Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.06.22 0 0 3092
ugye, hogy ugye :)))

a megoldás egyébként a saját, ZÁRT garázs... Ha sikerül, lesz ilyan, tehát nem kéne aggódnom éjszakánként. Vagy ha kell, benne alszom :)
De az a fránya ár... azért 2 milla... há' nem t'om...

Egyébként hétvégén (kivéve szombat délután) nem akar esetleg valaki eldicsekedni egy turbóval, amit szerénységem kipróbálhatna? Mondjuk mindezt egy örsgyűlés keretében?

Ja, Balck! Vasárnap miaz, hogy nem jösztök?! Meg igazán írhatnál mondjuk egy '86-s Aero felszereltségi szintjéről...

maratham
thom

Előzmény: egoaxa (3091)
egoaxa Creative Commons License 2001.06.22 0 0 3091
Üdv mindenkinek!

A nyitott autóval kapcsolatban nekem is vannak tapasztalataim. (volt egy x1/9 targám)

Egy nyitott autó szerintem nincs sokkal jobban veszélyeztetve mint egy zárt. Persze éjszakára én sem szívesen hagynám a nyolcban, bár szerintem manapsag a kamerák miatt nem is az a legveszelyesebb hely.
Szóval amíg nyitva van addig nem nyúlnak bele, az tuti. Viszont az előfordulhat ahogy az emberek hozzáállását ismerem, hogy a csikket tényleg beledobják. Nekem mondjuk ilyen tapasztalatom nem volt.
Ami viszont nagyon szar, hogy egy ilyen autóban másként kell viselkedni.
A dugóban mindenki bámul. Ha megállsz a villamos sziget mellett majd beleesnek az autóba. Ezért szint ki sem nézhetsz oldalra. Ha valaki elég magamutogató akkor ugye ez nem zavarja. Én nem voltam annyira az (bár aki ilyen autót vesz...??. Egyszer egy frissen szerzett lány ismerősöm amikor meglátta a kocsit annyira megrökönyödött hogy be sem akart ülni. Hiába bizonygattam, hogy az ő Ladájuknál nem kerül ez sem többe.
SZoval sok embernek előitélete van a nyitott autókkal szemben.

Én speciel a (Saab-on kivül) nem szeretem a cabriokat. A Targa sokkal jobban tetszik. Ezért kénytelen leszek építeni egy SAAB 900 Targát. :o))

De mit is akartam ebböl kihozni???

Ja, a veszély.... Szóval amig nekem nyitott autóm volt semmilyen ilyen jellegű inzultus nem, ért.
Lehet hogy szerencsém volt. Estére a targa meg olyan mint a zárt kocsi, tehát a ponyva kihasítása nem fenyegetett. Egy ajtót kinyitni semmivel sem nehezebb mint kivágni a ponyvát.

Mindezek ellenére én is nyitott Saabot szeretnék.
És persze a klasszikus formát. Söt... ha lehet az állólámpást (ugye BlackStar) - de arra szinte semmi esély.

h i r d e t é s
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.22 0 0 3090
a classic-ért elnézést, mármint, hogy odakerült, ahova, mert késöbb utána néztem kicsiny klubjunk honlapján a dolgoknak, oszt ezt már nem diliteltem.

azért ne vegyétek sertésnek, hogy nem néztem ki belöleletek, hogy nem tuggyátok... ;)

Előzmény: BlackStar (3087)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.22 0 0 3089
'reggelt!

annyibban egyetértünk, hogy kishazánkban a nyitott autók veszélyben vannak (nem eccer hallottam olyat is, hogy menet közben dobálták be a csikket, meg a szemetet a szemetek). Az árak körül nézeldödtem tegnap este a neten, és hát húztam a szám... inkább 2 milla körüliek voltak... (majd szólok ameriaki rokonoknak, hogy szülinapra küldjenek má' egyet :) ) Viszont! Azon gondolkodám, hogy egy '86-s, állólámpás, Aerot már elég szép pénzé't meg lehet(ne) szerezni. Apropó... 5 ajtós aero létezik? Asse rossz, ha nem aero, csak úgy nézzen ki :) De ha nem, hát akkor majd erösködünk, hogy a 3 ajtó is böven megfelel :) Láttam képeket egy-két klubnak a lapján, és vadul tud kinézni.

na, kérdés/óhaj/sóhaj dömping (dömping: a dömper felsö ruhazata) reggelre vége
maratham
thom

Előzmény: aex (3088)
aex Creative Commons License 2001.06.22 0 0 3088
thom!

