Keresés

Részletes keresés

_Boros_Tás._ Creative Commons License 2013.08.22 0 0 322

5-6 perc reakcio ido nagyon lassu a rendorsegtol. 

Nagyon sok minden tud tortenni annyi ido alatt. Hiszen amint emlitettem ott is eltunt a tettes mire kierkeztek.

Arrol nem beszelve, hogy ha valaki pl nem csak besurrani akar hanem esetleg mast is akkor bizony nehany artatlan ember eletebe kerulhet az, hogy a rendor ilyen lassu. 

En nem akarok sokat se keveset leloni, de mig a bunozoknek ott a lehetoseg addig nekem is kell. Mig a rendorok automata fegyvert es golyo allo mellenyt hordanak addig a civilnek is joga kell lenni hasonlora. Mig az allam nagytetelben vasarolja a loszereket addig nekem is jogom hasonlo modon vasarolni. Sajat penzem koltom ra kozben az allam az en penzem kolti hasonlora. 

Előzmény: Maule (320)
tgyvg8 Creative Commons License 2013.08.22 0 0 321
Maule Creative Commons License 2013.08.22 0 0 320

Fine, legyen nyilpuskad. De miert erdeked a sok embert gyorsan leloni lehetoseget fenntartani?

Pont most beszeltuk ki, hogy police 6 perc alatt ott van,  pliz. Ezeket a fegyvereket csak a tomeggyilkosok hasznaljak.

Előzmény: _Boros_Tás._ (319)
_Boros_Tás._ Creative Commons License 2013.08.22 0 0 319

Az egyik sem volt sorozat lovo.

 

A sorozat lovo az ugy mukodik, hogy egyetlen "ravasz" huzassal a fegyver addig lo mig loszer van benne. 

 

Amirol te beszelesz az felautomata, mint ahogy a nyilpuskam is az. Minden egyes loveshez elkell sutni kulon a fegyvert. 

 

Te peldaul a felautomata soretes puskam is sorozat lovonek keresztelted at. Pedig vadasz fegyver. 

 

Tehat azt kell mondjam, hogy nem tamogatnam a te altalad jo otletnek tartott tiltast. 

Előzmény: Maule (317)
Maule Creative Commons License 2013.08.22 0 0 318

es VA Tech, ami nagyon kozel volt. Erre vannak csak hasznalva, tomeget gyilkolni. Nincs mas magyarazat arra, hogy szuksegunk lenne rajuk.

Előzmény: Maule (317)
Maule Creative Commons License 2013.08.22 0 0 317

Ami sorozatot lo, azt. Amit Sandy Hook mama bevasarolt interneten a fianak. Amit Aurora lovoldozo megvett maganak. Amit arizonai lovoldozo hasznalt Gabby Giffordot loni.

Előzmény: _Boros_Tás._ (316)
_Boros_Tás._ Creative Commons License 2013.08.22 0 0 316

Mit nevezel te sorozat lovonek?

 

Előzmény: Maule (315)
Maule Creative Commons License 2013.08.22 0 0 315

En kerdesem csak annyi, ellenzed-e a sorozatlovo ban-t, mint allitolag az orszag 19 szazaleka. Mai Pew poll szerint.

Előzmény: _Boros_Tás._ (313)
Maule Creative Commons License 2013.08.22 0 0 314

En penzemet es energiamat fektetem abba, hogy univerzalis backround check legyen es ban a sorozatlovokre. Hiszem, hogy jot teszek ezzel, es neked sincs igazabol ellenerved ilyen torvenyekre. Normalis ember erti, hogy sorozatlovo ritkabban kell (kell?) eletet vedeni, mint ahanyszor esztelen lovoldozesre hasznaljak.

 

No, ha szemebe wasp sray a tamadonak, nem tamadt volna tovabb, es nem elsz tovabb azzal az erzessel, hogy gyilkoltal.  6 loves utan csak urban legend. Vagy Rambo film. Please, 6 loves kinek nem volt eleg.

Ferfire, aki medve tamadt, az nem suburb-ben volt. Aki kint campingel a vadonban, ertse a termeszetet. Ne csak kikoltozzon oda fegyverekkel, es irtsa az elovilagot. En speciel a medvenek drukkolok, ha tokhulye ember kimegy a vadonba, es el sem hiszem, hogy ilyet lehet buntetlenul, lovoldozni 17-et a medvere. Az a medve lassu, borzalmas halalt halt, es lehet, kolkei voltak valahol.

Előzmény: Camo_BDU (312)
_Boros_Tás._ Creative Commons License 2013.08.22 0 0 313

Nekem ilyenem van.

Errol mi a velemeny?

Csak azert, hogy kepben legyetek ez sorozatlovo fegyver.

 

Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.22 0 0 312

Sorozatlövője szinte senkinek sincs, azt már elintézték 1986-ban. Azóta már nem sok maradt a piacon. Nem mintha előtte azokkal követtek volna el bűncselekményeket. Legutóbb talán az elhíresült Kaliforniai bankrablásnál használtak olyat, nem sok "sikerrel".

