Keresés

Részletes keresés

szimpatizans Creative Commons License 1999.09.30 0 0 174
Tegnap este nem voltam TV-radio kozelben. Leirna valaki, hogy hol es mit kozoltek a temaval kapcsolatban?
Udv.
szimpatizans
Előzmény: medve (44)
frett Creative Commons License 1999.09.30 0 0 173
Persze az is lehet, hogy csak blöfföl.

Erről úgy lehetne meggyőződni, hogy:
"Szarházi! Tartom a tétet! Teríts!"

Előzmény: BBF (166)
heraklesz Creative Commons License 1999.09.30 0 0 172
Nekem a Csurkával kapcsolatban valami nem világos. Mit igazolt a bíróság? Van erről valakinek valami forrása? Szeretném elolvasni azt a bírói határozatot, amelyik igazolja, hogy Csurka III/III-as ügynök létére egyetlen jelentést sem aadott. (Nem provokációnak szántam, tényleg csak érdekelne.)
Előzmény: Balázska (168)
Balázska Creative Commons License 1999.09.30 0 0 171
Olyat még nem hallottál, hogy egy volt Secus átigazol, s olyan szöveget ir, amilyet új megbizói kivánnak tőle?
Előzmény: VaLaki (106)
lujza Creative Commons License 1999.09.30 0 0 170
Nem bujok a sunyiba. Bujjal te.
Mit korlatozod itt a szolasszabadsagot ?
Előzmény: Skorpió (160)
Rsüni Creative Commons License 1999.09.30 0 0 169

Nem mindegy, hogy honnan van, ha egyszer jelentkezett?
Beismerte, hogy bement érdeklődni, hogy miért nem kap munkát.
Akkoriban csak úgy érdeklődtek az emberek a BM-nél mi?
Bejárkáltak érdeklődni.

A nagy ellenzékiek hol vannak most?
Linkelő doktor, hárombetűnevű, Glaci és a többiek?

Előzmény: dekóder (167)
Balázska Creative Commons License 1999.09.30 0 0 168
Nem Csurkának, kell hinni, a dokumentumnak, amit leközölt a MF: "Nevezett...felkereste a BM III/1. Osztály eligazitóját és közölte...hogy el kivánja mondani Pór György tevékenységére vonatkozó információit...ezt a beszélgetést azért kérte, hogy őszintén elmondja mindazt, amit Pór Györgyről, tevékenységéről korábban illetve jelenleg tud, valamint szeretné tisztázni a saját szerepét...hogy számára kedvező munkahelyen elhelyezkedjen." Szerintem ez nem kevés... P.S. Csurka István nem spicli: az átvilágitó birák igazolták, nem sikkasztó: számtalan birósági itélet, végül a Legfelsőbb Biróság itélete igazolta. Fellebbezésnek helye nincs... Kéretik őt megkövetni a rágalmakért kedves Skorpió!
Előzmény: Skorpió (81)
dekóder Creative Commons License 1999.09.30 0 0 167
Kedves frett!

Igaz, csak HJM kartácsnál minden helyett szerepelt a "honnan van".
:-)

Előzmény: frett (161)
BBF Creative Commons License 1999.09.30 0 0 166
Ajjajj! Nagy a gáz!
Csak nehogy úgy járjon kedves Demszki úr, mint párt társa Pető Iván!
Pedig milyen felhördülés volt akkor is coclib körökben!
Ja, lehet, hogy Csurkának még más is van a kezében.
Most ő osztja a lapokat. Nála van az adú ász! Persze az is lehet, hogy csak blöfföl.
malasin rudi Creative Commons License 1999.09.30 0 0 165
6. Csurka István szarházi.

Az első ötöt olvasgatva még voltak kétségeim. Ez a 6. azonban meggyőzött.

Előzmény: Seki Waker (158)
Rsüni Creative Commons License 1999.09.30 0 0 164

Neked miért fáj, hogy jelentkezett?

