Keresés

Részletes keresés

Emy 1 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4005

Sziasztok!

 

Ancsaborcsa!

 

Javaslom a Varrógépcentrunot! Teréz krt.10.

Előzmény: ancsaborcsa (4003)
GPS Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4004

 

Ajjaj, ahogy leírod, ez tényleg gázos lehet.

 

Nagyon nehéz így diagnosztizálni, látni kéne. Kicsit lekapni róla a "szoknyát", megnézni hol és miért ugrik (vagy hagy ki) - és hogy valóban törés van-e (pl. egy-két fog egy fogas-lécről vagy -kerékről)... avagy csak eltávolodott valami a helyéről és ezért "nem akar legelni" azon a helyen - ki tudja?

 

Ezek nem "eccerű-masinák" ám - sok és finom alkatrész van bennük, ezért nem túl nagy kunszt megnyekkenteni ezt-azt odabent. Ne hibáztasd magad - ez bizony előfordul.

 

Nem tudom merre laksz - de ha nem gond Veszprémig elcipelni... hát én megnézném neked. Ha alkatrész kell - azt is lehet rendelgetni innen-onnan.

 

Esetleg írj privátban, a mailem publikus - oszt valamit csak csinálunk vele.

.

Előzmény: ancsaborcsa (4003)
ancsaborcsa Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4003

Kedves segítőkész GPS!

Te olyan tájékozott vagy gépügyben.

Mondd már meg nekem, teljesen gallyra vágtam a hímzőgépemet? (Brother) Működés közben egy cérnakúp a keret mögé gurult. Ott lehetett korábban is valószínűleg  felborítottam, onnantól nem látszott, és sikerült neki kitámasztani a keretet, ahogy az mozdult. Azonnal leállítottam a gépet, majd újraindítottam, és végig is csinálta a programot, de bizony a minta a keret egy bizonyos helyzetében nagyot "ugrik". Gondolom valami megfeszült, eltörött, elgörbült, kiakadt, elszakadt, elmozdult benne. Vinném én szervizbe, de nem tudom hova. Most aztán sírok. :(

GPS Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4002

 

Áhh, ne mérgelődj.

 

Sokan úgy vélik, hogy az internet az valamiféle gép - amögött, (a másik oldalon) nem emberek ülnek, hanem valami robot-félék... akiknek nem tartozunk semmilyen emberi viszonyulással.

 

Hajós-ügyben is volt olyan, aki "életbevágóan fontos és gyors !!!" segítséget kért egy ügyben.... oszt amikor megkerestem valami megoldással - azt se tudta, hogy miről beszélek.

 

A végén (hosszas töprengés után) rájött, hogy miről is lehetett szó - ugyanis nem is neki kellett a dolog, hanem egy ismerőse kérte meg rá, hogy tegye közzé a kérést - de szerinte már annak se kell, mert tán eladta a hajóját az is.

De az se biztos, mert annyira nincs képben a haverja dolgaival.... különben is csak egyszer látta életében azt az embert, valami kempingben - de pontosan a nevét se tudja, de talán valami Józsi, vagy Jenő...szóval ilyesmi.

 

Én már megtanultam, hogy hasonló helyzetben max. jelentkezem egy 1 soros mailel - oszt ha tényleg él a dolog, akkor majd visszaír egy részletesebbel.

De addig egy lépést se teszek már egy sima felhívára.

.

Előzmény: Hanna4901 (4001)
Hanna4901 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4001

Amennyiben valaki kér valamit és a másik töri magát a megoldáson, vagy mélt ír, szerintem legalább annyit illene írni, hogy kösz, de nem érdekel a dolog tovább!

 

Nem gondolod, hogy ezt a másik fél megérdemelné???????

 

Na, ezen a fórumon így kérj legközelebb bármit is!

Előzmény: GyimesiCs (3957)
ancsaborcsa Creative Commons License 2012.01.04 0 0 4000

Hol az a hímzőgép piszok jó áron?

Előzmény: sanona (3995)
ancsaborcsa Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3999

Hannus!

Te vagy a fehér holló! Bár többen gondolkodnának hasonlóan!

Szoktam tartani kézművesfoglalkozásokat, és a gyerekek nem tudnak sodrott görcsöt kötni, de nem ez a szomorú, mert megtanulja, hanem amikor mutatom és megkérdezem, anyukád nem így csinálja a cérnára a görcsöt? rámnéz a gyerek elképedve: anyukám nem tud  varrni. Kész. Görcsöt úgy kötnek,mint ahogy a cipőfűzőt kötjük.

