Keresés

Részletes keresés

kavicsos64 Creative Commons License 2023.05.26 0 0 39667

Topas + rovarölőt szoktam nyáron használni 3-4 alkalommal .

Előzmény: W_B (39666)
W_B Creative Commons License 2023.05.26 0 0 39666

Tetvek ellen a mosószeres (káliszappanos) víz is működik, illetve slaggal, jó erős sugárral leveretni. (A levelek fonákját.)

 

A cseresznyére visszatérve: a fotók alapján Ti is moníliának látjátok?

Van mellette egy egyelőre egészséges körte és szilvafa, ezeket érdemes valamivel prevencióból permetezni? Még kicsik és éretlenek a körték és szilvák.

 

Előzmény: Didergő Király (39664)
öreg_néne_b Creative Commons License 2023.05.26 0 0 39665

Idén kivételesen nekem is kellett egyszer permeteznem levéltetveket, de normál években elég a ragacs a felszaporodás ellen.

Előzmény: Didergő Király (39664)
Didergő Király Creative Commons License 2023.05.26 0 0 39664

kipróbálom, köszi. amúgy a hangyák elűzése mennyire garancia a tetvesedés megszüntetésére? ma megpróbáltam a vízzel lespriccelni a dögöket, de még a hangyák sem pottyantak le, nem hogy a tetvek. végül kézzel összenyomogattam őket, kicsit óvatosabban, mint tavaly, mert közben eszembe jutott, hogy az is lehet, hogy a dörzsöléstől (vagy attól is) pöndörödtek meg a hajtások tavaly. talán nem tettem most kárt a zsenge levelekben. amúgy ha idősebb lesz a fa, akkor nem lesz már a tetvek kedvence? mert az a fura, hogy amikor a stanley szilván fiatalabb volt, akkor azt is nagyon szívták, de most, hogy idősebb, egyáltalán nincs rajta tetű. pedig azért nem csak annyi, hogy gyorsan kijönnek a levelek, hanem a csúcsán még hajt, nő. bár lehet, hogy nem úgy, hogy folyamatosan, egész nyáron, mint a fiatal alma, hanem még azelőtt megöregszenek a levelek és a hajtások, mielőtt megjelennének a tetvek. nem tudom, csak találgatok.

Előzmény: öreg_néne_b (39655)
Didergő Király Creative Commons License 2023.05.26 0 0 39663

á, értem, köszi szépen! hülye vagyok, sosem gondolkodtam el rajta, hogy a szűrőn miért van az a cső. utálok permetezni, mindig azon vagyok, hogy minél előbb be tudjam fejezni, még át sem néztem a gépet rendesen sosem.

esetleg az is okozhatja a problémát, hogy az a cső, aminek a kivezetése a szűrőn van, el van dugulva? mondjuk a nyomás miatt gondolom, hogy valahol szétmenne, ha eldugulna. egyik nap átnézem, köszi!

de lehet, hogy tényleg a tömítés rossz. egyszer ráfolyt a hátamra permetlé, amikor majdnem elestem a géppel, de lehet, hogy nem tekertem rá a fedelet rendesen, nem tudom.

Előzmény: alfi13 (39656)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.05.25 0 0 39662

Még 3 hó 1-2 tájékán megszúrta a kezem középső ujját egy tüske ,jelentéktelen sebet okozott . Ez a mini seb begyulladt és a mai napig nem tudom használni a bal kezemet ! Még majd június 6-án fogja megnézni az orvos a reumatológián ! Tartok tőle már ezen nem segít semmi ! Már az is eredmény lehet ha tudok fogni majd vele fájdalom nélkül ! Katasztrófa az egészség ügy ! Mindennel el vagyok maradva ,még majd ezután fogom megnézni mit tudok metszeni a fákon ,nem tudom az ollót kezelni a jobb kezemmel ,és még a permetezések is el vannak maradva ! Azzal már azt sem tudom mit kezdjek . De úgy tűnik ez az év ilyen lesz ,semmi sem halad sehová ! Tegnap dühből hogy fáj a kezem fa testápolót használtam rá (nagy fejsze tűzifa vágás ) ,ma meg még a fogás se ment ,szinte délután tudtam valami keveset lendíteni a kertemen .

Előzmény: szicsu1007 (39661)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.05.25 0 0 39661

Igen. Én is fel fogom tenni a tömítő pasztát (most időzavar van az egézségügy miatt:-((()

Előzmény: kavicsos64 (39660)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.05.25 0 0 39660

Erre írta a múltkor hogy valami tömítő pasztát húz elsőnek a fán körbe és arra teszi a papír szalagot és úgy keni az egér ragacsot akkor nincs menekülő útjuk !

Előzmény: szicsu1007 (39658)
öreg_néne_b Creative Commons License 2023.05.25 0 0 39659

Nálam nincs olyan mély barázda a kérgen, amin végig tudnának menni a hangyák. A fára nem kenek ragasztót, ősszel a szalaggal együtt el lehet távolítani.

Előzmény: szicsu1007 (39658)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.05.25 0 0 39658

A maszkoló szalag felső szélére kent ragacsot csak a szalagra kened, vagy rákenődik a törzsre is? Szavaidból úgy veszem ki, hogy nálad a ragacs "sehol" nem ér a kéreghez.

