Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.04 0 0 6790

Köszönöm a visszajelzést. Dolgozom a programon, csak lassan halad tanulással egybekötve... (mondjuk a másik is így indult).

Illetve jelenleg az elméleti részbe is belevágtam, olyanokat kell tisztázni hogyan tároljam a színeket a képen (mármint például a kontúrt), hogy azt később a program "megértse", és kis helyet foglaljon. S lehetőleg egy előnézeti képen is felismerhető legyen a minta (bár ez talán másodlagos).

 

Sajnos valószínűleg nem tudok elmenni, bár szeretnék...

Előzmény: kenyerespajtás (6787)
Rece-fice Creative Commons License 2013.09.30 0 0 6789

Nagyon szép lett -vajon hová repül?

 

Haladgatok, de most nagy kihagyás következik(necc, Bp, Vásárhely, aztán vendégek).

 

A napimádók ne búslakodjanak - itt is beoldalgott az ősz: max. 20 fok, lassúdad, országos eső...

 

Előzmény: grea (6788)
grea Creative Commons License 2013.09.30 0 0 6788

Elkészült a lepkém hoszas kihagyás után a hétvégén végre be tudtam fejezni.

kenyerespajtás Creative Commons License 2013.09.25 0 0 6787

Windows7, Chrome, Google voltak.

Amiket mondasz, az nekem kínai - bár az Excellel kapcsolatban igazad van. De a milliméterpapír még annál is sokkal nehézkesebb volt, és én még azzal kezdtem a mintáimat (igaz, évtizedekkel ezelőtt)... :)

Egyébként küldtem egy nagyon IRL-emilt. Nagy szellemek - Balogh Zsuzsa is eljön... :)

Előzmény: Törölt nick (6784)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.23 0 0 6786

Köszönöm a visszajelzésed.

 

Nem verseny ám :-)

Gyakorlatilag ez a progi kis része csupán, azonban épp ez függ a böngészőktől... A többit már (nagyjából) ugyanúgy kezelik.

 

Kicsit most elkeseredtem egyébként. Összesen 3 visszajelzés érkezett (1 a facebookon), így elgondolkodom hogy mennyire érdmes ilyet készítenem...

(Ettől független megírom, hisz ezen keresztül tanulom az adott programnyelvet, csak a fontossági sorrendben kissé hátrébb került.)

Előzmény: Rece-fice (6785)
Rece-fice Creative Commons License 2013.09.23 0 0 6785

LAci!

Engem is érdekel a tervezésed, és nálam minden működik "mindennapi kegyerünk"-kel ellentétben... Firefox és Google!

 

 

Most azoban nem Xszemesben utazok, hanem a rececsipke ptojektemet szervezem: jövő szerdán jelenik meg Hódmezővásárhelyen egy kult-művészeti lapban egy cikkem. Arról lesz egy pődium-beszélgetés... Az sajnos csak pár százan olvassák...

 

Ott és a Vásárhelyi Őszi Tárlathoz szerveződő, jövő hét végi kétnapos hétvégi kirakodóvásáron is lesz mesterségbemutatónk CsipkeMarikával.

Ugyanakkor gyűjtést indítunk az ottani könyvtárban a régi rececsipkék és a hozzá köthető tárgyak és emlékek megmentésére és összegyűjtésére. Ha kicsit ráirányul az érdeklődés, akkor igyekszünk újratanítani a készítését!

Ismeri a neccet?

Hallotta, hogy ez a rececsipke?

Tudja, milyen elterjedt volt valaha Vásárhelyen?

Kallódik még Önnél a ládafiában, pincében, padláson? 

Várjuk önkéntes fölajánlását!               

Mentsük meg, GYŰJTSÜK ÖSSZE a régi necc kézimunkákat,

hogy LEGYEN VÁSÁRHELY ÚJ JELKÉPE! 

Örökbe fogadunk necc vitrázsfüggönyt, terítőt, polcszegélyt, mintarajzot,

készítéséhez kapcsolódó tárgyat, emléket jövendő városi gyűjtemény megalapozására

Gyűjtés és mesterség-bemutató:

2013. október 5-6-án a Vásárhelyi Őszi Vásáron

 Az adományokat befogadó állandó helyszín: Németh László Városi Könyvtár

Benyhe Zsuzsa és Sándor Istvánné önkéntes gyűjtők egyéni kezdeményezése

Előzmény: Törölt nick (6784)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.20 0 0 6784

Köszönöm a visszajelzést. Szeretném megkérdezni az operációs rendszert, és a böngészőt (verziószám is szükséges lenne).

 

A program még sehol nem tart. Gyakorlatilag csupán az elrendezés van meg...

