Keresés

Részletes keresés

binladen007 Creative Commons License 2019.06.22 0 0 399

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, permetezőgépet szeretnék vásárolni a jó öreg Solo helyett (végleg kilehelte a lelkét). Amit permeteznék pár gyümölcsfa ( kb 10) és szőlő (kb 100 l permetlé).

Az lenne a kérdésem milyen gépet ajánlotok, Stihl SR 200-D, Oleo-Mac MB 800 és Cifarelli M1200 gépeket nézegetek. Nem 3 évre venném és hajlandó is vagyok érte fizetni.

Janulusz Creative Commons License 2019.06.16 0 0 398

Üdv. Vettem egy Hecht 416 accu akkumulátoros háti permetezőt. A NET-en nem találok véleményt. Ma két tartály permetlét nyomtam ki vele. Annyi a tapasztalatom, hogy szűk helyen a beállító potméter el tud mozdulni vissza ha eltalálja valami vessző. Lehet, hogy a kis gombot zsebre vágom a következőkben ha lombos helyen dolgozok. Egyébként meg vagyok elégedve a permetlé porlasztásával.

Ha van más tapasztalat kérem a választ. Előre is kösz.

kavicsos64 Creative Commons License 2019.06.15 0 0 397

A márka forgalmazónál érdeklődjél ! Sajnos ez a márka eléggé alkatrész hiányos ,ez a gép sem gyakori ! Ha van is hozzá az alkatrész ára horror !

Előzmény: joskabacsi (396)
joskabacsi Creative Commons License 2019.06.14 0 0 396

Sziasztok,

 

motoros, önjáró SOLO permetezőhöz keresek folyadékszivattyút (423) természetesen nagyon sürgős lenne ...

Ha valakinek van ötlete, hogy hol tudnék venni - ne tartsa magában, legyen szíves!

(végső esetben bontott vagy egész gép is érdekelne)

 

kavicsos64 Creative Commons License 2019.05.12 0 0 395

Félálarchoz általában adnak szűrőt is, csak neked kell megmondani melyiket adják hozzá ,az nélkül nem sokat ér ! A szemüveg nagyon jó csak az a gond vele ha ráhull már nem látsz vele semmit sem ,feszt mosogatni kell ,úgy 2-3 percenként ,én eldobtam képtelenség benne dolgozni ,vagy valami speckó szerrel kezelni kell a külsejét hogy a vegyszer ne ragadjon hozzá ! Ha ilyet találnál ird ide meg ,kipróbálnám !

Előzmény: Ladislas2008 (394)
Ladislas2008 Creative Commons License 2019.05.11 0 0 394

A közeljövőben több alkalommal is kell néhány gyümölcsfát és szőlőt permeteznem. Ezért nézelődtem, milyen védőfelszerelést is kell beszerezzek. Az alábbiak elegendőek gombaölő, rovarölő szerek kijuttatásához?
- védőruha

- védőszemüveg

- permetező félálarc (ez egy szűrőbetétes, de van kettes is?) Ha jól gondolom, szűrőbetét is kellene hozzá?

- gumicsizmám, kesztyűm van

Esetleg valamit kihagytam a sorból?

 

Topacsenkó Creative Commons License 2019.05.01 0 0 393

Sziasztok. Nissorun,mospilan, karate bármely napszakban kijuttatható? Az adatlap szerint méhekre nem jelölésköteles, de mégiscsak rovarirtóról van szó. 

halkergető Creative Commons License 2019.04.09 0 0 392

Köszi a választ!

 

Csak a paprika permetezésére használnám!

Nem a 16 l-es kanna súlyával van a bajom, hanem a pumpálást viseli el nehezen a váll-ízületem.

 

A gyümölcsfákhoz, meg a szőlőhöz van egy motoros Maruyama táska permetező, kiskocsira szerelve, kb. 15 méteres tömlővel. Azt mindenhova el tudom húzni, csak a szórópisztolyt kell tartanom. A szórópisztollyal-tömlővel a létrára is fel tudok menni, akár fölülről is le tudom szórni a fákat.

Előzmény: arpad-lajos (391)
arpad-lajos Creative Commons License 2019.04.07 0 0 391

Az akkumulátoros háti permetező nem rossz, ha nem akarsz magas fákat permetezni. De az akkumulátornak is súlya van és 3-4 óra használat után tölteni kell. A paprika permetezésére megfelel. Nekem van egy, de az akku miután tönkrement majdnem annyiba kerülne mint egy új gép. Én most a Marolex háti gépét használom kézi hajtással teljes megelégedéssel. 5-10 ltert teszek bele és akkor nem nehéz.

Előzmény: halkergető (390)
halkergető Creative Commons License 2019.04.07 0 0 390

Üdv. a T. Kartácsaknak!

