Keresés

Részletes keresés

300eoss Creative Commons License 2008.06.18 0 0 2955
Tapasztalatból beszélek :-)
Előzmény: toth-abri (2954)
toth-abri Creative Commons License 2008.06.18 0 0 2954
Neked volt már részed ilyen "megrendeülésben"?
300eoss Creative Commons License 2008.06.18 0 0 2953
Egy 8x10"-es technikailag jól kivitelezett dia megrendítő látvány..
toth-abri Creative Commons License 2008.06.18 0 0 2952

Már csak a harmónika, az objektívpanel és a mattüveg hiányzik, meg pár apróság! :-)

Előzmény: 300eoss (2951)
300eoss Creative Commons License 2008.06.18 0 0 2951
Készül...
Már azt szeretném hallani hogy kész!!
Na jó, a részeredménynek is örülök :-)
Előzmény: toth-abri (2950)
toth-abri Creative Commons License 2008.06.18 0 0 2950

Sziasztok!

 

Meg is találtam a topikunkat a 23-ik tizes csoportban. :-)

 

Nyitottam egy fotósblogot, ha valakit érdekel, itt is megtalál: http://fenyertek.blogspot.com/

 

EOS300!

 

Készül az argentum camerám! :-)))))

300eoss Creative Commons License 2008.04.25 0 0 2949
Ja, és nem sajtólabor, hanem bigfoto.hu ott 100% hagyományos.
300eoss Creative Commons License 2008.04.25 0 0 2948
az a kevés ami van az mind "családi". De hamarosan lövök egyebet is. Az a baj hogy szkennelve úgysem az igazi, de azért majd mutatok. Ha meg végre lesz IGAZI analóg nagyításom, akkor azt élőben :)
Előzmény: toth-abri (2947)
toth-abri Creative Commons License 2008.04.25 0 0 2947
Eoss300! Nem osztassz meg velünk egy-két analóg fotót, amit készítettél mostanában? Na! :-)
300eoss Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2946
Válaszolok magamnak:
Nem világítanak rollt sem Puskásnál, sem a Malomparkban. Úgyhogy marad Budapest. A sajtólaborba postán fel és vissza.
Előzmény: 300eoss (2938)
vejne Creative Commons License 2008.03.20 0 0 2945
Köszi az információt!
Előzmény: 300eoss (2944)
300eoss Creative Commons License 2008.03.18 0 0 2944
Friss infóm szerint nem árulnak. Megkérdeztem.
Előzmény: vejne (2940)
300eoss Creative Commons License 2008.03.16 0 0 2943
Én sem jártam ezer éve :-)
Előzmény: vejne (2942)
vejne Creative Commons License 2008.03.15 0 0 2942
Na nem baj. Hátha valaki más járt arra mostanában.
Előzmény: Bobby75 (2941)
Bobby75 Creative Commons License 2008.03.15 0 0 2941
10 éve nem voltam a piacon kb. :(
Előzmény: vejne (2940)
vejne Creative Commons License 2008.03.15 0 0 2940
Nyíregyházi pajtások! A nagy messzi Miskolcból kérdeznénk, hogy az ottani piacon árulnak-e az oroszok (ukránok) olyan igazi békebeli 220V-os vakukat? És ha igen, hogyé? Köszönettel: vejne
Bobby75 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 2939
Fórumtali holnap a Kossuth téren? :)
300eoss Creative Commons License 2008.03.10 0 0 2938
janak!
Kipróbáltad már a gépedet? Nehogy azt mondd hogy nem!!
Én holnap megyek Debrecenbe nagyíttatni vagy 3 kockát. Infóim szerint csak a Malomparkban tudják levilágítani a rollt, a Puskás fotó is szkennelné. Vagy mintha említettél volna helyet multkor, ahol megcsinálják..
toth-abri Creative Commons License 2008.03.09 0 0 2937

Köszi a hasznos infót.

 

Egyelőre a városban próbálok meg fotózni majd a kamerával. Érdekel, hogy hogyan használható ilyen helyen, bár a vűrosban rengeteg zavaró elem van. Izgat, hogy hogyan lehet nagylátószög mellett kis mélységélességgel fotózni.

