Keresés

Részletes keresés

abani Creative Commons License 2011.10.30 0 0 9397

Köszi a linket!

Előzmény: pokobra (9395)
abani Creative Commons License 2011.10.30 0 0 9396

Kedves Pokobra!!

 

Már hogyne ismerném, hisz mindig is hangoztattam őket, ha visszaolvasol! Mocigának szerettem volna egy szép napot okozni, hogy kivételesen nem vitatkozom vele, mert az Ő fejében még mindig a Visokoi piramisok töltik be a teret!!:-)))))))

 

Pl:

 

A magyar férfiak 60 %-a az EU-19-es - őskőkorszakbeli - ősapa leszármazottja.
- A magyar férfiak további 13,3 %-a az EU-18,
- 11 %-a az EU-7,
- és 8,9 %-a az EU-4 ősapa utóda.

Mindez azt jelenti, hogy a jelenlegi magyar férfiak 93,3 %-a négy ősapától ered, és 73,3 %-a már az őskőkorszakban a Kárpát-medencében élt férfiak utódja.” (Dr. Czeizel Endre: A magyarság genetikája 235. oldal, 3. bekezdés.)

 

A magyar nép ősei a napjainktól számított 40-35 ezer évvel ezelőtt Európában elsőnek megjelent europoid őstelepesek között voltak!

 

Talán Mociga ezt is elolvassa!

 

Cser Ferenc—Darai Lajos:
MAGYAR FOLYTONOSSÁG
A KÁRPÁT-MEDENCÉBEN
KŐKORI EREDETÜNK ÉS A SEJTI
TULAJDONSÁG-ÖRÖKÍTŐ KUTATÁS

Előzmény: pokobra (9394)
pokobra Creative Commons License 2011.10.30 0 0 9395
pokobra Creative Commons License 2011.10.30 0 0 9394

Kedves abani!

 

Miért maradnánk a 15 000 évnél?

 

Csak azért, mert nem ismered azokat az érveket és bizonyítékokat, amelyek az 50 000 évre utalnak?

 

 

Előzmény: abani (9393)
abani Creative Commons License 2011.10.30 0 0 9393

Egyelőre én ott tartok, hogy a 15.000 év bizonyíthatónak látszik a középeurópai leletek alapján.

------------------------

 

Rendben, akkor egyenlőre maradjunk ennyiben!:-))

Előzmény: mociga2 (9392)
mociga2 Creative Commons License 2011.10.30 0 0 9392

Alakul ez a dolog Keves Abani, de csak óvatosan!

 

Nem szabad mindent felforgatni, sem rombadönteni, ami van.

 

50.000 év ugye az történelem előtti valami lehet bőven. Nem annyira kellene dobállódzni az évszámokkal. Egyelőre én ott tartok, hogy a 15.000 év bizonyíthatónak látszik a középeurópai leletek alapján. Az is szépen kirajzolódik, hogy szerves összefüggés van a nyelv és az írásrendszer és a betűkészlet képjelei közt is. Azaz ez az írás igen nagy valószínűséggel, sem nem török, sem nem ismeretlen (tudós hogy pébe ragaszkodhat ekkora faccsághoz?), hanem magyar eredetű. Mivel ezzel a kérdéssel más történettudományi területek is erősen kapcsolódnak, nagyon nehéz a kutatás is. Ugyanis multidiszciplináris alapon lehet csak. A mai átlagtudomámos mentalitás farizeus alapú szakbarbárkodás. :-((

Előzmény: abani (9388)
mociga2 Creative Commons License 2011.10.30 0 0 9391

#!

pokobra Creative Commons License 2011.10.29 0 0 9390
abani Creative Commons License 2011.10.28 0 0 9389
Előzmény: abani (9388)
abani Creative Commons License 2011.10.28 0 0 9388

Kedves Mociga, érdemes elolvasnod!

 

http://tudos.virtus.hu/?id=detailed_article&aid=107962

Előzmény: mociga2 (9385)
Geológus Creative Commons License 2011.10.27 0 0 9387

Minden korban más volt a szerepe az írásnak és több különböző réteg használta.

 

Mivel tudós nem mindig volt, helyette a táltos alkalmazta a jeleinket, de ismerte mindenki más is a legtöbbet.

 

Például a fazekasok fazekasjelként használták s használják ma is a székely írás rokonát (amiről a "tudósok" szinte semmit sem tudnak).

 

 

Előzmény: mociga2 (9385)
Geológus Creative Commons License 2011.10.27 0 0 9386

Kedves mociga2!

 

Az 50 000 évnek vannak bizonyítékai, amit figyelembe lehet venni.

 

Azaz nem népszavazással állapítjuk meg az időpontot. S főleg, nem tetszőlegesen. Csak azt mondhatjuk ki, amire bizonyíték van.

