Keresés

Részletes keresés

Terus1 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 21947

Nagyon megköszönnénk, ha rákérdeznél tőle, és ha engedélyt ad rá, elküldenéd az elérhetőségét!

Előre is köszönjük!

 

Előzmény: Tojglius (21933)
hniko Creative Commons License 2011.01.26 0 0 21946

Ez ismerős ez nálunk is így van, volt eddig is :D, tényleg soha nem a teljes összeget tudta ő sem.... :D. Sejtettem, hogy a női fifika alatt ezt érted!;) Mindenesetre biztos nagyon jó utatok lesz, jó fogjátok érezni magatokat!

Előzmény: Times2 (21943)
Times2 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 21945

Szia!

 

Sokáig nézelődtem repülőjegy ügyben, végül is találtam egy nagyon olcsót. Másnak is ajánlom!

A Swiss Air bizonyos napokra oda-vissza útra 181.400 Ft-ért kínál jegyeket. Érdemes megnézni a honlapjukat.

Így választódott ki a május 07-15 közötti időszak.

A menetrend:

BUD 14.45 - ZRH 16.25

ZRH 18.50 - MLE 07.15

 

Visszafelé:

MLE 11.20 - ZRH 18.30

ZRH 07.30 - BUD 09.00

 

Így visszafelé sajnos egy éjszakát Zurichben kell töltenünk, de még így is megéri bőven az ára miatt.

Hidroplánt választottunk, nincs kedvem még 4 órát hajókázni, és szerintem a hidroplán izgalmasabb is.

Előzmény: hniko (21942)
jmp Creative Commons License 2011.01.26 0 0 21944

Szia!

 

 

Igen, azzal is mentem mar..

Előzmény: sasmoncsi (21938)
Times2 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 21943

Szia!

 

Az én férjem elől azért kell titkolni mindent amiért fizetni kell, mert zsugori :)

Ha megtudná mi mennyibe kerül, szerintem infarktust kapna.

Egyáltalán nem folyik bele a pénzügyi dolgokba, így tudom megcsinálni azt, hogy gyűjtögetek arra amit épp szeretnék.

Aztán mikor megvan közlöm vele is. Akkor már nincs mit tenni.

Viszont, mikor megkérdezi, hogy mennyibe került, egy kicsit füllenteni kell.

Így történt ez tegnap is, a valós ár töredékét mindtam csak, de így is órákig csak kapkodta a levegőt, és valószínű hogy ezt fogom hallgatni addig amíg el nem utazunk és utána is még hónapokig.

Ez van, de megéri!!!!

Előzmény: hniko (21941)
hniko Creative Commons License 2011.01.26 0 0 21942

Szia! Milyen járattal mentek? És speepedboatot vagy hidroplant választottatok?

Előzmény: Times2 (21940)
hniko Creative Commons License 2011.01.26 0 0 21941

Szia! Akkor végülis nem jártatok rosszul a vízibungival :) .

Jó öteletet adtatok a meglepetéssel, lehet hogy a szülinapján előveszem a prosikat és  megmondom, hogy ide megyünk.... ;) De mit szól a férjed hozzá, örül nagyon, vagy kicsit húzza a száját és mondja, hogy na jó....? :)

Tényleg meg volt az a "plusz érzés" amit vártál Maldívtól? Nem írsz részletesebb beszámolót az utatokról?Üdv.

Előzmény: kohsamui (21939)
Times2 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 21940

Szia!

 

Én már nem várok meglepetés útra, meglepem én magam :)

Hogy van ez a túlfoglalás a szigeten?

Én most épp azon aggódok, hogy az utazási iroda befoglalta a szállásunkat, de a szigettől semmiféle visszaigazolást nem kapunk?

Csak úgy megyünk és kész?

Valaki azt írta itt a fórumon, hogy a reptéren be kell mutatni hogy van foglalásunk a szigetre.

Most akkor hogy van ez?

Ha lefoglaltátok a szállást hogyhogy teltház volt?

Előzmény: kohsamui (21939)
kohsamui Creative Commons License 2011.01.25 0 0 21939

Szia!Mi jan.13-20-ig voltunk Sun-on.

A férjem is meglepetésnek kapta karácsonyra az utat.

