

Borcsikám! Kaptam tegnap két emilkét, de azok jöttek vissza, amit valamelyik nap írtunk, egyikbe sem volt olyan, amibe újat írtál volna. Nem tudom miért? Átmegyek mindjárt a freemali-ra és megnézem azért újra.

 

Remélem, hogy Jolimama hamarosan jelentkezik és beszámol Balázska állapotáról.

További szép napot!

Előzmény: borcsimama (61929)
LRJudit Creative Commons License 2008.11.04 0 0 61930

Szép jóreggelt!

Engem mindíg beenged. Többször írtam már, hogy én IE-t használok, és az index-et erre fejlesztik. Sokaknak problémás a fórumok használata, akik egyéb böngészőt használnak. Tudom, hogy pl. Csiripnek nem fut jól, de a 7-es verzió telepítése megoldaná valószínüleg a problémát. Én is félve telepítettem, de semmi probléma nem volt vele. Néhány funkció gombja máshol van, ezért keresgéltem egy ideig, de ez is elmúlt.

borcsimama Creative Commons License 2008.11.04 0 0 61929
Olimama, megkaptad az emilkémet?
Előzmény: olimama65 (61919)
borcsimama Creative Commons License 2008.11.04 0 0 61928
Sziasztok, szép jóreggelt, vidám hajnalt!!!

Bubuka! Szuper nagyon szépek a harangocskáid, az összes kézimunkád, amit itt is mutizol.

Ez a rusnya gép, engem sen enged mindig be, pedig nekem is a kedvencekből indul. A firefox-szal meg nem tudom mi a fene történt, itt meg nem tudok hozzá csatolni képeket.

Na de mégis sikerült a csatolás
Előzmény: Bubuka54 (61927)
Bubuka54 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 61927
Sziasztok! Jó reggelt és szép napot mindenkinek.
Szirmok-Viki! tényleg én is észre vettem, hogy ritkábban és kevesebben vagyunk, de ma /pedig már egy jó ideje regisztráltam én is/ egyszerűen nem engedett belépni, folyamatosan "nem engedélyezi a belépést/pedig már kicseleztem,mert beraktam én is a kedvencek közé, de nem adtam fel.
Jolimama! Nagyon örülök, hogy végre egy cseppnyi jó hirrel szolgáltál /Margitmamán keresztül/amit köszönünk.
A többieknek is minden jót és szépet kivánok.
Végre az első turnus munkám száritásra került.
Előzmény: LRJudit (61926)
LRJudit Creative Commons License 2008.11.03 0 0 61926

Kedves Márta néni!

Köszönjük, hogy gondoltál ránk!

Jóéjt!

Előzmény: Márta néni (61925)
Márta néni Creative Commons License 2008.11.03 0 0 61925

http://www.amka.eoldal.hu/cikkek/betlehemi-jaszol-palyazat---2008

 

Lányok ma ezt találtam a postaládámban. Nagy kihívás ha valakit érdekel.

Lia63 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 61924

Kedves Olimama65!

 

Nagyon köszönöm, hogy irtál Nusáról, már nem tudtam elképzelni, mi van vele?!

Remélem hamar meggyógyul, kivánom neki!!!!!!!!!!!!!

Mégegyszer köszönöm, hogy tájékoztattál, szép estét és jóéjszakát kivánok!!!!

Előzmény: olimama65 (61919)
Zuzana7346 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 61923
Jo estét kívánok!

Orulok, hogy Jolimama unokája jobban van. Szerintem már a gyogyulás útján van és ez nagyon jo hír mindenkinek.

Edocska 75 - gyonyorú az angyalkád, hol van a rajza a képtáradban?
Előzmény: edocska75 (61908)
TJucus Creative Commons License 2008.11.03 0 0 61922

NAGYON NAGYON ÖRÜLÖK. EZER PUSZI BALÁZSKÁNAK!

 

margitmama Creative Commons License 2008.11.03 0 0 61921
Kialányok!!! Jolimama,hazaért , nagyon elfáradt, találkoztunk,,   BALÁZSKA JAVULÓBAN VAN!!! puszi margitmama.
TJucus Creative Commons License 2008.11.03 0 0 61920

Szép estét Mindenkinek! Azért én is itt vagyok egy kicsit, csak mostanában ritkábban jutok géphez. Vége a szabad garázdálkodásnak, osztoznom kell. Na nem panaszkodom, legalább van időm horgicálni. Folytatom kísérleteimet a gömbökkel. Nem egy könnyű játék, de nem adom fel.

Ami a biciklizést és a kötést illeti, én majdnem elfelejtettem mindkettőt. Nagyon régen kötöttem már, hát a biciklizés meg...... Mostanában nagyon instabil a járgány. Régen nem volt ilyen???!!!

Jolimama, remélem jó hírekkel térsz haza! Nagyon sokat gondolunk Rátok.

 És egy kis házi feladat, ha nagyon unatkoznátok!
olimama65 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 61919

Szép estét Mindenkinek!

 

Most tudtam idejönni, hátha Jolimama már jó hírekkel tud szolgálni, de látom még nem érhetett haza.

Szirmok-Viki! Erzsimami gépe még nincs otthon, nincs gépe, ha tud, majd jelentkezik. A múlt héten beszéltem vele telefonon, onnan tudom. Egyébként most egy hónapos tanfolyamra jár, keveset jut az unokáinál gépközelbe.

Lia! Nusám Szegedről ma írt nekem, küldött harang-mintákat. Sajnos beteg. Ezúton is mielőbbi gyors gyógyulást kívánok neki.

Jolimama nagyon várom a fejleményeket, kérlek ha hazaértél és egy kicsit kifujtad magad, légyszíves írjál.   

 

 

Előzmény: szirmok (61917)
Lia63 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 61918

Szép estét kivánok Kislányok!

Jolimama! Kérlek írj, ha hazajöttél Balázskától!

NUSA drága hol vagy??????????

szirmok Creative Commons License 2008.11.03 0 0 61917

Sziasztok!

Ki tud Erzsimamáról? Megjavult már a gépe? Valahogy most kevesebben lennénk nem?

vereskata1 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 61916
Tényleg szupi, és valószínü, hogy a fehér garbós mellény lesz a kiválasztott:))
csirip46 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 61915
Nagyon szupi!
Előzmény: edocska75 (61908)
csirip46 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 61914
Egy-két évet letagadhatsz:-D<br>Találtam egy oldalt, ahol sok kötésminta van, igaz, nem magyar. Én is most mintavadászatot tartok, merthogy megkaptam - ugyibár - a harci feladatot.<br>Lehet, hogy már volt, de az ismétlés a tudás .... stb.<br><br>KÖTŐS ALBUM
Előzmény: vereskata1 (61911)
evanet Creative Commons License 2008.11.03 0 0 61913

Skolikagi elkezdtem horgolni a macit. a leirást folteszem, ha még érdekel.

 

Andrea kicsi fiadnak kivánok mielobbi gyógyulást, erot egészséget. Ez  rettenetes, mikor az ember nyugodtan van, hogy a gyereke jó helyen van, vigyáznak rá, mégis megtorténik a baj.

Előzmény: skolikagi (61840)
evanet Creative Commons License 2008.11.03 0 0 61912

Szép napot kivánok mindenkinek

Jucuskám nem tortént semmi baj. Nagyon szépen koszonom kedves szavaidat, és a dicséretet.

 

Vereskata nagyon sazép a pulcsid. Ugyes vagy.

Előzmény: TJucus (61891)
vereskata1 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 61911

2x kötöttem át, mert az első nagyon nagy lett. Most a maradék 30 dekára keresek valami mintát.

pilcher Creative Commons License 2008.11.03 0 0 61910

Olyan ez mint a biciklizés...:)

Én is grat, a sárga pulcsi nagyon-nagyon...:)

Előzmény: vereskata1 (61909)
vereskata1 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 61909
Köszi a dicséretett, pedig 10 éve nem volt kötőtű a kezemben.
Előzmény: csirip46 (61906)
edocska75 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 61908
Sziasztok!
Elkészült még1 angyalka,amint ígértem megmutatom.
csirip46 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 61907
ILONAMAMZI. Az biztos, hogy az utolsó perceknél elfelejtettem horgolni... Amilyen unalmas volt a közepe, ugy jó izgi lett.
Előzmény: Ilonamamzi (61897)
csirip46 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 61906
VERESKATA. Nagyon szépen kötsz. Én is megkaptam tegnap a megrendelést az uncsikámtól egy pulcsira :-)
Előzmény: vereskata1 (61902)
csirip46 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 61905
Borzalmas.! Innen is a középiskolába - Kalocsa - busszal mennek a tanulók de az csak 13 km.
Előzmény: pumukli9 (61904)
pumukli9 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 61904
Sziasztok!

 Jolimama Nagyon örülök, hogy Balázska felébredt és javul az állapota.

A Születés naposokat szertetel köszöntöm.

csirip46

Én most nagyon könnyezek.

Itt hatalmas a köd,

Tragikus buszbaleset: azonnal meghalt a tiszafüredi iskolás

http://www.stop.hu/articles/article.php?id=405105

Nagyon sajnálom őket.

A szomszéd faluban bezárták az iskolát. Napi 20 km utaznak. Az iskola üres.

Puszi mindenkinek Eszter

csirip46 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 61903
Szép Napocskát Mindenkinek.
Olyan csodálatos őszi szinekbe öltözött a meggyfánk, hogy egy kicsit bekukkantottam a lombok alá...
vereskata1 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 61902

Talán sikerül feltennem a képeket is.

vereskata1 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 61901
Jaa! Közben elkészült egy boleró is.
vereskata1 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 61900
Sziasztok! Készen lett a rövid ujjas garbóm. Mégegyszer köszönöm a segítséget.
olimama65 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61899

Bubuka54! Köszönöm az unokám nevében, nagyon boldog volt, mert sok szép ajándékot kapott, én meg finomakat főztem és sütöttem. Alig maradt valami süti, pedig holnap vinni akar a munkatársainak.

A jövő héten már jobban ráérek és tovább horgolom nyugodtabban a karácsonyi dolgokat. Most még keresek harang-mintákat, mert ami nekem van, azt már mind meghorgoltam.

Előzmény: Bubuka54 (61898)
Bubuka54 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61898
Szép jó estét és nyugodalmas jóéjszakát kivánok mindenkinek.
Jolimama - nagyon örülök, hogy végre Balázska a gyógyulás útjára lépett, remélem hamarosan teljesen felépül. Lányodnak Nagyon Boldog születésnapot kivánok.
Olimama - unokádnak szintén Boldog Születésnapot kivánok.
Előzmény: Ilonamamzi (61897)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61897
Csirip! Izgalmas volt nagyon, ugye?
szirmok Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61896

Kedves Jolimami!

 

Nagyon nagyon örülök, a jó hírnek!

olimama65 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61895
Most, hogy olvasom vissza az előző hsz-emet, úgy hangzik, mintha a vendégek elöl jöttem volna ide. Fél 6-6 között jöttek és elmentek negyed 8-kor, azután jöttem be.
olimama65 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61894

Jolimama!

Nelli (Kornélia) unokám nevében is nagyon köszönöm a jókívánságot és mi is még nagyon sok BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT kívánunk a lányodnak.

Holnap dolgozom, de délután már idejövök és várom én is a többi topiktársammal együtt a jó híreket, ha hazaértél Pécsről.

A várt vendégek mind megjöttek, így egy kicsit ide tudtam jönni. Horgoltam én is még négy darab harangocskát, meg a fenyőfákat, majd felteszem őket megmutatni, igaz, hogy keményítve még semmi nincs.

 

Előzmény: Jolimama (61886)
neva14 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61893
Kedves Jolimama! nagyon örülök, hogy Balázska felébredt!!!!!!!!! további javulást kívánok neki.
csirip46 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61892
Nézem, ill. hallgatom.
Előzmény: Ilonamamzi (61889)
TJucus Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61891

Edocska! Bocsánatot kérek, teljesen összezavarodtam, természetesen Neked szólt a harangok és angyolok dícsérete.

Evanet! Viszont a Te varrott alkotásaid is nagyon-nagyon szépek.

Még egyszer elnézést mindkettőtöktől, de tényleg siettem és elsősorban Jolimama jó hírének örültem.

pilcher Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61890
Kedves Jolimama!
Együtt örülök Veletek, gyors gyógyulást, mondhatni "erőt, egészséget" a Kisunokádnak!
Előzmény: Jolimama (61855)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61889
Csirip! Mindjárt indul a Forma 1!!!!
TJucus Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61888

Drága Jolimama! Most jöttünk haza, de gyorsan bekapcsoltam a gépet, reménykedve. Reményeim beteljesültek, nagyon örülök, hogy Balázska felébredt és javul az állapota. További gyors gyógyulást kívánok Neki.  És nagyon szép a két csillagocska!

Andrea 68! A Te kisfiadnak is mielőbbi teljes gyógyulást kívánok. A lemaradást meg majd behozza. Lényeg, hogy rendben legyen a keze.

Evanet! Ne szerénykedj, nagyon szépek a harangjaid és angyalkáid. A sárga harangod szebb mint az én ilyenem. Nekem valahogy nem sikerült, úgyhogy további sok sikert! 

További szép estét mindenkinek, megyek kipakolni, visszarendezni a dolgokat.

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61887
Az én anyukámnak is ma lenne a születésnapja...
Jolimama Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61886
olimama boldog születésnapot az unokádnak. Az én Lányomnak is ma volt a születésnapja.
Előzmény: olimama65 (61881)
Jolimama Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61885
Most már nekem is sikerült.
Előzmény: Annamária36 (61883)
csirip46 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61884
Jolikám. Nekem is sikerült bemennem.
Előzmény: Jolimama (61882)
Annamária36 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61883

Sziasztok !

 

Jolimama nekem az enyémre sikerült (képet tettem fel).

Hónap munkáit is meg tudom nézni.

 

Képzeljétek most kezdek kötni egy fekete pulóvert. Szerintem megvakulok mire végzek (van rá egy hónapom).

Előzmény: Jolimama (61882)
Jolimama Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61882
Be tudtok lépni a tvn-re? Nekem nem sikerül. Próbálkozom. Kellene még feltenni pár képet.
olimama65 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61881

Jolimama!

Mivel az unokám szülinapja van, ma több vendég volt és még várunk is, de most egy kis szünet lévén gyorsan idejöttem olvasni, hátha van valami jó hír.

Nagyon-nagyon örülök annak, hogy Balázska jobban van, ébredezik, éhes, ez már csak minden nappal jobb lehet. Bízzunk Istenbe és továbbra is azért imádkozunk, hogy minél előbb felgyógyuljon. A gyógyító sugarak továbbra is mennek.

A képet Balázskának küldöm!

 

 

 

Előzmény: Jolimama (61855)
Jolimama Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61880
A hónap munkáira a képek beküldését lezárom.
Holnaptól -hétfő- várom a szavazatokat.
Nem lesz könnyű választani, az biztos.

Örömet szereznétek, ha megmutatnátok, az elmúlt héten mi szépet készítettetek. Tegyétek fel.
Holnap este jövök, jó lenne látni. Jolimama
Jolimama Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61879
Andrea kívánom, hogy a kisfiad mielőbb felejtse el a kéztörés fájdalmát. Mielőbbi gyógyulást kívánok Neki. Az írást pedig be fogja pótolni, meglátod hamarosan.
Előzmény: andrea68 (61877)
Maria46 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61878

 

Helló Jolimama!

 

Nagyon örülünk Mi is a jó hírnek,hogy a kis Balázska jobban van .

Ma délelőtt az egész gyülekezet imátkozott érte. Gondolom már ti is hálát adtatok érte. Továbbra is imádkozunk! Nagy az Ur kegyelme!

Puszi Mária

andrea68 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61877

Na megint benéztem. Lányok nagyon köszönöm a jó kívánságokat! Már rendetlenkedik javából a kisfiam, úgy hogy már nincs baj:-)

Balázskának is azt kívánom, minél hamarabb legyen egy kicsit rosszcsont. Ha már huncutkodnak, akkor minden OK!

csirip46 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61876
Andrea68
Nagyon sajnálom a fiokádat. Nem lehet valami könnyű most neki. JOBBULÁST !
Előzmény: andrea68 (61872)
Mmaca Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61875

Drága Jolimama!

