Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

lore Creative Commons License 2001.07.16 0 0 3417
sup helyett
-sub (alsó index)
-b bold
-i italic
-u aláhúzás
-s áthúzás
-font size = x betűméret (x pl. 1-6-ig még "belefér")
-font color = x betűszín (névvel, pl. red, black, v. kóddal)
-center középre
-(img src="képhelyeaweben") képbeszúrás
-(a href="link")duma(/a) linkelés

A fentieket a sup-hoz hasonlóan per-rel le kell zárni (utsó kettő kivételével, ott csak a zárójeleket cseréld).

Többet nem merek írni, mert axa leharapja a kis fejem az offtopicért :-) Van egy csomó topik erről, írd be a keresőbe, hogy html. Gyakorloni, meg vagy az ilyen célú topikokban tudsz, vagy egy egyszerű editorral (pl. notepad) mentsd el htm-ként vagy html-ként egy-két próbálkozást, aztán azt egy browserablakban a winyódról meghívhatod (open).

Bocs a sok offért, de sok nem sikerült linkelést meg lehet takarítani ezek ismeretében.

lore

Előzmény: lp (3415)
lore Creative Commons License 2001.07.16 0 0 3416
Ezek szerint 9000-es :-)

A viggenben amúgy 15 fok a minimum és 27 a max., utána LO és HI. Na belenéztem a manualba, ezek szerint az ECON-nal kapcsolom ki a kompresszort. De ugyanezzel lehet úgy programozni a klímát, hogy kompresszor csak 13 fok felett kapcsoljon be. Hú de klafa! :-)

Ezentúl ha lámpánál megint átkacsint az az izgága porschés, megnyomom az ECON-t, legyen még keskenyebb az arca :-)))

Előzmény: lp (3414)
h i r d e t é s
lp Creative Commons License 2001.07.16 0 0 3415
A KEHLI-t csak azért ismerem, mert a III. ker.-ben szokott szaladgálni. Tudod a Kéhli nevű vendéglő... Meg azt hiszem, hogy valahol Csillaghegy táján lakodzik. És mivel én is a kerületben lakom és dolgozom, láttam néhányszor. Tehát se a kék, se a szőke.... Inkább a kéket sajnálom, mert egy ilyen kékkel annyi szőke lehet...:))))))))))

Mindenféle trükk érdekel:)))

Előzmény: lore (3413)
lp Creative Commons License 2001.07.16 0 0 3414
Az ECON gomb azt csinálja, hogy kikapcsolja a légkondit, de minden más automatikusan működik. Más autóknál az AC kapcs. a megfelelője. Visszakapcsolni az AUTO-val kell. Nekem a 9000-ben 17°C a beállítható alsó höm. határ, alatta a "Lo" felirat jelenik meg, és vég nélkül hűt. Természetesen AUTO állásban.
Előzmény: lore (3410)
lore Creative Commons License 2001.07.16 0 0 3413
Akarsz tudni még ilyen káprázatos trükköket? :-)

Mivan, titok, hogy milyen a verda?? Asznemond, hogy tied a kehli és a zubehör is! :-)))

Előzmény: lp (3412)
lp Creative Commons License 2001.07.16 0 0 3412
95 93 95 93 95 93 95 93 95 93 95 93 95 93 95 93 95 93 95 93 95 93 95 93 95 93 95 93 95 93 95 93 95 93 95 93 95 93 95 93

Köszi lore!

Előzmény: lore (3403)
lore Creative Commons License 2001.07.16 0 0 3411
Igen az, csak nem akartam ide írni a rendszámát. Ismered? Én is, én is! :-)))
Előzmény: lp (3409)
lore Creative Commons License 2001.07.16 0 0 3410
Gratula, te HTML-guru :-)))

Nem tudom mit lehet vele még csinálni, olvastam, hogy "nyomjuk le egyszerre az ECON meg a másik gombot..." stb. Tényleg, az ECON csak annyit csinál, hogy 14 fok alatt sem kapcsolja be? Nélküle pedig 0 fok a határ? Hát, ha igen, akkor marhára economy, litereket spórolhatok :-)))

Milyen is a kocsid?

lore

Előzmény: lp (3408)
lp Creative Commons License 2001.07.16 0 0 3409
EZAZ!

