Keresés

Részletes keresés

onobody Creative Commons License 2001.10.28 0 0 697
Huhh... , de sarkosan fogalmaztál kedves
LC , bár én sem narkozom , azért el
tudom fogadni ha valakit érdekelnek a
narkotikumok.
Lelke rajta!!
Az akaratgyenge még csak-csak , de mért
lenne lusta egy narkós?

Üdv Onobody

Előzmény: Lactarius Curtis (694)
mángorló Creative Commons License 2001.10.27 0 0 696
levedula: bocsi. csak volt egy régi topic amikor én kértem tanácsot és jól leugattál (fűszernövények termesztése 17.) ha meg jó helyet akarsz akkor őrség

volt régi haverom aki használta légyölőt, a tetejét ették meg, előtte beáztatták alkoholba. az adagolástól sok függ mert könnyű túladagolni...

egyébiránt elég sok hallucinogén gomba él még itthon, többek között a magic mushroom közeli rokona is. csak az a gond velük hogy pl az lsd-vel szemben elég kevés fogyasztói tapasztalat van... és könnyű elkúrni...

viszont sokkal kábítóbb élmény egy jó kis vargányást találni :)

Lactarius Curtis Creative Commons License 2001.10.27 0 0 695
Habár kevéssé kedvező esetekben Mártában is lehet gombát találni, én inkább Mátrafüred vagy Mátraháza környékét javaslom, főleg Gyöngyösről rendszeres a buszközlekedés (de Bp-ről is lehet próbálkozmi).

LC

Előzmény: mátrába (692)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2001.10.27 0 0 694
Idén ősszel már nem te vagy az első kábítószeres, aki e-mail-ben légyölő galóca lelőhelyért fordul(t) hozzám. Csak hogy elkeserítselek, szeptember-október folyamán legalább 3-4 teljesen különböző tájegységben találtam mázsányi légyölőt. Ellentétben veled, én nem vagyok hülye kábítószeres, ezért az összeset otthagytam. Az ilyen akaratgyenge, lusta emberektől undorodom.

LC

Előzmény: Ákosbudapest (691)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2001.10.27 0 0 693
A citromgalócában állítólag van egy bufotenin nevű anyag, amit amúgy a varangyosbékák bőre is tartalmaz, úgyhogy én inkább nem kezdenék bele a vacsorakészítésbe...

LC

Előzmény: K. N. Zordonbordon (684)
mátrába Creative Commons License 2001.10.27 0 0 692
Sziasztok!
Első alkalommal járok erre,és gondoltam tudnátok
segíteni.A Mártában szeretnék gombát szedni.
Segítenétek ha megadnátok helyeket vagy útvonalakat,
ahol érdemes keresni.Ha nem akarjátok elárulni
a konkrét helyeiteket az se baj.Csak nagyjából
adjatok meg támpontokat.Még valami.Jár-e busz
a Mátrában?
Ákosbudapest Creative Commons License 2001.10.27 0 0 691
Más...Hogyan lehet a legkönnyebben feljutni a
Pilisbe?Tavaly voltam és egy nagyon meredek,járatlan úton mentünk fel.Meg érdekelne
szedd magad tanfolyam Budapesten.
üdv:Áki
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.10.27 0 0 690
kifelejtettem, hogy senki sem evett még citromgalócát?
mert nem bolondgomba, mint a piruló sem.
csak arra volnék kiváncsi, hogy inkább hagyjam-e virítani, mert nincs benne semmi érdekes?
HELP!
Előzmény: K. N. Zordonbordon (689)
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.10.27 0 0 689
Hagyományőrző sámánkonyha? Azért nem mindenki éli túl :c((((
Előzmény: Ákosbudapest (686)
andreja Creative Commons License 2001.10.26 0 0 688
NemPilisben nem erdekel?
Előzmény: Levendula (682)
andreja Creative Commons License 2001.10.26 0 0 687
Alacsony áron nem érdekel: tanfolyam > szedd magad. Igy mar elotte is mindenfele valogatott elmenyekben lehet reszed, amikben utana mar nem biztos...
Előzmény: Ákosbudapest (686)
Ákosbudapest Creative Commons License 2001.10.26 0 0 686
Üdvözlök mindenkit.Budapesti vagyok.Légyölő galócát vásárolnék NAGYON magas áron.
lord Creative Commons License 2001.10.26 0 0 685
Kedves DömDöDöm

Veszel mzg. boltban vagy hobbikertész boltban (Hermész?) oltóanyagot, szerzel megfelelő fatuskót, követedet az utasításokat és vársz sokat. Aztán szerzel digitális fényképezőgépet és bepakolod ide a képek linkjét.
Közben meg - ha nem világos a használati útmutató vagy elcsüggedsz - megkérdezel engem :)

Ez egyébként amolyan rudacskás kivitelezésű oltóanyag volt, állítólag van másmilyen (folyékony) is, de azzal nem kísérleteztem. Itt említem - ha még nem tettem volna - az egyik házigazdánk a Hargitán rendszeresen elszórta a hirip spórákat a háza körül, a kertjében ( na jó, fél hegyoldalnyi méretűn) és láss csodát.

