Keresés

Részletes keresés

Flower2000 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 4312

Nem hangzik biztatónak buszközlekedés, jegyvásárlás módja. Én is azzal kívánok közlekedni nemsokára. Ha tudok.

Előzmény: 'szti (4311)
'szti Creative Commons License 2014.09.10 0 0 4311

a buszon akkor vehetsz jegyet, ha nem végállomáson szállsz fel, vagy a sofőrnek van jegye és kedve :-)

a menetrendet ne vedd szentírásnak, ők se teszik.

Előzmény: kmaate (4310)
kmaate Creative Commons License 2014.09.10 0 0 4310

kösz a hasznos infókat, ki is nyomtatom gyorsan

a repülő 1720-ra ér be Olbiába, és bár látom, hogy elég rövid utat kell megtenni a 2-es busszal, de valószínű elkésem a 1850-es 601-est, tehát csak 2030-as van utána, de legalább létezik. Hozzávetőlegesen lehet tudni, hogy mennyibe kerülne egy retur jegy a 601-esre Olbia-Palau? És ahol megveszem (gondolom vész esetén azért a buszon is meglehet felárral), ott nem kell dátumokat mondani, csak, hogy retur és 7 napon belül felmutatom a reggel 0720-asra mondjuk és akkor ennyi.

Köszi mégegyszer.

Sajnos egyedül megyek, így zűrösebb, úgyhogy még lehet lesznek kérdéseim. (olcsó programok Palauból gyalog vagy olcsó busszal pl. minden tippet elfogadok, idő rengeteg, pénz nem sok:)

Előzmény: aldilá (4309)
aldilá Creative Commons License 2014.09.07 0 0 4309

Üdv!

 

A nagy jó mellett, hogy ilyen klassz helyen töltitek majd időtöket az csak egy kicsi baj, hogy a szept. 15-ével végződő nyári szezon után teszitek majd... Addig vannak a Sunline nevű társaság közvetlen járatai Palauba.

 

De nincs semmi vész. Az ASPO nevű helyi közlekedés 2-es járatával kell Olbia belvárosába bebuszozni. Az állomáshoz (stazione FS) közeli megállóban (még a sorompó előtt) kell leszállni a buszról. Aztán átsétálni a síneken, majd balra fordulva kb. 50 m-re van az ARST "buszállomása" amit végulis 2-3 útszéli megálló-tábla jelez. No para, előbb-utóbb beáll a megfelelő busz, néha több irányé is, észnél kell lenni. Nektek a Palau-Santa Teresa Gallura irány kell. Jegyet a vasúti átjáróval szembeni sarkon lévő, kis teraszos Bar Roma (itt, ha a főnökasszony van a pultban ő jól beszél angolul) nevezetű krimóban vagy balra, pont, ahonnan a buszok indulnak, azzal szemben lévő kávézóban lehet vásárolni. A retúr (andata e ritorno) az tán 1 euróval olcsóbb, de azt 7 napon belül vissza kell utazni.

 

Mellékelem a menetrendeket:

 

2-es busz innen letölthető:

 

http://www.aspoolbia.it/en/2013-09-17-13-16-00/linea-2 

 

ARST Olbia-Palau-Santa teresa Gallura iránya a 601-es mező:

 

http://www.arstspa.info/o.html

 

Utóbbinál vigyázat, mert ez egy integrált nyári-téli menetrend, tehát nem mind közlekedik októberben. A GIOR naponta, a SCOL sulis napok hétfő-szombat, a FER9 munkanap hétfő-szombat, a GIO9 naponta és a FEST vasárnap alatt levő oszlopok járnak.

Előzmény: kmaate (4307)
Flower2000 Creative Commons License 2014.09.07 0 0 4308

Resorthoppa-t nézd meg, üdülőhelyekre szokta hurcolni az utasokat repterekről. Én Mallorcán vettem igénybe amikor éjjel értem oda és a sziget másik felére kellett utaznom. Hátha itt is vannak.

Előzmény: kmaate (4307)
kmaate Creative Commons License 2014.09.07 0 0 4307

Sziasztok!

 

Abban kérném segítségeteket, hogy szállásunk október elején Palau-ban lesz, de most csak nem találok egy olyan oldalt sem, ahol látnék menetrendet Palau-Olbia között (az airport és Palau között szerintem nincs is, de Olbiából már ki lehet jutni helyijárattal is, szóval csak a két város között kellene egy délelőtti járat Palauból meg egy délutáni Palauba), de még a hivatalos menetrend is nem a szardiniai Palau-t rakja be a menetrendbe.