Ha én rátekernék egy maszkoló szalagot a kajszim törzsére (jó szorosan!), akkor a szalag alatti kéregvonalon még egy cserebogár is átférne (kikerülve a szalag felszínén lévő ragacsot:-)).

Ilyen a kajszim törzse:

 

Előzmény: öreg_néne_b (39655)
alfi13 Creative Commons License 2023.05.25 0 0 39657

A túlnyomást meg úgy tudod ellenőrizni ahogy a képen látható a tartályba a kék vonalig van a víz szintje és ha kinyítod a vegyszerszabályozó csapot akkor a csőben is a jelölt kék vonalig megy a víz. Ha elindítod akkor a víz oszlopnak minimum a fölemelt cső végéig kell emelkedni teljes gázon.

Előzmény: alfi13 (39656)
alfi13 Creative Commons License 2023.05.25 0 0 39656

Amit elűzőleg is írtam túlnyomásnak kell leni a vegyszertartályba. Találtam képet is az első képen a baloldalon a levegő kiáramlási csőből megy fel egy vastagabb gégecső szerű cső ami viszi a tartályba a levegőt a tartályba beérve ez a cső le van szűkítve egy kb 10mm-es műanyag csőre ami a vegyszerszűrő oldalán látható ez azért van hogy a tartály tetejébe vigye a levegőt. ha a tartályzáró csavaron rossz a tömítés akkor ott kijut a levegő. A két kép nem ugyanarról a permetezőről készült az első egy Ciffareli M3 a Második kép egy Ciffareli M88-as gépé de ez a működési elven nem változtat. A M3-as gépen ez a cső a tartályfedélre van rögzítve.

 

  

Előzmény: alfi13 (39596)
öreg_néne_b Creative Commons License 2023.05.25 0 0 39655

Írtam, hogy nálam tíz centi szélesen maszkolószalag megy a törzsre és annak a felső szélére megy az egérragasztó. Nem folyik le a törzsre.

Előzmény: Didergő Király (39653)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2023.05.25 0 0 39654

Nálam átmennek, ha nem kenem újra legalább kéthetente.

Előzmény: öreg_néne_b (39651)
Didergő Király Creative Commons License 2023.05.25 0 0 39653

de azt írtátok, hogy árt a kéregnek... 

Előzmény: öreg_néne_b (39651)
IsKol Creative Commons License 2023.05.25 0 0 39652

Én nem vagyok híve az eféle kísérletezésnek (ez legyen az én bajom), de ha megengeded írnék pár szót a SteriClean Plant-ről ;-)

 

Ja és felkent papja sem vagyok ezen terméknek csak elégedett felhasználója szőlőben ;-)

 

"Az idei tavasz szintúgy megköveteli a növényhigiénia fenntartását, amihez a permetezések időzítését, a fajták fogékonyságát, a felhasznált permetszereket és elsődlegesen az időjárást figyelembe kell venni.

SteriClean Plant növénykondicionáló

SteriClean Plant növénykondicionáló kontakt készítmény széles hatásspektrumának köszönhetően percek alatt gyéríti a gombákat és a baktériumokat, mint például a peronoszpórát, a szürkepenészt, a lisztharmatot, a moníliás gyümölcsrothadást, a varasodást, a vörös levélfoltosságot, a feketerothadást* a levélen, a vesszőkön, a tőkén és a hajtásokon, míg a szántóföldi növénykultúrák esetében a fuzáriumot, a rozsdát és a szklerotíniát*.

Integrált permetezés

Ideje: Intenzív hajtásnövekedést követően a permetezési szezon végéig a SteriClean Plant növénykondicionáló feladata az, hogy az elért egészséges növény-, gyümölcs- és lombállapotot a betakarításig, szüretig megőrizze, valamint a növény általános kondícióját javítsa. Járványveszélyben a védekezések hatékonyságát a különböző felszívódó gombaölő szerek és a SteriClean Plant növénykondicionáló kombinációja fokozza, a nyári fertőzések ellen az együttes kijuttatás indokolt!

Javasolt dózis: hagyományos permetezőgéppel 10-20 liter/ha mennyiségben, max. 10%-os oldattal, hidegködképző géppel 5 l/ha dózisban.

Felhasznált lémennyiség: 250-400 liter vízzel magas porlasztás mellett, tökéletes szereloszlást és borítást biztosítva.

Honlapunkon rövid videó szemlélteti a kézi és az ültetvénykezelő hidegködképzőt működés közben szőlő- és gyümölcsültetvényben, továbbá fóliában.

További előnyök SteriClean Plant növénykondicionálóval:

  • engedélyezett minden szántóföldi- és kertészeti növényre, gyümölcsre, szőlőre
  • É.V.I.: 0 nap
  • rezisztencia nem alakul ki
  • perzselés legkisebb veszélye nélkül alkalmazható
  • kiválóan illeszthető minden permetezési technológiához
  • érés, betakarítás során és szüretelés előtt is használható
  • azonnali eredmény szermaradvány nélkül
  • biztonságos felhasználás
  • gazdaságos felhasználás
  • AÖP-ben támogatott termék"

Persze ez nem ilyen egyszerű mert vagy külön juttatod ki a "tisztítót" majd a növényvédő szert vagy egyben de akkor figyelni kell a kompatibilitásra (nagyon alacsony a pH).