300eoss Creative Commons License 2008.03.09 0 0 2936
Full plate: 8x10”
Half plate: 5x7”
Quarter plate: 4x5”
Large studio size: 11x14”
Half wole plate: 4.25x6.5”
Whole plate: 6.5x8.5”
Double whole plate: 8.5x13”
Mammoth plate: 13.5x16.5”
Large mammoth plate: 20x24”
World Post Card (WPC) 10x15 cm, képeslap
Carte d’visite - vizitkártya 6.5x9 cm
300eoss Creative Commons License 2008.03.09 0 0 2935
És milyen fotótéma érdekel 8x10en, ultraszuperextra felbontásban és árnyalatgazdagságban? Neked lesz a legtöbb megapixeles géped :-)
Tegnap a spektrum tv-n volt egy fotótörténeti sorozat, hihetetlen mennyire jó 19. századi fotók voltak..
Az obiddal és a mozgatható elő- és hátlapoddal olyan torzításmentes épületfotókat tudsz majd csinálni, mint senki itt :)
Előzmény: toth-abri (2934)
toth-abri Creative Commons License 2008.03.09 0 0 2934
Én sem mondtam mást, csak azt, hogy arról még nem hallottam, hogy a 8x10 inchet full plate-nek nevezik. Tehát vita nem volt. István most fog is csinálni whole plate méretben kamerát.
Előzmény: 300eoss (2933)
300eoss Creative Commons License 2008.03.06 0 0 2933
Én úgy tanultam, hogy a full plate a 8x10", a whole plate a 6.5x8.5". De ezen nem veszünk össze :-)
Előzmény: toth-abri (2932)
toth-abri Creative Commons License 2008.03.06 0 0 2932

"Full plate"? Whole plate-ről hallottam már, de full plate-ről még nem. Persze egyrészt értem, miről van szó, hiszen talán ez a legelterjedtebb "legnagyobb" nagyformátum, azonban van ettől nagyobb is pl. 9x12 inch.

 

Azért döntöttem emellett, mert ennél a méretnél a kontaktok már elég nagyok, és én elsősorban a kontaktolást célzom meg. A szkennelés megoldott. :-)

 

A nyersanyag drága, de szerintem én nem fogok olyan sokat fotózni, 1-2 kép/hónap...

Előzmény: 300eoss (2931)
300eoss Creative Commons License 2008.03.05 0 0 2931
És miért döntöttél a "Full plate" mellett? Nem lett volna elég egy 4x5"? Gondolom a nyersanyag is olcsóbb lenne. Vagy ha már nagy formátum, legyen tényleg nagy? És fogod szkennelni?
Előzmény: toth-abri (2930)
toth-abri Creative Commons License 2008.03.04 0 0 2930
Ja, és ez az objetív 8x10 inchen kb. 28mm-nek felel meg a 35mm-es ekvivalenciában.
Előzmény: toth-abri (2929)
toth-abri Creative Commons License 2008.03.04 0 0 2929

Fujinon W 210mm f/5.6

 

352mm-es kört rajzol ki, így az elég a 8x10 inchre.

 

 

Előzmény: 300eoss (2928)
300eoss Creative Commons License 2008.03.03 0 0 2928
Milyen obi?
Előzmény: toth-abri (2927)
toth-abri Creative Commons License 2008.03.03 0 0 2927
Már van objektívem 8x10 inchre, a kamerám pedig nyárra készen lesz.
Előzmény: 300eoss (2926)
300eoss Creative Commons License 2008.03.03 0 0 2926
Hol tartasz a nagyformátummal kapcsolatban? Erősen gondolkodtam én is rajta, miután varázsolgattunk Török Gyurinál vele, de visszatartottaz, hogy nem egyszerű síkfilmet venni, hivatni, szkennelni, nagyíttatni, és az árak sem olcsók..
Köztes megoldásként vagyok a 6x7 cm-en :)
Előzmény: toth-abri (2925)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!