Köszi! (vagy más alternatíva? kocsit nem bérlek, van egy közvetlen taxiféle, de az meg marhadrága)

 

Köszi!

abdul2 Creative Commons License 2014.09.07 0 0 4306

tripadvisor visszajelzések alapján nem túl jó... Térképen megnézve pedig Az óvárostól min. 5km-re, tengerparttól is kb. 1km... Én inkább a homielidays-en nézelődnék.

Előzmény: gerard (4305)
gerard Creative Commons License 2014.09.06 0 0 4305

Sziasztok.

 

A bookingon a legolcsóbb szállás egy Castelsardói Ibiscus nevű apartman.

Volt ott már valaki, van tapasztalata?

 

Köszi

 

Zserár

Flower2000 Creative Commons License 2014.09.05 0 0 4304

Algheroban Corall múzeumban vagy aquariumban volt valaki?

Flower2000 Creative Commons License 2014.08.29 0 0 4303

http://www.hotelportoconte.com/alghero_portoconte_webcam.asp

Tessék betettem neked az aktuális időjárást, ha nem tudod a neten megtalálni.

Ezen látod saját szemeddel milyen az időjárás. Mintha kinéznél az ablakon.

Előzmény: Huszár Anett (4302)
Huszár Anett Creative Commons License 2014.08.28 0 0 4302

Sziasztok!

 

Mi szeptember 5-én megyünk 1 hétre. Lefoglaltam az autót ajánlásotok alapján a Budget-nál. Az időjárásról tud valaki valami aktuálisat?

Flower2000 Creative Commons License 2014.08.28 0 0 4301

Látom én is, hogy micsoda, ezért gondoltam, hogy jó lehet. Mert kiderül melyik a legkedvezőbb ajánlat.

Előzmény: geodo1 (4298)
rencsilany01 Creative Commons License 2014.08.28 0 0 4300

Asima!

 

4263-as hsz!! ;)

 

De jó, hogy csak most indulsz még! :)

 

Még egy dolog, ami fontos és kifelejtettem: 3 napon belül visszakaptam a depositot... és szinte mindenhol azt lehet olvasni, hogy a helyszínen azt mondják, hogy persze, feloldották, de 30 nap múlva mégis a bank oldja fel automatikusan. Na, pont ezért (is) döntöttünk a Budget mellett. Persze, 1 nap után én is felhívtam őket, hogy a reptéren azt mondták, feloldották, a számlám meg mást mutat. Elmondták, hogy valóban feloldották nekem, de 2-3- munkanap, mire visszakerül. (ilyenkor  tul.képpen egy visszautalás történik az ő bankjuktól az enyémhez) És lám, 3. munkanap rajta volt. Szóval, semmi ködös ígérgetés nem történt. Részemről nagyon pozitív tapasztalat.

rencsilany01 Creative Commons License 2014.08.28 0 0 4299

Igen, itthonról. És a Budget oldaláról. Írtam egy beszámolót is picit lentebb a 2 hétről, lehet, találsz benne hasznos dolgot.

Jó nyaralást! 

Előzmény: asima (4293)
geodo1 Creative Commons License 2014.08.27 0 0 4298

ez az autókölcsönzők ajánlatait közvetítő brókeroldalak ajánlatait foglalja össze és közvetíti. :) olyasmi, mint a szállásoknál a trivago. nem rossz egyébként.

Előzmény: Flower2000 (4297)
Flower2000 Creative Commons License 2014.08.27 0 0 4297

http://www.carrentals.co.uk/

 

Én nem szoktam autót bérelni, nem értek hozzá, de ez a site nem jó? Nem hasznos? Amit fent betettem? Most találtam éppen.

abdul2 Creative Commons License 2014.08.27 0 0 4296

Sziasztok, arra azért figyeljetek, hogy az autókölcsönzők főszezonban és szezonon kívül nem ugyanakkora gépjárműparkkal dolgoznak (legalábbis a nagyobb cégek biztosan nem, logisztikáznak ők rendesen Európán/országokon belül).

Előzmény: okinayab (4295)
okinayab Creative Commons License 2014.08.27 0 0 4295

Ha Algheróba érkeztek,akkor ott van egy csomó autóbérlős ablak. Mi megkérdeztünk párat,legolcsóbb a Greenmotion nevű cég volt a megkérdezettek között. Teljesen korrektek voltak,5 perc alatt megkaptuk a kulcsot.Teljes biztosítást kértünk hozzá,kifizettük a bérlést és biztosítást rögtön,SEMMIT nem zárolt a kártyámon,csak felírta a számát /nem hitelkártya,sima bankkártya/. Azt mondta ha valami gond lesz akkor 300 euro összegig zárolnak,amikor visszavisszük az autót. Nem volt semmi gond,teli tankkal vittük vissza és kiporszívózva,nem is zároltak semennyi pénzt.

