Keresés

Részletes keresés

nemnyaralo Creative Commons License 2012.10.27 0 0 4880
Kb. tavaly ilyenkor volt téma. Papst EC ventiket akarok hajtani vele. Valószínűleg túl nagy lesz a légcsere ha nincs leszabályozva. Itthoni (nem Kínából rendelős) PWM szabályzót nem találtam még neten (főleg olyat, aminek van publikus ára ;-) ).
Előzmény: Mekk Elek ezermester (4879)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2012.10.26 0 0 4879

Ez két külön berendezés:

- egy tápegység, ami előállítja az egyenáramot,

- és egy PWM teljesítményszabályozó.

 

Pesze technikailag ez lehetne egy darab berendezés is (pl "széles tartományban vezérelhető kimenőfeszültségű kapcsoló üzemű tápegység"), de ha látsz ilyet kereskedelmi forgalomban (megfizethető áron) azonnal értesíts  ;)

Valószínűleg rááldozol majd egy gigawattórányi energiát arra, hogy találj egyben egy ilyen készüléket

és amikor végre sikerül, akkor ki fog derülni, hogy kár volt, mert valami miat mindeképppen kell egy fix feszültségű tápegység is, tehát nem spóroltál semnit ;) Szóval én nem erőlködnék és megoldanám két külön egységből (tápegység + PWM szabályzó) a dolgot.

 

...de még mindig nem árultad el, hogy mit akarsz (sem azt, hogy milyen műszaki paramétereket vársz el tőle)

pesze nem kötelező...

Előzmény: nemnyaralo (4878)
nemnyaralo Creative Commons License 2012.10.26 0 0 4878

"PWM kimenetű táp" nálam = táp + szaggató. Olyasmi érdekelne, ami leadja a stabil 12V-ot, miközben 0 és 100% között tudom állítani a kitöltési tényezőt egy tekerentyűvel/akármivel.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (4877)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2012.10.25 0 0 4877

"Illetve keresnék olyan tápot, amelyik tud PWM kimenetet."

 

A tápok többnyire folyamatos egyenfeszültséget adnak ki (legalábis erre törekednek ;)

míg a PWM jel egy változó kitöltési tényezővel "szaggatott" egyenfeszültség.

Ebből a szempontból "PWM kimenetű táp" nem létezik (hacsak nem valami speciális célra készítették).

...szóval pontosítsd egy kicsit, hogy mit szeretnél megoldani, mert lehet, hogy nem a megfelelő dolgot keresed.

Előzmény: nemnyaralo (4876)
nemnyaralo Creative Commons License 2012.10.25 0 0 4876

Sziasztok!

 

Rég jártam erre, talán múlt év vége felé. Recair hőcserélő köré van valaki aki már megépítette az egész rendszert? Illetve keresnék olyan tápot, amelyik tud PWM kimenetet. Korábban felmerült már pl. a http://metroman.unas.hu/spd/M000MS40-12/Kapcsolo_uzemu_tapegyseg_12_Volt_40_W_MEAN_WELL_S4 táp, ami alapnak jó, de nem tud PWM-et.

tthom Creative Commons License 2012.10.19 0 0 4875

Persze, ha a fő cél szimplán a könnyű elkészítés, akkor még így is teljesen jó.. hullámpapír könnyen vágható, darabolható.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (4874)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2012.10.19 0 0 4874

"Méhviasz terpentinben oldva, az hamar elpárolog"

 

És ezután mennyire marad PÁRAáteresztő a papír?

Előzmény: drrr1 (4873)
drrr1 Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4873

Méhviasz terpentinben oldva, az hamar elpárolog, ez tünik a legjobbnak ,de azt hiszem csak akkor foglalkozok ezzel , ha a sima papir rövid életünek bizonyul.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (4872)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2012.10.17 0 0 4872

Impregnálószer egyébként létezik sokféle (tulképpen a mélyalapozók is ilyesmik) csakhát ezek nem papírhoz készültek, ráadásul nem biztos, hogy jó ötlet egy ilyen vegyi anyagal kezelt felületről belélegezni a levegőt éveken át (mondjuk egészségügyi szempontból a hullámpapír kötőanyaga sem biztos, hogy megfelel).

