Keresés

Részletes keresés

oil120 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 102384

Üdv Mindenkinek!

 

Kis segítséget kérnék.

Hétvégén a Hungaroringen voltam fotózni Pana GH4+14-140 f/3,5-5,6 obival.

Svenkeléskor a közeledő autót megfogta az autófókusz, de mikor elém ért derékszögbe olyankor sűrűn eldobta, főleg világos színű autók esetében.

Napsütéses idő volt, a fókusz folyamatos állásban. Obi hiba lenne, hogy nem tudja követni?

Nem meghibásodásra gondolok, hanem talán lassú a fókusza erre?

 

Válaszokat előre is köszönöm!

wdtomi Creative Commons License 2017.04.27 0 0 102383

hello! ne sok gyakorlati tapasztalatot várj fotózásra, ezek távcsövek egy részük teljesen alkalmatlan fotózásra is. teleobjektivet keress, és még annyi: nincs sok értelme a távolságot /fókusztávot nyújtani, mert ott már a légkör teszi rontja a minőséget. Távcsövekről meg csillagász fórumokban biztos mondanak véleményt.

Előzmény: ŐZ... (102382)
ŐZ... Creative Commons License 2017.04.25 0 0 102382
apajani41 Creative Commons License 2017.04.23 0 0 102381

Köszi, még, még, még!  :)

Előzmény: Kimiki (102380)
Kimiki Creative Commons License 2017.04.23 0 0 102380

Csak gugli nem tapasztalat, de én olyan tesztet és olyan véleményeket találtam, hogy inkább a 140 végűt, mert nagy különbség egyébként nincs köztük, viszont  a hosszabb zoom jól jöhet.

Előzmény: apajani41 (102378)
apajani41 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 102379

Az lemaradt, hogy Nikon gépre.

apajani41 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 102378

Objektív vásárlás elött állok.

 

Melyiket vegyem inkább?

 

18-105VR vs 18-140VR

 

 

Róka69 Creative Commons License 2017.04.16 -1 1 102377

Minimálisan alku képes ;)

 

Előzmény: Maxibá (102376)
Maxibá Creative Commons License 2017.04.16 0 0 102376

Az igen! Nagyon jó ár!

Előzmény: Róka69 (102375)
Róka69 Creative Commons License 2017.04.16 -1 2 102375

Nem titok ez feltettem az adok veszek be is 280 ezer.

Előzmény: Maxibá (102374)
Maxibá Creative Commons License 2017.04.16 0 0 102374

És mennyiért adnád el? :-D Jöhet privátban is!

Előzmény: Róka69 (102373)
Róka69 Creative Commons License 2017.04.16 -1 1 102373

A 24-105 FF - en tökéletes a croppon is de mivel 24 a kezdés ugye van a szorzó 1.6 már sokkal kevesebbet lát.

 

Nekem is van 70-300 most L..es na ez egy igazán jó választás nem is adnám el, csak most lett egy kis "gondom" kell a pénz.

Akár hol olvasol (tesztet) ez még 300..on nyítva is éles azaz nagyon éles képet ad, 5.6 - on csodálatos, de drága objektív.

 

Előzmény: Maxibá (102372)
Maxibá Creative Commons License 2017.04.16 0 0 102372

Van 70-300 obim az első szériából és 200 mm-ig több mint jó a képe, de onnan 300 mm-ig az olyan plusz, ami mínusz! :-)

Látványosan szétesik a képe, én nem is használom.

 Ha ezen tudtak valamit fejleszteni akkor a gyorsaság mellett ez olyan plusz, ami gondolkodóba ejtheti az átlag felhasználót, aki ebben a tartományban keres objektívet. Alternatívája lehet a stabilizátor nélküli 70-200 L-nek. Árban hasonlóak, plusz 100 mm-rel hosszabb, plusz stabi. Nem rossz!

Előzmény: Róka69 (102370)
Maxibá Creative Commons License 2017.04.16 0 0 102371

A másik érdekesség, hogy a 24-105 f4L is-hez viszonyítva is előnyben részesíted, ami több mint meglepő számomra. Nekem az előbbi a favoritom, minden nyűgjével együtt. ( szalagkábel mizéria) 

Előzmény: Róka69 (102370)
Róka69 Creative Commons License 2017.04.15 -1 1 102370

Nagyon kevés, szerintem csekély, én nem nagyon vettem észre, viszont a gyorsasága az nagyon ott van.

70-300 is usm II - is nano....eszméletlen gyorsak.