 

Érdeklődön tisztelettel, van valakinek személyes tapasztalata az olcsóbb árfekvésű akkumulátoros háti permetezőkannákról?

Lehet-e velük permetezni, vagy csak úgy néznek ki, mint egy virtigli permetezőkanna, de célzottan szórni nemigen lehet velük?

 

Kimondottan csak a háti kanna érdekelne, mert a fűszerpaprika területemen használnám elsősorban, ott a 38-40 cm-es sorközben a húzható-gurulós változatot nem tudnám használni.

 

Kézi pumpás kannákkal jól vagyok ellátva, csak az életkorom miatt a 40 sort (60 m hosszúak) leszórni már nagyon megerőltető számomra.

 

Előre is köszönettel várnám a tanácsokat!

 

Üdv.!

hk

Ali-bá Creative Commons License 2019.03.29 0 0 389
Előzmény: Sliderke (387)
kavicsos64 Creative Commons License 2019.03.29 0 0 388

Ilyen drágát én nem vennék ! Nézz szét inkább a telepíthető permetezők közt ! Én is épp ilyesmi dilemmában vagyok ! A tavaszi lemosós permetezések sok lét igényelnek és az ember öregszik a háton hordott permetező nehéz ,a telepíthető meg minden a földön van csak a csövet húzigálod ahová kell ! Létezik robbanómotoros és 220voltos rendszerű is ,talicskára szerelt ,külső tartályos megoldások léteznek belőlük ! Nagyság rendekkel kényelmesebbek mint bármelyik háti gép !

Előzmény: Sliderke (387)
Sliderke Creative Commons License 2019.03.29 0 0 387

Sziasztok!

 

Szeretnék érdeklődni pár alapvető kérdésről. Milyen permetezőt érdemes venni? Egy 1000nm-es kertől van szó, de abban van minden. Gyümölcsfa, szőlő etc...

 

Két választás ami érdekel:

Benzinmotoros vagy az akkumulátoros megoldás.

 

Sokáig a benzinmotoros gépekkel szemeztem de mostanában az akkumulátoros permetező is mint opció felmerült.

 

Valakinek van tapasztalata a Birchmeier permetezőgépekkel?

 

Ezen az oldalon az utolsó gép amit kinéztem: Link itt!

 

Nem olcsó de kérdés, hogy ez hozza e ugyanazt mint a benzinmotoros gépek? Vagy ezek gyengébbek?

Az utolsó kérdésem, hogy létezik olyan is ami 10 bár nyomásra képes, érdemesebb lenne inkább azt venni?

 

Mi a véleményetek? Kérlek segítsetek ebben az ügyben, nagyon fontos lenne.

 

A döntésben ami a benzinmotorostól elriaszt, hogy olaj dzsuva, keverék, hangos... de ha hatékonyabb akkor jó, csak ilyen kis területre érdemes-e?

 

Ha benzinmotoros akkor Stihl SR 450 amivel szemeztem. Bár valakik előttem írták, hogy függőlegesen tartva nem jól adagolja a keveréket és a fák nem kapják meg a permetlét. Nagyon bízom részletes válaszotokban. Nagy segítség lenne.

 

 

binladen007 Creative Commons License 2019.03.25 0 0 386

Nincs valakinek Vegyépszer D2, D3 permetezőhöz robbantott ábrája, D4, D5-höz találtam.

Miben más a légüstön, szivattyún kívül.

Azért kérdezném mert pár dolgot pótolnom kell pl szívócső, egy pár tömítés, szórófej, pillanatzáró, permetezőtartály fedél (ez sem egyforma).

Topacsenkó Creative Commons License 2019.03.20 0 0 385

Megnyugtattál, köszönöm.

Előzmény: Ali-bá (384)
Ali-bá Creative Commons License 2019.03.20 0 0 384

Szerintem jó ez így együtt, ha mindezekre használod.

Előzmény: Topacsenkó (383)
Topacsenkó Creative Commons License 2019.03.20 0 0 383

Átmostam vízzel, rázogattam, kijött. Kevertem újat. Chorus + dithane + alfa solo. Most már mindegy, de egyébként ezek mehetnek egy koktélban, vagy jobb lett volna külön? Kajszi,meggy,ribizli,köszméte,őszi is van, mindből 1-max2db, nem szeretnék mindnek külön keverni.

Előzmény: Ali-bá (382)
Ali-bá Creative Commons License 2019.03.20 0 0 382

Feljött az aljáról rázással?  VÍzzel próbáld ki, mielőtt újat keversz bele, hogy nem tömödött-e el valahol.  Én egyszer vederben hagytam maradékot és csak kefével jött fel.