Nagyon örülök a jó hírnek, ma is csak ezért jöttem fel, hogy megtudjam mi van Balázzsal. Érdemes volt,és  most már biztos  gyorsan meg fog gyógyulni!

H.Stefi Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61874

Én is igy voltam, mindig csak bekukucskálok, van amikor nincs is időm visszaolvasni, de most itt voltam sürün, és vártam a jó hirt. De látom sokan voltunk igy. Kis fiadnak is gyógyulást kivánok. Azt hiszem a szép irásról le kell mondania, de ez legyen a legnagyobb baj. Majd tavasszal behozza. Szegénykémnek biztosan fáj is.

Előzmény: andrea68 (61872)
Andi171 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61873

Hála Istennek, hogy jobban van Balázs. További javulást kívánok!

 

Andrea, a Te fiadnak is mielőbbi javulást, szegényke, hogy pont most történt ráadásul, amikor írni kéne tanulnia :-(

Előzmény: Jolimama (61855)
andrea68 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61872

Drága Jolimama!

 

Nagyon örülök a jó hírnek. Bár nem volt mostanában időm irogatni, de most minden nap 2x is benéztem, hátha van jó híred. Ez már nagyon jó! További gyors jobbulást kívánok Balázskának!

Átérzem az aggódásotokat. Az én kisfiamat a múlt héten műtötték, lelökték az asztalról az iskolában és olyan csúnyán eltört a jobb keze, hogy műteni kellett. Most már jól vagyunk, próbálunk bal kézzel csinálgatni amit lehet. Persze ugye 7 évesen, 2. hónapban az iskolában. Még csak 3 betűt tanultak meg, így elég rendesen le fog maradni. De majd behozzuk.

Mégegyszer sok-sok erőt és jobbulást kívánok nektek!

puszi mindenkinek! Andi

zsófimamája Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61871

 

Kedves Jolimama!

 

Nagy ölelés:))))))

 

 

Magdi37 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61870

 

  Kedves Jolimama.   Nagyon örülök a jó hírnek,további jó egészséget kívánok  

                                 Balázskának,s persze Neked is.  

Lia63 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61869

Drága Jolimama!

 

Ennél jobb hírt nem is oszthattál volna meg velünk. Tiszta szívemből örülök családommal együtt, mostmár minden rendben lesz, Balázska gyorsan felépül!!!!!! Légyszi adj át helyettem is millió puszit neki!!!!!!!!

Előzmény: Jolimama (61855)
fpárduc Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61868
Jolimama!

Veletek örülök a jó hírnek!

Örülök, hogy Megosztottad a hírt velünk, most már biztos gyorsabban fog javulni Balázs!

És igen, nekünk is nagy kő esett le a szívünkről.
(Na a szeizmológusok biztos vakarják a fejüket, hogy mi is történhetett itt a Kárpát-medencében! :D)

Fpárduc
Előzmény: Jolimama (61855)
emoke33 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61867
Azt hiszem nagyon sokan imátkoztunk érte. Hála Istennek, hogy jobban van!!!!
Előzmény: Jolimama (61855)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61866
Kedves Jolimama!


Na véééégreeeeeeeeee, hatalmas kő zúdult le mindannyiunk szívéről!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
csipke47 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61865

Drága Jolimama

Hálistennek most már minden jó lesz tele volt a szivem aggodalommal de most már minden nap szebb lesz és ujra süt a nap .

azsúr Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61864

Aranyos Jolimama!

Bár félve-szorongva, de minden nap bekapcsoltam pár percre a gépet. A mai híradásodért nagyon érdemes volt!!

Együtt örülök Veletek, és kívánom, hogy mihamarabb teljes legyen a gyógyulás.

Előzmény: Jolimama (61855)
taptapo Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61863
Jolikám, ennél jobb hírt nem is mondhattál volna! Nagyon -nagy öröm, innen már mindne perc jobb lesz !! puszi magdi
ráhajtás Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61862

Drága Jolimama!!

Nagyon nagy örömmel olvasom soraidat!!!!!!:):):):):)

Nagyon boldog vagyok!!!!!!!!:):):):)

Millió puszi Balázskának!!!!!!!!!!!!!!Erős kisember!!!!!!!

Minden jóra fordul ,majd meglátod!!!!!

Szeretettel puszillak  Ágnes

 

margitmama Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61861
JOlikám! Meghallgatott a Mindenható Bennünket. Minden Jóra fordúl. HÁLA!!!
H.Stefi Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61860

Drága Jolimama!

 

Most küldtem Neked levelet, harmadszori nekifutásra, és utána jöttem ide, hát nagyon-nagyon boldog vagyok, és meglátod mostmár nagyon hamar meggyógyul az a nagylegény! Köszönjük az örömhirt!

Előzmény: Jolimama (61855)
LRJudit Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61859
Jóétvágyat!
Előzmény: Jolimama (61855)
csirip46 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61858
JOLIKÁM. NAGYON-NAGYON BOLDOGGÁ TETTÉL A JÓ HIRREL !!! TOVÁBB SZORITOK A TELJES FELGYÓGYULÁSIG !
Előzmény: Jolimama (61855)
marizsu2 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61857
Szép napot mindenkinek!

Jolimama nagyon jó és örömteli hirt hoztál Nagyon örülök hogy kis Balázska jobban van. Most már minden nap csak jobb lesz!
Előzmény: Jolimama (61855)
borcsimama Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61856
Drága Aranyos Jolikám!

A jó Isten meghallgatta az imáinkat!!!
Mi itt a topikban. akik végig izgultuk Balázska jobbulását köszönjük az égieknek hogy segítettek ennek a drága fiúcskának megtalálni a jobbulás felé vezető utat.

Remélem egyikötök sem haragszik meg, hogy többes számot használtam.

Balázska! Ügyes erős fiú vagy.

El nem tudom mondani mennyire örülök, hogy már jobban van.
Előzmény: Jolimama (61855)
Jolimama Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61855
Kedves Mindenki, aki végigizgulta velünk ezeket a napokat, örömmel írom, hogy Balázs ma éjjel felébredt. tudata lassan tisztul, Édesanyját megismerte. A legjobb jel, hogy enni kért.
Holnap reggel megyek Hozzá, utána jelentkezem. Köszönöm a sok-sok erőt, amit küldtetek.
Kaoka Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61854

Drága Jolimama!

Én a szomszéd topikból kívánok melőbbi felépülést és teljes gyógyulást a kisunokádnak. Kitartás az egész családnak, ebben a nehéz helyzetben.

fpárduc Creative Commons License 2008.11.02 0 0 61853
Jolimama!
Szomorúan olvastam tegnap, hogy milyen beteg az unokád!
Kitartást az egész családnak!
Én is gondolok rátok!

Fpárduc
skolikagi Creative Commons License 2008.11.01 0 0 61852
Köszi szépen mindkét linket, megmutatom neki, és lehet hogy meg is találja az ő macikáját:-)
Ibolya58 Creative Commons License 2008.11.01 0 0 61851

szép estét mindenkinek!

 

DRÁGA JOLIMAMA!

Sokat gondolok rátok!Mielőbbi jobbulást kivánok az unokádnak!

 

Edocska!

nagyon klasszak lettek a harangok és az angyalkák! Gratulálok!!!!!!!!

LRJudit Creative Commons License 2008.11.01 0 0 61850
Én se géppel, se kézzel, csak ha már nincs kibúvó! És ez sajnos időnként előfordul.
Előzmény: csirip46 (61849)
csirip46 Creative Commons License 2008.11.01 0 0 61849
Ugy szoktam. Már ruhát is varrtam kézzel. Olyan csodásak a "gépi" öltéseim, hogy csak akkor látod, hogy kézi, amikor megfordítod.:-)
A feszitett ernyőket oldalt - sajnos - géppel kellett összevarrni de a többi már kézzel ment... Ezért szerettem inkább a rakott ernyőt.
Előzmény: LRJudit (61847)
LRJudit Creative Commons License 2008.11.01 0 0 61848
Bocsánat! (pirul és vigyorog)
Előzmény: LRJudit (61847)
LRJudit Creative Commons License 2008.11.01 0 0 61847
Varrjál kézzel!
Előzmény: csirip46 (61846)
csirip46 Creative Commons License 2008.11.01 0 0 61846
Szép Napocskát Mindenkinek.

JOLIKÁM. Örülök, hogy itt vagy velünk! Sokat gondolok Balázskára. Lánykámék lejöttek. Ők is - Balázs uncsikám is - gyors gyógyulást kívánnak Balázskának !!!

EVANET. Nagyon aranyos a baba is, meg a kis ház is. Rád is irigykedem, mert olyan szép dolgokat lehet varrogatni, ha nem utálnám a varrógépet.

EDOCSKA. Nagyon ügyi vagy !


SKOLIKAGI.
AMIGURIMI Ezen az oldalon sok-sok horgolt figurácska albumokat találsz.
H.Stefi Creative Commons License 2008.11.01 0 0 61845
Drága Jolimami! Sokat gondolok Rátok, továbbra is sok erőt!Bizom benne, hogy  nemsokára lesz nekünk jó hired Balázskáról!
Előzmény: Jolimama (61842)
Jolimama Creative Commons License 2008.11.01 0 0 61844
skolikagi


http://picasaweb.google.es/margitmama88/FIGURKHORGOLVA#

Nézz körül Margitmama Picasás képtárában, biztos találsz Nektek tetszőt.
Például a képen látható is ott van.
Előzmény: skolikagi (61840)
edocska75 Creative Commons License 2008.11.01 0 0 61843
Köszönöm a dicséretet.Valóban ezek az elsők,eddig csak zsinórcsipkéket készítettem.
Az az igazság,hogy rajzról nem tudok horgolni,leírásról kicsit jobban megy de inkább saját elképzelésem szerint horgolok. most is épp 1 angyalkát készítek,nem tudom milyen lesz... ha elkészült, megosztom mindenkivel.
Előzmény: borcsimama (61837)
Jolimama Creative Commons License 2008.11.01 0 0 61842
Kérlek, gondoljatok továbbra is Balázsra, nincs még sajnos változás. Ha bármi hírem lesz, fogok jelentkezni.

A hónap munkájára még holnap estig küldhetitek a képeket. Annamari, várom a Tiédet is.

Köszönök minden levelet, hozzászólást, ne haragudjatok, most nem tudok Mindenkinek külön válaszolni.
Jolimama Creative Commons License 2008.11.01 0 0 61841
Szeretteinkre emlékezve.

skolikagi Creative Commons License 2008.11.01 0 0 61840
A kép lemaradt
skolikagi Creative Commons License 2008.11.01 0 0 61839

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni tőletek!

A mellékelt képen látható kismacit szeretné a férjem lánya meghorgolni.

Egy japán oldalon találta, de leírás nem volt hozzá...

Nincs valakinek meg esetleg a leírása, vagy valami hasonló állatka szabásmintája?

margitmama Creative Commons License 2008.11.01 0 0 61838
SZERETTEINKÉRT ÉS MINDENKIÉRT!!!
borcsimama Creative Commons License 2008.11.01 0 0 61837

Jolika, remélem, hogy sokat javult Balázska állapota, és sikerült az ébresztése! Remélem, hogy holnap már jó híreket fogok olvasni felőle.

Ma már nem leszek gépközelben, de nagyon sokat gondolok Rátok.

 

 

 

Edocska, nagyon szépek az angyalaid, harangjaid, el sem hiszem, hogy elsők!!!

 

Előzmény: edocska75 (61827)
borcsimama Creative Commons License 2008.11.01 0 0 61836

Bocsi elírtam adátumot, annyira hatása alatt vagyok a napnak, tavaly októberben halt meg az Apukám, kicsit szétszórt vagyok. Szomorú napom van, bocsánat! Borcsi

borcsimama Creative Commons License 2008.11.01 0 0 61835

Okt. 31.

 

 ÉGJENEK A GYERTYÁK ELTÁVOZOTT SZERETTEINKÉRT, AKIK AZ ÉGBŐL VIGYÁZNAK RÁNK!

neva14 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 61834
Kedves Jolimama!
Most olvastam mi történt Balázskával. Nagyon elszomorított a hír. Kívánok neki mielőbbi gyógyulást, a családnak pedig sok erőt és kitartást. Akit ennyien szeretnek, arra a Jóisten és az őrzőangyala is vigyáz. Erős a gyerekek szervezete, érzem hogy hamar újra a régi Balázska fog csacsogni neked. Én is küldöm a pozitív sugarakat a gyors gyógyulás érdekében. Szeretettel ölellek és gondolok Rátok.
pumukli9 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 61833
Jolimama!

Balázska remélem, jobban van.

Kértem az agykontrollos ismerőseim hogy segítsenek a mielőbbi gyógyulásban.

Az angyalok csoda szépek. És a többi kézimunka is.  

Holnap halloween nap, készítettem valamit. Remélem sikerül felrakni.

Puszi mindenkinek.   

 

Eszter

Zuzana7346 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 61832
Meg dobbenve olvasom, hogY Jolimama unokája a kis Balázs beteg. Kívánok neki mihamarabb gyogyulást.

Csak most írok, mert a lányomnál voltam egész héten, és ott nem volt idom a géphez kerulni.
olimama65 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 61831

Jolimama!

Továbbra is kitartást és Balázskának mielőbbi gyógyulást kívánok. Tudom, hogy nagyon nehéz, de a fiatal szervezet sok mindent legyőz. Remélem, hogy sikerül az ébresztés. A Jó Isten segít és minden nap szerintem jobb lesz.

Nagyon aranyosak lettek ezek a szalagosok. Ha lesz időm én is kipróbálom a négyszögletest is. Én most nem tudtam horgolni, mert sok volt a munkám.

 

Egyébként minden angyalka, harang nagyon aranyos, amit csináltatok. Talán már a jövő héten nekem is több időm lesz és csinálok.

 

Előzmény: Jolimama (61822)
evanet Creative Commons License 2008.10.31 0 0 61830

Edocska Nem is mondanám, hogy tanulnod kell. Nagyon szuperek lettek. Szépek az angyalkáid is, a harangok is.

 

Annamari szép a sapka -sál.

 

Én most inkább varrogatok, kész lett életem első babája, és varrtam házikót is. Ezt szeretném megmutatni Nektek, azlrt még van tanulnivalóm bőven

Előzmény: edocska75 (61827)
evanet Creative Commons License 2008.10.31 0 0 61829

Drága Jolimama

A gyerekek szervezete erős, meg fog gyógyulni. Érzi a szereteteket, ami feléje árad.

Kivánok nagyon sok erőt a családnak ebben a nehéz időszakban. Imádkozom Balázskáért, minél előbb meggyógyuljon.

 

Ezt a képet neki küldöm

Előzmény: Jolimama (61822)
perzsi Creative Commons License 2008.10.31 0 0 61828
Látom nem vagyok egyedül a tanulással. Nagyon szépek lettek. Gratulálok.
Előzmény: edocska75 (61827)
edocska75 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 61827
végre elkészültek életem első harangjai és angyalkái. Hát van még mit tanulnom...
perzsi Creative Commons License 2008.10.31 0 0 61826

Drága Jolimama!

Nagyon sokat gondolok rátok, remélem minden jóra fordul. A gyerekek nagyon szívósak. Sok türelem és kitartás kell a gyógyuláshoz.

 

Kérésem: leírnád a mintákat sorról sorra? A rajz leolvasását még csak kapisgálom Csirip segítségével.

 

Előzmény: Jolimama (61822)
csipke47 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 61825

Ez sem az én munkám

Balázskának

Maria46 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 61824

 

Szép Napot Mindenkinek!

 

 

Drága Jolikam örülök, hogy itt vagy ujra! Bizzunk a jó Istenben Bálázska ujra felépüléséért. Nagy próba tétel ez Számotokra. Nagyon jó hogy nem rosszabbodot. 

