Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

lenkeyb Creative Commons License 2001.07.30 0 0 3525
Jó reggelt!
korzo Creative Commons License 2001.07.30 0 0 3524
Mozgolódjunk, viccek:

Finn vicc:
* Pekka, milyen volt az idei nyár?
* Nem tudom, mind a két nap részeg voltam...

Rendőrségi kihallgatáson:
* Mit csinált a december 10-ről január 23-ra virradó éjszaka?

és a klasszikusok:

A rendőr vasúti jegyet vált:
* Egy retúrt kérek.
* Hová?- kérdezi a pénztáros.
* Na mégis, mit gondol? Ide vissza!


-Hogy csinal a szőke nő lekvárt?
-???
-Kinyomja a buktából.

h i r d e t é s
korzo Creative Commons License 2001.07.30 0 0 3523
Hahó földi! Hát te még élsz?!

A te madaradat lehetett néha-néha látni az Egyetem sugárúton, vagy az egy másik volt?

Más. OF (ez egy félOFF)
Egy 'autópiacban' (nemtommelyikben,nemazenyémvolt)láttam Golf II kontra IV 40%os frontál egyenként 55-tel. Az eredmény, "a 11 éves kutató és fejlesztőmunka eredménye, hogy a IVben kis sérüléssel túlélték volna, a IIben meghaltak volna...", a kis ravaszok :-) azt kihagyták, hogy a II 850 kg míg a IV 1200. Ez azér' nem egy kategória.
O (félON)
KÉRDÉS: a Golf IV bevállalna-e egy vele közel azonos súlycsoportú 15 évvel korábbi fejlesztésű classic 900-at? :-)))))

KorZo, aki mindíg csodálattal tekint a marketingesek munkájára...(vagy csodálkozással?)
Tényleg ilyen buták az emberek?!!! (most nem a konkrét esetre)

Előzmény: trbvszkij (3521)
BlackStar Creative Commons License 2001.07.29 0 0 3522
Nééé!
Szija Trbvszkij!
Mizujs? :))
(Dossziém hogy van? :)) )
Előzmény: trbvszkij (3521)
trbvszkij Creative Commons License 2001.07.29 0 0 3521
Mint legtöbb szabadidővel rendelkező, elvállalom én is a fordítást. Pontosabban mit kellene? Felmérem az erőviszonyokat, mert azért perfekt messze nem vagyok:)

trbv

Előzmény: egoaxa (3509)
lp Creative Commons License 2001.07.29 0 0 3520
Azt pedig úgy látszik, hogy csak Te nem tudod, hogy a SAAB ellopta a DAEWOO designját:))))
Előzmény: baas (3513)
lp Creative Commons License 2001.07.29 0 0 3519
Baas, aki erősen idealista, de majd kinövi.
Ki mondta, hogy egy Saabbal jó modor is jár. Nincs olyan autó a világon! Sajnos.

Egyébként lehet, hogy Ö meg azt gondolta: "...hogy lehet az, hogy Saabja van, és mégis itt tolakszik, ahelyett, hogy a sor végére állt volna!" De ez nem valószínű:)))

Előzmény: baas (3513)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.29 0 0 3518
nauraim...

véget ért a nyaralásom :( de legalább kicsit hamarabb mászhattam be kicsiny ótókámba (egy Nexia hátsó ülése után nagy vigyor volt). Ma rendbe tettem a Dögöt, leszedtem egy-két már amúgy is törött müanyag borítást (kerékíveknél), és nem kellett volna: alatta 10 kilós darabokban hullott a kaszni :) Hát, úgyis itt a vizsgáztatás a nyakamon, tehát kaszni rendberak... Ja, jut eszembe, Augusztus végén zöldkártyáznom kéne (éves szenvedély...), és hát nem ártana egy légszüröt cserélnem:
1. hol van? :) tippem van, de eléggé be van az oda falazva...
2. ha van, és érdemes cserélni (azt mindig érdemes), akkor millen kell bele, és érdemes-e neki kezdenem, mint lelkes amatör annak kicserélésének?
3. goto 1.

szakik, elö a tudást!

Axa: holnap délután SHS frissít.

maratham
marathon
thom

u.i.: ki volt ma fél kilenc körül a popsimban BUW rencámmal ('87 elötti SAAB) a hungária krt-n?

baas Creative Commons License 2001.07.29 0 0 3517
Hol van mindenki???? :)))
BlackStar Creative Commons License 2001.07.29 0 0 3516
Jó estét!

