Keresés

Részletes keresés

N.21 Creative Commons License 2019.08.28 0 1 16131
N.21 Creative Commons License 2019.08.28 0 1 16130

Nekem most pozitív benyomásom volt, várom az edzőmeccseket.

Előzmény: Hajrá Kaposvár! (16129)
Hajrá Kaposvár! Creative Commons License 2019.08.27 0 3 16129

Valaki írja ám meg, hogy mi volt a mai 17 órás ankéton. :D Előre is köszi...
Nagyon remélem, hogy csak pozitív tapasztalatokkal jöttök el onnan. :) Az irányító srácra különösképpen kíváncsi leszek.

Hajrá Kaposvár! Creative Commons License 2019.08.22 0 0 16128

Vajon a Reggie-Ubilla duó a ZTE-ben is jól fog muzsikálni? 

Hajrá Kaposvár! Creative Commons License 2019.08.22 0 2 16127

Én sem raknám be Ponjavicsot kezdőbe. Teljesen felesleges lenne, mert akkor senki nem tudna 100%-ban érvényesülni, mert csak 1 labdával játsszák ezt a sportot. :)
Baki meg tényleg olyan, ha meccs elején fel tud pörögni, akkor nagyon hasznosan tud játszani.
Nagyon kíváncsi leszek, hogy ki mit tud majd kihozni magából, és nagyon remélem, hogy az irányító srác beválik már a legelejétől fogva. 

Tocy92 Creative Commons License 2019.08.22 -2 3 16126

A kezdőben a két amerikai kezében lesz a labda, ők fogják bontani a védelmet, ők fognak betörni, szervezni, kreálni, plusz a két magasban is bármikor benne van 10-15 pont. Ha melléjük beteszed Ponjavicsot, akinek kb. az egyetlen erőssége az, hogy pontot szerez, akkor egyrészt neki sem lesz elég labdája ahhoz, hogy hasznos legyen, másrészt abban a pillanatban, hogy Baki, Krnjajski, Hock (?), Bogdán érkezik a kispadról, "csak védekezést" kapunk és a támadójáték visszaesik.

 

Viszont ha Baki kezd, akkor ő szerintem jól illeszkedik a bontó/pontszerző emberek mellé (a kiosztásokat jól beveri, tavaly is remekül triplázott, az alapszakaszban 44%-kal, még ha kevés kísérletből is), nem veszi ki a labdát a többiek kezéből és elvégzi a munkát hátul, majd amikor jönnek a cserék (pl. Norfleet és Baki leül, jön Krnjajski és Ponjavics), akkor nem borul fel a csapat, mert tudunk behozni olyan játékost, aki pontszerző, esetleg védelembontó. Így azért kisebb lehet a hullámzás, mint amikor fent van a pontszerző ötös, aztán cserélünk kettőt és hirtelen megáll a támadójáték. Plusz ha az első percek nem alakulnak jól, akkor nem egy olyan ember jön fel, aki simán lehozhatja 0 ponttal, minimális labdaérintéssel a meccset, hanem egy olyan, aki az esetlegesen döcögő csapatot kicsit meg tudja tolni, felpörgetni.

 

Szerintem a két amerikai és Lalics mellé pont jó Roli és Baki, a rotáció pedig úgy lehet egyensúlyban, hogy Ponjavics és Dramicanin jöhet a padró, akik tudnak dobni és oda lehet nekik adni a labdát, amíg a fő szervezők lent vannak.

 

Bakinál szerintem abszolút fejben dől el, hogy mi lesz vele aznap támadásban, de én úgy emlékszem, hogy főleg kezdőként láttam tőle olyan meccseket, amikor már az első negyedben bevert 1-2 triplát, csereként sokszor nagyon passzív.

Előzmény: N.21 (16124)
N.21 Creative Commons License 2019.08.21 0 0 16125

nyomot

 

 

A tokom kivan, ezektol az "intelligens" hibajavitoktol.

Előzmény: N.21 (16124)
N.21 Creative Commons License 2019.08.21 0 1 16124

... a szerkezetnek is az tenne jot, ha pontszerzo a padrol jonne a tobbiek mellett...

 

 

Ezt nem ertem, kifejtened ennek mi az ertelme?

 

 

Geget mindenki szereti, de nem kezdo kaliberu, sose volt az. Vedekezesben tud extra lenni, nagy neha vannak bravuros pontjai is, de tamadasban altalaban netto ember hatranyt jelent. 

 

Ponjavic remelem tobbet fog jelenteni tamadasban, mint Baki, a vedekezeserol egyelore nekem fogalmam sincs, azt se tudom lattam-e egyaltalan jatszani eloben. Ha igen, bennem nyomott nem hagyott.

 

 

Ponjavic erkezeseben en osszessegeben az 5. legiost udvozlom, azt, hogy lehetosegunk lett ra. Szerintem mar ez oromteli dolog mifelenk.