Vasárnap a férjem kérni fogja a gyülekezetett imádságra! Mielőbbi felerősödést!

 

Jolikám tettem fel a horgolásaimba frissen készült teritőket, és az ajándéknak valót is .

az egyik fenyődíszes ezüstcérnából,  a másik a fehércérnás és a hozzá tartozó kis terítők.

Vigyáz Magadra és tarsd alelket a családodban.

Sokat gondolunk Rád  és balázskára.

Sok puszi Mária

Előzmény: Jolimama (61822)
csipke47 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 61823
Bocsi nem az én munkáim találtam és megmutattam. Én csak a neccben jeleskedem annak vagyok a megszállotja. Jár hozzám rece ficén kivül három kislány akinek mutogatom ezt a technikát.Nem jár nekem ez a  dicséret.
Jolimama Creative Commons License 2008.10.31 0 0 61822
Szép napot!
Nagyon örülök, hogy már látom, miket is csináltok.

Balázst ma, vagy holnap próbálják ébreszteni. Nincs még túl a veszélyen, de mindenképpen jó, hogy nincs rosszabbodás. A legfontosabb a türelem, és a szervezetének a kitartása, tudjon küzdeni.


Az élet megy tovább. Az éjjel, mivel nem tudtam aludni, kezembe vettem a horgolótűt, és a leírt karácsonyi csillagmintám változatát horgoltam meg, kétféle formában.
Az egyiknél ugyanúgy horgoltam, mint amit feltettem már, csak nem 3-as, hanem 4-egy kapcsolással csináltam.
A násikat pedig négyzet alakúra.
Még nincsenek formára igazítva.

Lányok, aki még küldene a hónap munkáira, nyugodtan küldje. Hiszem, hogy nem lesz rosszirányú változás, és hétfőtől tudom a szavaztokat is fogadni.

Köszönöm a sok aggódást, így együttesen, nem mindenkinek külön-külön. Sokat segít.
borcsimama Creative Commons License 2008.10.31 0 0 61821

Sziasztok, az előbbi hsz-ben nem kell a image 2, egy képet szerettem volna csatolni, de nem tudom, hogy mit tettem, mert a kép helyett ez jött meg csak, a mozillából küldtem, valamit elnyomhattam. Borcsi

 

tehát:http://www.freeweb.hu/mjd/gyertya/gyertya.php

borcsimama Creative Commons License 2008.10.31 0 0 61820
Sziasztok, szép reggelt kívánok.
Ismeritek ezt az oldalt, gyújtsunk gyertyát szeretteinkért.
http://www.freeweb.hu/mjd/gyertya/gyertya.php[image2]
csirip46 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 61819
Szép Napocskát Mindenkinek.
ZSOFIMAMÁJA. A sapkánál én ugy szoktam, hogy amikor már fogyasztani kell, átveszem 4 tűre. Igy könnyebb a fogyasztás, nem kell jelölgetni és egészen kicsire le lehet fogyasztani.
Lányok szépségeseket csináltatok!

JOLIKÁM. Nagyon sokat gondolok Balázskára. Nincs szomorubb dolog a világon, mint egy beteg gyermek. Balázska, gyógyulj meg hamar !!!
Előzmény: zsófimamája (61803)
TJucus Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61818

Szép estét Kislányok! Bekukkantok, mert a hét végén nem leszek gépközelben.

Elutazunk párom szülőfalujába, egy kicsit emlékezni, egy pár szál virágot vinni.

 

Jolimama, nagyon remélem mire visszaérek jó híreket olvashatok Balázskáról. Nagyon sokat gondolunk rá, rád!!!!

 

Csipke! GYönyörűek a munkáid.

 

Ilonamamzi! Tündéri a tündérkéd.

 

Csöndes, emlékező hétvégét kívánok Mindnyájatoknak!

 

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61817
Csipke! Nem szépek, gyönyörűek!!!!
Előzmény: csipke47 (61815)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61816
Kedves Lia!

Köszönöm a dícséretet, én is nagyon örültem az angyalkáimnak. A szoknya mintája tök egyszerű: 2 db 1rhp és 6 légszem végig a körön, a második sor ugynez, a 3. pedig a légszemek fölé 5 légszem 1 db rövidpálca és utána ismét 5 légszem, az egyráhajtásosakra mindig ugyanazt kell horgolni. amikor már elég hosszú a szoknya, akkor sima pálcákkal közbe horgolni az alját.

A sapi saját minta, ahogy jött. és ez lett belőle. Tömény keményítőbe tettem, majd megszáradt. olyan mint a beton. Ja és kitaláltam, hogy a tölcséren szépen kifeszülve száradhat.

Már elég sok angyalkám van, most próbálok variálni, hogy ne legyenek egyformák.
Előzmény: Lia63 (61804)
csipke47 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61815
Ugye szépek
evike001 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61814
KEDVES JOLIMAMA !
Sajnálattal olvasom, hogy a kis unokád beteg.
Tudom mit érzel, átéltem hasonlót, tudom ez
nem vigasztal, de bizzál, és hiszem hogy hamarosan
jobban lesz, és fel fog épülni, biztos.
Nagyon szoritunk, Balázskának.
Puszi, Éva.
csipke47 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61813

Szedit 99

Örülök, hogy meggyogyultál és hazajöttél a korházból a három hét nem semmi volt de remélem most már minden rendbe. Szeretnélek megkérni ha még áll az ajánlatot, és persze nem okoz gondot eltudnád juttatni nekem a könyvet amit igértél. Köszi Marika

zsófimamája Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61812
Annamária!

Ja, és nagyon jó melegnek néz ki a sapi-sál:))

Előzmény: Annamária36 (61806)
zsófimamája Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61811
Annamária, Pilcher!

Köszönöm, így már világos. Azt gondoltam, hogy össze kell húzni valahogy, csak a módjával nem voltam tisztában:)))

Előzmény: Annamária36 (61808)
ANHIka Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61810

KEDVES JOLIMAMA!

Most olvasomtam unokád milyen beteg.Mielőbbi gyógyulást kívánok neki.Neked meg sok erőt,kívánok ezekhez a nehéz napokhoz.Puszi .Anci
pilcher Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61809
Annamária megelőzött, ugyanígy csináltam én is.
Előzmény: zsófimamája (61803)
Annamária36 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61808

Zsófimamája Szia !

 

Én horgolótűre vettem a maradék szemeket és csak áthúztam rajta a fonalat. Összehúzod utána amennyire engedi a fonal,csomó,száleldolgozás és kész.

Előzmény: zsófimamája (61802)
matyólány Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61807

Kedves Kereszt szem Panni !

 

Csak hogy előkerültél ! Kérem szépen a címedet, mert az előző két hónap munkája ajándékodat én küldeném, ha tudnám hova. Légyszíves ird meg, mert szegény lepke röpülne, mielőtt lefagynak a szárnyai.

Puszi Erzsike

Annamária36 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61806

Sziasztok!

 

Most végeztem (még meleg). Nagyon egyszerű hamar megvan szóval minden tekintetben tökéletes. Minta 2 sima, 2 fordított. A sál 170cm 3-as tűvel 54 szem. Sapka dupla szállal készült de csak 3.5-es tűvel, 96 szemmel. Így lett elég szoros.

Kereszt_szem Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61805

 

Mindenkit szeretettel köszöntök, szép estét ! 

 

A hosszú nyaralásnak sajnos vége, a csónakházból hazajöttem, a háztartásom romokba, alapos nagytakaritást kell kezdenem, amihez nincs igazán nagy kedvem. Egész nyáron csak a kedvtelések tltötték ki napjaimat, természetesen rengeteget kézimunkáztam. Megfogom mutatni. Augusztus közepétől nem volt internetem, mert a fiam elkunyerálta -kölcsön - a laptopomat és egy régi gépre cserélte, amin csak játszani tudtam. Igy rengeteget kell visszaolvasnom és bevallom, hogy hiányoztatok.   

 

Panni

Lia63 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61804

Kedves Ilonamamzi!

 

Próbáltam neked email-t irni, de nem engedi a gépem, nagyon szép lett az angyalkád, én ezt a szoknyamintát még egyetlen angyalkán sem láttam és nagyon klassz a "sapija" is, saját kútfőből meritetted? Nagyon ügyes vagy!

Előzmény: Ilonamamzi (61791)
zsófimamája Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61803

A képek:

 

A harmadikon a Calorimetry van, 6 -ot csináltam belőle összesen, csak elfelejtettem lefényképezni, és már a gazdájuk fejét melegítik:))

 

 

Előzmény: zsófimamája (61802)
zsófimamája Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61802

Jolimama!

Továbbra is szorítunk Balázsért!

 

Lányok! Segítséget szeretnék kérni, igaz, már harmadszor írom, mert mindig elszáll valahová.....

 

Most kötök először sapit körkötéssel, és az utolsó sornál tartok. Angolul van a leírás, és nem értem, nem tudom hogyan fejezzem be. Húzzam ki a tűt, vagy kössem le rendesen, mint a sima kötésnél? Már nagyon feszülnek a szemek a tűn, és fogalmam sincs mit csináljak. Jól elbénáskodom itt magamban.

Megpróbálok képet is feltenni, de az előbb sem tudtam.

 

 

ráhajtás Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61801

Drága Jlimama!!!!

Nagyon sokat gondoltam Rátok!!!

Szorítok!!!!!!!!!!Nagyon!!!!!!!!!!!!!

A családtagjaim nevében is írom ezt a pár sort!!!

Mindenki nagyon szorít Nektek!!!!!!!!!!!

Puszi Ágnes

Ibolya58 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61800

Sziasztok!

Drága Jolimama!

A kis unokádnak mielőbbi jobbulást kivánok!

biológus Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61799

Már annyira vártam, hogy írjál, és csak csupa jó híreket.

Most meg kell elégedjünk ennyivel, reméljük holnapra jobb lesz, és minden újabb nap jobb, és pár nap múlva tényleg elfelejthetitek ezt az egész borzalmat.

Nagyon szorítok!!!!!! :)))))))))

Előzmény: Jolimama (61788)
Kereszt_szem Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61798

 

Kedves Jolimama!   

 

Most kezdtem visszaolvasni és a szomorú hir megdöbbentett. Balázskának mielöbbi teljes felgyógyulást, Neked nagyon sok lelki erőt kértem az Égiektől. 

 

Panni

Lia63 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61797

Drága Jolimama!

 

Veletek örülök, hogy Balázska állapota nem romlott, sokat gondoltam rá ma is, hidd el ez a kis komoly arcocska nemsokára mosolyogni fog!

 

Előzmény: Jolimama (61776)
szedit99 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61796
Lányok!
Nem tudok mit írni. Megkönnyeztem az üzeneteiteket.

Jolikám! Ennyi félé áradó szeretettől meg fog gyógyulni Balázska, nem lehet másként!
énisegy Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61795

Drága Jolimama!

Nagyon remélem hogy pár hónap múlva ez a betegség csak annyit tesz ki,

arra emlékeztek csak hogy ez a kis Balázs milyen hősiesen tűrte és még ez sem kottyant meg neki!!

Sok kitartást, bátorságot, a Balázsnak egészséget és jobbulást kívánok!! 

 

 

Szálinger Balázs:

 

Szúnyog, szúnyog

 

Szúnyog, szúnyog, ne csípd meg,
hadd nőjön még a kisded,
szállj le, nézd meg, védtelen,
nem csíped meg, ugye nem?

Szállj le végre, vacsorázz,
itt az ujjam meg a láz,
szívd ugyanazt a nedűt,
bár ez kicsit keserűbb.

Mert ő semmi, minden is,
olyan tiszta, szinte nincs,
kevés képpel álmodó
álmait nem fogja szó,

mindenből egy pöttye van,
színtelen és szagtalan,
semmije sincs, csak belül
határtalan gazdag űr,

nincs szüksége semmire,
senkinek sincs ennyije,
nem roncsolja kósza hit
törhetetlen csontjait,

gyöngébb, mint egy tejüzem
párája a füzeken,
azt se tudja, hogyha fáj,
nem beszél, de kiabál,

lassabb, mint a gyalogút,
melyen menni mégse tud,
más teste az otthona,
árnyék csak a fognyoma,

ha nyújtózik, akkor se
emlékeztet emberre,
gömbölyded kis furcsaság,
rossz fára nőtt aranyág,

romlatlan és bűnös is,
kétnevű és nevesincs,
a világ volt nemrégen
ilyen merész egységben,

s bár ne tudnám szerepem:
álma mellett e helyen
késleltetem, amitől
úgyse menti meg az őr,

mert egy reggel fölébred,
árnyéka nő fölébed,
élesedik látása,
veszted jelzi sírása,

s megfertőzi legalább
egy szúnyognyi bosszúvágy.

Előzmény: Jolimama (61776)
énisegy Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61794
S mégegy szívlevelű...angolul ő a szívfűzér...mert régen jártam erre, s biza' hiányoztatok:))
Előzmény: énisegy (61792)
terpentin44 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61793
Aranyos Jolimama!!!!!!!!!!!Nagyon őszinte szivvel kivánok mielőbbi teljes gyógyulást unokádnak!!Sokat gondolok Rá és bizakodom a Többiekkel együtt Kati
énisegy Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61792

Mindenkinek szép estét!!!

Pár szívecske:

 

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61791
Kedves Jolimama!

Én a legújabb angyalkámat küldöm Balázskának, hogy minél előbb gyógyuljon meg.
TJucus Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61790

Drága Jolimama! Tényleg már az is jó hír, hogy nincs változás. Annál szebben, mint Reaung és Borcsimama én sem tudnám kifejezni kívánságaimat, így hozzájuk csatlakozva kívánok mielőbbi teljes gyógyulást Balázskának a párom és a kislányok nevében is.  Nektek pedig sok erőt, kitartást.

És ezt a macikát küldjük Balázskának.

 

borcsimama Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61789

Aranyos kis Balázs!

 

A Jolimamának az ismerőse vagyok, hallottam a Mamától, hogy milyen nehéz helyzetbe kerültél, kűzdened kell, hogy  meggyógyuljál egy betegségből., s tovább játszhassál a barátaiddal, és tovább szerethessed a családod.

 

Mi itt a nagyi topik családjában izgulunk, küldjük Neked a szeretetünket, hogy minél előbb elhagyhassad a kórházat.

 

Nagyon sokat gondolunk Rád, és várjuk a Mamától a híreket az állapotod felől.

Erős fiúcska vagy, hamar kikerülsz a bajból, kívánom Neked ezt tiszta szívből.

 

Nagyon sok szeretettel ölellek: Borcsimama

Előzmény: Jolimama (61788)
Jolimama Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61788
Most értem haza a kórházból, Pécsről.
Ilyen helyzetben az is jó hír, hogy az állapota nem romlott tovább.
Küzdenie kell, és küzdeni is fog. Sok erőt ad a családnak, hogy ilyen sokan éreztek velünk együtt.
Elmentem az összes hozzászólást, ami Balázsnak szólt, és meg fogom Neki mutatni, mennyien siettetek a segítségére.
Reaung, a linkért külön köszönet.

Mutassátok meg, hogy miket horgoltatok, kötöttetek, ha erőm lesz, hadd gyönyörködhessek bennük. Sajnos, most még nem vettem kezembe a tűt, de igyekszem.
A linkek, képtárak is jók, el tudok bolyongani bennük.

Mindenképpen fogok jelentkezni, amint új hírek lesznek. Nagyon sok szeretettel: Jolimama
marizsu2 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61787
Sziasztok!

Frissitettem könyvtáramat:
Sapkák felnőttnek, gyereknek.érdemes megnézni
marizsu2 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61786
reaung Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61785

Kedves Jolimama!

Sok erőt az egész családodnak, és minél hamarabbi jobbulást a kedves unókádnak.

http://havannacsoport.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=135015

Előzmény: Jolimama (61776)
csipke47 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61784
Egy kis vigasz
Vicus_35 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61783
Kedves Jolima!
Mielőbbi gyógyulást Balázsnak és kitartást a családnak! Minden rendben lesz!!!
eicu Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61782

Kedves Jolimama!

