Keresés

Részletes keresés

Pinyo Creative Commons License 2021.06.30 0 0 213929

Berakod a google fordítóba és megmondja magyarul. Egy fokkal könnyebb mint amit most én csinálok, horvát meg lengyel nyelvű üzeneteket alkotok :) Majd ha nagy hülyeség jönne ki belöle, szól az ügyfél és megmondja hogy helyes :)

Előzmény: O/O (213928)
O/O Creative Commons License 2021.06.30 0 0 213928

Ez mit jelent? Jót vagy rosszat? 😬

Előzmény: Pinyo (213927)
Pinyo Creative Commons License 2021.06.30 0 0 213927

F5 Hidden service menu / Baro test

 

https://www.youtube.com/watch?v=2xW_SXIVbBQ

 

Sok Garmin óránál lehet próbálkozni:

  • Development Menu:
  1. get into the ABOUT menu, most Garmins it's under Settings - > About or Settings -> System -> About
  2. press the light button eight times
  • Service menu:
  1. turn OFF watch (press light button and select power off)
  2. HOLD down the DOWN button, (bottom left) don't let go
  3. while keep holding DOWN, power on by pressing light button and let light button go
  4. wait a bit, don't let go of down, eventually service menu comes up
Előzmény: Ati_66 (213924)
Ermak Creative Commons License 2021.06.30 0 0 213926

Elképesztő!

Előzmény: Pinyo (213922)
Ati_66 Creative Commons License 2021.06.30 0 0 213925

Néha ennél durvább eltérések is előfordulnak rövid szakaszokon,de a lényegi össz szint mérést nem befolyásolja csak a watt saccoló algoritmusok eredménye ugrál miatta, akár futás akár bringa.

 

 

Előzmény: Ati_66 (213924)
Ati_66 Creative Commons License 2021.06.30 0 0 213924

Tényleg a barométert, el is felejtettem. Biztos elég érzékeny, mert néha észreveszem, hogy a mellettem elhaladó autók menetszele hirtelen jelentősen változtatja a watt értéket. Legalább is annak tulajdonítom. Bringán szintén ritka a két egymást fedő magasság görbe a nyers adatokban. A Garmin felület megjelenítői szerintem minden grafikon nyers adatába belenyúlnak így ott nem feltűnő.

Ez ugyan az a 8km kerékpáros szegmens Strava szintrajz 3 alkalommal.

 

Előzmény: Ermak (213921)
Ati_66 Creative Commons License 2021.06.30 0 0 213923

Köszönöm a szegmens tippeket. De úgy látom a telón ezeket nem tudom ellenőrizni, pedig most még kb 1- 1,5 óra semmittevés vár rám. ( papír mentes  munkavégzés és most éppen win10 frissítés fut az " irodámon" )

Pinyo Creative Commons License 2021.06.30 0 0 213922

10-20 centi felbontásúak a Garminnál. Nyilván van egy kis mérési zaj, de kiátlagolva szépen hozza az aktuális középértéket.

Előzmény: Ermak (213921)
Ermak Creative Commons License 2021.06.30 0 0 213921

A Running Powerhez kellene a barométer.

Amikor néztem, hogy mit vegyek, gondolkodtam, kell-e az nekem, és úgy döntöttem, hogy nem érdekel még hegyen sem, ezeken a 10%-nál nem meredekebb és 40 m-nél nem magasabb belga dombokon végképp nem.

 

Tapasztalatod szerint egyébként milyen érzékenyégű a barométer?

Előzmény: Ati_66 (213891)
Pinyo Creative Commons License 2021.06.30 0 0 213920

Akkor az eredeti szegmens a rossz, a rajzát csak akkor látod, ha a View Full Leaderboard-ra kattintasz.

Előzmény: Ati_66 (213915)
Ermak Creative Commons License 2021.06.30 0 0 213919

Köszi mindenkinek a hozzászólásokat Garmin ügyben!

 

**************

 

Ma reggel direkt eléggé sima aszfalton futottam (akkora esők voltak, hogy a földutak péppé áztak), és úgy tűnik, a technikámmal/lábammal van a gond.

Az idő egyharmadában okés volt az egyensúly, de az első 2 km-en 53-55% között terheltewm jobbra, utána "csak" 51-52% között.

