Keresés

Részletes keresés

Zelemiri Creative Commons License 2022.01.07 0 0 5048

Tudom sajnos. Ettől függetlenül próbàljunk megtenni minden tőlünk telhetőt ésszerű keretek között.

A tenger is kis cseppekből tevődik össze.

 

Ma is sok cinke látogatta a cingegolyókat a kertben.

Előzmény: corvi01 (5046)
MAN10 Creative Commons License 2022.01.07 0 1 5047

Csak elhoztam a kis fenyőt nagynénémtől, és elültettem. Ezüst, kB. 60 cm magas. Ha megnő, jó kis dzsungel lesz nálam hátul. 🙂 A madarak biztosan örülnek majd! 

Előzmény: Zelemiri (5039)
corvi01 Creative Commons License 2022.01.07 0 3 5046

A mi szintünkön túl sokat tenni nem tudunk a környezetért, mert miközben megpróbálunk tőlünk telhetően energia takarékosak, meg környezetvédők lenni, a multi cégek mindent semmibe véve hatványozottan ontják műanyag csomagolásaikat, műanyag eszközeiket és mindent szinte műanyaggal váltanak ki, mert nekik ez az olcsóbb és bevált. A kozmetikumok és egyéb kemikáliákról nem beszélve..! :(  A benzin/gázolaj/földgáz kereskedelem, jelenleg még mindig a vezető giga üzletág!

A "zöld" energiák, elektromos autók, meg egyéb kütyük, a vicc kategória! Az elektromos áram mégis miből, honnan van..? :-S A napelemek...szélerőművek gyártási folyamatai jelenleg a világ leg természetkizsákmányolóbb és környezetszennyezőbb tényezői.. :(

Előzmény: Zelemiri (5039)
Zelemiri Creative Commons License 2022.01.06 0 1 5045

Igen. Már pár hónapja megvan az új. Két fiú ugyan, de nagyon nagy spanok:)

Megyek most, de benézek majd!

Szép napot!!!

Előzmény: MAN10 (5044)
MAN10 Creative Commons License 2022.01.06 0 1 5044

Az jó, hogy megtaláltátok a párját szegény egyedül maradt madárnak! 

Előzmény: Zelemiri (5043)
Zelemiri Creative Commons License 2022.01.06 0 2 5043

Nagyon jól néz ki!!!

Mestermunka, de komolyan. Engem biztos nem untatsz én örülök ha látok madárkákat is és ilyen lakályos madárpanziókat :)

Még kis "rúdteraszuk" is van:) szuper. 

Én laikus vagyok persze, de nekem tetszik az odútársasház :)

Csak így tovább! :) Sokat dolgoztàl vele.

A két papagájunk nagyon jól elvan, lekopogom, aranyosak.

Előzmény: MAN10 (5041)
Zelemiri Creative Commons License 2022.01.06 0 1 5042

Dagadva

Előzmény: Zelemiri (5040)
MAN10 Creative Commons License 2022.01.06 0 2 5041

Itt van lazúrozva, zsanérral. Ígérem, többet nem untatlak titeket odúképeimmel. De én ezt jószívvel csinálom a madaraknak, mint ahogyan az etetést sem érzem tehernek, és az eleségért kiadott pénzt sem sajnálom. A faültetés is tök jó. Nagynénémnek gyökeres karácsonyfája volt, már leszedte a díszt, és ideadná. Csak nem tudom hova ültessem, nem sok helyem van. 

Zelemiri Creative Commons License 2022.01.06 0 2 5040

Örülök, hogy jól halad a lábad a gyógyulás útján:) 

Hétfőre már biztos meggyógyul.

Nálunk is a kisebbik fiam még jómultkorában rosszul lépett edzésen, és maga alá gyűrte a bokáját, szval tudom milyen rossz ez. (Neki is be volt tagadva, meg a szivarvany osszes szinében "pompázott"  anno)

Azért ha véletlenül még nem tökély hétfőre és van lehetőséged maradni, akkor még pihentesd, hacsak a főnök nem reklamál. 