Nagyon sokat gondolok Rátok a napokban. Nagyon nehéz lehet a családnak ezért, sok erőt és enregiát és az unokádnak mielőbbi javulást kívánok.

edocska75 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61781
Jolimama!
Csatlakozom az előttem szólókhoz , szorítok hogy mielőbb felépüljön!!!
Valóban ha sokat beszélnek hozzá és érzi a szeretetet az nagyon sokat segít!
taptapo Creative Commons License 2008.10.30 0 0 61780
Drága Jolimama, jobbulást és mielőbbi gyógyulást kívánok Balázskának! Bízzál a fiatal erős szervezetben és a hatékony gyógykezelésben. Ma már sokféle gyógyszer áll rendelkezésre. Reméljük minden nap könnyebbülést hoz Balázsnak. puszillak magdi
Maria46 Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61779

Drága Jolimama!

 

Én is csatlakozom azokhoz akik imával erősitenek most, főleg Balázs unokádat , na és mindnyájatokat!

Remélem mielőbb jó hirrel fogsz jelentkezni , addig is sokat gondolok Rátok!

Ugy látom a fénykép alapján jó erős és nyugodt gyerek biztos nem lesz komoly gond hamar felépül.

Sok puszi Mária

Előzmény: Jolimama (61776)
csipke47 Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61778

Kedves Jolimama

Mielőbbi gyógyulást kivánunk a férjemmel Balázskának , bizunk benne minden rendbe lesz.Marika

szirmok Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61777

Kedves Jolimami!

 mailt küldtem!   

Gyógyító sugarak és imák tőlem is mennek!

Jolimama Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61776
Nagyon köszönöm a ránkgondolást.
Sokat jelent nekem, hogy mellettem vagytok. A Szülőkön kívül senki sem mehet be Hozzá, az Édesanyja lehet Mellette 11-6-ig. Ez nagyon fontos, hogy érezze, nincs egyedül.

Utolsó információ szerint hála Istennek, nem a meningococcus okozta.Ha ez lett volna, nagyon kicsi esély lett volna a gyógyulásra. Ez valamivel jobb helyzet, de nem is a kezelhetőbb bakteriális, hanem vírus okozta a gyulladást. Azt, hogy milyen vírus, csak pár nap múlva derül ki. Kap támogatást, de a legfontosabb, hogy a szervezete tudja legyőzni.
A gépi lélegeztetés sajnos nem csak tüneti kezelés, mert nem tud önállóan lélegezni.
Ő Balázs:

marizsu2 Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61775
Szép estét mindenkinek!

Kedves Jolimama!
Nagyon szomorú hirt hoztál. Együttérzek veletek és nagyon szorítok hogy a kisunokád meggyógyuljon. Az sok szeretet amit Tőletek kap biztosan segíteni fog a felépülésében. Bátorítsátok, beszéljetek hozzá, még akkor is ha most nem reagál,de ott legbelül ő érzi hogy vele vagytok, és ez sokat segit. E mellé küldöm én is a gyógyitó sugarakat.
horgIca Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61774

Szép jó estét mindenkinek!

 

Jolimama könnyeim között olvastam soraidat, gondolatban Veled vagyok, kívánom kis unokádnak a mielőbbi gyógyulást, a családnak pedig, türelmet és kitartást.

 

Lányok olyan ügyesek vagytok, ha van egy kis időm csak mentek, csak mentek.....

de mikor horgolok?????

Rájöttem, hogy keveset ülök a buszon, este mikor megyek haza már sötét van.

Én is elkezdtem a karácsonyi horgicálást, de hamar el is ajándékozom őket, hát fénykép az nincs róla (a fotózás nem az én műfajom).

 

Ha valakinek elmaradtam a születésnapi jóvívánsággal, most pótlom, és minden elképzelhető jót kívánok.

 

Most ennyire volt időm, megyek munka van........

 

azsúr Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61773

Aranyos Jolimama!

Lassan egy hete nem jutottam géphez, s nagyon-nagyon sajnálom, hogy amikor sikerül olvasnom Benneteket, ilyen rossz hírről kell hallanom. Vígasztalásul én is csak azt tudom mondani, amit a többiek: higyjetek, bízzatok, a gyerekek szervezete tényleg erős, hiszem, hogy fel fog épülni Balázs. A szeretet ereje csodákra képes!!

Veled vagyunk.

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61772
Kedves Jolimama!

Csatlakozom én is a többiekhez, és unokád minél gyorsabb gyógyulásáért imádkozom. Ennyi együttérző szeretetnek biztosan meg lesz a hatása.

Egy jó hírnek mindannyian örülnénk...
matyólány Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61771

Drága Jolimama !

 

Csatlakozom a többi imátkozóhoz, a jó Isten adjon erőt, kitartást Nektek, mielőbbi gyógyulást a kisunokádnak.

Annamária36 Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61770

Sziasztok!

 

Most olvasom csak mi történt.

 

Drága Jolimama a gyerekek erősek,meggyógyulnak. Kívánok mielőbbi javulást az unokádnak és kitartást az egész családnak.

olimama65 Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61769

Drága Jolimama!

 

Most jöttem csak ide és megdöbbenve olvasom, hogy mi történt.

Kérem a Jó Istent, hogy minél előbb felgyógyuljon a drága unokád. Neked és a szülőknek pedig nagyon sok lelki erőt kívánok az elkövetkezendő napokban.  Küldöm a gyógyító sugarakat Balázsnak és Neked is. Lélekben veled vagyok és szorítok. 

 

Lia63 Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61768

Drága Jolimama!

 

Balázskának mihamarabbi gyógyulást kivánok, nektek erőt, én is imádkozom érte, a Jó Isten veletek van és meggyógyitja őt - biztos vagyok benne!!!!!!!! Sokszor puszillak és szeretettel ölellek: Lia

biológus Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61767

Jolimama, nagyon gyors javulást kívánok az unokádnak.

Sajnos az intenzív osztály nagy ismerősöm minden oldalról, de ott van a legjobb kezekben vki hidd el, állandó felügyelet mellett, jól tudom.

ráhajtás Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61766

Drága Jolimama!

Nagyon nagyon szorítok Nektek!!!!!!!Kitartást és erőt kívánok!!

Balázska fel fog épülni!!!!!!!

Nagyon szorítok Nektek!!!!!!!!!

Puszi Ágnes

ZsebiB Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61765

Jolimama!!!

 

Sok sok erőt, kitartást, gyobbulást kívánok én is Balázskának, gógyuljon meg mihamarabb!!! Imádkozom érte!!!

Neked is és a családnak is kitartást kívánok ebben a nehéz időszakban!!!

 

 

Előzmény: Jolimama (61761)
Marikje Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61764
Jolimama! Gondolunk rátok erősen, mielőbbi gyógyulást Balázsnak. Erősek a kicsik fel fog épülni!!!!!!
Andi171 Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61763
Jolimama, én is sok erőt és mielőbbi javulást kívánok, nagyon sajnálom, ami történt Balázzsal.
Előzmény: Jolimama (61761)
pmárti Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61762
Jolimama! Szorítunk Balázsért, és imádkozunk értetek. Lehet hogy a kullancsos fertőzés a kiváltója ennek a betegségnek, sajnos a védőoltások sem 100%-k. A környezetünkben is volt már felnőttnek gyermeknek egyaránt ilyen betegsége, olyan jó antibiotikumok vannaka gerincfolyadékból jól ki tudják mutatni hogy milyen gyógyszerre reagál a baci, gyorsan meg fog gyógyulni, .Sok erőt puszilunk Sárika és Márti
Előzmény: Jolimama (61761)
Jolimama Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61761
Köszönöm az aggódó és ránk gondoló sorokat, az imákat. A telefonokat és leveleket.
Nagyon-nagy a baj. Agyvelő, vagy agyhártyagulladása van, 3 dologra kapja most a kezlést, amíg kiderül az agyvíz és MR vizsgálatból, mi a baj okozója. Géppel lélegeztetik, önállóan nem tud.
Gondoljatok ránk továbbra is. Jolimama
zsófimamája Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61760

Jolimama!

 

Veletek vagyok gondolatban, küldöm a sugarakat:))

evanet Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61759

Kedves Jolimama nagyon sokat gondolok Rád a messzi távolból. Aggódva gondolok Rátok.

Balázskának mielobbi gyógyulást kivánok, kérlek, ha van valami hir feloletek tudasd velunk azonnal. 

Előzmény: Jolimama (61737)
Piroska49 Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61758
Kedves Jolimama!

Erőt, kitartást kívánok! Balázsnak pedig a legjobbakat! Kíváncsian várjuk a híreket felőle! Kérünk, ha lesz időd tudasd az aggódó fórumosokkal.

Reméljük minden a legnagyobb rendben lesz!

Puszi:
Piroska49 és Lottesz

U.i.: Nekünk is nehéz a hét, főleg a mai nap, mert ma lenne anyukám születésnapja...
pilcher Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61757

Kedves Jolimama!

Szilárd hitet, kitartást a Családodnak, gyors gyógyulást a Kisunokádnak!

Előzmény: Jolimama (61737)
H.Piroska Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61756
Drága Jolikám!
Sok-sok energiát küldök. Kitartást kívánok a nehéz napokban. Puszillak!
Előzmény: Jolimama (61737)
perzsi Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61755

Jolimama!

 

Drukkolok Balázs gyógyulásáért, Neked és családodnak erőt és kitartást kívánok!

margitmama Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61754
JOLIKÁM!! AZ IMÁM HOZZÁTOK SZÁLL. BALÁZSKÁNAK, SZORITOK ,HOGY NE LEGYEN KOMOLY BAJ.!! NEKED PEDIG, SOK SOK ERŐT.
Előzmény: Jolimama (61737)
Rece-fice Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61753

Pumukli!

 

Nem lehet, hogy azt csak úgy kiírja a bejelentkezésnél?  Mert nekem is szinte mindig  jogosulatlanságot jelez , de mégis felismer és megjelenik a bal felső sarokban a nicknevem és a szerkesztő-doboz.

Ha Nálad is ez a helyzet, én így cselezem ki: jobbra fent a Kedvencekbe betettem a Kézimunka-topikot. Így a bal alsó sarokban linkelhetek rátok, és lehet hozzászólni is.

 

Jolimama: Veled vagyunk - és a Gondviselés is!

Előzmény: pumukli9 (61731)
mamagai Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61752
Jolimama! Gondolok Rátok és kívánok mielőbbi felépülést az unokádnak!
nyüzike Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61751
Jolimama Drukkolunk Balázs gyógyulásáért!
Előzmény: Jolimama (61737)
csirip46 Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61750
Drága Jolikám.
Ngyon szoritok Balázskának!!!
Értesits minket. Nagyon izgulok és az összes pozitiv gondolataimat Pécs felé forditottam.
Bubuka54 Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61749
Drága Jolimama!
Balázsnak jobbulást és mihamarabbi gyógyulást, neked pedig nagyon sok erőt /és persze a családodnak is/ kivánok, és természetesen gondolatban veled vagyunk.
Előzmény: GAGA50 (61748)
GAGA50 Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61748
Jolimama !

Balázsnak jobbulást, neked pedig sok erőt kívánok.Gondolatban veled vagyok.
Előzmény: Jolimama (61737)
H.Stefi Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61747
Én is imádkozom Balázsért, és nagyon remélem, hogy nincs nagy baj.
Előzmény: Jolimama (61737)
andrea68 Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61746

Drága Jolimama!

 

Nagyon szurkolok értetek! És küldöm én is!

Előzmény: Jolimama (61737)
borcsimama Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61745

Jolikám!

Balázsnak minél hamarabbi felgyógyulást kívánok tiszta szívből. Az angyalkák vigyék neki el a szeretet energiát, hogy minél előbb magához térjen.

 

Neked pedig kitartást, és erőt, bizakodást, hogy hamarosan felépül Balázs.

 

Légy szíves az állapota felöl értesíteni.

 

Neked is küldöm az erőt, szeretettel ölellek: Borcsi

livia néni Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61744

Kedves Jolimama!

Mielőbbi javulást kívánok Balázs unokádnak. Várjuk a további híreket.

Lívia

Előzmény: Jolimama (61737)
LRJudit Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61743
Imámat küldöm Balázsért!
Előzmény: Jolimama (61737)
exiefo Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61742
Előzmény: Jolimama (61737)
Mmaca Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61741

Jolimama!

Nagyon szorítok nektek!

Előzmény: Jolimama (61737)
TJucus Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61740
Jolimama! Gondolatban Veled vagyunk! Sok erőt kívánok!
emoke33 Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61739
Gondolok Rátok!!!
Előzmény: Jolimama (61737)
pumukli9 Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61738
Sziasztok!

Joilmama jobbulást kívánok Balázsnak!

Már is segítek.

Puszi Eszter

 

Előzmény: Jolimama (61737)
Jolimama Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61737
Kérlek Benneteket, hogy küldjétek a gyógyító sugarakat.
Balázs unokám hajnal óta eszméletlen, a pécsi gyerekklinika intenzív osztályán.
Még nem tudni, hogy mi történt. Köszönöm.
LRJudit Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61736

Igen Jucus, nagyon ügyes vagy.

A kulcsszó a "kellene"!

Előzmény: TJucus (61732)
perzsi Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61735

Szép Napot Mindenkinek!

 

Ma a virágoskertet akartam rendbe rakni, de éjjel esett az eső, most is elég borongós, remélem délután kitudok menni.

 

Nagyon szépen köszönöm a dicséreteket. A kedvet a horgoláshoz Jolimamától kaptam, amikor segített a mellényt körbehorgolni. Ő mutatta meg az alapszemeket, a többit a Ti képtáratokban találtam meg. Köszönet érte.

Bár nagyon lassan megy, meg ez örökös számolás nem nagyon "fekszik" nekem, azért nem adom fel.

 

 

Tjucus, Csirip! Köszönöm az ötletet, remélem Szekszárdon találok ilyen boltot.

 

Eszter! Nagyon aranyosak az unokák. Én is örültem, mikor a lányomék, meg az unokák kijöttek segíteni a konyhába.

TJucus Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61734
Utolsó szó jogán, a reggeli mellé kínálom szeretettel!!!
TJucus Creative Commons License 2008.10.29 0 0 61733

CSirip! Azt hiszem nekem is kedvenceim közé fog tartozni a recehorgolás. Igen haladós és mutatós. Alakul a tervem, majd mutizom.

És egy kis vidámság, hogyan lehet még könnyebben kézimunkázni!

 

 

Na és még egy kis csemege! Kutyusos gazdik  figyelem!

 

 

TJucus Creative Commons License 2008.10.28 0 0 61732
Akkor én nagyon ügyes vagyok ugye?  Egyébként én is úgy gondolom, hogy  rajznak nagyon pontosnak kellene lenni. Ráadásul én csak rajzról tudok dolgozni.
Előzmény: LRJudit (61726)
pumukli9 Creative Commons License 2008.10.28 0 0 61731
Sziasztok!

Nagyon sok minden készült az utóbbi napokban. Ügyesek vagytok készültök a karácsonyra.

Én még nem. Unokáztam az utóbbi napokban. Segítettek a konyhában.

Nem tudom miért én ide ritkán, tudok belépni, Nem vagyok jogosult az oldal látogatására….

Már talán fel is adom. Most 20. percig próbáltam.. Mire beengedet..

A születés és névnaposokat utólag köszöntöm: A betegeknek jobbulást kívánok.

Puszi mindenkinek Eszter

 

ANHIka Creative Commons License 2008.10.28 0 0 61730



Hát elsiettem a választ .A képtáramba tegnap még bejött ma nem tudok bejutni .
ANHIka Creative Commons License 2008.10.28 0 0 61729

CSIRIP 46!

A képtáram már müködik,mindennap rendezgetem kicsit.Raktam fel sok új horgolás művészetét,igaz sokan nem tudják kinagyítani de ennél nagyobban nem tudom feltenni ez a maximim.Igaz mozillán nekem is üres jön be,de azt hittem én állítottam el valamit a mozillán .Mozilla már régen hülyéskedik velem ha a picassan megakarok nézni valamit minden másodikat tudom megnyítni a többi üres.Operán exploreren mindent meglehet nyítni.Nekem rejtér miért van ez nem tudom.
Zuzana7346 Creative Commons License 2008.10.28 0 0 61728

Kellemes estét mindenkinek.

