Keresés

Részletes keresés

ati975 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 149
És még egy pár dolog:

Jelen állapotban nincs jelentősége semmilyen technikai adatnak (max.az engedélyeztetésnél, ami meg szerintem nem ránk tartozik), ugyanis a termék nem kapható, így építkezni sem lehet vele, hiszen nincs kereskedelmi forgalmazásban.

Majd ha kapható lesz, akkor számon lehet kérni a technikai adatokat és akkor bárki eltudja dönteni, akar belőle építkezni vagy sem....

Tudtommal nem tudja senki, valójában mikor lesz kapható, így aki építkezni akar miért vár rá?..én olyan vonatra nem várok, amiről nem tudom jön-e majd valaha.

Na és amiről egyetlen egy hozzászóló sem tesz említést...tudja itt valaki mi mennyiért lesz majd kapható????tudja valaki, hogy érdemes lesz-e vele építkezni????nem hinném, akkor miért akartok ebből az anyagból építkezni???

Persze lehet mondani, hogy pont ezeket szeretnétek tudni, ezért kellene megvárni a forgalmazás kezdetét, amikor mindennek ki kell derülnie. (már aki megakarja várni).

ati975 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 148
Figyelj én nem vagyok információs központ, vedd a fáradságot és keresd meg a tv riportot...

Nem támadtatok le?????...miket engednek meg itt egyesek maguknak?...havernak szólítani egy vad idegen embert??ki haverja itt kinek??..és még tanult embernek állítja be magát???nem hinném..egy tanult kulturált ember nem enged meg magának ilyen stílust, de ha kell tudok én is stílust váltani...és a másik tag?, milyen jelzőkkel illeti a másikat????de engem különösebben nem érdekel....Látom mi folyik itt..., de ezután én sem fogom vissza magam...

Szakmailag meg ne vitatkozzunk és ne állíts semmit egy olyan termékről, amihez nem értesz...és főleg arról ne, amit még nem is forgalmaznak.

Mai kereskedelemben lévő téglák adati ismertek...eltudod dönteni, melyik a jó?..nem szakemberként mond neked valamit?
Milyen adatokra vagy te kíváncsi, de őszintén?...mivel tudnál többet, ha ismernéd a statikai eredményeit???semmivel...csupán a kötekedés megy...beleköttök az üzlet politikájukba, ugyanúgy a csapat összetételébe és még sorolhatnám..

Érdekel téged, hogy egy jelenleg üzemelő (pl.téglagyár) tulajdonosai milyen összetételben dolgoznak? (apa-anya-fia,stb)..nem hinném...ennek a cégnek viszont majd mindenkit...fura..mintha egyesek írigykédnének...


Egy itt a probléma, kevés a korrekt hozzászólás és semmi konkrétumot nem tudtok felhozni...Hogy nem hisztek benne?..ti dolgotok...

Tudod mi itt a gond?, az, hogy nem mindenkivel állnak szóba,illetve egyesek nem tudnak belőle hasznot húzni,netán egyesek üzleti ellenfele lehet..





Talán előbb kikellene várni, amíg ténylegesen elkezdik gyártani....
Előzmény: Axióma (147)
Axióma Creative Commons License 2009.04.05 0 0 147
Bar nem gyartjak, de van egy egesz szentendrei tarsashaz mint referencia? Aminek teljesen mellesleg meg se lehet tudni a cimet? Es meg mindig ott van hogy egymasnak ellentmondo tulajdonsagokat allitanak ugyanarrol az anyagrol (nem mas es mas valtozatokrol, hiszen mindig hangsulyozzak, hogy _egyszerre_ jo hotarolo es jo hoszigetelo stb.)
Nem azert estunk neked, mert nem bantod a Veklat, hanem mert azt hittuk vegre adatokat lehet kapni, aztan kiderul, hogy tovabbra is csak kodosites van, meg hogy nem bizunk benne az a baj. Egy epitoanyagban nem hinni kell! Ha meg meg nincsenek keszen a vizsgalatok, akkor nem kell orszagra szolo marketinghadjaratot inditani, hiszen meg az is lehet, hogy nem lesznek olyan kedvezoek azok az eredmenyek!
Előzmény: ati975 (146)
ati975 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 146
Nekem elég volt a tegnapi nap...Bebizonyosodott előttem, hogy ez a topik egyetlen egy céllal jött létre, ami nem más mint a lejáratás.