Nemeto.-ban 20 ezer maki alatt nemigen van. Magyaro.-n nem hiszem, hogy egyaltalan letezik. Nincs is ertelme Vadkeleten vaszonteto=s autot venni, akkor mar inkabb az SLK. habar az meg proletar jellegu=.... l. l.

black!

igy feherben eleg ronda. Feherben szerintem egy CS vagy egy fapados 900 nez ki jol, az egyik klubtagnak van egy nagyon szep feher ötajtosa (SAAB-jel helyett Yamaha-logoval az orran). Kicsit amugy is proletar jellege van, a sok also spoiler miatt. A Saabnet.com hirdetesek között van egy *gyönyöru=* SPG. Olyan, mint a Popovicse, csak vadiujnak tu=nik a fenyezese (Photoshop? :). Egy pilota arulja, elo=tte valami wisconsini Saab-club elnöke hajtotta. Az 6ezer dolcsi, persze annyiert nekem pl. mar nem kene.

Előzmény: BlackStar (3087)
BlackStar Creative Commons License 2001.06.22 0 0 3087
Hát lássuk csak. Az SPG neve Special Performance Group, mert amcsiban nincs Aero, de helyette van ez. Gyakorlatilag ugyanaz. :)


Mondjak adatokat is? :))

Azt a Classic!ot feleslegesvolt odatenned, mert csak rá egy évre jött az NG convertible :)
Az ára pedig bőven 1 de inkább 2 milla körül van, mert akinek ilyenje van, annak esze ágában sincs eladni :)

Törölt nick Creative Commons License 2001.06.21 0 0 3086
thx!
Előzmény: trbvszkij (3085)
trbvszkij Creative Commons License 2001.06.21 0 0 3085
Hasonló, mint az Aero (kis eltérések vannak, asszem, de majd Blekk pontosít) csak amerikai piacra készült.
Előzmény: Törölt nick (3084)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.21 0 0 3084
saab-guruk

nézelödöm a neten, és fogalmam nincs, mi az az SPG. Mi az az SPG?

Törölt nick Creative Commons License 2001.06.21 0 0 3083
'stét elvtársak!

Némi információra lenne szükségem nékem is.
Amire kíváncsi vagyok, az a '93-s gyártású SAAB900 (Classic!) Turbo Aero Convertible ára.

maratham
thom

trbvszkij Creative Commons License 2001.06.21 0 0 3082
Üdv,

Szükségem lenne némi segítségre. Némileg problémás a kisautón a startszelep vezérlése, ezért ha bármelyikőtöknek van 88-as évjáratú katalizátoros 900hoz kapcsolási rajza (lehet hogy nem így hívják, az elektromos eszközök közötti kábelezésről van szó, angolul wiring diagram) és be tudná szkennelni, faxon küldeni vagy bárhogy, nagyban hozzájárulna ahhoz, hogy záros határidőn belül elkészüljön a madár... Köszi.

lenkeyb Creative Commons License 2001.06.21 0 0 3081
Vagy kezdjem a soraimat úgy, hogy:

Sziasztok, örülök, hogy ennek a csodálatos autónak is van klubbja....
Nekem is volt egyszer egy 900-asom, és nagyon szerettem.......

:-)), vagy inkább :-((

lenkeyb Creative Commons License 2001.06.21 0 0 3080
Zöldubi,

Jaja! Köztudott, hogy a Kepes is SAAB-ot nyúz (9-5).
Amikor Axával, és Baassal voltunk a Polaros SAAB-os fogadáson, ott is osztogatták a kötetet.
(Sőt műsora is volt).
El is olvastam. Szerintem nem rossz. A Kepes is egy igazi SAAB-os, ha elolvasod a könyvet meglátod :-))) (egyszóval egy igazán normális gondolkodású embernek lehet mondani szerintem)

Üdv,
Balázs az ex turbó nyúzó :-(((

Ja, srácok, azért maradhatok titkár? MrBaas, és MrAxa??!!!

