Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

BlackStar Creative Commons License 2001.06.10 0 0 2991
Jóestét! :)
Mi az a Baas-ügy?
Lemaradtam valamiről?
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.09 0 0 2990
hát hogy a fenébe ne cseréltem volna? amikor megvettem, és amikor a féknyergeket cseréltem. najó, ez utóbbinál csak fékpofákat.
Előzmény: baas (2989)
h i r d e t é s
baas Creative Commons License 2001.06.09 0 0 2989
Thom:
Szó se róla.... :D
Hogy is van ez a fékpofa dolog árban????
Te cseréltél??
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.09 0 0 2988
látod, hogy nem lesz semmi... mindenki alszik még :)

baas meg lehet, hogy még mindig a Duna parton tölti romantikus pillanatait... ;) Baas! ha tegnap csak egy kicsit is zavartunk, akkor bocsi!!!

Előzmény: BlackStar (2986)
BlackStar Creative Commons License 2001.06.09 0 0 2987
Ésmégis!
Úgy néz ki, hogy ma, szombaton nem dolgozunk (figyelsz, Baas? :)) ), szóval ma akár lehetne is! :)
Hozom a műszerfalamat :))
Előzmény: BlackStar (2986)
BlackStar Creative Commons License 2001.06.09 0 0 2986
Nalássukcsak:

Baas,
Naná :))

Vérponty,
Gratula a géphez! :) (érezd Magad irigykedve :) )
A szürke kapcsoló pl. a belső világításé, a többi meg hol van?
ESN-ből sok van, pl. ESN-593, 4a, régilámpás, újmaszkos, ezüst, vastag csíkos lh., katalizátoros, a 29-es klubtagé, ott volt az I. talin is, stb.
ESN-762, i, 2a, régi lámpás, új maszkos, ezüstm kék belül, 5seb, Martos előtt állt egyszer, stb.

Katalizátor: jó kérdés... :)
Benya: by függőleges oszlop :)
Tank: 63 literes (bár egyesek szerint 68, de azok valahol errefelé tankolhattak :)) esetleg amcsiéktól fordítottak és elszámolták, szóval a tank 63 lityis :)) )
Öbáut dö oktánszám: mivel '84-es turbo, ami már APCs, elvileg tankolhatsz ebbe akár 91eset is, csak akkor nem fog menni :)
Thomra ne halgass, mert a benzinszag meggyufázva robban, és az elég égés :)

LenkeyB,
Vérmesen komolyan. Még dolgozni is fogok :) mert az a gép KELL! (ráadásul szülői hozzájárulás ugr, mivl a telken hozzáépítünk a házhoz, és ennek költsége majdnem egy új SAAB ára... szóval gáz :(( )

LP,
Ja, régi :))
De azért elég beszédes, nem? És az ilyesmi nem avul el... SAAB rulez forevör!! :)

Thom,
Te csak lécives ne pumpold itt a népet összeröfire, mert 7végén nem érek rá (telek: pakol ki szobából garázsba) :))
Ááááááááá. :)

lp Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2985
SAAB modellválaszték haladóknak:
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2984
na, amivel elizéltem a topicot :)