Van itt 1-2 ember akik összefogva megpróbálják kicikizni azt, aki jó indulattal próbál hozzászólni.Az már külön vicces, hogyha valaki nem bántja a veklát az más nem is lehet csak veklás.

Különböző hozzászólásokkal olyan dolgokat vetnek fel, ami célja egyértelmű.
Kezdve az ÉMI engedéllyel, és folytatva a technikai adatokkal.
-Néhányan sérelmezik, hogy a feltaláló őt nem fogadja személyesen. De miért is tenné?, ha azokkal találkozna, aki szeretnének vele, ki foglalkozna önmagával az üzem beindításával.
Én több nyilatkozatukat olvastam/néztem, egyértelműen kinyilatkozták, hogy jelenleg még nincs gyártás, akkor minek találkozni velük??
Szóval nem értem az ez irányú hozzászólásokat.-

Nekem elég megnyugtató, hogy az ÉMI nyilatkozat a kezükben van..
Ez egyértelműen arra utal, hogy az anyag engedélyeztetés alatt van, tehát van alapja.

Szakmai értelemben köszönöm, levizsgáztak, azok, akik megpróbálják magukat annak beállítani.
Aki nekem egy tömör falazóanyag bevizsgálandó főbb tulajdonságnál (arról van szó) felsorolja az összes statikai tulajdonságot, hát picit nevetséges, arról már nem is beszélve, hogy aki fontosnak tartja a bevizsgálandó mintadarab méretét, mit ne mondjak, röhejes.

Egy laborban a vizsgálatok első lépése, hogy készítenek egy próba-darabot (Egyszerűség kedvéért biztos sokan hallották már azt a szót, hogy próbakocka).

Ezt a próbadarabot különböző összetételű anyagokból készítik el (betonnál különböző minőségű kötőanyaggal-cement- és különböző szemnagyságú adalékanyaggal-szemeloszlási görbe alapján-).
Az elkészült próbadarabokat teljes szilárdulás után vetik alá a különböző vizsgálatoknak.Ezek alapján minden anyagnak más-más a statikai tulajdonsága, és ettől függ a beépíthetőségi funkció, terhelhetőség.

A vizsgalat hosszú folyamat, nem tudják egyik napról a másikra megcsinálni a vizsgálatokat.Gondolom nem csak ez az anyag vár bevizsgálásra. Tehát abban semmi meglepő nincs, hogy pár hónap alatt nem léptek előre. (Azt is figyelembe kell venni, hogy mivel itt senki nem tulajdonosa a cégnek,nem tudni momentán milyen engedélyek, iratok vannak a kezükben)


Számomra már az is feltűnő, hogy sokan kritizálják a csapat összetételét.
Ebben semmi kivetni valót nem látok.Én is szívesebben dolgoznék a gyermekemmel, mint mással.

Sajnálatos tény, hogy sokan nincsenek tisztában egy találmány bevezetésének és piacra juttatásának menetével, ahogy én sem, és mégis úgy állítják be, mintha annak már rég kaphatónak kellene lennie.


Nem vagyok sem vekla párti, sem ellendrukker, de azért emberek legyünk már korrektek, és ne állítsunk olyanokat, aminek nincs alapja.




Pokrócz Creative Commons License 2009.04.05 0 0 145
Az első perctől kezdve olvasom a fórumot, néhányszor szóltam is.

Egyre érdekesebb a dolgok menete.

A Vekla táján ... Adva van egy nagyon erős kampánnyal megindított termékbevezetés. ... és itt vége is a felsorolásnak, mert emellett mindenről lehet írni csak a termékről nem.
Ismerjük a szervezeti felépítést, mely minden tagja 2-3 családból jön össze (ez még nem baj), köztük egy pókerkirállyal, aki igen kétes figura (ez már baj). Olvashatjuk a termék beharangozását a magyar média minden szegletében, az igazi érdeklődők azonban mindig lepattannak (szintén baj). Az érzelmileg túlfűtött feltaláló (ez nem baj) a személyes megkereséseket elhajtja, én is tettem kísérleteket, de nem sikerült eljutnom a referencia ház címéig, pedig nagyon érdekelt volna.

Viszont nincs ÉMI engedély, mindössze egy tájékoztató levél, hogy a vizsgálat folyamatban, és biztatónak tűnik. Magára valamit adó szakember ilyet nem nagyon merne mutogatni. Ez egy nagyon gyenge pont. Én gyártó partnerként biztosan nem állnék neki százmilliókat beruházni egy olyan termék gyártóüzemébe, amire egyenlőre semmilyen engedély nincs.