 

Ha nem vagy hajlandó utánanézni az érveknek, akkor neked ez csak ezotéria marad.

 

A boszniai jelek kora nagy valószínűséggel "csak" 5-8 ezer év lehet - ha a Tordos-Vincsa kultúráról, vagy valamelyik rokonáról van szó.

 

Üdv!

Előzmény: mociga2 (9385)
mociga2 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 9385

Kérdezhetek?

 

Hogyan és milyen társadalmi mélyrétegekben maradhatott fenn a székely rovásírás? Kik őrizték meg? Tudósok nem. Írástudók nem. De akkor kik? Senki sem mívelte gyakorolta? Vagy pont a carpenter (latin szó és minden faműves jeléntéssel) ács.

 

OFF

carpenter

c.1300 (attested from early 12c. as a surname), from O.N.Fr. carpentier (O.Fr., Mod.Fr. charpentier), from L.L. (artifex) carpentarius "wagon (maker)," from L. carpentum "two-wheeled carriage, cart," from Gaulish, from O.Celt. *carpentom (cf. O.Ir. carpat, Gael. carbad "carriage"), probably related to Gaul. karros (see car). Replaced O.E. treowwyrhta, lit. "tree-wright." Ger. Zimmermann "carpenter" is from O.H.G. zimbarman, from zimbar "wood for building, timber," cognate with O.N. timbr (see timber). First record of carpenter bee is from 1844.

 

coach (n.)

1550s, "large kind of carriage," from M.Fr. coche (16c.), from Ger. kotsche, from Hungarian kocsi (szekér) "(carriage) of Kocs," village where it was first made. In Hungary, the thing and the name for it date from 15c., and forms are found in most European languages (cf. Sp., Port. coche, It. cocchino, Du. koets). Applied to railway cars 1866, Amer.Eng. Sense of "economy or tourist class" is from 1949. Meaning "instructor/trainer" is c.1830 Oxford University slang for a tutor who "carries" a student through an exam; athletic sense is 1861. The verb is from 1610s, "to convey in a coach;" meaning "to prepare (someone) for an exam" is from 1849. Related: Coached; coaching.

ON

  

Ezotéria vagy tudomány tökmindegy. Van akinek pláne, ha telejesen érthetetlen a tudomány, dettó ugyanolyan ezotériává nyilvánítja. 

Fordítva is lehet ez igaz. A tudós nem érti, vagy legalább is nagyon nem tudja megmagyarázni az e mögött rejlő realitásokat, és akkor elnevezi azt annak ahogy ő vélekedik. (Le ne szédüljön a magas katedrálisáról!!)  

 

Az 50.000 év mellesleg talán túlzás. De nem az évek száma számít, hanem az ősiség maga. Felőlem oszt lehet. 10-20-30 is. Kit érdekel?

 

A boszniai piramisoknál (Visoco) kb. 15.000 éves rovásleleteket találtak.

Na innét is el lehet indulni. Én voltam ott. Hiszem ha látom alapon. És Te? Addig maradj a filológus ezoterikusságos minősítgetéseknél. :-(    

 

Ez persze nem helyes!

Előzmény: Geológus (9383)
mociga2 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 9384

Így van. Sokkal több. Az első, vagy legrégebbi írásos közműveltség nyoma. Amikor lent és fent is sokan vannak a műveltek, akik valaha antianalfabéták voltak. Ugyanis ki írni (rúnákat róni) és olvasni tudott, az már művelt volt. Közben meg ácsolt, épített mindent fából.

Előzmény: ép-it-ész (9379)
Geológus Creative Commons License 2011.10.27 0 0 9383

Én tudománynak tekintem az írástörténetet, nem ezotériának.

 

A négy "s" valóban a sarok szó jele, de ennek semmi köze az általad felsorolt négy sarkalatos izéhez. Nem gondolod, hogy ennek valamilyen alátámasztását kellene adnod ahhoz, hogy komolyan vegyük?

Előzmény: ép-it-ész (9380)
Geológus Creative Commons License 2011.10.27 0 0 9382
abani Creative Commons License 2011.10.26 0 0 9381

Valószinüleg nem magyar volt az aki leírta! Hogy miért?

 

„Köningsbergi töredék”:

„Tugyuk, látjuk őt szűz leánynak, ki ölében tart csodáltos fiat, füröszti, mosja, eteti, emleti, úgy hogy anya szülöttét; de ki légyen néki atyja, azot nem tudhatjuk. Ez az Isten, mint őt ismerjük, kit szeplő nem illethet; mert ha Isten ő nem volna, ő benne bűnöt lelhetnénk.”

 

Na ezt lehet magyarnak nevezni és időben is csak 100-év! 

Előzmény: kisharsány (9130)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.10.07 0 0 9380

egyébként egyet lehet érteni velem valmilyen megközelitésben, vagy teljesen rossz az irány ?