A benzin szag az autóban problémakörre... fox egy gyufát/öngyújtót, és végigmész az autón vele a legapróbb nyílásokig. Ahol meggyullad, ott szivárog! :)
Egyébként amióta kicsit melegben van, nomeg megnött a napos órák száma (ami az autót éri), azóta nálam is van. Megoldás: ablakok ki, tetöablak ki, és mindjárt a büdös IFA benzin szagát érzem (esetleg kafa dízel).
vérponty. füteni, hogy ne forrjon fel a víz???? Minek? Arra ott a ventillátor ott elöl, majd az lehüti. ha meg felforr, akkor gyorsan szevíz és megcsináltatni, mert drága mulaccság (már-már malacság). De ha szaunázni akarsz... :)
Reflektor: bal kar (index) magadfelé, kék visszajelzö bevillan (szembejövö anyázik), ha a világitásod is ég, akkor úgy marad. Arra érdemes figyelni, hogy amikor fénykürtözöl (lásd elöbb), akkor min. kéccer (párosával) rángasd meg, mert amikor felkapcsolod a világítást refi lesz mindenki nagy-nagy örömére :)
Benyából a 95-s is megteszi (én azt tankolok). A benzinmérö meg az, ami ha hajtod az autót, akkor gyorsan mozog lefele :) A tank 60 lityó körüli (talán kicsit alatt, talán kicsit felette) - uraim, elö a szakirodalommal!
A fékpofa és tárcsa csere nem ütös, egy pár kijön 25-böl (forrás: Sziki).
Egyébként meg ha gondolod, meg a többiek is úgy gondolják csaphatunk autód örömére egy örsgyülést. Csak a fönökúr (ejtsd Axa) nagyon eltünt... Nos, hétvégén egy összeröfi?

maradtam
thom

lp Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2983
Lehet, hogy Blackstar szerint már ez is régi, de aki még nem látta, az nézze meg: http://www.autoexpress.co.uk/Jacgavin/securitytests/executives.html
Én mindig örülök, amikor ilyet látok.
lp Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2982
Zak!
Ezekért a felnikért túl sokat - szerintem - nem fogsz kapni, tehát nem érdemes várnod a vásárlással amíg eladod. Én két éve 5.000.-/db-ért vettem felújított acélfelniket. Ha nagyon nem tudnád eladni, keress fel egy-két SAAB szervizt (megtalálod a címüket a http://www.saab900.hu/
oldalon) mert ezek félig-meddig bontóként is működnek. Vagy várd meg a téligumi időszakot!
Előzmény: Zak (2981)
Zak Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2981
Na ilyesmi a szóban forgó felni, csak enyhén jobb állapotban.
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2980
én voltam... :( már szóltam moderátoroknak, helpeljenek egy kicsit.
Előzmény: Zak (2979)
Zak Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2979
Ejnye a szencségit, eltűnt pár hozzászólás.
Zak Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2978
Kerek felni. ;-) Bocs. Szóval olyan, hogy a lyuggatás négyzet alakú és a lyukak mérete pont akkora, mint a fémrészeké. Kb. 10-10 lyuk és fémrész váltogatja egymást. De ha tudsz mutatni képeket vagy linkekekt, akkor rábökök, hogy melyik az.

Szerintem jól néz ki még a Mitsubishin is, tulajdonképpen rajta is hagynám, csak a más méret miatt félek, hogy szétizéli az elsô futóművet - ugye az tök máshoz van beállítva.

Előzmény: lenkeyb (2976)
lenkeyb Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2976
Vérponty,

A fénykürttel váltasz át fényszóróra :-))
Nekem egy 81-es 5 ajtós (szép állapotú, kb olyan paraméterekkel, mint a tiéd, garanciális váltó stb stb, fényezés is, alja is, motor is fasza) Turbóm van (kb 270-280000 Km-mel) Ára 340 körül, de már odaadnám 320 körül is.
Ja a 210 már kipróbáltam vele :-))

Zak,
Milyen felni (formára)? Mert van amelyik kutyának sem kell, és van amelyik k.. jó.

Üdv,
Balázs

Törölt nick Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2975
jaja, méret stimmol asszem. :)
Előzmény: baas (2969)
Zak Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2974
Jóhajnalt a zuraknak,

elnézést, kicsit offolni fogok; talán tudtok segíteni rajtam. Adott vagyok én egy Mitsubishi Sapporoval, amirôl az elôzô barom tulaj leszedte/eladta/lelopták/nemtom a gyári köfém-felniket. Most valami német gyártmányú, 5,5x15 acélfelnik vannak rajta, egész pontosan 4x108x65 oszókör, ET39. Ez, ha jól sejtem :-) szóval bele van ütve, hogy Saab, pontosan Saab 900 méret [ellenben a Mitsunak kellô 6x15 4x114,3x67 ET46 mérettel]. Namost ez az én hülye Mitsu-bontósom, akinek van elfogadható áron Galant/Sapporo felnije, (amúgy érthetô módon) nem hajlandó bevenni a kerekeimet, se gumival, se anélkül.

