Keresés

Részletes keresés

MidiTom Creative Commons License 2020.01.22 0 0 2431

Ha kísérőautomata hangszert midizünk másik hangszerről, vagy fordítva, az mindig vicces tud lenni.
Gondosan át kell tanulmányozni a Yamaha midi dokumentációját és a hangszer aktuális beállításait, hogy ki lehessen bogozni, melyik csatorna mit csinál. Ráadásul a csatorna kiosztás az aktuális üzemmódtól is függ.

 

Előzmény: szgy5776 (2430)
szgy5776 Creative Commons License 2020.01.21 0 0 2430

A tanácsot megfogadva vettem egy miditech USB hostot. De sajnos engem a MIDI nem szeret! Teljes káosz! Azonban nem értem az okát! A Kawai zongorámba csak az OUT-ba dugtam midi zsinórt amit a usb host inputjához csatlakoztattam. A hosztot természetesen a Yamaha szintihez. Megszólal ugyan a szinti a zongoráról, de bármilyen hangszínt állítok a szintire, csak zongora hangon hajlandó szólni alapból. Amennyiben a a szinti MIDI menüjét piszkálom, a zongorám hangszínei elmásznak, és duál módban szolnak!!!? Nem értem, hogy kap vissza felé jelet amikor csak OUT-ban van zsinor!?? És persze egyéb meglepetéseket is okoz, pl a kíséret akkordjait átviszi ugyan,( egyik fajta beállításnál) vált de hamis, nem pontosan az akkord hangjait játssza.
Szóval nem szeret engem a MIDI.
Amennyiben van valami ötleted kérlek oszd meg velem!
Köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (2428)
szgy5776 Creative Commons License 2020.01.17 0 0 2429

Köszönöm, sokat segítettél!

Előzmény: Törölt nick (2427)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.16 0 0 2428

vagy céleszközzel: pld. https://hitspace.hu/miditech-usb-midi-host.html

(a PC-s megoldásnál, ha DIN MIDI-s kimenetű hangkártyád van, akkor természetsem az is egyből ráköthető a zongorára)

Előzmény: szgy5776 (2426)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.16 0 0 2427

legegyszerűbben (de legalábbis legolcsóbban) egy köztes - gyakorlatilag akármilyen - PC-n keresztül:

s670 (USB TO HOST) <-> USB kábel <-> PC  <-> USB to MIDI kábel <->  zongora (MIDI IN) - és egy szoftverrel a PC-n összekapcsolod a két eszközt

 

(ha a zongorán is van USB MIDI akkor az is USB kábel, úgy még egyszerűbb)

 

céleszköz is elérhető, de az drágább 

Előzmény: szgy5776 (2426)
szgy5776 Creative Commons License 2020.01.16 0 0 2426

Tisztelt fórumozók!
Segítséget kérnék:

Hogyan lehet egy Yamaha Psr s670 szintit ( Csak USB van rajta, viszont MIDI menüje van), összekötni egy Digitális zongorával? A zongorán van MIDI csatlakozó!
Van erre valami megoldás?

djuice Creative Commons License 2019.11.28 0 0 2425
Ja külső, de amúgy nem értem a filozófiád a belsőben. Mindegy!
Hangfalakra nézegesd ezt:
https://youtu.be/kVeuLgwk_8U
Előzmény: Őszinte Ököl (2424)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2019.11.28 0 0 2424

Nem, köszönöm. Belső hangkártyát szeretnék mindenképpen, nem külsőt. Mert ami neked van az külső, ha jól tudom.

Előzmény: djuice (2423)
djuice Creative Commons License 2019.11.28 0 0 2423
Világos!
A hangkártyám érdekelne vagy ne erőltessük?
Előzmény: Őszinte Ököl (2421)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.28 0 0 2422

menni fog, jól írja djuice: a Win10-ben van egy alapértelmezett hangeszköz, ezt használják azok az alkalamazások (pld. rendszer, böngésző), amikben nem lehet hangkártyát választani

ezt is gyorsan át lehet állítani, hogy épp melyik hangkátya legyen (nálam szintén az alaplapi az általános hallgatásra):

