Keresés

Részletes keresés

Vad Creative Commons License 2003.06.19 0 0 598
csak gyalogútról tudok.
Van egy kanyargós ösvény lefelé.
Van egy másik, rövidebb út is, de azt csak Preveliből láttam. Átmásztunk egy sziklán (valamiféle ösvény ott is van, és kijut az út egy motelszerűséghez, ahol van parkoló, de hogy oda hogy kell kocsival menni, azt nem tudom.
Előzmény: ercsibe (597)
ercsibe Creative Commons License 2003.06.19 0 0 597
Hogy jutottatok oda le? Vagyis inkább fel? Megtaláltuk a kolostort, meg tőle párszáz méterrel előbbre a levezető utat, de sokan csak álltak, és néztek lefelé sóvárogva, hogy hja de jó lenne lemenni... Mi meg a kis Fiat Pandánkkal nem mertük bevállalni, mert valahol olvastam (talán pont itt csak régebben), hogy talán a Suzuki terepjáró akarta ott felfelé kilehellni a lelkét. Vagy van jobb út is, és mi a leendő libegő nyomvonalát találtuk meg? ;)
Milyen kocsi oda a minimum? (eddig A-kategóriásat béreltünk mindig)
Előzmény: Vad (596)
Vad Creative Commons License 2003.06.19 0 0 596
Igen, megtaláltuk, télleg gyönyörű, de a szardíniás dobozban több hely volt.
Aki prevelit akar nézni, annak májust, ill. októbert javaslom.
Előzmény: mrincy (593)
Vad Creative Commons License 2003.06.19 0 0 595
Melyik reptérről, melyik szállásig, melyik utazási iroda?

(ez nem a hány tyúk hány nap alatt stb.)

A komp Pireusból Krétára oda-vissza kb. 8-9000 Ft.
A taxi Heraklionból Lendasba (74 km) kb. 16.000 Ft. Utazási iroda legyen a talpán, aki azt a transzfert meghirdeti.

Bocs, kedves Álmosdi, nem hagyhatom ki a magas labdát:
Hátha Téged érdekel ez a transzfer. :-PPP

A buszok Krétán belül 2000 Ft alatt vannak, kb. 70-200 km távra.

De még a helyi kompok is olcsóbbak, motorszállítással együtt.

Szal a topik szellemiségénél fogva írd már ide, hogy kik ezek a rablók.

Előzmény: szalapala (594)
szalapala Creative Commons License 2003.06.19 0 0 594
Transzfer alatt azt értem, hogy a repülőtérről a szállásig 4500Ft/fő díjazásért vinne ki az utazási iroda. Négyünkre ez kb. 70 € lenne. Az meg már a neten kért ajánlatok alapján is 3 napi kocsibérlésnek megfelel.
Előzmény: Vad (589)
mrincy Creative Commons License 2003.06.18 0 0 593
Bocs, hogy bekapcsolódok. Csak annyi, hogy Kréta szerintem gyönyörű és ami nekem szinte a legjobban tetszett az Preveli.
Ti is megtaláltátok, ahol a tenger és a kis patak találkozik egymással. Nem semmi út volt odáig!
mrincy Creative Commons License 2003.06.18 0 0 592
Bocs, hogy bekapcsolódok. Csak annyi, hogy Kréta szerintem gyönyörű és ami nekem szinte a legjobban tetszett az Preveli.
bogyó Creative Commons License 2003.06.18 0 0 591
Jaja, bazmegelni én szoktam, meg a cseszlovákok (én nem vagyok cseszlovák). Egyébként a bazmeg egy magyar szó, erdete a "baszd meg (anyádat)!" állandósult szókapcsolatra vezethető vissza. Mint ilyen, használata elfogadott, persze a használónak figyelnie kell az inkriminált szó átlagnál magasabb emocionális töltetére (ez műszerrel mérhető, nem vicc), és ennélfogva kiemelt stilisztikai elemére.

Álmosdi olvtárs esetében is a fenti okfejtés lebegett a szemem előtt: minél egyértelműbben ki akartam fejezni az álmosdi nick magatartásával való egyet-nem-értésemet. Utológos elnézésemet.

Egyébként szerintem be kellene fizetnünk egykét 60 eurós apartmanba Krétán. Igaza van álmosdi ot.-nak: addig ne járjon a pofánk, lehet, hogy az a tuti.

Előzmény: Vad (586)
bogyó Creative Commons License 2003.06.18 0 0 590
Dehát nem olvastam azóta errefelé, b+ (csak a rend kedvéért, ugye).
Előzmény: Vad (582)
Vad Creative Commons License 2003.06.18 0 0 589
Attól függ, melyik reptér...