Na ezért (is) olyan drágák a gyári papír hőcserélők.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (4871)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2012.10.17 0 0 4871

"légyszi irjál még erről, mivel érdemes impregnálni"

 

Miközben igyekszel az impregnálással vízállóvá tenni a papírt, ugyanakkor nagy valószínűséggel egyúttal párazáróvá is tennéd, így elveszne a papír fő előnye az alumínium vagy műanyag hőcserélőkkel szemben: az, hogy a hővisszanyerés mellett még valamennyi párát is visszanyer.

Ráadásul ha mártogatással impregnálod, akkor a gatyád is rámegy a rengeteg impregnáló szerre (plusz esetleg szétmállik a nedvességtől, mielőtt vízállóvá száradna ;), ha meg szórással, akkor meg a rápazarolt munkaóra szökig az egekbe.

Ha mindenáron ilyet szeretnél, akkor szerintem is csináld legegyszerűben, mezei hullámpapírból, hátha mégsem lesz igazam a vizesedéses szétmállás meg a büdös-visszakeringetés ügyében.

Előzmény: drrr1 (4869)
halaloszto Creative Commons License 2012.10.16 0 0 4870

szerintem elsore meg kell csinalni mezei hullampapirbol, aztan ha tonkrement, akkor raerunk keresni mast helyette. ha evente cserelni kell, abba meg nem hal bele senki.

 

Vajk

Előzmény: drrr1 (4869)
drrr1 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 4869

Köszönöm,végre egy  pozitiv tőltetü hozzászólás, légyszi irjál még erről, mivel érdemes impregnálni ,h. ne keljen sűrün cserélni.(Hidd már el nem akarok én nektek semmit eladni)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (4868)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2012.10.16 0 0 4868

"Azt értem,h. a papit szétázik, de akkor mi van a gyári papir hőcserélőkkel?"

 

Léteznek olyan papírok, amelyeknek eleve nem vízben oldódó a kötőanyaga/ragasztója

és hagyományos (szétmállásra hajlamos) papírokat is lehet utólagosan vízállóvá impregnálni.

 

Előzmény: drrr1 (4867)
drrr1 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 4867

Nem értem miért van frászotok ettől a cucctól,én csak ezt az egy ilyen részletes házibarkács leirást találtam, ha van más is kérlek linkeljétek ide be.

Azt értem,h. a papit szétázik, de akkor mi van a gyári papir hőcserélőkkel?

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2012.10.15 0 0 4866

"szándékom van főldalatti csövet letenni"

 

Ha van egy igazán jó hőcserélőd is, akkor ez a talajcső szerintem soha az életben nem fog megtérülni.

 

 

Idéznék a PDF-ből: "Mivel a rendszerben nem keletkezik cseppfolyós víz"

A lakásból kifelé menő 22fok 50% páratartalmú levegő 7-8 fok alatt (fürdéskor 30 fok 99% páratartalmú 29 fok alatt) harmatpot alá hűl ezért a világ összes többi hőcserlőjében egy része vízzé válik. De ebben a csoda-hőcserélőben nem fog kicsapódni víz a levegőből még 3-4 fokosra lehűtve sem, mert ebben a hőcserélőban a fizika törvényei lehetővé teszik akár a 2-300 százalékos relatív páratartalmat is, a vízkicsapódás esélye nélkül.

Ráadásul ahhoz képest, hogy "a rendszerben nem keletkezik cseppfolyós víz", elég sok helyen emleget folyékony állapotú vizet meg jeget.

 

További számos ponton szintén zavaros a dolog, de ilyen elemzéseket (mibe lehetne belekötni) súlyos pénzekért szokok csinyáni.

Előzmény: drrr1 (4863)
nopánick Creative Commons License 2012.10.15 0 0 4865

Ehhez képest ez  cucc tényleg túl sűrűn kerül elő itt a fórumban.

 

Aligha véletlen ez.

Sokkal inkább tudatos market ing... szerintem is.

Az is fura, hogy a reklám ízű egyszeri hozzászólások után

soha nincs később visszajelzés a cuccról se pro, se kontra.

 

Különösen reklámnak tűniik, ha észreveszem azt is milyen

mélységű bennfentes ismereteket felhasználva szólsz éppen hozzá.

 

----

 

Ergo azt gondolom nem teljesen igaz, hogy semmi közöd a dologhoz.

A Piramis dalszövegét tudnám ajánlani " a becsület ennél többet ér".

A termék piacon is ... így, ha netán mégse egy szimpla felhasználó

lennél, szerintem jobb tiszta lappal játszani...