Egyébként épp az a cél, hogy ne kelljen másban küzdeni. Excellel nehézkes a "rajzolás", főleg a kontúrok. Modjuk egyébként is elfogult vagyok a Microsoft termékeivel szemben (a DOS óta félkész termékeket adnak ki, majd viszonylag használhatóra foltozzák, s gyakorlatilag ezzel egyidőben megszüntetik a támogatását, hogy megvedd a másik félkész vackuk).

Gyakorlatilag a program körülbelül 5%-a amit most látsz belőle...

 

Amiket utoljára küldtél, még le sem töltöttem (idő hiányában) :-(

Előzmény: mindennapi kegyerünk (6782)
maria.vargane Creative Commons License 2013.09.20 0 0 6783

Jajj, nem panaszkodás akart lenni!

Nekem arra nincs okom. Szép családom van, egészségesek vagyunk, van hobbim, kutyám, kertem....

A vidéki fizetés kevés a Bp-i árakhoz.

Előzmény: Rece-fice (6779)
mindennapi kegyerünk Creative Commons License 2013.09.20 0 0 6782

Amit leírtál, minden klappol, kivéve ezt:

 

Mellette a kép ikonra kattintva meg kellene jelenjen egy rácsos előnézeti kép

 

Csak üres lapot látok.

 

Klassz program, de én jobb szeretek Excellben dolgozni, mint tán tudod is... :) Sokszor találkozom nálad általam már rég gyalog leszámolt gyönyörű mintákkal. Bárcsak kihímezve is látnám őket nagy számban...

Előzmény: Törölt nick (6781)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.20 0 0 6781

Szeretném a segítségetek kérni. Elkezdtem egy kis keresztszemes programot. Azt szeretném kérni, hogy nézzétek meg eddig mire jutottam, és mondjátok el a hibákat. Előrebocsátom, hogy jelen formájában semmire nem használható még, csupán az alap elrendezést készítettem el. Jelenleg a http://qtp.hu/pr/proba4.html címen található (addig marad itt, amíg nem lesz valamennyire használható, hogy betegyem az oldalba).

Tehát leírom hogyan kellene működnie, és ha nem úgy működik azt kérem jelezni akár itt, akár az oldalon a borítékra kattintva. Lehetőleg a használt operációs rendszer és böngészőprogram megnevezésével (hogy használni is tudjam).
Tehát alapvetően felül van egy eszköztár, kis házikóval, stb. Jobb oldalon egy szín választó lista, és két kis ikon kellene hogy megjelenjen, s ezek alatt színes négyszögek.
Maradjunk a jobb oldalon, hisz elsősorban ott van már némileg használható rész. Tehát a paletta ikonra kattintva mindezek alatt meg kellene jelenjen egy színes kép, ami az adott gyártó létező fonalszíneit tartalmazza. Itt bármelyikre kattintva a felette lévő nagy négyzet olyan színűre kellene hogy váltson. A paletta ikonra kattintva "visszazáródik" ez a rész. Mellette a kép ikonra kattintva meg kellene jelenjen egy rácsos előnézeti kép. Ha a fő ablakban (a nagy rész) lévő rácsos területen kattintasz, akkor azt a kis négyzetet kiszínezi olyanra mint a nagy négyzet színe, és ennek az előnézeti képen is meg kellene jelennie.
Az előnézeti képre kattintva egy üzenet jelenik meg, mindenféle számokkal (ez nem hiba, csak még nem írtam meg a többi részt).
Illetve bal oldalon a villáskulcsra kattintva szintén le kellene nyílnia egy "ablaknak", amiben csupán egy ceruza ikon van jelenleg ami semmit nem csinál még.
Illetve felül a nagyítóval a "rajzterület"-et lehet nagyítani (bár kicsit elmosódik ilyenkor)

S akkor néhány szóban a további tervekről. A jobb oldali színlista méretét meg lehet majd változtatni, hogy ne ilyen pici négyzetek legyenek a színek, illetve ennél csak nagyobbak lehetnek.
Az előnézeti képen lesz egy vékony keret, annak megfelelően hogy mekkora rész látszik a fő rajzterületből. Ezt a négyzetet odébb lehet majd húzi, s ezzel a fő rajzterület is "oda megy". Illetve elegendő lesz rákattintani, ez esetben az előnézeten való kattintás helye lesz a nagy kép közepe (tehát a fő rajzterületet oda mozgatja feltéve hogy elég nagy a kép).
A jobb oldalon ennyi változás várható csupán.
A bal oldali eszköztár már érdekesebb. Ott a szokásostól picit eltérő megközelítést fogok használni. Tehát meglesznek a fő eszközök. Ezekre rákattintva azonban mellette (a kettő együttesen lesz a mostani méretű "ablak") meg fog jelenni egy kiegészítő eszközkészlet. Tehát például a téglalapra kattintás esetén a kiegészítő eszköztárban lehet majd beállítani hogy milyen vastag legyen a négyszög (eleve egész szemeket rajzoljon vagy csupán kontúrt), illetve lecsapott sarkú, lekerekített sarkú, vagy teli négyszöget szeretnél... Persze ezek csupán tervek, jelenleg még csupán tanulom, tehát a tudásom még nagyon hiányos
Gyakorlatilag épp csak belekóstoltam a JavaScriptbe.