Előzmény: Hannus91 (3994)
sanona Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3998

Semmilyen :))

 

Ezt itt nagyon OFF. Bocs!

 

Akkor játszott a magyar kézilabda válogatott a veszprémi Arénában. Jó tudom, örüljek, hogy a Sportklub leadta, örülök is :D

Voltak már nálunk is, de itt jóval kisebb a sportcsarnok.

A hangulat miatt egyszer elmennék, mondjuk a veszpémi srácok egy BL meccsére ;)

 

Előzmény: GPS (3997)
GPS Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3997

 

"Azért ma 18 h-tól 19:45-ig cseréltem volna veled lakhelyet :)"

 

Miért, milyen szörnyüség volt nálatok a jelzett időben?  :-)))

.

Előzmény: sanona (3993)
sanona Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3996

Az alkatrészes könyv lehet van olcsóbban is, én csak beírtam a gugliba a címét, és az 1. oldalon hozott találatokból megnyitottam 5-öt, a leglocsóbbat linkeltem be.

 

A gomblyukkészítő talpra rá lehet kérdezni az eladónál, úgy emlékszem, azt írta minden alkatrész megvan hozzá, vagy várj egy másik újra.

 

Másik link, így megnyílik?

http://www.kepzesevolucioja.hu/dmdocuments/4ap/10_1321_004_101215.pdf

 

A giftjap csinál ilyet időnként, mentsd el a linket jó helyre, hátha holnap már meg tudod nyitni, én évek óta töltök le onnan.

Innen le tudsz szedni egy giftjapra felrakott újságot , most töltöttem le én is:

http://depositfiles.com/files/0fqy5om3x

Előzmény: Hannus91 (3994)
sanona Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3995

Jajj, amíg Hannusnak keresgéltem ráakadtam egy hímzőgépre piszok jó áron.

Még jó, hogy nem vagyok regisztrálva egyik adok-veszek oldalon sem, mert tuti lecsaptam volna villámáron :)

 

A turik univerzálisak, vettem már pl. 100 Ft-ért egy kistatyót, tetszett a mérete, formája, gondoltam jó lesz a szabásmintának.

Aztán nem volt szívem szétkapni, inkább hordom :D

 

De a mostani fő fő kedvenc farmerom is egy turiból van, vadiúj NEXT, kemény 1200 Ft volt, csak az aljából kellett 10 cm-t felhajtani.

 

Nemrég vettem 10 évesre való toppocskát, az anyaga miatt, egy kis táska kijön belőle, vagy egy neszi. Nem bírok ellenállni a török amőbamintás anyagoknak :)

Előzmény: ancsaborcsa (3983)
Hannus91 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3994

sanona!

Köszönöm ezt a sok segítséget, amiket írtál.
Megpróbálom beszerezni ezt az "alkatrészes" könyvet! Köszönöm, hogy belinkelted, tényleg nem tudtam mit keresek.

Lehet tényleg elhamarkodott egy ruha készítése, csak már úgy szeretném... 
Sajnos a varrógépre csak licitet tudtam ajánlani, és valaki megvette fix áron :( Még az egyik gép fent van, csak ugye írtad, hogy nem látod a gomblyukkészítő talpat. 
Azt hiszem kicsit várok, lehet, hogy pár héten belül megint töltenek fel gépeket.

Sajnos ezt a linket, amit írtál az online könyvről nem tudom megnyitni mert nincs befejezve, vagy ilyesmi. 

És a giftjap.info-t nem tölti be a gépem, mert a vírusírtó leblokkolja :(
Úgy látszik ez ma egy ilyen nap.


ancsaborcsa! 

Lehet, hogy tényleg többen megszabadulnának a gépüktől, csak elég kevesen teszik ezt a vaterán. 
"ki az az elvetemült, aki a mai, eldobható kínaicuccos világban még varrni akar?" 
Hát a válasz: én. 
Nagyon szeretnék megtanulni varrni!!!

Mindenki!
Köszi, hogy ilyen segítőkészek vagytok velem! :)

sanona Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3993

Itt a csóringer északi részen, viszont a kedvenc boltom direkt nem hoz drága anyagokat, mondván úgysem veszik meg.

