Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

páter Creative Commons License 2001.06.27 0 0 3147
Örsgyülésröl,
(most linuxos Operával dolgozom, ami nem szereti a hosszú ü-t és ö-t)

Szóval. Ha megfelel szerény hajlékom kertje, akkor lehet ott gyülés. Az idöpontról még egyeztetek életem párjával.

mm-s felni,

Tudjátok szeretem az extrém dolgokat, úgyhogy ha van valakinek felesleges mm-s felnije és nem tud vele mit kezdeni nálam elfér. (Én voltam az aki a talin elzsákmányolt 3 db-ot :o).

Üdv

pater,
a SAAB gyüjtö

PS.: Van valakinek ötlete a következö jelenségre:

Ha meghajtom a turbost, akkor elkezdi a kiegyenlítö tartálynál kinyomni a vizet. Ha viszont leveszem a sapkát (nem a fejemröl) a vízszint lemegy kb. 1/3-ra.
Az olajban nincs víz, a motor nem melegszik.

Előzmény: egoaxa (3144)
lore Creative Commons License 2001.06.27 0 0 3146
Halihó!
Egy év után újra elolvastam. Ez alkalmat ad kijavítani a saabok nagy tudorát BlackStart :-)

Szóval:
-alvázról az önhordó karosszériák esetén nem beszélhetünk, amiről ige, az a padlólemez. Ott viszont az 'A' Vectra és a Calibra totál megegyezik, nincs különbség. A padlólemez még a futóművet sem határolja be, hiszen ezen a padlólemezen vannak merev hátsó tengelyes (mint az NG900-ason is) ill. független hátsó felfüggesztésüek is (mint pl. vectra/calibra 4x4). A padlólemezről ismételten csak annyit, hogy nem mehet a biztonság rovására, hiszen a 9000-es és a croma/thema/164 között van a biztonság terén némi különbség...
-a 2000-es modellévben már 230LE/350nm volt a motor két fő paramétere, amit írtál az az első 99-es modell.
-a mostani aero egy az egyben megkapta a viggen lökhárítóit.
-a viggenben sajnos nincs bőrborítás a kézifékkaron :-(
-a műszerfal pedig nem karbonbetétet, hanem valami spéci kalapácslakkal bevont burkolatot kapott (többszáz hozzászólásos csmegét lásd erről a volvo topikban :-)))

Amiben nem Te, hanem mások tévedtek:
-a 95-ös aero-nak eddig mindig a viggennel egyező motorja volt, semmi tupírozásról nincs szó. A swipnet-en olvastam, hogya facelift utáni aero már 250LE-s lesz :-)
-a 95-ös tudtommal 4 ajtós, a 9000-esnek volt 5 ajtós változata.

lore
ps: btw igazad van abban, hogy egyre jobban veszti a márka az egyediségét, ez piaci verseny és a globalizáció átka. Mindenesetre a saab a konkurensekhez képest még ma is egyedi márkának nevezhető. Szvsz.

Előzmény: BlackStar (3141)
h i r d e t é s
vérponty Creative Commons License 2001.06.27 0 0 3145
Hali,

Elhoztam a madarat a Viktortól. Kicserélte a léxűrőt is. Hát, eddig sem volt egy cammogó maci a gép, de most hihetetlenül megváltozott. Nagyon harap.

Vezetéket, anyósajtót korrekten megcsinálta. Kipufogó okke.

Hétvégén hosszabb útra megyek, megnézem, a léxűrőcsere mennyire segíti a fogyasztást.

A Ti madaraitok is egy kicsit összevissza mutatják a benyómennyiséget? Számomra nagyon furcsa. Egyszer éppen 30 alatt, utána nem sokkal kicsivel 15 felett. Asszem csurig tankolom (tényleg, HÁNY LITERES A TANK???) mielőtt elindulok, aztán megpróbálom kiismerni a mutatót.

vp

egoaxa Creative Commons License 2001.06.27 0 0 3144
Emberek!

Tegnap voltam a Popovics úrnál és szörnyű dolgot láttam. :o) Szerencse hogy volt nálam fényképezô Itt megtekinthetô
A képen az új szerelô és az egyedül maradt kutyus is látható.

