Keresés

Részletes keresés

FLaci Creative Commons License 2001.05.03 0 0 72
Három éve voltam Amoudarában, jó hely. Széles homokos tengerpart, a főutcán egymás érik az éttermek / boltok / szállodák. Iraklion / Knossos is jó közel van, busszal pár perc alatt benn vagy a városban.

Amikor én kinn voltam, a forintot nem váltották a helyi irodák / pénzváltók, inkább drachmát és / vagy DEM/USD-t vigyetek.

Árszínvonal nem veszélyes, szerintem a Balaton sokkal húzósabb. Amoudarából Iraklion fele menet (kb. fél - egy óra kényelmes séta) van egy nagy diszkont / szupermarket. Itt van ATM is, ha bankkártyát akartok használni.

L.

Előzmény: Törölt nick (71)
tincsy Creative Commons License 2001.04.30 0 0 70
Most nincsen sok idom, de en is voltam Kretan kb 3 evet, (telen is), mert ott dolgoztam egy szalloban, kesobb meg id. vez.kent, es volt egy boyfriendem is. Szoval ismerek sokmindent, konyv hegyeket olvastam el mindenfele nyelveken, es bajartam sok reszt. A szerelem veget ert, vissza nem megyek, de ismerek sok id. vezt. es magyarokat kint, ha kell ismerettseg, vagy tolmacs.
Na most ennyi, ciao
Előzmény: Vad (69)
Vad Creative Commons License 2001.04.25 0 0 69
fölraktam néhány fotót régebbi utakról (sajnos nem vagyok fotós alkat, így kevés normális kép készült, a naturistás képeket meg nem rakom fel :))) a tar.hu-ra http://kep.tar.hu/vad/index.phtml?aid=27501335
ide.
Meg azt a térképet is felnyomtam 3 részletben, ami a lentebbi oldalakon is látható, de itt nagyobb a felbontás.

Ja, és bocs, hogy nagyban raktam fel a képeket, de nagyon tetszettek így.
Még a tömörítésen lehet, hogy dolgozom majd.

Vad Creative Commons License 2001.04.22 0 0 68
Ott tuti tömeg van, de egyszer jó megnézni.
Ha nyugit akarsz (ott is lesznek azér), menjél lendasba, vagy kalamakiba. (mindkettő látható a lenti térképfoszlányon)
Előzmény: Komárom- (67)
Komárom- Creative Commons License 2001.04.22 0 0 67
Kösz.
Klassz címet adtal. Itt aztan rengeteg info van Kretarol, csak győzzem idővel. Vadcampingben nem akarunk igazan, mert gyerekkel megyunk harman. A tavalyi utunk nagyon klasszul sikerult. Meteorak, Delphi, Epidavros, Palouki es mindegyik helyen klasz campingeket talaltunk. Most nagyon csábít Kreta, csak attol félek, hogy Zakinthosra fog hasonlítani, már ami az embertömeget illeti. Ott szinte mozdulni sem lehetett. Ezert par napos Iraklion utan Elafon... felé mennénk talán.
Előzmény: Vad (66)
Vad Creative Commons License 2001.04.22 0 0 66
http://www.interkriti.gr/index.html
itt van egy térkép, ahol a sátorjelek (északon) talán kempinget jelentenek, de maga a térkép 7 év alatt semmit sem változott, kréta nnál inkább.
Előzmény: Komárom- (64)
Vad Creative Commons License 2001.04.22 0 0 65
kempingről nemigen tudok, de asszem északon van ilyen
általában apartman, szálloda és vadkemping működik - utóbbiról már írtam lejjebb.
Előzmény: Komárom- (64)
Komárom- Creative Commons License 2001.04.22 0 0 64
Sziasztok
Krétára készülünk a nyáron és Campingben szeretnénk eltölteni jó pár napot.
Kinek vannak tapasztalatai?
Most kezdek keresgélni a neten, de eddig címeket igen, de árakat nem találtam.
Vad Creative Commons License 2001.04.20 0 0 63
Vik!
ha nem sikerült átküldeni, innen részletekben leszedhető a cucc:
ez nagyjából a középső, leglakottabb rész.
alul délen található a legtöbb hely, amikről már írtam (matala, kalamaki, lendas), és jobbra fönt majdnem látszik heraklion (oda tartanak a legvastagabb utak)
miamouban van a legjobb raki krétán (lendas fölött, alul, majdnem közép, kicsit jobbra) és az egy ölég szép kis nyugis hely (na nem a házak szépek)
Vad Creative Commons License 2001.04.20 0 0 62
na, kipróbálom a képfelrakást, bocs érte, a kedvenc területem krétán:

remélem sikerül, ilyet még nem csináltam
Vad Creative Commons License 2001.04.19 0 0 61
ha már így rákerestem, beírok még egy-két linket:
ezek se a főszezonban mentek, nyáron az ég nem ilyen ám:
http://server.puskas.sulinet.hu/new/kretai.cd/TL/Crete.htm
ha van egy üres fél napotok, vagy egy 1Ghz-s processzorotok, érdemes megnézni
na meg ez is
http://server.puskas.sulinet.hu/new/kretai.cd/ZSCS/Crete.htm