 

Lehet, hogy Hock kivalasaval lett ra keret (de nem hinnem), mindenesetre nagyon kellett meg valaki bedobo posztra. Hock posztjan meg igy is megvagyunk, nem annyira fajdalmas pech a csapat szempontjabol. Geri szempontjabol termeszetesen az, szerintem iden kapott volna hasznos perceket, ha raszolgalt volna.

 

 

Előzmény: Tocy92 (16123)
Tocy92 Creative Commons License 2019.08.21 0 0 16123

Meglepődnék, ha Ponjavics kezdene, szerintem a szerkezetnek is az tenne jót, ha pontszerző a padról jönne a többiek mellett, illetve Bakinak is mindig az tett jót, ha kezdő lehetett, akkor sokkal jobban szokott játszani.

 

Viszont nem tudom, hogy mindenhol mi ez a nagy pozitv fogadtatás Ponjavicsnak. Lassú, gyenge, nem tud kreálni, nem jó védő, dobni pedig szintén maximum átlagosan tud - botrányos hatékonysággal, teljesen teher nélkül hajigálhatott tavaly. Kellett még egy ember 3-as posztra, jobb napjain tényleg lehet benne 15 pont, meg néhány tripla, arra biztosan jó, de hogy ő nem jobb játékos Markovicsnál, az azért elég valószínű az eddigiek alapján.

 

Mindenesetre a rotációnk így már valóban legalább létszámban meglehet, a többit meglátjuk. Nagyon negatív vagyok, de most már azért várom, hogy mit sikerül összerakni - vezéralkat nincs, sok "munkásember" van, jó edzői munkával lehetne azért ebből főzni.

Előzmény: N.21 (16122)
N.21 Creative Commons License 2019.08.20 0 2 16122

Davis-Norfleet-Ponjavic-Hendlein-Lalic

 

Krnjajski-Hock-Baki-Bogdan-Dramicanin

 

 

A keret mélysége így abszolút adott, minősége kiderül majd, bízzunk bennük.

 

 

Hock Gerinek jobbulást, mi lett a pontos diagnózis?

N.21 Creative Commons License 2019.08.20 0 1 16121

Ellenünk jól dobált, erre emlékszem, januárban (?) szerintem konkrétan ő vert meg minket Szegeden.

 

Kellett nagyon alapból is, Hock sérülése miatt meg pláne.

Előzmény: Lecso11 (16120)
Lecso11 Creative Commons License 2019.08.20 0 2 16120
TYHilton Creative Commons License 2019.08.18 0 1 16119

Cooke, Gibbs, Raivio, Branden Frazier bármikor jöhetne 🙄😄 Fey már-már inkább utazó nagykövet lett kosárlabdázó helyett 😄

Előzmény: Lecso11 (16115)
N.21 Creative Commons License 2019.08.17 -1 0 16118

Hát elkezdődött ismét :(

Törölt nick Creative Commons License 2019.08.17 -1 1 16117
Ha hosszabb kihagyás vár Gerire akkor itt az idő 5.légióst igazolni de minél előbb!
Előzmény: Tocy92 (16116)
Tocy92 Creative Commons License 2019.08.17 0 0 16116
Lecso11 Creative Commons License 2019.08.16 0 6 16115

Na akkor egy kis "szokásos" :D

 

Ivan Lilov

Miután végre lelépett innen, visszatért hazájába. A Szpartak Plevenben 13 meccsen 15.5 pont, 5.9 lepattanó, 4.4 gólpassz volt az átlaga. A bajnokságban a 6. helyen végeztek.

 

Kasey Shepherd

Januárban a grúz élvonalba szerződött, ahol 15 meccsen a bajnokság 3. legjobb dobója volt (19.4 pont), egyúttal a legjobb labdaszerző és a 4. legjobb gólpasszadó. Meg is lett az eredménye: nyáron a BC Kijevbe igazolt, amely tavaly döntőzött az ukrán bajnokságban és a nemzetközi kupában is játszanak.

 

Toney McCray

Utánunk egykori nemzetközi kupás ellenfelünkhöz, a lengyel Prokom Trefl Sopothoz igazolt, de 3 meccs után onnan is távozott (4.3 pont). A szezont Katarban fejezte be, ahol 19.8 pontot átlagolt.

 

Sterling Gibbs

Tavaly a görög élvonalba szerződött, de nem tudott megragadni, 9 meccsen játszott (11.7 pont) és a francia 2. ligába ment. A Nantesnál 17 bajnokin 15.3 pontos átlaga volt és a 10. helyen végeztek.

