Keresés

Részletes keresés

Tybald_ Creative Commons License 2020.08.13 0 0 80161

Szerencsére este botlottam bele, de így is ütött:)

https://www.facebook.com/ingekmeretre/

 

Előzmény: Hepci (80160)
Hepci Creative Commons License 2020.08.13 -1 0 80160

P. Anna is elhitte, MBT-hez hasonlóan, hogy ő már akkora gasztroisten, hogy az Index hátszele nélkül is életképes a projektje.

Aztán kiderült, hogy nem.

Nem ismerem őt egyáltalán, de biztos vagyok benne, hogy számos egyéb tevékenységben (pl. motorozás, hónalj-epillálás, szopás, shoppingolás, etc.) maradandóbbat képes alkotni, mint a gasztronómiában. :)

Előzmény: BZoltan (80158)
kifli Creative Commons License 2020.08.13 0 0 80159

Engem hamar kitiltottak a malackarajrol. Monnyuk megerdemelten...

Előzmény: BZoltan (80158)
BZoltan Creative Commons License 2020.08.13 0 0 80158

Én ennyire nem ismertem  Péter Annát... az amit művelt az egész egyszerűen irgalmatlanul égő kóklerség volt. És erre a balfaszra bízta az Albert az gasztro rovatot. Ami számomra azóta is talány. Talán az volt az indok, hogy a malackaraj blogot nagyon sokan olvasták. De az a blog az tényleg vegytiszta kamu volt.

Előzmény: Hepci (80157)
Hepci Creative Commons License 2020.08.13 -1 0 80157

Azért a két projekt között elég nagy volt a különbség, a Malackaraj színtiszta PR.

A Péter Anna valószínűleg maximum egy zsíros kenyér - pörkölt - kakaós csiga (a Sparból) menüsort lenne képes elkészíteni.

Előzmény: BZoltan (80156)
BZoltan Creative Commons License 2020.08.13 0 0 80156

Igen, nekem is ez vol a benyomásom akkoriban. Mondjuk Molnár Bénél engem lényegesen jobban idegesített a Péter Anna jelenség aki ugyanez a műfaj volt motoros vagány csak arculattal.


Egyébként csak halkan jegyzem meg, hogy szerintem a bor világában is megvoltak ugyanezek a szerepek és ott is illet beállni a sorba, hogy a kánon szerinti félisteneket felszopja mindenki... aki pedig merészelt kiállni a sorból azt a szekta megpróbálta kiátkozni és hitelteleníteni. Csak a bor világában több Molnár Bé volt. De a gasztróban is több ilyen személy volt... Ott van Bíró Lajos, Takács Lajos akik persze a Molnár Bé szekta első sorban ülő hívei is voltak egyben.

Előzmény: Hepci (80155)
Hepci Creative Commons License 2020.08.12 0 0 80155

A körülötte vert hab mibenlétének lényege a szektaképzés volt: eme kánon szerint MBT a gasztroisten, aki a gasztronómiában mindent tud, illetve kivétel nélkül mindent mindenkinél jobban tud, legyen szó a kacsamell ideális szuvidálási hőmérsékletéről, a pizzatészta kelesztésének fortélyairól vagy éppen a levesnek való gyöngytyúk tenyésztésének nüanszairól.

Aki ezt kétségbe merte vonni, akár csak halványan is, azt a szektatagok kiátkozták, MBt pedig kitiltotta a blogjáról.

Neki sem lehetett egyébként könnyű, mert ha az embert ennyien akarják egyszerre felszopni, bármekkora műszere is van, ez roppant kínos hatással tud lenni a lelkére. :)

Előzmény: BZoltan (80153)
BZoltan Creative Commons License 2020.08.12 0 0 80154

Ja... egyébként csak a poén kedvéért teszem hozzá, hogy pont az ilyen bebaszva online keménykedő arcok szoktak személyes találkozók esetén zavarba jönni és kínos tekintettel nem tudni, hogy most mi a teendő.  Pont mint Károlyunk a minap aki köddé vált amint ki kellett volna bújnia az anonimitás kamu védelméből.  Annyira végtelenül szánalmas tempó volt ez mindig is. Sosem felejtem el... Szomjas Gödényt, aki megvárta egy boros rendezvényen, hogy elmenjek vizelni és akkor ugrott oda a pultomhoz önkiszolgálni. Majdnem lehugyoztam a lábamat mert még akkor is röhögtem rajta. 