Előzmény: Seki Waker (158)
Patmore Creative Commons License 1999.09.30 0 0 163
Balázska Creative Commons License 1999.09.30 0 0 162
Gyenge...
Előzmény: Ariel (69)
frett Creative Commons License 1999.09.30 0 0 161
Kedves dekóder,
ha megengeded annyit helyesbítenék, hog yigenis fontos, hogy honnan kapta. És ha suskus van, akkor ő is üsse meg a bokáját.
Csakhogy vége legyen eccer az ilyen sunyi banktitok-államtitok-hálószobatitok nyilvánosságra hozásoknak követezmények nélkül.

Ettől függetlenül, derüljön ki, hogy ha már nyilvánosságra került, akkor igaz-e ami benne van. Ha nem, akkor gatyaleperlés. Ha igen, akkor meg majd kajánul figyeljük annak bizonygatását, hogy miért is volt az úgy helyes :-)

UI: SZVSZ egy baromság. Legfeljebb arra jó, hogy érezzék milyen az, amikor ilyeneket irkálnak valakiről...

Előzmény: dekóder (157)
Skorpió Creative Commons License 1999.09.30 0 0 160
Szvsz Csurka egy mocskos es hazug besugo. Azok is elbujhatnak a sunyiba, akik most Demszkyt cseszegetik.
Előzmény: Patmore (150)
Balázska Creative Commons License 1999.09.30 0 0 159
Medve! Amit leirtam, annak pont az lényege, hogy magának a házasságkötésnek semmi jelentősége! olvasd el mégegyszer, figyelmesebben!
Előzmény: medve (56)
Seki Waker Creative Commons License 1999.09.30 0 0 158
Drága Barátaim!
Elképesztően sok badarság lett összehordva ebben a topicban, úgyhogy nem árt ha tisztázunk néhány dolgot.
1. Maoizmus. Az idő 1968. Talán vannak itt is olyanok, akiknek mond valamit ez az évszám. Ez ugyi Párizs és Prága éve. Az alternatív fiatalok falán Che Guevara képek. Ebben a közegben a Kulturális Forradalomról akkoriban nagyjából annyit lehetet tudni, hogy bázisdemokráciával kívánja megújítani a szocializmust a Nagy Kormányos. A véres részletek csak jóval később derültek ki. A "Prágai Tavasz" is valami hasonlóról szólt. Mindkettőt lehetett szeretni, és szembesíteni a "létező szocializmus" kiüresedett, bürokratikus valóságával. Divat volt ez akkoriban, és nem csak a pesti bölcsészkaron, hanem pl. a Sorbonon is.
2. '72 érdekes éve volt Magyarországnak. Gyakorlatilag ekkor küldték padlóra az "új gazdasági mechanizmust”, és ekkor volt az 1. nagyobb március 15-i ellentüntetés. A résztvevők zöme szabadnapos középiskolás volt, akik szabadszellemű világot álmodtak maguknak. A pártbüró azonban nacionalista felforgatásként kezelte az ügyet. Ugyanakkor a kétfrontos harc jegyében oda akartak csapni a szélsőbalra is, amelynek megtestesítőit azokban a bölcsész fiúkban és lányokban látták, akiknek tetszett az a párizsi eszmékkel fűszerezett, bázisdemokrata szocializmus kép, amit Mao nyugaton terjesztett.
3. A '70-es évek végére az volt a jellemző, hogy különböző szabadidős programok keretében, főleg házibulikon "szerveződött", a létező szocializmus ellenzéke. Valójában nem volt semmiféle szervezettsége a dolognak. Ezért sem tudott vele mit kezdeni a III/III. Ők ugyanis arra lettek kiképezve, hogy felgöngyölítsék az illegális csoportokat. Itt viszont csak baráti, haveri köröket találtak. Mindenféle hierachia nélkül.
4. A házibulik törzsvendégei azonban ellenzékieknek tartották magukat, és azt is tudták, hogy „nyilvántartanak, mert nyilván tartanak tőled”. A szocializmus közeli összeomlására még a ’80-as évek vége felé sem nagyon számítottunk. Úgy ’87 vége felé már sejteni lehetett, hogy talán megérjük a végét, de hogy már ’90-ben demokratikus választások lesznek, azt még csak álmodni sem mertük. Élni viszont kellett, és az is elég nyilvánvaló volt mindenki számára, hogy egyetemi karrierünk nem csak a vizsgákon múlik, hanem a „jelentéseken” is. pontosabban azon, hogy a vizsgálónk miként értékeli a jelentéseket. Demszky megpróbálta tisztázni magát egy olyan ügyben, amelyben speciel a rezsim szemszögéből nézve is ártatlan volt. Ez minden, csak nem besúgónak jelentkezés.
5. Annak idején az Esti Hírlapban még úgy szólt a híradás, hogy Demszky Gábor megtámadta a békésen intézkedő rendőröket, akik ezért jogos önvédelemből kényszerítő eszközt (értsd: Kádárkolbász) használtak vele szemben. Na ez a hír is kb. annyira volt hiteles, mint a mostani Csurka történet.
6. Csurka István szarházi.
dekóder Creative Commons License 1999.09.30 0 0 157
Kedves HJM!