Axa!

Az az angol fordítás, lehet, hogy bevállalom (b. verzió: odaadom anyukának, aki fordító. A probláma csak annyi, hogy ő is el van havazva. Pedig 35 fok van :) )

Baas!

Figyu mán, a 9-3-as Presszer-féle cikkből látszott, hogy a fazon egy halmozottan taz, én legalábbis nem lepődtem meg, hogy ilyen :)

baas Creative Commons License 2001.07.28 0 0 3515
páter:
SMSSED megkaptam...
Holnap de. bescannelem és elküldöm.
Ó ha tudnád mennyi munkám és dolgom vót a héten.. :D
Ma este meg kocsit waxoltam idáig...
Most tényleg hülye vagyok ???
A hood meg a roof van csak hátra...
Aztán jöhet a felnitisztitás.. :)
Aztán a kárpit tisztitás... :)
Ja.
A HOMASITa lassan belőlem fog megélni ha igy fojtatom....:)

Most már ideje aludni,...
A Bencének üzenem,hogy van számára egy tuti kis játékom. PAC MAN 3D a Hasbro Interactive-tól.
Hétfőre sütök neki 1 copyt.
Addig is pusz.

páter Creative Commons License 2001.07.28 0 0 3514
OFF

baas is mondjon le :)
Erre van időd, de a levelet azt nem tudtad elküldeni.

ON

Előzmény: baas (3513)
baas Creative Commons License 2001.07.28 0 0 3513
Hi!

Hát volt ma részem 1 kis nagy csalódásban!!!
Asszonnyal robogunk a Hungária krt.on a hullámvasút melletti részen a középső sávba...
mivel Zugló felé vennénk az irányt ki kell sorolnunk jobbra,ozt fel a felüljáróra stb...
Sorolnánk mi de dugó van ugyebár..
Baas erősen blinkel jobbra de semmi...
Senki sem akart beengedni..
ÁÁÁ egy 9-5 sötétkék fajta... usgyi előre ,azt majd észrevesz és beenged..
Mikor a 9-5 mellé értem azért lecsekkolom a fazont aki bent csücsül.Vazzeg profilból olyan ismerős,,,hmmm.. ez a Presser Pici NA!
INDEX INDEX jobbra jobbra.. semmi erőszak!!!
Türelem... .még mindig....még mindig...
Vazze nem látja,hogy egy tesó van előtte és el szeretné hagyni a pályát kifelé ???
Csak bambán néz előre és nem érdekelte,hogy mi folyik itt..!! Kezdtem bepöccenni....
Na nem mind ilyen gyorsan törpént mert adtam neki időt,hogy bebizonyitsa,hogy megérdemli azt az autót amit alá raktak de NEM!!!!
Nem volt oly kegyes és NEM engedett be!!!
Azt már amikor kezdett szűkülni a hely a biztonságos átsoroláshoz akadt egy autóhossznyi luk amin átkickownoltam magunkat és a madarat a Presser orra előtt!!! Szerintem elég közel volt hozzánk,hogy értsen a dologból.
Én nem ezt vártam egy ilyen kvalitású embertől!
Főleg ha ilyen autóban ül ,jobban figyelhetne egy kicsit a PR-jára NEM ??? Vagy az nem volt benne a SAAB user manualja-ban ,hogy a márkatársakkal szemben javallt a fokozott segitségnyújtás ???

Úgyhogy húztunk a toszba...

Egész du. ezen rágtam magam,mert bosszant,hogy nem vette észre magát...
Bezzeg a Gerendás Péter barátunk, biztos elsőre beengedett volna.
Lehet ,hogy át kellett volna orditani,hogy :ha most a Gerendás P. lenne mellettem ő biztos bla.bla..bla..
:-D

ui:
Mr. Presser Gábor. monyjon le! :DDD :)))
Vagy túl nagy jelentőséget tulajdonitok a dolognak???
Szerintetek???

Thom is maradt az, aki.

és

Én is...

ui ui:
Új facelift nem RULLA!!!
Most már elegem van a DAEWOO Lanosokból !
Egy kicsit távolabbról úgy néz ki a visszapillantóban,mint a 9-3 !!! Szemből értendő!
Már örülök előre,hogy TESÓ , erre egy koszos DAEWOO... Ekkor mindig elfog a rossz érzés.. :D
A Daewoo Lanos is monyjon le!!! :DDD

lp Creative Commons License 2001.07.27 0 0 3512
Na jó!