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.20 0 0 6780

Sajnos a kereskedelem nagyon elszállt az árakkal...

(BZs árait nem ismerem, így csak általánosságban)

Mennyibe kerül egy hajócska? A legolcsóbb 800HUF körül van. Ennél lényegesen több műanyagot tartalmazó dobozokat adnak 3db-ot 500-ért, amihez nagyobb szerszám, erősebb gép, és több energia szükséges. De elég megnézni a fonalak árait... Készre kötve (nyilván gépi kötésre gondolok) fele annyiért megkapod mint a fonalat...

Ilyen viszonyok közt természetes hogy kevesen kézimunkáznak.

Előzmény: Rece-fice (6777)
Rece-fice Creative Commons License 2013.09.19 0 0 6779

Hár ez a nagyon-nagyon szomorú:  "...az árait sajnos nem tudom megfizetni..."

Előzmény: maria.vargane (6778)
maria.vargane Creative Commons License 2013.09.19 0 0 6778

Írtam tegnap egy jó hosszú választ, de eltüntette a ..... valami, már nem tudom újra írni.

Taglaltam a saját - csak vásárlói - véleményem a boltokról (boltosokról), amik nem túl pozitívak.

Egyre drágábbak.

Ismereteik a kézművességről, az ehhez szükséges kellékekről - hát némelyik hölgynek egészen biztosan máshol kellene dolgoznia.

30 cm anyagból mire hazaérek csak 28 cm lesz. Stb. stb.

 

Nagyon-de-nagyon szerencsés vagy, hogy van hol beszerezned a hobbid kellékeit.

 

B+Zs. Zsuzsát foltos életemből ismerem, az árait sajnos nem tudom megfizetni.

 

A kalocsai munka nagyon profi munka!

Előzmény: Rece-fice (6777)
Rece-fice Creative Commons License 2013.09.17 0 0 6777

Jól ismerek egy boltost - nagyon küszködnek az üzlettel... Nálunk vékony a fizetőképes réteg - és baromi drágák az alapanyagok... Rendelni érdemes, ha megbízol valakiben. Mert a pesti kézművesek ugyan el vannak kényeztetve, de mintha Te is vidéki lennél... Nos, ott alig esik be igényes kuncsaft! De telefonon le lehet beszélni a rendelést, nem is muszáj bohóckodni azzal a netes felülettel... Volt, h. még én is úgy rendeltem Pestre Harasztiból... Általában nem drágább a szállítással, mint ha utazgatsz utána. A B+Zs Stúdió nagyon választékos - de nem is olcsó... Zsuzsának kisujjában szinte az összes technika. És nála az eladók is értik a dolgukat:-) Nagyobb tételt 10% kedvezménnyel ad... A tanácsot persze ingyen.

 

A kicsit haragoszöld terítő véletlenül került hozzám régente egy fehér társaságában, méteráruboltból, leárazva...

 

Pl. ilyen szépségeket készít - persze itt a fórumon nem látszik jól... A blogomon szerepel...

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/6/7/4/2/IMG_0011556742.jpghttp://imgfrm.index.hu/imgfrm/6/7/4/2/IMG_0011556742.jpg    

 

Előzmény: maria.vargane (6775)
Veramami2 Creative Commons License 2013.09.17 0 0 6776

szia Mária...Nem banner  azt nincs hova tenni... keretbe teszem, még találtam üres helyet a falon...

 

Zsuzsa blogját nézd meg, ott már nagyobb a terítő...

 

Zyuzsa! Itt is mondom név is kell, hiába a cím....

 

Szép napot ebbe az ocsmány időbe...

Előzmény: maria.vargane (6775)
maria.vargane Creative Commons License 2013.09.17 0 0 6775

Rece-fice!

Abroszt hímzel ebből a szép zöldből?

A héten voltam bevásárlókörúton, hát nem kényeztetnek el bennünket keresztszemeseket szép alapanyagokkal.

Most pl. szép karácsonyi piros hímzővásznat kerestem, de csak 14-es volt és egy nagyon-nagyon apró lyukú (szerintem 32-es, azt meg nagyítóval sem látom).

 

Egy 9 hónapos baba még nem tudja tönkretenni a takarót, pár hónapig még biztosan szívesen elnézegeti (Az viszont biztos, hogy mostanában nem varrnám újra.)