Előzmény: drrr1 (4863)
Pitylogós Creative Commons License 2012.10.14 0 0 4864

csillagászati az áruk? miből tartanak el egy egész gyárat???????? profit, marketing

 

Próbálj már megy egyszer valamit sorozatban gyártani, forgalomba hozni, garanciát érvényesíteni, tanácsot adni, mérni-fejleszteni stb. stb.

 

Akjkor majd látod.

Előzmény: drrr1 (4863)
drrr1 Creative Commons License 2012.10.14 0 0 4863

Koszi M3,Elek garantálom nem az az eset vagyok akiről irtál. Erdélyben élek,soha nem láttam hőcserélőt, most fogok épitkezni, valahogyan ráakadtam a neten a passzivházas témára, de mivel nincs annyi pénzem h. olyat épitsek, a vastag szigetelést, déli tájolást és a hőcserélőt azért szeretném belevinni.A gyári cuccok árát látva megkönnyebbülten mikor megtaláltam ezt a házilag megépithető dobozt.Barkácsolós tipus vagyok,megbirkóznék vele, de szerettem volna ha itt a forumon megnézik olyan emberek akik értenek is hozzá , ha valamitől úgy láják ,h. nem müködhet ne fektessek bele fölöslegesen munkát és pénzt.

Irtam a készitöknek ,vagyis inkább rákérdeztem pár dologra de inkább bemásolom ide a kérdés-választ:

 

 

1.Volt-e kipróbálva hosszú távon, bevált-e? 1.5 év   2.Mi lessz ha a bemenő friss levegő minusz fokos?(szándékom van főldalatti csövet letenni ,de itt elöfordul -30,-40-is) pdf 5. olddal

A levegő 0°C alatt is képes nedvességet tárolni, leadni-felvenni és a természetes rostot tartalmazó

papírban a vízmolekulák koncentrációja (bizonyos határok között) nem éri el a jégkristály kialakulásához

szükséges értéket. Elég száraz belép

ő levegők esetén a -5..-10°C-os levegő is használható, célszerűen

95%-os hatásfokú rendszer esetén.

Ha benti levegő páratartalma 50%alatt van akkor -5..-10°C-os levegő is használható

  3.Ha ez van akkor előmelegiteni kell a beérkező levegőt?(a doboz előtt, elektromosan ?) Talajcső 2m mélyen 20-30m hosszan akkor nem.   4. Ha nem, akkor a fagyos levegő +kondenz tönkreteszi a kartonból készült hőcserélőt? 5.old 5. Szükséges -e kondenz kivezetőt tenni a dobozra(hová, hogyan?) nem 6.A horganyzott lemez dobozra gondoltam teszek 5-10es polisztirol szigetelőt(tegyem-ne tegyem:-) igen 5cm   7.Van-e valamilyen megoldás a két motornak a több fokozatos működtetéséhez(potméteres) vagy csak a direkt kötés v. soros kötés? soros, trafós, potis.. 8.A gyári hőcserélők többsége is ugyanilyen ,viszonylag egyszerű szerkezet, mitől csillagászati az áruk? miből tartanak el egy egész gyárat???????? profit, marketing.. Majd beszámolok a készitesről és a mérési eredményekről ,addig is egy kellemes telet, üdv.Laci   Ne keverjük össze ezt a rendszert a kondenzvizesekkel!!!!! azokat nem szabad 0°C alá engedni mert lefagy, de itt a víz oldott állapotban van a rostos papírban, az oldatok fagyásiszintje alacsonyabb, koncentráció függvényében..   hajrá!

 

 

Nem teljesen értem az utolsó mondatot , de gondolom az a lényeg, h. nem ázik szét a karton.

 

 

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (4862)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2012.10.14 0 0 4862

"A linkelt hőcserélő nagyon jó konstrukciónak tűnik!"

 

- a kimenő levegőnek (sacc) talán 5 százaléka is átkeveredhet a lakásba befújt friss levegőbe, ami nagy örömöt okozhat a hálószobában/nappaliban/étkezőben, amikor pl valaki éppen a WC-t használja

- láttad-e már, hogy mennyire stabil halmazállapotú egy (esetleg napok óta) csurom vizes olcsó hullámpapír?

Előzmény: Törölt nick (4860)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2012.10.14 0 0 4861

"Mit is reklámoztam, a hullámpapirt,v. a ventilátort?"

 

Pontosan tudod te is: egy kereskedelmi terméket ;)

Ha VALÓBAN csak az azzal kapcsolatos hozzászólások érdekeltek volna, akkor

vagy beírod itt baloldalt a keresőbe, pl hogy "romacsek",

vagy a google-t használtad volna.