Kék Viggenben szőke leányzó az csak a KEHLI-1 lehet:)))

Elnézést tbenkei-től, természetesen a neve "a" nélkül irandó (3400. hozzász.)

lp Creative Commons License 2001.07.16 0 0 3408
lore!
Ja! Azt tudom, hogy lehet az aktuális beállítást elmenteni, hogy az legyen a gyújtás bekapcsolása után az alapbeállítás. De ez nem minden funkcióra igaz, mert az automatikus szabályzás részben megmarad, részben pedig a beállított funkciók dominálnak. És tudom, hogy lehet visszaállítani a teljes automatizmusra. Ezen kívül nem tudom, hogy mit lehet még?

Köszi az okítást! Lássuk csak: 95

Előzmény: lore (3403)
lore Creative Commons License 2001.07.16 0 0 3407
Hali,
By The Way - egyébként. Nem bugyutább mint az imho/szvsz, de kézre áll :-)

Az én viggenem ezüst színben pompázik, ezért nem is olyan viggenes. Viszont annál ritkább, csak a 2000-es évtől lehetett rendelni, 2001-es modell pedig nincs a nagy vizen innen :-)

Ja! Valszeg jövő héten megyek a polárhoz, majd szólok.

Az elektromos ablakemelőtől csak addig voltam elájulva, míg nem volt ilyen kütyüvel felszerelt kocsim. Most aztr mondom, nem nagy durranás, ahogy az elektromos tükör sem. Mind odaadnám egy fél klímáért :-)

lore
ps: a kék színű viggennek nem egyedi rendszáma volt? Mert azt láttam a polárnál, egy leányzó vezette. Aztán másik kéket is láttam, de az parkolóállásban dekkolt a szervízben (amiről már meséltem...)

Előzmény: baas (3405)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.16 0 0 3406
Axa, örülj, hogy nem Erdélyben halt be... Mire megszereled elöl, szétlopják a hátsó részt ]-)
Előzmény: egoaxa (3397)
baas Creative Commons License 2001.07.16 0 0 3405
nna.
Itten vagyok végre...Nem mintha hiányoztam volna valakinek is de néha azért jó látni magamat az indexen :DDDDD

lore:
1. Mi az hogy BTW ?????

2. Ha kék szinű a Viggened ,akkor ma kb du.15h kor nem eregetted a szárnyaidat a Váci úton a Róbert K. felé ,vagy az Árpád hid felé???

3. Én ma sirtam a klima után belülről !!!!

4. Meg a motoros ablakemelő után is...Tök jó lehet :))

axa:
részvényem... ö izé.. részvétem...:D

Én nem tankolok akárhol....
De most 14l evett a madár...
Ez sok.
Ma nem ESSO nál hanem a MOL nál tankoltam a székház sarkában.Eddig az jött be a legjobban.
Kiváncsi fáncsi vagyok.Emléxik erre a mesére valaki rajtam kivül??? Ja! És nem vagyok gyerekes OK ???!!!!

baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baas baasbaas baasbaas

megmondtam,hogy szeretem magamat látni az indexen ......
:)
Remélem nem tiltanak le floodolásért !!! :(

ui:
Esetleg nincs meg valakinek a Dzihan & Kamien freaks & icons cimű albuma ???? New Jazz...
Hallod trbvszkij !!!!!

lore Creative Commons License 2001.07.16 0 0 3404
BTW milyen géped van pontosan? (évjárat, motor, felszereltség)
Bocs, most nincs időm utánanézni, írd meg lécci...

lore

Előzmény: lp (3401)
lore Creative Commons License 2001.07.16 0 0 3403
lp,
na, és programozni már tudod a klímát? Állítólag lehet... Én még nem merültem el benne...

95: 9(sup)5(/sup)
95: 9(sup)(font size = 1)5(/font)(/sup)

A zárójeleket () cseréld relációs jelekre <>

lore

Előzmény: lp (3401)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.16 0 0 3402
Axa
okká, majd megkereslek mailben.

egyébként meg nem szórakozni, uraim... ;)

Előzmény: egoaxa (3395)
lp Creative Commons License 2001.07.16 0 0 3401
lore!