 

Hanna! Szándékosan válogattam a lapkéket így össze, hogy legyen benne kisebb is, nagyobb is, és össze vissza forduljanak. (Szinte minden helyre volt 3-4 minta, amiből válogathattam.)

 

Vera! Nagyon szép a munkád, banner lesz belőle?

Előzmény: Rece-fice (6773)
Hanna4901 Creative Commons License 2013.09.15 0 0 6774

Nagyon szepek a pillangoid:-))) Sok fajta, tetszik, hogy nem egyforma a nagysaguk sem:-)))

Előzmény: maria.vargane (6768)
Rece-fice Creative Commons License 2013.09.15 0 0 6773

Veramami2

Kár lett volna rejtegetni! Nagyon aranyos!

 

maria.vargane

Milyen pazar ez a takaró! Nem félted a hímzést?

 

Dzseky!

Csak nem ikreknek készült az első? És a talpacskák különösen nagyon-nagyon...

 

 

 

Végre nekiveselkedtem az Antal Laci által kiszerkesztett hertelendifalvi mintának, és már kivehető valami belőle: 

 

Előzmény: Veramami2 (6772)
Veramami2 Creative Commons License 2013.09.13 0 0 6772

 

 

Most jutott eszembe... el felejtettem mutatni...

maria.vargane Creative Commons License 2013.09.13 0 0 6771

Köszönöm Vera, puszillak!

A takaró után már ezerrel készülnek a karácsonyi hímzések, amint összevarrom őket, hozok fényképeket.

Előzmény: Veramami2 (6769)
Veramami2 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 6770

Boldog névnapot kívánok Mária nap alkalmából!

 

Remélem jársz erre Vargáné Marika...

Veramami2 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 6769

Boldog névnapot kívánok Mária nap alkalmából!

 

Remélem jársz erre Vargáné Marika...

maria.vargane Creative Commons License 2013.09.03 0 0 6768

 

Elkészültem kisunokám névnapjára az első takarójával, 51 pillangót hímeztem bele, közepére egy bordó virágot, ami harmoninál a pamut keretező anyaggal.

Puha vatelint varrtam bele.

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.29 0 0 6767

1-2 mostanában átrajzolt minta...

Ez csak előnézeti kép, mert a minta túl nagy a fórumnak.

A következők a teljes minták.

Rece-fice Creative Commons License 2013.08.20 0 0 6766

Tényleg remek! Majd érlelem... Most másba fogok - s nem rövid...

 

Kössz, Laci: ez vlóságos csemege!

Előzmény: Törölt nick (6760)
terimamy Creative Commons License 2013.08.19 0 0 6765

Igaz, hogy "fél munkával" dolgoznak, de a hátteret minden képen ki kell varrni.

Nem minden kép előnyomott,  van leszámolhatós is. Akkor mintát ad, hozzá ajánl fonalat, szineket, ezért különbözőek az árak.

Előzmény: tunderlala-3 (6763)
terimamy Creative Commons License 2013.08.19 0 0 6764

Szia !

A mostani árakat nem tudom, de  évekkel ezelött a normál gobiban 1 öltés 2 ft, a tű drágább volt. 

Háom évvel ezelőtt az unokámnak Az Alkonyat Edward-ját varrtam tű goblennel, ami 210x187

öltés volt, leszámolható mintáról.  Anyaggal, fonallal együtt a boltos számítása szerint 91.ooo- ft-ot ért.

Ezért olyan drága a kész munka. Ebben nincs bent a keret.

Előzmény: tunderlala-3 (6763)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 6763

köszönöm szépen az infót.

 

a gobelint mennyiért szokták vállalni?

 

láttam már különböző oldalakon 5-600 ezer Ft-os képeket, az 1 méter szélesség körüliek már ott vannak... pedig a gobelinnél egy szemet "fél munkával" lehet kivarrni, mint a keresztszemesnél, arról nem beszélve, hogy ott nem rajzról dolgoznak.

Előzmény: Törölt nick (6762)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.19 0 0 6762

3-4 éve panaszkodtak valamelyik fórumon a lányok, hogy 0,5-1 Ft/x amit még megfizetnek. Az 1Ft már ritka jó ajánlat volt akkor.

Tehát a nem éri meg kategóriába soroltam magamban (valószínűleg a minimálbér sem jön ki).

Próbálj meg olyan árat kiharcolni ami neked is megfelel, s csak akkor vállald el.

 

Remélem lassan jönnek a többiek is és pontosabb infót tudnak.

Előzmény: tunderlala-3 (6761)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 6761

keresztszemes "bérhímzést" lehet tudni konkrétan, mennyiért szoktak vállalni? 

 

van erre valami "számítási egység", Ft/X-szem, vagy valami hasonló?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!