érzésem szerint nem mind kréta, a nagy fehér kupolák gyanús, hogy inkább santorini

úgy döntöttem, ahogy nézem itt ezeket, hogy ha valaki felajánl egy szervert, csinálok egy www.szponzor.hu/kreta honlapot
(én sajnos kötött vagyok, a sajátra csak adott témájú dolgokat rakhatok)
jöhetne rá egy fórum is, ahova az élményeken kívül képeket is lehetne rakosgatni, mit szóltok?

Vad Creative Commons License 2001.04.19 0 0 60
http://www.foltnet.hu/itb/last_minute.asp
itt meg vannak lastminute-ajánlatok - amint látom, a május még egész olcsó
Vad Creative Commons License 2001.04.19 0 0 59
itt van egy térkép, ilyen van nekem is, de ez a túrákhoz nem sokat segít.
de emlékeim szerint a nagy országúti görögország teljes hátsó oldala kréta, de lehet hogy szigetvilág és kréta a két oldal, már nem emlékszem, de az biztos, hogy az egy lepedő méretű dolog, ezért nem is használom (vidéken van, otthon)
Előzmény: Art1 (58)
Art1 Creative Commons License 2001.04.19 0 0 58
sziasztok!

Egy nagyobbreszt turazos, kisebbreszt furdozos (legalabbsi ez a cel ;) harom hetet szeretnek eltolteni Kretan otodmagammal. A terv hogy busszal lemegyunk Athenban (ez a legolcsobb) ott kempingezunk nehany napot aztan Pireosbol irany Chania es onnan indulnank (kezdetben nyugat fele a part menten amennyire lehet, majd korulnezni a hegyekben, stb...) Nagyreszt vadkempingezessel, kisebbreszt fizetos kempingezessel :) Az indulast augusztus 1-re tuztuk ki ami reszben azert rendkivul rossz mert szezon kozepe, reszben meg azert mert dogmeleg van (es ez kulonosen fel napos gyaloglasokra nem eppen a megfelelo ido) de bizunk az eddigi tura-tapasztalatainkban, szoval valahogy csak tuleljuk :) Egyelore legfonotsabb kerdes: hol lehet Mo-n megfeleleo reszletessegu Kreta terkepet kapni? Tudtommal 1:100.000-es reszletessegubol letezik egy gorog es egy nemet kiadas (a nemet kiadas 2 reszes a gorog azthiszem 4), valamint van egy ujabb 1:50.000-es kifejezetten turistaterkep melyen Samaria arok meg kelet Kreta nehany nagyobb helye lathato. Nos, ha esetleg barkinek is lenne vagy tudja hol lehet emberi aron megkapni (sajnos interneten pl. a nemet terkep 2x10$ + 10$ postakoltseg szoval 9e ft egy par terkepert nem igazan eri meg) az legyszives szoljon... Persze Athenban is meg lehet vasarolni, de azert mar csak a tervezes szempontjabol is jobb lenne ha itthon tudnek szerezni egyet...

Egyebkent jo a forum, Vad-hoz majd a jovoben biztos lesz meg nehany kerdesem :)