Legutóbb pl, drapp és szürke anyagában kicsit gyűrt  mikrokordot vettem kemény 190,- Ft/m áron :)

Bármire jó lesz, nadrág, szoknya, ing, táska stb. Édesapám már kapott is belőle 1-1 rövignadrágot.

De ennyiért szokott lenni vászon (még batikolt is), pamut, műszálas bársonyszerűség, amiből az alkalmi ruhákat csinálják, stb.

 

Jah és méregdrága patchwork anyagok 490-ért, igaz 20-90 cm-es darabok, de  pl a 90 cm-esből simán kijött egy nyári 3/4-es nadrág, még két kis zsebet is varázsoltam rá.

 

Azért ma 18 h-tól 19:45-ig cseréltem volna veled lakhelyet :)

 

Előzmény: GPS (3978)
sanona Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3992

Néztem varrással kapcsolatos könyveket, de egy darabot se találtam....

Nem jól nézted ;) Ami nem csoda, mert ugyan honnan is tudnád mit keresel?

 

csak a burda varróskönyvet, ami nemrég jelent meg.

Nekem a régebbi burda varróskönyv van meg, az kezdésnek nem rossz. Zöld színű, nagyobb méretre mint a fehér újabb kiadás.

 

Nekem valami tankönyvre lenne szükségem, de nem találok.

 

Tessék :)

http://konyvnet.hu/konyv.php?konyv_id=52309&knsid=pah31apKcEq4EECDwE2nU2l2hLvaP2uqmepzJhl11lkqwKsCcf&cim=Alkatr%E9szek%20k%E9sz%EDt%E9s%E9nek%20technol%F3gi%E1ja%20a%20ruhaiparban%20%2837335%29

 

Ez volt az egyik tankönyvem, szerintem az alfa és az omega,  nem véletlenül kerül ennyibe, de hátha rábukkansz pl. valami központi könyvtárban, antiváriumban, vagy facén írd be, hátha valakinek felesleges és szabadulna tőle.

Ha a közelembe laksz szívesen kölcsönadom lemásolni, szkennelni stb., de postára nem merem adni (remélem nincs harag emiatt), túl sok küldeményem tűnt már el így. Vagy akinek van erre kapacitása és megcsinálná, de csakis referencia levéllel viheti ;))

 

Akkor simán hagyjam el a rejtett cipzárt?

Aha :)

 

Semmi értelme nincs sima ruhákon?

Semmi.

 

A Cser könyv nagyon fapados, mondjuk nem baj, h megvetted, nem vészes az ára, de abból tuti nem tanulsz meg varrni, az inkább szabásminta modellezésről készítésről szól, itt viszont van egy online könyv, ami sztem jobb ebben a témában:

 

https://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:10gpHctjOOcJ:www.kepzesevolucioja.hu/dmdocuments/4ap/10_1321_004_101215.pdf+alkatr%C3%A9szek+k%C3%A9sz%C3%ADt%C3%A9s%C3%A9nek+technol%C3%B3gi%C3%A1ja+a+ruhaiparban&hl=hu&gl=hu&pid=bl&srcid=ADGEESgSaspGuT2uEzaHCuRrHDSqPbv7nezjjbJR99hFr3ZMP9MAzBV1KkRKlyf6nttL1CTBYk9LnFFiwg4RKz4MmM0crrdqyt1ecCSuHONrBc3LbooMRfVPRLo2zmyZMFSkJlmXCBSh&sig=AHIEtbTXUgjAjLhLmjHaPaqq8mBEY1b6pg

 

Hopsssz, lemaradtál?

Hát nem vetted meg rögtön fix áron vagy min?

Nah, de nem baj, a másik kettő meg van még? Vagy ha nem sürgős, vársz egy másik újat.

Addig gyakorolhatod a kézi öltéseket, én is azzal kezdem, 2 hónapig nem engedtek gépközelbe a suliba, meg is utáltam a kézi varrást, még egy gombot sem vagyok hajlandó kézzel ...........csak ha füles, azt meg kerülöm.

 

Kezdésnek letölthetnél pl. japán újságokat, abban lépésről lépésre le van rajzolva pl. egy pénztárca, kulcstartó, neszi készítése (akár kézzel is megvarrhatod, legalább berögzülnek a munkafolyamatok .

Pl innen (jobb szélen kicsit ha letekered az oldalt, ott vannak a legtöbbet letöltött újságok):

http://www.giftjap.info/patchwork.php

Ez egy kincsesbánya szerintem..

