Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

lenkeyb Creative Commons License 2001.08.02 0 0 3548
Halihó!

Megvan!
Tegyünk egy 9-3-as kaszniba 900-as motort stb. :0) (őőőő, hmm keresztbe)
Shirály!

Balázs

Ui: Nem mintha bajom lenne a 900-as kinézettel!!

lalcus Creative Commons License 2001.08.02 0 0 3547
Sziasztok
Ma voltam Popovicsnál.
Két hét múlva reményteljest alattam duruzsol egy kékséges kék Saab. Naggyon várom már!
Próbaút egyből Eszék-Zágráb, kis szünet, majd Szabadka, kis szünet majd Ungvár. Szeptember elején pedig Székelyöld. Várom már a próba napját!
h i r d e t é s
egoaxa Creative Commons License 2001.08.02 0 0 3546
aex!

Az a helyzet hogy a Polar zsebbe csúsztat egy kilencöt kulcsot, azért eröltetem a sajtóanyagokat. :o)
Különben csupán érdekesség képpen vannak kint.

De ha venné valaki a fáradságot és a régi 900asokról is küldene infót akkor azt szívesebben kiraknám.

Remélem lesz az is.

Előzmény: aex (3545)
aex Creative Commons License 2001.08.02 0 0 3545
axa!

komolytalan. 135 ekm meg a motorgeneral nem t`om hogy jönnek össze. Különben is, huszeves auto ennyi km-el.... bevasarloautonak hasznaltak?? 16 ezer schillingert civilizaltabb videkeken meg mar olyan is kaphato, mint az enyem ;)

mas: latom, az oldalbol Polar-sajtoanyag website keszül lenni. Nem t`om, ez a sok stupid ködharapas NIssan-kinezetu=, agyondragitott, sznob vallalkozoknak valo eldobhatoautokrol kit erdekel?? hacsak nem azert rakod fel, hogy örüljünk, *nekünk* jobb gepünk van, egy olyan korszakbol, amikor meg nem az szamitott, mekkora a ceg eves vesztesege. No mind1 :(

Előzmény: egoaxa (3542)
BlackStar Creative Commons License 2001.08.02 0 0 3544
Vovv! :)
Én meg találtam kicsit nyugat felé egy piszok jó éttermet (vagy inkább büfét), olcsó is, van is parkolója, meg jó a kaja (4. pont, Blxtr szempontból: sok!) :))
egoaxa Creative Commons License 2001.08.01 0 0 3543
Találkozók:

2001,09,15 szombat. Volvo találkozó.
Hivatalosan ugye még nem hivtak meg minket, de mi akkor is elmegyünk ugye? :o)))

Utána, egy "vidéki" talit szervezünk.
Taksony-Bugyi közötti út 6-os uton van egy tó. Egy strand és kemping. Water Park. http://www.waterpark.hu Állítólag állat.
A Lanciások 11-én csinálnak ott talit. Tesztelik a viszonyokat, ha bejön, mi is mehetnénk.
Mit szóltok?

egoaxa Creative Commons License 2001.08.01 0 0 3542
vérponty Creative Commons License 2001.08.01 0 0 3541
Hal,

Kicsit kiestem a topicbol> nyaralas, munkahely otthagyas, iskolapadba beules, stb.

De a Saab-om meg megvan 8-D.

Kicsinemu gazaim> hosszabb uton a fekolaj felmelegszik, a fekem levegosse valik, igy az M7en a mogottem haladok legnagyobb oromere allandoan probalgatnom kell, visszajott-e mar az ereje. A heten azert elviszem szerelohoz.

Mas> en csocsi autom> mult het csutortoken jottem vissza estefele a Balcsirol, es hat belefutottam pont az erdi emelkedonel abba a tropusi hiharba. Szitu> fuggonyszeru eso, 3 meteres latotavolsag, mivel oldalra lejt az ut, a kulso savban (a belsoben nem is mertunk menni a szembejovok miatt) legalabb 4-6 cm magas viz a jobbkereknel. Beszaras, halalfelem, miegymas. Az ujabbnal ujabb gepcsodak beakadtak, de MI nem> hosiesen helytallva felnyomultunk a domb tetejere, ahol mar jobb ido volt.