Előzmény: Maxibá (102369)
Maxibá Creative Commons License 2017.04.15 0 0 102369

Jól értem, hogy az stm és a nano verzió között van képminőségben eltérés?

Előzmény: Róka69 (102360)
boxer-gs Creative Commons License 2017.04.12 0 0 102368

"a gép nem tudja az objektívre írt számokat és hogy ez hiba-e"

 

Nem hiba, egyszerűen hazugság.

Előzmény: exhighand (102366)
Kimiki Creative Commons License 2017.04.11 0 0 102367

Félre értés ne essék, nem akarom bagatelizálni a problémádat, de a Te esetedben egy 50-60 ezres dologról beszélünk, ami nem kevés, de egy fényképezőgépért nem is vészesen sok. Az a szett amin én felháborodtam, az kb 800 ezer forint.... Ennyiért ne legyen valami kicsit se pontatlan! Nem mondom, 60 ezerért se, de 800-ért kurvára ne. :/

Előzmény: exhighand (102366)
exhighand Creative Commons License 2017.04.11 0 0 102366

Azért a Sony sem hímestojás. Vettem egy Sony H300-at, abban a tudatban, hogy 35x-ös a zoomja. Azután észrevettem, hogy nagylátószögben ugyanonnan indul, mint a másik gépem és ugyanoda ér telén, mint a másik, csakhogy az 25x-ös zoomosnak volt hirdetve. Megmértem. 26,2x-es a zoomja. Elmentem Zalaegerszegre, hogy az MM-ben megmérjek egy újat. Az is 26x-os volt. Ezután írtam a Sony Magyarországnak, hogy a gép nem tudja az objektívre írt számokat és hogy ez hiba-e. Azt írták vissza: ez nem hiba. Most akkor?

Előzmény: Kimiki (102364)
Kimiki Creative Commons License 2017.04.11 0 0 102365

Visszakaptam az objektívet, és teljesen rendben van. Rajzolat, lencsesor beállítva, kalibrálva, stb... Egyenlőre jónak tűnik. :) 

 

Ettől még tartom, hogy nem lenne szabad ilyennek megtörténnie semmilyen, nemhogy egy ekkora gyártó termékével kapcsolatban ebben az árkategóriában. 

Előzmény: Kimiki (102356)
Kimiki Creative Commons License 2017.04.09 0 1 102364

"Ha ez megnyugtat, az én értékrendemben a kirakatba kipakolt drága Canon cuccokról egy szó jut eszembe, zsákba macska rakás szar. Lehet ezt szépíteni, felesleges, tömegtermelés van."

 

Abszolut egyetértek veled! 

Szeretem a felszerelésem, de ezek a dolgok valóban felháborítóak. És az, hogy gyártók ezt ilyen árkategóriában megengedik maguknak! A szívószál is tömegtermelésben készül, de használható. És ráadásul olcsó.  Azért ezek a "kütyük" nyugodtan kijelenthetjük, hogy qrva drágák, hát még annak a fényében, hogy gyakorlatilag sok esetben használhatatlanok... 

A Sonyt nem ismerem, és mostmár valószínű váltani sem fogok, de maximálisan el tudom hinni amit írsz róla. És én csak egy "műkedvelő" vagyok, aki szopik...bele se merek gondolni ha a munkaeszközömmel lenne ilyen gondom mit csinálnék. Néha tényleg vicc az egész.  :/

Előzmény: vplaca (102362)
vplaca Creative Commons License 2017.04.09 0 0 102363

Természetesen a leírt problémák nem Canon specifikusak, a dinamikát leszámítva..

Előzmény: vplaca (102362)
vplaca Creative Commons License 2017.04.09 0 1 102362

Multik
Profitnövelés -> darabszámnövelés -> hatékonyság növelés -> tűrésmezők bővítése (sok az utómunka, vagy a selejt, át kell értékelni nem e jó az még..)