 A 3. meglepetés útja volt már ez,mert kész tények elé kell állítani,

különben nem mozdulna a munkájától.

(Szeretnék már én is meglepi utat kapni!!)

Nagyon szuper volt minden.Vízparti bungit foglaltam,de telt ház volt és 3 éjszakát kerti bungiba kaptunk és 4 éjszakát vizi bungiban tölthettünk

ezért "grátiszban".

A borravalóval kapcsolatban csak annyit írnék,hogy adtunk a pincérnek és a takarítónak naponta 1-1 dollárt. Nem igazán voltak kedvesek a pincérek és a lassúságban felül múlják az átlagot.A Beach-bár 2 pincére kivétel volt!Kedvesek és "élelmesek" voltak.Kevés borravalóért lefelejtettek egy-két tételt a számláról,de ezt ők kezdeményezték,finoman.

 

Előzmény: Times2 (21920)
sasmoncsi Creative Commons License 2011.01.25 0 0 21938

Szia jmp !

 

 

Emirates- el mentetek?

Előzmény: jmp (21934)
jmp Creative Commons License 2011.01.25 0 0 21937

Szia :))

 

Jaja a hiltonon en is beleszaladtam egy nagy orosz turista csapatba.. senkinek nem kivanom..

Előzmény: Tojglius (21933)
jmp Creative Commons License 2011.01.25 0 0 21936

Re )))

 

 

nemigaz, kijon a repteren levo szalloda eleg olcso :)) annak is van tengerpartja.. :)) en mar vettem ki ott szobat.. jo a masszazs is itt :)

Előzmény: ozik (21930)
jmp Creative Commons License 2011.01.25 0 0 21935

Szia!

 

A legjobb dolog amit tehettel :)) En ugy szoktam a menyaszonyommal kozolni az ilyet, hogy nah asszony 5 perced van, hogy bepakolj mert indunlunk.. ilyenkor tiszta ideg :))) de akkor is csak 5 perce van :))

Előzmény: Times2 (21920)
jmp Creative Commons License 2011.01.25 0 0 21934

Szia!

 

Én már mentem bécsbő dubaiba.. a 4,5 ora az elviselheto azon a nagy repteren a 7 ora egy kicsit sok, plane hazafele, de megeri hidd el :))

Előzmény: sasmoncsi (21922)
Tojglius Creative Commons License 2011.01.25 0 0 21933

A felkapott sziget egyetlen esetben lehet gond - ez az én vesszőparipám :D - sunon pl könnyen beleszaladhatsz egy "vidám" orosz turnusba akik nem tisztelnek semmit és senkit...ezért érdemes kevésbé felkapott szigetet keresni vagy olyat ahol köztudomásúlag kevés az orosz (és szégyen, de a nekünk pl a magyar is, mert nagyhordában az is veszélyes lehet, mi szeretjük elkerülni... bocs mindenkitől, de anno pl leírtam azt a kevés magyar élményemet meerun és a hazafelé repülőn, elkeserítő és nagyon 'ciki" volt)

 

Ezek meg olyan infók amit a nagyok elhallgatnak előled (ahogy pl egy olcsóságnál is elfelejtik mondani, hogy ja azért mert épp felújítják a sziget egy részét)

 

A DMC HorváthRobi emiljét meg tudom nézni holnap délelőtt (a mh-i gépemen van meg az új hivatalos mailcíme, itthon csak a privátját tudom, azt nem adnám ki az engedélye nélkül :D) és ha gondolod rákérdezek nála (úgyis kell beszélnem vele a vócserek meg vízumok miatt :D) és utána max megírom az elérhetőségeit a privát méledre ami itt látszik a nicked alatt...