Kérdésem a következô: meg tudnátok mondani, hogy elvileg mennyiért és hol lehetne elpasszolni ezeket az ezüstszínű, lakkozott Saab-felniket? Némelyikre ráférne egy tisztítás, de nincsenek rossz állapotban, ütve nem voltak. És mi lehet az ár akkor, ha rajta hagyom a 60-70% körüli 185/65R15 Michelin MXV gumikat?

Micsinyájjak? Tippeket please... köszi és bocs az offolásért.

vérponty Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2973
egy kicsit az enyémben is benzinszag. Mi lehet az oka? Orvosolható?

Előzmény: baas (2958)
vérponty Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2972
hali,

na, régen nézhettél be ide, vagy csak átfutottad a kocsivásárlásommal kapcsolatos hozzászólástömeget. :-DDD

Ő:
84-es SAAB 900 Turbo Coupe, benne: 240e km. Ára: 495e rádióval, pioneer hangszórókkal. Színe: kopottas ezüstmetál. Felújított turbo, váltó, kárpit. Kéktárcsa/betét cseréje esedékes kb 10e km után (az nálam min. 1,5 év).

Az ára kisebb vihart kavart. Eleinte sokallták, de aztán...

Müllner Viktor vizsgálta meg, aszonta rendben. Én meg hittem neki.

MINDENKI!

Reflektor van? Az elülső világításhoz van az a körkapcsoló ("off-tompított-rendes") balkéznél. Reflektorhoz van külön gomb?

A benyát az a függőleges oszlop jelzi?
Hány liter fér a tankba?
98-ast tankoltam. 95-ös, gondolom, gyenge Neki.

Vízforrást megelőzhetem úgy, hogy bekapcsolom a fűtést? Meg ilyenek. Tanítsatok, plíz.

nagyonlamer

Előzmény: lenkeyb (2971)
lenkeyb Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2971
Szia Vérponty!
Először is gratula! Milyen is ez a gép, és mikori?
Az a szürke kapcsoló a belsővilágítás (+ a gyujtáskulcs melleti világítás) kapcsolója.

TURBÓ RULEZ

Black,

Mennyire komolyan gyüjtögetsz?

Üdv,
Balázs

Előzmény: vérponty (2970)
vérponty Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2970
Blackstar+Thom,+mindenki

Inkább velem foglalkozzatok. Mert:

tegnap vezettem először a picit. Az irodaház mélygarázsából a volt koleszhoz (XII. Ménesi út), majd barátnő felvétele után Budaörs.+uez vissza.

A lényeg: az első 100 méteren majdnem összetörtem egy s80-as Volvot (remélem, a volvotopicból most nem hallgat le senki...). Szóval, jövök fel a combos emelkedőn (ki a garázsból), a kijáratnál egy pasi bénázik a fizetéssel. Én megállok, kézifék, alapjárat. Mögöttem beáll a Volvo. Fizető el, én mennék a helyére, nagy gáz, kuplung alig fel, kézifék ki, kocsi megindul hátra, beszarok, fék, izzadás, pánik, kocsi lefullad. Égő. Volvos elkezd hátrafelé gurulni. Kiszóltam neki, hogy bocs, az első utam, ő vissza: nem gond, szép a kocsi. Na, ez igen. A skandináv barátság :-DDD

Aztán a városban már nem volt kalandom, kicsit próbálgattam a turbót a M1/7-en, barátnőm beájult, nagyon tetszett neki. Alakra is.