20 literes a legkisebb kiszerelés és 3 hónapig őrzi meg a hatékonyságát (ezután növelni kell a dózist ugyanazon hatás elérésére)

 

Ha van lehetőség, kiskerteseknek összefogásra és együtt megvenni egy kannával úgy már nem is "fáj" annyira...  

Előzmény: kavicsos64 (39647)
öreg_néne_b Creative Commons License 2023.05.25 0 0 39651

Az egérragasztómon még semmi sem ment át.

Előzmény: Didergő Király (39650)
Didergő Király Creative Commons License 2023.05.25 0 0 39650

úgy láttam, hogy így megállnak elótte, gondolkodnak egy picit, aztán fogják magukat és atsétálnak rajta. 

Előzmény: öreg_néne_b (39649)
öreg_néne_b Creative Commons License 2023.05.25 0 0 39649

És hol jutnak fel a hangyák? Nálam egy sem jut át a ragacson.

Előzmény: Didergő Király (39648)
Didergő Király Creative Commons License 2023.05.25 0 0 39648

olyan jól sikerült a permetezés, hogy soha nem látott mennyiségben hemzsegnek a hangyák és a levéltetvek az almafa csemetén. nem beszélve a 2 héttel ezelőtt felrakott ragacsos szalag hatékonyságáról. ennyi erővel egy imát is elmondhattam volna permetezés helyett, gyorsabb és olcsóbb lett volna.

Előzmény: Didergő Király (39583)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.05.24 0 0 39647

Nehéz megmondani ,megelőzésre használtam ,majd vegyszerrel is lefújtam ! De most majd a cseresznyén meglátom azon vannak tünetek . Ha tovább szaporodik rajta akkor nem használ ha megáll akkor viszont jó ! Az úszó medence se algásodik be tőle ,és még az emberek is benne vannak !

Előzmény: IsKol (39646)
IsKol Creative Commons License 2023.05.24 0 0 39646

"1gram 1 liter vízben ! Mindent lefújtam vele nem ártott semminek sem ."

 

És használt?

 

Előzmény: kavicsos64 (39644)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.05.24 0 0 39645

Gombás ! Lisztharmatos ,valamit fujjál ellene . Topas van nekem rajta + kontakt de azt nem tudom mi olyan ampullás volt az is !

Előzmény: naivkezdo (39642)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.05.24 0 0 39644

1gram 1 liter vízben ! Mindent lefújtam vele nem ártott semminek sem . Érdekes egész nap klór szaga volt a fának . Mindenképp fújnom kell valamit a cseresznyémre mert érik az a 6-8 szem ami maradt rajta de megjelent a blumellária rajta ,olyan kis vörös pontok . Folicur Solom nincs ,mást meg nem láttam ami hatna ellene . Már ma fújtam volna de nem értem oda ,este meg már alig éltem .

Előzmény: W_B (39641)
naivkezdo Creative Commons License 2023.05.24 0 0 39643

Mobilról kép után már nehezen ment, de a kérdés.

Ha látod esetleg, gond ez vagy majd kinövi?

Előzmény: naivkezdo (39642)
naivkezdo Creative Commons License 2023.05.24 0 0 39642

Tavasszal ugye elég szarul festettek a barackok, szépen helyrejöttek. 

Mivel a fagy 5 szemen kívül mindent vitt, tavaly meg valamiért kevés friss vesszőt hozott, gondoltam fiatalítok. 

Úgy néz ki működött és ezt is túlélte, lesznek fiatal vesszők jövőre, hátha nem fagy el.

Viszont egy-két helyen nekem furcsa a hajtásvég megint.

Kókadt, összezárt, pár hete volt utoljára vegyszer, csapadék mostanában bőven. 

Picit szar a fotó, rossz helyen van a fókusz, de szerintem kivehető:

Előzmény: kavicsos64 (39563)
W_B Creative Commons License 2023.05.24 0 0 39641

Ismerem ezt a diklórizocianursavat, de nem merném növényre permetezni, mert a Hypohoz hasonlóan herbicid.

Te használtad már?

Előzmény: kavicsos64 (39640)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.05.24 -1 0 39640

Kipróbálhattad volna azt a hipó port amit lentebb írtam !

Előzmény: W_B (39639)
W_B Creative Commons License 2023.05.24 0 0 39639

Utólag én is okos vagyok.😃

 

Tavaly, tavalyelőtt elég volt ennyi: lemosó, Chorus, Chorus, Topas, Mospilan.

 

Sajnos eléggé elnyújtott érésű, amikor kezdtek penészedni a szemek, már voltak érettek, amiket szedtek le a gyerekek.

Előzmény: kavicsos64 (39638)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.05.24 0 0 39638

Valamit mindenképp tettem volna ez ellen ami belefért volna az érésébe !

Előzmény: W_B (39636)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!