Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

aex Creative Commons License 2001.08.28 0 0 3844
vp!

ismero=s a szindroma :)) erro=l az oldalrol egy kb. az en autommal egyido=s 1.3-as Opel Kadetthez van szokva a lady, ami persze az Opel es a SAAB termekek közötti mino=segkülönbsegek temajaban is sok erdekes megallapitast hozott ki belo=le :)

Eleinte en is szaguldoztam persze, csak mar nem latom az ertelmet. Vegül is, ugyanoda erek lassaban is, csak nem ugyanakkor :) Legalabb annal többet ülhetek a kisautoban :))

A csinkvecsentot (az autot, nem a korszakot ;) csak arrol az oldalarol ismerem, hogy nemreg beletolattam egybe parkolas közben. Addig nem is tudtam, hogy van olyan, hogy perforalt auto!! Made by TetraPak :))

Előzmény: vérponty (3843)
vérponty Creative Commons License 2001.08.28 0 0 3843
Korzo,

tedd fel a maradek kepeket is, leccci. Igy meg tudom mutatni masoknak, milyen kocsim van 8-D.

aex (ha jol emlexem)

turbogirl... Hm. A 7vgen hagytam, hogy a baratnom vezesse a szemem fenyet (en enyhe alkoholmergezes tuneteivel az anyosulesen), hat... 2-3-4 fokozat vegig kihuzva turboba. Sebesseg rullla. Szinte sajnalta, hogy hazaertunk.

Mindjart felebredtem. Mondtam, semmi baj, de most egy hetig nem eszem, hogy a fogyasztast (84, ohne katalizator, kezivalto) valahogy kompenzaljam. Mentsegere legyen mondva, hogy fiatcsinkvecsentoban tanult vezetni, most egy vwventot nyuzogat.

hali,

vp

Előzmény: korzo (3842)
h i r d e t é s
korzo Creative Commons License 2001.08.28 0 0 3842
Nem. Sajnos nem kaptam meg a listát :-(

Ne bántsatok, ez volt az első képem digitálissal (céges). Ezér' bosszúból nesztek mégegynagy! Csak azér', hogy véletlenül se tudjátok meg milyen felnim van. :o))
Van még négy kép ezeken kívül, úgyhogy vigyázzatok mit írtok! :-)

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: BlackStar (3840)
nippon Creative Commons License 2001.08.27 0 0 3841
hali köszi az okítást lassan képbe jövők,

Axa
Sajna a tervezhető költségekről én sem kaptam semmi tájékoztatót, bár pár adatot találtam a honlapon :-(
HA valaki kiszámolta mán mennyiből lehet megúszni egy ilyet akkor érdekelne a végeredmény.
LG

Előzmény: lp (3839)
BlackStar Creative Commons License 2001.08.27 0 0 3840
Nna, akkor a következő:

Axa!

Figyu, van valami érdekesem, majd mutatom. Kafa. :))

Végülis ezzel a cseh talival mi a kotta? Ha addigra sikerál valamilyen módon beváltani a vagyonomat, lehet, hogy csatlakozom (Blee! Ladával :))) )
Aztán készülget egy indekszes tali is, szerintem tegyük tiszteletünket :)

Aex!

Mostmár télleg vissza kéne adnom a könyveidet :)))
Egyébként meg jobbulást a kisótónak, láttam Popovics bácsinál

KorZo!

Figyumán, megkaptad a rencámos listát?

lp Creative Commons License 2001.08.27 0 0 3839
A rántópad egy olyan szerkezet, ami ha átmész rajta, akkor oldalra elrántja a hátsó kerekeket, ezzel előállítva a megcsúszást, segítve ezzel az autód viselkedésének megismerését veszélyhelyetben, de biztonságos körülmények között. Előfordulási hely: különböző vezetéstechnikai pályák pl. újpesti Autóklub pálya.
Előzmény: Törölt nick (3836)
lore Creative Commons License 2001.08.27 0 0 3838
Valóban gyönyörűek ezek a felnik!
Előzmény: korzo (3832)
nippon Creative Commons License 2001.08.27 0 0 3837
Még mindig kukának érzem magam!!!
Nektek nincs gond a frissítéssel?!
Előzmény: Törölt nick (3836)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.27 0 0 3836
a rántópad? arról én is csak olvastam (Autós szégyentábla topic). a rázópad a szervíz 5lete volt.
Előzmény: nippon (3835)
nippon Creative Commons License 2001.08.27 0 0 3835
Sziasztok,
Köszönöm a válaszokat,
Thom
De a rántópadra gondoltam, viszont erről a buliról nem villágositottál fel?