Előzmény: Geológus (9378)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.10.07 0 0 9379

Hali

Mi a különbség ?

Amig valamit nem ismerünk , mert úgy kezelik mint egy számomra nem felfedhető valamit, addig az ezotéria.

De amint fellebben a fátyol ...

Szóval azt akarom mondani, hogy a rovásban sokkal több van mint amit Én vagy Mások ( akik nem foglalkoznak vele napi szinten ) gondolnak.

cs

Előzmény: Geológus (9378)
Geológus Creative Commons License 2011.10.06 0 0 9378

Kedves építész!

 

A rovásírás a számomra nem ezotéria, hanem tudomány.

Előzmény: ép-it-ész (9376)
najahuha Creative Commons License 2011.10.06 0 0 9377

Kedves ép-it-ész (épp-itt-ész !!) !

 

Azt figyeltem meg, hogy a magyar rovásban a betük természete az számomra azt sugalja mintha fellülről néznénk vagy közelitenénk a dolgokhoz .

 

 

Ez szervesen csatlakozna ahhoz a megállapításhoz, ahogy az IRÁNYOKAT mondjuk:

 

ÉG-TÁJ-ak

 

pedig a "földhözragadt" logika szerint FÖLD-TÁJ-aknak kellene lenniök, hiszen elsődlegesen a FÖLDi területeket azonosítjuk be velük.  (Az ÉG-ben  (világűrben - a világ ZÜR-jében)  minimum 5 fix pont kell egy hely meghatározásához)

Előzmény: ép-it-ész (9376)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.10.06 0 0 9376

Üdvözletem

Teljesen más témáju fórumozó vagyok és mivel nagyon érdekel a magyar rovásbeliség és az ezotéria ( ami sokaknak az ), hát , ide tévedtem .

A képen látható tárgyhoz lenne hozzáfüzni valóm :

Az a négy ES azaz S betü levezethető a sarok szóból.

Szerintem a kézben tartott nyeles szerszám, mely 4 db S betüt foglal magában az Emberi élet 4 sarkalatos pontját kivánja oly módon kézben tartani, hogy a kéz mint kapcsolat, közvetlen kifejezésre jusson.

A négy sarkalatos pont : Én - Te -Lent - Fent .Ez az élet keresztje. Rengeteg kultúrában megtalálható pl: svasztika. De ez már biztos közhely ezen a fórumon .

 

A feliratok az én olvasatomban : Ő + A vagy Á vagy G betü lehet .

Azt figyeltem meg, hogy a magyar rovásban a betük természete az számomra azt sugalja mintha fellülről néznénk vagy közelitenénk a dolgokhoz .

Pl: ŐKŐR ,,az a  Ö betü mintha az ökör szarvát mutatná ahogy balról jobbra közlekedik .Még az érzelmek és a tudatosság utját, az energiák áramlásának irányát is meghatározza.

Az E betü : a meggörnyedt ember kitárt karjai amit kétlábbal áll a talajon.

Az M betü: mell szinbóluma vagy az F betünk ami a kör kerszttel a tengelyvonalaiban kissé megdöntve . Mikor láthatnánk a FŐLDET kör alakúnak és ezzel a metsződő átmérőkkel mintha a földük gömbölyüségét hivnák életre ? ( Szerintem )

A G betü is beszédes számomra . Felidézi a gátépités támfal mütárgyainak szerkezetét .

Az N azaz a NŐ betü a holdat, a befogadás és az érzelmek szinbólumaként amikor ANYÁVÁ válik és NY betü lesz belőle ez a sarló bal oldalról bezáródik.Külvilág számára megszünék befogadóvá válni.

 

És igy tovább, szinte minden betühöz találok valamiféle magyarázatot.Szórakoztat .

cs

 

Geológus Creative Commons License 2011.10.06 0 0 9375
pokobra Creative Commons License 2011.10.04 0 0 9374
pokobra Creative Commons License 2011.10.03 0 0 9373

Talált, süllyedt!

Előzmény: fennugrász (9371)
pokobra Creative Commons License 2011.10.03 0 0 9372
fennugrász Creative Commons License 2011.09.30 0 0 9371

Nem. Mosaburg "kicsit" odébb van, a  történelmi Karintiában.

Előzmény: Geológus (9370)
Geológus Creative Commons License 2011.09.20 0 0 9370
Geológus Creative Commons License 2011.09.20 0 0 9369

Az MTM Embertani Tárának vizsgálata szerint Zalavár nem Privina városa volt


tudos.virtus.hu/index.php?id=detailed_article&aid=95317

Geológus Creative Commons License 2011.09.20 0 0 9368

A Zalaváron előkerült glagolita betűk és a hozzájuk kapcsolódó csúsztatások


tudos.virtus.hu/?id=detailed_article&aid=74593

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!