Avarsavala Creative Commons License 2021.06.30 0 0 213918

A Garmin alvásfigyelője kifejezetten rossz, szidják is eleget, a FitBitet emlegetve példának. Nekem néha napokig nem regisztrál mélyalvást, már rég halottnak kéne lennem. :)

 

A stressz mérő szerintem jól működik, csak hiányzik a tudásunk az értelmezéséhez. Múltkor például egy gyerektábor mellett sikerült sátoroznom, 4 órát aludtam, azt is félébren, tökéletesen mutatta, hogy nincs nyugodt alvás. Másnap 15-ös Body Batteryvel kezdtem a napot és most először merült le 5-re. (0-ára gondolom nem akarják levinni, mert akkor is holtan esnék össze.) :) De legalább tudom, hogy lemerült elemmel is kibírok egy napot.

 

De vannak furcsaságok, amiket én se értek. Például az autóvezetés, ami számomra régebben relaxáló volt, most már inkább unalmas, a fogorvosi kezeléssel (amitől be vagyok tojva) kategóriával esik egy  stressz szintre. A társaságban beszélgetés szintén. Jól van, introvertált vagyok, de azért nem pánikolok, amikor találkozom a barátaimmal...

Előzmény: Ati_66 (213914)
Avarsavala Creative Commons License 2021.06.30 0 0 213917

Az oldal alján van egy "Don't see the segment you're looking for?" link, ott meg szokta mondani, hogy egy szegmenst miért nem vett figyelembe. Vagy azt szokta írni, hogy ellenkező irányban mentél végig rajta, vagy hogy az útvonalad X%-ban eltért a szegmenstől.

Előzmény: Ati_66 (213915)
Csempa Creative Commons License 2021.06.30 0 0 213916

Én ugyanígy, heti 168 órában hordom és még a 2 tartalék fekete óraszíj is megvan nálam is :)

Előzmény: Ati_66 (213914)
Ati_66 Creative Commons License 2021.06.29 0 0 213915

Ha már szóba került a GPS pontosság.

Szerintetek mi lehet az oka, hogy egy Strava szegmens kb 200 esetből csak 32 alkalommal érzékelte, hogy végig mentem rajta? 

Ez nem Garmin specifikus, mert a Polarral rögzített edzéseim esetében is csak a töredék jelenik meg a szegmensnél. 

 

Eleinte arra gondoltam, hogy pont egy olyan nyomvonalból csinálta valaki a szegmenst ami valami miatt nagyon eltért az úttól, de megnéztem pár érzékelt és nem érzékelt útvonalam térképen látható nyomvonalát és minimális vagy nincs is eltérés a kezdő és végpont között.

Ati_66 Creative Commons License 2021.06.29 0 0 213914

Milyen szerencse, hogy nem használom a facebook-ot szinte semmire. Hónapokig be sem lépek a fiókomba.

Gondolom ottani csoportokban olvasol ilyeneket.

Én a Fenixet részben azért vettem meg, mert nekem megfelel  "civil" órának is, így közel 0-24-ben hordom. A fekete szilikon szíjjal sincs gondom bárhová jó, rögtön rendeltem az Aliról még 2 db-ot mert a gyári pár nap alatt gyanúsan kezdte megőrizni a becsatolás miatti deformációt. Amikor megjöttek lecseréltem a kínai ugyan olyan jó és így 1,5 év után még nem kezdett szétszakadni.

 

Azt sem értem egy ilyen fém órához hogy lehet színes szilikon szíjat hordani. Bőr, fém vagy a fekete szilikon amit az én ízlésem elvisel.

Az ormótlan ütés védő szilikon tokok amit szintén nem tudok megérteni. Van akinek úgy jobban tetszik  és örömmel nézeget egy ocsmány gumi bigyót amikor az órára pillant???   Nyilván aki építő iparban kétkezi munka közben hord egy ilyen órát ott megértem a hasznát és talán én is feltenném, de műszak végén azonnal eltenném a munkaruha mellé. 

  

Ami a számlapot illeti amikor megérkezett, megnéztem milyen számlapokat lehetne rátölteni és én is maradtam a  gyári fekete alapú klasszikus analóg számlapnál. Egyetlen extra a másodperc mutató. Rátettem a 3-as pozíción a dátumot középen alul a töltöttséget és mert a 24 órás pulzus és aktivitás mérést nem kapcsoltam ki, a 9-es pozícióra a pulzust.