Túl sok egy-hozzászólásos felhasználót láttam már az index fóromain az évek során, amelyek az egyetlen bejegyzésükben "véletlenül" egy nyereségérdekelt honlapra terelgették a fórum látogatóit ahhoz, hogy az ilyesmit véletlennek tekintsem ;) Ha ez nem az egyetlen, hanem akár csak a harmadik hozzászólásod lett volna, nem is törődtem volna a dologgal.

 

Az index fóruma (és csaknem minden honlap) azért nem kerül nekünk semmibe, mert a hirdetőktől kapja a pénzét helyettünk. Akik ravaszkodva, ingyen akarják felhasználni a honlapokat a termékeik/szolgáltatásaik hirdetésére, azok azon dolgoznak, hogy a honlapok megtekintéséért holnaptól esetleg pénzt kérjenek tőlünk.

Előzmény: drrr1 (4858)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.13 0 0 4860

Szia, üdv itt.

 

A linkelt hőcserélő nagyon jó konstrukciónak tűnik! Szerinem vágja bele.

 

Talaj levegő hőcserélő nem éri meg a munkát sem az energia hozamát. Fűtésre drága, hűtésre meg lófaszt sem ér. Olcsó csőből pedig inkább ne kockáztass!

Előzmény: drrr1 (4856)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.13 0 0 4859

Hát szerintem egy nagyon jó dolgo, ami a linken van. Házilag elkészíthető és abszolult a témába vág. A nicked meg hülye és okoskodó, de ezt már megszoktuk!

Előzmény: Mekk Elek ezermester (4857)
drrr1 Creative Commons License 2012.10.13 0 0 4858

Mit is reklámoztam, a hullámpapirt,v. a ventilátort?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (4857)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2012.10.13 0 0 4857

Amikor ilyen gerilla-marketing trükkel reklámozod a terméked (pl itt: ál-érdeklődés), akkor mindig ügyelj arra, hogy ne az az egyetlen darab bejegyzésed legyen a fórumban, mert így nagyon kilóg a lóláb. A burkolt reklám bedobása előtt mindig csinálj egy (jó) pár hozzászólást más témakörben, estleg más fórumokon, mert a rutinos fórumozók minden ismeretlen által beírt reklámgyanús bejegyzésnél egyből azt nézik, hogy az illetőnek hány bejegyzése van -  messziről bűzlik, amikor valaki beregisztrál egy fórumba és ál-naivan egyből valamilyen kereskedelmi termékre kezdi felhívni a többiek figyelmét ;)

drrr1 Creative Commons License 2012.10.12 0 0 4856

Sziasztok, van eg házilag megépithető hőcserélő amit szeretnék megcsinálni, ha már itt ki volt beszélve ez a tipus akkor( bocsi de sok oldal van) kb.hányadik old.?Ha nem volt akkor mi a véleményetek róla? Kb.40 m lev. talajhősserélővel párositanám, menyire számit a lefektetett csőnek az anyaga?(kanáliscső PVC megteszi,v. mindenképp legyen PE?) Itt a link a házigépről, köszönet a feltőltőknek:

http://romacsek.uw.hu/hocser.pdf       Kérdéseimre válaszoltak 1,5 éve müködik, nekem tetszik.

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (4855)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2012.10.06 0 0 4855

"Azt hiszem nettó 50 volt tavaly."

 

Köszönöm.

Előzmény: Levi003 (4853)
Levi003 Creative Commons License 2012.10.06 0 0 4854

köszi

Előzmény: Mekk Elek ezermester (4850)
Levi003 Creative Commons License 2012.10.06 0 0 4853

Azt hiszem nettó 50 volt tavaly.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (4851)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2012.10.06 0 0 4852

Mindig jókat tudok röhögni, ahányszor elém kerül egy-egy olyan katalógus vagy honlap, ahol nincsenek árak a termékek mellett.

"Tessék érdeklődni."

Anyádat dolgoztasd, irány a konkurencia.

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2012.10.06 0 0 4851

"ilyen Recair cuccot lehet kapni nem drágán a bb-vill nevű bp-i cégnél. Én ott vettem, ezzel építettem fel a rendszert,"

 

Egy ilyen infó akkor érne igazán sokat, ha forintot is mondanál mellé.

Előzmény: Levi003 (4849)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!