A lapot nem vettem, itten olvastam a Mazsolázásban.
;-)

Az átvilágítók tudomásom szerint azt vizsgálják, hogy XY beszervezett ügynök volt-e, illetve hivatalánál fogva kapott-e jelentéseket. DG nyilván nem volt beszervezve, ezért volt nemleges a bírák határozata. Ez azonban nem jelenti azt, hogy DG egyszer és önként nem ment el a hatósághoz, hogy információt adjon valakiről. A dokumentum szerint elment és adott. A kérdés tehát szvsz nem az, hogy honnan kapta CsI a papírt, hanem az, hogy igaz-e, ami abban szerepel, és ha igaz, akkor abból mi következik.

Előzmény: HJM (151)
Zmac Creative Commons License 1999.09.30 0 0 156
Kedves HJM!

Az ugye egyértelműen kiderült a Patmore által bemásolt cikkből, hogy az átvilágító-bírák vizsgálódási köre (nem az eredménye!!!), és a Csurka által prezentált dokumentum adatai nem fedik egymást.

Előzmény: HJM (151)
Balázska Creative Commons License 1999.09.30 0 0 155
Pókerarc! Mikor volt a "másszor"?
Előzmény: Pókerarc (67)
Rsüni Creative Commons License 1999.09.30 0 0 154

Kicsit súgok ide-oda,
Én vagyok a város ura.
Jaj, most éppen hova súgjak,
Orbánnak, vagy Horn Gyuszinak?
tata Creative Commons License 1999.09.30 0 0 153
"Ha benne lesz az RTL-ben és a TV2-ben, holnap háromszor leírom, hogy hülye vagyok."

Várom :-)))

Előzmény: medve (44)
lujza Creative Commons License 1999.09.30 0 0 152
Demszky Gabort nem rugtak ki 1972-ben az egyetemrol. Az csak mitosz. 1976-ban vegzett.

Nos, abban az idoben egeszen kis dolgokert kirugtak embereket. Kirugtak pl az egyik evfolyamtarsamat, pusztan azert, mert rossz helyen igazoltattak marcius 15-en. Csendes, videki gyerek volt, a legynek sem artott soha. Engem is igazoltatni akart egy rendor, annak idejen, de anyam okos asszony volt, tudta, hogy megakadalyozni ugy sem tudja, hogy ott legyek, s eljott o is.
(azt meg en nem tudtam megakadalyozni :-)
Ki is dumalt az igazoltatasbol.

Ennyit a korrol. DG-t, ha nem rugtak ki az egyetemrol, annak oka kellett, hogy legyen. Nem feltetlenul az, hogy spicli volt o maga. Eleg volt pl. egy "okos" feleseg.