Chania felé a repülőtér kint van az Akrotiri-félszigeten, de onnan is megy be busz azért, viszont visszafelé kényelmetlen a dolog: motorleadás, buszmegálló keresése, v. taxi.

Herakliontól a reptér kb. 10-15 perc busszal (a központból), és olyan 200 ft körül lehet, és gyakran jár. Gyalog is megtettem már párszor az utat, sőt, a kölcsönzős is felajánlotta, hogy kivisz :)

A magam részéről sose próbáltam reptéren bérelni, mert jogosítvány nélkül nem nagyon megy :)

Szal ha engem kérdezel, inkább bent. De mi az a transzfer, ami 3 napos kocsibérlés árával vetekszik?

Előzmény: szalapala (588)
szalapala Creative Commons License 2003.06.18 0 0 588
Szerintem Álmosdit most már hagyjuk békén, hogy sok pénzért jól érezte magát Krétán - valószínű többért, mint ahogy kellett volna, de ez magánügye és egészségére legyen.
Viszont praktikusabb kérdésem volna hozzád - meg persze a többi kedves hozzászólóhoz -: úgy vettem ki,hogy a reptéri kocsibérlésnél az alkudozásnak nem sok sansza van.
Mit mondasz, inkább menjünk bele egy rövidbérlésbe ott - 2 naposba - és majd lecseréljük azt máshol, vagy inkább helyből ott kéthetesbe menjünk bele?
(Merthogy a transzfer ára az listaáron is legalább 3 napos kocsibérlés árát teszi ki.)
Előzmény: Vad (586)
Vad Creative Commons License 2003.06.18 0 0 587
OFF:

Álmosdi!

Itt találtam valamit (mármint az 567. sz. beszélyemben):

Az imho, meg a lúzer ilyen netezős kifejezések, a bazmeghöz semmi közük, a többi szövegben sem látok más utalást, csak annyit, hogy ne offoljuk szét ezt a jó kis topikot úgy, mint én most.

Szal (megin nem bazmeg):
ON!
:

Hogy állnak most a sör-árak Krétán?
(ez komoly kérdés)

És télleg tizenöt fok volt júniusban?

Előzmény: Vad (571)
Vad Creative Commons License 2003.06.18 0 0 586
Kedves Álmosdi Útitárs!

Bírátok csak azért vagyok, mert általános gyakorlat az index-fórumokon a topik gondozása a topiknyitó, ill. a moderátorok által.
Mivel moderátor nem vagyok, nyilván kitalálhattad, mért teszek mégis ilyet.

A bazmeget én is szoktam ugyan használni, de szerintem összekeversz Bogyóval, aki viszont előszeretettel, szeretettel, és súlytalanul teszi ugyanezt, úri szeszélyből. Ebben a topikban szerintem a b+ idézése reá utalt, de visszanézem egy kicsit, hátha mégis el-elcsúszott egy-kettő, amiért előre is utólagos elnézésedet kérem, ha sértőnek találod. (remélem, a tegezés nem sért, mert arról, ha a fene eszi is a fenét, nem fogok itten leszokni)

Annál is inkább szerintem kevered a cuccost, mert ezt a hozzászólást pl Bogyóéra írtad, de engem szólítottál meg. A kettő nem azonos, bár ismerjük egymást, nem tagadom.

Üdvözlettel:

Vad, aki hangyányit sem Bogyó

:P

Előzmény: Álmosdi (585)
Álmosdi Creative Commons License 2003.06.18 0 0 585
Vad Uram!

Ha már így bíránk lett, nékünk vesztőknek, egyet kérnék kegyelmedtől, ha az egyenes beszédet zokon nem veszi.

Ígéretét venném, a „bazmeg” szó használatáról, ha lemondana végleg, még kódolt formában is.

Nem mintha ezen kifejezés alkalmi használatát - demonstrálandó tudatállapotának agitált és kontrollálatlan voltának - helyénvalónak nem tartanán

Meggyőződésem, a jelen helyzetben, csupán a kommunikáció feszültségét növeli.

A megadottak alapján úgy látom, hogy kiied Krétán nélkülözni kényszerül.
Ezért ajánlatomat magamra nézve változatlanul kötelezőnek tekintem.

Előzmény: bogyó (574)
Vad Creative Commons License 2003.06.18 0 0 584
csak, hogy ne mongyátok, hogy nem vagyok túti html-spiller.

Nem beszélve a hejesírásról.
A perzse persze nem perzsa, hanem görög.

/xerox/
/vagy xerxes, vagy mi/

Mindegy, Dáriusz kincse legyen veletek!