De nem igazán figyelem a napi aktivitás, stressz  és az alvás adatokat sem ( esti tévézésesem akkor is alvásnak méri, ha valójában nem aludtam el ), szóval nem hiszem hogy egy alvás labort helyettesít és a stressz mérésében sem igazán bíznék  :-)   

Előzmény: AgentOrange (213911)
gurtnis Creative Commons License 2021.06.29 0 0 213913

Figyellek!!  :-)

Előzmény: amatőr (213895)
Ermak Creative Commons License 2021.06.29 0 0 213912

Szívemből szóltál!!!

Előzmény: AgentOrange (213911)
AgentOrange Creative Commons License 2021.06.29 0 0 213911

Ez a számlap téma valami késői kütyümánia kivetülése lehet, én sem értem, ennél jobban már csak azon szoktam megütközni mikor valaki nekiáll abból problémát gyártani, hogy a telefonhoz képest az óra x méter eltéréssel mérte ugyanazt a távot, szintet, illetve kb. stresszesen alszik, mert mi van, ha az óra éppen nem méri rendesen az alvásidőt, meg a REM fázist....meg másnap az összes lépésszámot, jaj jaj.

 

Nekem a gyári számlap játszik mióta megvan, adatképernyőkön csak a lényeg. Edzésre hordom, egyébként meg pihen a Garmin, ennyi, nem én vagyok az óráért, hanem az van értem:D:D

Előzmény: O/O (213907)
Ermak Creative Commons License 2021.06.29 0 0 213910

Nem a'!

A doboza megvan, üresen.

Attól tartok, valahogy bekerült a használt karácsonyi csomagolópapírok közé.

Előzmény: rrroka (213908)
Spenót Creative Commons License 2021.06.29 0 0 213909

Sokat fog érni 0km-esen 20 év múlva. 😉

Előzmény: rrroka (213908)
rrroka Creative Commons License 2021.06.29 0 0 213908

majd kiadja pár év múlva. :) tuti egy dobozva elcsomagolva van szép rendben valami biztos helyen.

Előzmény: Ermak (213900)
O/O Creative Commons License 2021.06.29 0 0 213907

Garmin számlapokkal kapcsolatban látom a Facebook csoportban, sokan megszívják extra nagy fogyasztással vagy az ingyenes próbaidő lejárta utáni hibaüzenetekkel. Sokan olyan számlapokat használnak hogy komolyan nem hiszem el hogy azokát a parányi karaktereket grafikonokat nagyító nélkül lehet látni. Egyáltalán szükség van ennyi adatra azonnal? Pár gombnyomással elérhető bármi, minek rázsúfolni egy lapra? 
Én megkerestem azt ami a legnagyobb méretben írja ki az időt a dátumot és hogy milyen nap van ezek fontosak évek óta ezt használom. Viszont 2 napja lett egy nyaralós számlapom is ez k..va jó! Ez annak és akkor jó amikor nem számít mennyi pontosan az idő, ezért is Kábé a neve :) ilyeneket tud hogy “majdnem hat” stb.

 

Avarsavala Creative Commons License 2021.06.29 0 0 213906

Nálunk brutális lejtést csinálnak a földutaknak. Egyenesen futni is nehéz rajta.

Előzmény: Ermak (213903)
O/O Creative Commons License 2021.06.29 0 0 213905

Érdekes ez az egyensúly a féloldalas utakon. Emlékeim szerint Róka 2030 futásának helyszíne az érdi gát, pont ilyen humorú felület. Szinte folyamatosan féloldalasan kell futni, nem emlékszem rá, hogy végig kerestem volna az ideális sávot. Az elején fura volt és zavart 20-30 km után meg már fel sem tűnt. 

100 km volt itt elég egyenletes lett az egyensúly. Átlag 50,2-49,8%-ra jött ki.

goyko14 Creative Commons License 2021.06.29 0 0 213904

Az abszolút okozhatja. Én egyszer melegben levettem a technikai pólóm és kb 20 percig vittem a jobb kezemben. Nagyon durván meglátszott a GCT balance-on :) Már nem emlékszem pontosan, de az is min 2% környéke volt. 