Ennyi. Mostanaban nem nagyon hasznalaom OT, garazsban all a baratnomeknel, en meg 16 orat tanulok naponta.

Az uj Saab miatt + ne bankodjatok. Oruljetek, hogy nekunk meg a klasszikusok jutottak/jutnak (Blekknek is fog, tudom). A kovetkezo legsaab almom egy 92-es CE. Akarhogy erolkodnek a gyarban, annal jobbat nem nagyon csinalhatnak...

vp

BlackStar Creative Commons License 2001.08.01 0 0 3540
Már keresem is a melót :))
Előzmény: korzo (3531)
BlackStar Creative Commons License 2001.08.01 0 0 3539
Nemis. Szegény BlackStar. :(
Előzmény: lenkeyb (3532)
BlackStar Creative Commons License 2001.08.01 0 0 3538
Hogy mit? Pl. dícséretet (mondjuk egy virtuális vállveregetést, jó? :) )
Ugyanis ez az igazi SAABos gondolkodás: az autó nem a formatervbe becsomagolt eladandó termék, hanem egy olyan eszkösz (ad absurdum társ), aminek a külsejét a belseje határozza meg.

Egy, kettő pedig ez egy fotósopp kép. Idemásoljam az Astra Coupé képét, vagy elhiszitek becsszóra? :))

Előzmény: lp (3537)
lp Creative Commons License 2001.07.31 0 0 3537
Persze, minannyian tudjuk, hogy a tendencia merre mutat, de azt sem lehet elvárni, hogy a mai napig mondjuk klasszikus 900-okat, vagy 99-est gyártsanak. Ugyanis akkor már rég megszűnz volna a SAAB gyár, mert kb. évi 1000 db-ot tudnának eladni. Globálisan.

Visszatérve a képre, ez még csak nem is tanulmány, hanem valami elvetemedett játéka. Szerintem ez az autó csak ebben az egy kép formájában létezik, és nincs tovább. Bele lehetne menni, hogy SAAB és TT felni között van-e, szerintem ehhez hasonló felnie csak az Audinak és az Opelnak van, (de lehet, hogy neked van igazad) vagy a lökháritó formája, vagy a teljesen opeles sárvédőszélesítés, ezekből semmi sem SAAB (szerintem) De ha jobban megnézed a hütőmaszkot és a rendszámtáblát - esetleg kinagyítod a képet - van valami hiba a látványban.

Szóval csak annyit, hogy kár ezekre a képekre veszetgetni a bosszúságot, ráadásul szerintem a SAAB igazi értéke nem a formaterv (húha, mit fogok kapni BlackStartól....) hanem az ergonómia és a belső hangulat, például.

Az meg, hogy hasonlít a Passatra... Szerintem a Passat hasonlít a SAABra:))))

Előzmény: lore (3536)
lore Creative Commons License 2001.07.31 0 0 3536
Én se hiszek abban, hogy a tanulmányok életre is kelnek, de bizonyos tendenciák azért nyomon követhetőek. A felni pl. a TT-s felni és a mezei saab felni között van szerintem. A design eléggé zömök, németes-audis. Globalizáció átka? Majd kiderül, de addig tessék beszerezni jófajta 900-as saabot, 700-as volvot...

A 95-ös nózijáról nekem pedig ugyanaz ugrott be, mint Blackstarnak. Persze aki még nem látott passatot, az könnyebben barátkozik az újjal...

Előzmény: lp (3535)
lp Creative Commons License 2001.07.31 0 0 3535
UGYAN!
Nem hiszek én ebben a képben sem! A rászervált hűtőmaszkon kívül ebben az autóban semmi sem SAAB. Legalább vették volna a fáradtságot, hogy egy tiszteséges SAAB felnit kopírozzanak át.