 

Mo Evans

Miután tőlünk távozott a spanyol 2. osztályba igazolt. Az elmúlt évet a ciprusi élvonalban kezdte, de mindössze 5 meccs után szerződést bontottak vele, csak 6.6 pontos átlaga volt. Azóta nincs csapata…

 

Malik Cooke

Tőlünk Izraelbe igazolt, majd az elmúlt idény a francia 2. ligában töltötte, ahol 32 meccsen 10.8 pontot és 3.8 lepattanót átlagolt.

 

Winsome Frazier

Utánunk visszatért Dél-Amerikába, Uruguay, Argentína, Ecuador, tavaly Chile és Argentína, jövőre Bolívia az útvonal. Tavaly az argentin bajnokságban 16.3 pont volt az átlaga.

 

Jaytornah Wisseh

Kaposvár után visszament Szlovákiába, tavaly pedig a cseh élvonalba szerződött. Itt 44 (!) bajnokin játszott és 8.2 pontot, valamint 4.5 gólpasszt átlagolt. Csapatával játszott az Alpok-Adria Kupában is.

 

Kenneth Simms

2017-ben visszatért korábbi finn csapatához, majd a szezon végén a francia 2. osztályba ment. A tavalyi évet Hollandiában töltötte, 36 meccsen 9.5 pont és 6 lepattanó volt az átlaga. Csapatával megnyerték az alapszakaszt, de a rájátszásban meglepetésre 0-3-mal búcsúztak az elődöntőben.

 

Javier Duren

Tőlünk év közben távozott és a szezon második felét finn élvonalban töltötte, viszont ez a 2016/17-es szezon volt és azóta nincs csapata…

 

Matt Stainbrook

4. szezonját kezdi majd a spanyol 2. ligában. A Betis megnyerte a bajnokságot és feljutottak, de Stainbrook maradt a 2. osztályban és Palma de Mallorcaba igazolt. A bajnokban tavaly 17.7 perc alatt 7.9 pontot és 4.7 lepattanót átlagolt.

 

Hrvoje Puljko

A tavalyi szezont ismét előbb otthon Horvátországban, majd áprilistól megint Iránban töltötte, utóbbiaknál bajnoki elődöntőig jutott.

 

Ermin Jazvin

Úgy fest 39 évesen már nem játszik, tavaly még lehúzott 3 meccset a Boszna Szarajevóban.

 

Igor Mijajlovics

Zsinórban 4 szezont játszott Romániában (Nagyszeben, Temesvár, Craiova), majd most nyáron a macedón élvonalban 10. Ohridhoz igazolt. Tavaly Craiovában 27.7 perc alatt 9.5 pontot és 3.6 gólpasszt átlagolt.

 

Anthony Jones

Utánunk játszott Brnoban és az olasz 4. ligában és 2017/18-ban még egy évet a spanyol 4. ligában, de tavaly már nem volt csapata.

 

Novar Gadson

Harmadik éve játszik az argentin élvonalban. Júliusban ért véget nekik a szezon, miután a negyeddöntőben búcsúztak. Csapata legjobbja volt, 43 meccsen 14.9 pont és 4.5 lepattanó volt az átlaga.

 

Nik Raivio

3 év Legnano után tavaly nyáron megpróbálkozott az erősebb bajnoksággal és a német élvonalbeli Bayreuthba igazolt. Itt a BL-ben is játszott, de nem tudott szintet lépni, vissza is tért az olasz 2. ligába, ezúttal Milánóba. A Bayreuthban a bajnokságban 4.8, a BL-ben 2.3 pontot átlagolt.

 

Branden Frazier

Frazier eddig kiváló karriert fut, előbb 2 évet korábbi nemzetközi kupás ellenfelünkhöz, az orosz Avtodor Szaratovnál töltött, majd az elmúlt szezon a spanyol 1. osztályú Burgosnál. A 11. helyen végeztek a világ második legerősebb bajnokságában, ahol 8.1 pontot és 2.1 gólpasszt átlagolt.

A mostani szezont pedig a német 1. osztályú Telekom Bonnál kezdi, akikkel a nemzetki kupába is visszatér.

 

Matt Gibson

Több térdsérülés is hátráltatta az elmúlt években (elvileg tőlünk is már emiatt távozott), a francia 3. liga és a német 2. osztály után visszatért Finnországba. Itt a tavalyi 2. Loimaa csapatában fog játszani.

 

Fahro Alihodzics

A görög 2. osztály után Belgiumban játszott, majd az elmúlt nyáron Koszovóba igazolt, de még a felkészülés alatt súlyos sérülést szenvedett és kihagyta a teljes szezont. Felépült és a Pristina megtartotta és a következő szezont is ott tölti.

 

Milos Pesics

2017-ig Romániában játszott, majd a szlovén élonalbeli Tajfun Sentjurhoz igazolt. Jövőre már a 3. szezonját kezdi meg ott. Tavaly 15.0 pont és 4.7 lepattanó volt az átlaga.