(én pld. böngészőből futtatható szintetizátorok miatt szoktam néha átállítani a másik hangkártyára, itt átállítod és egyből azon szól minden)

 

emellett lehet bármennyi hangkártyád, a rendes audio szoftverekben ki lehet választani, hogy melyiket milyen felületeten (ASIO/WASAPI stb.) akarad épp használni

nálam "azonos" fajtából is van kettő egy gépben (Behringer UCA202 + egy Beringer USB-s keverő), +az alaplapi, +egy X-station, szóval összesen 4 :), de nincs vele gond (na nem mintha sokat használnám bármelyiket)

 

Előzmény: Őszinte Ököl (2412)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2019.11.28 0 0 2421
Ez a PC egyszerre lenne music workstation és hangforrás egy hifi rendszerben. :)
Előzmény: djuice (2419)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2019.11.28 0 0 2420
Én hifis is vagyok amúgy. :)

No de, akkor egyszerű a dolog. Vlc-ben kiválasztom a dedikált sima hangkarit, erre van kötve erősítő + 3 utas hangfal (hifisen). Zeneszerkesztésre pedig a dsp kártya, azt a zeneszerkesztő szoftver úgy is felismeri. A dsp-s kártyára közöm az aktív monitorhangfalakat, aztán szerintem ennyi elég. Dedikált vga-kártya úgy sem lenne benne így két hangkari bőven elfér. A vga hűtőventilátora által keltett rezgések nem jók a dsp-s kártyáknak. Amúgy sem játszok, ezért dedikált vga nekem nem kell. Meg aztán maga a pc, az aktív monitorhangfalakat és sok cucc, zavarszűrős hálózati elosztóba lenne dugva.
Előzmény: djuice (2419)
djuice Creative Commons License 2019.11.28 0 0 2419

Persze, nekem is van hifis ismerős, aki csöves hangkártyán hallgat mp3-at, de az már az ő baja! :D

Előzmény: Őszinte Ököl (2417)
djuice Creative Commons License 2019.11.28 0 0 2418

Az itthoni gépemen most azt látom, hogy a VLC hang beállításainál lehet rendszer alapértelmezett és egyénileg választható más is. Na most akkor beállítod általános célokra mondjuk az alaplapi hangkimenetet és pro-audio alkalmazásokban meg úgyis alapból az ASIO támogatott hangeszközök jelennek meg (pl. a kulső hangkari), úgyhogy minden meg van oldva. Neked max azt kell kivitelezni, hogy a beépített hangchip kimeneteit külön kell vinned a hangfalakhoz kábelen és külön a pro hangkari stereo kimenetét is. De ezekre van több megoldás is, akár egy kis keverőt beiktatva stb és ez 2 belső hangkarinál is így volna ha független akarod őket hallgatni...