A koleszos skcok, megkérdezték, hova teszem a trágyával telt utánfutót, ha megyek a földekre. de csak irígykedtek, tudom. Aztán bevallották, nekik is nagyon tetszik.

Volt egy tankolásom, na a spka kifogott rajtam, de volt egy segítőkész kutas, megdícsérte a gépet. 10e-ért tankoltam, belegondoltam, hányszor is fogok még, de megéri!!!

Barátnőm faterja (ex A4-es, A8-as, jelenleg vectrás, ventós) szinte kifutott a házból, hogy minél jobban lássa kocsit. Aztán be is kéredzkedett, kicsit járatta motort és el volt varázsolva. Ő is megdícsérte a kocsit, és azt mondta, eszembe ne jusson eladni egyhamar. Ha meguntam (egyáltalán lehet ezt??), csinálhatnánk (sic! többesszám!) belőle "veteránautót", mert egyszerűen gyönyörű.

Hát ennyi.

Kérdésem van rengeteg. Reflektor van rajta? Hol a kapcsolója? Vannak benne pici szürke kapcsolók (egy a váltónál), azok mik?
+ A Nádor utcában ma állt egy ESN -rendszámú 900i. Kié? Volt rajta matrica.

Katalizátort lehet beszerelni a kocsimba?

Csak ezeket nem tudom+egy csomó mást, de majd még kérdezek. Lényeg: boldog vagyok.

vp

baas Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2969
Thom:
Elég baba!!!
Neked is ugyanez a méret?
Én a Gumidiszkontnál vettem...

A Black pedig nem is black ,hanem igazából Yellow Star,csak így titkolja. :))) Ha érted mire gondolok....

MiSa

Törölt nick Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2968
baas!

illen papucsok vannak a dögön is, és azt t'om mondani, hogy korrekt gumik!

Marso-nál vetted/veszed?

Előzmény: baas (2958)
BlackStar Creative Commons License 2001.06.07 0 0 2967
Áá, nem érted...
Mindegy, hagyjuk...
Előzmény: Törölt nick (2966)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.07 0 0 2966
alapjába véve meddö vita az egész.
az autó nem volt rossz állapotban (a féltengely több mint fél év után mászott L, és 2lem, hogy akkor és ott észrevehetö lett volna, az olajfolyás meg tipikus, az ajtó meg már akkor cserére volt ítélve). nomeg én is képes expresszböl válogattam (ismétlem: válogattam)... Ha valami nem teccik, akkor minek vegyem meg? Volt Popovicsnál is autó, de akkor Misáék szóltak, hogy nem érdemes megvenni.
Az hogy mikor veszed, hát... nem akkor tankolok, amikor olcsó a benzin... (pontosabban akkor is) Autóra akkor és ott szükségem volt. Ez teccett (kék volt :) ). és még mindig nem értem, hogy miért aggócc a pénztárcám miatt, azaz hogy támogatom a vidéki orvosokat...
A ladával semmi bajom, aex-re próbáltam reagálni, hogy ha ticom lenne, mi menne... Példának te jutottál eszembe (utólagos engedelmeddel). És erre mondtam, hogy gyerekes .
Nos, ha úgy gondolod, hogy fura, hogy én SAABot vettem, miután két emberrel beszéltem róla... hááát... Akkor miért meséltél? Minek cipelted a kilónyi papírt? Miért akartál meggyözni? Ha meg nem SAAB lett volna, az lenne a baj.

Amúgy meg örülök Neki. Pláne akkor, ha lépten- nyomon nem a negatívumokat hallgatnám találkozóról-találkózóra... (eddig két pozitívumot mondtál egy olyan autóra, amit imácc - a többi mind-mind rosszindulatú megjegyzés volt.)

