Keresés

Részletes keresés

ganser Creative Commons License 2013.05.21 0 0 16374

Tisztelt fórumlátógatók! Legyetek szívesek hagyjátok a sunyiba ezt a sok lengyel stb hulladékot.Van kis hazánkban számos jó minőségű,normális áron megvásárolható magyar gyártású ablak.Higgyétek el, nem éri meg az a minimális megtakarítás! A ki pedig nem hiszi,az magára vessen!

    A deccoról pedig legendás sztorijaim is vannak......A szoláriumszínű elvtárs alkoholgözös állapotban megpajszerolta az ablak sarkát.Na mit csinált a decco sarka?Ameddig a merevítővas volt, ott szabályosan kitört belőle egy 12*12-es sarok.Reggel ott hasalt a parkettán a szárny sarkával együtt,pántostól mindenestől....egyszer volt alkalmamm meglátogatni egy debreceni gyártót is!Vicces látvány volt ahogy az udvaron minden vacaknak támogatva üvegezett boldog,boldogtalan! Persze csak precízen!Funkciópróba meg a levesbe!Folytathatnám egy darabig!

Előzmény: rabbit 69 (16373)
rabbit 69 Creative Commons License 2013.05.21 0 0 16373

Sziasztok! Az ovlo ablakokról tud valaki információval szolgálni?Előre is köszi.

Előzmény: __Tibi (236)
vanolyanaminemfoglalt Creative Commons License 2013.05.21 0 0 16372

Az ajánlatban egyébként ez szerepel:

Ausztriában gyártott  hat kamrás DECCO profil. Német ROTO vasalattal.Megnövelt hőszigetelés: 70 mm beépítési mélységű tok.
Alap Üvegezés: Uf=1,0 W/m2 K értékű argon gázzal töltött fokozott hőszigetelő képességgel rendelkező, 4-16-4 mm-es és  extra üvegezés: Uf=0,64 W/m2 K értékű argon gázzal töltött fokozott hőszigetelő képességgel rendelkező, 4-12-4-12-4 mm-es 3 rétegű üvegszerkezet. A gyártó a nyílászárókra 2 év garanciát és további 3 év szavatosságot vállal. Akkor ez mégsem osztrák, hanem kínai és lengyel?
Előzmény: Judit KB-i (16370)
vanolyanaminemfoglalt Creative Commons License 2013.05.21 0 0 16371

Köszönöm a választ neked és kiss attinak. Akkor a DECCO ugrik.

A BRÜGMANN Art Line, 5 légkamrás, 73 mm tokszélesség, Roto vasalat jobb választás lenne?

Előzmény: Judit KB-i (16370)
vanolyanaminemfoglalt Creative Commons License 2013.05.21 0 0 16368

Decco 70 ablakról az Ablakgurutól milyen vélemények vannak?

 

flepnis1 Creative Commons License 2013.05.21 0 0 16367

Alattadszóló olvtársunkat ajánlom.... (nem kapok jutalékot érte :-D )

 

 

Előzmény: vanolyanaminemfoglalt (16366)
vanolyanaminemfoglalt Creative Commons License 2013.05.21 0 0 16366

Műanyag ablakot szeretnék vásárolni Budapesten.

Tudnátok javasolni megbízható ablakos céget, vagy gyártót?

Ismeri valaki az Aranyablakot vagy a Tiszaajtót?

Nem szeretném, ha átejtenének. Köszönöm! :)))

 

kiss_atti Creative Commons License 2013.05.21 0 0 16365

Hét év garancia reális-e,

--

 

Nem, de ha leírják, hogy 7 év Jótállást - nem garanciát, mert azt a Ptk. nem ismeri - vállalnak a termékükre, akkor hajrá!

Szerintem egy év jótállás és hat év szavatosság lesz az, de ettől függetlenül normális minőségű az ablakuk.

Előzmény: kadai (16364)
kiss_atti Creative Commons License 2013.05.20 0 0 16363

Semmilyen,

 

mert így nem lehet összehasonlítani.

Az egyik egy profil, a másik egy gyártó cég.

Előzmény: otto16V1,6i (16362)
otto16V1,6i Creative Commons License 2013.05.20 0 0 16362

A Hevestermel összehasonlítva milyen??

Előzmény: kiss_atti (16354)
kiss_atti Creative Commons License 2013.05.17 0 0 16361

10 nap alatt vettem 2,2 kilométer takarólécet.

Mostanában hobbimmá vált...

:-)))

ganser Creative Commons License 2013.05.17 0 0 16360

Egy kis érdekesség a kollégáknak Bajorországból....elég rendes pénzt lehet kapni a beépítését.Persze minden RAL szerint és a hibázás után nem kell többet menni!