 

"nagy kapacitasu"

 

Nézőpont kérdése hogy mi nagy. Ráadásul nem rég volt egy hír, hogy egy bűnöző egy nőre és a gyerekeire támadt, mire a nő hatot lőtt a bűnözőbe, de mégis tovább támadt. Ha párat mellé is lő, akkor mi van? Kell neki vagy 15, vagy 20 lövés.

 

Egy férfire meg medve támadt. 17-szer kellett rálőnie, majdnem mind eltalálta, de az állat még így is el tudott futni. A férfinek mázlija volt.

 

Pár napja volt a hírekben hogy egy nő egy egész bűnbandát futamított meg, teljesen egyedül. A bűnözők menekültek, de lőttek is. Szerinted a nőnek 7 darab elég lett volna a 6 bűnözőre? Matematikailag se, mert többet is lőtt, de egyiket se találta el, csak megfutamította őket. 

 

De ezek szerint a rendőröknek se engednél csak mondjuk 7 lőszert a pisztolyaikba? Mert ugye miért lenne egy rendőr élete fontosabb, mint egy tisztességes polgáré? Mindazonáltal elég sok rendőr csinált már vérengzést, sőt tömegmészárlást is több esetben, tehát semmivel sem megbízhatóbbak mint a civilek. Ők is csak emberek, mint bárki más. Katonáknál mi a helyzet? Arra emlékszel, mikor egy katona kezdte lelőni a többit azon a bázison? Texasban történt talán? Tehát a katonák pisztolyaiban se lehetne több 7 lőszernél? Ennek azért örülne az ellenség, nem?

 

"Ezek csak borzalmakat okozni jok."

 

Nem hinném hogy saját tapasztalatból beszélsz. Hány 30-as tárat lőttél el eddig?

Előzmény: Maule (311)
Maule Creative Commons License 2013.08.22 0 0 311

A statisztikak azt mutatjak, hogy joval nagyobb esellyel leszel te, vagy csaladod meggyilkolva fegyver altal, ha fegyvert tartasz. De, jogodat fegyvert tartani tiszteletben tartom, legyen fegyvered, ha akarsz fegyvert. DE: univerzalis backround check-et szeretnek, es az orszag nagy resze velem egyutt. Es legyen megallj egy ponton, pl sorozatlovo fegyverekre nincs szukseg betorok ellen, nagy kapacitasu tarakra sem. Ezek csak borzalmakat okozni jok.

Előzmény: Camo_BDU (309)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.21 0 0 310

A 6 perc tényleg nem rossz, de a lényeg, hogy 6 perc alatt mindenre volt ideje a betörőnek. Annyi idő alatt bármi történhet. Persze jobb a 6 perc annál, hogy hozzám ki se jöttek soha. Meg a szomszédos városban 18 óra kellett a járőrnek hogy kiérjen a helyszínre. Felhívták este, másnap délutánra ért oda a járőrkocsi. 

Előzmény: Maule (306)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.21 0 0 309

Tudom mit jelent az hogy sztori, de én nem sztorizom. Nem írom le hogy mi történt velem pontosan, mert nem szoktam. A lényeg hogy sokminden történt és ha rajtam múlik nem leszek áldozat sem én, sem a szeretteim. Aki áldozat akar lenni, tegye, de mi nem leszünk áldozatok. 

Előzmény: Maule (307)
Maule Creative Commons License 2013.08.21 0 0 308

Kutyanak meg pirospont. Mit tettel volna maskepp, ha fegyvered lett volna? 

 

Előzmény: _Boros_Tás._ (302)
Maule Creative Commons License 2013.08.21 0 0 307

sztori = tortenet.

Előzmény: Camo_BDU (303)
Maule Creative Commons License 2013.08.21 0 0 306

6 perc tok jo ido. Vannak az elofizetheto riasztorendszerek - ablakra is, hazon belul ertzekelokre is - az elejen, amikor kutya hozzankkerult, riasztottam a county-t veletlenul - mozgas volt a hazban, amikor otthagytam a puppy-t, ehh. My bad. De tudom, hogy mukodik a rendszer, bar azota nem teszteltem. 2 county rendor lakik a neighborhoodban, mindketto kutyas, igy beszelgetek veluk. 2 eset volt mifelenk mostanaban: kint allo autot tortek fel, gps-t elvinni, de mi garazsban tartjuk az autokat. Volt meg egy reszeg sofor, aki elvitt 3 postaladat, de valaki latta, leirta a rendszamat, telefonalt, 2 merfoldre sem jutott. Betoro is eszrevette, hogy 6 perc alatt kiertek a rendorok, nem fog tobbet probalkozni. Wasp spray meg eleg szemenfujni, ha bejon megis az ablakon, nem kotelezo a gyilkolas.

Előzmény: _Boros_Tás._ (302)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 305

A terroristáknak mindent lehet? Akik meg akarnak védeni tőlük azoknak meg előbb fel kell olvasni a jogaikat? Emberi jogai csak annak vannak akik élnek. No csak, ha nem tudják megvédeni az életem akko mit kezdjek a jogaimmal?