Ha most mennénk,nem foglalnék itthonról autót,csakis a reptéren. Július végén voltunk csúcsszezonban,akkor is kaptunk,szeptemberben tuti válogathattok.

Előzmény: asima (4293)
geodo1 Creative Commons License 2014.08.27 0 0 4294

a vacillálást megértem, az olaszokkal kapcsolatos álláspontod is, a káoszt még mindig nem: sztem ha odáig eljutottál, ameddig írod, akkor az onnantól már egyszerű matematika. ennyi az önrészmentesítő így, annyi úgy, ennyi a zárolás így, és kb. annyi úgy. ha nincs olyan kártyád amit bezárolhatnának, akkor sztem nincs tovább min agyalni, helyben kell kötni. ha annak sokallod az árát, akkor olyan kártya kell, amin van annyi pénz amire szükség lehet.

 

amit én tanácsolnék: ha vmelyik brókeroldalon (olaszországban általában az autoeurope.it adja a legjobb árakat) megtetszik valamelyik ajánlat, akkor egészen egyszerűen foglald le (mivel 48 órával az utazás előttig lemondhatod bármikor), és írj az adott kölcsönző olasz részlegének egy mailt, hogy mennyi lesz a deposit a kártyádon, és arra majd hivatkozhatsz is helyben.

Előzmény: asima (4291)
asima Creative Commons License 2014.08.27 0 0 4293

Az 500 EUR nekünk is belefér, kb ennyi a max, amit félre tudunk tenni a számlán ilyen célra.

Ti is itthonról foglaltátok le az autót? Melyik oldalon? Ha jól sejtem akkor nem kötöttetek önrészre biztosítást :)

Köszi, mi csak szeptember közepén megyünk

Előzmény: rencsilany01 (4292)
rencsilany01 Creative Commons License 2014.08.26 0 0 4292

Nekünk a Budget 500 eurot zárolt 10 napi bérlésnél. A helyben köthető önnullázó 20 e/ nap lett volna. És nagyon nem Görögország.... De szerencsére minden jól működött. :)

 

Jó nyaralást!!!!

Előzmény: asima (4291)
asima Creative Commons License 2014.08.26 0 0 4291

Kedves geodo1.

 

Köszönöm szépen válaszod.

 

Igazából a "káosz" a fejemben egyetlen dolog miatt van. Világos, hogy a brókercég oldalán tudok kötni önrészmentesítőt 4-8 eur per nap áron és akkor legalább sérülés stb esetén nyugodt lehetek, mivel ugyan később de visszakapom a pénzem. Ellenben ha ezt helyben kötöm, akkor 20 eur per nap áron tehetem meg ezt, viszont a kártyámon kevesebbet zárolnak. Szóval a kérdőjel bennem ott van, hogy mi éri meg jobban. Tudom hülyén hangzik, de végülis ez a kérdés, illetve kinek van szabadon 900 eur a számláján deposit célra...

 

hidd el elég sokat utazom, de ahogy Szicílián megszívtam az autóbérlést, most aggódom Szardínia miatt is. Sehol máshol soha nem volt gondom és 90%-ban saját szervezésben utazom. Igen, most lehet bénázom, de az olaszok valamiért nem a szívem csücske, pláne nem autóbérlésben. Tudom, egy rossz tapasztalat még nem a világ vége, most a másodikat próbálom elkerülni :)

Előzmény: geodo1 (4288)
Flower2000 Creative Commons License 2014.08.25 0 0 4290

Hát ez ragyogó, jó helyen is van és nagyon dícsérik.

Előzmény: Törölt nick (4283)
geodo1 Creative Commons License 2014.08.25 0 0 4289

hát a 2000 helyett a 700 sztem elég jelentős különbség. :) ettől még persze ez így mondjuk nagyon extrém, mindkét része (a 2000 eurós zárlat úgy eleve, és az ebből következő másik is), de olaszországban sajnos még az önrészmentesítő mellett is szoktak zárolni: parkolási és rendőrös büntetésre, gyorshajtásra, nem szerződés szerint visszadott üzemanyagszintre, stb. jellemzően én ezt 200 euró körüli összegre teszem, átlagosan, aztán ez tényleg esete válogatja,a hogy írod is.

 

szerencsére nekem eddig utána azonnal oldották (firefly, pl.), de hát ja, sajnos előfordul ez így, ahogy írod.

Előzmény: rebkaa (4287)
geodo1 Creative Commons License 2014.08.25 0 0 4288

tényleg olvasd el azt a posztot, látszik abból amit írsz, h nem vagy tisztában alapvető dolgokkal sem.