Lehet rajt vitatkozni, felesleges. Nekem is megvan a véleményem, dobozból kibontott 85 1.8 6D-vel közelre +5 AF korrekció, távolra -10. User error kizárva. Az AF ha 0-án volt, az üzletben egy képen sem lett éles az, aminek kellett volna.

http://blog.fotosarok.hu/2013/12/megorjit-az-501-4-em-is/

Új 24-105 L a kép jobb szélén fos életlen, ezt hívják decenteres lencsének.
Most utólag már látom, hogy annó a 2006-ban vásárolt 70-200 4L-em is ilyen volt, a bal alsó sarok, már 400D-n is látszik. Ahogy volt több kitobim is, azokból is volt ilyen, aminek az egyik sarka életlenebb volt.
https://wordpress.lensrentals.com/blog/2012/05/testing-for-a-decentered-lens-an-old-technique-gets-a-makeover/
https://photographylife.com/what-is-a-decentered-lens/


Ha ez megnyugtat, az én értékrendemben a kirakatba kipakolt drága Canon cuccokról egy szó jut eszembe, zsákba macska rakás szar. Lehet ezt szépíteni, felesleges, tömegtermelés van.

Ami pedig a Canon árait illeti, a gépvázaknál el kéne gondolkodniuk szerintem, a múltkor kipróbáltam kollégám Sony A7R-jét, a sírás kerülgetett, mennyire fos a 6D. Nem kell DXO tesztábra, egyszerűen elég látni a képet. Sajnos az 5D mkIV is hiába javult dinamikában, még mindig hátul kullog, a 4K videójával meg jól lebőgtek.. Ugyan most igyekszenek korrigálni.

Előzmény: Kimiki (102356)
Maxibá Creative Commons License 2017.04.08 0 0 102361

Köszi! :-)

Előzmény: Kimiki (102358)
Róka69 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 102360

Teljesen egyetértek veled, nekem is volt alkalmam 24-105--tel lőni, de én is vissza tértem a 18-135..höz, igaz most az új van, nagyon szerethető!!

Előzmény: Kimiki (102358)
Kimiki Creative Commons License 2017.04.08 0 0 102359

"20-200"

 

Természetesenn 70-200...

Előzmény: Kimiki (102358)
Kimiki Creative Commons License 2017.04.08 0 0 102358

Én eleve azok közé tartozom, akik kimondottan szeretik a 18-135-öt. Sokszor volt, hogy majdnem átcsábultam más, pl 24-105-ös obira, de mindig maradtam a "kit" obinál. Most a 20-200-al összevetve is sokszor nem mondom meg melyik kép melyikkel készült, olyan jók a színei, rajzolata, olyan éles, stb. Amiben más a 70-200, az egyrészt a zoom, ez egyértelmű, de amennyivel jobb telében, legalább annyira hiányzik az eleje, de ezt tudtam, hogy ilyen. A lényeg a mélységélesség! Nekem ez volt a fontos, emiatt is választottam a 2.8-ast. Egyébként gyors, és tényleg baromi éles teljesen nyitva is. Ha a fókusz talál (ugye most ezzel küzdök) akkor nagyon élvezek vele játszani, tényleg kompromisszumok nélkül dolgozik az adott határain belül. De utazónak valószínű a 18-135 a nyerő. Ebben az átfogásban én még nem találtam vetélytársát, talán ha létezne 18-135 fix 2.8... :)

Előzmény: Maxibá (102357)
Maxibá Creative Commons License 2017.04.08 0 0 102357

Mik a tapasztalataid, ha összehasonlítod a 70-200-at a 18- 135-el ? Pár szóban ha lehetne. :-)

Küldtem egy emailt Neked!

 

 

Előzmény: Kimiki (102356)
Kimiki Creative Commons License 2017.04.07 0 0 102356

Pár napja egy barátom bevitte magával a gépet meg az obit a hivatalos szervizbe (Camera Kft) átnézni, és a váz szenzor síkja tűréshatáron kívül volt az obi síkjához képest. Ezt beállította, és azóta pl. a 18-135 tökéletes, nem kell a vázhoz hangolni. Valószínű a 70-200 ilyen jellegű problémája is megoldódik ezzel. A néha pontatlan fókusszal kapcsolatban pedig  szétkapta az obit. Egyenlőre nem tudja az okát, de néha valóban ugrál a fókusz, hol elé, hol mögé lő. :(  Az érdekes az, hogy azt mondja egyrészt elég új változat, teljesen makulátlan, ritka szép darab...és mégis, valamiért néha pontatlan. Ezt más vázzal is csinálja. Tisztítás, átnézés, kalibrálás, után hátha jó lesz. Egyenlőre ennyi a fejlemény. 

Előzmény: nemethla (102344)
p_fifty Creative Commons License 2017.03.29 0 0 102355

Ha szép és érdekes helyet kerestek a kiránduláshoz, ajánlom figyelmetekbe ezt az oldalt:

 

http://www.nogradgeopark.eu/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!