Art

Vad Creative Commons License 2001.04.12 0 0 57
szerintem te sima charterre gondolsz, a last minute ma már csak egy reklámfogás többnyire, hiszen pont az lenne a lényeg benne, hogy 1-2 héttel az út előtt a felére csökkentik a jegyek árát, hogy megtöltsék a gépet, ilyet igaziból már nemigen csinálnak.
még szerintem érdemes a west travelnél, az eurotoursnál is érdeklődni, a vista-árakat meg már leírtam, de azt meg kell kérdezni, hogy az apartman benne van-e, általában igen.
Előzmény: Vik63 (56)
Vik63 Creative Commons License 2001.04.12 0 0 56
Nézegettem szorozgattam, sehogy sem jövünk ki 3-an egy hétre 200 eFT-ból (kaját, autóbérlést leszámítva).
Pláne 2 hét. Azért az jóval több, mert az appartman fejenként 22-26 ezer/hét
Ha last minute, akkor majdnem repjegy árban van az appt.
Tippek: ITB hellas, Colossus.
Hol van még használható last minute?
Vik
Előzmény: Vad (55)
Vad Creative Commons License 2001.04.11 0 0 55
charterben sokféle van, nem biztos, hogy érdemes a lásztminitet kivárni
ahogy most látom, a menetrendszerinti most elég drága ügy, hacsak nem komppal folytatod athénból, de azér még körülnézek
Előzmény: Vik63 (52)
Vad Creative Commons License 2001.04.11 0 0 54
mennyi most a DM-drachma árfolyam, nem emlékszel?
és mennyi egy sör meg egy átlagkaja (meleg) tavernában?
(tavaly: sör 500-550 drachma, kaja: 1300-2000)
Előzmény: copycat (43)
zsanna Creative Commons License 2001.04.10 0 0 53
Elképzelhető. Tavaly kb ennyiért voltunk két hétre, last minute-ben. Ja, hülye vagyok, az már tavaly előtt volt. De: általában az egy és a két hét között nincs olyan nagy különbség, mert a repcsit csak egyszer kell megfizetni, és az a húzósabb tétel.
Csak olyanba ne menj bele, hogy nem tudod előre, hol a szállás, mert mi erre ráfáztunk. A csoport fele nagyon klassz helyeken volt elhelyezve, de a másik fele, köztünk mi is: na, nem ilyen lovat akartunk.
Előzmény: Vik63 (52)
Vik63 Creative Commons License 2001.04.10 0 0 52
Komp terv ugrott :(((
Sajnos nem megy komp Triesztböl Krétára, Corfura, meg a szárazföldre megy.
Marad a Repcsi Last minute, vagy Olympic Athéni átszállás?
Mi tavaly az ITB hellas-al voltunk 62900 volt egy hét appt. + reptéri illeték.
Idén is kiegyeznék egy hasonló árral, de 2 hétre!
Utazási iroda 5-let?
Vik

Ja és láttam egy Jak42-es gép hirdetést, ami bérbe adó, azat saját chartert indithatnánk (40 fö kb.)

zsanna Creative Commons License 2001.04.04 0 0 51
Mi két éve a Vince kiadó által kiadott sorozatból vettük meg Krétát. Ez egy viszonylag kis méretű utiköny + 1 térkép egy csomagban. Szerintem egész jó volt.
Előzmény: zuit (49)
Vad Creative Commons License 2001.04.04 0 0 50
Ugye, adott a Samaria, meg az Irini szurdok, aztán:
Prevelire érdemes lesétálni pl.
Az Moni Prevelitől (ez egy monostor helye) kicsit vissza ki van táblázva, a hegyről kb fél óra gyalog le a partra, ahol egy édesvizű patak ömlik a tengerbe, és létrehoz egy 100 m-es lagúnát, melynek egyik fele sós, másik fele édesvíz. Régen nagy hippitanya volt.
Aztán pl Lutro-ba a déli parton (Hora Sfakiontól egy kikötőre) nemcsak hajóval, hanem gyalog is el lehet jutni: Anópoliból (kb 10 km Hora Sfakiontól) indul le a gyalogösvény Lutróba, ami kicsit velencéhez hasonlít, és van ott egy várrom is, ahol mi aludtunk, de annyi szúnyogot (ami nem jellemző Krétára) még életemben nem láttam.

Aztán a Lassithi-fennsík keleten (ez Zeus szülőhelye, ott több barlang is van, az övé állítólag a Dikteon (de én ott még nem voltam, lustaságból)
Meg a Knossos-i palota, ami elég érdekes, de szerintem jobban fel van fújva a téma, mint kéne, labirintust pl egyáltalán nem láttam ott, de az elgondolkodtató, hogy kb akkora a területe, mint a Budai Várnak, és ez ie 2000 körül nem semmi.