és asszem itt lezártnak tekintem a dolgot. (a többit max. mailben)

sorry a többiektöl

maradtam
thom

Előzmény: BlackStar (2965)
BlackStar Creative Commons License 2001.06.07 0 0 2965
Thomm,

hátelőszöris, ha jól emlékszem, az első időpontot nem én mondtam le.
Ezenkívül, nem izgat, hogy mennyit költes a kocsidra, de ha lehet, ne tömj hiába olyan vidéki sarlatánokat, akik így bánnak a SAABjukkal, mert szerintük a rajgaz ráncfelvarrott változata.
Aztán azt is elmodtam, hogy mire figyelj, ha egyedül méc (féltengely, olajfolyás, rozsdafoltok), és keményen szorongasd meg a tulajt.
Azonkívül, kíváncsi vagy, hogy amikor vetted a géped (2000. szeptember 14.-i Autó Expressz, tudod nekem ebből nagyon sok van :) ), hány autó lett volna jobb és olcsóbb?
Aztán. Egy kis tőzsdei bevezető: nem akkor kell részvényt (nevezzük csak SAABnak :) ) venni, amikor drága, azaz a cég árfolyamának (könyv szerint) visszaosztott részéhez képest (aránytalanul) magas, hanem amikor alacsonyabb. Tehát, a bróker nem aszongya, hogy veszek kilóra SAABot, hanem megnézem, hogy mennyit ér (belekalkulálja, hogy nem lehet behozni, stb.), és azután dönt. Ha lehet, nem vesz autót tavasszal-nyáron-ősz elején.
:))
Nnna. Ettől függetlenül, továbbra is tartom, hogy gratula, mer' mégiscsak Saabod van, és nem másod.

Ja, a 'kinek is van ladája?' hozzászóláshoz anyi, hogy inkább legyen egy Ladám, (ami mégcsak nem is az enyém), mint sok pénzért valami másom (csirke, tikk, vagy micsoda? :) )
A gyerekes meg olyan dolog, hogya az ember két másik ember hatására egy tárgynak nagy barátja lesz :)))
Na mindegy.
Legalább van SAABod. Örülj neki.

Előzmény: Törölt nick (2962)
BlackStar Creative Commons License 2001.06.07 0 0 2964
Hude blekk lett! :)
Előzmény: BlackStar (2963)
BlackStar Creative Commons License 2001.06.07 0 0 2963
Aex,

SIKER! :))
Háeztökjó. No és melyik czím működött? (én már nem bírom követni :)) )

ja, és azé 172H Star, mert

172H Star válasz erre | adatok | e-mail 2001-02-17 16:56:02 (1903)

szuzukitopikban? Mér, mit jelent a 'black'? :)
[előzmény : (1900) lp, 2001.02.16 21:07]

lp válasz erre | adatok | e-mail 2001-02-16 21:07:16 (1900)

Na végre, hogy megélénkült a topic, Blackstar is visszatért az illegalitásból... (Blackstar a partizán. Eddig lehet, hogy a suzuki topicban bomlasztott. Sötétben bújkáló ellenforradalmár. Azért black..:)))))

Ígyaztán ezüstsztár :)
A hozzászólást meg értem :)

Előzmény: aex (2954)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.07 0 0 2962
kinek is van ladája?

gyerekes, nemdebár?...

Előzmény: aex (2961)
aex Creative Commons License 2001.06.07 0 0 2961
verponty!

gratula! dehat...6ekm / ev :))))))))))))))) unokaöcsem többet nyom egy fel evben. persze neki könnyu=: egy jo kis aluvazas trek-je van, rockshox teloval, nem kell benyara költenie ;)

black!

mail megjött. jövo= heten majd valaszolok, k**a semmi ido=m sincs most, sorry! azert beleolvastam :)

thom!

nem ko= mindent mellre szivni... kepzeld el, mit szivatna, ha meg mindig daewoo-val nyomulnal. ugyhogy ahhoz kepest olcson megusztad :))

Előzmény: vérponty (2955)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!