Keresés

Részletes keresés

peye Creative Commons License 2006.03.03 0 0 28

A Sirankó Ferinek Én adtam a Sír Kán becenevet, a tigris után, a hangja okán.

Megragadt rajta, és nem is haragszik érte.

A Sport Büfében pedig Én is ott voltam.

üdv: peye

Előzmény: hadihajos (27)
hadihajos Creative Commons License 2006.03.03 0 0 27
El nézést a helytelen dátumért, a szöveget előbb irtam és a fotón lévő dátumot csak a nagyitás után vettem észre. Mit tudtok a Tiborról. jelenleg mivel foglalkozik? Sirkövi (Sirankó) tudom még mindig ott van. Én 1989-ben jöttem el, de az ünepségeken és a nyugdijas találkozókon részt veszek. legutóbb is ott voltam a Sport büfében tartott év búcsúztatón.
Előzmény: Nán (23)
peye Creative Commons License 2006.03.02 0 0 26
Ez így igaz, de miután logikus volt, olcsó, és tökéletesen végezték a dolgukat, gondolom megtiltották Neki, mert 94-ben már nem láttam a birkákat!
Előzmény: Nán (25)
Nán Creative Commons License 2006.03.02 0 0 25
Azért a Dinónak a két birkája is sokat tett, főleg a kerítésen belül.
Előzmény: peye (24)
peye Creative Commons License 2006.03.02 0 0 24

AZ BIZTOS!!!!!!!!!!!!

Dínó megölte volna a katonáját, vagy az enyémet, mert állandóan tőlem kért kölcsön katonát, mert feadatot azt adtak neki, csak embert nem!

A szokásos: A terület, feladat marad, ill. több lesz, az emberek meg 1/3 annyian sincsenek, mint kellene!!!!!!

Előzmény: Nán (23)
Nán Creative Commons License 2006.03.02 0 0 23
A képen levő felirat szerint a kép 2003-ban készült. Ilyen nagy gyomosságot, gazt, fűvet 2001-ig nem lehetett látni a tároló helyeken sem.
Előzmény: hadihajos (21)
hadihajos Creative Commons License 2006.03.01 0 0 22
Tüzszerész munkavégzése a dunán
hadihajos Creative Commons License 2006.03.01 0 0 21
Naszádok solyán a kikötőben 2000-előtt
hadihajos Creative Commons License 2006.03.01 0 0 20
Az aknásznaszád tpikról értesültem erről a helyről mint öreg hadihajós örülök a helynek és érdeklődésnek.A flottila történetéből fotó azoknak akiket érdekel.akvárium hajó az AM-11 bőlilyen lessz a 12-es isakvárium hajó az AM-11 ből
Nán Creative Commons License 2005.12.04 0 0 19
Elnézést ! A cím helyesen: www.netlabor.hu/ roncskutatas
Előzmény: Nán (17)
Nán Creative Commons License 2005.12.04 0 0 18
No, itt még egy kép a múltból...
Előzmény: durumdara (11)
Nán Creative Commons License 2005.12.04 0 0 17

Ezt a képet a www.netlabor.hu/roncskutatás oldalon találtam, gondolom az AN-1 naszád miatt került oda.  (témakörök: Képgaléria: Haditechnika: Vizijárművek 9. kép)

A naszádot 2001. májusában a keceli hadtörténeti parkba közúton elszállították.

Nán Creative Commons License 2005.11.29 0 0 16
Szia! Az utóbbi években, évente nyár vége felé, szokták megtartani Újpesten a Flottillás-napot. Ilyenkor, nyílt rendezvény keretében látogatható a hadikikötő, bemutatnak néhány érdekes dolgot is. Ha megtartják ezt a jó szokást jövőre is, és ha megelégszel szerényebb látnivalóval, javasolom, figyeld az "Aknásznaszád" topicon folyó levelezéseket.
Előzmény: durumdara (11)
Sgt. Elias Creative Commons License 2005.11.29 0 0 15
A Temze-gátnál pedig egy Whiskey-oszrályú szovjet tengeralattjáró.
Előzmény: Devil 505 (14)
Devil 505 Creative Commons License 2005.11.29 0 0 14

Ahoy durumdara!

 

Magam is a HMS Belfast-ot javaslom Londonban. Júniusban volt szerencsém megtekinteni. Egy teljes napot simán el lehet tölteni rajta, benne.

Bár nem hadihajó, de kb. 30 percnyire van tőle a Cutty Sark teaklipper, nem szabad kihagyni. Levezetésképpen a Cutty Sark közelében van a Nemzeti Tengerészeti Múzeum. Csodás!

 

Üdv: Devil

Előzmény: durumdara (11)
st_patrick Creative Commons License 2005.11.22 0 0 13

Üdv Mindenkinek!

Mivel úgy látom hogy volt flottillások vannak itt, kérdeznék. Van-e bármilyen információtok a BN, VN, TN típusjelzésű naszádokról?

Köszönettel

stp

ppgman Creative Commons License 2005.11.21 0 0 12

Hat nekem New Yorkig kellett elmennem, hogy lassak ilyesmit: http://www.intrepidmuseum.org/

Itt ringatozik az Intrepid rep.hordozo, egy rombolo, es egy tengeralattjaro. is.  ELETRESZOLO GIGA-ELMENY!!! 