Tele van mindenféle média mindenféle új SAAB képekkel, aztán a 95 facelift-ről mégis csak a bemutatás után napokkal lehetett látni az első képeket.
Szerintem ez elgondolkodtató.

Előzmény: lore (3533)
lore Creative Commons License 2001.07.31 0 0 3534
Csak óvatosan!
lore Creative Commons License 2001.07.31 0 0 3533
Szervusztok,
hamár a passatos orrú 95 górcső alá kavarodott, akkor növelném a pesszimizmust a saabos tendenciákat boncolgatók agyában:


"Is this the car that will have Audi TT owners checking up on part-exchange values? Saab is hoping to boost its global sales with a totally new range of models that's set to include a top secret coupé."

Ezt az autoexpress-en találtam, szerintem elég sok idő megemészteni emészthetetlen.

lore

lenkeyb Creative Commons License 2001.07.31 0 0 3532
Ja!
Szegény lenkeyb...
korzo Creative Commons License 2001.07.31 0 0 3531
Tegnap láttam meghírdetve a Lendvai Gabi féle: SAAB Official Car-t (81. tag). :-( vagy :-)? (Blekk most húzz bele!!) De mi visz rá egy embert, hogy egy ilyen autót eladjon?... (vagy Gábor neked is a ház, mint Lenkey kollegánknak?)
Az ára, ha jól emlékszem 1,2 millió, de érdemben majd az érintett...

KorZo, aki nem válna meg az ő ezüst kétajtósától...

BlackStar Creative Commons License 2001.07.30 0 0 3530
Aex,

Thx :)
Drukkolok :))
Az m'r egy 1/10 LenkeyB autó lenne (amit azé' csak ne akarok szerválni, akármennyiért, csak nem tom miből :( )
:))

aex Creative Commons License 2001.07.30 0 0 3529
blekk!!

nem t`om, holnap megyek a bankba, majd megkerdem. Pesten biztos nem veszik be mar.

Egyebkent: hat hanytam egyet a 9-5 facelift-to=l. En nem ertem, hany evig jo volt a kromozott hu=to=racs, most meg elszabtak. hat utolag mar SAABhatjak :((( Hogy rairjak, milyen motor - vegül is rajöttek, hogy a vasarloreteget inteligencijaban felfele mar nem lehet bo=viteni, most probalkoznak lefele. (Ugye, Thom? :) Ez van, igy legalabb könnyeb lemondanom a 9-5-ro=l, ami *annyiert* szerintem egy nagy szar. Dehat ez maganvelemeny ;) Es meg mindig jobb, mint a többi szar, ugyanannyiert.

Tegnap elmentem a parkolohoz, beleszagolni egyet az autoba, mar hianyzott a svedautoszag :)) Pedig tegnapelo=tt mentünk vele 5-600 km.-t, es megis... Ezt nem lehet kölnisüvegben kapni? ;-)

Előzmény: BlackStar (3491)
páter Creative Commons License 2001.07.30 0 0 3528
páter Creative Commons License 2001.07.30 0 0 3527
Frankfurthoz részletek:

2001.szeptember 13-23.

belépö árak:
13-14 szakmai nap 80 DM
Napi jegy hétköznap (szept. 17-21) 25 DM
Napi jegy hétvége (szept. 15-16,22-23) 30 DM

Nyitvatartás:
Hétköznap 9-20
Hétvége 9-18,30

Távolság Budapest-Frankfurt kb. 1000 km (vissza ugyanennyi :o)

Lehet menni alvás nélkül (este indulás, reggelre érkezés, kiállítás megtekintése, este indulás vissza, reggelre érkezés), már próbáltuk, de nagyon fárasztó.

Vagy 1 kinti alvással. kb.50DM/kopf

Várom az érdeklödöket.

www.iaa.de

páter Creative Commons License 2001.07.30 0 0 3526
Szia Thom!