A fórum táján ... néhány nickről biztosan lehet tudni, hogy Vekla munkatárs (ez nem baj), viszont még így sem jutottunk semmi plusz információhoz. Ez szomorú.

Összefoglalva: eltelt a berobbanás óta jó néhány hónap, és nincs termék, nincs engedély, nincs információ, van viszont nagy médialufi és gerillamarketing.

Én mint építkezés előtt álló, nagyon lelkesen vártam a terméket, de azt hiszem itt az ideje, hogy ajánlatot kérjek könnyűszerkezetes épületeket építő cégektől, akiknek van termékük, engedélyük, és belátható időn belül házat is tudnak nekem építeni. A Vekla (Habiten) pedig megmarad egy szép álomnak. :((
ati975 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 144
ezt találtam, fórumon találtam, de, ahogy látom ez a vekla honlapján is fenn van:

http://www.vekla.hu/files/hu/emi.pdf


Gondolom önmaga az engedélyezés is folyamatban van és, ha több terméket akarnak gyártani, arra mind külön kell engedély...
Előzmény: Ariadne12 (142)
ati975 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 143
Az, hogy ÉMI engedélye van-e azt nem tudom, viszont úgy tudom,hogy ilyen esetben lehet adott ellenőrzés mellett kísérleti célból építeni...tehát, ha felépítenek egy épületet (gondolom nem egy sorházat), akkor arra van lehetőség...de neten azt hiszem erről írtak is valahol, valami cikkben...

Tudtommal még nincs kereskedelemben, tehát biztos vagyok benne, hogy engedély nélkül nem is fogják gyártani, ellenkező esetben az egy nagy butaság lenni...

Szerintem ez különböző telephelyeken (építőanyag kereskedések) lesz majd kapható, akik engedély nélkül tuti nem fogják árusítani...

Mindjárt megnézem én is az ÉMI-n még ott nem keresgéltem...
Előzmény: Ariadne12 (142)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 142
Épp ez az, hogy ahogy Axióma is írta, ki tudja, van-e rá ÉMI engedély egyáltalán. Az ÉMI nyilvántartásban mindenesetre nem szerepel, ilyen néven legalábbis (pedig az hivatalos a neten ahogy van), és építkezni csak olyanból lehet elvileg, ami rendelkezik ilyen engedéllyel. Feltételezem azért, hogy ne lehessen mondjuk akármilyen házi téglagyárból kikerült kétes minőségű téglát eladni mondjuk, amitől aztán a tulaj fejére omlik az egész...
Szóval ez komoly dolog, és igenis számít, hogy korrekt módon tájékoztatják az érdeklődőket erről vagy sem. Nem lehet egy szabadalmaztatás alatt álló termékre azt mondani, hogy szabadalom van rá, és pláne nem lehet építeni belőle...
ati975 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 141
Ezt már rég megtehette volna más is január óta...és nem lenne itt vita, hanem lehetne kérdezni, közvetlen az illetékesektől...nem tudom a cég honlapján nincs-e fórum...
Előzmény: Ariadne12 (139)
ati975 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 140
Az igazság az, hogy nem vagyok tisztában mi egy találmány levédésének menete...