 

De itt elérhető elég gyakran az araamus srác (gondolom srác :D) is, ő is bizton segít szívesen és neki is "jó híre" van :D

 

 

A hirdoplán nem repülés hanem vmi egészen más, nagyon vicces élmény, gyönyörű látvány és abszolut nem olyan a veszélyérzet mint egy nagygépen, mert "földközelben vagy" így nem veszik el a "talajérzedet" másrészt látod a pilótát és hogy mit csinál (amivel nem mész semmire, de látod... és ez sztem megnyugtató érzés )... :D :D

Meg sztem egy 14-16 órás út után már nem számít az a félórás repcsi (de ha helyette két órát ülsz egy seggszétverő speedboaton az viszont igen... :D)

de ha a repülést nagyon nem bírod és amúgy is beiszol vagy benyugtatózol hozzá akkor nem akarlak rábeszélni... :D

Előzmény: Terus1 (21931)
FMKinga Creative Commons License 2011.01.25 0 0 21932

Szia

Mi már voltunk ezen a szigeten .. mire lennél kiváncsi?

K.

Előzmény: Pindurio (21924)
Terus1 Creative Commons License 2011.01.25 0 0 21931

Minket sem zavar ha felkapott a sziget.

Igazából a kérdésem legfontosabb pontja az utazási iroda (a megszakításos út miatt) azon belül az általad ajánlott kicsik.

Az ár "másodlagos". Természetesen ha valamelyik szigetbe/ajánlatba beleszeretünk, akkor kifizetjük az árát.

Az igazság az, hogy a hiydorplánt miattam kell mellőzni, én vagyok aki nem rajong a repülését! :-((((

Előzmény: Tojglius (21929)
ozik Creative Commons License 2011.01.25 0 0 21930

Terus

1 millio fejenként? Mert különben igaza van Tojgilusnak nem jön ki 2 hét ennyiből.

Előzmény: Terus1 (21928)
Tojglius Creative Commons License 2011.01.25 0 0 21929

Ha "félúton" megszakításos akkor valóban dubai vagy doha (qatar jobb, mert bp- indulás de ha jól tudom rossz a hazafelé csatalkozási idő, emirates csak bécs vagy nem egy átszállás hanem kettő mondjuk dohában meg mégvalahol)

 

Szép tengerpart kb minden szigeten van... :D Ebből nincs gond... HA nászutas dolog akkor kissebb kevésbé felkapott szigetet keresnék, pl dhonveli és elfelejteném a sun-fun-meeru-t amik a legnagyobb szigetek (bár arányaiban nem túlterheltebbek a többihez képest ezek sem)

 

Hidroplánért sztem kár (hihetetlen élmény), de ha ennyire nem szeretitek a repülést akkor kár beszélni róla

 

De ha egyedi igényeid vannak akkor BIZTOSAN ne nagy irodával menjetek mint nekker-kvesztor-budivár, hanem a felsorolt kicsik valamelyikével! De sztem két hét 1mioból nem fog kijönni... De a kicsit ki tudják Neked variálni, hogy mi férhet ki belőle úgy, hogy a legjobban járj...

Előzmény: Terus1 (21928)
Terus1 Creative Commons License 2011.01.25 0 0 21928

Szia!

 

Köszönöm a hozzászólást!

Amit szeretnénk: megszakításos repülőút (Dubai v. Doha), kb 2 hét nyaralás, szép tengerpartú (pl: dús növényzet) szigeten (nem vagyunk nagy búvárok), max 30 perces hajóút (hydroplane kilőve), február vége - március eleje, az összeg: 1 mft környéke.

Extra kívánság: nászúthoz dukáló bungaló :-), esetleg all inclusive ellátás.

Előre is köszönjük!

Előzmény: hniko (21901)
Tojglius Creative Commons License 2011.01.25 0 0 21927

Sasmoncsi, ennyi várakozás elég idegölő lesz... az odafelé 4 óra még épp határeset, a hazafelé 7 viszont kemény lesz... kb annyit tudtok tenni, hogy eldőltök vmi lábtartós széken a reptéren és próbáltok aludni egyet, mert ha 2x körbejárod se telik el több 3 óránál "kényelmesen"...

 

Somi: "elég frissen" alakult a cég (dmc = destination management company asszem :D), mi decemberben a srácnál (Horváth Róbert) még volo szinekben kezdtük el a nyaralás tervezését, időközben jelezte, hogy a társa "kivásárolja" az ő részét és most az új cégénél mi kaptuk az első számlasorszámot, mert ezt az utat már áttette ebbe a cégébe!

 

Itt kizárólag ilyen egyedi szervezésű utakkal akar foglalkozni, mint egy maldív vagy bármi hasonló (és bonyolultabb)... 