Judit KB-i Creative Commons License 2013.05.17 0 0 16359

a mosogató szivacs dörzsikés oldala lemarja a profil felületi fénéyét:( nem szerencsés, mert utána abban megtapad a szennyeződés...:(

Előzmény: kendu (16349)
gabrielke Creative Commons License 2013.05.17 0 0 16358

Megértelek téged is meg Attit is. Mindenkinek megvannak a saját szűrői ami alapján eldönti, hogy kivel akar üzletelni és kivel nem (nekem is).

Én mondjuk a fórumra nem raktam volna fel ezt az "elutasítást", szerintem nem pozitív az üzenete, de ez csak az én véleményem.

 

Ha június végén akarsz ablakozni akkor viszont jól teszed ha sietsz, a 6-8 hét szállítás teljesen normális.

(és addig a fele pénzed "oda lesz" és aggódhatsz, hogy vajon elszelel-e közben a kereskedő ... :P )

 

Előzmény: mcll (16357)
mcll Creative Commons License 2013.05.17 0 0 16357

Mint érintett az ügyben én is szólnék. Való igaz hogy emailben is jelezte felém Atti hogy nem kíván velem foglalkozni azzal az indokkal hogy szerinte mindazon jegyeket magamon viselem melyek miatt nem szeretne velem üzleti kapcsolatba kerülni. Én nem haragszom sem rá sem másra, nem bántott meg ezzel, tulajdonképpen jogában áll mindenkinek megválogatni ki kivel akar üzleti kapcsolatot létesíteni. Mindazonáltal jó lenne tudni mik azok a jegyek ami miatt így döntött (már csak amiatt is hogy tanuljon az ember). Az ablaktémában teljesen új vagyok, lehet kérdeztem sok baromságot, amiért elnézést kérek. :)

De úgy érzem, gondolom, hogy ha valaki durván egy egy milliós felújításba, beruházásba fog akkor a témát a lehető legjobban körüljárja, a lehető legtöbb helyről próbál információt, ajánlatokat beszerezni. Visszagondolva az első napokra mikor elkezdtem "kutakodni", teljesen laikusként, kezdőként hajlamos voltam "bedőlni" az első ajánlatoknak. Azóta sokmindent megtanultam, a kép úgymond kezd letisztulni, van elképzelésem mi vagy ki az amit/akit nem szabad választani, stb. Ebben egyrészt a fórum volt nagy segítségemre, másrészt Atti is rengeteget segített, amit ez úton is köszönök neki.

Összegezve, részemről nincs harag, nem bántódtam meg, sok ajánlat van a listámon, és még jönnek újabbak is. A döntés még nincs meghozva, de nem is kell kapkodjak mivel a megvalósítás június vége fele lesz (bár túl sok időm sincs). ;)

Előzmény: gabrielke (16355)
kiss_atti Creative Commons License 2013.05.17 0 0 16356

Azt vágom, hogy nincs szükséged az ügyfélre.

Rosszul vágod, de engedd meg nekem, hogy magam döntsek erről.

Majd ha - esetleg pénzügyi befektetőként - 33%-nál magasabb tulajdonrészt vásárolsz az általam tulajdonolt cégben, akkor figyelemmel maghallgatom a véleményedet, addig viszont csak a partvonalról tudsz bekiabálni.

---

Esetleg ezt megmondhattad volna neki privátban, hm?

Esetleg meg.

Nem gondolom, hogy megbántottam volna ezzel, ha mégis, akkor elnézést kérek a topic "szebb lelkeitől".

Előzmény: gabrielke (16355)
gabrielke Creative Commons License 2013.05.17 0 0 16355

Azt vágom, hogy nincs szükséged az ügyfélre. Esetleg ezt megmondhattad volna neki privátban, hm?

 

Előzmény: kiss_atti (16334)
kiss_atti Creative Commons License 2013.05.17 0 0 16354

Egy belga profil,

 

régebben Deceuninck néven jobban ismert volt. Inkább 70 mm-es lesz az az Álatalad írt 71 helyett ( de nincs jelentősége), normális, ötkamrás profil. Mivel - tudomásom szerint - maga a profilrendszer alacsonyabb árkategóriában versenyez, ezért kisebb nyílászárógyárak előszeretettel alkalmazhatják.

 

Ugyanakkor a Fehér Ablak meg ebből a profilból gyárt és ő meg elég nagy.

Ha egyébként tetszik neki, vagy szimpatikus és jó referenciákkal rendelkezik a kereskedője, akkor én nem látok nagy bajt.