Vai a legkeletebb pont, ahol természetes pálmaliget van (nem ültetett pálmák), de épp, mikor oda készültem, elkeserítő hírek jöttek onnan, így kihagytam (természetvédelmi terület, fizetni kell a belépésért a természetbe, és a parton nyugágyat köll bérelni, pfuj)

És a déli parton bárhol el lehet indulni a tenger mentén, mindig gyönyörű, eddig a legszebb Kalamakinál volt - ez Matalához van közel (6 km), és a tenger mentén nyugat felé ha elindul az ember, nem bánja meg (erózió csodái)

Előzmény: zuit (49)
zuit Creative Commons License 2001.04.04 0 0 49
Köszönöm a részletes választ VAD-nak.
Szeretnénk túrázni is egy kicsit 2-3 napot. Nem rettenünk meg a távolságtól, hova érdemes elgyalogolni, mi láttunk néhány hegyet ahol volt túra útvonal jelölve, de nem tudjuk hova érdemes tényleg egy hosszabb túrát tervezni.
Amiket lentebb írtok azt mind gondosan elteszem, hogy kint tudjak csemegézni.
Ha valaki mostanság volt kint és tud friss autó-motor bérlési árakat és helyet. Tegye közkincsé pls.
Milyen jó utiköny van?
Előzmény: Vad (31)
Vik63 Creative Commons License 2001.04.04 0 0 48
Köszi, nagyjából én is eddig jutottam KOMP ügyileg, de én Triesztböl egyenesen Krétára szeretnék hajózni.
Miért nincs olyan?
Vik
Előzmény: pireas (47)
pireas Creative Commons License 2001.04.04 0 0 47
Sziasztok!

A hajóval kapcsolatban itt van néhány info:

az árak GRD- ben vannak, 2001 Április 1 - 2001 Szeptember 30- ig érvényesek
az első ár az oda útra a második a vissza útra vonatkozik
------------------------------
ATHEN - KRÉTA
------------------------------

PIRAEUS-HERAKLION(Crete) 11 órás út
ANEK LINES
Hétfőtől Vasárnapig minden nap 19:30 kor indul
személy deck: 6400 7000
autó 4,25 m -ig: 17700 18000

MINOAN LINES
Hétfőtől Vasárnapig minden nap 19:15 kor indul
6400 7000
17700 18000

PIRAEUS-CHANIA(Crete) 11 órás út
ANEK LINES
Hétfőtől Vasárnapig minden nap 20:00 kor indul
5400 5900
17700 18000

PIRAEUS-AGIOS_NIKOLAOS(Crete) 12 órás út
LANE LINES
Hétfőtől Vasárnapig kivéve Szombat minden nap 19:00 kor indul kivéve Csütörtök akkor 20:00 kor
7100 7500
22500 23000

PIRAEUS-RETHIMNO(Crete) 11 órás út
ANEK LINES
H - V 19:30
6500 7000
17700 18000

PIRAEUS-SITIA(Crete) 14 órás út
LANE LINES
H - V kivéve Szombat 19:00
7100 7600
22500 23000

---------------------------------------------
Triest - Corfu(22óra) - Igoumenitsa(23óra) - Patras(32óra)
---------------------------------------------
ANEK LINES
péntek kivételével minden nap 14:00 kor indul Trieste-ből, a hétfői és a csütörtöki csak ápr. 22 - okt. 30 között jár, és csak a szerdai és a szombati áll meg Corfun, a többi nem, a corfui megállás miatt ez később ér Patras-ba.
A visszútnál ez úgy néz ki, hogy péntek kivételével minden nap 23:50 kor indul, a keddi és a szombati csak ápr. 22 - okt. 30 között jár, és csak a csütörtöki és a szombati áll meg Corfun.

Low, middle, high season
Deck jegy oda: 18.500 20.600 24.300
Deck jegy vissza: 12.900 14.500 16.900

auto oda: 22.400 24.100 35.000
auto vissza: 15.700 16.900 24.400

MIDDLE SEASON : 03.07.01 - 06.08.01 Every Monday - Tuesday - Wednesday - Thursday.
HIGH SEASON: ITALY - GREECE 06.07.01- 05.08.01 only every Friday, Saturday & Sunday
GREECE - ITALY 10.08.01 - 03.09.01.
a jegy visszafelé csak akkor olcsóbb, ha egyszerre veszed meg az oda és a vissza jegyet is.

A mahartnál is lehet jegyet venni, és én úgy vettem észre, hogy olcsóbb a Vista-nál.
Én tavaly a mahartnál vettem a Triest-Patras jegyet az Anek Lines hajójára, és pont annyiért adták mint amennyi a www.anek.gr oldalon volt, és csak 12 DM kezelési költséget számoltak fel.
Az igaz, hogy minden kedvezményre nekem kellett felhívni a figyelmüket, (pl. arra is, hogy a visszaút olcsóbb mint oda) de végül minden kedvezményt megadtak, ami az Anek honlapján volt.

remélem nem írtam el semmit, de ha biztos akarsz lenni az időpontba, vagy az árban, nézd meg ezeken az oldalakon:
http://www.ferries.gr/
http://www.greekferries.gr/

