Keresés

Részletes keresés

troppauer Creative Commons License 2006.03.02 0 0 5

Ilyesmi volt, bár nem egész pontosan

 

 

 

 

troppauer Creative Commons License 2006.03.02 0 0 4

A jolana diamond (vagy diamand?) ismerős a számomra, a barátomnak van egy eléggé leharcolt darab.. De nagyon tetszett mindig is, csak sohasem akarta eladni nekem..

Pedig egy új húrlábbal újjászületne ez az egyébként nem igénytelen kópia.

 

A vaterán pár hete láttam egy elektroakusztikus meggypiros jolana vintage jazzgitárt, ha valaki rákeres, lehet hogy még megtalálja..

 

Bigsby-szerű tremoloval..:))

 

(másik barátom kék szinű jolana-stratja koránt sem volt ilyen szimpatikus, olyan hangja volt mint egy tekerőlantnak)

undersea Creative Commons License 2006.03.02 0 0 3

Hello!

Végre írhatok(30 perc türelmi idő)!

Remélem sok képet hozunk össze a "veteránokról".

Létezik még a gyár? És egyáltalán a cseh vagy a szlovák részen volt?

Ha valaki tud valamit,kérem ossza meg velünk...,kösz.

drljus Creative Commons License 2006.03.02 0 0 2

Szia!

 

A "drágaszágaim" íme:

 

 

 

Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2006.03.02 0 0 1
Egyébként volt ilyen gitárom.
Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2006.03.02 0 0 0
J0lana
drljus Creative Commons License 2006.03.02 0 0 topiknyitó

Üdv mindenkinek!

Olvasva a különböző hangszerekkel kapcsolatos fórumokat, egyre gyakrabban tűnik fel a NÉV: JOLANA. Pedig rengeteg új, ismeretlen márka tolong, szinte fillérekért árulva termékeit. Lehet nosztalgiának nevezni, egy biztos: a szépen kidolgozott, puccos "nevenincs" hangszerek között még mindig bőven van helye a csapatban. (szerintem)

Én jelenleg két Jolanát birtokolok, egy négyhúros, félakusztikus basszust, Jolana Rubis Bass (életem első gitárja, nehéz volt sok év után visszazserezni) és egy hathúros Les Paul kópiát, a Jolana Diamant-ot. (Gipsonék fekekte bébinek is hívták, a színe miatt)

Akinek van tapasztalata, esetleg hangszere, vagy csak nosztalgiázni akar egy kicsit ide várjuk.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!