Előzmény: Zölduborka (3079)
Zölduborka Creative Commons License 2001.06.21 0 0 3079
Most olvastam a KEPES: Krónika című könyv borítójának belsejét, ahol ez áll:

"A könyv megjelenését a Pannon GSM, a Reálszisztéma és a SAAB támogatta." :))

Ubi

Zölduborka Creative Commons License 2001.06.21 0 0 3078
Zöld, szarvas, nagyobb, sárga csík, felirat ???? Szabad a gizda! :)
Gyepszakértő/kertész vagy, vagy fordító?

Megvettem az olajat: MOTUL 6100 Synergie 10W-40.
A Viktor nem örült, hogy nem az általa árult VALVOLINE-t kell beletennie, dehát ez van.
Reggel megyek cserére kiváncsi leszek, hogy csendesedik-e a motor (mostanában mintha hangosodott volna egy kicsit).

Üdv.

Ubi

Előzmény: korzo (3068)
egoaxa Creative Commons License 2001.06.21 0 0 3077
Különben, nagyon jók a képek.
Föl kéne rakni a 900 oldalra is, vagy ha elég gyors és megbízható a TÁR akkor belinkelem.

Más!

Szombat reggel nem megy véletlenül valaki Cegléd felé?

egoaxa Creative Commons License 2001.06.21 0 0 3076
Black!

Óvatosan a könyvvel! Nem szeretném ha bármi baja lenne. Tudod mi lesz a következménye?
Ne gyötörd halálra!
Arra ne is gondoljunk hogy esetleg szétszakad, vagy ilyesmi...

Előzmény: BlackStar (3071)
aex Creative Commons License 2001.06.21 0 0 3075
hat... elo=ször azt hittem, nem normalis az ürge. de a neten körülnezve volt rola egypar info, meg fotok az installacioirol. meg kell hogy mondjam, nem rosszak. nem egy .... , de okes. (azert a 3 pont helyere is tudnek neveket irni ;)

ha 2 het eleg volt neki a saab-megsemmisiteshez, az eleg jo leisztung. Blackstar kollega ennyi ido= alatt meg egy ülessel se vegezne, nemdebar? :)

Előzmény: _kEn_ (3070)
BlackStar Creative Commons License 2001.06.21 0 0 3074
Ja, ez a 'csak a kicsik', azt jelenti, hogy csak a 150k-sok, nem a másfél megásak :))
Előzmény: BlackStar (3073)
BlackStar Creative Commons License 2001.06.21 0 0 3073
Na akkor mégegyszer, hogy tiszta legyen:



Szkennelt képek, csak a kicsik

:))

BlackStar Creative Commons License 2001.06.21 0 0 3072
Van itt pár kép a Troll-ról, ami a SportAutóban jelent meg
(télleg, mekkéne venni az újat.. mekkora fíling, most bőven van miből... :( )
Van még itt némi link, ami pár mostanság szkennelt szábos képre mutat...
Kafa :)
Ott vana vonatkozó Kolibri könyves snitt is a 900-asról, meg ami a nemtommikori autóizében ()


Szóval ez lenne az a dolog
, még nem kész, mert töltöm fel a képeket, de 7-re működni fog :))

BlackStar Creative Commons License 2001.06.21 0 0 3071
Axa,
mivel egész nap úgyis gép mellett ülök, elkezdtem szkennelgetni azt a mesekönyvet (Saab Turbo, újságczikkszemlézés, stb.)
Mivel a gerince ragasztott (mármint a könyvnkek :) ) nem nagyon tudom rányomni a lapra, azért a belső kb. 3 centi hiányozni fog :)
Ha így is jó az Első Magyar SAABos Dokumentációs Könyvtárba :) , akkor majd küldök pár demópéldányt :) (mocsok hosszúak - 800k+ )
_kEn_ Creative Commons License 2001.06.21 0 0 3070
Artist Michael Landy staged a two-week show during which he pulverized every single thing he owns (7,006 objects, including a Saab)
lp Creative Commons License 2001.06.20 0 0 3069
haver13!
Azért egy autó belsőre nem csak egy motorból áll! Van ott más is:)) Azért, mert egy átdolgozott Opel motort tettek bele, még elég messze van az Opelektől, hál istennek! Van ott pl. egy jóval biztonságosabb kocsiszekrény, ergonómia, un. SAAB feeling, stb... És szerintem ezek sokkal fontosabbak, mint hogy milyen motor van benne. Igaz, hogy a 2,3T sokkal jobb motor - nekem is olyan van - de azért nem ettől SAAB a SAAB. A te logikád alapján minden manuális váltós SAAB belül igazából Opel, hiszen a manuális váltó onnan származik. A Griffinben legalább nem Opel váltó van! Egyébként a V6-os is turbós.
Gondolom a BMW totálkáros lett:))
Előzmény: haver13 (3063)
korzo Creative Commons License 2001.06.20 0 0 3068
Igen ez az a KITE!