Bevallom, hogy a képek alapján nekem is jobban tetszett a régi (kivéve az a kép, amit belinkeltem) De majd meglátjuk élőben.

Törölt nick Creative Commons License 2001.07.27 0 0 3511
höhicsek!

Majd' egy hétre elmegyek nyaralni, oszt mennyit kell utána olvasni.... :)
Robogok tova kicsit naposabb területre, de mindenkit cupákolok, oszt jók legyenek!

Axa: SHS frissítés a jövö hét elején meglesz! A PAV-ról találam cikket (nahol? totalbike.hu... ;) ), de azért a többi kérdésre válaszohacc ám, nem haraxom meg... ;)

na byez
maratham
marathon
thom

korzo Creative Commons License 2001.07.27 0 0 3510
Engem személy szerint a hátsólámpája az Omegáéra emlékeztet. A régebbi NEKEM(!!!!!) jobban tetszett.

Az angollal kapcsolatban, pedig ha nem lesz jobb jelentkező, esetleg én, de nem vagyok szakfordító. (előbb be kell fejeznem az új JD prospektust)

KorZo, akinek csak meg van a veseköve :-((((

Előzmény: egoaxa (3509)
egoaxa Creative Commons License 2001.07.27 0 0 3509
Szerintem borzalmas az eleje.
Kár érte.

Más!

Ugy tűnik egyre jobb a viszony az angol barátainkal. (saab-900.com)
Mi fogjuk csinálni nekik a matricát és a pólót is.
Ezért jó lenne, ha amerikaiul is lenne info az oldalunkon. Tud valaki segíteni a fordításokban?

korzo Creative Commons License 2001.07.27 0 0 3508
Persze, persze.
De látni kell a képet (majd le estem a székről), amit megpróbálok levadászni a netről is(az 'am' honlapja most nem megy).
Egyébként véleményileg Blekkhez csatlakozom.

KorZo, aki védi 'igazát'

Előzmény: lp (3506)
BlackStar Creative Commons License 2001.07.26 0 0 3507
Na igen.
De mi is volt eddig a tipikus SAAB-orr jellemzője?
Hogy erőt sugárzó, nagy lökhárítója van, úgyis megfogalmazhatjuk, hogy az autó 'elkezdődik', tehát nem csak valami szejcsentós orrocska van elöl, hanem egy egyméteres betonkockatockos, aminek ráadásul nem is csak dizájnelem funkciója van.
Azzal, hogy elpasszátosították (ez azért mégiscsak durva kifejezés, mondjuk helyette az 'elmasszírozták' a lökhárítót :) ), ezzel az egyik ilyen ősi SAAB-elem veszett el...
Sebaj... Azértis szeressük... :))
Előzmény: lp (3506)
lp Creative Commons License 2001.07.26 0 0 3506
Mégegyszer, hogy jobban lásd.

lp Creative Commons License 2001.07.26 0 0 3505
Korzo!

Nyugodj meg, a 95 modellfrissítés azért nem szabta át annyira a formát, sőt egy kicsit figyelmetelenebb valaki észre sem veszi. Biztos a kép a szar.

Nézd inkább ezt:


Azért ez nem Nissan:)))

Előzmény: korzo (3504)
korzo Creative Commons License 2001.07.26 0 0 3504
láttátok az új autómotort?

két cikkecske is foglalkozik az 'új' SAABokkal. A 93-ról a már ismert kép meg egy amin egy elmaszkírozott teszautó van hátúlról (kicsit jettás, öö nem! ventós, mégsem ... megvan Borás ---sosem tudom követni, biztos nem vállalják az emlékeket :-) amibe a cik szerint a csúcsmotor a 2.2-es Opel lesz turbóval, több mint 200 LEvel. Ezen csak mosolyogtam, sok van még addig... Bár megjegyzem az AM kémfotói elég sokszor elég jók. Mármint a késszel összehasonlítva, de remélem itt nem.
Ami viszont SOKKOLT az 95 facelift képe (a motorokat hadjuk). Kicsit ferdén előről... esküszöm mint egy jó vágású NISSAN!!!!!!!!! ...talán primera vagy maxima...