Most hétvégén, ebben a gyarohasztó melegben tapasztaltam meg, hogy az automata légkondi bizony szabályoz a külső-belső levegő hőmérséklet alapján is, tehát bekapcsolja a belső keringetést - tehát múltkor tévedtem. Ebben a kánikulában bárhol is jártam, bekapcsolva tartotta a keringetést, csak este kapcsolta ki amikor hűvösebb lett. Nem hiába.... SAAB.

A Polárnál dolgozó klubtársunk mesélte, hogy a Polár vezérkar volt kinn megnézni az új facelift-et, és kipróbálták a 9-5 TiD-d is. (lore én mért nem tudok kis 5-öst csinálni a 9-es tetejére?:))))Állítólag k. jó, húz mint a gőzmozdony (hiszen 350Nm), és nem hallható semmi dízel hang.

más
A benzinkutasoknak pedig a jó k.......t! 99%, hogy nem véletlenül volt szar a tbenkei benzinje. És még hogy a T. fogyasztó járjon utána, meg pecsétes üveg, meg stb... Így aztán biztos, hogy nyugodtan csinálhatnak a szarházik, amit csak akarnak! Tudom, hogy ez nem az a topic, de akkor is. A jó múltkor, egyszerre álltam be tankolni egy SHELL kúthoz egy szakadt trabantot vezető állapotos kismamával. Szerintetek kihez rohantak ketten is "segíteni"? Úgy elküldtem őket, hogy csak úgy zörgött.

megint más
Mi ez a nagymotor PÁV? Amikor én vizsgáztam, akkor még csak egyféle motorjogsi volt. Most csak az érdekelne, hogy az 1981-ben megszerzett nagymotor jogsim most mire érvényes?

Előzmény: lore (3399)
lenkeyb Creative Commons License 2001.07.16 0 0 3400
Axa,

az szopás, mert kipu le...... :-(((
Nem irigyellek.
Nem akarok itten okoskodni, de máskor, ha csak pörög az önindító, de nem húz be,
akkor meg kell próbálni egy kalapácsnyéllel, vagy valami fával megütögetni a
behúzó tekercset. (Soxor bejött)

Üdv,
Balázs

Előzmény: egoaxa (3397)
lore Creative Commons License 2001.07.16 0 0 3399
Az auto-motor-und-sport-ban tezstelik a faceliftes Saab 95 3.0 TiD-et. 176LE-s és 350 nm a nyomatéka (pont mint a Viggennek :-)
tbenkei Creative Commons License 2001.07.16 0 0 3398
Hja, úgy szép az élet ha zajlik.

A szar benzinhez: nem tudjátok mely alkatrészeknek árthat az ilyen pancs? Persze a benzinszűrőt, gyertyákat cserélem. Mi van a turbóval meg az injektorral?
FÉLEK.

Előzmény: egoaxa (3397)
egoaxa Creative Commons License 2001.07.16 0 0 3397
Pénteken kidöglött az autó, mert meghalt az önindító. Az automata meg ugye önindító hiányában mozgásképtelen.

A következő történt:
Este hat óra M5 bevezető, Motorrad szerviz. A frissen vizsgázott Kawaért mentünk. Tekerem a kulcsot, semmi. Gyorsan ember a bikáztatáshoz. Ahogy rárakjuk a bikakábelt az önindító pörög, ugy hogy a kulcsot még el sem forgattam. Szépen magában, a motort nem forgatta. Ezért merítette ki az aksit.
A tünet világos az önindító mágnesének érintkezői beégtek ezért az állandó kapcsolás.
Motorra fel, irány Popovics úr.
Visszaérkezve, szürkületkor munkához láttam, fél tizenkettőre kész is lett. Vak sötétben tapogatózva még a kipufogót is le kell kötni hogy kiférjen az indító motor . Persze az aksi kimerülve. Kocsi ottmarad.
Reggel kalandosan kijutás kölcsönautóval. Megpróbálom bikázni, iszonyú zárlat. Idő nincs menni kell dolgozni, délután folytatás.
Persze azonnal rájüzzem hogy a sötétben nem vettem észre hogy az aksi kábel az önindító fém burkával testel. Egy csavar lazítás, meghúzás, a kocsi azonnal indul.