 

Perzsi - nagyon gyonyoruek az angyalkáid, és a harangok is szépek lettek.

 

Csirip 46 - koszonom a tippek meg is nézem az Ibolya albumát ott még nem jártam, de biztos hogy az angyalkáid lementem.

Előzmény: perzsi (61718)
csirip46 Creative Commons License 2008.10.28 0 0 61727

Szép Estét Mindenkinek.

Ma eléggé mesés volt a netem,  ... hol volt, hol nem volt ... , ami annak volt köszönhető - a szolgáltatom szerint -, hogy a villany időnként 1-1 mp-re elment és akkor a rendszer összeomlik és mindent elölről kell kezdeni.

Zuzana. Köszi a mintát, közben GAGA is felrakta a lelőhelyet, ami Ibolya58 albuma. Ott még megtalálható a fehér és kék angyalka is. Nézd meg.

Perzsikém.Gratulálok. Hát nem néznek ki ELSŐNEK, hanem ETALONNAK. Én is a barkácsboltban vett h.cell harangokon száritok.

TJucus. Nagyon jó igy a szalagos. Egyedi és nagyon jól mutat ! A recehorgolást meg különösen imádom!

Marikje. Irtam emilkét, de ide is felrakom ami kötött oldalakat találtam.

 

 

http://picasaweb.google.com/LOBODEDOVA   

http://picasaweb.google.hu/cristinalelia37             

http://photofile.name/users/alena-vjazanie/         sok vegyes album

http://picasaweb.google.hu/kiss.gaga50      magyar ujságok

http://picasaweb.google.hu/desimira7/FRgeUjjak200708#            

http://picasaweb.google.hu/adrijov/FurgeUjjak20079#     

http://picasaweb.google.hu/adrijov/FurgeUjjak200710#

LRJudit Creative Commons License 2008.10.28 0 0 61726
Azt nem csodálom, a rajzon nincs nyoma a ritkításnak. Ezt én hibának értékelem, mert azért van a rajz, hogy dolgozni lehessen róla.
Előzmény: TJucus (61723)
TJucus Creative Commons License 2008.10.28 0 0 61725
Perzsi! Valahol már írtam, nekem nagyon bevált a harangoknál a hobbiboltokban kapható hungarocell harangon a szárítás. Cukros víz 2:1 arányban és utána ráhúzom a formára, pár perc után le is lehet venni és ált. desodoron v. valami magasabb "izén" szárogatom, amikor már nem nagyon ragad, ismét rá lehet tenni a formára és még egyszer megigazgatni, utána tálcán szépen megszáradnak. Az angyalkák szoknyáit mindig kézzel formázgatom, mikor már nem olyan ragadósak. Olyankor nagyon jól lehet huzogatni, formázni.
TJucus Creative Commons License 2008.10.28 0 0 61724
Perzsi! Ne mond, hogy ez az első. Nagyon szépek az angyalkáid. Gratulálok hozzá.
TJucus Creative Commons License 2008.10.28 0 0 61723

Juditkám! Mire én azt észrevettem, addigra már benne jártam a felében, gondoltam majd csak lesz valahogy. Hát lett. Meg így jobban is tetszik. Azt is csak akkor vettem észre, hogy nem sugaras a minta, hanem hajlik egy kicsit.

Ugyan azóta nem nagyon szalagztam, de mostmár kicsit jobban értem a dolgot. Most éppen a horgolt rececsipke rejtelmeibe ástam be magam. Én naiv azt hittem milyen egyszerű. Hát igen, csak mikor tömött kockát kell szaporítani, azzal megszenvedtem. Most már azt is tudom. Majd megmutizom ezzel is mire jutottam.

Előzmény: LRJudit (61717)
bmacko Creative Commons License 2008.10.28 0 0 61722

Jolimama!

Köszönöm a segítséget, így már én legalább is meg tudtam saját magam nézni. Átjavítottam a bem. oldalaom is. Valami ok folytán ott van a bem. oldalamon közülünk három társunk képtára, nem tudom, hogy került fel, remélem nem haragszik érte. Hiába, ezt nekem még tanulni kell.

Jolimama Creative Commons License 2008.10.28 0 0 61721
http://eperke2005.xfree.hu/
Nekem az adatlapon lévő hibát jelzett. Talán így jó lesz.

Perzsi nagyon ügyes vagy, sokat tanultál.
Előzmény: bmacko (61720)
bmacko Creative Commons License 2008.10.28 0 0 61720

Szép napsütéses napot lányok!

Mint  ígértem, hogy mutatok én is valamit, bár nem horgolás, mostanra sikerült megbírkozni vele.  A bem. oldalamon ott van az elérhetőség. Remélem, hogy megtudjátok nézni, nem jelszavaztam le, legalább is remélem, mert nem kérdezett rá, hogy mit akarok. Ha még sem jól csináltam, kérlek, hogy segítsetek.

Nagyon sok társunk képtárát végignéztem, gyönyörű dolgokat láttam.

perzsi Creative Commons License 2008.10.28 0 0 61719

Rövid az eszem; elfelejtettem, hogy kérni is szeretnék.

 

Hópehely és csillagmintát kérnék szépen magyarul leírva, még odáig nem jutottam, hogy rajzot is letudjak olvasni.

 

Köszi.

perzsi Creative Commons License 2008.10.28 0 0 61718

Szép napot Mindenkinek!

 

 

Tegnap unokáztam, így most pótolom ígéretemet. Felteszem a hosszú hétvége eredményét. Nem olyan szépek mint a Tietek, de ahhoz, képest, hogy egy kis segítséggel ( Csirip) teljesen egyedül horgoltam.

Jolimama mit szólsz hova jutottam a mellény körbehorgolásától?

 

 még nincsenek kikeményítve, ki kell még találnom, hogy min keménnyítsem ki.

Fpárduc! Csodaszépek a harangjaid.

Tjucus! Gratulálok a terítődhöz.

LRJudit Creative Commons License 2008.10.28 0 0 61717
A ritkítás csak annyi, hogy egy-egy pálca között van egy levegőszem. Szerencséd van, hogy így ki tudtad azért még feszíteni. Vigyázzni kell az ilyen variálásokkal.
Előzmény: TJucus (61716)
TJucus Creative Commons License 2008.10.28 0 0 61716

Olimama, Judit! Feltettem a szalagos mintáját a képtáramba. Nem vagyok ám irígy, csak nagyon "lusta" Nincs türelmem bíbelődni a feltevéssel. De ígérem, pótolom és apránként teszek fel mintákat.

A szalagosom egyébként nem teljesen olyan, mint a képen, mert én sima szalagot csináltam, 4 pálca, 7 lsz., a képen meg valami ritkított van. Nekem így volt egyszerűbb.

Tettem fel egy-két karácsonyi dolgot is, többek között találtam egy újabb fenyőfa mintát, ami szerintem igen egyszerű.

nyüzike Creative Commons License 2008.10.28 0 0 61715

Örülök hogy minden rendben

Én vasárna turógombocot csinálta közkivánatra

Előzmény: TJucus (61713)
nyüzike Creative Commons License 2008.10.28 0 0 61714
TJucus Creative Commons License 2008.10.28 0 0 61713

Szép Napot! Nagyon köszönöm a dícsérő szavakat. A lyány nevében is a jókívánságot Nyüzike. Valószínű egynapos dolog volt, nála ez előfordul, ma reggel már nagyon jól volt. Ma a kissebb kezdett el naggggyon rosszul lenni, addig amíg a lázmérő meg nem mutatta, hogy nincs láza. Utána már semmi baja nem volt. Cseppet hipohonder a lelkem.

Természetesen felteszem a mintát, csak meg kell keressem, melyik lemezen van. Mert a nyilvántartás nem az erősségem.

Lassan megyek főzőcskézni, paradicsomleves lesz meg mákos tészta a lányok kedvére. Nehezen elkészíthető ételeket választottak ugye????

nyüzike Creative Commons License 2008.10.28 0 0 61712

Szép reggelt mindenkinek!

Jucus nagyon jó lett a terítőd.

Rékának jobbulást remélem hogy tényleg csak egynapo dolog volt.

Előzmény: TJucus (61707)
olimama65 Creative Commons License 2008.10.28 0 0 61711

Szép, napsütéses napot kívánok Nektek!

Nálunk nagyon borult az ég, fúj a szél, így jó horgicáló idő van. A szükséges munkák elvégzése után neki is állok.

Itt az ígért szalagos-csillag. Nagyon hamar megvan és szép lesz a karácsonyfára, biztos, hogy fogok még belőle csinálni.

TJucus! Én is azt írom és kérem, mint Judit, hogy a szalagos-terítő mintáját tedd fel légyszíves a képtáradba, nekem is nagyon tetszik. 

 

LRJudit Creative Commons License 2008.10.28 0 0 61710

Jucus!

Azért ezt a mintát közkinccsé tehetnéd! Hmm? Légysz-légyszi-légyszi!

Előzmény: TJucus (61707)
fpárduc Creative Commons License 2008.10.28 0 0 61709

Jó reggelt mindenkinek!

Már világosodik is!!!

Ezt az egyet szeretem az óraátállításban.
De csak ezt... sajnos este meg hamarabb sötétedik.

 

Na legyen szép a napotok! Horgoljatok, kössetek, varrjatok, csomózzatok, fűzzetek sokat a magatok és a mi gyönyörűségünkre!

 

 

Fpárduc

LRJudit Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61708

Egyszerű, de nagyszerű!

Csinos darab!

Jóéjt!

Előzmény: TJucus (61707)
TJucus Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61707

Szép estét Mindenkinek! Megint csak egy kicsit jövök, még játszanak a lányok. Ma jól megijesztett Réka (a festőművész) délelőtt nagyon csúnyán belázasodott. Semmi egyéb, de 38 fölött volt a láza. Gyorsan lázcsillapítás, ágyba stb. du. rendelt a dokinéni, elvittem akkorra már lement a láza, ő meg nem talált semmit. Most este megint picit felment a láz, de korántsem annyira, sőt, ahogy hallom már megint lement, mert igen hallom a hangját. A fiam megmaradt matchbox autóival játszanak megasztárost. Mondhatom jópofák.

Úgyhogy az őszi szünetünk mindjárt jól kezdődött. Remélem azért ez csak egy kis "egynapos vírus" volt. Pedig jó kis programokat terveztünk. Dehát ember tervez......

 

Azért valami szépet is mutatok. (Szerimtem!) Végre megformáztam a szalagos terítőmet, amit még Nyüzike kedves és hasznos istrukciói alapján kezdtem és fejeztem is be. CSak valahogy elmaradt a formázás. Az az igazság, hogy nagyon nemszeretem munka nekem a sok gombostűzés, így csináltam hozzá még másikat is, ha már, akkor......

Nos íme, itt van:

 

 Megyek is, szép jó éjszakát és további jó horgicálást. Nagyon szépeket alkottok, nehogy már elfelejtsem.
reaung Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61706

Sziasztok! Most lett kész a férjem téli sapija:

http://www.flickr.com/photos/8836464@N08/2965713681/

A képen nem ő látható, hanem a fiam ;-)

Mindenkinek sok-sok kreatív ötletet!

Zuzana7346 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61705
Csirip46 - az angyalkás rajzot fel tettem a képtáramba, meg másmilyeneket is. Tettem fel még másfajta fenyofákat is, akit érdelkel megnézheti. Lehet hogy valamelyikteknek meg is vannak.
Előzmény: csirip46 (61680)
Annamária36 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61704

Köszönöm !!!!   :o)

 

Holnap délután jelentkezem,most megyek én is aludni mert valamiért nem megy ez az átállás.

Előzmény: olimama65 (61703)
olimama65 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61703
Annamari! Én is!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Eddig foglalt volt a gép, csak most tudtam visszajönni egy kicsit. Nagyon elfáradtam jó 4 órát gépeltem. Azt hiszem nem sokáig leszek fent, megyek pihizni.
Előzmény: Annamária36 (61701)
nyüzike Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61702
Hova tüntetek?
Látom mindenki készül már a karácsonyra. Sok szép munkát raktatok fel. Most kevés időm van nettezni azért olvaslak benneteket, ha valami újról értesülök írok nektek.
Jó készülődést
Annamária36 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61701

Sziasztok !

 

Olimama írtam mailt !!!!!!!

Előzmény: olimama65 (61699)
nyüzike Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61700
Szép estét mindenkinek!
Most érkezett Idától a Hírlevél már körkötetű is van bambuszból.
Ida Három vastagságban tart próbaként fonalat és két színben ha megnézitek a gyár ajánlatát a fonal képére kattintva lehet megnézni az ajánlott tű vastagságot.
A fonal nagyon jó minőségű tényleg öröm vele horgolni. és ha megnézitek a honlapot arany és ezüst fémszála is érkezett nagyon jó áron.
http://www.adriafil.com/?id_lingua=2&id_pagina=10
http://passzio-merida.hu/index.php/hu/products/browse.html?category=156
http://passzio-merida.hu/index.php/hu/products/browse.html?category=54
Előzmény: szedit99 (61639)
olimama65 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61699

Szép estét Nektek!

 

Már megint egy kicsit régebben voltam, de nagyon el voltam havazva. Sok volt a munka itthon, pénteken meg Veszprémbe voltam megint Csöpivel és HorgIcával, mert fonalam volt még ott, de közben azért horgicáltam is. Nagyon szép remekműveket alkottatok mindannyian, nagyüzem van karácsonyra. Én most a Csöpi fenyőfáját horgolom, nagyon tetszik mindenkinek. Meghorgoltam Jolimama által feltett szalagos-csillagot is, de sajnos a kép nem nagyon jól sikerült, majd holnap újra megpróbálom és felteszem.

Még annyit szeretnék most írni, hogy végre megérkezett Amerikából az unokahugomtól a duplaorsós-hajócska. A négy helyett - ami kellett - ötöt küldött. Ha valakit érdekel, írjon @-t. Ezen kívül küldött még 10 csomag orsót, de sajnos azok műanyagok, nem próbáltam még, hogy ebbe a hajócskába jó-e. Egy csomagba 5 db van, úgy hogy el vagyok látva, de ha valakinek kell írjon, válaszolok.

 

 

 

 

 

 

Lia63 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61698

Sziasztok Lányok!

 

Zuzana7346!

 

Köszönöm szépen a rajzot, ne haragudj, hogy ezzel terheltelek. Elmentettem és jól ki tudom nagyitani, úgyhogy le tudom olvasni a mintát, nagyon szépen köszönöm - kiváncsi leszek az enyém hogy fog sikerülni?! Majd meglátjuk vagyok-e olyan ügyes, mint te. Köszi mégegyszer!!!

Ezek itt hópihék, biztos ismeritek őket én most találtam a gépemen.
Előzmény: Zuzana7346 (61661)
krysztasz Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61697
köszi, már írtam is Évinek.
Előzmény: gyöngyvirág2007 (61696)
gyöngyvirág2007 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61696
Szívesen, sok szerencsét!
Előzmény: krysztasz (61695)
krysztasz Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61695

Dehogynem, nagy segítség voltál így is, köszi a címet, írok is ÉVinek.

Előzmény: gyöngyvirág2007 (61694)
gyöngyvirág2007 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61694

Jaj, bocsánat, nem volt valami nagy segítség, a nickneve: Anhel, ha minden igaz, ez az adatlapja, rajta a tvn-es címével:

http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=711417

 

Évi, Te is hiányzol, már sose jössz vissza közénk? :(

Előzmény: krysztasz (61692)
krysztasz Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61693

Vagy a nicknevét és keresgélek.