 

Es Londonban jarva nem hagyhattam ki ezt a szepseget:

http://hmsbelfast.iwm.org.uk/

A HMS Belfast azert nagy elmeny, mert nem csak a technikat mutatjak be rajta, hanem azt is, hogyan eltek/elnek az effajta hajokon a tengereszek. Viaszfigurak, hangszoron bejatszott zajok es hangok, nagyon jol meg van csinalva.

 

5-6 eve, flottillas katonakent meg hallottam, hogy nehany hajot atadunk a kozlekedesi muzeumnak, de nem tudom, lett-e belole valami.

Előzmény: durumdara (11)
durumdara Creative Commons License 2005.11.21 0 0 11
Sziasztok !

Mostanában sokat olvastam cirkálókról, csatahajókról, tengeralattjárókról.
Szeretnék élőben is látni efféléket.

Az a kérdésem, hogy tudtok-e múzeumokról, ahol megtekinthetőek az efféle csodák, vagy dokkról, ahol ilyeneket bemutatnak.

Akár külföldön, akár itthon, de nagyon szeretném megkapni a címeiket, link, vagy mail, vagy egyéb formában.

Írjatok !!!


Köszi: dd
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.20 0 0 10
a tüzszerész zászlóalj még él csak elköltözött.

szívesen venném ha 82-86 közöttiek jelentkeznének .

tud valaki tüzszerész topikot?
Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.20 0 0 9
2004-ben voltam a családdal megnézni a laktanyát,siralmas volt.
Előzmény: ppgman (3)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.20 0 0 8
én 83-85 között ismertem meg az Oroszt meg a Dienest akkor még alhadnagyok voltak,igaz minket csak akkor szekáltak amikor üti-k voltak mert én a tűzszerész zászlóaljban voltam honvéd majd szakaszvezető.

Szép emlékek,20 éve
Előzmény: Funk (5)
Nán Creative Commons License 2005.11.15 0 0 7
Nézzed meg az AKNÁSZNASZÁD topikot ! (1386. Pedrofon) A mai Metro-újságban rövid képes híradás volt az eseményről.
Előzmény: ppgman (6)
ppgman Creative Commons License 2005.11.15 0 0 6

tegnap csak a veget lattam egy hirados riportnak: bombakat emeltek ki a Duna medrebol, es az egyik AM-hajon Szollos Bela ornagy, vagyis mostmar alezredes nyilatkozott. (Hogy en mennyit pucoltam az "Oreg" nagy akvariumat annak idejen... Nem is beszelve az asztalarol, amit mindig vastagon boritott a morzsa es az Eros Pista :-))

 

Nem is tudom, voltak-e valaha az AM-ek ilyen eles bevetesen, van egy tippem, hogy ez volt az elso. Valaki tud bovebbet a tegnapi ugyrol?

Funk Creative Commons License 2005.10.10 -1 0 5
nyócvanhatban az orosz még csak főhadnagy volt,de a laktanyában a lagparasztabb,pedig voltak egy páran.
Előzmény: Törölt nick (-)
Stylist Creative Commons License 2005.10.03 0 0 4

"M-zárolták az összes AM-et, csak 1 maradt meg repi hajónak."

 

Kizárt dolog, ha csak nem az elmúlt napokban/hetekben történt! Ugyanis augusztus közepén még a saját szememmel láttam kettőt a Dunán, Visegrád fölött. Az AM-32 (?) ÓBuda volt az egyik, az oldalt mögötte jövő számát/nevét nem láttam...

Üdv:  

Előzmény: Törölt nick (1)
ppgman Creative Commons License 2005.10.03 0 0 3

Valakinek van infoja a Flottilla haza tajarol? Nyaron meg 3 aknamentesito alldogalt az obolben, de most szombaton mar egyiket sem lattam.

3 kis naszad van kint a parton, illetve egy feher-piros hajo horgonyoz az obol kijaratahoz kozel. Civil uszaly-tolohajonak tunik, mar amennyire ertek a dologhoz (azaz semennyire :-))

 

Flottilla kikoto, Ujpest, 2005-10-01
BadMoon Creative Commons License 2003.04.10 0 0 2
Igaz az a pletyka, hogy a Jégtörő-flotta is honvédségi állományba tartozott?
Előzmény: Törölt nick (1)
BadMoon Creative Commons License 2003.04.08 0 0 0
Nekem ugyan 0 közöm van a Flottillához, de kérdeznék. Aknaszedésen kívül milyen funkciót lát még el a fegyvernem, ill. mi lesz a sorsa? Egy időben nagyon rebesgették a megszüntetését.
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.08 0 0 topiknyitó
Hali!
Láttam, sajnos ilyen topic még nincs. Ha igen tárgytalan!
Mondjátok el élményiteket (persze csak a publikusokat). Katonatársak találkozóhelye!

Engem érdekelne:

-Mi van Orosz akkor:őrnaggyal ?
-Sirankó úrral: szerintem Ő (ért)értett legjobban a hajókhoz, hajózáshoz. Szerintem még a Székely Csumpinál is jobban. Emberileg is jól ki lehetett vele jönni.
- Mi van Mészár úrral ?
- Ki tud olyan bakancsot szerezni, amit az összes parancsnok 94'ben kapott
- olvastam, hogy Pánczél úr a flottilla KÁPOLNÁJÁBA szakrális céllal képet festett. Már kápolna is van ???? Esetleg pappal ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!