Utálok önindítót szerelni!!!!

tbenkei Creative Commons License 2001.07.16 0 0 3396
Hali,

Jol megszivtam szombaton.
Remélem sokunknak hasznos lenne ha előzetesen tudná, mit kell ilyenkor tenni, mert én nem tudtam, és most fújhatom.
Szombaton reggel tankoltam tele a Saab-ot (42 Liter) egy pesti benzinkúton (M3-as kivezető), majd 5 perc autózás után az autó rendetlenkedni kezdett. Nem akart gyorsulni, "prüszkölt". Előzőleg teljesen jól működött, egy hónapja a komplett átvizsgálás mindent rendben talált. Eszembe sem jutott hogy visszaforduljak, mivel kötött programom volt.
A következő hasonló kúton (77 km) megálltam, leeresztettük a tank teljes tartalmát, majd új benzint raktunk bele (52 liter). A kutas aki segített, "megkóstolta" a benzint, és majd hanyatt esett. Azt mondta, ez valami nagyon elcseszett anyag. A leeresztett benzint elhoztuk. 20-30 km után az autó érezhetően kiheverte a dolgot, és normálisan kezdett gyorsulni is, bár érezhető volt, hogy valami nincs teljesen rendben.
Kazincbarcika volt a végállomás, ott pár óra állás után újra indulni kellet, de attól kezdve már nem járt rendesen a motor. Olyan érzésem volt, mintha teljesen elállítódott volna minden. Alapjáraton csak "röfög" az autó, gyorsítani csak kínlódva lehet.
A család az autóval ottmaradt, szerelőhöz kell vinni a gépet. Nekem vissza kellett jönni dolgozni.

Kérdés:

Mi a legcélravetetőbb megoldás ilyenkor (hogy a kutas se akarjon megverni)?
A FogyVédelem azt mondta, kútra vissza kell menni, két üvegbe tankolni, kutassal lepecsételtetni, aláiratni, ÁMEI.hez beküldeni, ... szerintem tuti megvertek volna.

egoaxa Creative Commons License 2001.07.16 0 0 3395
Thom!

Sokat tudok segíteni motor ügyben, csak inkább magánban, hogy ne off-oljuk szét a topikot.

egoaxa Creative Commons License 2001.07.16 0 0 3394
A múlthéten csináltam nagymotorra PÁV-ot.
Nevetséges volt, de muszály, mert akkor nem vezethetem majd a SAAB trike-ot. :o)
lenkeyb Creative Commons License 2001.07.16 0 0 3393
Hahóóó!

Thom,
te leszel az ördögmotoros? :-))

Törölt nick Creative Commons License 2001.07.15 0 0 3392
jaja, megtaláltam, köszi, ezen szörnyülködtem az imént... Mer az, hogy valaki 2000. próbálkozásra sem megy át az ótó vezetési vizsgán, akkor még megértem... de egy több éve vezetö elvtársat ilyeneknek tegyenek ki... ahogy a Tudosók is énekelnék: "ez borzasztóóóóó"
Előzmény: lore (3391)
lore Creative Commons License 2001.07.15 0 0 3391
'páv'-ot a keresőbe írva a Rendkivuli PAV ugrik ki. Én nem ástam bele magam, de az ismerőseim a PÁV-ot választották, hogy minél hamarabb motorra pattanhassanak...
Előzmény: Törölt nick (3389)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.15 0 0 3390
bakker... pálya alkalmassági vizsga azért, hogy ne csücsüljek a fenekemen 1 évig? ennyire nem vagyok nehéz eset %)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.15 0 0 3389
ui. a topicok között elég nehéz keresni... de azért index rul'z :)
Előzmény: Törölt nick (3388)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.15 0 0 3388
PÁVról info?
Előzmény: lore (3387)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!