Mert ugye ha vezetsz, egész nap lógatod a lábad (viccesen hangzik) szval sokáig érdemes polcolgatni. Érdemes konzultálni az orvossal, ha tudsz.

Gyerek amikor visszament iskolába, még kellett neki periodikusan felrakni a lábát egy plusz székre, de kenyelmetlen volt neki meg cikinek érezte, úgyhogy sztem nem csinálta.

 

Nagyon ügyi vagy az odukeszitessel, minden egyes madárka egy kincs, de legyél kicsit óvatosabb a farönkökkel!!! :)

 

Nálunk is a diófán múltkor megpihent egy vércseszerűség, ablakból láttam, barnás volt az is, sárgás lábakkal. Egy élmény volt látni :)

Előzmény: MAN10 (5037)
Zelemiri Creative Commons License 2022.01.06 0 2 5039

Ja sajnos lefeleződtek, úgy hallottam a rádióban.:(

Brutàl. Pedig úgy mondták, hogy a verebek, rigók a kertvarosokban is meglévő madarak amúgy kiváló alkalmazkodóképességgel bírnak, mondjuk egy sashoz képest.

De úgy látszik túl gyorsan változik, változtatjuk a környezetet.

Ugye jó lenne az egyre több zöldenergia, de ha vesszük a szélerőműveket, allitólag azok is nagyon nagyon károsak a madarakra. Nem ragozom. Nehéz ügy

 

Mindenesetre tiszteletreméltó az, azok akik áldozatos munkájukkal küzdenek minden egyes példányért. Legyen az oduépító vagy állatorvos, fiókamentő.

Én nem tudok barkácsolni sajnos, de most télen sok cinkegolyót felraktam jó magasra a fákra, meg jelképes összeggel támogatok madárvédőket. Ősszel ültettünk 2 fát. Nem sok.Jó lenne többet tenni persze.

 

Előzmény: corvi01 (5036)
MAN10 Creative Commons License 2022.01.06 0 1 5038

Emlékszem, gyermekkoromban milyen sok veréb volt. Ahhoz képest most tényleg alig látni. Bár most itt jár egy jó kis csapat az etetőre, de gondolom az összlétszámuk megcsappant erősen. Na hátha idefészkel egy-két pár az odúba! 🙂

Előzmény: Zelemiri (5035)
MAN10 Creative Commons License 2022.01.06 0 1 5037

Szia, köszönöm kérdésed, alakul a lábam lassan. Hétfőn már menni kéne dolgozni, holnap megyek vissza a dokihoz. 

Az odút ma csak lefestettem, de előtte zsanérral nyithatóvá tettem. Csavarozva volt ugyan, tehát oldható kötéssel, de így csak egyszerűbb. Most még szárad, jó kis szél van hozzá, aztán vissza felteszem. 

Olvasgatok is, nemcsak a könyvet, hanem keresgélek a neten is. Kicsit irigylem Nobody1 fórumtársat, mivel ő igazán testközelből figyelhet meg sokkal több madárfajt. Tegnap egyébként volt itt az udvaron valami ragadozómadár, lent volt a földön, nem is láttam, csak mikor felröppent, és át a kerítésen. Világosbarna volt, és marha gyorsan repült, váratlan volt, nem tudtam megfigyelni. 

 

Előzmény: Zelemiri (5035)
corvi01 Creative Commons License 2022.01.06 0 1 5036

Klassz lett. Veréb lennék - beköltöznék :)

 

Csak lassan már nincs ami beköltözzön.. :(

Előzmény: Zelemiri (5035)
Zelemiri Creative Commons License 2022.01.06 0 2 5035

Klassz lett. Veréb lennék - beköltöznék :)

Remélem javult már a lábad állapota!