Előzmény: Vad (583)
Vad Creative Commons License 2003.06.18 0 0 583
perzse így szebb:

GÖRÖG KOMPOK

Előzmény: Vad (582)
Vad Creative Commons License 2003.06.18 0 0 582
http://www.ferries.gr/

Nahát itt sokminden van, pl. árlista, meg foglalási lehetőségek, meg egy csomó vízitársaság, külön időpont-táblázatot nem találtam hirtelen.

(Ezt akár Bogyó is felnyomhatta volna két b+ között ;))

Előzmény: Vad (581)
Vad Creative Commons License 2003.06.18 0 0 581
Szia, kell, hogy legyen napi rendes járat, amire úgy fizetsz be, hogy te mondod meg, mikor akarsz visszajönni. Mi mingyár megyünk, ha nem felejtem el, megnézem. De arra vigyázni kell (ezt itt írta valaki a fórumon, én még nem voltam), hogy ha viharos a szél, előfordulhat, hogy ottragadsz még egy napot, mert nem indul hajó.
Mellesleg a Pireus-Kréta komp is ilyen, mindig van hely, több is megy és többfelé, olcsóbb is (a retúr), mint itteni irodákban, persze az megy nagy szélben, vagy esőben is.
Bogyótól kaptam egy kompos linket, amit még nem néztem meg, de mingyár úgy teszek, és akkor ide is beteszem.
Üdv!

(remélem, most senki nem jön azzal, hogy Svédországból a legtutibb Krétára kompozni, hehe!)

Előzmény: ercsibe (577)
szkati Creative Commons License 2003.06.17 0 0 580
Most nem vagyok biztos benne, hogy ilyen összeállításban, de úgy tudom, hogy olyan hirdetett utaás is van,/ Apollon/, hogy két hét, két sziget.Szerintem ideális megoldás.
Santorini pici/ 2 hetet voltunk/, de robogó nélkül nem járható be./ dimbes-dombos/ Viszont ha van, akkor Oia,Fira/ nem tudom, hogy jól
irom-e le/, black beach az érdekes helyek és fürödni viszont csak Kamariban tudsz, mert másutt nem olyan a part.
Előzmény: ercsibe (577)
ercsibe Creative Commons License 2003.06.17 0 0 579
Köszi! Felvettem... :)
Előzmény: zsanna (578)
zsanna Creative Commons License 2003.06.17 0 0 578
Szia!
Mi sajnos már 3-4 éve voltunk Krétán, tehát amit mondok, az akkori állapotra vonatkozik. Mi az általad említett "rohanjunk el oda és vissza" utazáson voltunk (szvsz így is megérte), viszont utána láttunk helyi utazási irodában olyan hirdetést, mely 3 napos kirándulásra vonatkozott. Az ára kb 1,5 - 1,6-szorosa volt a mi kirándulásunknak, úgyhogy nagyon sajnáltam, hogy mi már túlestünk az egynaposon, mert szvsz ez sokkal jobban megérte volna. Hogy mi volt benne, azt nem tudom, (gondolom az odaút meg szállás,) mert fentiek miatt már nem volt aktuális, de azért mint lehetőséget felveheted a listádra.
Előzmény: ercsibe (577)
ercsibe Creative Commons License 2003.06.17 0 0 577
üdv az idén is mindenkinek.
(Vad, én mentem el tavaly leírásod alapján a déli Kalamakiba az északiból)

Lenne megint egy kérdésem. Azaz inkább ötletekre vadászok. Gondolom sokan voltatok már Santorinis kiránduláson. Az érdekelne, hogy ti hogy oldottátok meg? Irodával nem akarunk, szóval az out of question. Nem egy napra akarunk, hanem 1-2-3 éjszakát (mennyi kell oda?) ott tölteni, mert nem gondoljuk úgy, hogy ott egy hetet is el lehet tölteni önálló nyaralásként(gondolom erre érkezik most ezer cáfolat). Viszont az irodák által nyújtott "rohanjuk el ide, és kész" verzió nem jön be. Egy csomó mindent meg akarunk nézni (én is "Az álmok szigete Kréta" c. könyvből olvastam ezekről"), szóval azért kell az idő. Aki volt már így, írja le lécci a tapasztalatait, és hogy hogy szervezte meg. (kompjegyet hol vette és mikor, honnan indult (Heraklion/Rhetimno) ill hol foglalt szobát-és ez kb mennyi volt, mit néztek meg, mivel (autó/robogó) stb) mi csak majd aug végén megyünk szal van idő, csak ne akkor kezdjek el nézelődni és stresszelni, hogy a fenébe, na ennek sem néztem utána...