Őszinte Ököl Creative Commons License 2019.11.28 0 0 2417
Én azért egy dedikált hangkártyát többre tartok minőségi zenehallgatásra, mint egy alaplapi integráltat. De ez, ízlések és pofonok. :)
Előzmény: djuice (2416)
djuice Creative Commons License 2019.11.28 0 0 2416
Holnap ránézek konkrétan a w10-es céges laptopon a VLC kontra UR22 és Cubase összefüggésekre, de minimális emlékeim szerint is max 2 kattintás winfosban valamelyik hang hardvert alapértelmezetté tenni. Én azt mondom az alaplapi hangchip is fullra elég zenét/filmet hallgatni ha steril egy studio hang eszköz, ez szíved joga.
Ha érdekelne viszont a Steinberg karim akkor jelezd és megvan a zenélős vasad vele. :)
Előzmény: Őszinte Ököl (2415)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2019.11.27 0 0 2415
Azért szeretnék két különböző hangkártyát, mert a dsp chipes stúdió hangkarin túl steril és lineáris a hang. Nekem azon élvezhetetlen zenét hallgatni. Ezért kell egy külön hangkártya "átlagos" használatra. Az aktív monitor hangfal jó ötlet! Amúgy Win 10 lenne használva. És ja VLC-t használok. A belső hangkártyáknak is van előnye, közvetlenül megy a jel, nem kell külön összekötő elem (kábel). Akkor használnák külső hangkarit, ha laptopon zenélnék. Meg amúgy sem akarok már kábeltengert. Főleg olyan dolgoknál nem amit meg lehet oldani a gépházon belül. Ez megszokás + kényelem.
De a lényeg, hogy akkor megoldható végülis a dolog fennakadás nélkül. Köszi a választ!
Előzmény: djuice (2414)
djuice Creative Commons License 2019.11.27 0 0 2414
Amúgy ha w7, w10 esetleg hackintosh rendszert használnál, ja, ott szoftverenként beállítható hogy zenei (ASIO vezérelt) audio interfacen menjen ki a hang, a VLC-ben, WinAmpben meg az alapértelmezett vagy alaplapi sound chip, ez teljesen független hardverhasználatot tesz már lehetővé manapság...
Előzmény: Őszinte Ököl (2412)
djuice Creative Commons License 2019.11.27 0 0 2413
Bocs! Hülyeségeken ne gondolkozz! Ma hogy külső usb karikat vehetsz extra hangminőséggel egy SOundBlasterhez képest ráadásul moncsira is onnan tudsz standard mód tovább kötni, kábelezni + játékot, filmet stb. nézni/hallgatni (ha csak nem 5.1 és társai kellenek), akkor teljesen felesleges 2 karit tartani, pláne belsőt!
Nem azért írom, de pont eladó a Steinberg UR22 usb2-es külső karim (24bit/192kHz!!! felbontással) nagyobbra váltás okán, s én is ezen filmezek pc-n + zenélgetek aztán nem hiányzik 3.
Lehallgatásra meg aktív moncsit javaslok, nem külsőleg hajtandót és profibb + kompaktabb eredményt kapsz! Az UR22-n meg ott a monitor volume poti, amivel kiváltottad a monitor vezérlőt is!
Előzmény: Őszinte Ököl (2412)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2019.11.27 0 0 2412

Üdv!

Nem tudom, hogy jó helyen kérdezem-e a kérdésemet, ha nem akkor elnézést előre is.

Dilemmába vagyok. Számítógépet szeretnék összerakni, zeneszerkesztésre. Anno régebben zenélgettem én is (beat-eket csináltam, hip-hop, trip-hop stílusban), volt masterkeyboardom (egy Alesis) és a zeneszerkesztő szoftver + E-MU 2 dsp chip-es pci-eos hangkártyám. Igen tudom, nem nagy számok ezek, de ez kb. 8 évvel ezelőtt volt, ha nem több.

 

No de visszatérve a főkérdésemre. Ugye gépet szeretnék összerakni. Szeretnék egy 4 magos DSP chipes hangkártyát. Ez kimondottan a zeneszerkesztéshez. Ehhez szeretnék majd monitorhangfalat és monitorvezérlőt/monitor erősítőt. 

 

Továbbá szeretnék egy "normál" hangkártyát (pl: Creative Soundblaster, vagy Asus Sonar.... stb.) kimondottan csak zenehallgatásra (esetleg filmezésre). Tehát nem produkcióra, hanem visszaadásra. Erre lenne kötve erősítő és hangfalak. 

 

Tehát egy gépházban lenne ez a két hangkártya (és ugye ott van még az alaplapi integrált hangkártya harmadiknak is). 

Dedikált videokártya nem lenne a PC-ben. 

 

A kérdés. Hogy tudom azt megoldani, hogy ne legyen gubanc a rendszerben, mert tudtommal a Windows csak egy hangkártyát kezel. Na most meg lehet-e azt csinálni, hogy pl: megnyitom a zeneszerkesztő szoftvert és ott beállítom, hogy a dsp-s kártya legyen használatban? A Windows (és a médialejátszó progik) pedig a sima hangkártyát használja? (Az alaplapi-t pedig gondolom, le kell tiltani). 

 

Jó ez az elképzelésem, működőképes avagy nem? 

pkristof65 Creative Commons License 2019.11.23 0 0 2411

Megkérdeztem az eladót, ő nem tudott mondani erről semmit, ezután megtaláltam a dokumentációt róla és aszerint jó erre a funkcióra. Bátraké a szerencse alapon megvettem. A hangkártya és a midi illesztő pillanatokon belül úgy működött ahogy kell, viszont az Ardour-ral megküzdöttem, pontosabban a linux Alsa illesztőjével. Azzal sehogy sem ment, de a Jack-kal már könnyű volt összemadzagolni. Oda-vissza tudok timecode -okat küldeni. :)

Mégegyszer köszönöm a segítséget!