Azért pihenj sztem, ráérsz gyakorlati dolgokkal foglalkozni, esetleg érdemes most többet olvasgatnod ( akár azt a madaras könyvet amit említettél)- bar biztos vok benne csomó ismereted van már madaras témában. Milyen hasznos hobbid, elfoglaltságod van!!!

Előzmény: MAN10 (5034)
MAN10 Creative Commons License 2022.01.03 0 3 5034

Sziasztok. Mivel nem nagyon tudok egyhelyben ülni, összeütöttem a verébodút most délelőtt. Nem festettem le, mert az egykori disznóól "előterébe" tettem be, ahol nem éri az időjárás. Telente oda húzódnak be a verebek éjszakára, mert valamennyire védett. Így pont közéjük került az odú. 

MAN10 Creative Commons License 2021.12.31 0 1 5033

Köszönöm a választ, örülök! A többi típusból nem is akarok többet kirakni. Tavaly költött itt cinke-kétszer is, meg a nyitottban rozsdafarkú. 

Előzmény: Nobody1 (5032)
Nobody1 Creative Commons License 2021.12.31 0 1 5032

Szerintem verébodút igen. Nálam a gólyafészek aljában is költött vagy 3-4 pár mezei egyszerre.

A többi odútípusból kicsi udvaron elég az 1-1 db, főleg ha nincs nagyobb fás terület a környéken. Nálam erdő van a szomszédban, de fészkeléskor még így is tartják a cinkék az 50-60 méteres odútávolságot. Hiába van sűrűbben, nem költenek egymáshoz közelebb. Persze télen éjszakázni használják a többi odút is. Akkor ez nem gond nekik de párzás, fiókanevelés idején betartják a tisztes távolságot...

Előzmény: MAN10 (5031)
MAN10 Creative Commons License 2021.12.31 0 1 5031

Sziasztok. Mint már írtam, nem nagy az udvarom, de szeretnék minél több odút kihelyezni. Illetve már 4 kint is van, minden típusból egy. Bár a farönkből készültet még majd alakítom a tanácsaitok szerint, de most "c" vágányon vagyok. 😀 Szóval kérdezném, hogy a terület elbírhat még egy többrekeszes verébodút? 

Nobody1 Creative Commons License 2021.12.30 0 0 5030

Már megint az angol kutatók... Pedig ezt mi is észleljük, tudjuk - sajnos...

 

https://koponyeg.hu/hireso/eltunnek-a-madaraink-ez-pedig-szamunkra-is-nagyon-veszelyes

MAN10 Creative Commons License 2021.12.29 0 1 5029

Köszönöm! 🙂

Nincs meló, 8-10 napot mondott a doki a sürgősségin. Mára már lapult a duzzanat, de nagyobb kiterjedésű lett, és zöld... 🤣Kenem a fekete nadálytővel, anyám már tegnap este átadta, ma meg tesómék hoztak. Azért ma le pakoltam az utánfutót, meg tető alá tettem. Jó a faanyag amit hoztam, van közte olyan, ami korhad, meg mohás... Igazi erdő feeling. 

A madáretetés megy, most ennyit lehet tenni... És pihi... 🙂

Előzmény: Zelemiri (5028)
Zelemiri Creative Commons License 2021.12.29 0 1 5028

Ó az nem jó. Szerencse, hogy nem tört el.

Biztosan mondta az orvos a textilen keresztüli jegelést, esetleg polcolást. Borogatást. Később a feketenadalytő krém kulsoleg is hasznos lehet, nem túlzásba víve. ( jo a zuzodasra) Nem akarok rossz tanácsot adni, érdemes rákérdezni az orvostól.

Akkor most egy kis ideig nem tudsz buszozni. :(

Biztosan hamar rendbejön a lábad!

Gyógyulást!!!