Mostanában volt szó a miliméteres felnirôl az alábbi fotón megtekinthetô hogy is néz ki az valójában. Nehogy rásózzanak valakire egy ilyet. Jobb helyen ingyen osztogatják.

Komolyabb felni vásárlás esetén érdemes ellátogatni a saab900 oldal adok veszek fórumába ahol hamarosan egy kiválló felnit fognak kínálni potom 250ezer forintért. Igaz nagyon jó gumival.

Az ôrsgyűléssel kapcsolatban tényleg a Páter hozzászólását várjuk.

lenkeyb Creative Commons License 2001.06.27 0 0 3143
Hahóóó!

Tényleg időbe szóljatok, ha van valami gyűlés, csak az ne a mostani hétvége legyen.

Ip,
A titkár én volnék, nekem is van egy nyakkendőm, ha gondolod odaadom (de csak kölcsibe) :-)))

Már hiányzik az autóm :-((

eugen73 Creative Commons License 2001.06.27 0 0 3142
Van 1 erdekes hirem! A hetvegen egy oldmobil kiallitason hallottam, hogy a 25 evesnel oregebb kocsikra kedvezmenyesen lehet kotelezo biztositast kotni ha valamilyen autos szervezetnek, klubbnak a tagja vagy.

Bar engem meg nem erint ez sajnos, de ha jol tudom az Colonianal lehet ezt igenyelni, es toredeke a normalis bonus malus rendszerbelinek a dija.

Ha valakit erint esetleg, erdemes kinyomoznia!

BlackStar Creative Commons License 2001.06.27 0 0 3141
Pont egy éve süllyedt el... :)
a Viggen
BlackStar Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3140
Talánmégis... :)
Előzmény: BlackStar (3139)
BlackStar Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3139
Gányolódik a honlapom,,,
Majdholnap...
Nemússzátokmeg :)
lp Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3138
Sűrű bocsánatkéréssel fordulok Tisztelt Alelnök Úrhoz amiért letitkároztam!
De azért lehetek még klubtag? Ugye lehetek...
Előzmény: baas (3137)
baas Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3137
lp:
no.no.
Titkárunk most nélkülözi a gépmadarát...
Nekem pedig megvan még....
Ugye????
Nem most viszitek el???
BlackStar Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3136
Kíméletlen leszek... már vagy 100 k képet töltöttem föl... Bruhahá!
A gyalogkakukk bosszúja :))
lp Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3135
Ugye, ugye!!!

Az örsigyűléssel kapcsolatban csak azt kérném, hogy időben szülessen döntés, ne előző nap este!:))

Előzmény: baas (3133)
lp Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3134
Tényleg! A Klub alapszabályzatából nem derül ki, hogy az elnökségi tagok közül ki az alelnök és ki a titkár. Nem mintha nem tudnék aludni válasz nélkül, csak azt szeretném tudni, hogy az előbb jól cimeztem-e meg a hozzászólásomat? Ugye BAAS a titkár?
baas Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3133
lp:
ööö..izééé...szóóóval... :DDD

evribodri:
Az örsgyűléssel kapcsolatban.
A napokban beszéltem Axaval és igencsak érik az az örsgyűlés...Volt ötletem is ezzel kapcsolatban csak meg kellett kérdeznem az illetékest.
Megkérdeztem.
Ő neki is tetszett.
Ez a valaki Páter volt.
Az elképzelt részletkbe megkérném,hogy
ő avassa bele a T.társaságot.
Ha ő is úgy gondolja....

BlackStar Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3132
Bruhahá!
Ezt most nem kellett volna :))
Már töltöm is fel a netre a idevonatkozó képeket és ábrákat... bruhahá! :))
Előzmény: korzo (3122)
lp Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3131
Hát ez az Tisztelt Titkár Úr! Azt a teremburáját! Mindjárt visszakérem azt a nyakkendőt:))
Előzmény: Törölt nick (3114)
vérponty Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3130
Akkor ott (talán elférek). Mikor? Lehetőleg 7köznap estefelé...
Előzmény: Törölt nick (3128)
korzo Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3129
ÁÁÁÁ valami komolyabbat!!!! (is)
Egy szimla örsgyűlésért nem biztos, hogy felmegyek Pestre (200 km) :-)))

Ha esetleg, netalántán stb. stb. kapok egy gyönyörűszép Hófehér Astra Classic 1,4i-t öt ajtóval.... és a CÉG tankolja.....
Miért nedves a kezem?!!!!!