 

Olvastátok, hogy a Fürge ujjak Amelie névre váltott? Nov. 4-én jelenik meg a legújabb szám, és lesz hozzá egy kis táska, amit kedvünkre díszíthetünk. Kép nem volt róla az előzőben, majd meglátjuk. :)

Előzmény: krysztasz (61692)
krysztasz Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61692
Köszi, a mailcímét nem tudom, több Évi is van a fórumon. Írd már meg légyszíves.
Előzmény: gyöngyvirág2007 (61691)
gyöngyvirág2007 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61691
Úgy emlékszem, Évi írta, hogy felszólítást kapott, törölje, de ha írunk neki, elküldi mailben, ami kell. Próbáld meg!
Előzmény: krysztasz (61688)
gyöngyvirág2007 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61690
Nagyon szépek! Még megtanulhatod azt is, tudod, a jó pap is... :D
Előzmény: fpárduc (61686)
gyöngyvirág2007 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61689
Köszi, én is elmentettem!
Előzmény: GAGA50 (61683)
krysztasz Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61688

Sziasztok! Korábban írtátok a fürge  ujjak linkjét, pontosabban ahol megnézhetjük a mintákat. Most nem jön be ezen az oldalon a fürge ujjak, jó linket nézek? Vagy törölni kellett?

http://xfree.hu/keptar.tvn?f=meliseva52

Lirent Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61687

 

Sziasztok!

 

Mamagai köszönöm szépen a segítséget.

Üdv.

 

Lirent

Előzmény: mamagai (61400)
fpárduc Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61686
Nem, nem gorgolgatni nem is tudok!

Csak horgolgatni...

Inkább megyek vissza tanulni!

Fpárduc
fpárduc Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61685
Bár tanulok erősen, azért pihenős szünetekben lassan gorgolgatok is.
Frissen keményítve:













Fpárduc
csirip46 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61684
Szuper ! Köszi. Jó nagy ! Minden látszik !
Előzmény: GAGA50 (61683)
GAGA50 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61683
Csirip.<br>A zuzanna által feltett angyal megtalálható itt.<br>

ITT
Előzmény: csirip46 (61680)
gyöngyvirág2007 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61682
Egyetértek, majdnem szó szerint ez lett volna a köv. hsz-em :)
Előzmény: csirip46 (61680)
gyöngyvirág2007 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61681

Sziasztok!

Nagyon szorgalmasak vagytok, szépek a munkáitok és nagyon jó ötletek kerültek fel, én most főleg a gyűjtögetésben vagyok szorgalmas. De talán ismét eljön az én időm is.

Csöpi, gyógyulgass, regenerálódj és sok szép kézimunkával térj vissza, nagyon szépek a díszeid, a virágaid meg gyönyörűek, élethűek, igazán nagyon tetszenek!

Lányok, az eü. sehol sem fenékig tejfel, itt Angliában sem, sokszor volt szó erről a témáról itt.

Írtam egy kis összefoglalót az élményeimről, ha van kedvetek, olvassátok el, tanulságos:

http://gyongyvirag2007.blog.xfree.hu/

Nem akartam ide betenni, mert kicsit hosszú.
Előzmény: Csopi47 (61615)
csirip46 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61680
ZUZANA. Én is kérném szépen a mintát, ha elküldenéd. Kerestem a képtáradban, de nem találtam. Szerintem, ha felraknád oda, akkor - mivel tényleg már müxik a tvn - le tudnánk tölteni és nem kellene egyenként küldözgetni. Hátha azon több látszik.
Előzmény: Zuzana7346 (61661)
Jolimama Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61679
működik a tvn.
Jolimama Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61678
Jóreggelt!
A tvn. valószínű, hogy karbantartás miatt nem működik, nem elérhető az ügyfélszolgálat sem.

Katus, érezd jól Magad közöttünk. Ha bejutsz, az én képtáramban is van gömbök, csillagok, harangok album. Találsz benne lépésenként is leírva.
A honlapunkon vannak a képtáraink linkje, ahogy már előttem is mondták. Reméljük, hogy hamarosan be lehet lépni.
csirip46 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61677
GAGA. Ugy tedd be az adatlapodra a Picasa cimét, hogy egy sorba essen, mert igy nem lehet simán kijelölni a másolást. Sok szép albumod van itt is !
A TVN-re még mindig nem lehet felmenni. Nehogy ugy járjunk, mint Anhika. Felmentem a képtárába valamelyik nap és egy db kép sincs benne pedig sok volt.
Előzmény: GAGA50 (61675)
csirip46 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61676
Köszi !
Előzmény: GAGA50 (61675)
GAGA50 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61675
Csirip !

Megnéztem a képtáradat a picassán. Be tettelek a kedvencek közé.
Előzmény: csirip46 (61674)
csirip46 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61674
KATUS. Ide rakom a Picasás oldalamat. Ez most müködik és itt vannak szöveggel ellátott minták is.
Karácsonyi minták
Előzmény: katusmameluk (61668)
borcsimama Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61673

De Juditkám vígasztal, mert akkor nem én izéltem el valamit a gépen, már 5x-helyreállítottam más-más időpontra a gépet, és sehol semmi. Én mindjárt arra gondolok, hogy valamit elnyomtam elrontottam, hogy fogom javítani.

Puszi a válaszért Neked is meg Csiripnek is. Megnyugodtam!!!

Előzmény: LRJudit (61672)
LRJudit Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61672

Szép jóreggelt képtáréhes hölgyek!

Gondolom nem vígasztal senkit, de nálam sem működik.

Katus!

Ha egyszer újra működnek a képtárak, Csiripnél van olyan harang, aminek szövege és rajza is van.

pilcher Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61671

Szia! Rajzról tudsz horgolni?

Előzmény: katusmameluk (61668)
borcsimama Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61670
Szia Pircsi, ha még itt vagy!!!! Azóta sem tudok bemenni a saját és mások képtárába is csak úgy, hogy megnyitom, ott vannak az albumok, és az albumokat nem tudom megnyitni. Nincs véletlenül meg a címük, hogy küldhetnék egy emilkét, hogy mi a franc van? Köszi a segítséged, nekem is már tele a hócipőm.
Előzmény: csirip46 (61669)
csirip46 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61669
Szép Reggelt Mindenkinek.
BORCSIKÁM. A TVN-re én sem tudtam felmenni. Most, hogy egy órával korábban van, az idegeimre megy. Már 4-kor kukorékolok.
KATUSMAMELUK. Néz be a képtárakba - egyéves - , biztos találsz leirt mintákat is. Én szívesebben használom a "képes" mintát. Ez minden nyelven ugyanaz..:-)
EDOCSKA. A Picasa képtáramban vannak még harangok, de ha bemész az "egyéves"-be, akkor a lányok képtáraiban is sok jó mintát találsz.
...és egy kis zsinoros Angyalka. Sajnos nem én csináltam....

Előzmény: borcsimama (61666)
katusmameluk Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61668

Sziasztok!

TEgnap este találtamrá a fórumotokra!

NAgyon tetszik! ÉS szeretnék egy óriási szívességet kérni!

Nagyjából tudok horgolni, meg tojást is szoktam húsvétkor!

De valamiért csillagot, harangot, angyalkát meg pláne nem ttudok!

Ha esetleg valakinek van egyszerű magyar nyelvű leírása hozzájuk, azt nagyon megköszönném!

katusmameluk@vipmail.hu

erzsimami Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61667

Sziasztok!

 

Most az unokáimnál vagyok, inditom a kicsit oviba. Hamar átfutottam a képeket, sajna másra most nincs időm. Gépem még mindig nincs, pedig mintáim zöme cd-n és a gépen van. Szerencsére tavaly nyomtattam ki karácsonyi mintákat. Most ugyan egy ideig nem lesz időm horgolni a tanfolyam miatt, de majd utána.

 

Aki a közelmúltban ünnepelte szülinapját, névnapját, szeretettel köszöntöm.

 

Amint rendeződnek dolgaim, jövök.

 

Puszi mindenkinek.

borcsimama Creative Commons License 2008.10.27 0 0 61666

Ilonamamzi, én voltam a Felsőcsatári úton vásárolni az új üzletükben a Reaéknál, vettem Eldorado fonalat, mert jó árban van. Csak melírozottuk nem volt.

 

Nem tudom, hogy mi a csuda van, de senkinek a képtárába nem tudok bemenni. Megnyitja, de már az albumokat nem. Már egy félórája szenvedek, a sajátoméba sem tudok bemenni.

Előzmény: Ilonamamzi (61648)
Nuska4 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61665

Szép estét!

 

Zuzana nagyon jók lettek az angyalkák és Mikulás is! Szeretném én is elkérni @-ben az angyalka mintáját, hátha azon jobban látszódna a rajz.

 

Tjucus aranyos a hóember.

 

Csirip köszi a fantasztikus linkeket.

 

Jóéjt!

Előzmény: Zuzana7346 (61661)
TJucus Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61664

Szép estét kislányok! Kicsit most benéztem, itt vannak az uncsikáim, úgyhogy nem leszek sokáig. Amígy még cihelődnek a lefekvéshez, idejöttem hozzátok.

Nagyon köszönöm a dícséreteket az hóemberemre, de a gömbölyűség nem egészen az én érdemem. Az az igazság, hogy vettem kész golyókat (hungarocell ill. préselt papír) és azt horgoltam körbe kispálcákkal. A két gombócot összevarrtam, a kalap meg fantázia szüleménye. Ahogy jött. De nekem is tetszik. A lányok már rendeltek is belőle.

Most megyünk alukálni, szép álmokat Nektek is.

szirmok Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61663

Szép estét!

Most jöttem, talán lesz most egy kis időm nézelődni. Fiam elment, így talán most kicsit nálam a gép.

LRJudit! Köszönöm.

Előzmény: LRJudit (61609)
perzsi Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61662
Jól értelmezted, meg kell számolni a láncszemeket. Minden 5.-be kell megcsinálni amit leírtál.
Előzmény: edocska75 (61659)
Zuzana7346 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61661
Szia Lia - itt kuldom az angyalka rajzát. En az angyalkákat a fejuknél kezdem, és mindjárt folytatom az angyalka szárnyával, vagy a felso részével, mint itt van, és a szoknyával folytatom.









Ha esetleg kicsi a rajz, elkuldhetem levélbe. De a rajz nem nagyon nagy.
Előzmény: Lia63 (61630)
LRJudit Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61660
Lehorgolod az egyik pálcacsoportot és közvetlenül csinálod a következőt. Két szélső pálca összeér.
Előzmény: edocska75 (61659)
edocska75 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61659

Jól leregadtam a 8-dik sornál. minden 5 szembe(2 egyrhp,3 lsz,2 egyrhp)...

vagyis egyetlen szembe kell a 2egyrhp,3 lsz és 2 egyrhp ? ha így van,hogyan jutok a következő 5-dik szemhez? hűűű bocsánat hogy ennyit kérdezek de a zsinorcsipkén kívül nemigazán horgoltam még mást.

Előzmény: LRJudit (61653)
GAGA50 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61658
edocska. A képtáramban a saját munkáim között vannak harang minták leírással.
Előzmény: edocska75 (61654)
LRJudit Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61657

Edocska!

Szerintem ezt Csiriptől töltötted, és ott van még kettő hasonló. Azokra is igaz, hogy a kezdésnél van kicsike eltéréske!

Előzmény: edocska75 (61654)
Lia63 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61656

Csirip46!

 

A MIVA CROCHET valami szuper, bár leirásokat nem találok, ill. csak elvétve, de csudijó dolgok vannak benne, köszi, hogy feltetted!!!

Előzmény: csirip46 (61620)
GAGA50 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61655
Judit, Csirip.

Csak most olvastam, hogy már megtaláltátok az albumot. Eddig nem voltam itt, mert feltettem a saját munkáimat is egy albumba.

Azt nem tudtam hogy csak egy linket lehet feltenni, mindjárt javítom. Köszi

Találtam tuniszi horgolásnak leírását is. Ha érdekel valakit be szkennelem.
edocska75 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61654

Köszi!

Ha van még hasonló minta valahol valakinek,annak örülnék...nagyon tetszik hogy részletes leírás ,fotó és rajr is van róla! Ezért is mertem elkezdeni.

Előzmény: LRJudit (61652)
LRJudit Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61653

Perzsi!

Minden szavad igaz!

Előzmény: perzsi (61650)
LRJudit Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61652

Párdon edocska!

Az 5-ös és 6-os sor a 2 lyuksor. A kezdésnél van némi eltérés, mert én nem rajzoltam lógató karikát. Én egyszerüen 6 láncszemes gyűrűbe, 16 db egyráhajtásos pálcával kezdtem a rajzot. Utána már egyforma! Briella fordította a mintát angolból, én meg megrajzoltam a rajzot kedvelőknek. Aztán jött Csirip és összerakott minket!

Előzmény: edocska75 (61647)
edocska75 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61651

Igaz! látszik hogy fáradt vagyok:(

valóban az 5 és 6 sor egyforma...hmm és ezt nem vettem észre.

Elég lassan haladok mert még sosem csináltam ilyent,most vagyok a 8-as sornál.

Köszi hogy segitettél!

Előzmény: perzsi (61650)
perzsi Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61650

Szerintem, az 5. és a 6 sor adja ki a lyuksort. Én eljutottam a 10. sorig.

 

És lenne is mindját kérdésem, hogy az egyik pálca csoportról, hogy jutok a másikhoz?

" a pálcacsoportok közé: ( 4 hárhp, közöttük 1-1 lsz), a pálcacsoportok középső 3 lsz-es ívére: 1 lsz, 1 rp, 1 lsz."?

Előzmény: edocska75 (61638)
LRJudit Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61649

Ilonamamzi!

Meg! Nagyon kicsi a színválasztéka még.

Előzmény: Ilonamamzi (61648)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61648
ja ja Judit! Megnézted az eldorádot Reáéknál?

A passzióban vásárolható olasz horgoló fonal pedig nagyon nagyon szuper, most a doppio-roporto 12-t használom (a 20-asnak felel meg) Csak úgy siklik a tűn, tényleg nagyon jó minőségű és csodaszép is. Csak ajánlani tudom.

Jucus! Klassz gömbölyű a hóemberkéd, leírhatnád az elkészítését.

Zuzana! Szépek az angyalkák, gratulálok.
Előzmény: LRJudit (61646)
edocska75 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61647

Köszi szépen!...de még mindig nem ok :(

 a 6-os sort ha megcsinálom,megvan 1 lyuksor,viszont a 7-estől nem lyuk lesz...

 

Előzmény: LRJudit (61643)
LRJudit Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61646
Látod-látod! Én vagyok az arany középút!
Előzmény: Ilonamamzi (61644)
Jolimama Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61645
Drága Szedit, örülök, hogy otthon vagy.
Én jól vagyok, horgolgatom már a karácsonyi dolgokat.
Láttam a Főteret, gratulálok a Lányodnak. Jó lenne egyszer azt is megnézni.
Előzmény: szedit99 (61639)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61644
Lányok! Ez nem volt semmi!!!!!!!!! Azt hittem, hogy gyorsan válaszolok, de mire beírtam már ketten is megelőztetek. Szuper!!!
LRJudit Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61643

edocska!

A 6-os és 7-es sorok, az a 2 lyuksor a képen. De csak 2, nem 4!

Előzmény: edocska75 (61638)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61642

Szedit! Örülök, hogy jól vagy, és bakapcsolódhatsz a nagy karácsonyi lázba.

Itt megtalálod Idáékat: http://passzio-merida.hu/
Előzmény: szedit99 (61639)
LRJudit Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61641
Előzmény: szedit99 (61639)
Annamária36 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61640

Szia ! 

 

Itt van :   http://www.passzio-merida.hu/

Előzmény: szedit99 (61639)
szedit99 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61639
Jóestét, Lányok!
Már két napja itthon vagyok, följavított állapotban.
Kerestem a Passzio kézimunkaboltot, de nem találom. Ki tud róla? A hőn szeretett bambuszkötőtűmet nekiajándékoztam a kezelőorvosomnak, Zsuzsannának. Összevissza puszilt érte, mivel nagy kézimunkás ő is. Most helyette szeretnék rendelni.

Jolimama, jól vagy? Ritkán látlak.
edocska75 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61638
Szép estét mindenkinek!
Már megint segítséget szeretnék kérni!
Találtam egy harang mintát,el is kezdtem(életem első harangja) de valami nem tiszta.
a kép és a leírás közöt szerintem van valami eltérés.
A 6-os és 7-es sorokat nem kell megismételni?
köszönöm!
perzsi Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61637

 

 

Szép estét Mindenkinek!