Gondolom ezt egy hozzáértő jobban megtudná mondani, vagy, aki már védetett le valamit...
Igazából azzal sem vagyok tisztában, hogy a hazai, külföldi, stb levédésnek mi a menete...
Azt viszont nem tudom elképzelni, hogy olyan termékre szakhatósági engedélyt kiadjanak, ami nem felel meg a kritériumoknak...
Gondolom ez úgy működik, hogy az engedélyeztetésnél a feltaláló, vagy a cég beadja a saját teszt eredményeit, amit bemérnek és csak azután engedélyezik...
Szerintem az is úgy működik, hogy a különböző építőelemeknek..(falazat, födém,stb) van egy min statikai elvárása, ha azt nem érik el, be sem lehet adni....
Én azért nem értem mi ez a nagy riadalom, hiszen nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen jellegű terméket csak úgy engedélyezzenek...Ez nem egy gyufaszál, hogyha eltörik nincs nagy gond...itt ha egy engedélyt kiadnak, ami nem valós, és összedől egy épület...azért sokan megütnék a bokájukat...
Előzmény: Ariadne12 (138)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 139
Ha már hívod őket, esetleg említheted, hogy eljöhetnének errefelé, és akkor mindjárt lenne aki válaszolna a felmerült kérdésekre, ez nekik is biztos jó lenne.
Előzmény: ati975 (137)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 138
Hopsz, és ha már óvatos fogalmazásról van szó, nézzük csak:
http://www.vekla.hu/
Itt egész pontosan úgy állítják be, hogy van rá szabadalom (pl. "a szabadalom tulajdonosa"), miközben nincs, legalábbis a Pipacs nem mutatja, és nyilván épeszű cég feltenné azonnal, nem csak ezt a papírt arról, hogy beadták a kérelmet. Egy beadvány ugyanis még semmit sem jelent, vizsgálgatják azt még rendesen, hogy megadható-e... Tehát ez így a honlapra kiírva simán bűncselekmény is lehet... ;)
Előzmény: ati975 (75)
ati975 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 137
Nincs közöm a céghez, ha lenne elhiheted felvállalnám...komolyan mondom hétfőn felhívom a céget és rákérdezek pár dologra...
Előzmény: Ariadne12 (136)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 136
Sajnállak a hiányos jogi ismereteidért, olvasd el jobban, amit írtam. ;)

Egyébként azóta még utánakerestem és hozzáértőnél utánakérdeztem, és ennyit találtam:
http://www.vekla.hu/files/hu/lajstrom.pdf
tehát szabadalmaztatás alatt áll, de az még évekbe telhet, míg meg is kapja, ha egyáltalán. Nem vagyok ellendrukker, mert előbb-utóbb fogok házat építeni, ha valóban jó, akkor gyerünk, legyen, de ezek a tények. Még további 1-2 évbe is beletelik, míg elbírálják.

Ha közöd van a céghez, azt igazán vállalhatnád, jól jön egy ilyen fórumon, sok embernek sok kérdése lenne biztosan, reklámértéke is lenne a dolognak. De persze ha csak vagdalkozásra futja, az igazán kár...
Előzmény: ati975 (75)
ati975 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 135
mibe halsz bele te szakmai analfabéta?...
Előzmény: r0226 (134)
r0226 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 134
Ne tovább, még egy ilyen írás és belehalok a röhögésbe.:-))))
Előzmény: ati975 (133)
ati975 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 133
Amiket felsoroltál függ a beépítési funkciótól....teherhordó falazatnál is más és egy födémnél is más-más az elvárás (attól függően milyen igénybevételnek van kitéve, illetve, hogy egyszerre milyen erőhatások érik) ...de ilyen alapon miért nem soroltad fel a nyíró vagy éppen a csavarodó igénybevételt....
Előzmény: kémember (126)
r0226 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 132
De lehet ,hogy ez nem ilyen egyszerű mert ez az anyag olyan fantasztikus ,hogy fokozatmentesen állíthatók azok a szigma,lambda,ró,stb attól függ melyik összetevőnél remegett meg a keze az adagolónak és most ezt a hibát probálják kiküszöbölni (megfelelő gyártósorral) és ehhez kell a sok idő mert az mégsem járja ,hogy a pl.vekla 100 paramétere tól-ig legyen.:-)))))))))))))))))

Vazzeg most lebuktattam őket? :-))
Előzmény: kémember (131)
kémember Creative Commons License 2009.04.04 0 0 131

Semmi gond a termékcsaládokkal.pl.:

Vekla 100: szigma ennyi,lambda annyi, ró amannyi, undzóveiter

vekla 211: szigma jobb, lambda rosszabb, ró magasabb, etecera

vekla 345: szigma kurvajó, lamda, háááát, ró, hát kell a hőtároló tömeg is...

 

ezt várom.

hiába.  

(ja, és aki nem érti a görög betűk mögötti tulajdonságokat, az ne vonja kétségbe szakmai tudásom...)