Előzmény: otto16V1,6i (16353)
otto16V1,6i Creative Commons License 2013.05.16 0 0 16353

Tisztelt olvtársak. Az egyikismerősömnek az ajánlatában a műanyag keretekre számomra ismeretlen anyagot jelöltek meg. Kérnélek benneteket mondjatok valamit a név alapján.INOUTIC ARCADE 71mm.

Köszi.

LandCruiser Creative Commons License 2013.05.16 0 0 16352

Csak most olvastam ezt is. Minden elismerésem annak az ablakprofilnak, ami bírja a hideg zsíroldót. :):):):)

Vagy valami barátságosabb zsíroldó volt. De azért gondolhatod mit tud egy zsíroldó, ha az aceton nem hozta le, a zsíroldó meg igen. :)

Előzmény: kendu (16349)
LandCruiser Creative Commons License 2013.05.16 0 0 16351

A hideg zsíoldót NEEEEEEE !!!! 

Valaki kért tanácsot, hogy a benzinmotoros fűrészét mivel tudná letakarítani a mocsoktól. Hideg zsíroldót ajánlottak neki, én pedig elmondtam neki, hogy azzal nem kéne, mert tudok olyanról, hogy a rozsdamentes mosogatót megmarta úgy, hogy a mosogató befeketedett. Nem hitte el, lemosta vele a fűrészét, ami ugye nagyon hőtűrű, benzinálló stb....  tehát nem játékműanyag. A hideg zsíroldót nem bírta tűlélni. Kifakult, és úgy megmarta, hogy egy idő után elkezdett lemorzsolódni a felúlete.

Előzmény: kendu (16336)
kiss_atti Creative Commons License 2013.05.16 0 0 16350

nm.

:-))

Előzmény: kendu (16349)
kendu Creative Commons License 2013.05.16 0 0 16349
Méghogy zsíroldó! Még mosogató szivacs is! Mindkét oldalának használatával! Mostmár minden ablak gyönyörű lett.
Köszönöm!
Előzmény: kiss_atti (16348)
kiss_atti Creative Commons License 2013.05.16 0 0 16348

A low-E bevonat a külső üvegfelület belső ( távatartó felőli) oldalára van felhordva.

 

( Ugye megmondtam, h zsíroldó köll??)

:-)))))

Előzmény: kendu (16344)
Judit KB-i Creative Commons License 2013.05.16 0 0 16347

lakkbanzin (mert ezt lehet, hogy nem kapsz).... :) helyett lakkbenzin :)

Előzmény: kendu (16336)
Judit KB-i Creative Commons License 2013.05.16 0 0 16346

először folyékony surolószer (pl. cif), végszükség esetén: lakkbanzin

Előzmény: kendu (16336)
mcll Creative Commons License 2013.05.16 0 0 16345

Ne idegesíts, ez akkor mit jelent, csak nem hogy tárgytalan a dolog? :/

Előzmény: kiss_atti (16334)
kendu Creative Commons License 2013.05.16 0 0 16344

Na, az aceton és lakkbenzin semmit nem csinált, a zsíroldó sokat. A nagyon makacs részelen kell még egyszer kezelnem és kész is.

 

Low-e üveges ablakot kértem, melyik oldal a bevonat? Ugye valamelyik belső, tehát ami a távtartó felől van...? Az egyik ablakon csíkot hagyott a zsíroldó, nagyon remélem, hogy nem a szobára néz a low-e bevonat, csak úgy szabadon...!

Előzmény: kiss_atti (16341)
Yozef Creative Commons License 2013.05.16 0 0 16343

Koszonom, akkor megerositetted a masodik ajanlat adot, mivel amikor neki mutattam az elso ajanlatot, o is pont ezt mondta.

Nyari nagy melegek idejen estenkent muszaj kinyitni az osszes letezo ablakszarnyat, hogy huljon valamennyire a lakas. Emiatt volt szamomra meglepo az, hogy ezentul ezt az uj muanyag ablakokkal nem tudom megtenni. Esetleg, ha belemegyek a feles osztasba, akkor mukodik a dolog. Eddig olyan 70/120cm volt az arány a  regi fa ablakoknal, a nagy szarny kifordithato. Azert abban bizom, hogy a melegedes falamelyest csokken, a jobb szigetelesu ablakok es a redonyok miatt, csak szokni kell a tudatot, hogy esetleg lesz egy uj ablakom, amit nem nyithatok ki. :)

Előzmény: fgcs (16339)
kiss_atti Creative Commons License 2013.05.16 0 0 16342

Mit tudtok ennyit szarakodni 1 ablakon ?

--

Nem vagyunk egyformák.

Vannak, akik alaposabban körbejárják a témát, ezáltal végképp elvesznek a részletekben.

De ezzel nincs baj..

.-))

Előzmény: Shock. (16337)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!