 

pár gondolat, tisztázásként:

 

- ez olaszország, nem görög- és spanyolország. itt sajnos rosszabb autót bérelni. drágább is, kekeckedősebbek is alkalmanként (egyáltalán nem mindig), de azért csöppet sem lehetetlen, nem emberevők ők sem, sokunknak sikerült már. szóval nyugi. :) bár tény, görög- és spanyolország sokkal jobb ebből a szempontból (szerintem ebből a szempontból is, de ez nem tartozik ide :)) )

 

- zárolás pont akkor lehetséges magas összegben, ha nem kötsz ilyen önrészmentesítőt. ha kötsz, akkor ígérem neked, nem lesz magas a zárolás.

 

- amit írsz, h előre vettek biztosítást, aztán helyben újra rájuk verték, az így nézett ki valójában: amit előre vettek meg a júzerek, azt a netes brókercégnél vették meg. ergo, nem attól, aki aztán majd az autót tényleges adta. ezért utóbbi nem fogadja el azt, ha valaki másnál köt akármit is. csak azt, amit nála (meg amúgy más szabályok is vonatkoznak a kettőre, de ez most mindegy, ha akarod ezt tényleg el tudod olvasni). szerintem ez eléggé logikus. tehát nem kétszer fizettek ugyanazért, hanem kétszer fizettek, de másért. más kérdés, h kis felkészüléssel ezt elkerülhették volna.

 

- ha helyben kötsz önrészmentesítőt, sajnos felkészülhetsz, h bizony közel lesz a bérés árához, ugyanis nagyságrendileg 20 eur per nap lesz ez, azt hiszem. viszont nézetem szerint nagy hiba ezt a bérlés összegéhez hasonlítani. ezt ugyanis a zárolt összeghez (ami ugye az önrészedet jelenti baleset esetén) kell hasonlítani. ha ez a biztosítás mondjuk 140 euró, a zárolt összeg/önrész meg ezer, akkor sztem igenis érdemes megkötni. de ha a jelzett 140 euróhoz 300 eurós deposit tartozik, akkor már nem állítanám ugyanezt.

 

 

Előzmény: asima (4286)
rebkaa Creative Commons License 2014.08.25 0 0 4287

Az olaszoknál ebben tuti biztos vagy? Nemrég írtam, Malpenzán megköttették velünk 33 euróért a full insurance -t, mert 2000 eurót akart zárolni a kártyánkon, aztán mondtuk neki, hogy jó ember ez egy hungarian  credit card, hol van ezen 650.000 ft hitelkeret, szerinted?

A 33 eurós/nap biztosításon felül szépen mosolyogva zárolt 700 eurót, amit julius 23-a óta most oldott az erste saját magától, mert ők le se tojták:(

Na jó, nem minden kölcsönzőre írom ezt(épp most Maggiore akármi volt), mi már sokat végigpróbáltunk, de az olaszoknál mindig(na jó, legtöbbször) sikerül meglepetést okozniuk.

 

Előzmény: geodo1 (4284)
asima Creative Commons License 2014.08.25 0 0 4286

Köszi, elolvasom :)

Igazából most csak az olasz autóbérlésre stresszeltem rá, mert eddig görög szigeten csak besétáltunk a sarki kölcsönzőbe és 140-180 Euroért már meg is volt az autó, volt ahol esténként még le is mosták nekünk :) mivel a szálloda mellett voltak.

Spanyoloknál neten foglaltam eddig, ott eszembe sem jutott önrész kiváltó biztosítást kötni, nem is volt gond, de itt most szeretnék, na itt jön a para... Mert mindenféle zárolás és rettegett átvágásról olvastam.

Őszinte leszek, 7 napra nem szeretnék az autó árával megegyező biztosítást kötni, ezért is próbálok olyan céget találni, ahol azért emberi összegért a bérlés megoldható. Mert ahogy olvastam votl olyan eset is, hogy a közvetítőnél sokan megvették előre, aztán a reptéren újból kifizettették velük. Na ez nem lenne jó, mivel alacsony költségvetés mellett pár tízezer kidobott pénz nem jönne jól...

Kicsit el vagyok kenődve.

Előzmény: Törölt nick (4285)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.25 0 0 4285

Mindenképpen olyat kell nézned, ahol lehet kötni nullázós (önrészmentes) biztosítást is az autó mellé, mert másképp zárolni fognak.

Esetleg, ha annyira nem vagy képben autóbérlés ügyben, ajánlanám ezt az irományt olvasgatásra.

Előzmény: asima (4282)
geodo1 Creative Commons License 2014.08.25 0 0 4284

megkötöd az önrészmentesítőt és ez már teljesült is. :)

Előzmény: asima (4282)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.25 0 0 4283

Köszi, a saját fürdős itt már drága.

Na, de nem finnyáskodom itt többet inkább, hogy építőbb is legyen, én ezt foglaltam: B&B Alghero Republic

Előzmény: Flower2000 (4280)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!