Keresés

Részletes keresés

Rőth Sándor Creative Commons License 2014.11.04 0 0 10139

Pesszimisták voltak, több balesetre számítottak.

Előzmény: majmokbolygoja (10138)
majmokbolygoja Creative Commons License 2014.11.04 0 0 10138

majmokbolygoja Creative Commons License 2014.11.04 0 0 10137

2001/2004/2006 os lejáratúak.

Előzmény: asahian (10136)
asahian Creative Commons License 2014.11.04 0 0 10136

Mázli!

 

Gondolom egy, vagy nagy részük már lejárt szavatosságú; de azokkal is megkapó és érdekes hangulatú fénykép lőhető. Vannak számosan akik expired filmekre indítottak projekteket, főleg külföldön...., a film,  az akkor is film, lelke van.

Előzmény: majmokbolygoja (10134)
DJ Szegecs Creative Commons License 2014.11.04 0 0 10135

Az AGFA szerintem lejártan is jó, én is teszteltem korábban:
http://szegecs.de/foto/agfacolor100.html

 

Persze ezeknél a lejárt cuccoknál nincs reprodukálható eredmény, hiszen eltérőek a lejárati idők, és a tárolási körülmények is.

 

Előzmény: majmokbolygoja (10132)
majmokbolygoja Creative Commons License 2014.11.04 0 0 10134

Ezek egy rendőr ismrősömtől valók, helyszínelésre használták őket, de 10 éve a raktárban álltak. Kaptam pár kartonnal:)

Előzmény: asahian (10133)
asahian Creative Commons License 2014.11.04 0 0 10133

Úgy van, a kettő között vannak; jó minőségűek, de paramétereik alapján átlagos felhasználásra valók.  Agfát régóta fűzök be, egyik kedvenc brand volt-van számomra..

De mint tudjuk egy képen két dolog látszik; a téma, és aki a gépet kézben tartja, kezeli....

 

Üdv.

 

 

 

 

Előzmény: majmokbolygoja (10132)
majmokbolygoja Creative Commons License 2014.11.04 0 0 10132

Tudom, hogy nem FF, de hátha tudtok segíteni.

Szereztem pár tekercset ezekből. Mit lehet tudni ezekről? Nyilván nem a legprofibb kategória, de nem is a legalja. Van valami infótok?

 

cirki Creative Commons License 2014.11.04 0 0 10131

Koszi, a szamokbol mas kombinaciok is konnyen kiderithetoek. Jobo orsot szeretnek mert meg mindig a ket 120 filmen vagyok fennakadva. OFF tema mert diat akarok hivni ahol sem a film sem a vegyszer nem epp filleres tetel ezert biztosra akarok menni. a 1501 orsora konnyen felfuzom a ket filmet meg tuti nem fut egymasra es a krokus tankban boven lessz hely vegyszernek is ugyhogy problema megoldva. Idovel egy jobo tankot is beszerzek csak nekem ez hobby igy lassan gyul ki ra :) Most epp egy szkennert vettem, elegem lett hogy masok szetk***ak a filmjeim "digitalizalas" cimszo alatt. Epson 4490 remelem bevalik a hozza fuzott remenyem.

Előzmény: Törölt nick (10130)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.03 0 0 10130

Szia! Ha ez érdekelt volna, megmondtam volna, mérés nélkül is  ;-))))))

Ha, nem sikerülne a Jobo orsó, nézzél Patersont, az is belemegy a Krokus tankba (Soós kereskedésben szokott lenni), ha nem találsz, adok kettőt kipróbálod ha beválik elbotoljuk  ;-))))))

Előzmény: cirki (10129)
cirki Creative Commons License 2014.11.03 0 0 10129

Remek ! akkor vadászok egy jobo 1501 orsót.

Előzmény: Rőth Sándor (10128)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.11.03 0 0 10128

Belepróbáltam a Krokusba, jó lesz, felmegy a lengyel tengelyre a germán orsó.

Előzmény: cirki (10126)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.11.03 0 0 10127

A 40 mm nem stimmel, ugyanazt a tengelyt használja, mint az 1500-as sorozat.

 

Előzmény: arcvonal (10125)
cirki Creative Commons License 2014.11.03 0 0 10126

Köszönöm ! Akkor a Krokus tankba belefér. (Lehet elsőre csak egy orsot veszek) Nem kértétek de hátha másnak jol jön: AP/Kaiser(Paterson) orsó külső 9,5cm blső 2,6cm. Krokus 800 külső 10,2cm belső 2,5cm.

Előzmény: Rőth Sándor (10124)
arcvonal Creative Commons License 2014.11.03 0 0 10125

jobo 2502 40mm, ~127mm

Rőth Sándor Creative Commons License 2014.11.03 0 0 10124

Csak úgy parasztosan, mérőszalaggal mérve: a nagyobb 12,8 cm, a kisebb 9 cm. A belső átmérőjük egyforma, 2,5 cm.