Itt ugye két új igazolásunkkal (Rashun Davis és Jure Lalic) ellen is játszott. Davis 17 és 19, Lalic 20 pontot dobott „ellene”. Lalicék egyébként a 3., Davisék az 5., Pesicék pedig a 9. helyen végeztek.

 

Wayne Chism

Több évig a Fülöp-szigeteken és Bahreinben játszott, majd most nyáron Libanonba igazolt. Legutóbbi állomáshelyén 22.7 pont és 12.3 lepattanó volt az átlaga.

 

Michael Fey

Japán, Uruguay, Tajvan, Egyiptom, Thaiföld, Indonézia, Tajvan, Thaiföld, Bahrein, majd megint Thaiföld az útja. De tavaly már nem játszott sehol, sanszos, hogy 36 évesen befejezte ő is.

 

Nejc Strnad

A szlovén irányító is immár 36 éves. Most kezdi zsinórban az 5. szezonját a szlovén 2. ligában a csapatában. Tavaly 28 meccsen 15.3 pontot és 4.2 gólpasszt átlagolt.

 

Ales Kunc

Hihetetlen, de még mindig lehet róla írni, ugyan 46 évesen már „csak” 3x3-ban nyomja, de ott még aktív. 2018-ban, 45 évesen még játszott a szlovén másodosztályban és átlagolt is 10 pontot.

 

Ales Primc

6. szezonja Ausztriában, tavaly 39 évesen még 9.4 pontot átlagolt.

 

A többiek vagy visszavonultak vagy a magyar nb1-ben vannak/lesznek.

N.21 Creative Commons License 2019.08.15 0 0 16114

Én már nem remélek szinte semmit... :)

Előzmény: Lecso11 (16110)
N.21 Creative Commons License 2019.08.15 0 0 16113

Ha szemben fönt nem lenne hely, azt mondanám, hogy Dombóváron volt a meccs. :)

Előzmény: Tocy92 (16111)
Lecso11 Creative Commons License 2019.08.15 0 0 16112

Lalic jó sokáig húzta az elején :))

Előzmény: Tocy92 (16111)
Tocy92 Creative Commons License 2019.08.15 0 0 16111

Mielőtt megjön minden légiós, egy kis ízelítő: Lalic (fehérben, 21-es) és Davis (kékben, 5-ös) egymás ellen, tavalyról:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Rk2je0ofJEk

 

 

Lecso11 Creative Commons License 2019.08.15 0 1 16110

Reméljük lesz javulás...

Előzmény: N.21 (16108)
Lecso11 Creative Commons License 2019.08.15 0 0 16109

Pustahvar közben visszament Fehéroroszországba volt csapatába.

N.21 Creative Commons License 2019.08.15 0 0 16108

Értem. De szinte mindig úgy van, hogy a delfinek még nem ír semmit, amikor a bb1 már rég igen. Lehetne a hivatalos honlap is pörgősebb, stb. 

Előzmény: Lecso11 (16107)
Lecso11 Creative Commons License 2019.08.14 -1 1 16107

Ez még nem biztos, hogy ekkor lesz és velük lesz és lesz-e egyáltalán :D

Előzmény: N.21 (16103)
Lecso11 Creative Commons License 2019.08.14 -1 2 16106

Az biztos, hogy kell még ember 3-as posztra, ez nem is lehet kérdés. Főleg, mivel ebből a keretből azon poszton még ideiglenesen se tud "bejátszani" senki klasszikus 3-ast, mivel a két amerikai is inkább 1-2-es, a magasak meg 4-5. Max. Bogdán Benit lehet pár percre, de lassú hozzá, illetve totális small-ballt lehet három 1-2-essel.

 

Szerintem szeretnének is hozni oda embert, de ugye magyar nincs, légiós meg sokba kerül és nem is feltétlenül csak a fizetése miatt, hanem az 5. légiós leigazolásával járó "büntetések" miatt is, egyrészt a fizetendő összeg plusz az mkosz pénz, amelytől elesünk az 5 légiós miatt; és a hírek szerint azért nem dúskálunk a fazekakban a milliókban idén sem.

Előzmény: Scratchmen (16105)
Scratchmen Creative Commons License 2019.08.13 0 3 16105

Megnéztem a tegnapi videós összefoglalót. Puska szerint a keret "véglegesnek mondható". Hát nagyon remélem, hogy görögből hazafelé Sztojan még elővarázsol egy hármast az ingujjából, mert ez így nagyon soványka lesz.

Lecso11 Creative Commons License 2019.08.12 0 3 16104
N.21 Creative Commons License 2019.08.12 0 0 16103

Szept. 21., KKK-KTE

 

 

Szintén bb1.hu

 

 

Scratchmen Creative Commons License 2019.08.12 0 3 16102

Nagyon kellene valaki hármas posztra, mert az egyszem Gegével baromi súlytalanok vagyunk ott.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!