 

Marikje, Tjucus! Tündériek a lánykák.

Zuzanna! Gratulálok az angyalkákhoz, nagyon szépek.

 

A z unokák, most nem voltak, így én is megpróbálkoztam a horgicálással. Holnap lefényképezem és mutatom.

Borzasztóan lassan megy, többet bontottam, mint horgoltam.

További szép estét.

 

 

 

csirip46 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61636
Kössssssssssssssssssz. Majd a következő életkémben...talán...
Előzmény: LRJudit (61635)
LRJudit Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61635

Nem baj Csirip, szeretjük, jól csinálod!

Kiengesztelhetsz minket egy szép, saját készítésü rececsipkével. Kac-kac!

Ideje valami újat tanulnod!

Előzmény: csirip46 (61634)
csirip46 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61634
GAGA. Igazad van!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MEA CULPA...
JUDIT. Ugy látszik, hogy nem látok ki a fejemből és még szövegelek is!
Előzmény: LRJudit (61633)
LRJudit Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61633

Csirip!

http://xfree.hu/album_show.tvn?aid=130774

Ott van az a rececsipke is!

Előzmény: csirip46 (61632)
csirip46 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61632
...folyt.
Az adatlapodon felraktad mind a két képtáradat. Amikor én néztem, akkor még csak az xfree-s volt. Két cimet - sajnos - nem lehet felrakni. Én ugy oldottam meg, hogy a "kattintos" az xfree és a Picasát a következő szövegben irtam be, de azt már nem lehet kattintani csak másolni.
Na megyek és megnézlek a Picasán is.:-)
Előzmény: csirip46 (61631)
csirip46 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61631
Mégegyszer végignézem, mert csak rece horgolást láttam benne, de a sima recehorholást meg lehet "neccelni" és forditva. Szép mintáid vannak. Nagy kedvencem a recehorgolás. Most is azt horgicálom - függöny. Közben meg egy kis harang meg miegymás pihentetőnek :-)
Megboldogult gyermekkoromban a családban sokan necceltek. Már akkor eldöntöttem, hogy ezt nem csinálom. Most meg pláné. Hogy nézném a TV-t egy nagy keret mögül ?:-D.
Előzmény: GAGA50 (61627)
Lia63 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61630

Zuzana7346!

 

Gyönyörüek az angyalkáid, nekem különösen tetszik balról a második, elkérhetem a mintáját? Éppen előbb dicsértem TJucus gömbölyű hóemberét, de ezeknek az angyalkáknak a fejük is nagyon jól sikerült -hát én ilyet nem tudok. Ügyes vagy nagyon!

Előzmény: Zuzana7346 (61617)
Lia63 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61629

TJucus!

A hóembered olyan gömbölyű, hogy ennél gömbölyűbb már nem is lehet - mindig irigyeltem azt, aki ilyet tudott horgolni. Van leirásod, vagy csak úgy magadtól alakitottad? SZUPER LETT!

Előzmény: TJucus (61616)
Lia63 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61628

Kedves Csopi47!

 

Kivánok neked mielőbbi teljes felgyógyulást, jó pihenést, persze nagyon jó egészséget, és siess haza, VÁRUNK!!!

Előzmény: Csopi47 (61615)
GAGA50 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61627
Csirip!

A képtáramban mind a két féle megtalálható. Necc és horgolás.Nem találkoztál vele ?
Előzmény: csirip46 (61620)
evanet Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61626

Szép vasárnapot kivánok mindenkinek

 

Csöpike erősödj meg, gyógyulj meg minél előbb. Pihenj sokat. Gondolok rád a távolból. 

Előzmény: Csopi47 (61615)
Zuzana7346 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61625
Csopi 47 - mielobbi gyogyulást kívánok neked, sokat fogunk Rád gondolni, hiányozni fogsz itt és biztos hogy otthon is. Minnél hamarabb szeretnénk itt viszont látni.

A diocskáid igen szépek , gyonyoruen horgolsz.
Előzmény: Csopi47 (61615)
Jolimama Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61624
Csöpi, sokat gondolok Rád, jó feltöltődést és erősödést kívánok Neked. Hiányozni fogsz.
Előzmény: Csopi47 (61615)
csirip46 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61623
Csöpikém
Hiányozni fogsz nekünk, de fő az egészség. Gondolok Rád !

Jó ez a diós.
Előzmény: Csopi47 (61615)
csirip46 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61622
TJUCUS.
Aranyos ez a hóember :-)
Előzmény: TJucus (61616)
csirip46 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61621
Zuzana.
Nagyon jók !
Előzmény: Zuzana7346 (61617)
csirip46 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61620
GAGA. Ez azt muntatja, hogy hasonló az érdeklődési körünk:-)
Most is izgultam, hogy le ne dobjon, már párszor jártam igy de szerencsére a Piszkozatok - nál megtaláltam egyszer-kétszer.
Nagyon jó dolgokotat raktál fel, de ez nem rece csipke, hanem rece horgolás. A rece csipkénél az ugynevezett hálót külön megcsomozzák, nem horgolják - necc.Keretre kifeszítik és erre tűvel fonogatják rá a mintát. Természeretesen minden rece csipkét meg lehet horgolni. A rece csipkénél többféle szint is használnak a fonott résznél. Szóval, nagyon-nagyon macerás...
A Rece albumomban vannak régi, még a 20-a évekbel való minták és külön albumban amit Pmárti küldött, hogy tegyem fel. Szépek.

Megkerestem azt a blogspotos oldalt, ami a mintán rajta van. Jó dolgok vannak.
Felrakom.
MIVA CROCHET
Előzmény: GAGA50 (61613)
Jolimama Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61619
Margitmama és ha valakit még érdekelne:
Egy kis segítség a szalagos csillag horgolásához
GAGA50 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61618
Találtam a könyveim között egy " Kézimunka 1x1 " nevű 1959.- es kiadású könyvet. Ebben volt a képtáramba feltett rece csipke ( necc) .
http://xfree.hu/keptar.tvn?f=gaga50
Zuzana7346 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61617
Kellemes Vasárnapot kívánok!

Jucus - szép a hoembered, megeloztél, nekem is meg van ez a hoemberke, és meg is fogom horgolni, mert tettszik.

Elkészult a Mikulásom - ilyen lett.Meg horgoltam angyalkákat, mert most lesz egy kis szunetem, nem lesz erre idom.








Most nem is tudok vissza olvasni, mert megyek a temetobe, de ha vissza jottem majd potolom ezt a két napot.
TJucus Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61616

Szép napot Mindenkinek!

 

 Csöpi, ha még olvasod, nagyon jó pihenést és gyógyulást kívánok Neked.

 

Gaga, én úgy gondolom, 3 egyforma darabot kell csinálni és a végén az alsó rajz szerint összeállítani. Valamikor volt ilyen zsemletartó anyagból, szerintem ez ugyanolyan.

 

Pihenésképpen "összedobtam" egy hóemberkét, nézzétek. Szegényke még nem lát, de lesz neki szemecskéje is.

 

Előzmény: GAGA50 (61613)
Csopi47 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61615

Kedves nagy családom!

 

Gyorsan szakítottam rá egy pár percet,hogy elköszönjek Tőletek. Holnap reggel három hétre megyek Balatonfüredre a szívkórházba.

Kész lett ugyan a mellényem,de még kell rajta igazítani. Viszont valamelyik este készítettem egy gyors  kis karácsonyi díszt,annak a mintáját szeretném veletek megosztani.

 

A leírás a képtáram karácsonyi albumában megtalálható.

 

A diók óriásiak,bár itt nem látszik,a minta normál dióhoz van.Ha nagyobbat készítetek egy kicsit módosítani kell.

 

 

Arra szeretnélek még kérni benneteket,hogy a három hét alatt csak leveleket küldjetek,mert ha megtelik a postaládám lehet,hogy fontos levél nem ér ide. Köszönöm.

 

Írni csak módjával,mert majd nem győzöm visszaolvasni.

 

Mindenkinek minden jót, a szüli és névnaposoknak utólag,előre sok boldogságot.

Készítsetek sok sok szépet, és mutassátok meg.

Puszi mindenkinek Csöpi 

GAGA50 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61614
Csirip!

Amíg én kínlódtam a többszöri újraírással. Megelőztél.
Előzmény: csirip46 (61612)
GAGA50 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61613
Tjucus !

Ezzel a kis tartócskával már nagyon régen szemezgetek. Nekem is megvan, csak nem tudom eldönteni, hogy a kis tartócskák azok külön vannak- e meghorgolva és azután össze, vagy valahol az alapra kell kezdeni. No meg a kis tartók mintája a nagynak mennyi része.
De lehet, hogy csak én vagyok béna.

Borzasztó, hogy újabban többször meg kell írni egy levelet mire el lehet küldeni. Mindig elszáll.

Előzmény: TJucus (61592)
csirip46 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61612

Szép Napocskát Mindenkinek.

Jolikám. Nagyon szupi lett a szalagos mintád. Le is mentettem. Nagyon jó a leirás, tényleg könnyű lesz megcsinálni.

Csipke. Nagyon nehéz olasz oldalakat találni. Valahogy kevés van és azokon is alig van csipkehorgicálás, főleg ruházat.

A gugliba írd be : all'uncinetto               ez a horgolás.

Pár oldalt találtam. Kapcsolgass át a barátokra is. Bár, ők is a Picasán meglévő lapokból táplálkoznak.

Indulásnak:

 

 

http://picasaweb.google.hu/atteloiv   

http://picasaweb.google.hu/cristinalelia37             

http://picasaweb.google.hu/mazzone54    

http://picasaweb.google.hu/dorisbroderie

 

TJucus, Marikje. Aranyosak a csajok!!!!!

Livia. A kináló mintáját felraktam a képtáram Diszek albumába is. Jó nagy kb-s.

 

 

 

 

Na futok, mert nem lesz ebéd, ugy elnézegettem magam...

ráhajtás Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61611

Vidám szép napot Nektek kislányok!!

Sütök,főzök!!Délután vendégeket várok!!

Tegnap nem haladtm a terítőmmel!!!Ma sem sokat fogok szerintem!:)Pedig már csak 5 sor!!!!!!!!!

 

Jolimama Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61610
Maria46, az ajándék képét tedd fel ide a topikra. Innen én lementem, és felteszem a hónap munkáinak ajándékai közé.
Köszönjük az ajándékot.

Még egy hétig várom a képeket a hónap munkáira.
Előzmény: Maria46 (61584)
LRJudit Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61609

Szirmok!

Jolimama Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61608
livia néni, küldtem a gmail-re.
Előzmény: livia néni (61607)
livia néni Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61607

Kedves Lányok!

Szeretném megkérdezni, hogy kinek a képtárában van meg a calorimetry mintája. Tudom, volt róla szó, de akkor még nem érdekelt. Előre is köszönöm a választ.

 

Tjucus, kár, hogy ezeknek a tartóknak nincs mintája. Ilyeneket szoktak varrni, és tojást tesznek bele húsvétkor. Ez sokkal szebb volna.

Lívia

Annamária36 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61606

Szép Napot kívánok Mindenkinek !

 

Na igen,azt hittem fel tudom ide tenni azt a két könyvet de nem sikerült. Szóval Marcsi ott vannak azok és rátok várnak !  Érdemes megvenni mindegyiket.

(kötéseim megrendelésre készülnek)

Előzmény: Annamária36 (61605)
Annamária36 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61605
Előzmény: Marikje (61591)
Bubuka54 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61604
Marikje Drága! Te egy tündér vagy, hogy ennyi munka közepette is még a mi képtárainkkal is foglalkozol. A kis kuktáid nagyon aranyosan, mindig eszembe jut ilyenkor az én két lányom, ők is nagyon szerettek igy sütögetni /bezzeg most megvárják mig Anyu majd megcsinálja/.
Előzmény: Marikje (61589)
Bubuka54 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61603
Sziasztok! Jó reggelt mindenkinek és szép napot kivánok.
Jolimama! Nagyon jó lett az a szalagos csillagod, tényleg egyszerű, csak még nem igazán megy nekem/de majd próbálkozom/
Előzmény: Jolimama (61575)
margitmama Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61602
TJucus! Nagyon aranyosak ezek a tartók ,ign jó lenne ha meglehetne a mintáját ,találni! Hátha a másik életemben meghorgolom!!! puszillak.
Előzmény: TJucus (61592)
margitmama Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61601

SZÉP VASÁRNAP REGGELLT KÍVÁNOK!! GYERTEK KÁVÉZZATOK VELEM!!!!EGY FINOM SÜTI IS JÖHET!

 

Jolikám a csillagod olyan jól sikerült én is megpróbálom meghorgolni! ( nem biztos hogy megy!  )

 

MINDENKINEK JÓ SÜTÉST FŐZÉST ....

 

Marikje! Puszi a szépséges  ügyes, lánykáidnak!!! És persze neked is..

Marikje Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61600

Szép jó reggelt!

Maria a festő az nem az én kisasszonykám hanem Tjucus-é, de akkor is ari. Akkor már én sem voltam itt mikor írtál:)

 

Ma van nóraállítás? Jajj de jó mert kül nagyon el lennék havazva Fácánt főzök ebédre :) És még csak most tettem oda a forró vizet koppasztáshoz. Ennyire még nem örültem óraállításnak.

 

Borcsimama! Az én alvókám sem az igazi, bezzeg reggel tudnék aludni. DEe csajok bacisok voltam hozzászoktam az éjjel felkeléshez most meg nem tudok leállni vele.

Előzmény: Maria46 (61596)
csipke47 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61599

fpárduc csirip 46

 Köszönöm a linkekek még az olaszok kellenének, most azért gyüjtöm őket hátha van bennük amit én keresek vagyis rececsipke/necc/.

borcsimama Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61598

Sziasztok, már én kukorékolok 1 órája. Rossz mostanában az alvókám,. ráadásul kaptunk 1 órát, és én hamarabb fenn vagyok 1 órával.

 

Jutka, kérdésedre  a mintával kapcsolatban igen, ez annak a mintának a képe, mert én megcsináltam.

Előzmény: Jutka18 (61564)
Maria46 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61597

 

 

NYUGODALMAS JÓ ÉJSZAKÁT!

 

Reggel 1 óra plusz!!!!!!

Előzmény: Maria46 (61596)
Maria46 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61596

Helló Marikje!

 

Sajna ezt a nézegetést nem lehet abba hagyni, pedig már fáradt vagyok!

Aranyos kis festő kisasszonyod van gratulálok!

Azt gondoltam már csak én vagyok itt!

 

Üdv Mária

Előzmény: Marikje (61595)
Marikje Creative Commons License 2008.10.26 0 0 61595
Jucus! Az igazi hölgyek csak tudják miben lehet festeni:)
Előzmény: TJucus (61594)
TJucus Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61594

Csatlakozva a lányok képeihez, íme, egy "igazi hölgy" milyen öltözékben fogadta a dédimamát. Utána meg nekiállt festeni. Nem semmi a csaj.

 

TJucus Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61593

Hajnika! Ezt külön Neked küldöm a főnöki vállveregetés mellé.

 

TJucus Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61592

Nagyon szép estét Mindnyájatoknak!

Szóval lányok, ez merénylet!!! Már egy órája csak azt nézem, micsoda oldalakat tettetek fel. És akkor mikor fogok horgolni??? Köszönet érte, nagyon-nagyon jók.

Fpárducéban nagyon sok karácsonyi is van. Tovább nem is jutottam a böngészésben.

Marikje! Tündériek a lányaid.

Nyuszturenka, végre hallunk felőled. Most már egy kicsit pihenhetsz, és horgolászhatsz is gondolom.

Találtam egy érdekes, jópofa tartót? döntsétek el, ide teszem a képét, ha kell a képtáramba felteszem.

 

 

 

Marikje Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61591
Annamari! Úgy látom a könyvek el is fogytak:)
Előzmény: Annamária36 (61585)
Marikje Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61590

Jolimama! Nagyon jó lett a Kincső ujjasa és a fülvédő látom nagyon tetszett neki.