Előzmény: Topacsenkó (381)
Topacsenkó Creative Commons License 2019.03.20 0 0 381

szerencsére még nem kötött bele, ki bírtam pucolni. Nem akartam ennyi ideig benne hagyni, csak hétvége óta nem hagyott a szél permetezni, este talán lesz rá esélyem. köszi

Előzmény: Ali-bá (379)
Topacsenkó Creative Commons License 2019.03.20 0 0 380

Basszus, koszonom.

Előzmény: Ali-bá (379)
Ali-bá Creative Commons License 2019.03.20 0 0 379

Szerintem négy nap alatt a Dithane kiülepszik, a Chorus pedig bomlásnak indul. A kiülepedett Dithánet  elég nehéz lesz maradéktalanul kipucolni a permetezőből.Moshatod, rázhatod egy párszor.

 

Én újat kevernék.

Előzmény: Topacsenkó (378)
Topacsenkó Creative Commons License 2019.03.20 0 0 378

Sziasztok, bekevert permetszert meddig lehet felhasznalni? 4 napja fujtam chorus+dithan kombót, de maradt belőle. Felhasznalhatom még?

Előzmény: kavicsos64 (377)
kavicsos64 Creative Commons License 2018.12.07 0 0 377

Lenne egy SOLO háti robbanómotoros permetező olcsón, érdemes megvenni ? Vagy nem lesz hozzá alkatrész ?

Coolby84 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 376

Köszönöm a gyors választ.

 

Az a baj, hogy most két glialkás permetezőm van :) Indultam egy kicsi kézivel, aztán kellett a nagy háti. Most a hátit megteszem normál vegyszeres permetezőnek (akkor ezek szerint kimosható, bár lehet, hogy veszek egy újat) és a kicsi marad glialkás.

Előzmény: Ali-bá (375)
Ali-bá Creative Commons License 2018.07.10 0 0 375

Ki lehet mosni. Egy kis mosogatószer, sok víz, rázzad is és sok öblítés, tiszta víz permetezés.

 

Jobb viszont, ha veszel 3000 Ft-ért egy kínai gyártmányú olcsó műanyag permetezőt. Amennyit neked kell 10 évig bírni fogja. (Az egyik 'glialkás' a másik 'vegyszeres'. Írd rá vastag filctollal!))

Előzmény: Coolby84 (374)
Coolby84 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 374

Sziasztok!

 

Egy egyszerű kérdésem lenne: glialka után kimosható (és ha igen, hogyan) egy szimpla háti permetező? Utána gyepre szeretnék gombaölőt és egyéb vegyszereket kifújni vele (nem szeretnék hibázni, mert nagyon fájna, ha kiirtanám a friss gyepszőnyeget).

 

Természetesen nem állandóan akarom cserélgetni vegyszert glialkával, csak eddig glialkát használtam benne 2 évig (fűtelepítés előtt) és most hogy van fű, most már másra kellene.

 

Köszönöm előre is a válaszokat.

 

Coolby

vizizé Creative Commons License 2018.06.20 0 0 373

Hecht vagy Ferrari akkus permetezőt használ valaki?

Vélemények, tapasztalatok?

Képek alapján úgy tűnik, a 2 gép teljesen egyforma.. Árban van egy 10-es eltérés..

Persze nem tudom, ami nem látható , (akkus, szivattyú, stb ) is egyezik-e?

 

kavicsos64 Creative Commons License 2018.06.08 0 0 372

Ha majd megint találkozom a géppel meg lesem ezeket !

Előzmény: alfi13 (371)
alfi13 Creative Commons License 2018.06.08 0 0 371

Mindegyikbe kell túlnyomásnak lennie és azt le is lehet ellenőrizni. A vegyszert szállító cső végét le kell húzni onnét ahol bemegy a porlasztófejbe és a levegőt szállító cső oldalához kell kötni. Ha most vizet töltesz a tartályba és lezárod a permetszeres tartály sapkáját ugyanakkor kinyítod a vegyszert szállító cső csapját akkor a tartályban és a csőben azonos szinten kell állnia a víznek. Elindítod a gépet és a vízoszlopnak emelkedni kell 40-50 cm magasan a tartály vízszintjéhez képest. ha nem meg kell keresni az okát, cső eldugult vegyszertartály sapka nem zár rendesen.

Előzmény: kavicsos64 (369)
Kapa bácsi Creative Commons License 2018.06.08 0 0 370

A túlnyomáscső azért vezet a tartályba,hogy a folyadékoszlop magasságától független legyen a folyadék adagolása.Ha ez nem lenne akkor tele tartálynál a vegyszer adagolás több lenne,mint pl fél tartálynál.

Előzmény: kavicsos64 (369)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!