Előzmény: cirki (10122)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.03 0 0 10123

Szia! Nekem Jobo 1540 tankom van, ha nem felejtem el megmérem neked  ;-))))))

 

 

(Ha ide kattintasz:   http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=237182

 és ott a Weblap „fülre” találsz egy felsorolást azokról a hozzászólásokról, amiben leírom, hogy milyen következtetésre jutottam az analóg fekete fehér laborálással kapcsolatban. Persze van más is.)

Előzmény: cirki (10122)
cirki Creative Commons License 2014.11.01 0 0 10122

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérésem hogy meg tudnátok mondani a Jobo orsok méreteit ?  150x meg 2502 -nek ? Külső belső átmérö.
Köszi előre is !

BNSfoto Creative Commons License 2014.10.31 0 0 10121

kiderült, ha esetleg valakit érdekel csupán annyit jelent hogy az infrához igazodó, D19, alacsony hőmérsékletű processz

Előzmény: BNSfoto (10120)
BNSfoto Creative Commons License 2014.10.30 0 0 10120

Milyen az infra hívás?

cirki Creative Commons License 2014.10.29 0 0 10119

Végül megfejtettem. A 2501 orsó tud fogadni két 135-36 filmet de csak speckó betöltövel lehet gyorsan és biztosan befüzni. A 2502 orsóra csak egy fér vagy két 120-as.

Előzmény: cirki (10115)
cirki Creative Commons License 2014.10.29 0 0 10118

Köszönöm nektek, hát az ára nem csábító inkább csak megakadt a szemem a 72 expos filmen... (olyant még nem láttam.)

arcvonal Creative Commons License 2014.10.29 0 0 10117

A hívótank fogad két kisfilmre állított spirált, vagy egy rollfilmre állítottat, illetve egy síkfilmes spirált. Ha nincs kupakod hozzá, akkor ez nem a legalkalmasabb tank a kézi híváshoz.

Előzmény: cirki (10115)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.10.29 0 0 10116

Ha még nem vetted meg, akkor hagyd a 2500-as sorozatot, az elsősorban a síkfilmek hívására való. Lehet ugyan tekercsfilmet is hívni benne, de arra egyszerűbb az 1500-as széria.

Előzmény: cirki (10115)
cirki Creative Commons License 2014.10.29 0 0 10115

Sziasztok !

Nem igazan ertem a jobo 2523 tankot. Gyakorlatilag 2 orso jar bele 2x2502 es az oldalan irja hogy kepes 4 db 135-36 filmet vagy 2db 135-72 filmet fogadni. A 2502 spiralrol csak annyit talaltam infot hogy 1db 136-36 filmes kepes fogadni... akkor hogy is van ez ?

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.27 0 0 10114

Jó kép!

Előzmény: arcvonal (10106)
arcvonal Creative Commons License 2014.10.25 0 0 10113

Köszönöm az észrevételeket. Akkor az ilford DDX lesz a következő vizsgálat tárgya. A 24 fokon végzett hívásokról igyekszem referálni.

 

Előzmény: Törölt nick (10112)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.25 0 0 10112

A DDx szerintem a legkorszerűbb hívó jelenleg, második a Xtol. Az R09 erősen korszerűtlen, durvább szemcsét ad, rosszabb érzékenység kihasználással, de ez talán szinte az össze többi hívóról is elmondható…

 

Ha ide kattintasz:   http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=237182

 és ott a Weblap „fülre” találsz egy felsorolást azokról a hozzászólásokról, amiben leírom, hogy milyen következtetésre jutottam az analóg fekete fehér laborálással kapcsolatban. Persze van más is.   

Előzmény: arcvonal (10111)
arcvonal Creative Commons License 2014.10.25 0 0 10111

Értem, akkor az RS felejtve. Kisfilmre marad a T-max. Síkfilmre Ilfotec ddx, vagy a Foma r09 a jobb választás? A gépet én nem buherálom, volt vele így is macera mire összereszeltem. Egy szál fűti a temperáló vizet, és talán tartályonként fűti a vegyszert. Örülök, hogy működik.

Előzmény: Törölt nick (10109)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.10.25 0 0 10110

Megtaláltam a leírását, tényleg csak 24 fokot írnak.

Az Xtol doksijában van hívási idő erre a hőmérsékletre, 1:1 hígításra, forgódobos hívásra, az a Tmax filmhez biztosan jó lesz. Nem próbáltam, de eddig az adataik pontosnak tűntek. Sajnos egyszer ezt is be kell keverni, annyi kényelmetlenség van vele.

Ha van elég türelmed ki tudsz kísérletezni más hívókkal is jó hívásokat. Ha nem lehet becsapni valahogy a gépet, akkor talán az erősebb hígítás segíthet.

Van egy pár jól bevált hívó, ami az ORWO-hoz is jó lesz. Rodinal, Kodak HC 110, az Ilfosol, Ilfotec, Rollei, ezek mind törzsoldatok.

Előzmény: arcvonal (10104)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!