Mindenesetre meg tudom erteni, hogy Csurka elunta, hogy o rohadt tegla, DG meg 10 eve tetszeleg a hos ellenallo
szerepeben.

Es hogy kapott egy parat ? ( sose allitottam, hogy abban a rendszerben minden rossz volt. :)))
Akkoriban egyebkent is gyorsan jart a rendorok keze. Pl. ugy tudom Jancso Miklos is kapott egy parat, engem pl. nem vertek meg, de 2x volt alkalmam futni a gumibotozo rendorok elol.

Amit DG a teveben eloadott, az meggyozott arrol, hogy saros valamiben. Nem duhos volt ugyanis, hanem sunyitott.

Pl. ha ram mondananak ilyeneket, eloszor rohognek, aztan duhos lennek.

Ugyhogy Jaccuse, nem nekem kene jobban megvalogatnom az ismeroseimet, hanem neked. Es foleg jobban vigyazni, mit hiszel el es kinek.

Előzmény: Jaccuse (73)
HJM Creative Commons License 1999.09.30 0 0 151
Kedves dekóder!

Örülök, hogy vetted a lapot. ;-)
A Demszky-re vonatkozó kérdések feltevésének csak az előzőek megválaszolása után van értelme, mivel Demszky kezében van az átvilágítóbírák negatív döntése.

Ugyanezt a "vádló" Csurka úr nem mondhatja el magáról, viszont még azzal is "vádolható", hogy - ha igaz amit mond azzal kapcsolatban, hogy mikor került hozzá az anyag - akadályozta a bíróság munkáját, az igazság kiderítését, mégpedig előre megfontoltan aljas indokból.
;-)

Meggyőződésem, hogy ha az átvikágítóbírák valamit találtak volna Demszkyvel kapcsolatban akkor az közzétették volna ugyan úgy mint a többi érintett esetében.

Előzmény: dekóder (148)
Patmore Creative Commons License 1999.09.30 0 0 150
Szvsz Demszky sáros. Azok is elbújhatnak a sunyiba, akik most Csurkát cseszegetik.
Patmore Creative Commons License 1999.09.30 0 0 149
Besúgással vádolják Demszkyt

Nem cáfolta a fôpolgármester, hogy valódi az az 1977-ben kelt III/III-as dokumentum, amely szerint beszervezését tervezte a pártállami titkosszolgálat, s amelyet e heti számában hozott nyilvánosságra a Magyar Fórum. Demszky Gábor tájékoztatón fejezte ki felháborodását.