Előzmény: DömDöDöm (677)
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.10.25 0 0 684
Üdv!
A citromgalócát mennyire érdemes +kóstolni? Még nem ettem, de esetleg lenne néhány :c)
DömDöDöm Creative Commons License 2001.10.25 0 0 683
LEV! az első 5száz méter után ne csüggedj, menj tovább, ott lesz
Előzmény: Levendula (682)
Levendula Creative Commons License 2001.10.24 0 0 682
Akkor jól gondoltam hogy nem illik. Lemángoroltak. Különben keresem azóta is a saját tuti helyeket. Bocs!:)
Előzmény: mángorló (681)
mángorló Creative Commons License 2001.10.23 0 0 681
leventuja azt nem tudod hogy nem szokás helyeket kérni?
Előzmény: Levendula (669)
Salax Creative Commons License 2001.10.20 0 0 680
>Egy gombász kolléga tegnap szedett 3 kosár gombát az említett fenyvesben és környékén,
Nekem ezzel csak az a bajom, hogy mia zistent lehet csinálni három kosár gombával?
Egyrészt az ember nevü humanoid csak két, fogásra alkalmas végtaggal rendelkezik, és szinte látom magam elött a kollégát, amint jobb, és balkezében 1-1 , valamint a fogai közt egy harmadik kosárral ereszkedik le a hegyröl. Ezenkívül magam is szedtem már pupozott cekkernyit, és utánna három napig pucoltam, és tartósítottam. Ha félkosárnyit szedek, (na jó, kicsivel többet) akkor még aznap elkészükök vele, és 2-3 adag jut a frigóba is. Valamint hánynom kellett attól, ha a vizsgálóhoz hoztak munkásruhás borostás fazonok (staub lóg a szájba, erőteljes B-vitamin kipárolgás, esetenként tejsavas), két teli menekültszatyorral nagyőzlábat-földlabdástul (általában), gombapürével az alján.
Előzmény: Lactarius Curtis (672)
Salax Creative Commons License 2001.10.20 0 0 679
Kutyapszihológia - mélyanalizis. Csak haladóknak!

Nem szerencsés két vadidegen ebet a terepen összeengedni. Jobb esetben csak eljátszanak, ami rontja a keresőkutya teljesítményét is, és a tanulókutya késztetését is. Rosszabb esetben össze is kaphatnak, ("neveletlen" kölyökjószágnál ez gyakori) ami visszavetheti a tanulásban. Az ideális eset, ha az anya tanítja a kölykét, de ha ez nem adott, akkor is a tekintse az ifjonc alomfönöknek a másikat. (A falkavezér mindenképp a gazdi kell hogy legyen.)
Természetesen a nemek is számítanak. Az ivaros érett nöstények jobb tanítók, mint a hímek. Az ivartalanított nöstények viszont általában rosszabbak, de ez nem törvényszerü.
Tehát ha nem anya-kölyök áll fenn, mindenképp ajanlott szoktatni egymáshoz az ebeket.
Idős, ivartalanított nöstény-kölyök párosítás kontraindikált.
Ja, és az sem árt, ha a gazdik is el bírják viselni egymást :-)

Előzmény: onobody (664)
DömDöDöm Creative Commons License 2001.10.18 0 0 678
hogyne, el fog hízni a kutyád:)
Előzmény: onobody (657)
DömDöDöm Creative Commons License 2001.10.18 0 0 677
Kedves lord, el tudnád nekem mondani, hogy ezt hogy csináltad? egyszeruen gyönyöru!!!!! hogy kell gombat oltani?
Előzmény: lord (638)
andreja Creative Commons License 2001.10.18 0 0 676
Hetvegen gombakiallitas a Kerteszeti Egyetemen!
andreja Creative Commons License 2001.10.18 0 0 675
Az illeto egyszer talalt egy kiralyvarganyat, es azt a helyet megjegyezte GPS-ileg.
Aztan mostanaban megint arrafele jart, oda is ment a GPS segitsegevel, es megint volt ottan egy kiralyvarganya. Az egy kiraly gomba.
En nem sokszor talaltam olyat. De azokra a helyekre, ahol nott, GPS nelkul, vaksotetben is _nem_GPS_ pontossaggal_ (ertsd: annal jobb) visszatalalok. :)))))

Előzmény: lord (674)
lord Creative Commons License 2001.10.18 0 0 674
(A sokat emlegetett galóca levlistán azt írja vki, hogy GPS-sel szed gombát. Ez nem ér.)

Levendula Creative Commons License 2001.10.17 0 0 673
Nem is találtam sok-sok öreg gombán kívül semmit, de nem baj, vizslát futtattam legalább! Majd betanítom szarvasgombászni! :) LEV
Előzmény: Lactarius Curtis (672)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2001.10.15 0 0 672
Egy gombász kolléga tegnap szedett 3 kosár gombát az említett fenyvesben és környékén, beleértve 10 vargányát is, úgyhogy már nemigen maradt mit leszedni, attól tartok.

LC

Előzmény: Levendula (671)
Levendula Creative Commons License 2001.10.12 0 0 671
Köszi! Jelentkezem. Holnap szerencsét próbálok a Pilisben. LEV
Előzmény: Lactarius Curtis (670)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2001.10.11 0 0 670
A pilisszentkereszti fenyves ismert, de jó hely.
Tanfolyam jövő márciusban indul (februárban kell majd jelentkezni) az ELTE-n, illetve a Magyar Mikológiai Társaságnál is lehet érdeklődni.
üdv:
LC
Előzmény: Levendula (669)
Levendula Creative Commons License 2001.10.11 0 0 669
Sziasztok! Hétvégén voltam gombát szedni. Aztr hiszem megfertőzött a dolog. A Pilisben tud valaki jó helyet? (fenyves, tölgyes)? Gondolom modortalanság ilyet kérdezni, de hátha? LEV

...és jó tanfolyamot? Szeretem megadni a módját a dolgoknak.

Lactarius Curtis Creative Commons License 2001.10.09 0 0 668
Nem tudod "véletlenül", hogy a péntek-szombat-vasárnapi terepgyakorlat a Zemplénben pontosan hol lesz és kb milyen ellátásra számíthatunk?

Curtis

Előzmény: szilu4 (618)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!