Előzmény: Hepci (80151)
BZoltan Creative Commons License 2020.08.12 0 0 80153

Molnár B. mindig is egy furcsa szerzet volt. Sosem értettem a körülötte vert hab mibenlétét. Az gasztro irodalmi munkássága korszakalkotó és a minőségi gasztro iránti elkötelezettsége is elismerendő. De sosem érettem, hogy miért gondolta róla bárki azt, hogy amúgy tudja, hogyan működik egy étterem vagy maga a gasztro biznisz :D

 

Arról olvastam régebben, hogy Benikuty kolbászt csinál. Amúgy Parcitól tudom, hogy ki a fazon.

Előzmény: Hepci (80150)
BZoltan Creative Commons License 2020.08.12 0 0 80152

Semmi közös dolgunk nincs... szenvedés sem volt. Ez a nick is egyike volt a sok balfasznak akik vitaképtelenségükkel szembesülve inkább torokra mentek. Ilyen seggarcokkal mindig is tele volt az internet.  

Előzmény: Hepci (80151)
Hepci Creative Commons License 2020.08.12 0 0 80151

Nem emlékszem a közös szenvedéstörténetetek részleteire. :)

Előzmény: BZoltan (80149)
Hepci Creative Commons License 2020.08.12 0 0 80150

Benikuty: https://www.facebook.com/kezmuveskolbasz/

 

Ő volt az egyik arc MBT holdudvarában, aki annak ellenére szóba állt velem, hogy Tamás állandóan kitiltott a blogjáról.

Mostanában már Molnár B.-vel is korrekt kapcsolatban vagyok: nem tud kitiltani, mert se én, se más nem szól hozzá a blogján, illetve időnként japán késeket vesz tőle, amivel nincs semmi probléma.

Az a helyzet, hogy a felszopói elfordultak tőle, én meg maradtam pont olyan, mint voltam. :)

Előzmény: naivkezdo (80139)
BZoltan Creative Commons License 2020.08.12 0 0 80149

Te, figyusz... Benikutynak nem érdemes SAP bort adni. Ő engem már tíz éve is lenézett, rühellt és ahol lehetett ott személyeskedve fikázott. Ő kimondottan egy hisztis és sértődékeny arc. Valamikor tíz éve valószínűleg negatívan nyilatkoztam valamiről ami az ő szívéhez közel állt és ez annyira bekattant neki, hogy utána éveken keresztül ha meglátta a nevemet akkor egyből jött torokra. Ami nem gáz, nem kell mindenkinek szeretnie egymást. De neki szerintem kár az én boromat adni, mert az dohos lesz.

Előzmény: Hepci (80135)
BZoltan Creative Commons License 2020.08.12 0 0 80148

Ezek a nickek erősen  törzstagok voltak a Bűvösz szakkács meg hasonló blogokon. Gasztrós vagányok.

De most visszakerestem és leesett, hogy ki is a Benikuty.

Előzmény: naivkezdo (80146)
naivkezdo Creative Commons License 2020.08.12 0 0 80147

Köszi 

Előzmény: Benő Kemenczés (80136)
naivkezdo Creative Commons License 2020.08.12 0 0 80146

Hát nekem is furcsa lenne, de ez a nick beégett az agyamba. Lehet tévedek.

Előzmény: shiraz2 (80145)
shiraz2 Creative Commons License 2020.08.12 0 0 80145

nem hinném, h Hepci Molnár B úrral egy tálból borozik :)

Előzmény: naivkezdo (80139)
shiraz2 Creative Commons License 2020.08.12 0 0 80144

remélem szóba került, hogy a Varga Pince is készít "döglesztett" bort:

https://vargabor.hu/boraink/narancsbor-075l

Előzmény: BZoltan (80140)
shiraz2 Creative Commons License 2020.08.12 0 0 80143

"A Csopaki borok diszkrét illatúak, ugyanakkor zamat- és illatgazdagság jellemző rájuk, mely e fehérborok eleganciáját biztosítja. Illatuk és ízük fontos közös vonása a nedves-köves íz dominanciája, és a fülledt aromaanyagoktól való mentesség. Ízükben az érett és komplex savstruktúra dominál, ami a borok frissességét, üdeségét biztosítja"

BZoltan Creative Commons License 2020.08.12 0 0 80142

Alberttel voltak vitáim, de ő egyszer elfogadta a meghívásomat egy kóstolóra és régebben szokott bort rendelni tőlem. A Parci mondom, családi cimbi és igen, neki komoly SAP készletei vannak. Veled ugye napi/heti online viszonylatban vagyok. A másik két urat személyesen nem ismerem és szerintem egyikükkel sem volt az elmúlt öt évben interakcióm. Sajnos a memóriám véges :D minden beszélgetésre, vitára nem emlékszem.