Előzmény: r0226 (130)
r0226 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 130
Az a baj evvel az anyaggal ,hogy egyként (vekla) árulják a különböző tulajdonságú anyagokat és talán ez lehet a megtévesztő amikor olyat mondanak ,hogy jó hőszigetelő és hőtároló. Holott ez két anyag csak az előállítása azonos.
Ez olyan mint az tekercses kőzetgyapot és a lépésálló. Remélem értitek mire gondolok és nem köttök a példába.:-))))
Előzmény: kémember (128)
kémember Creative Commons License 2009.04.04 0 0 129
:))))))
Előzmény: r0226 (123)
kémember Creative Commons License 2009.04.04 0 0 128

Megyek aludni, de ezt még megválaszolom:

-méret......jelen esetben nem lényeges

Dehogynem. Egy falazóelemnél már csak a falkötések kialakítása miatt is lényeges.
-súly.............kiszámítható, mert tudtommal erről adtak ki infót

-tól -ig határban. Ez nem elég. És ki mérte meg?
-hőátb.tényező..................tudtommal erről is adtak ki infót:

Lásd fent.
-ny.szilárdság..........erről nem tudom, hogy kiadtak-e infót, azonban, ahogy olvasgattam összetételtől függően változhat a termék szilárdsága..

Ok. És mit gondoljon akkor egy építtető, vagy tervező? Melyiket hova használhatja?

by.

 

Előzmény: ati975 (125)
r0226 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 127
Szar lehet neked amikor reggel a tükörbe nézel.
Minden reggel szidni magadat nem éppen jó kezdet és már tudom is miért írsz ilyeneket.
Előzmény: ati975 (125)
kémember Creative Commons License 2009.04.04 0 0 126

Igen. 25 éve dolgozom ebben a szakmában.

Nyomószilárdság, hajlítószilárdság, felületre merőleges szakítószilárdság, hővezetési tényező, páradifúziós tényező, esetleg kúszás, fajhő, lineáros hőtágulási együttható, utólagos méretváltozás, ...

nos? 

Előzmény: ati975 (122)
ati975 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 125
Ne légy abban olyan biztos...nem minősítek senkit, de láttam már én nem 1-2 kontárt, akinek mindene volt, csak tehetsége és szakmai tudása nem...egyébként nem tudom mi az a nagyon fontos infó, ami alapján ellehet dönteni a vekláról, hogy szuper vagy sem?....mit szoktak technikai adatként megadni pl egy téglánál:?

-méret......jelen esetben nem lényeges
-súly.............kiszámítható, mert tudtommal erről adtak ki infót
-hőátb.tényező..................tudtommal erről is adtak ki infót:
-ny.szilárdság..........erről nem tudom, hogy kiadtak-e infót, azonban, ahogy olvasgattam összetételtől függően változhat a termék szilárdsága..
Előzmény: r0226 (124)
r0226 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 124
Azért ismeretlenül ne állítsál ilyeneket mert lehet több tapasztalata van neki az építőiparban mint neked.
Előzmény: ati975 (122)
r0226 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 123
Találkoztunk már hiper-szuper fabatkát sem érő dolgokkal és ez a ködösítés az anyag körül nálunk már jelent valamit.
Lehet olyan jó ,hogy az olajcégek szabotálják a létrejöttét.:-)
Előzmény: ati975 (121)
ati975 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 122
haver...mit érsz te bármilyen technikai adattal?...azt sem tudod eszik vagy isszák az építőipart...mit szeretnél kiszedni a veklásoktól?.., ha megmondják neked mennyi pl.a nyomószilárdsága, beljebb leszel...akkor már eltudod dönteni, hogy az neked jó vagy sem?

Előzmény: kémember (118)
ati975 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 121
nem mondod komolyan, hogy nem kötelességük kiadni a technikai infókat egy kereskedelmi forgalmazás esetén...kötelességük kiadni...(menj el x téglagyárba, vb-üzembe és kérd ki..kötelesek odaadni, egyébként egy statikai tervnél mi alapján tudjuk kiszámolni, mi és hogyan építhető be...gyakorlati alkalmazásnál ezeket ismerni kell)

Egyébként, ha valóban semmi infót nem adnak ki (nem tudom, én nem kértem)..annak biztos van valami oka...meg kellett volna kérdezni, hogy miért nem adják ki, mikor adnak esetleg,stb..

Én most is azt mondom, ha kapható lesz és nyilvánosak lesznek a termék adatai, akkor is kivesézhető, jó vagy sem az anyag (adatai alapján, hol alkalmazható), de hozzáteszem, ami elméletben jó, az a gyakorlatban nem biztos, hogy hatásos...rengeteg anyagot reklámoznak hiper-szuper anyagként és ezt iratokkal is igazolják, a gyakorlati kivitelezés során, meg fabatkát sem ér....
Előzmény: r0226 (116)
r0226 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 120
Ez jó volt ,itt a lényeg.
Kíváncsi vagyok erre mit válaszol, hogyan fog kitérni? :-)))
Előzmény: kémember (118)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!