Egy csoportásamat tudnám idézni (én legalábbis tőle hallottam):
"...ilyenkor látom, hová süllyed a világ"

korzo, aki olyan elveszett, hogy már nem is kiabál. (mármint a pusztába)

BlackStar Creative Commons License 2001.07.26 0 0 3503
Á, zsebből :))
Láttátok, volt 1 cikk a 2001. augusztusi A2-ben.
Az autóbiztonaságról van szó.
Érdemes megvenni :))
(2 oldalon keresztül a SAABról van szó.)
baas Creative Commons License 2001.07.25 0 0 3502
gagan:
kösz de ez még odébb van szerintem $okunknak :D

MiSa

qagan Creative Commons License 2001.07.25 0 0 3501
Sziasztok!

Van egy eladó autóm:

Saab 9-5 SE 2.0 ECO Turbo, 1. tulaj., 49e km, automata, ezüst metál, fekete bőr belső, 1998/06., 210 LE (chiptuning), ABS, pótféklámpa, vezető-, utas oldali és oldallégzsák, automata klímaberendezés, ködlámpák, fedélzeti számítógép, elektromos ablakemelők elől-hátul, CD-s audio rendszer, fa műszerfalborítás, gyári alufelnik, fűthető ülések, elektr. tetőablak, új gumik, vezetett szervízkönyv. Ára: 6.69 Mft.

Tel: 06-30-8533402

baas Creative Commons License 2001.07.25 0 0 3500
http://www.saabstuff.com

csak hogy ne tünjön el a topic...

lp Creative Commons License 2001.07.24 0 0 3499
Hmmm! '92-'98 meg '95-98' meg miegymás.

Baas a kis matamatikus:)))

Előzmény: baas (3497)
lp Creative Commons License 2001.07.24 0 0 3498
Csak, hogy tudd, az enyém már '95-ös modellév.
Másrészt ha már 9k, akkor legyél következetes, és a 900-as legyen 9d.

Szóval ami eszembe jut:
- nagyobb kerék-elfordulási szög, ami a rövidebb tengelytávval együtt=sokkal jobb fordulékonyság
- az üléspozíció a 9k-ban nagyon magas, nem lehet elég mélyre állítani - legelábbis a motoros ülést
- a külső tükrök a 9d-ben sokkal közelebb vannak a szemedhez, ezért abszolút holttérmentesek, a 9k nem ilyen jó
- a kapcsolók mindegyike a lehető legkönyebben elérhető ránézés nélkül is, még a rádió is, a 9k-ban már van néhány, ami messzebb van az ideálistól, bár mondjuk háromszor annyi van belőle:)))
- a 9d-ben van a csomagtartóban 12V-os csatl. aljzat, a 9k-ban nincs - legalábbis az enyéimben
- a 9k-ban nincsenek első-oldalsó tolatólámpák, bár a 9d-mben sincsenek bekötve:(((
- a 9k-ban a kürt működtetéséhez elég komolyan rá kell támaszkodni a kormányra, nem lehet csak úgy röviden ráduddantani valakire:))) a 9d-ben olyan mint a késben a vaj:))) bár lehet, hogy ez csak egyedi hiba
- és végül rossz helyen van a gyújtáskulcs!!!!

Előzmény: baas (3497)
baas Creative Commons License 2001.07.24 0 0 3497
lp:
mit értessz utolsó évjáraton?
a tied 94' ugye?
namármost a csiklámpás 9k '92-'98 ig zizegett...
szóval nekem az uccso évjáratok az a '95-98' ig.
Úgyhogy a tied nem az! Add el gyorsan mielőtt baj lesz belőle :)))
Szóval miben jobb az oldscool 900 mint a 9k ???
lp Creative Commons License 2001.07.24 0 0 3496
Rég volt már az, amikor telefonokkal játszadoztam. Kinőttem. Most inkább Saabokkal játszadozom:)))

Nem, még nincs képkeret, csak szeptember táján lesz meg a hely, ahova fel tudom tenni majd a képet. Akárhova nem lehet tenni!

Meghibásodások? Első kézből származó információk szerint - Dezső, Saab szerelő, tudod! - a legmegbízhatóbb Saab a mai napig is a 9000-es utolsó néhány évjárata - lásd enyém:))) - a 95-k sokkal megbízhatatlanabbak. Azt mondja, hogy az első szériás 95-ben minden második olajcsere alkalmával rögtön turbot is cseréltek:(((

Ha már a hibákról van szó, tudnék írni egy kisebb listát, hogy a régi 900-as miben jobb a 9000-nél. Mondjuk összességében meg sem közelíti, de azért van egy-két dolog. Csak ehhez kicsit össze kellene szednem a gondolataimat.

Előzmény: baas (3495)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!