Előre is köszi, jó nyarat mindenkinek:
Erika

bogyó Creative Commons License 2003.06.16 0 0 576
Most mér nem hagysz anyázni egy kicsit? Olyan jóóóóó :-)
Előzmény: Vad (575)
Vad Creative Commons License 2003.06.16 0 0 575
Otvót ám a szmájli! ;)

Egyébként nem tőled, hanem tőletek kívánom:

Ebben a topikban ne vesszetek össze a világ legjobb helye ürügyén.

Őszintén megígérni meg csak konkrét dolgot tudok :)

Előzmény: Álmosdi (572)
bogyó Creative Commons License 2003.06.16 0 0 574
Ezek szerint egyedül voltál.
Előzmény: Álmosdi (570)
ir6 Creative Commons License 2003.06.15 0 0 573
Sajnálom, hogy a stílusod ilyen, és ezzel elrontod az itt kialakult hangulatot, remélem rájössz, hogy nem vagy idevaló.
Ha olvastad volna a topicot, nem kérdeznéd ki Vad. Nézz utána!
Előzmény: Álmosdi (572)
Álmosdi Creative Commons License 2003.06.14 0 0 572
"Vad" Úr!

Kicsoda Ön és mit kíván tőlem?

A őszintén megigér valamit egy kisebb összeggel szívesen kisegítem.

Álmosdi

Előzmény: Vad (571)
Vad Creative Commons License 2003.06.14 0 0 571
Szia, küggyé má át egy kis lét a banxámlámra!
Neked ez, úgy tűnik, ingyen van ;)

Szal imho lúzer vagy, na.

Különben meg, ha eztet nem hagyjátok abba, igenis, nyári munkára kötelezem a moderátort.

Megincsak puszi, és aki nem oldja meg a krétai egy hetét százötven rugóból, az írjon a "legmegengedhetőbb luxus neked" topikba, vagy mennyen havajra, vagy délafrikába, ahova még sosevót pézem kijutni.
Vagy küggyön egy kis pézt a banxámlámra.

Mi van, gyerekek, nagy a meleg?
Vagy nem megy a erkondisön ferihegyen?

Előzmény: Álmosdi (570)
Álmosdi Creative Commons License 2003.06.14 0 0 570
szalapala!

O.K. Hitetlen Tamás számoljunk együtt!

Forrás: Neckermann: „Utazások repülővel Nyár 2003 Árlista” 30. oldal:

Pozició: 53197B 2B Seafront bungalow F,WC, bk/tr, tn, AC FP2:
Ára/2hét/1fő : 281 900 Ft + rept. illeték. félpanzio

Ez nekem a következőbe került: szállás: 14 x 60 Euró= 840 Euró = 210 000 Ft
(250Ft/ Euró árfolyamon - akkor még ennyit ért a Forint)
Repjegy: 51 000Ft +rept illeték
Összesen: 261 000Ft. (ez a félpanziós ár, ennél kevesebbet fizettem a levont vacsorák miatt)

Május 16-a után tudtam csak indulni és charter sem volt korábban , és ez az árlista és szálloda honlapja szerint is ugyanaz a szezon mint az általad emlitett jun 13-a (B. ill „medium”).
Ez lenne az egyik tévedésed, a másik, hogy mint bátorkodtam emliteni nem az általad számolt főútra néző a főépületben levő legolcsóbb szobát rendeltem (ára 220 800Ft)-a, hanem a fenti tengerre néző bungalow-t. Végül ennél is jobbat, egy lakosztályt kaptam . Nem ezt kértem de megajándékoztak vele. Úgy gondolom legközelebb az lesz taktikus, hogy igényeimnél egy fokkal olcsóbbat kérek, de ezt nyílván előre tisztázni kell.

Szerintem winner voltam nem loser.

Semmi sem kötelező, de a direkt foglalásnak nem csak anyagi előnyei vannak!
Én szinte minden nap késő este értem haza a kirándulásaimról és simán el tudtam érni, hogy a vacsorát nem kelljen kifizetni. Ugyanezt hiába próbáltam az utazási irodánál.
Nekem fontos az a szabadság is hogy az ember a szállását bármikor othagyhatja ha nem megfelelő.

Előzmény: szalapala (556)
bogyó Creative Commons License 2003.06.13 0 0 569
Szinte sohasem hallgatok rádiót, néha a C megy az autóban, meg a Bartók, de vannak hetek, hogy egyáltalán be sem kapcsolom, úgyhogy nekem fel sem merül, hogy ki kellene kapcsolnom, mivel be sem kapcsolom :-)
Előzmény: kábelbúvár (568)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!