KorZo, aki kicsi, éhes, és nagyon menne már hazafele.... 8::((( 'hull a könnyem mint a záporeső'

Előzmény: Törölt nick (3128)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3128
a felvonulási tér már szinte törzshelyünk :)
Előzmény: vérponty (3127)
vérponty Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3127
Monnnyuk hol? Parkolási lehetőség fontos, mert még nem nagyon tudok komplikált parkingmanővereket a madárral. A budaörsi Tesco parkolóban elférnék 8-D.

Viktor meghegeszttette a kipufogódobot, megforrasztotta az injektoros vezetéket+kicserélte a léxűrőt +csillapította a jobboldali ajtó nyikorgását. Mindez 7,5 e HUF. Az jó, nem? Véleményeket pls, nincs hasonlítási alapom.

vp

Előzmény: Törölt nick (3126)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3126
ha nem is tali, de egy örsgyűlés... már egy ideje nyafizom, hogy legyen valami.
Előzmény: vérponty (3124)
korzo Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3125
Nem tudok semmit. Állítólag lesz valami vízparti főzőcskézés valamikor.... talán a VOLVOsokkal együtt.... AxA?

KorZo, aki majd csinál nektek bográcsban slambucot (ha addig megtanulom. De MEG.)

Előzmény: vérponty (3124)
vérponty Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3124
Következő tali? Mikor? Hol?

vp

Előzmény: korzo (3123)
korzo Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3123
Az 'új' Chip magazinban felsorolásra került a klubbunk elérhetősséggel együtt.:-))))) A cikk többi része érdektelen.....

Más. A következő talin rendszeresíteni kéne egy kis kitűzős névkártyát, hogy össze tudjuk(jam) kapcsolni a neveket, nickeket, meg rendszámokt/autókat. De lehet, hogy az én szellemi képességeim csekélyek.

KorZo, aki megpróbál előre tekinteni....

korzo Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3122
Lore, örök hálám üldözni fog!!!!

Az ok egyszerű: valaki azt hitte, hogy füvezek, én meg úgy gondoltam megmutatom, hogy inkább aratok. :-))))))

Mégegyszer bocsi az OFFér'....

Az APC a kopogásgátló adai alapján csökkenti az előgyújtást, ezzel megakadályozza a kopogásos égés létrejöttét, ami a nagy feltöltőnyomásoknál (meg forró levegőnél) szokott jelentkezni. Ezzel megvédi a motort a károsodástól. Sajnos az enyém szívó, így nem tudom, hogy a turbonyomásba beavatkozik vagy nem.
Valószínűleg igen de nem'tom hogy. :-))))))
Ezt nem tanultam, csak a Trionicot.

KorZo, aki remélhetőleg tanul a hibáiból.

Előzmény: lore (3120)
vérponty Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3121
Jó a kép. Mire bekerült a kombájn, már nem is emléxem, mi volt az oka...

Magyar Autóklub tag (is) lettem!!! Halmozom az elitklub tagságokat 8-D. Ugye nem kell őket sűrűn hívni???!!!

Topiczsendítés: az A P C, az pontosan mire jó? Próbáltam kisilabizálni a saabnet.com-on, de szaknyelvből inkább a jogi megy. Egyelőre. Szóval? Valamiféle turbotúlpörgés-gátló, üzemanyagadagoló, ilyesmi?

vp

Előzmény: lore (3120)
lore Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3120
Az 'img src' után egyenlőségjel kell, nem kettőspont, valamint kéretik nem megfeledkezni a macskakörmökről sem! Menni fog ;-)

Íme:

Előzmény: korzo (3119)
korzo Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3119
Valaki mondja meg, hogy mi az amit nem jól csinálok!
Előzmény: korzo (3118)
korzo Creative Commons License 2001.06.26 0 0 3118
Na mégeccer! Most máshonnan....


KorZo, aki elég rosszúl nézhet ki, ugyanis a márkaklubtalálkozó óta nem tud tükörbe nézni....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!