Előzmény: Hepci (80135)
naivkezdo Creative Commons License 2020.08.12 0 1 80141

Tervez esetleg egy grúz oktató körutat?

Előzmény: BZoltan (80140)
BZoltan Creative Commons License 2020.08.12 0 0 80140

Sokat gondolkoztam azon, hogy érdemes-e nekünk ebbe belállni... de látva, hogy a borsajtó minden nehéz témát kerül úgy döntöttünk az Évával, hogy eltoljuk a falig a témát.

 

Igen, tervezek egy publikus összefoglalót a beszélgetésről... 1 óra 40 percet beszélgettünk. Nem mondom, hogy sokat közeledett az állásopontunk, de legalább hagyta, hogy elmondjam a véleményemet és kénytelen volt megérteni, hogy az amit nyilatkozott az sokunknak kárt okozott, sokunkat megsértett és sokunk szerint etikátlan és összeférhetetlen volt.

Előzmény: Daeril (80137)
naivkezdo Creative Commons License 2020.08.12 0 0 80139

Benikuty egészen véletlenül nem a Molnár B?

Előzmény: Hepci (80132)
naivkezdo Creative Commons License 2020.08.12 0 0 80138

Én az alap juhfark vs küképre gondoltam.

Előzmény: BZoltan (80130)
Daeril Creative Commons License 2020.08.12 0 0 80137

Itt is szeretném megköszönni, hogy ebbe a problémába az Évával így beleálltatok. 

Lecsapódott a kedves igazgató úrban bármi konklúzió a felbolydulással kapcsolatban? Belátja, hogy mint igazgató a magánvéleményének adott formában történő kommunikálása vállalhatatlan? Össze tudnád foglalni a beszélgetésetek publikus tartalmát? Természetesen csak ha van erre időd. Köszönöm.

Előzmény: BZoltan (80127)
Benő Kemenczés Creative Commons License 2020.08.12 0 0 80136

Győrben megveheted a Diamot ötszázas csomagban, Kiskőrösön vagy Gyöngyösön az üveget darabra.

Előzmény: naivkezdo (80113)
Hepci Creative Commons License 2020.08.12 0 0 80135

Khmmm, többekkel voltak kevéssé jó hangulatú összeszólalkozásaid. :D

Jövő ilyenkor gyűlünk össze legközelebb, a helyszín változó - majd szólok előtte, ha nem felejtem el.

Parci borhűtőjében k. sok SAP-palackot lehet látni.

Előzmény: BZoltan (80134)
BZoltan Creative Commons License 2020.08.12 0 0 80134

Az szarabb kritika, mint az, hogy dohos :) Na, de a lényeg, hogy sajnálom... a múltkor a Parci próbált villantani egy űber experimentális, csak szűk haveroknak és családnak szánt vörössel amiből tényleg pár vödörnyi van évente és már régóta le is álltunk vele... az is betlizett. Legközelebb szóljál és küldök ennek a gárdának valami rendes cuccot. Albertet alapvetően kedvelem, a Parcival is jó cimboraságban vagyunk amúgy családilag...A másik két urat csak névből ismerem, bár Benikuttyal mintha sok évvel ezelőtt lett volna pár kevéssé jó hangulatú összeszólalkozásom.

Előzmény: Hepci (80132)
Hepci Creative Commons License 2020.08.12 0 0 80133

És délnyugati szél volt szüretkor, valamint egy borz fingott egy közepeset a sorok között. :)

Előzmény: naivkezdo (80128)
Hepci Creative Commons License 2020.08.12 0 0 80132

Nem borbloggerek voltak jellemzően, engem se lehet annak nevezni.

Parci, Muskotály küvé és Benikuty voltak Alberten kívül, ez a szokásos társaság, évi egyszer összeülünk nyáron diskurálni és piálni.

Többen úgy érezték, valami nem stimmel benne, aztán ketten bedobták, hogy dohos.

Nekem inkább olyan érzetem volt, mint a traminival: érdektelen.

Előzmény: BZoltan (80127)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!