Baas
És mind ezt hol sikerült összeguberálnod?

Előzmény: baas (3827)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.27 0 0 3834
nem nagy, szép (pláne a felnid! ;) )
Előzmény: korzo (3833)
korzo Creative Commons License 2001.08.27 0 0 3833
Ááááá sikerált. Írásbeli válveregetés magamnak.
Bocsi, hogy ilyen nagy de nem'tom hogy kéne lekicsinyíteni, vagy eleve kicsit kell beszúrni?
Előzmény: korzo (3832)
korzo Creative Commons License 2001.08.27 0 0 3832
Na most megpróbálok saját képet felrakni:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

korzo Creative Commons License 2001.08.27 0 0 3831
Ilyesmi járt nekem is a fejemben...
Én is más vagyok mint a többi autós. Thom is más. Aex is más. Mi mindannyian mások vagyunk a többihez képest, de akkor mások vagyunk-é egymáshoz képest?...

KorZo, aki már maga se érti mit írt ide... :o)

Aex, a turbo nem dísznek van az autón. a használatáról érdeklődj Lenkey kollegánknál! :-)))

Amúgy sose értettem az újságírókat. Miért olyan nagy baj az, hogy egy autóban a motor kétféleképpen viselkedik (turbósoknál, meg pl Honda VTI). Legalább eldönthetem, hogy takarékoskodom vagy haladok, mindezt csak a váltási pontok változtatásával. Persze, jó a vízszintes nyomatékgörbe (pl.: Saab 2,3 Aero), de ilyet elég nehéz csinálni. A baj akkor van ha hullámos (ezt az Opelek tudják produkálni, de azok egyébb aljasságra is képesek. Tudok példát is de az már nagyon OFF).

Előzmény: aex (3830)
aex Creative Commons License 2001.08.27 0 0 3830
yeah, nem rozsdallik. csak ahol fembo=l van.

turbo alacsony fordulatszamon?? ammeg minek?? nem stoplight-racingre van kitalalva.
Ez a baj a tudatlanokkal (többek között). Azt hiszik, hogy a turbo azert van rajt, hogy szethajtsuk az autot.

Nem megy, rozsdasodik, nem baj, azert szeressük :))

Szeretlek, Thom, az ilyen idezetekert! Annyira mas vagy, mint a többiek!! :))))

Előzmény: Törölt nick (3824)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.27 0 0 3829
ugye te is érzed, hogy ilyenkor nem fogom átolvasni a topicot, hogy valaki K.e. 130-ban beírta-e... ;)
Előzmény: korzo (3826)
aex Creative Commons License 2001.08.27 0 0 3828
nippon!

orszaguton kevesebbet valamivel, de nem nagyon volt alkalmam merni. Autopalyan jön ki a 7,5 azt sokat mertem a Becs-Bp viszonylatban. 87-es (86 szeptemberi) K-Jetronicos 8szelepes intercooleres katalizatoros turbo, kezi valtoval es kb. 300ezer km-el. Tudomasom szerint minden eredeti rajta, ezert is lep meg a sok turbo stb. cseres "alkalmi vetel".

Hozzateszem, ugy szoktam menni, hogy a turbo a 300 km-es ut alatt be se kapcsol. "Realis SAABos" fogyasztasi adatokat inkabb a baratno=m produkal, aki autopalyan nem nagyon lassul le 180 ala :)) turbogirl :)) Majd megkerdem.

Előzmény: nippon (3805)
baas Creative Commons License 2001.08.27 0 0 3827
baas nen ért semmihez, mert szakbarbár de azért
érdekli őt az automobil.
Csak jók az információforrásai. :D
Hétvégén sikerült összebányászni nekem írd és mond.:
- 1 db visszapillantótükröt (a gömbcsukló már kikopott az előzőben és sosem arra állt amerre kellett volna.)

- 1 db gyári bontott tanksapkát (benzinszag eliminated !!!)

- 2 db ütköző gumibolhát (a tanksapka zárófedélhez ,mert nekem ott hiányzott és koppant a műanyagon :D )

in progress...