Előzmény: MidiTom (2408)
djuice Creative Commons License 2019.11.17 0 0 2410

Fő a siker (és az ismétlés!) :D

Előzmény: Fődíszpinty (2409)
Fődíszpinty Creative Commons License 2019.11.17 0 0 2409

Hát egy kellemes összefonódó hiba volt. Megoldva. Semmi köze nem volt a midizéshez. Elővettem a 30 éve tanult műszerész tudományom. Szétszedtük végig mentünk az elektronikán, s lőn a megoldás.Megszakadt a hangerő poti. Hát erre nem gondoltam volna. 😂☺

Előzmény: Törölt nick (2401)
MidiTom Creative Commons License 2019.11.15 0 0 2408

Sajnos első látásra nem tudom megítélni.

Előzmény: pkristof65 (2407)
pkristof65 Creative Commons License 2019.11.15 0 0 2407
Előzmény: MidiTom (2405)
pkristof65 Creative Commons License 2019.11.06 0 0 2406

Mindkettőtöknek köszönöm szépen a segítséget!

Sajnos a bbstudio nem tudott segíteni. A Rosendahl valószínűleg jó lenne, bár nem tudom hogy fog -e kommunikálni a Behringerrel, de az árától hanyatt estem. :( Valójában nekem csak az illesztőre lenne szükségem, timecode generátor van a kamerában és a laptop-ban is.

Ha netán valakinek lenne még ötlete, ne fogja vissza magát!

MidiTom Creative Commons License 2019.11.06 0 0 2405

Valami ehhez hasonló kütyü szükséges


https://rosendahl-studiotechnik.com/mif4.html

Előzmény: pkristof65 (2403)
djuice Creative Commons License 2019.11.05 0 0 2404

A BNC-t és a MIDI-t kizárt dolog összehozni kábelesen tűz és víz alapon!

Erre okulásnak egy ékes példa MidiTom tollából: 

https://bitzenede.blog.hu/2010/02/20/mese_a_harom_vegu_midi_kabelrol_es_egyeb_magyar_innovaciok

Ide mindenképp valami köztes interface kellhet. Én nem vagyok videós, de egy szaküzlet segíthet, pl. ők: http://bbstudio.hu/spg/455347/Kapcsolat

Előzmény: pkristof65 (2403)
pkristof65 Creative Commons License 2019.11.02 0 0 2403

Üdvözlet Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni! Szeretnék egy kamerát összehangolni a többsávos felvételt készítő laptoppal. Adott egy Behringer UMC4040HD audio interface és hozzá a laptopon Ardour5 DAW hangrögzítő. A hangkártyán van midi in és out, az Ardour képes LTC timecode -ot kiadni és fogadni. Ehhez ha jól értem a dolgot használható a midi. Hogyan és mivel tudom összekötni a szintén timecode -ot fogadó ill. adó JVC kamerához? A kamerán erre a célra egy BNC csatlakozó van és még az is megy hogy BNC-DIN átalakítót készítek, csak azt nem tudom hogyha ezt a jelet ráteszem a midi bemenetre vagy másik esetben a kamerára, akkor mit szólnak hozzá az "érintett felek"? Bármilyen megoldás szóba jöhet, teljesen mindegy hogy a kamera a timecode generátor vagy a laptop, a lényeg hogy a különböző időpontban nyomott "record" ellenére az utófeldolgozásnál a videószerkesztőben egy timedode -ra menjenek. Remélem érthetően fogalmaztam, ha nem, kérdezzetek!

Segítségeteket előre is köszönöm.

Fődíszpinty Creative Commons License 2019.10.21 0 0 2402

Kábelek rendben, és a saját hangszórója sem ad ki hangot, biztos, hogy valami belső elromlás van. :) A reám fordított időt is illik megköszönni. :)

Előzmény: Törölt nick (2401)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!