Szmine! Nagyon jó téged újra itt látni, jó hogy csiripelnek azok a madarak.

Annamari a sapka nagyon tetszik annyira illik az a bojt rá. Saját részre vagy Esztrenek készítetted?

Marikje Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61589

Szép jó estét mindenkinek!

 

3szor írom ezt a hsz-t mert elszállt valahová. Ind@a miatt nem tudtam belépni egy pár napig így van mit bepótolnom.

 

Először elmaradt köszöntések!

 

Nusa-Szagedről! A Várva várt kisunoka érkezéséhez sok szeretettel gratulálok és kívánok jó egészséget, boldogságot az egész családnak. Gyönyörű baba.

 

Szülinaposok!

Taptapo-Magdika, Rece-fice, Szmine, Ráhajtás-Ági, Zsebib ! Isten éltessen benneteket rőben egészségben.

 

Fpárduc! Drukkolok a nyelvvizsgára. Elvileg én is nov-8 mentem volna de nem jött össze rendesen a felkészülés csak passzívan tudtam tanulni, de a hallás utáni szövegértésem így sokat fejlődött. Vizsga Dec-8. Én meg drukkolok neked.

 

Megsütöttük LRJudit Háromszéki popgácsa receptjét, mivel nekem volt segítségem 2 ifjú hölgy szem,élyében így sokkal tovább tartott:), de megérte. A kis kuukták akcióban.

 

 

Lencse kezében még ott a kis galacsinja azt is ki kellet sütni természetesen, kosárka lett belőle. És ha már sütöttünk, aznap Lassange volt az ebéd. Én ennek is gyúrom a tésztáját, Erzsimama száraztészta receptjéből nálunk nagy kedvenc. Itt már készen kivétel előtt. Nem sok minden maradt belőle, pedig ez széles sütő:)

 

Na ennyi minden nem idevágó téma után a többi. Frissítettem a

Fórum lapot, felkerültek az ujabb képtár linkek, Emőke Blogja, továbbá a Karácsonyi linkgyűjtemény mellé feltettem az általatok leírással ajánlott karácsonyi apróságok képeit egy képtárba és az is beillesztésre került.

 

Egyéb linkek gyűjteményét is bővítettem egészen a mai napig általatok ajánlott linkekkel, képtárakkal nézgelődjetek.

 

És készítettem Lenkémnek még egy horgolt Fülvédőt. Kicsit átalakítottam a kötés leírást, mert a horgolás magasabb és más ütemben fogyasztani. A sárga a horgolt azért tettem a kötött mellé, mert így látszik, hogy szélesebb lesz a horgolt.

 

 Ugyanott fotóztam mint a multkor. És itt egy közeli is róla 
Bubuka54 Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61588
Sziasztok! Mindenkinek nagyon kellemes és szép estét és hétvégét kivánok. Nagyon sok szép dolgot műveltek, ma én egy kicsit hanyagoltam a kézimunkázást. Ellenben leszedtem még a megmaradt paradicsomokat és képzeljétek, még a piros- és sárga paradicsomból lett egy 10 literes fazékkal /igaz, ez héjastól/. Most azt készitettem, de már nem teszem el télire, hanem holnap paradicsomos húsgombócot fogok főzni.
Mindenkinek jó kézimunkázást kivánok.
Előzmény: szirmok (61587)
szirmok Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61587
Na megint itt, kicsit nem volt gépem.
Annamária36 Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61586

Szóval a Kategóriák - Hobbi - Kézimunka,

és itt a második 10-es adagban van - A tökéletes kötés iskolája

                                                     és -A zsinórcsipke készítése 

Előzmény: Annamária36 (61585)
Annamária36 Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61585

Sziasztok megint!

 

Megtaláltam két könyvet amikből nagyon sokat tanultam.

 

 

 

 

http://bookline.hu/control/searchpager

 

 

Maria46 Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61584

Szép estét Mindenkinek!!!

 

Mióta nem voltam sok minden történt a fórumon, de persze jók!

Sajna még mindig kinlódom, nagyon fáradt vagyok tul nagy a kert és kevés az erőm!!

Hát azért pihenés képpen horgicáltam pár dolgot, csak még nem tettem rendbe és fel , de hétfőn mutatom. Ugy gondoltam hónap munkájára nem küldök, de pár ajándékot szivesen!!!

 

A szülinaposoknak Ráhajtás, Toptapó na és akik még ünnepelnek sok boldog hosszu életett és horgicálást kívánok!!Isten éltessen Benneteket!

 

Betegeknek mielőbbi teljes felépűlést!

 

Az Ujaknak üdv és érezzék jól Magukat és  biztos nem csalódnak, sok segitséget kapnak . Jó itt lenni!

 

JOLIMAMA meddig kell feltenni az ajándékot! Szép dolgokat csináltál!!!

 

Jó egészséget Mindenkinek

üdv Mária

 

nyuszturenka Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61583

Sziasztok kislányok, nagy lányok, lányok, asszonyok, nénik nagymamik, fiúk:-)))

 

Elöször is az összes szüli, és névnaposnak Nagyon sok boldogságot kivánok utolagosan is.

 

 

Mindenkit nagyon megdicsérek, mert fantasztikusan dolgoztatok, nagyon sok sok szépet készítettetek.

 

Remélem most már én is neki állhatok. Ma lezajlot a leltár a gyárban, és annyira ügyesek voltunk, hogy semmi eltérés nem volt.

 

Kaptam dicséretett, a fönököm, mindenki előtt megdicsért, kihangsulyozta, hogy nélkülem ez nem lett volna ilyen. A Kollégáim, elismerésképen megtapsoltak.

Úgy látszik, megérte ennyit görcsölni néha napján. Mert ez annyira jó volt, annyira jól eset a lelkemnek a sok sok kinlódás után. Én is megköszöntem nekik, bár én még előtte, hogy segítettek, majd megtapsoltam én is őket. Szerintem meg nélkülük nem ment volna.

 

Szóval nektek is köszönök mindent. Mert akik írtak nekem levélben és gondoltak rám, az is sokat számitott.

 

Puszi mindenkinek.

LRJudit Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61582
Sziasztok! Jelen!
Előzmény: szirmok (61581)
szirmok Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61581

Nem mentem el!

Csak most nincs még itthon a fiam és addig enyém a gép.

Előzmény: szirmok (61580)
szirmok Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61580

Kedves Jolimami!

Csillagnak szerintem semmi köze  adologhoz.

Kicsit horgolgatok, de mindennel mostanában lassan haladok.

Jó itt nézelődni, ez egy kicsit pihentett. Nagyon nehezen írok, nincs türelmem semmihez.....

Előzmény: Jolimama (61578)
Jolimama Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61579
Látod-látod, Te is elmentél. Jóéjszakát Mindenkinek.
Előzmény: szirmok (61577)
Jolimama Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61578
Én itt vagyok. Úgy látszik elijesztettem a lányokat a csillagom feltételével.
Előzmény: szirmok (61577)
szirmok Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61577

Sziasztok!

 

Most egy kicsit itt lehetek, de egyedül? HOl vagytok?

Ágibaba, hogy vagytok?

Jolimama Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61576
+n
Előzmény: Jolimama (61575)
Jolimama Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61575
Kezdő szalaghorgolók is könnye meg tudják horgolni ezt a csillagot. Kicsit átalakítottam egy másik csillagot.
fpárduc Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61574
Ezeket pedig Rece Fice figyelmébe ajánlom:

http://picasaweb.google.com/aniaPa2007/RNoCi#
http://picasaweb.google.com/agusa2812/Filety#

persze nem kizárólagosan...
de itt sok rece minta van, ha jól emlékszem....

És balra el...












Fpárduc
fpárduc Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61573
Nem is tudom ki keresett orosz oldalakat.
Tessék itt van pár régi címem, lehet, hogy már nem mindegyik működik!


http://picasaweb.google.com/atteloiv
http://picasaweb.google.com/agnesaga1977
http://picasaweb.google.com/isbel4
http://picasaweb.google.com/beajulla
egyelőre ennyi...


fpárduc
csirip46 Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61572
PÁRDUCKA. Te csak tanulj és gondolj arra, hogy a vizsga után mennyi mindent fogsz csinálni.....
Előzmény: fpárduc (61571)
fpárduc Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61571
Sziasztok!
Micsoda oldalakat rakosgattok fel!!!
Nahát...
De nekem most nem lehet ilyeneket nézegetnem!!! :(
Na azért egy picit csak úgy pihenésként megkukkantom öket! :D

Fpárduc
csirip46 Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61570

Lányok. Ez természetes. Én ráérek, és nagyon szívesen gyüjtögetem a szép néznivalókat. Jó ezeken az oldalakon elboklászni, de biztosan és a felrakott gyönyörűséges kézimunkákat tartalmazó oldalak láttán, nem vagyok egyedül !

 

Van egy jó kis tisztitó programom.Petyuska vőm rakta fel nekem, hogy időnként, van amikor naponta többször is - letisztitja a gépemet az oda nem illő kiváncsiskodóktól és kiüriti az ideiglenes fajlok mappát.  

Úgy híivják, hogy  CCleander. Ingyen progi és nagyon hasznos. Azt hiszem, hogy a szoftver bázisban megvan.

 

Előzmény: Lia63 (61566)
csirip46 Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61569

Ez kimaradt.

Amit felrakok, az a főoldal. Rákatt amit nézni akarsz, sok lap van rajta.

http://www.klubochki.ru/   

Előzmény: csipke47 (61567)
csirip46 Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61568

Csipke.

Ezek szerint Te orosz lapokat szeretnél nézni. Ezen a Picasa oldalon orosz kézimunka lapok is vannak. Még keresek Neked, mert valamelyiknél sok MOD lap van felrakva. Egyenlőre nézegesd ezt. Remélem, hogy jó lesz.

http://picasaweb.google.com/MarKa42    

 

Ezek meg egy orosz forum oldalai. Itt ugyanugy, ahogy mi, mintákat raknak fel. Ezeket végig kell görgetned.

 

 

http://forum.knitting-info.ru/index.php?showforum=90     Fórum, ezen belül sok alfórum

http://forum.knitting-info.ru/index.php?showtopic=5144    szalagos

http://forum.knitting-info.ru/index.php?showforum=743    szalagos blokk-és több azon belül

http://forum.knitting-info.ru/index.php?showforum=741    félkörives

http://forum.knitting-info.ru/index.php?showforum=768   zsinor

http://forum.knitting-info.ru/index.php?showforum=140     ir

http://forum.knitting-info.ru/index.php?showforum=35   kötés-horgolás, felsők stb.

 

 

 

 

      

Előzmény: csipke47 (61567)
csipke47 Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61567

Csirip 46

Hát mindig tanul valamit az ember Tőlletek és nekem minden uj, most azt szeretném kérdezni, hogy amit emlitesz brazil oldalak, vagy kinai , nekem talán az olasz és az oroszok kellenének nekik az ujságjukban láttam nekem való dolgokat. De nem tudok odamenni, hogy kell?Köszi Marika

 

Lia63 Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61566

Drága Csirip46!

 

Mennyit dolgoztál miattam - hálásan köszönöm szépen - lenyűgöztél, mégegyszer köszönöm kedvességedet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: csirip46 (61559)
Lia63 Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61565

Kedves TJucus!

 

Nagyon köszönöm a web-címet, aranyos vagy!

Ha a horgolt pisztolyokra gondolsz - nekem is elállt a lélegzetem mikor a múltkor rátaláltam. A kézimunkázásban határtalan a fantázia.

Előzmény: TJucus (61560)
Jutka18 Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61564

A múltkor, amikor a forgókáról beszélgettetek, feltette, ha jól emlékszem Zsófimamája, hogy EZ A MINTA vajon mihez tartozik. Ez egy terítöcske mintája, ezé:

 

Jutka18 Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61563

Szervusztok!

 

    A brazil oldalakról sok kémrobot épül be a számítógépbe, rendszeresen kell karbantartani, mert sok galibát tudnak okozni, és ugye senkinek sem kellemes az a tudat, hogy valakik kémlelik, hogy milyen oldalakat nézegetnek, miket mentegetnek le, stb!

Előzmény: csirip46 (61562)
csirip46 Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61562

TJucus.

Nem maradtál le, csak én tematika + helyek szerint gyüjtöm a link címeket. Csak egy kattintás volt. Nagyon szeretem  a brazil oldalakat. Sokat mászkálok rajtuk, ahelyett, hogy horgicálnék, csak álmodozom...

Előzmény: TJucus (61561)
TJucus Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61561
Csirip! Hát én lemaradtam mint a borravaló. Ezt a választékot! Csoda vagy.
TJucus Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61560

Bocsánat, bocsánat Lia, neked küldöm az oldalt,

http://falandodecrochet.blogspot.com/

 

Elnéztem a neveket, annyira lenyűgözött a Zuzana által feltett kép. Nem semmi, mik jutnak az emberek eszébe.

csirip46 Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61559
Előzmény: Lia63 (61555)
TJucus Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61558

Szép Napot Kislányok!

Judit, el fogom küldeni a leírást, és megkeresem azt a képet, amit eredetileg lementettem. Az még olvashatóbb, csak én nem vagyok olyan ügyes. Előre is köszönöm.

Zuzana, itt van egy brazil oldal, és onnan aztán el tudsz veszni rendesen. Jó keresgélést.

 

http://falandodecrochet.blogspot.com/

 

Csirip,  nagyon köszönöm a videot. Megpróbálom, hátha sikerül, bár mikor Ti mutattátok, sem akart menni, de így hátha.

 

További szép napot. Itt más süt a napocska, úgyhogy megyünk egy kicsit sétálgatni. Este még bekukkantok.

 

LRJudit Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61557

Jucus!

Ha elküldöd a leírását annak a terítőnek, megpróbálom a fotót feliratozni szemszámokkal. Elég jól olvasható a kép, nekem el van mentve egy nagyobb. Szövegfordítást nem tudok csinálni, csak kimazsolázom a számokat.

Előzmény: TJucus (61548)
LRJudit Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61556

Neeeeeeeeeeeeeeeee!

Ne jöjjön a zimankó! A sapi szupi, azzal a nagy pom-pom-mal, jól mutat majd a fogason.

Előzmény: csirip46 (61552)
Lia63 Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61555

Szép napot Kislányok!

 

Segitségetekre lenne szükségem - már nagyon butulok -, olyan sok brazil oldalt néztem, meg mentettem is el és most egyet sem találok, adnátok egy pár web-cimet, ha van valamelyikőtöknek? Előre is köszönöm!!!!!! További szép hétvégét!

Annamária36 Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61554

Sziasztok!

 

Köszönöm a dícséreteket! Ezek megrendelésre készülnek. Ezután jön még egy pulóver aztán erre az évre befejezem mert nem jut idő a mi Karácsonyunkra.

 

Látom még mindig a zsinórhorgolás körül forog a topikélet. Nyugodtan vágjatok bele

! Ezt én mondom, akinek évek óta van egy félbehagyott terítője (de nem a bonyolultsága mihatt,hanem mert lusta vagyok). Lehet,hogy tavaszra kellene rendeznünk egy bemutatót zsinórozásból?  :o)

Jolimama Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61553
Rece-fice!
Már jártam a képtáradba. Nagyon jó lett.
Szóltam Marikje-Marcsinak, hamarosan felteszi a linkjeink közé.
További jó gyűjtögetést.

Egyébként recehorgolás iskola szinte minden filéhorgolás újságban is található.
Előzmény: Rece-fice (61549)
csirip46 Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61552
Annamária.
Nagyon jó a sapid és a sálak. Jöhet a zimankó !
Előzmény: Annamária36 (61546)
csirip46 Creative Commons License 2008.10.25 0 0 61551
TJUCUS.
Végre megtaláltam az oldalt, ahol a zsinorhorgolás videoja is van.
Görgesd lefelé, amig a videohoz nem jutsz. Érdemes megnézni, lépésről lépésre megmutatja, hogy hogyan kell a zsinort horgolni és még sok jó tanács.

Zsinórhorgolás-video

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!