1 db bal oldali hátsó üléstámlasort tartó bizbaszt.(nekem letört)

1 pár hácsó(ezt hívják szóalkotásnak) sárvédőgumi.

korzo Creative Commons License 2001.08.27 0 0 3826
Hmmm. én ezt már láttam valahol. Mintha ezt már valaki beírta volna :o)
2074 hozzászólás most kb. a 36. oldalon van.

KorZo, aki nem szívesen emlékszik vissza arra amikor a leg... vitát provokálta ki a topicból.

Előzmény: Törölt nick (3824)
korzo Creative Commons License 2001.08.27 0 0 3825
Áááááá dehogy. Az én SAABom mindíg is injektoros volt, csak a családban nekünk csak kétféle auto van dízel, meg gázosított -innen a tapasztalat. Kb. 8 éve járunk gázzal. Az első autómba, egy '83 Mitsu Coltba '95 őszén került bele a gáz (ez karbis), akkor volt benne 110 ezer km. Őt 98 őszén 200 ezerrel az órájában cseréltem fel a SAABra (most a nővéremé és 240 ezer körül jár :-) Azóta SAABizom, szinte az elejétől fogva gázzal.

KorZo, aki csak környezetvédelem miatt jár gázzal (de ez nem igaz :o) ).

Előzmény: nippon (3803)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.27 0 0 3824
háhááá, mit találtam... Idézek egy '96-s Autópiacból (használt autók):

"Aki ilyen autóból száll ki, az már megjelenésével leteszi névjegyét. Ö olyan ember, aki más mint a többiek. Fogékony a müszaki dolgok iránt, nagy súlyt helyez a biztonságra és a tartósságra. Számára at ergonómia és a funkcionalitás határozza meg a formát. Nem néhány évre, hanem hosszabb idöre választ magának autót. Erre a kocsira fokozottan igaz: mutasd az autódat,megmondom ki vagy. ..."

ami azért aranyos volt, az az utsó mondat:
"Hála a jó korrózió-védelemnek, rozsdásodás ennél a kocsinál nemigen fordul elö" :))))))))

a turbósról annyit mondanak, hogy alacsony fordulaton kimondottan gyengusz.... Turbósok, hözöngjetek! :)

maratham
marathon
thom

Törölt nick Creative Commons License 2001.08.27 0 0 3823
odamész, ráteszik, megrázzák, elmész.

:))))))))

de nem a rántópadra gondoltál?

Előzmény: nippon (3822)
nippon Creative Commons License 2001.08.26 0 0 3822
Miről szól ez a rázópados buli?
lp Creative Commons License 2001.08.26 0 0 3821
Baas!

Fenn van a kép a falon. Igaz, hogy még csak ideiglenes helyen, de azért büszkén lóg:)

Törölt nick Creative Commons License 2001.08.26 0 0 3820
mink van? :)

adalék még nincs, nem volt idöm elmenni bótba, meg hát elég húzós árakat csöppentettek ki a honlapjukra...

apropó: BAAS! vettél nekem ápolási célokra valókat??? Vigyázz, mert holnap felhívlak... ;)

Előzmény: nippon (3818)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.26 0 0 3819
mivel most volt rázópadon az autóklubnál az ótóm, én bevállalnám, mer' kicsit az esély, hogy szétesik a Drága :)))
Előzmény: lp (3817)
nippon Creative Commons License 2001.08.26 0 0 3818
hali,
Ez a vacak oldal nem frissit én meg it várok a sűlt galambra várva, holott már rég reagáltatok csak ez a fránya oldal... :-(
Megnézem a linket amit írtál (prolong) Nektek már van?
lp Creative Commons License 2001.08.26 0 0 3817
Most olvastam a topicban, hogy ?klub meglátogatott egy vezetéstechnikai pályát, és csoportosan próbálták ki a rántópadot, meg társait. Szerintem ez egy ragyogó ötlet, nem kéne követni?
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.26 0 0 3816
val'szeg a csoportos kedvezmény nem fog menni. De a hely, mint írtam, a UNIX trade, illetve ha elmész a www.prolong.hu címre.

(most nem linkelem be, mert ezt el szoktam bakni :) )

Előzmény: nippon (3815)
nippon Creative Commons License 2001.08.26 0 0 3815
Köszönöm a kimerítő válaszokat!
A prolong áráról és beszerzési helyéről is tudtok bővebbet. Esetleg ha többen vennénk valami kedvezményt is ki lehetne csikarni???

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!