Az enyémen (a 79-es GLE) a légszürö bal (a vezetöi ) oldalon van elöl, lent. Hengerszerü. A csere nekem kb. 1/2 óráig tartott, nyakig olajos lettem. Szerintem még a gyári légszürö volt benne (tudod a 260 kFt-s autódoktoros szerviz után) :o(
Próbáld meg kicserélni. Jó érzés amikor kész vagy. (ha nem is olyan látványos, mint a vaxolás:o).

Más..

Én a magam részéröl autó mániás vagyok, ezért szeretnék elmenni a frankfurti autókiállításra. Úgy lenne rentábilis, ha 4-en vagy többször 4-en mennénk. Lenne kedve valakinek?

A végére egy kis sutka.

-Hogy hívják a buta indián nöt?
-??
-Szökenö szarvas.

Előzmény: Törölt nick (3518)
lenkeyb Creative Commons License 2001.07.30 0 0 3525
Jó reggelt!
korzo Creative Commons License 2001.07.30 0 0 3524
Mozgolódjunk, viccek:

Finn vicc:
* Pekka, milyen volt az idei nyár?
* Nem tudom, mind a két nap részeg voltam...

Rendőrségi kihallgatáson:
* Mit csinált a december 10-ről január 23-ra virradó éjszaka?

és a klasszikusok:

A rendőr vasúti jegyet vált:
* Egy retúrt kérek.
* Hová?- kérdezi a pénztáros.
* Na mégis, mit gondol? Ide vissza!


-Hogy csinal a szőke nő lekvárt?
-???
-Kinyomja a buktából.

korzo Creative Commons License 2001.07.30 0 0 3523
Hahó földi! Hát te még élsz?!

A te madaradat lehetett néha-néha látni az Egyetem sugárúton, vagy az egy másik volt?

Más. OF (ez egy félOFF)
Egy 'autópiacban' (nemtommelyikben,nemazenyémvolt)láttam Golf II kontra IV 40%os frontál egyenként 55-tel. Az eredmény, "a 11 éves kutató és fejlesztőmunka eredménye, hogy a IVben kis sérüléssel túlélték volna, a IIben meghaltak volna...", a kis ravaszok :-) azt kihagyták, hogy a II 850 kg míg a IV 1200. Ez azér' nem egy kategória.
O (félON)
KÉRDÉS: a Golf IV bevállalna-e egy vele közel azonos súlycsoportú 15 évvel korábbi fejlesztésű classic 900-at? :-)))))

KorZo, aki mindíg csodálattal tekint a marketingesek munkájára...(vagy csodálkozással?)
Tényleg ilyen buták az emberek?!!! (most nem a konkrét esetre)

Előzmény: trbvszkij (3521)
BlackStar Creative Commons License 2001.07.29 0 0 3522
Nééé!
Szija Trbvszkij!
Mizujs? :))
(Dossziém hogy van? :)) )
Előzmény: trbvszkij (3521)
trbvszkij Creative Commons License 2001.07.29 0 0 3521
Mint legtöbb szabadidővel rendelkező, elvállalom én is a fordítást. Pontosabban mit kellene? Felmérem az erőviszonyokat, mert azért perfekt messze nem vagyok:)

trbv

Előzmény: egoaxa (3509)
lp Creative Commons License 2001.07.29 0 0 3520
Azt pedig úgy látszik, hogy csak Te nem tudod, hogy a SAAB ellopta a DAEWOO designját:))))
Előzmény: baas (3513)
lp Creative Commons License 2001.07.29 0 0 3519
Baas, aki erősen idealista, de majd kinövi.
Ki mondta, hogy egy Saabbal jó modor is jár. Nincs olyan autó a világon! Sajnos.

Egyébként lehet, hogy Ö meg azt gondolta: "...hogy lehet az, hogy Saabja van, és mégis itt tolakszik, ahelyett, hogy a sor végére állt volna!" De ez nem valószínű:)))

Előzmény: baas (3513)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!