Sőt amivel én foglalkozom az is zöld, csak kicsit nagyobb, meg szarvas van az elején meg az oldalán egy sárga csíkban valami dzsondír felirat :-)))

KorZo, aki most prospektust fordít. (mindenki mélyről indul...)

Előzmény: Zölduborka (3065)
vérponty Creative Commons License 2001.06.20 0 0 3067
aex, egoaxa!

Na ja, 8 éves vagyok, csak szupergyerekként hamarabb kaphattam jogsit. Asszem valamit elszúrhattam a leírás megadásánál, de hát olyan izgatott voltam...
Természetesen 9 évvel ö r e g e b b vagyok azért a madárnál (bár a barátnőm szerint ez nem mindig vehető észre...).

Amint láttam, kihagytam a Motor:2000 és a Váltó: manuális rublikákat is.

Fotó, az majd lesz. Szép (a kocsi is rajta lesz
8-D).

A Polár szerint a kért benzincső 11eFt. Ennek nem örülök. Szóval, Viktor csak nem volt képben. Ennek örülök.

vp

Előzmény: aex (3066)
aex Creative Commons License 2001.06.20 0 0 3066
vp!

Szerintem is korrekt a cikk, sokkal inkabb pl. mint a multkori tudositas a talirol (ld. bumfordi gombok, nem egyforma nullak a mu=szerfalon -ezeket azota se talalom). Axa pedig nagyon snajdig gyerek, habar persze a meg mindig a BEE a szebb kettejük közül :) Dehat de gustibus non dispotandum est :)) Vegül is valami girl jegyzi az iromanyt , ki tudja... :o)

Apropo, Axa elirta, vagy tenyleg az auto fiatalabb nalad?? S foto miert nincs??

Előzmény: vérponty (3061)
Zölduborka Creative Commons License 2001.06.20 0 0 3065
Szijjjasztok!

Na eltüntem, mint szürke szamár, de most már megint itt vagyok! Volt egy zsenge kertrendezési időszak otthon, ugyhogy egy kicsit hanyagoltam a topicot és sajnos a SAAB-ot is. Még csak most lesz olajcserém pénteken, pedig már 3 ezer km-rel ezelött kellett volna (most van 13 ezer az olajban), de sajos se pénzem, se időm nem volt.

Apropó kert:

korzo!

az a kite.hu név az emiledben az a KITE aki fűmagot is gyárt vagy teljesen más?

Üdv.

Ubi

egoaxa Creative Commons License 2001.06.20 0 0 3064
vérponty!

Szörnyű hülyeségeket kérdeztek. A klubról szinte semmi sem derül ki. Aztán milyen dolog hogy az én képemet rakják ki, miért lényeges ez? Azt mondták az a tendencia, hogy a klubvezetők képét rakják ki. Ez vicces!

Előzmény: vérponty (3061)
haver13 Creative Commons License 2001.06.20 0 0 3063
A Griffin csak külsőre Saab, belül az már Opel (a V6osa). Az igazi Saab az ma is turbo. én is azzal dicsekedhetek. Annak van nyomatéka is meg lóereje is. Egy baj van vele, hogy már nem merek gyorsulási versenyt rendezni utcán vele, mióta egy BMW-s (535) belémjött mikor már fél autóhosszal vezettem. Egyszerűen nekem jött.
Előzmény: lp (3051)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!