 

Mindenki adata ott van, az enyém is és mégsem izgat.

Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.20 0 0 304

A városi és települési statisztikákat a legjobb a citydata weboldalon nézni. Én mindig ott szoktam összehasonlítgatni. :-)

Előzmény: Maule (300)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.20 0 0 303

Nem "sztori", hanem valóság.

Előzmény: Maule (299)
_Boros_Tás._ Creative Commons License 2013.08.19 0 0 302

Igen valoban nyugodt es szerintem biztonsagos helyen elek. 

De tavasszal a szomszed udvaraba beugrott valaki es feszegette az ablakot, sikerult a csuszo ablak keretet szetfeszitenie de nem jutott be a hazba. Csak azert nem mert mert a kutyam jelezte. En kihivtam a rendoroket. A hivastol tobb mint 6 percig tartott mire kierkeztek. 

Addigra a betoronek mar csak hult helyet talaltak. Szoval mig a rendornek ilyen hosszu ideig tart megjelenni a helyszinen addig nem bizom magam teljesen rajuk. 

Tudom nem lehetnek mindig mindenutt ott abban a pillanatban mikor esetleg szukseg lenne rajuk, viszont addig teljesen jogos ha egy polgar mindent elkovet, hogy megtudja magat vedeni. 

 

 

Előzmény: Maule (300)
tgyvg8 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 301

igazad van , valoban meg KELL nezni elore hogy mi a crime statisztika ahova koltozni akarok , viszont az is teny hogy bekoltozok egy biztonsagos neighborhoudba es remekul erzem magam mondjuk 5 evig aztan egyszer csak elkezd romlani ROHAMOSAN a helyzet , mert....drug,drog stb LÖVÖLDÖZÉS , no ekkor venni kell vagy kellene a satorfat ami nem egyszeru ha el kell adni a hazikot es/vagy kacsalabon forgo palotat ekkor esetleg elkezdek fegyverkezni no nem en 68+ evesen

Előzmény: Maule (300)
Maule Creative Commons License 2013.08.19 0 0 300

Really? Nyugi neighboorhoodban elsz te is, megnezted elore, mielott odakoltoztel volna, hogy crime statisztika az minusz tiz. Rendorauto atsuhan az utcan naponta 10x, a legnagyobb balhe, ha valaki 38-cal megy a 25-os korlatozas mellett, akkor se balhe, csak max figyelmeztetes. Hagyjuk meg ezt az ervelest a gettokban eloknek. 

Előzmény: _Boros_Tás._ (279)
Maule Creative Commons License 2013.08.19 0 0 299

Szoval vannak sztorijaid, hogy rendor nem jott, es fegyveredre volt szukseg? 

Előzmény: Camo_BDU (293)
Maule Creative Commons License 2013.08.19 0 0 298

Snowdennek voltak lehetosegei itthon. Kapcsolatba lephetett volna kongresszusi kepviseloivel, ha kerdesesnek talalta a munkahelyen tapasztaltakat. Ez lett volna jo ut, szerintem, megkereshette volna Rand Paul-t is szemelyesen, elmondhatta volna neki, amit kulfoldnek elmondott - nekem ez a bajom Snowdennel, hogy inkabb Kinaba ment. Azon felul, ami tenyleg kerdeses es megvitatando, miert kellett ezt kulfoldrol intezni. 

O Kinat es oroszokat valasztotta, hat akkor legyen neki. 

Előzmény: Camo_BDU (297)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.17 0 0 297

Szerintem csak tudja, hogy ha az apja meglátogatná, akkor mikor az apja hazamenne, rögtön rászállnának a három betűs ügynökségek. Mert ismerjük el, pontosan ez történne. 

Előzmény: tgyvg8 (296)
tgyvg8 Creative Commons License 2013.08.17 0 0 296
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.15 0 0 295

Szia!

 

Neked is köszönöm, azt írja, hogy Ft. Lauderdale szept 6.-ig van csak.

Előzmény: _Boros_Tás._ (291)
tgyvg8 Creative Commons License 2013.08.15 0 0 294

ebben egyetertek veled , en megse fogok megvaltozni , 68 evet leeltem budan , balatonnal , connecticutban , floridaban puskak es tuzoltokeszulek nelkul az autokban , mond mar , legfelljebb benneegek 111 evesen a kocsimban , valamiben ugyis meghal mindenki

Előzmény: Camo_BDU (293)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.15 0 0 293

"csak sok BECSULETES rendorre"

 

Persze. Volt rájuk szükségem párszor, sose voltak ott ahol kellettek volna. Emiatt nem is hibáztatom őket, ugyanis nem állhatnak ott minden egyes lakos mellett. De olyan is volt hogy kihívtam őket -még otthon Magyarországon- és leráztak. Nem jöttek ki.

 

 

Előzmény: tgyvg8 (282)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!