Nekünk most egy olyat rakott össze, hoyg 3 nap hongkong, 3nap kambodzsa 7nap samui, repjegyestül szállásostul kambodzsában privát idegenvezetőstül... mi mondtuk meg, hogy kb mennyink van, kb milyen szállásigényünk és kb mit gondoltunk megnézni, ő segített, hogy hova hány napra érdemes, milyen járatokkal lehet utazni, melyik miért jó/oldó/rövid stbstb most kb 100 váltott mailnál tartunk :D 

somi55 Creative Commons License 2011.01.25 0 0 21926

Jól írtad a nevet?

A google nem ismeri.

Előzmény: Tojglius (21903)
BodiZ Creative Commons License 2011.01.25 0 0 21925

Szia Vidor367! Sajnos személyes tapasztalatot nem tudok írni, mert én febr 5-én megyek, de utána szívesen írok az Aeroflotról, annyit tudok, hogy Moszkváig a Malév megy, onnan pedig ÚJ gépekkel repülnek Malera. Akik eddig voltak kint azok dícsérték. Szerintem nincs ok az aggodalomra, a robbantás meg valóban olyan, hogy bárhol lehet....

Előzmény: Vidor367 (21913)
Pindurio Creative Commons License 2011.01.25 0 0 21924

Sziasztok!

Mi Chaaya Islandra megyünk a párommal március elején. Van esetleg ezzel a szigettel kapcsolatban élményetek vagy tanácsotok? Előre is köszönöm. Szép napot!

TTPSP Creative Commons License 2011.01.25 0 0 21923

HY!

Mi holnap indulunk Emirates: Bécs- Dubai- Colombo(8éj)-Male(1éj)-Sun(5éj)-Male- Dubai-Bécs

a várakozás nem rövid, de azt olvastam, hogy a dubai reptéren fel sem tűnik.

A jegy 204.000.- nem túl rossz, szerintem. Nézz utánna, hogy ki lehet e menni a városba (vízum kell az tuti) nekem már nem volt időm rá.

Beszámolómat megírom.

sasmoncsi Creative Commons License 2011.01.25 0 0 21922

Sziasztok !

 

SEGÍTSÉGET szeretnék kérni !

 

Van valakinek tapasztalata az EMIRATES ( Bécs- Dubai- Male ) járattal? Ezzel megyünk március 3.- án és eléggé rosszul hangzik a kifelé 4,5 óra hazafelé pedig a 7:10 perc várakozás Dubai- ban.

 

hniko Creative Commons License 2011.01.25 0 0 21921

Milyen igazad van! Ismerősek ezek a gondolatok....

Előzmény: Times2 (21920)
Times2 Creative Commons License 2011.01.25 0 0 21920

Évek óta nem sikerül semmire rábeszélnem. Muszáj kész tények elé állítanom, különben nem mennénk sehova.

Így voltunk eddig minden utazásunkon.

Na és persze egy kis női fifikával :) Nem kell nekik minden részletet tudni :)

Előzmény: hniko (21919)
hniko Creative Commons License 2011.01.25 0 0 21919

Szia! Hát nem semmi :-), majd meséld el mit szólt hozzá a férjed! Én nem győzöm rábeszélni az útra, lehet nekem is ezt kellene csinálnom, befizetni és kész. :-)

Előzmény: Times2 (21918)
Times2 Creative Commons License 2011.01.25 0 0 21918

Sziasztok!

 

Új vagyok a fórumon, vagyis eddig csak olvastalak titeket kb 1 éve.

Mára az lett a helyzet, hogy annyira magával ragadott a sok beszámoló és élmény, hogy nem tudtam tovább várni. Ma befizettem egy maldív útra. El sem hiszem, hogy belevágtam, a férjem nem is tud róla. Meglepetés lesz, remélem örül majd.

Május elején megyünk Sun-ra. Ha visszajöttünk szívesen beszámolok róla. Nagyon-nagy segítségemre volt a fórum, úgy érzem hogy sok mindent tudok már a Maldív szigetekről és nem megyünk felkészületlenül. Ezúton is köszönöm mindenkinek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!