Nekem tartáshiba miatt válltól indulva, csípőn át máshogy terhel a bal oldalam, ez általában 1-1,5% volt. Sok core meg specifikus erősítéssel ezt 1% környékére vagy tiszta 50-50-re hoztam le. (Egyébként egy mozgásdiagnosztika elemzés és az ott kapott tanácsok is segítettek sokat rajta.)

Ami érdekes, hogy erősebb tempó esetén ha erőltetem akkor megint elmegy 1-2% köré, tehát még nem minden oké. További csavar, hogy rövidebb résztávos futásnál (600m-ig) viszont szinte tökéletes 50-50-ek jönnek.

 

Ezekkel érdemes néha elbíbelődni, én most azt feltételezem, hogy nagyon gyors futásnál amikor a freki és ezáltal nálam a vert.oszc is jelentősen javul az rögtön helyrerántja a GCT balance-ot. Lassabb, LT küszöb alatti futáson tudok figyelni, nincs terhelés alatt, ott is jön a max 0,5% ha afelett van akkor figyelnem kell a sérülésveszélyre. Viszont a kritikusabb, LT küszöb feletti futásokon (ami a lényeg lenne) még nem vagyok elég erős ebben, úgyhogy tovább kell erősíteni meg futóiskolázni, más ezt nem nagyon javítja.

De ezeket az adatokat csak egyenletes talajú futásoknál lehet igazából így követni, a terep túl sokat változtat.

Előzmény: Ermak (213903)
Ermak Creative Commons License 2021.06.29 0 0 213903

A GCT-t én is néztem (eddig 3 futásom volt az új órával), és jobblábazok erősen, 2% simán megvan. Általában.

Egyes szakaszokon meg 50-50%.

A munkahipotézis az, hogy többet furok az út (zömmel dűlőút) jobb oldalán, ami jobbra lejt.

Majd figyelem jó minőségű úton is.

Előzmény: goyko14 (213893)
O/O Creative Commons License 2021.06.29 0 0 213902

Még a meleggel a frissítéssel és a hűtéssel kapcsolatban egy link.

https://sportorvos.hu/hoseg-elit-atletak/?fbclid=IwAR1hXeu0CCPgmbvBoIu2NbBPOsjiGf6bswQYzX39j2ba782GKSQMCfXlycM

 

Nálam egyszer volt túlhevülés, másoktól is hallottam ilyesmit. Az totál káosz volt, egy Velence tókörön történt, kevés volt a vizem, hűtésre nem jutott nagyon meleg volt.  20-25 km-nél rosszul voltam meg kellett állnom, nem tudtam tovább futni, beszöktem egy kempingbe a kerti csaphoz. Ott megfürödtem mint egy kiskacsa, sokat ittam, ahogy lehűltem egyből tudtam futni tovább. Érdekes és tanulságos volt. 

Ami még a hűtéssel kapcsolatban eszembe jutott a Ringen a 24 órás biciklinél az utolsó pár óra délidőben jó melegben folyt. Már nem volt tervezett kiállásom, de az üldözőm, aki még veszélyes közelségben volt, kiállt frissíteni, így engem is behívtak a bokszba. Mivel ez egy plusz kiállásom volt, így nem volt szükségem semmire, ezért kipróbáltam egy jégzselés lábmasszázst 1-2 perc alatt jól lehűltek az izmaim. Itt már a frissítés nem oszt nem szoroz, biztos vagyok benne, hogy ez adta azt a megújuló erőt, aminek köszönhetően lecsökkent a köridőm újra 8 percen belülre és az utolsó előtti körnél hoztam a leggyorsabb pillanatnyi sebességet 65,5 km/h. Ennek azért is volt fontos szerepe, mert az utolsó kört 24 órán belül még meg lehetett kezdeni. Ezt már frissítés nem tudta volna, viszont az izomzat hűtése ennyit számított még 20-22 óra eltelte után is. 

Spenót Creative Commons License 2021.06.29 0 0 213901

Belgiumban ott vannak a tugggyukik! 😉

Előzmény: Ermak (213900)
Ermak Creative Commons License 2021.06.29 0 0 213900

Nálunk az volt a családi mondás, hogy "amit a ház elnyel, azt elő is adja".

Ez meg eltűnt, csak ez, és semmi más; nem lett meg. Rejtély.

Korábban egy fél pár papucs is eltűnt.

Ha Skóciában lennénk, a kísértetekre fognám, na de Belgiumban???

 

Előzmény: rrroka (213894)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!