Budapest jelenlegi fôpolgármestere, Demszky Gábor „1976 decemberében felkereste a Belügyminisztérium III/I osztály eligazítóját, és közölte, hogy… el kívánja mondani Pór György tevékenységére vonatkozó információit”. Ezt tartalmazza az a dokumentum, amelyet a Magyar Fórum című lap e heti száma közöl Demszky Gábor 1976-ban önként jelentkezett besúgónak címmel. A fakszimilében nyilvánosságra hozott Javaslatban Jávor Miklós rendôr százados 1977. január 13-án közli Demszky Gábor meghallgatásának tervét, s elôrebocsátja: „beszervezésére külön javaslatot készítünk”. A dokumentum melletti cikkben Csurka István azt írja, hogy az anyagot 1994-ben zárt borítékban adta át neki egy férfi. A Javaslat valódiságát „szakértôim megvizsgálták, és teljes mértékben hitelesnek találták”.
Demszky Gábor átvilágítása megtörtént – erôsítették meg az egyes fontos tisztségeket betöltô személyeket ellenôrzô testületnél érdeklôdésünkre. Szakértôk szerint a szabályozás szempontjából közömbös, ha valaki „felajánlja” szolgálatait. Az ellenôrzött személynek nyilvántartásba kellett kerülnie, s jelentést is kellett adnia ahhoz, hogy elmarasztaló határozattal zárják le ügyét.
A Magyar Fórumban megjelent cikk már a harmadik alkalom, amikor ugyanarról az alapról próbálnak lejárató kampányt folytatni – hangsúlyozta tájékoztatóján Demszky Gábor. Tavaly az átvilágítóbírák határozatban szögezték le, hogy tiszta – írta nyilatkozatában. „Ami a lényeges, hogy Magyarország a Balkán vagy a polgárosodott Európa felé tart-e” – fogalmazott a fôpolgármester. Leszögezte: amikor néhány hónapja Orbán Viktort illették hasonló vádakkal, akkor ugyanúgy fölháborodott, mint most. A Magyar Fórum fôszerkesztôje megkérte, mondja meg, mi hamis a cikkben. A fôpolgármester azt válaszolta: „Nem foglalkozom ennek a cikknek egyetlen betűjével sem.” Hozzátette: saját magán kívül nem ismer politikust, aki a rá vonatkozó anyagot szabad kutatásra felajánlva közkönyvtárban letétbe helyezte. A Kossuth rádió Vasárnapi újságjának tudósítója megkérdezte: „Tehát nem volt III/III-as?” A fôpolgármester azt felelte: „Ön mondta.” A „szándékában áll-e lemondani ezek után a fôpolgármesteri tisztségrôl?” kérdésre azt felelte: „Ezt nem tekintem komoly kérdésnek.” (b. l.–m. p.–ny. j.)
*
A besúgói életpálya útlevéllel és állással járt. Demszky viszont sem végzettségének megfelelô munkalehetôséget, sem külföldi utazási lehetôséget nem kapott, csak folyamatos rendôri zaklatást – fogalmaz közleményében Magyar Bálint, az SZDSZ elnöke. „Ezért talán mulatságosnak is lehetne tartani azt az erôfeszítést, amellyel az egykori besúgó, Csurka István megpróbálja Demszkyt bemocskolni” – állítja. Csurka szerint viszont Magyar Bálint indulatos, ennek következtében hazudik. Ô például nem állította, hogy Demszky besúgó volt, csupán azt, önként jelentkezett beszervezésre.
Hozzátette: az ügy miatt kezdeményezi „a megfelelô eljárást”.

Mai Nemzet

dekóder Creative Commons License 1999.09.30 0 0 148
Kedves HJM!

A 6. és a végtelen között melyik pontokban szerepelnek nálad a Demszkyre vonatkozó kérdések?

Előzmény: HJM (144)
Rsüni Creative Commons License 1999.09.30 0 0 147

Akkor talán bizonyítsd be ezt az állításodat.

Előzmény: Törölt nick (146)
HJM Creative Commons License 1999.09.30 0 0 144
Hmmm...
1. Csurka elismerte, hogy "politikai" az ügy.
2. Demszky elismerte, hogy járt "a hatóságnál".

Ergo:
Csurka anyagának lehet(van) valami valóságalapja.

Kérdés(ek):
1. Mikor került az anyag Csurka kezébe?
2. Honnan van az anyag?
3. Kinek állt érdekében ez a "kitálalás" és miért?
4. Titoksértés miatt indul-e valamilyen eljárás Csurka és lapja ellen?
5. Ha nem indul eljárás akkor miért nem?

Előzmény: HJM (74)
HitetlenTamaska Creative Commons License 1999.09.30 0 0 143
Kedves eomer
Csurka indiszponáltsága engem is meglepett.
De csodálkozom, a reakciók visszafogottságán is, amit Csurka szellentése ezen forumon a jobb érzésü emberekböl kiváltott.
Lehet hogy ebben része van Demszky - szerintem sem ideális - tegnapi szereplésének.
Lehet, hogy ugyanabba a "hibába" esett, mint az akkori elemzök szerint Dreyfus kapitány az ellen indult koncepciós perben: észérveket sorakoztatott fel, a helyett, hogy elvörösödve, orditva és a "gatyáját is leperlem róla" kiáltással rohamozott volna.
Előzmény: eomer (137)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!