Előzmény: MAN10 (5027)
MAN10 Creative Commons License 2021.12.29 0 0 5027

Tegnap csak hazahoztam a fatuskókat. De nem ment simán.... 🤪Már itthon pakoltam le az utánfutóról, amikor egy kB 80 kg-os gyökér-törzsdarab a lábamra esett. Baleseti lett belőle. Nem tört el a lábam, de olyan a lábfejem, mint egy cipó. Még a papucs se megy rá, nemhogy a cipő. Úgyhogy táppénz... De ha rendbejön, ott folytatom, ahol abbahagytam! 

Előzmény: MAN10 (5026)
MAN10 Creative Commons License 2021.12.27 0 0 5026

Rendben, megfogadom a tanácsaitokat. Örülök, hogy itt hozzáértő segítséget kapok. 

Karácsonyra kértem-és még is kaptam- Orbán Zoltán könyvét, abban szintén sok jó dolog van. Például a farönk etetők a kertben. Ma szereztem is egy kollégától pár jó nagy fatuskót, diófa, gyümölcsfa darabokat. Majd elhozom, ha megfagy a föld, és nem lesz sár. Ezzel is próbálom természetközelibbé tenni a kertet. 

Előzmény: nyebojsza (5025)
nyebojsza Creative Commons License 2021.12.27 0 1 5025

Nem kell ráspoly csak smirglizd le simára (de ha reszelővel alakítod, akkor is smirglizd simára).

De ha cinkét akarsz, akkor tegyél rá egy funérlemezt 28 mm-es lyukak.

Előzmény: MAN10 (5024)
MAN10 Creative Commons License 2021.12.26 0 1 5024

Szia. Gyorsan kiszaladtam mérni. A rönk maga 36 cm, a belvilága 15x15 cm lehet, de nem teljesen szabályos alakú, mert a motoros fűrész nem finom műszer. 🙂A nyílás jó 7 cm, befelé lejtős. Ráspolyt majd vennem kell, mert az még nincs a barkács készletemben. 

Előzmény: Nobody1 (5022)
Zelemiri Creative Commons License 2021.12.26 0 1 5023

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

Nobody1 Creative Commons License 2021.12.26 0 3 5022

Szia!

 

Így a képről nem tudom mekkora a lyuk, de ha 30 mm-nél nagyobb és 45-50 mm-nél kisebb, akkor max mezei veréb fog benne költeni. A cinkék ugyanis nem szeretik a nagy röpnyílást és 45 mm alatt a seregélyek sem tudnak belemenni.

Szűkítsd le - kék cinkének 26, széncinkének 29 mm-re Fúrsz ekkora lyukat egy négyzet alakú, vékony kis léc vagy furnérdarabba és rászögeled vagy veszel egy kis flakon D3-as (vízálló) faragasztót és hozzákevert fűrészporral pasztát készítesz amivel betapasztod körben a lyuk szélét, hogy csak a kívánt méret maradjon. Utóbbi megoldás drágább, de egy természetes odú esetén esztétikusabb.

Vagy ha seregélyt akarsz az odúba reszeld ki faráspollyal 50 mm-re. A lyuk szélét minden estben csiszold simára, mert különben nagyon koptatja a madarak tollát, hisz fiókanevelésnél napi több százszor is ki-be bujkálnak rajta...

 

Előzmény: MAN10 (5021)
MAN10 Creative Commons License 2021.12.26 0 2 5021

 

Sziasztok. Itt a farönkből készült odú, amit még a nyár elején vájtam ki. Mostanra elég jól kiszáradt, tettem rá tetőt, és feltettem egy oszlopra, kB 2,1 méter magasra. Cinkék már kíváncsiskodtak is, nem tudom, valaki költözik-e majd bele tavasszal. A nyílás eléggé nagy, de ott egy ág volt, és amikor kiszedtem  a belsejét az ágcsonk egyszerűen kiesett. 

 

 

 

Nobody1 Creative Commons License 2021.12.24 0 1 5020

BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK!

 

MAN10 Creative Commons License 2021.12.24 0 1 5019

Kedves fórumtársak, boldog karácsonyt kívánok! 🙂

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!