 

Nem kell rögtön ruhával kezdeni :)

 

Előzmény: Hannus91 (3975)
sanona Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3991

Egyetértünk mindenben....

 

Örülök :)

Ezek szerint nagy hülyeségeket nem írtam :D 

 

Alkalmi rongyot talán összvissz ha 3 db-ot varrtam, azokba meg nem kellett rejtett cipp (vagy nevvezzük hivatalos nevén: húzózár).

Előzmény: TTNora (3971)
PETYUS Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3990

Jujj! Az a szürke nadrág igen rosszul sikerült.

Előzmény: GPS (3987)
ancsaborcsa Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3989

És ha lehet, még annak a piros sportkocsinak a szabásmintáját is !!! :)

ancsaborcsa Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3988

IGEN!IGEN!IGEN!

Előzmény: GPS (3985)
GPS Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3987

 

 

De azért ez a 3D szimuláció se kutya - KLIKK IDE.    Ez ugyanannak a szoftvernek egy modulja.

.

Előzmény: GPS (3986)
GPS Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3986

 

Például tessék csak ezt a kis videócskát végignézni - megéri :-)))))

 

 

GPS Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3985

 

De azért egy jó kis szabóvarró szoftver se lenne kutya, nem igaz?

 

Olyan, amibe beviszed a méreteket, rajzolsz a babára egy olyan ruhát, amilyet csak akarsz - és máris köpi a szabásmintát - mértre igazítva.

Készruha látványtervvel - 3D-ben, eredeti színekkel, mindennel -  körbeforgathatóan.

 

Turizzak egy ilyet valahonnan?  :-))))

.

Előzmény: ancsaborcsa (3983)
ancsaborcsa Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3984

Igaza van sanomának. A turik valóságos kincsesbányák. Időnként nem is akármilyen méterárut (vadiúj) lehet kapni kilós áron.

Előzmény: GPS (3978)
ancsaborcsa Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3983

Ne szomorkodj. Biztos jobb ajánlat vár valahol. Az a gyanúm rengetegen teszik (vagy tennék, ha volna rá vevő) pénzzé a varrógépeiket. Ha nézegeted, informálódsz,megismerkedsz a gépekkel is jobban.

Abban a könyvben a méretvétel, meg a szabásminták szerkesztzése is megvan (és úgy emlékszem, valóban jó a méretezés), egy nagy halom csomagolópapír, és hajrá, lehet rajzolni.

Előzmény: Hannus91 (3982)
Hannus91 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3982

Jaj! Megvették a varrógépet, amit kinéztünk!!!! :((((((
Mahd még körülnézek aztán linkelek párat, de ez szomorú :(
Így hiába érkezik meg hamar a könyv. :( 

TTNora Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3981

Majd mesélj!

Előzmény: Hannus91 (3979)
TTNora Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3980

Én nagyon bízom benne, hogy ha többen varrnánk, akkor a méteráru-rövidáru ellátottság is javulna, érdemes lenne rajta javítani. Nagyon verseny, jobb árak... de már a javítás is valami, az előszobája a saját ruha varrásnak. :-)

Előzmény: GPS (3978)
Hannus91 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3979

Köszönöm, meg is rendltem egyet.

Előzmény: ancsaborcsa (3976)
GPS Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3978

 

"Ahogy haladunk mostanában... előbb-utóbb mindenki előveszi a Nagyi régi varrógépét"

 

Sajnos inkább csak javítgatásra-átalakítgatásokra. Újruhára aligha.

Ugyanis olyan anyag-árak vannak... hogy az már vicc-számba megy.

 

Itt, Veszprémben ráadásul egyetlen cég uralja a textil-piacot - hát emiatt olyan árai vannak, hogy amikor bemegy az ember - már nem tudja, hogy sírjon, vagy nevessen?

.

Előzmény: TTNora (3977)
TTNora Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3977

Ahogy haladunk mostanában... előbb-utóbb mindenki előveszi a Nagyi régi varrógépét és a könyveket... jó lesz az még. 

Előzmény: ancsaborcsa (3976)
ancsaborcsa Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3976

A Vaterán fillérekért, és százával árulják Cser Ferencné Szabás varrás c. könyvét.

Kutyának nem kell, hisz ki az az elvetemült, aki a mai, eldobható kínaicuccos világban még varrni akar? Az alapokat ebből a könyvből megismerheted.

Előzmény: Hannus91 (3975)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!