és az oldalamon is van még pár link:
http://web.interware.hu/assos/

Viktor

Előzmény: Vik63 (44)
Vad Creative Commons License 2001.04.03 0 0 46
ha kicsit lejjebb mész sougia felé, akkor ott az Irini Gorge (asszem így írják), az is szép, de a Samaria 3 m szűk 60m mély szurdokait semmi sem übereli.
a samaria végén agia roumeliből 1 megálló hajóval sougia, eddig itt találtam legjobbnak a tengerpartot fürdés szempontjából, és a falucska se kutya.
Ha már autóval mentek agios nikolaios felé, akkor ajánlom a hosszabb, déli utat (Chaniából Hora Sfakion felé az út átvág a hegyek között, és lenyűgöző, majd innen Frangokastelo-n át Selia-n át eléred Prevelit, onnan pedig Spili-ig, a leggyönyörűbb városig az út időnként sziklákba van vájva, és beszarás). Innen már mindegy, merre mész, de ha Lendas (Matala, Mires) felé, akkor egész más fílinggel találkozol, mint máshol a szigeten, kicsit mintha az olaszokat lerohanta volna valami balkáni állam, és lusták bármit újjáépíteni, de baromi jó, és nagyon kedvesek.
Egyébként Lendas a legjobb hely szerintem, igen sokan csak ide járnak vissza évente, egyszerűen a hangulat miatt, és szép is. (csak lendason túl kell menni, egy Dytiko-Diskos nevű faluba, a hegy túloldalára.
Innen meg délen, Ierapetra felé tök jól el lehet kavarni Agios Nikolaiosba.
Ez az északi úton kb. 3 óra, délen saccra nyolc óra nagyobb megállások nélkül, de ha hagyod, hoghy hasson rád a sziget, akkor minimum 24 óra.
Ha engem kérdezel, én legalább 4 nap alatt tenném meg ezt az utat.
Előzmény: Vik63 (44)
zsanna Creative Commons License 2001.04.03 0 0 45
Vik63!
Ha Haniaban lesztek egy hetet, akkor Elafonissit ki ne hagyd! Onnan nem olyan gázos a távolság. És még a Szamaria-szurdokot is ajánlom, a 14 km gyalogtúra ellenére nagyon klassz élmény. (Ha sokalljátok, de rövidebb távot vállalnátok, akkor inkább egy másik szurdokot másszatok meg. Az un. rövid túra a Szamaria szurdokban egy nagy hülyeség, semmi esetre sem ajánlom.)
Vik63 Creative Commons License 2001.04.03 0 0 44
Tervem:
Bp-Triest autóval
Komp 2 nap alatt Krétán van kb. 50e Ft (1 autó+1fö - 3 fövel kb 120 ezer oda-vissza)
1 hét Hania környéke (apartmant foglalnék a neten)
1 hét AgiosNicolaos környéke (szintén apartman)
Igy van autóm Krétán és 2 hetem.
Megyünk együtt?
Vik.
copycat Creative Commons License 2001.04.02 0 0 43
sziasztok!

én pénteken jöttem haza krétáról, és csak egy rövid jótanácsom lenne: ne utazzatok repülővel athénen keresztül!!! és pláne ne olympic géppel! az új athéni repülőteret egy hete (kedden) adták át, de nem funkcionál, mert a személyzetet nem volt idő megtanítani a berendezések kezelésére, így - elsősorban olympic járatoknál - már csütörtökön is 5-6 órás késések voltak. ezáltal könnyű bármi egyéb csatlakozást lekésni, műanyagszéken aludni, személyzettel anyázni, stb. és ez senkinek sem hiányzik.

amúgy tök jó volt, az utóbbi száz év legmelegebb márciusát élte át a sziget, a tengerpart pipacsos, a narancs még frissen szüretelt, a raki nem vizezett, turista alig, autó és szállás olcsó.

ha még ennél is jobbat akartok, akkor utazzatok októberben!

zsanna Creative Commons License 2001.04.02 0 0 42
Akkor bizony gáz van! De talán nem tudják a sziget minden zegét-zugát megnézni.
Én egyébként Elafonissit is nagyon ajánlanám egy kirándulás erejéig, csak bazi messze van Ierapetrától, Kréta nyugati részének az alján. (És asszem a szurdokok miatt a déli oldalon nem is lehet végigutazni, hacsak hajóval nem.) Nagyon állat a rózsaszínes homok.
Előzmény: Vik63 (32)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!